Voorjaarsstierenkeuring 1946 Oud Raadsvergadering OPROEP 7 och zo kwaad niet Ganzenroer onder de dakpannen Hulpwerk Amerikaanse Doopsgezinden eravoiKi I der O.L. School le Oosterend hENSDAG 20 MAART 1946. 59e JAARGANG. No. 5996. EXELSCHE COURANT B enbare vergadering van de Raad gemeente Texel, op Dinsdag 26 t 1946 des namiddags te 2,20 uur, emeentehuize. a^el. 16 Maart 1946. De Burgemeester van Texel, REHORST derwerpen ter behandeling: Notulen. Ingekomen stukken en eventuele mededelingen. Benoeming onderwijzer aan de o.l school te Den Burg. De voordracht luidt: 1 C. J. W. v. Moort, te Overveen; 2. A. Donker te Benne- kom; 3. P. Loenen te Iieteren. Verzoek mej. A. Spaans, onderwij zeres aan de o 1. school te Ooster end om eervol ontslag Benoeming gemeente-arbeider (stra tenmaker). Aanbeveling: J F Dekker, te Oosterend. Benoeming ledén van het Bestuur der Stichting voor het Land- en Tuinbouwondei wijs. Benoeming commissarissen van de N V T.E.M. Aanbeveling C. J. de Lugt (aftrP. Verberne (aftr.), Mr G. D. Rehorst en J. Westdorp. Benoeming klokkenist te Den Hoorn Aanbeveling: J Duinker Wzn. Nieuwe regeling winkelsluiting. Vaststelling vermenigvuldigingscij- fer schoolgeld Wijziging verordening marktgelden Voorstel benoeming W. v. Heer waarden tot ambtenaar belast met administratief en tekenwerk bij gemeentewerken Voorstel aanstelling gemeente-ar beider-schilder. ialc voor boven 60-jarigen gemeente Texel heeft de beschik- gekVegen over een partijtje KORTE k, uitsluitend geschikt voor de pijp ze tabak wordt door de Distributie- st gedistribueerd. Uitsluitend zij, die !5 Maart a.s. de zestigjarige leeftijd ikt hebben, komen voor deze ver- ite ;king in aanmerking, oi ivengenoemde personen dienen zich week van 25-30 Maart a.s. des mor- van 9-12,30 u. (behalve Zaterdag) hun distributiestamkaart op het vi ibutiekantoor (loket 4) te vervoegen deze tabak (een half pond) in ont- ;st te nemen. De tabak wordt ver- ;t tegen contante betaling a f 1,25 half pond. en is vanzelfsprekend vrij deze ta al of niet af te nemen. De Distributiedienst. VLEESBONNEN VERLENGD. et Centr. Distributiekantoor deelt dat de geldigheidsduur van de fien 029, 030, 031, 529, 530 en 531 van de bonkaart L 602 verlengd is en met 30 Maart a.s. VERHOGING MELKRANTSOEN. mde Maart zal het melkrantsoen voor leren boven 4 jaar worden verhoogd 3 tot 3ift liter en voor de leeftijds- p boven 20 jaar van 1 Va tol 2 liter 'veek. Hiermede is het peil van Nov. "weer bereikt. 4RKENSIIOUDERS, ATTENTIE! He varkenshouders worden er op at- gemaakt, dat de in hun bezit zijnde tens, gedekt moeten zijn door één navolgende bescheiden: ikzeugenvergunmng, opfokzeugenver- ning. dekbeervergunning, jonge dek- vërgunning of een vergunning tol aanhouden van een huisslachlings- ien. lie zeugenhouders moeten hun oude Bugenvergunning inleveren, tegen angst van een nieuwe. De P.B.H., Kantoor Den Burg. II. GEMEENTE DE COKSDORP. andidaat C. Fortgens heeft voor de ïgging van beroep naar de Herv. leente Eierland bedankt. VI ERGADERING N.V.B. DE WAAL. onderdagavond 8 uur in de pastorie- Sprekers: mevr. De Vries-Steutel „Het gezin" en dr. Van Dommelen „Op welke grondslag?" Beschrijving kunstmoeder. Rijksvoorlichtingsdienst voor de imveeteelt heeft een beschrijving uit- iven over de vervaardiging van tmoeders. Belangstellenden op 'el kunnen een exemplaar aanvragen "|den Rijkslandbouwconsulent, B. van 'ren Vervenne. Thorbeckelaan 337, ivenhage. 