Kosteloze Vaccinatie Dist rilxilic Nieuwe regeling schoenen Uit de Gemeenteraadsvergadering (Slot) Dorpsltring ..Sleunl Elkaar Herdenking 6 April Volksdansen le Oudeschild C.Z. „E endraclil IeNSDAG 3 APRIL 194B. 59e JAARGANG. No. 5600. EXELSCHE COURANT ïrgemeester en Wethouders der ge- ite Texel maken bekend, dat gele- ïeid wordt gegeven tot kosteloze m- ig en herinenting tegen pokken ingezetenen op de navolgende data: i Maandag 8 April a.s. des mid- 12 uur in de o.l. school te Zuid- land, Woensdag 10 April a.s. des mid- 12 -uur in de o.l. school te Den n, des n.m. 1 uur in de dokterswo- te De Cocksdorp en des n.m. 4 uur e o.l, school te Oudeschild, Donderdag 11 April a.s des mid- P 12 uur in de o.l school te Midden- land en des n.m. 4 uur in de o. 1. ol te De Koog; ar Vrijdag 12 April a.s. des n.m. 4 in de o.l. school te Oosterend; Zaterdag 13 April a.s. des v.m 11 in de o.l. school te De Waal en des 3 uur in de o.l. school te Den Burg. I »neinde abuizen bij het opnemen van en en voornamen te voorkomen, ten de trouwboekjes, waarin de na- van belanghebbenden zijn opgeno- worden medegebracht, ider de aandacht wordt gebracht, kinderen vóór het bereiken van de :ijd van één jaar ingeënt MOETEN kinderen, die in October van het g jaar ingeënt zijn en niet voor de róle zijn verschenen, worden aange- ;n alsnog te verschijnen, teneinde vaccinatiebewijzen in ontvangst te len. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER DRANKWET. gemeester en Wethouders van Texel igen ter openbare kennis, dat op 23 irt 1946 bij hen is ingekomen een ver schrift van Pieter Swarthof, ijsfabri- t, wonende te Texel, Den Burg, Em- aan 96, om een verlof B. als bedoeld irtikel 38 der drankwet (S. 1931 nr. voor de volgende localiteit de ijs- van het perceel Weverstraat nr. 23, )en Burg. innen twee weken na de dagteke- dezer bekendmaking kan ie tegen het verlenen van verlof schriftelijk bezwaren bij Bur- leester en Wethouders inbrengen, exel, 30 Maart 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. EELNEMING AAN VERKIEZINGEN loor personen, ingeschreven in het Centraal Bevolkingsregister. u e personen, die opgenomen zijn in het :raal bevolkingsregister en geacht len worden in een bepaalde gemeente kelijke woonplaats te hebben, kun- het verzoek doen om in die gemeen- ip de kiezerslijst geplaatst te worden. II moeten zich daartoe in persoon ter Ij "et ar ie aanmelden. Bewijsstukken, ls tweede distributiestamkaart en ioonsbewijs, mede te brengen, exel, 2 April 1946. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester, REHORST De Secretaris, JONKER. ALGEMENE BEKENDMAKING. i verband met de herdenking van de van 6 April 1945 zou de Burgemees- het zeer op prijs stellen, als de ïnge- •nen op 6 April a.s., een dag van droe- herdenken, de Vaderlandse driekleur eel mogelijk lieten waaien en wel fstok. De Burgemeester. REHORST Uitreiking nieuwe inlegvellen en tielkaarten, alsmede enquêteformu lieren voor brandstoffen, 'e Oosterend op 4 April a.s. in Ge- iw Christelijke Belangen: 0-11 Bosweg. Kerkplein, Nieuwstr. kstr. 11-12 Hoekstr. Schoolstr 1-2 ststraat. 2-3 Peperstr. nrs 161 3- Peperstr. nrs 62 en hoger. 'e Oosterend op 5 April a.s. in Ge- iw Christelijke Belangen: 0-11 wijk O nrs O l—O 69. 11-12 wijk ïrs O 70—O 110. 