Ni ieuwe nonnen )e laatste kolenbon voor deze periode Nil de Iiuizen zijn afgebroken Melkknechts en boeren zoons-melkers DOOD moeten ze Mr. Reborst candirlaal voor Provinciale Stalen Leerzame avond voor konijnen fokkers I .E.S.O.-Ijooldiensten 97 jaar en nog kras Coöperatieve vee-afzet G lag verzui imd 25 jaren dienst Van alles wat, van overal Saterdag i6 maart i94b. 59e JAARGANG. No. 5995. EXELSCHE COURANT oor de eerste helft van de 4de periode 1946 (17 tot en met 30 Maart). Bonkaarten KA, KB, KC 604 19 t.m 125 800 gram brood 26 200 gram bloem 27 400 gram suiker 28 125 gram boter 29 250 gram margarine 30 125 gram margarine 31 100 gram kaas 31 1 ei 31 800 gram brood 32 2 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 604 91, 092, 093 \lees is 100 gram vlees 17 aardappelen is 2 kg. aardappelen 19 melk is lVa liter melk 19, C 19 melk is 3 liter melk. Bonkaarten KD, KE 604 19-620 800 gram brood 21 200 gram bloem 500 gram suiker 1 23 250 gram boter 24 125 gram margarine "5 100 gram kaas 31, D 32 is 400 gram brood 31 is 500 gr. rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 604 91, 592, 593 vlees is 100 gram vlees 87 aardappelen is 1 kg aardappelen 19, E 19 melk is 5 liter melk Tabakskaarten, enz. 19 is 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) 1 19 is 100 gr. chocolade of suikerw. 19 is 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen ijn geldig tot en met Zaterdag 23 Maart i. Bon B 32 is geldig t m. Zaterdag 30 laart a.s. In de week van 24-30 Maart al geen bon voor deze groep afzonder- jk worden aangewezen. Voor de week San 24-30 Maart zullen nog bonnen wor- en aangewezen voor melk, aardappelen, m, thee, tabak, versnaperingen en luci- rs. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds p Vrijdag 15 Maart worden gebruikt, pit uitzondering van de bonnen voor lees, melk en aardappelen, waarop eerst net ingang van Maandag 18 Maart mag -orden afgeleverd. Op de bonnen voor ;aas zal voor de helft magere of 20 plus :aas en voor de helft volvette of 40 plus :aas (w.o. begrepen buitenlandse kaas) -orden geleverd KLOMPEN. Hij, die meent dat klompen voor zijn erk onontbeerlijk zijn, kan tot en met 0 Maart a~s. nog een formulier aanvra- en voor 'n klompenbon Bij het afgeven an formulieren zal een enigszins ruim tandpunt ingenomen worden Ingevulde ormulieren moeten beslist op of voor .20 Haart bij de distributiedienst ingeleverd ijn. Vrouwen komen niet in aanmer- ;ing. De distributiedienst. AFHALEN TOESLAGKAARTJES BIJZONDERE ARBEID. Zij, die in het bezit zijn van een naam- aartje bijz arbeid kunnen hun toeslag- aartje afhalen als volgt: Den Burg en omgeving: 19 en 20 Maart s. van 9-12,30; andere dorpen: 21 en 2 Maart a.s. van 9-12,30 Stamkaarten werknemers, oude naam- ijsten getekend door werknemers voor ntvangst toeslagkaartjes 3e periode en ieuwe ingevulde naamlijsten moeten orden medegebracht. Wanneer hieraan niet wordt voldaan, vorden er geen toeslagkaartjes afgege- (Publ, no. 388). EXTRA BON VOOR 2 K G. AARDAPPELEN. Het Centr. Distributiekantoor deelt me- e, dat t.m. 16 Maart op bon 027 aard- ippelen' ,2 kg. aardappelen verkrijgbaar ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be- ;end, dat op de hierna volgende bedrijven otkreupel heerst. Gebr. van Andel, Eendracht; D Boer- orst Jzn., Hoornderweg; B Bakker, Ko- erweg. Iedere vorige opgave is hiermede ver- allen. Texel. 