'ij die in hel bezit zijn van materialen ;oederen, kennelijk afkomstig van de logsbuit cn waarvan door hen tot op en nog geen melding is gemaakt, of- deze in bruikleen hebben ontvangen een Militaire of Civiele instantie óf personen worden in hun eigen belang geraden hiervan nog deze week op derdag 21 Maart 1946 des voormid- van 11) tot 12 u. of namiddags van 2 1 uur ten gemeentehuize te Den Burg 'ave te komen doen. üet-nakoming zal strafvervolging gevolge hebben. Voor Departement van Financiën, Afd. Oorlogsbuit v. N.-Holland, Het Hoofd F. H. RINGERS, Alkmaar. 1-jarige stieren, 16 stuks: Resp naam stier, eigenaar, goedge keurd voor. Kuipers Frans A 20, Wed. D. Huisman, N.R S. Jan, M. Bakker, N.H. Oosterendei IV, Wed Zoetelief, N.H. Julian, P. Dros Bzn., N.H. Trui's Frans. T. Koorn, N.H. Willy's Theodoor, R. Eelman Azn N.H Wodan, R Eelman Azn., N.H. Klaas, A. P. Dalmeijer, N.H. Blok Adema I, J. Reu vers, N.H. Adolf, P. v. Exel, F*. Fnts, P v. Rossem, P Christina's Frans. P. van Rossem P. Piet, J. C. Rab, P. Multatuli, H. W. Keesom, P. Afgekeurd twee. Oudere stieren. Aangevoerd 13. Frans K 3, Stierenvereniging Den Hoorn, N.R.S. Frans K 14, Wed. D. Huis man, N.R.S. Adema 12, Stierenvereni ging Oosterend, N.H. Oosterender III, Wed. Zoetelief, N.H Kees, P. de Wit, N.H Frans van Koba 12, Jn. Hoep, N.H. Frans 15, Stierenvereniging Den Hoorn, N.H. 9 J. Hoogenbosch, N.H. Athleet 72, C. de Wit, N.H Kee's Beator, Jb. Reuvers, P. Steenhuizer 5, D. J. Roeper, P. Klaasjes Frans, P. Prins, N.H. Afge keurd 1 Opmerkingen. De stierenkeuring geeft een deskundi ge aanleiding tot de volgende opmerkin gen: Er is iets, dat ons erg hinderde; eigen lijk een belediging aan het adres van de Texelse veehouders. We noemen man en paard. De commissie maakte de gebr. Huisman uit Bargen een compliment voor de wijze, waarop zij hun stier pre sented den. Inderdaad verdienden zij dit. Maar ^het feit, dat een goed verzorgde stier opviel, wil zeggen, dat e.r aan de rest iets haperde. Er werden stieren ge presenteerd, die kennelijk enige uren voor de keuring met een mes waren schoongekrabt. Het geheel maakte een nog te onverzorgde indruk. Dat wil zeg gen: de ware animo ontbrak op Texel Dit moet veranderen. We gaan een tijd tegemoet van selectie. Alleen een bedrijf, dat prima fokproducten kan le- Er wordt wel eens gemopperd op de Texelse distributiedienst en daarom doet 't ons goed nu ook eens wat aardigs van de distributie-mensen te kunnen ver tellen. Het verhaal begint met de slordigheid van een Texelaar (gelukkig komt dat niet veel voor), die zijn tabakskaart in zijn overall liet ziten. De overall werd vuil, verhuisde naar de wasserij en werd daar met kaart en al. volgens de regelen der kunst gereinigd Het kledingstuk bleek echter niet kleur-echt te zijn, het gaf af en toen de slordige Texelaar zijn'tabaks- kaart terugvond, was ze lelijk verkleurd Nu is een tabakskaart een kostbaar ding, ook al is ze gewassen, verkleurd en gemangeld en dus waagde de Texelaar het erop De sigarenwinkelier keek be denkelijk wat zou de