1-2 wijk O nrs O 111 53 2-3 wijk O nrs O 154 en hoger, e De Waal op 6 April a.s. in de o. 1. ooi: -10 voor dorp nrs 165. 10-11 voor p nrs 65 en hoger en wiik W nrs W 1 V 43. 11-11,30 wijk W nrs W 44 en (er. Medegebracht moeten worden alle mkaarten (nieuwe) en inlegvellen van gehele gezin De nieuwe inlegvellen textielkaarten worden uitgereikt aan i, die het inlegvelbonnetje, hetwelk ks bovenaan het oude inlegvel zit. inen overleggen. Dit is het omlijnde ookje met de aanduiding GA, GB, GC, GE 508 (Publ. nr. 389) legeling. Met ingang van 1 April rdt de volgende regeling voor schoe- i van kracht. Alle aanvragen om ge ne en berocpsschoenen en ook kinder- toencn zijn vervallen. De aanvragen werkschoenen blijven gehandhaafd. )p bepaalde tijdstippen zal een cijfer rden bekend gemaakt, welk cijfer :ds het laatste cijfer van de tweede 'tributiestamkaart is Op nader door Distributiedienst te bepalen tijdstip- n zal er gelegenheid zijn om tegen erlegging van de stamkaart en hieuw te reiken inlegvel G-abcd 605. een loenenbon af te halen. Zij, die na 1 Auari 1945 een bon voor gewone schoe- Rondvraag. De heer Bruin vraagt het ophalen van vuilnis per auto. De voorz. zegt, dat deze kwestie op de urgentielijst als no 1 staat. Weth. Dros deelt mede, dat er nog geen wagens beschikbaar zijn. De heer Westdorp bespreekt de ver spreiding van een omzendbrief van het Rode Kruis inzake de instandhouding van het ziekenhuis. Een vrijwillige bijdrage hiervoor acht spr geen stevige basis. De voorz. zegt, dat B. en W. er geen be zwaar tegen hebben als het Rode Kruis zich achter deze zaak stelt. Over de wijze van inzameling der gelden is geen over leg met B. en W gepleegd; zij zijn bereid alsnog met het Rode Kruis te spreken. Om te kunnen beoordelen, hoeveel geld er nodig zal zijn, neemt men een proef van 3 maanden. Waarschijnlijk komt er een dag per week een chirurg uit Den Helder. Na de proef zal, naar weth. Hin nader meedeelt, een exploitatierekening worden opgemaakt. Dan pas kan men een beroep op de bevolking doen. De heer Westdorp beveelt aan het ach terste lokaal van de school te De Cocks dorp in orde te maken. De school heeft nog een kub. m. hout, die gezaagd moet worden. Kunnen gedetineerden dit niet doen? De voorz. zegt toe hieraan aan dacht te zullen schenken. De heer Backer wijst op het gevaar, dat een bouwvallig huis naast de Kleu terschool te Oudeschild voor de kinderen oplevert. Voorts vraagt hij de Doolhof op te knappen en het plukken van bloemen tegen te gaan. Hij stelt voor het oude roest te Oudeschild door beplantingen aan het oog te onttrekken of te verwij deren Spr. zou gaarne zien, dat B. en W. het initiatief namen voor. een boomplant- dag en vraagt aandacht voor de slechte straten te Oudeschild Voorts meent spr., dat de woningcommissie niet veel doel of te weinig bevoegdheden heeft De voorz. wijst erop. dat de woningcommis sie, welker taak' met eenvoudig is, door overleg meer kan bereiken dan door vor dering. De heer Beumkes zou gaarne zien, dat de wegverbetenng vlugger haar beslag kreeg; hij vraagt waarom de verbetering van de Hoornderweg is stopgezet. Wat eventuele beplantingen betreft, denkt spr aan het sportterrein te Den Hoorn. Dan heeft hij weer klachten vernomen nen of beroepsschoenen hebben ontvan gen komen niet in aanmerking Zij, die na 1 Jan. 1945 een bon voor