15 Maart 1946. De Burgemeester voornoemd. Mr. G. D REHORST. Voor 23 Maart dienen de bezitters van ie bonkaart T 509 en T 505 bon 50 in te everen bij hun brandstoffenhandelaar. )p deze bon zal, zodra de handel is be- oorraad, een eenheid vaste brandstof rorden afgeleverd. De bon 49 van be- 'oelde kaarten moet men zorgvuldig be uren, daar deze voor het verkrijgen au de nieuwe brandstoffenkaarfen t.z.t. noet worden overgelegd. ONTYVIKKELINGSAVOND. DEN HOORN. Voor de ontwikkelings fond, heden 8 uur, in Ons Huis, zijn 'eze keer twee sprekers uitgenodigd, n.l Ir. Van Dommelen, die zal spreken over 'et Concentratiekamp en ds. Hartdorff, ie het woord zal voeren over de Dood- traf. Het belooft een belangwekkende 'ijeenkomst te worden. ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 16 Maart op om 6,52; on- 'er 6,47. Maan. 17 Maart V.M., 25 Maart *K. Hoog water ter rede van Texel; 17 Maart 10,28 en 10,46. 18 Maart 11,01 en U,17. 19 Maart 11,43 en 11,49. 20 Maart 12,04 en 12,80. 21 Maart 12,44 en 0,40. 22 Maart 0,50 en 1,65. 23 Maart 1,21 en 2,37. Afsluiting dringend geboden Er komen door de afbraak der ver woeste percelen heel wat kale plekken in Den Burg, die het dorpsbeeld nu niet bepaald verfraaien en die tevens met ge heel zonder gevaar zijn. Herhaaldelijk ziet men tussen de afbraak en 't puin, in de onmiddellijke nabijheid van oude re genputten, kinderen spelen; de kans, dat zij zich verwonden of erger, is zeker niet denkbeeldig. De mogelijkheid, dat er spoedig nieu we huizen zullen verrijzen, is voorlopig nog niet groot. Er is gebrek aan materi aal. in de eerste plaats aan hout, dat op het ogenblik geheel ontbreekt en ook de kwestie van de afrekening met de over heid heeft haar beslag nog niet gekregen. De vraag is dus gerechtvaardigd: moet Den Burg straks met deze ontsierende en kale plekken het voorjaar en de zomer ingaan? Het is duidelijk, dat deze situatie niet bestendigd mag blijven. Het eerste, dat dringend geboden is, is een .degelijke af sluiting. Naar wij vernemen, stelt de dienst van gemeentewerken pogingen in het werk, de open plaatsen voorlopig af te sluiten door middel van tuinmuurtjes, opgetrokken uit oude stenen. Dat zal een stap in de goede richting zijn en wij spreken de hoop uit, dat deze pogingen spoedig met succes mogen worden be kroond. Zoals het nu is. mag het zeker niet blijven! Mogelijkheid tot uitstel van ver vulling van dienstplicht! Gelet op hel tekort aan geoefende ar beidskrachten in de veehouderij, welk tekort een ernstige bedreiging van de melkproductie gaat vormen, overweegt de Regering uitstel van vervulling van dienstplicht te verlenen aan vaste melk knechts en boerenzoons van de lichting 1945, die dagelijks tenminste vijf koeien melken. Yrerzoekcn daartoe dienen met de meeste spoed door tussenkomst van de Plaatselijke Bureauhouders te worden ingediend. REGELING BETREFFENDE HET BEGRAVEN VAN SCHAPEN. De regeling betreffende het begraven van gestorven schapen en lammeren, die vorig jaar werd getroffen, zal ook dit jaar van kracht zijn. Dat komt dus hierop neer, dat er in de polder Het Noorden weer gelegenheid zal zijn, deze dieren onder politietoezicht te begraven, even als aan Den Hoorn De actie is in volle gang en de vraag naar tabletten was een ogenblik zo groot, dat er een tekort dreigde. De voorraad ten raadhuize kon evenwel tij dig worden aangevuld, zodat men er weer terecht kan Het spreekt echter vanzelf, dat de voorziening met giftabletten metter tijd aan de winkeliers moet worden overgelaten. De commissie, die de Rat- tenweek organiseerde, vertrouwt, dat haar werk straks door belanghebbenden zelf zal worden voortgezet. Daarvoor is nodig, dat er steeds een verse voorraad giftabletten aanwezig is. Hiervoor te zorgen is de taak van de winkeliers. Het gif, dat zijn deugdelijk heid reeds heeft bewezen, wordt ver vaardigd door de firma „Vitoza", Kei zersgracht 693, Amsterdam C., telefoon 37411. Hoe vlugger men bestelt, des te groter is de kans op succes. Texelaars, zet gezamenlijk de strijd tegen het rattendom voort