distributiedienst. in deze tijd van vervalsingen, "van ver kleurde tabaksbonnen zeggen? Evenwel, hij waagde het er ook op. En toen bewees de distributie-man. dat menselijke gevoelens hem niet vreemd waren. Hij aanvaardde de ge wassen bonnen in het besef, dat zij door de reinigingskbur hun waarde niet had den verloren. Dood zijn ze DE WAAL. De door bakker Plaatsman beschikbaar gestelde taart in verband met de „Dood moeten ze" actie werd ge wonnen door Piet Rey met 42 exempla ren, tweede prijs (taai) door Bertus Heer schap met 30 stuks, derde prijs Adr. Kreeft met 13 stuks. Een mooi resultaat van deze drie jongens. KARDINAAL FAULHABER EN HET ANTISEMITISME. Kardinaal Faulhaber heeft aan twee leden van een Amerikaanse commissie medegedeeld, dat hij van plan is den Paus te verzoeken een encycliek uit te vaardigen met de bedoeling, alle katho lieken in Eupopa in de strijd tegen het antisemitisme aaneen te sluiten. Een Duitsland zonder Joden noemde de kar dinaal ondenkbaar ONTWIKKELINGSAVOND. DEN HOORN. Vrijdagavond 8 uur ont wikkelingsavond. Spreker is de heer A. Potjewijd, leraar R.H.B.S. Den Helder. Onderwerp: ,,De grote leugen" Ook da mes zijn welkom. U. D. I. Met verwijzing naar de adv. verzoekt het bestuur van U.D.I. er goede nota van te nemen, dat de uitvoering niet plaats vindt op Vrijdag 29 Maart, doch op Woensdag 27 Maart, aanvang 8 uur pre cies. Verder een vriendelijk doch drin gend verzoek, uiterlijk kwart voor acht in de zaal aanwezig te zijn om op tijd te kunnen beginnen. O.V.V.-NIEUWS. Om 12 uur laat scheidsrechter Stolk beginnen. Beide partijen wegen tegen el kaar op. Na ongeveer 20 min. spelen be zorgt Rienus OVV de leiding, waarmee de rust ingaat. Na de rust is Succes het meest in de aanval. Uit zo'n aanval ont staat een penalty. Deze wordt wel ge keerd maar ketst van de paal in het doel Vlak voor het einde weet Cor op mooie wijze de stand op 2-1 te brengen. De scheidsrechter was zwak in zijn op treden. Volgende week naar HRC 6 B. veren, zal rendabel blijken De Texelse veehouders zullen hun bakens moeten gaan verzetten. Koopt alleen prima stie ren; laat uw vrouwelijk fokmateriaal controleren. Het begin is gemaakt. Kijkt u eens naar de resultaten van een stierenver eniging. zoals Den Hoorn die bezit. U kunt bij de leden op de stallen toch reeds nu duidelijk de prima dieren zien staan. We juichen het toe, dat er enkele Texelse veehouders zoveel durf hebben om zelf een prima stiertje te kopen. Zij begrijpen waar het om gaat. Het heeft geen zin om met een matige, om maar niet te spreken van slechte, stier te fok ken. Dat wat men noemt het ondereind, was Zaterdag veel te groot en dat is geen reclame. Zou de kunstmatige bevruchting op ons eiland in verband met het stieren probleem niet een oplossing kunnen ge- Zeldzame vondst bij het slopen. Een zeldzame vondst deden enige ar beiders bij de slopingswerkzaamheden te Den Burg Zij vonden n 1 onder de dak pannen van 'n perceel aan de Parkstraat een nog in goede staat verkerend ganzen roer, naar het type te oordelen uit de tijd van Frederik Hendrik, dus omstreeks 1650. Het geweer is 1.90 meter lang, de getrokken ijzeren loop is ongeveer 1 50 meter, de kolf is fraai besneden met-een reekop met glazen ogen en het gehele werktuig weegt