werkschoenen hebben ontvangen komen WEL in aanmerking. Zij die noodschoeisel via Hark of NV H hebben ontvangen en wier stamkaart is gecodeerd met letter N (noodschoeisel) komen eveneens in aanmerking. Men is volkomen vrij een keuze te ma ken tussen de bestaande bonsoorten. Wanneer b.v. de stamkaart van het hoofd van het gezin op het uitgelote cij fer eindigt en hij heeft recht op een schoenenbon, doordat hem na 1 Jan. 1945 geen bon werd verstrekt, kan hij hierop desgewenst een bon voor kinder schoenen nemen. Aanvraagformulieren behoeven bij deze uitreiking niet te worden ingevuld. Na de uitreiking van de nieuwe inlegvellen, welke op 13 April beëindigd is. zal de Distributiedienst de nieuwe schoenenbonnen op het uitgelote cijfer 3 uitreiken tegen inneming van een bon van dit inlegvel. De uit te geven bonnen van een nieu we kleur blijven tot nader order geldig. Voorrangsregelingen, uitzonderingen. Kinderen van 0-10 maanden komen, al wijst het laatste cijfer van hun stam kaart het uitgelote cijfer aan, niet in aanmerking voor een schoenenbon. Zo dra zij echter de leeftijd van 10 maan den bereiken, ongeacht het feit, of het laatste cijfer der stamkaart is aangewe zen, ontvangen zij onmiddellijk een bon. Ook hier is keuze mogelijk. Kinderen geboren op of na 1 Jan. 1945 die de leeftijd van 10 maanden reeds be reikten. komen eveneens onmiddellijk in aanmerking voor een bon. indien blijkt, dat zij nog geen bon hebben ontvangen. A.s. moeders kunnen op aanvraag bij voorrang bonnen worden verstrekt. Aan vragen kunnen op gewone formulieren tegen overlegging van de stamkaarten worden gedaan. Hoogstens 6 maanden vóór de bevalling, doch niet later dan 2 maanden vóór deze bevalling. Aanvra gen worden onmiddellijk afgedaan. Indien een cijfer van de stamkaart is aangewezen voor een bon, is er -echter na de onmiddellijke verstrekking, bij 't uitgeven van een tweede bon, nog een wachttijd verbonden. Deze wachttijd is afhankelijk van 't aantal maanden, wel ke nog voor de a.s bevalling liggen. Verpleegsters, kraamverzorgsters, enz. Indien blijkt, dat deze categorie de laatste zes maanden geen schoenenbon hebben ontvangen, kunnen zij bij voor rang van een paar schoenen worden voorzien. Aanvragen op de bekende wijze. Werkschoenen. Aanvragen om werk schoenen kunnen op de normale wijze voortgang vinden. Uitsluitend zij, die op de beroepenlijst, welke bij de distributie dienst aanwezig is. voorkomen, kunnen deze aanvragen indienen. Zij kunnen normaal een schoenenbon ontvangen op het uitgelote cijfer van de stamkaart. Ook P T.T.-personeel behoort voortaan werkschoenen aan te vragen bij de plaatselijke distributiedienst. Verdere inlichtingen worden verstrekt door het He loket van de distributiedienst. (Publ no. 395). over loslopende honden De voorz. zegt, dat de wals van de Hoornderweg stuk is; ze zal worden gerepareerd. De heer Bakker vraagt een waarschu wingsbord op de Stenenplaats, ingang Waalderstraat met het oog op de kleu terschool en een naam voor het zijstraat je van de Kogerstraat bij Vonk De heer De Waard vraagt of de heer Noordijk de gelden, die hij voor de t.b.c.