DOOD moe ten ze! Op de candidatenlijst van de Partij van de Arbeid voor de Prov. Staten-ver- kiezingen, Kieskring Den Helder, komt als no. 11 voor Mr. G D Rehorst. van Texel. DE „MARSDIEP" KOMT TERUG. Het stoomschip „Marsdiep" van TESO, dat 5 maanden lang heeft gevaren tus sen Hellevoetsluis en Middelharnis, daar toe door TESO ter beschikking gesteld van de Rotterdamse Tramwegmaat schappij, komt Dinsdag naar Texel terug. Het schip zal, nadat het heeft gedokt, dienst doen voor het vervangen van de andere schepen, als die op hun beurt in het dok moeten. VAN DE BOEKENPLANK. (Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat) Dr. J. Suys: De nieuwe politiek (over pol. beginselen in deze tijd) f 5,50 Ned. Jaarboek voor fotokunst '44-46 f 7,50 Guido Gezelle's dichtwerken (2 dl) f 12, Dmitri Merejkowski; Leonardo f7,90 Anton v.d. Vet: Het goed? Leven f2,90 Anton v.d. Vet: Roem van ridders en rivieren f 5,50 A. de Jong; Arbeidssymphonie (han delt over arbeidsvraagstukken) f 5,90 Engelse uitgaven: Zephyr books Overseas Editions, Inc. New York Fred Thomas e.a.: De Waterkant Een boek voor watersportliefheb bers f 9. Dr. H. H. Knippenbeig Van Moerdijk tot Peelland De opbouw in Nrd.- Brabant f 2,25 Leop. van Ranke; Olivier Cromwell f 5,50 Dr. Koens sprak over konijnen- ziekten. Woensdagavond organiseerde de Tex. Konijnenfokvereniging „Kotex" een le denvergadering. De voorz., de heer Stolk, opende met een kort woord de bijeen komst en verleende den secr. der vereni ging, den heer Stenfoort, het woord, die zijn goed verzorgd jaarverslag voorlas. Nadat enkele huishoudelijke aangelegen heden besproken waren, werd door den vcorz. den spreker van deze avond, dr. Koens, gelegenheid gegeven zijn causerie getiteld Konijnenziekten, te houden. Deze begon zijn rede met de bespre king van enkele typische aandoeningen bij het konijn, die erfelijk kunnen voor komen. Hij wees er op, dat juist het konijn een prachtig proefdier is bij de bestudering van erfelijke afwijkingen, die eveneens bij den mens worden gesigna leerd. Het is dan ook van het grootste belang, dat het ziektemateriaal uit het oogpunt van vergelijkend medisch onder zoek. dat de konijnenfokkerij oplevert, niet verloren gaat. Als voorbeeld noem de spr. enkele aandoeningen van 't cen traal zenuwstelsel, o a. de syringomye lic. Hierbij treedt op een ontaarding van bepaalde zenuwbanen in het ruggemerg, die verlamming ten gevolge heeft. Daar naast de eveneens bij den mens voorko mende „trilziekte". De naam zegt reeds veel. Deze aandoening berust op een her senafwijking. Met behulp van enige te keningen werd deze ingewikkelde stof op zeer duidelijke wijze uiteengezet. Daarna kwamen algemeen voorkomen de aandoeningen ter sprake. Het belang rijkste was wel het overzicht, dat spr. gaf van de ziekten der ooien, de eerste dagen na het jongen Wie kent niet als konijnenfokker het konijn, dat enige da gen na het jongen dik wordt, geen eet lust meer heeft en z.g. verstopt raakt? Wanneer we een dergelijk dier zien, dan Met ingang van 18 Maart gelden voor de bootdiensten van TESO de volgende vertrektijden; Op werkdagen vertrek van Texel 8 u 14 u. en 17 uur en van Den Helder: 10,30 u., 15,30 u. en 18,30 uur. Op Zon- en Feestdagen vertrek van Texel: 8 u. en 17 uur en van Den Helder 10,30 u. en 18,30 uur. Op 1 April komen er de volgende diensten bij op werkdagen van Texel 6 u. en van Den Helder 7 uur; op Zon- en Feestdagen van Texel 6 uur en van Den Helder 7 uur. Van Den Burg zal op alle diensten met autobussen aansluiting worden gegeven op de boot. moeten we aan een vijftal aandoeningen denken: 1. Melkziekte; 2. Entero toxinaemie (darmvergiftiging), 3 Bacteriële darm stoornis; 4. Plotselinge maagverlamming; 