ongeveer 5 kilo. Het is 'n voorlader met vuurslag en laadstok, zo als ieder die kent uit de platenatlas der Ned. geschiedenis Bij het schieten liet men het vooreinde van de loop steunen cp een vork, die in de grond werd gezet. De dienst van wederopbouw wil deze fraaie vondst aanbieden aan het Texels Museum Van de gelegenheid kleding en schoei sel aan te vragen, hebben zeer velen ge bruik gemaakt. Van Dinsdag t.m. Vrij dag heeft de uitdeling der goederen plaats gehad in de Doopsgezinde kerk te Den Burg," die tot een goed-voorziene winkel herschapen was. Al was de toe loop groot (er is zeker voor 2000 per sonen kleding en schoeisel uitgereikt), de Amerikaanse dames, geholpen door Texelse krachten, hebben zich voortref felijk van hun taak gekweten. Sommigen hebben misschien met dal artikel kunnen krijgen, dat ze nodig hadden, de mees ten verlieten dankbaar voor wat ze ont vingen, de kerk. want vaak werd er meer gegeven dan aangevraagd was. De goederen, waren óf geheel nieuw óf voor zover ze gebruikt waren, in goede staat Vooral kindergoed was er veel. Naar schatting was er plm. 1500 kg. textiel voor uitdeling beschikbaar gesteld, en verscheidene paren kinder- en dames schoenen Vrijdagavond j 1 werd er in aanslui ting op de goederenuitdeling een samen komst gehouden, die door een groot aan tal Texelaars werd bezocht. Autobussen hadden de verder-wonende Doopsge zinden naar Den Burg gebracht. Enkele vooraanstaande Amerikaanse Mennoni- len waren voor de samenkomst overge komen de Heer en Mevr. Sam. Goering, de Heer P Dyck, de predikant Garing. Zij zijn allen werkzaam in het Relief Work der Amerikaanse Doopsgezinden Dit werk wordt thans in vele landen ver richt. Tijdens de oorlog in Engeland en in het bevrijde gebied, na de oorlog ook in ons land, binnenkort (zodra er toe stemming voor verkregen is) in Dene marken en Duitsland De samenkomst. Ds. v. d Veer opende de bijeenkomst met het voorlezen van Lucas 17:1-19 en ging voor in gebed Hij heette daarna de talrijke aanwezigen welkom. Zij waren gekomen uit dankbaarheid jegens hen, die uit een ver land waren gekomen om de nood in Europa te helpen lenigen. Vervolgens heette hij in de Engelse taal de buitenlandse gasten welkom. Hij be dankte de dames Esau, Smith, Graber, Hilty en Edeger voor hun arbeid, waar mee zij zovele mensen dankbaar hebben gemaakt en sprak zijn bewondering uit voor de wijze, waarop zij hun moeilijke taak hebben verricht. Zij hadden, behal ve materiële dingen, een krachtige geest in de Gemeente gebracht Van deze geest sprak de leider van het werk in ons land: Peter Dyck. Ofschoon hij nog maar een half jaar in Holland was, sprak hij de Nederlandse taal, die hij van te voren niet kende, zo goed, dat hij zijn gehoor kon boeien. Hij wees op de overeenkomsten van Nederlandse en Amerikaanse Doopsgezinden. Hij deelde mee. dat de ruim 20 groepen georgani seerd waren in het M.G.C (Mennonite Central Committee). Van dit M.C.C. ging het Hulpwerk uit, dat reeds in 1920, ten behoeve van Russische vluchtelingen was opgezet, en dat in 1930, 1939 en 1941 weer npdig bleek (voor resp. Rusland, Spanje en Polen). Nu werd gewacht op toestemming voor het brengen van hulp in Duitsland Naar nationaliteit en kerkelijke richting wordt niet