- bestrijding ontvangt, zal terugstorten in de gemeentekas. Voorz. antwoordt, dat de heer Noordijk zo spoedig mogelijk zijn werk voor de t.b c -bestrijding zal beëindigen. De heer Leber bepleit het behoud van de straatwegen in de dui nen, waarop de voorz. zegt, dat de Prov. Waterstaat geen wegen zal afbreken zon der overleg met het gemeentebestuur. Wethouder Dros informeert naar de verwijdering der Duitsers, die voor 15 Maart een verzoek moesten indienen bij het hoofd der politie. Hierover zal dc P. O.D. rapporteren. Ieder mag tegen het aanblijven van Rijksduitsers bezwaren inbrengen. Hierna wordt de vergadering gesloten. RESTAURATIE N.H. KERK DEN BURG. Naar aanleiding van ons bericht „Kerkrestauratie" wordt ons medege deeld, dat het vaststaat, dat de N.H. kerk te Den Burg na de restauratie weer voor het houden van erediensten ter beschik king zal komen. v RIJWIEL GESTOLEN. Maandagmorgen werd voor de winkel van de Fa. Moerbeek in een onbewaakt ogenblik een damesrijwiel (prima ban den) gestolen. Het rijwiel bleek bovendien geleend te zijn en de berijdster kwam dan ook met geen prettige boodschap lopende thuis De getroffene blijkt een oorlogsslacht offer te zijn, die een jaar geleden haar man verloor en zonder inkomsten achter blijft. Iïet zal een flinke kerel zijn die, dat wetende, dit rijwiel terug brengt, adres Polderweg 19, De Waal, event. Schilder einde 5. ORANJEVERENIGING I)E KOOG. DE KOOG. In de Woensdagavond ge houden vergadering, belegd door de Oranje-feestcommissie, werd besloten tot het oprichten van een Oranjevereniging. Lidmaatschap f 1,voor gehuwden. Verder kunnen alle personen boven 18 jaar lid worden, eveneens tegen een mi nimum-contributie van f 1,Binnen- kórt zullen door huisbezoek leden wor den aangeworven Voorts werd besloten op de Nationale feestdag, festiviteiten te houden, volgens de nationaal vastgestelde richtlijnen. GEEN HUISSLACHTINGEN NA 1 APRIL. De huisslachtingsperiode van het sei zoen 1945-1946 eindigde op 1 April. Na deze datum worden in het. algemeen geen machtigingen voor huisslachtingen meer afgegeven en mogen geen huis slachtingen van varkens meer worden verricht. Slechts voor de getroffen ge bieden en sommige liefdadigheidsinstel lingen zijn uitzonderingen toegestaan TUINBOUWTEELTVERGUNNING. Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit maakt bekend, dat Provinciale Voedselcommissarissen na 13 April geen aanvragen voor "bijzondere luinbouw- teeltvergunningen meer in behandeling zullen nemen. R.K. TONEELVERENIGING „ST. JAN". Dezer dagen heeft bovengenoemde to neelvereniging in studie genomen „Over 12 dagen tegen middernacht", blijspel in 3 bedrijven, door G. Nielen. Men heeft het plan kort na Pasen een uitvoering te geven. GESLAAGD. Mej. Jo Zoetelief, Vredelust, slaagde voor coupeuse van Pereboom's Vak school, Amsterdam. OUDESCHILD. Vrijdag 22 Maart hield de Dorpskring „Steunt Elkaar" zijn alg. vergadering. De voorz., de heer Jac. Bruin drukt zijn spijt uit over de gerin ge opkomst Buiten het bestuur zijn slechts 3 leden aanwezig. De secr de heer J Dros leest de notu len van de jaarvergadering 1944 voor (in 1945 is deze niet gehouden), die onveran- anderd worden goedgekeurd De wiskundig adviseur, Prof Keesom, heeft om gezondheidsredenen bedankt. Thans is benoemd Mr Dr. Bouman. uit Den Haag. In 1944 bedroeg de vooruit gang tengevolge van zeer zware belas tingen slechts f 215,95 In 1945 waren de belastingen lager, doch de uitkeringen waren f 580 hoger, een gevolg van 4 