5. Coccidiose. Stuk voor stuk behandelde spr. deze aandoeningen, die alle veel op elkaar ge lijken, maar een zeer verschillende oor zaak hebben. Nadat de voorz. de aanwezigen in de gelegenheid had gesteld, vragen te stel len, sloot hij met een woord van dank aan den spreker, de vergadering. Ben nieuw geluid Al is het dan nog steeds qeen Lente, Toch is er reeds een nieuw geluid. En juichend roepen alle vrouwen: Hoera, de kolenbon is uit!" Hb. de R. Onze oudste Texelse inwoner, de heer Jan Trap te Oosterend, viert vandaag zijn 97ste verjaardag. In verband met dit feit. hebben wij den koetsier van de vroegere „Dell" in zijn woning opge zocht, waar hij nog steeds trouw ver zorgd wordt door zijn dochter Naan. Trap zat genoegelijk naast de kachel, het bruingerookte kalken pijpje in de mond Op onze vraag hoe de jarige zich ge voelde, antwoordde Trap, dat het ge zicht heel slecht is, maar verder man keert er niets aan. Lopen kan hij nog best en ook het gehoor is nog prima „Verleden jaar", aldus Trap, „heb ik nog gordelroos gehad, maar deze win ter ben ik er goed doorgerold. Het weer is me nu te koud, maar wanneer het zonnetje weer wat warmte begint te ge ven, dan ga ik gauw naar buiten, beur zen achter Tunen" Het zal de krasse jarige op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken Trap, ook van onze kant hartelijk ge luk gewenst. Moge het u zijn gegeven op z'n minst de 100 jaar vol te maken. INGEKOMEN PERSONEN. Januari 1916. N. Poortman van Monster n. Wester- weg 1; Jhr. J. E. A. van Panhuijs van Zweeloo n. Waalderstr. 47; L Schouten, van Zeist n Molenstr. 24; G. D. Rehorst van Callantsoog n Schildereind 131; F Wijbenga, van Dantumadeel n H 18, J. H van Houdt van Rotterdam n. Oudeschild 244; J. C. Hylkema-Keijser van Vught n. Kogerstr. 33; J. A. Schol van Vlieland n K 52; L. B. P. van Westen, van Alkmaar n. O 33, G. ten Hoor, van Emmen n. Pe- perstr. 77; T. v.d Heerik van Langedijk n. Hallerweg 5; A. H. v.d. Boom van A'dam n. Weverstr. 21; C. IJ. W. Vader van Groningen n. Kogerstr. 70; R. Sjouwer man van Centr. Bev. Reg. n. Schildereind 47; G de Haan van Ede n. Wilhelminal 24; J. P. v Santen van Eethen n. W 70. A Molenaar van Langedijk n. Molenstr 32; E. en O. Hooijberg van A'dam n. C 35; H.W.C. Weggertze van Schiedam n. Molenstr. 33; H. V. Stradmeijer van Am sterdam n. De Koog 70; P Letsch van Den Haag n. De Koog 32; H G. J. van Andel van Den Haag n. E 63; G. Zwart v Alkmaar n. Wilhelminalaan 106; K. Kik- stra van Apeldoorn n. Weverstr. 39; F. L J. Kramer van Den Helder n. H 25; J D. Visser van Dantumadeel n. Weverstr. 90, G M. v.d. Lee van Oss n. Vlijt; J. A. v. d. Berg van A'dam n. Weverstr 21; S. S. Postma van Grijpskerk n. Oosterend Kerkstr. 20; G Overdijkink van Alkmaar n. De Waal 66; H. van Heerwaarden van Wieringen n. Den Hoorn 135a; P. v. Hoorn van Wieringermeer n. E 1, P. Bakelaar n. B 38; W. N de Wijn, van Centr. Bev Reg. n. Kogerstr. 36. VERTROKKEN PERSONEN. Januari 1946. J Beumkes n. Den Haag, J Bakker n. Ommen; A. Buijs n. N.-Niedorp; T. Dros n. A'dam; A. Garsen n. Arnhem; J. Knot n Zaandam, G. Leen n. Den Helder; B. Rotgans n. Wognum; A. C. Stiekema n Hilversum; J. Daalder-Vonk n. Bergen, M. A Witte n. Bergen; Th. Zens n. Koe dijk; C. J. Zijm, n. Den Haag; E. Breen n Groningen; J. Kikkert n Hooin; H. Scha- gen n. A'dam; J. Deelder n. Vlieland; W. Boon n. Huizen; J Komen n Berkhout; A. IJ. Kleij n. Wormerveer; C. Veenhof n, A'dam; A. H. v. d. Boom n. A'dam; G. F. Klooster n. Noordwijk; A. Rustenburg n. Enkhuizen; H. F. de Bloois n Bloe- mendaal; A Barhorst n. Den Haag; J. Th Driever 11. Wagemngen; A H. Bakker n A'dam; Jac. Kikkert n. Den Helder; K. Minnes n. Den Helder; N. C. Coevert n. Haarlem; C. Hatzman n