gevraagd. Er wordt alleen gevraagd: „Bent u in nood?" Uitvoerig stond P. Dyck stil bij de houding der principiële weerloosheid. Bijna alle Amerikaanse hebben zich ge durende de laatste oorlog aan de krijgs dienst onttrokken en zij waren dank baar, dat de Amerikaanse regering dit „DE WITTE NON" KOMT. Willem Goosens en zijn Volkstoneel komen op 23 en 24 Maart, aanvang 8 uur precies in Casino te Den Burg voor het voetlicht met het ontroerende stuk „De Witte Non", naar het gelijknamige film werk „The white Sister", in 6 bedrijven. Naast de prominente altisten Willem Goosens, Caroline van Dommelen, Jac ques.Reule, Charles Braakensiek, Enny Bouwmeester zullen tevens nog vele ar- tisten hun medewerking verlenen. „De Witte Non" was tijdens de bezetting ver boden. KINDERVOORSTELLING. Zondagmiddag 24 Maart aanvang 2 uur zal in Casino Den Burg, een speciale kinder- en familievoorstelling worden gegeven met o.a. Mr. Janno en zijn pop pentheater met het sprookje: Roodkapje en de Wolf. Verder Pipo met zijn spre kende Pop, goochelkunsten, zangwed strijd om fraaie prijzen, enz. standpunt respecteerde. In plaats van militaire dienst werden andere diensten verricht voor het land Deze C.P.S. (Ci vilian Public Service) komt geheel ten laste van de betrokkenen, die voor hun arbeid geen beloning ontvangen, ja zelfs hun eigen levensonderhoud moeten be kostigen, en van de gemeenten, die per maand f 100,000 hiervoor opbrengen. P. Dyck wees erop, dat ook in Nederland de jonge mannen van militaire dienst vrijgesteld kunnen worden. De omvang van het sociale werk wekt de gedachte, dat er veel Doopsgezinden zijn, die alle rijk zijn. Het een noch het ander is het geval. In Canada en U.S.A. tezamen zijn 200,000 Mennoniten. Het geheim van de offervaardigheid is echter, dat zij ge schiedt „in the name of Christ". Dit mot to is niet in de eerste plaats bedoeld voor hen die de goederen zullen ontvangen, maar voor hen, die ze geven. Er is geen Relief Work, dat in de naam van Chris tus, en uitsluitend op die naam ver trouwend. wordt verricht, behalve dat der Amerikaanse Mennoniten Hij eindigde in het Engels: Ge zult misschien vergeten, wat ge ontvangen hebt; maar vergeet niet dat ene: ..In the name of Christ". Ge zult misschien ver geten. wat gezegd is, maar vergeet niet, dat er gesproken is in de naam van Christus In de belangwekkende nabespreking kreeg P Dyck de gelegenheid veel aan zijn lezing toe te voegen. Hij hoopte, dat het contact voortgezet zou worden, en wij wensen, dit die hoop in vervulling gaat Het was een bijzondere avond, die op alle aanwezigen diepe indruk heeft ge maakt. De Amerikaanse Mennoniten hebben zich door hun werk en hun ge loofsgetuigenis bemind gemaakt, ook bij de Doopsgezinden van Texel. Moge de leuze, die hen bezielde, IN THE NAME OF CHRIST, ook hier velen opwekken tot een nieuwe geest Bonte avond te De Waal DE WAAL. De aangekondigde Ge meente-avond is een geslaagde avond ge worden en toen ds. Hartdorff om 8 uur opende, was het zaaltje geheel gevuld. Aan de oproep om prijzen beschikbaar te stellen hadden zovelen gehoor gege ven, dat dominee voorzag, dat met de verloting een groot gedeelte van de avond zou heengaan en hij had dan ook gedacht om in plaats van 'n Gemeente avond er maar