extra uitkeringen wegens oorlogsgeweld. Ook is van een groot deel van het kapi taal geen rente ontvangen. Het batig sal do over 1945 was derhalve lager dan in tientallen jaren het geval is geweest, n 1 f72,95. Dc bezittingen zijn: kassaldo f385,69, hypotheken f 4960; effecten f 14100; schuldbekentenissen f 8500; postspaar bank f3356,16; Bank: vrij f 2096.35, ge blokkeerd f 5579,20, lopende rente 1 516,50; achterstallige contributie f 40,04 Totaal f39533,94. Van het geblokkeerde geld is f 5000 besteed voor inschrijving op de Staatslening In de vacature van 2 commissarissen wordt voorzien door de benoeming van de heren S Smit en C. Dijker. Rondvraag De heer Dijker vraagt of het bestuur geen moeite kan doen voor een aanspreker te Oudeschild Er blijkt wel iemand te zijn, doch deze heeft geen passend costuum. Er zal getracht worden hieraan tegemoet te komen MOTORGROEP OPGERICHT. Tijdens een geanimeerde vergadering van Texelse motorrijders, Vrijdagavond 29 April in Hotel De Graaf gehouden, werd, na een lezing van den heer Thier ry Holst besloten tot het oprichten van een motorgroep op Texel De nieuwe groep telt ongeveer 40 leden; voorz. is de heer C. Mets, de andere bestuursleden wier functies nog niet zijn vastgesteld, zijn de heren A. J Vonk. J Kaczor, H Kooger en J. Bakker. De burgemeester die de vergadering bijwoonde, sprak de hoop uit, dat de oprichting van de motor- groep mag leiden tot een op hoger peil brengen van de motorsport. PERSOONLIJK SCHAAKKAMPIOEN SCHAP VAN TEXEL. De gezamenlijke schaakclubs Philidor. SIV en O.D.ES. hebben deze wedstrij den weer georganiseerd. Negen spelers zullen hieraan deelnemen. De wedstrij den zullen Woensdags worden gespeeld in Hotel De Zwaan en 's Maandags in Hotel De Graaf, aanvang 7,30 uur. Op Woensdag 3 April zal de openings wedstrijd beginnen om 7.30 in Hotel De Zwaan Belangstellenden hebben vrije toegang tot deze wedstrijden. OOSTERENDS DAMMERS WINNEN. OOSTEREND. Maandagavond had te Oosterend een damwedstrijd tussen Den Hoorn en Oosterend plaats. De uitslag luidt als volgt Oosterend Den Hoorn J Visman S. Zijm 20 J. Trap D Lap 2—0 S. Dros C. Lap 11 C Timmer I. Boon 20 S. Trap C. de Bruin 02 H. Mulder G. Jonker 20 K. Burger P v.d. Gaag 20 J. Breman C. Dekker 20 J. Bremer W. Schuil 02 J. Eelman J. de Jager 02 A. Vlaming P. Kok 20 P. Timmer T. Jonker 20 C. Drijver A. Troost 20 W. de Rooij W. Jonker 20 C. Vlaming P Zijm 20 23—7 Op uitnodiging van den heer Termaat, was een groep van 16 Alkmaarse volks dansers naar Oudeschild gekomen om in het Eigen Gebouw een demonstratie van de volksdans te geven. Er bestond vrij grote belangstelling voor deze avond, zelfs van Oosterend en Den Burg waren jongeren opgekomen om van deze demonstratie le genieten Het is een kostelijke avond geworden en alle aanwezigen zijn stellig zeer voldaan huiswaarts gekeerd. De heer Termaat zei in zijn openings woord, dat er in de oorlogsjaren niet veel aan volksdansen was gedaan. De zorg ging meest uit naar eten en spin nen. enz. Nu de oorlog voorbij is, is er meer tijd en behoefte aan de volksdans. Vroeger had men, aldus spr godsdien stig dansen, rouw-dansen, enz. Nu heeft men ook nog verschillende dansen, mo derne dansen e a. Spreker keurt deze niet direct af. maar geeft toch de voor keur aan de volksdans, die levensvreug de