Dwingeloo; P Visser n. Den Helder; C. Lof n. Oterleek. A. P. Rottier n. Hontenisse, S R. Vellen- ga n. Colombo; J v.d. Vliet n. Wieringen, L. B. P. van Westen n. Alkmaar. (Ingezonden) Mijnheer de redacteur Het bestuur der Coöp. Vee-af zet vere niging Texel G.A. ziet gaarne, dat u het onderstaande, waarvan een gedeelte is overgenomen uit een mededeling van de Coöp Gelderse en Overijsselse Slacht- veeverkoopvereniging G.A., plaatst als ingezonden in de Tex. Courant Reeds verschillende keren hebben wij betoogd, dat, als de Coöperatie het ge vecht tegen de trust wil winnen, zij in vloed moet krijgen op de markt. Een der eerste voorwaarden voor het bereiken van dit doel is, dat de gezamen lijke coöperatieve vee-afzetverenigingen zoveel mogelijk samenwerken. De noodzaak wordt door alle coöp vee-afzetverenigingen gevoeld en het gevolg is geweest, dat op 21 Febr. de Federatie van Coöp. Veeverkoopvereni- gingen is opgericht. Het verkrijgen van invloed op de vee- en vleesmarkt is een ideaal, dat hiermee steeds dichter onder het bereik van de veehouders komt. Wij zullen doorgaan met de uitbereiding van ons ledental en er is geen trust,die ons dit kan beletten. Terwijl de coöperaties hun invloed steeds uitbreiden om de boerenzaak te kunnen verdedigen waar dit nodig is en de veehouders zich steeds hechter aan eensluiten om de trustvorming het hoofd te kunnen bieden, blijkt steeds duidelij ker, dat een groot deel van de veehande laren zich tegen de Coöperatie verzet. Het dringt niet altijd voldoende tot de veehouders door, dat deze handelaren partij kiezen voor de trust en dat zij zich hierdoor scharen aan de zijde van de vijanden van den boer. Dergelijke handelaren werken het be lang der boerenzaak tegen, met alle mid delen, welke zij dienstig achten. Zij bekommeren zich alleen om eigen gewin, maar of de boer voor zijn produc ten veel of weinig ontvangt, is voor hen van geen belang. Alleen door Coöperatie kan de vee houder bereiken, dat hij een eerlijke be loning ontvangt voor zijn arbeid. De Texelse Coöp. Vee-afzetvereniging ziet haar ledental, dat al boven de 40 is, gaarne nog groter worden. Coöp. Vee- afzet is voor ons, mede doordat we ver van de grote markten af wonen, van grote betekenis. Inlichtingen over werkzaamheden, enz worden gaarne door de bestuursleden verstrekt. Namens het bestuur: J. C. ROEPER Johzn., Secr. peen c Woensdag 20 Maart a.s. hoopt de heer P. J Zutphen de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als hoofd knecht van de boerderij, bij de fam. Evertsen in dienst trad. Als bijzonder heid kan vermeld worden dat de jubilaris in al die jaren niet één dag op het werk ontbroken heeft. Mij dunkt, dat men vandaag de dag Zo'n feit toch wel herdenken mag. Want wélk mens heeft geen achting Voor zulk een plichtsbetrachting? Bij 't kraaien van het haantje Gaat Zut reeds door het laantje, (De schapenvoerzak op de rug) Naar Brakenstein en weer terug. Ook heeft hij in de oorlogstijd Veel Duitsers om de !uin geleid, Toen hij zo menig duikelaar Verstopt had, trots 't bestaand' gevaar. daarom, nu gij jubileert, Van Zutphen, wel qefeTciteerd. Wij hopen voor U, dat die dag Maar onvergeeflijk worden mag. HUIB DE RIJMELAAR. Dank zij de oplettendheid van een Rotterdamsen sigarenwinkelier is de po litie in de Maasstad een grootscheepse vervalsing van tabaksbonnen op het spoor gekomen, dat leidde naar Amster dam De bonnen zouden bij duizenden in omloop zijn gebracht. In de hoofdstad is een arrestatie verricht De Britse spoorwegen zijn op het ogen blik bezig met het construeren van een locomotief, die haar energie aan hete lucht ontleent Men verwacht van deze vinding een omwenteling op verkeersge bied Onze plaatsgenote mej. Letta Bruijn slaagde