een bonte avond van te maken. Allereerst las dominee nu een kort ver slag van een vergadering van de kerke- raad voor uit het jaar 1859 en waarin be sloten werd om de oude kerk te verkopen aan den heer P. Pronk voor de somma van f 875,Ouderling was toentertijd Koenraad Selser, ook de namen Kikkert en Boon kwamen toen al voor. De nieu we kerk werd in 1860 gebouwd door P. Pronk en P Plavier en kostte f 8000, Leuk was een mededeling uit een an der bericht, dat de viering van het Hei lig Avondmaal was uitgesteld omdat men lammeren moest verkopen' Hierna verklaarde dominee de nood zaak van de wekelijkse EXTRA collecte en spoorde de aanwezigen aan met gulle hand te blijven geven; dankbaar werd nog gememoreerd de „koninklijke gift" van de Gem. Den Hoorn voor het Bouw fonds van de kerk, terwijl ook van De Koog een gift is toegezegd. Ook de baten van de verloting waren er voor bestemd en niet ten onrechte want er is nog slechts f811 in kas en daarvan was f 700 door de Gemeente Soest geschon ken. De hoofdprijs van de verloting het was een heerlijk uitziende taart, door bakker Plaatsman beschikbaar gesteld werd gewonnen door Mw P J. Koo- ger; ook waren er enkelen, die hun ei gen cadeau weer wonnen! De opbrengst bleek f310 le belopen, voorwaar een aar dig succes. Dank aan allen, die hun me dewerking gaven. N oor Narcissen kwekers Door het ongunstige weer worden de werkzaamheden in de kwekerij ernstig vertraagd. Daaronder valt ook het dag vaarden in de narcissen, dat met het oog op de vliegbestrijding zo spoedig moge lijk moet geschieden Zodra u hiermede bezig bent, zal. zoals reeds gebleken is, in vele gevallen de larve de bol reeds verlaten hebben. Die moet worden op gespoord, anders kan het een strop wor den, voor u of een ander. Enkele vlie gen kunnen oorzaak zijn, dat in de zo mer een hele partij wordt afgekeurd. Pakt dit werk zo spoedig mogelijk aan' Snijdt de verdachte bollen door en wan neer u de larve niet vindt, plaats dan een stokje, dan kunt u over enige tijd met het zeefje de pop heel gemakkelijk vin den, En zo moet het, wilt u niet in con flict komen met de voorschriften van het keuringsreglement en de Bloembollen- ziektenwet. Bestuur Bollencultuur Afd Texel. OOSTEREND. Op 6 Maart j.l. hield de O.L.S. te Oosterend de tweede ouder avond van deze cursus. Na een hartelijk woord van welkom door den heer H Boogaard, secr. van de O.C., in het bijzonder aan den burgemees ter en zijn echtgenote, begon het pro gramma met zang van de grote meisjes onder leiding van juffrouw Spaans. Ach tereenvolgens werden liedjes gezongen over de moeder, den boer, den visser en de kinderen zelf. alle i.v.m. de Gezins actie van NVH, in welker teken deze avond wilde staan. Hierna volgde aardig pianospel met zang van de leerlinge der school Marrie Witte. Een dankbaar ap plaus sloot dit door de kinderen verzorg de deel af. Na de eerste pauze (de kinderen waren na koek en thee vertrokken), volgden mededelingen, waarna een inleiding volgde van den heer F Daalder over „Het ideale gezin en wat daaraan in de weg staat" Prof Kohnstamm en Fr Rombouts gaan beide uit van het stand punt, dat voor iedere opvoeding begrip nodig is van den idealen mens èn de ide ale mensengemeenschap. Zo hebben wij dus een voorstelling