geeft, welke men in, het samengaan tot uiting kan brengen, waardoor een sfeer van kameraadschap ontstaat Spr was verblijd over de opkomst, ook van andere dorpen. Hierna begonnen de Alkmaarse Volks dansers met hun programma, o.a. Len- tedans, Vossenvangen, IJswals, Zweedse schots, die alle keurig gedanst werden, en een daverend applaus oogstten. Vervol gens zongen de dansers enkele liedjes waarvan de refreintjes meegezongen werden. Daarna volgden; Vuurrode rok jes, Engels straatje. Ik heb m'n wagen volgeladen, Jan Pierrewiet, Rijen rijen in een wagentje, Polka, Zweedse kring dans, Rozelaar en Singeldans. Deze werd met de Texelaars samen gedanst, het geen zeer in de smaak viel. Besloten werd met Munuet, Jagers- wals, (ook met de Texelaars samen). Het ging al aardig. Rijpe geest. Zonnebloem, 't Is Mei. nadat de heer Termaat ge vraagd had of er nog mensen waren, die een dans nog eens graag wilden zien, werden er nog 2 dansen gedanst Toen kwam de clou van de avond. Oud en jong op de baan aan het volksdansen, waarvan druk gebruik werd gemaakt De heer Termaat sloot deze prettige bijeenkomst met een opwekking voor de jeugd om zich onder leiding in deze volksdansen te bekwamen, vooreerst misschien met hulp van het eiland, later met betere krachten; ook de Burgers voelden hier heel veel voor. Het was een avond vol van prettige kameraadschap en levenslust. De Alk maarse danseressen en dansers hebben een 10 verdiend. Nadat ze aan de diverse pleegmoeders waren overgegeven, gingen allen vol daan huiswaarts met een opwekking van den Heer Termaat om Zondagmiddag 2 uur mee te wandelen naar de Doolhof Vele jeugdige Oudeschilders hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om met de Alkmaarders nog enige uren gezellig in de Doolhof door te brengen. Moge het voorbeeld navolging vinden en ook op Texel een dansgroep voor volksdansers worden opgericht. Op Zaterdag 6 April zal 's morgens om 9 uur een plechtige Requiem Mis voor alle gevallenen worden opgedragen in de R.K. kerk te Den Burg; om 11,30 uur kranslegging op het Russische Kerkhof aan de Hoge Berg, om 3 uur herden kingssamenkomst in de Doopsgezinde kerk, waar het woord zal worden ge voerd door ds Th. v.d. Veer, ds. M. Pos en ds. Wesseldijk Om precies half vijf zal de burgemees ter een krans leggen bij het Monument voor hen die vielen. Hierbij zal in tegen stelling met in het vorig bericht gemel de, niet worden gesproken. Vervolgens worden kransen gelegd door de deputa ties van de verenigingen, die zich daar voor hebben opgegeven. Hierna is gele genheid voor particulieren bloemen bij het Monument neer te leggen. Tijdens de kranslegging zal het Fan farecorps ten gehore brengen. Nader, mijn God. tot U - Sarah F. Adams. Marche funèbre no. 1 - F. Chopin; de plechtigheid wordt besloten met het Wilhelmus, bewerkt door C L Walther Boer. Opgave voor verenigingen voor de plechtigheid bij het Monument voor hen die vielen, bij J. Buisman. Weststraat 12, Den Burg. De onlangs gehouden druk bezochte voorjaarsledenvergadering van „De Eendracht'had een feestelijk karakter in verband met de fusie met „De On derneming". Texel heeft nu één zuivel fabriek, wat een voordeel is voor de boerenstand. Tijdens de vergadering werden 51 nieuwe leden aangenomen Uit de mededelingen blijkt, dat het huidige boekjaar 2,5 mill. kg. melk werd ontvangen (v.j. 1.5 mill. kg.). Er is een flink saldo aanwezig voor afschrijving, reservering en nabetaling. Voor de aan schaffing van een nieuwe consumptie- melk-pasteurisator werd een bedrag van f 4500 door de leden goedgekeurd Daarna volgde vertoning van de films „Goed melken", die laat zien hoe men te werk moet gaan voor de verkrijging van een goede grondstof voor onze zuivel producten en „De bonte moet eruit", welke de t b c.