dezer dagen te Haarlem voor het diploma A costumière, afgenomen door de Coöp. Modevakschool Vereniging. Zij werd opgeleid aan de Modevakschool, di rectrice C A. Nelis, te Alkmaar. Verwacht wordt, dat mr, L. J. A. Trip, president van de Nederlandse Bank, zal worden opgevolgd door ir. A. Holtrop, directeur van de Nederlandse Hoogovens te IJmuiden. *4> Een ernstige fraude is ontdekt bij de H.A.R.K. te Amsterdam. Een huiszoeking bij enige employé's bracht aan het licht, dat zij in het bezit waren van grote hoe veelheden goederen uit de V.S., die voor de geteisterde gebieden bestemd waren. De politie verrichtte een aantal arresta ties. Een aantal.liberalen heeft opgericht de „Partij van de Vrijheid" die o.a. op haar program heeft staan vrije uitoefening van bedrijf en arbeid, vrije beschikking over de vruchten hiervan en vrije maat schappelijke organisatie. Aan de staat kent het program alleen een corrigeren de taak toe Krachtens een nieuwe deviezen-be kendmaking zijn ingezetenen van Neder land verplicht rechtstreeks of via tussen komst van 'n deviezenbank. bij de Ne derlandse Bcfnk aan te bieden en op verlangen in eigendom over te dragen: goud, edele metalen en buitenlandse be taalmiddelen voor zover deze waarden in het binnenland berusten. Sieraden en gebruiksvoorwerpen vallen niet onder deze bepaling. Ondernemingen in de zin der goud- en zilverbeschikking zijn uit gezonderd. Ook bedragen, minder dan f 5 behoeven niet te worden aangebo den. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. J. S. Knol, thans onderwijzer te Hui zen, is met ingang van 1 Juni benoemd aan de Zeister Schoolvereniging van L O. en U.L.O. te Zeist. EXTRA-JAM VOOR TEXEL. De Texeise Middenstandsverenigingen hebben de beschikking gekregen over een partij jam. De winkeliers zullen in verband hiermede een extra-voorraad jam ontvangen in overeenstemming met hun laatste bonnen-inlevering. Nadere inlichtingen verstrekt de heer C. J. v.d. Kooi Het is de bedoeling dat aan de ingeze tenen op de eerstvolgende jambon een hoeveelheid van 250 gram jam boven het normale rantsoen van 250 gram wordt verstrekt DAMMEN. Donderdag 8 Maart speelden de Oos- terender dammers de 2e wedstrijd tegen de B-groep van Den Burg. Uitslag 16-16. VOOR DE KLEUTERSCHOOL. OUDESCHILD. Zaterdag en Zondag werd in het Eigen Gebouw een uitvoe ring gegeven ten bate van de Kleuter school. Opgevoerd werd de Texelse Re vue, aangevuld met enkele specifiek Ou deschilder liedjes en een toneelstuk „Va ders Verjaardag". Medespelenden hierin waren Mw. G. Hoogerheide-Bakker, mw A. Vermeulen-Dogger en Willy Hooger- heide en de heren Jn. Visman, H Ver meulen, D. J. Blom, P. Dogger en J. D Koning. Er werd mooi gespeeld en de medewerkers oogstten een dankbaar ap plaus. De Texelse Revue had, evenals op de Esperanto-avonden, een groot succes, zo dat de uitvoeringen zeer geslaagd ge noemd kunnen worden. De loterij om mooie prijzen verliep ook naar wens zodat het doel, een groot batig saldo voor de Kleuterschool, ten volle werd bereikt. Een woord van dank aan allen, die hieraan hebben medegewerkt is alles zins op zijn plaats. Met een gezellig bal werden beide avonden besloten. DR. VEENING NAAR AMSTERDAM. Onlangs nam dr. Veening afscheid van Texel (waar hij op dit ogenblik nog ver blijft) en velen zullen zich hebben afge vraagd: waar zal onze chirurg zijn werk in dienst van de lijdende mensheid thans voortzetten? Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van dr. Veening, voorlo pig naar Amsterdam te gaan, waar hij vermoedelijk een tijdelijke taak zal ver vullen aan het Binnengasthuis. Het zou echter niet zijn bedoeling zijn, in de hoofdstad te blijven.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1