van wat wij als het beste voor ons gezin zien, voor onze kin deren in de eerste plaats, maar ook voor ons zelf. Maar zodra wij het woord „ideaal" zeggen, schrikken we: we vin den het een groot woord; er zijn allerlei tegenwerkende krachten, die ons doen twijfelen aan onszelf en daardoor aan 't opvoedkundig ideaal, dat wij ons bewust of onbewust stellen. Toch is dit onjuist, het ideaal blijft lichten, ook al falen wij zelf. Er zijn in hoofdzaak 2 gezinstypen het georganiseerde, meer-gebonden. en het ongeorganiseerde, meer-vrije gezin. Tus sen d«zc twee uitersten bevindt zich de geweldige rijkdom aan gezinsvormen in allerlei variaties van dwang en vrijheid. Van beide typen werd een voorbeeld uit de literatuur gekozen, waarna een voor beeld van de, door spreker als gewenst geziene, gezinsvorm werd voorgelezen: de vrijheid in gebondenheid. Daaruit bleek, hoe moeilijk de tegenwerkende factoren het ons maken, maar toch blijft dat het ideaal, dat waard is om naar te blijven streven. Welke zijn die factoren? Het zijn: het eigen karakter van het kind; ons eigen karakter, de sociale om standigheden; het gebrek aan gezellig heid Laai ons proberen de kinderen aan ons gezin te binden door 'n goede sfeer. Ook al vervreemden ze wellicht tijdelijk in hun „moeilijke jaren", iets ouder ke ren ze dan terug, en zullen zij in dank baarheid terugdenken aan vroeger. Na een tweede pauze, waarin het werk dat de kinderen in de Gezinsweek van 3-10 Febr. maakten, grondig werd be zichtigd. voerden achtereenvolgens Mej. Spaans, de heer P v d. Molen en de heer F. Daalder het woord over „De Gezias- week op school", resp. in de 2e„ 3e en 4e, 5e, 6e en 7e klas. Allerlei anecdotetjes passeerden de revue. Daarna werd deze gezellige avond gesloten. A.R. Kiesvereniging l>ijeen OOSTEREND De A R Kiesvereniging ..Nederland en Oranje" vergaderde op Donderdag 14 Maart in het gebouw van Chr. Belangen. De voorz.. P. de Vries, opent de vergadering, laat zingen Ps. 118.7, leest 1 Cor. 3:9-15 en gaat voor in gebed. De voorz. heet de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en noemt de le behan delen onderwerpen actueel. Hij zegt, dat alle geroep om eenheid buiten Christus een valse leer is. Wij strijden voor de eenheid onder de leus: Tegen de Revolu tie het Evangelie. Eerste inleider is J. Trap Wzn. over het onderwerp „Het sociale vraagstuk". Hij spreekt over sociale rechtvaardig heid en wijst de Bijbel als richtsnoer aan. De vooroorlogse politiek was soms in strijd met de Bijbel. Zeer zeker zijn fouten gemaakt Spr. noemt het voor beeld van een rijke oogst, terwijl er toch armoede geleden werd en er geen geld aanwezig was om te kopen. Een drukke bespreking volgt op het onderwerp Hierbij wordt er op gewezen dat een christen als werkgever zowel als werknemer christen moet zijn. Dat we de fouten, die er ook door een Christe lijke Regering zijn gemaakt moeten zien en die moeten trachten te herstellen. Daar het te laat was geworden voor de tweede inleiding, hopen we Donder dag weer te vergaderen en het onder werp de N V.B. te behandelen. ADMINISTRATEUR V.V.V. Tot administrateur der V.V.V. (Mooi Texel) is benoemd de heer F. Gerritsma, Wilhelminalaan. Den Burg.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1