-bestrijding onder het rundvee behandelt De laatste film ,,Het belang van den boer", toont de ontwik keling van de coop zuivelfabriek, van het handkrachtfabriekje tot het moder ne bedrijf Het was een mooie avond en de aanwezigen gingen zeer voldaan huiswaarts. OPROEP VAN HET LEGER DES HEILS Van het Leger des Heils ontvingen wij de volgende oproep: Nederland staat op de kentering, de neergang gaat over in de opgang, de af braak in de herschepping Het Leger des Heils stelt daartoe zijn ganse apparaat, al zijn inrichtingen en tehuizen ten dienste van de directe verzorging en hulpverle ning. Oorlogsschade en schade, het Leger des Heils toegebracht door den bezetter, bedraagt bijna twee millioen Een natio nale inzameling gedurende April moet deze instellingen weer bedrijfsklaar ma ken. Door actieve medewerking gedu rende de Speldjesdag ter plaatse, door het overschrijven van uw gift op postre kening 120120 ook van het geblok keerd tegoed door gul in te schrijven op intekenlijsten, kunt u meehelpen, om de schatten aan sympathie en welwil lendheid bij het Nederlandse volk voor het Leger der Heils om te zetten in een blijvende practische hulpverlening aan het Nederlandse volk zelf. Deze inzameling wordt aanbevolen door den Minister van Sociale Zaken en den Vice-Voorzitter van de Bestuurs raad van Volksherstel Het ligt in de bedoeling van het Leger des Heils HEDEN Woensdag 3 April een huis-aan-huis-collecte te houden op Texel. Later in April wordt de Speld jesdag gehouden. De collecte wordt aan bevolen door de volgende dames en he ren: C Jonker, gem -secretaris; W. N. Kel der, Hoofdcommies; Mevr G. Vrijdag- Keijser (seer. Rode Kruis); Mevr. J. Terpstra-Maat (Leidster Chr Meisjes vereniging), N.Huisman (voorz. C J.M.V.) F. Kassenaar (Leider Jeugdhuis); Dr. H. Schalkwijk, A. Breet (Jeugdleider). TEX. BOYS-NIEUWS. Boys 1-BKC 2: 2-0..We mogen het een kleine overwinning noemen, gezien het overwicht tijdens de gehele wedstrijd Voor de rust de Boys voor de wind steeds in de aanval. Het vlot met in de voorhoede en steeds grijpt de B-keepêr in Er wordt vaak naast en hoog over geschoten De aanvallen van B worden afdoende door onze verdediging gekeerd. Rust 0-0, wat B ook mede aan zijn pri ma doelman te danken heeft. Na de thee tegen wind beter aangepakt. Uit een goed doorgegeven bal van Hoekie jaagt Lemke een hard laag schot in de touwên en geeft zijn club de leiding Daarna lukt het Henk van z'n links-buitenplaats met een zuiver hard schot voor no. 2 te zorgen. Nog enige aanvallen weder zijds leveren niets op en zo komt het einde. De leiding bleek in goede handen. Wie van de adsp. weet waar de ver miste voetbal is? Hij moet terecht ko men, hoor' G. TEXELSE MARKT. Den Burg, 1 April 1946 Aangevoerd: 1 koe, 6 varkens, 41 n. kalveren (leve ring).

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1