,v H \F EA ike ieuwe bonnen Dist ri lwlie De lieer Noordijk I .E.S.O.-Commissaris Bestuursbeleid goedgekeurd ..Hel Bieclil gelieim Sportnieuws DAG 27 APRIL 1946 Ac- JAARGANG. No. 5607. EXELSCHE COURANT e 4 i iag- drog idag gew nacli 2e helft van de 5de periode 1946 (28 April t.m. 11 Mei.) aarten KA. KB, KC 604. 219 800 gram brood 400 gram suikei 125 gram margarine 125 gram boter 200 gram kaas 200 gram bloem serve 1600 gram brood ;serve 800 gram brood serve 2 kg. aardappelen maarten LA, LB, LC 604 6. 117 vlees is 100 gram vlees dappelen is 2 kg aardappelen ielk is 2 liter melk r 28 melk is 3'/s liter melk caarten KD, KE 604 5 is 800 gram brood is 500 gram suiker is 125 gram margarine is 250 gram boter is 100 gram kaas is 200 gram bloem D 41 res. is 400 gram brood ;s. is 500 gr. rijst of kindermeel taarten LD, LE 604 6, 617 vlees is 100 gram vlees rdappelen is 1 kg. aardappelen E 28 melk is 6 liter melk ikskaartcn, enz. is 2 lantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) is 100 gr. chocolade of suikerw. is 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) bonnen voor melk en aardappelen eldig t m. Zaterdag 4 Mei a.s. r de week van 5 t.m. 11 Mei zullen onnen worden aangewezen voor aardappelen, boter, margarine, hee, tabak, versnaperingen en was- engenoemde bonnen kunnen reeds ijdag 26 April a.s. worden gebruikt, ïitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop met ingang van Maandag 29 April vorden afgeleverd. UITREIKING uwe bonkaarten alsmede brand- stoffenkaarten. mderstaande dagen worden de hier genoemde distributiebescheiden eikt. Den Hoorn in „Ons Huis" op 29 1946: jJ'.i uur wijk H nrs 137. 10-11 wijk 38—98. 11-12 wijk H nrs 99 en ho- 2 dorp nrs 133. 2-3 dorp nrs 34 4 dorp nrs 88 en hoger. Oudeschild in „Eigen Gebouw" op >ril 1946: 0 uur dorp 177 10-11 dorp 78 11-12 dorp 130—186 1-2 dorp 187— 1-3 dorp 248 en hoger. 3-4 wijk S De Koog in Café Hillenius op 1 Mei (y en S idi ca DErtf 0 uur wijk K nrs 137. 10-11 wijk s 3871. 11-12 wijk K nrs 72 en ho- 1-2 dorp nrs 161. 2-3 dorp nrs hoger degebracht moeten worden alle kaarten en inlegvellen (oude en nieu- van het gehele gezin, alsmede de crzorgersbockjes Ook de oude bran- enkaart moet ingeleverd worden het ingevulde brandstoffenformulier. (Publ. no. 398). BIJZONDERE ARBEID. die hun toeslagkaartjes bijz. arbeid de 5e periode nog met hebben afge- kunnen dit alsnog doen op Maan- 29 en Dinsdag 30 April a.s. van 9 uur. ide getekende naamlijsten, meuwr ïn- :1de naamlijsten en stamkaarten nemers moeten worden medege- tit. Zij, die een aanvraag hebben in- :nd en nog mets hebben ontvangen ïen eveneens op genoemde dagen te- t met medeneming stamkaarten cnemers. Aanvraag werkschoenen, verband met de te verwachten nieu- egeling is het aanvragen van werk- enen stopgezet. Inlevering door handelaren. indelaren kunnen de door hen van ruikers ontvangen coupures Brand en", „Industriekolen' en ..Cokes'', ;e thans in omloop zijn. nog t.m 10 1946 bij de Distributiedienst inwisse- tegen aanvullingstoewijzingen. t-ife 10 Mei 1946 worden door de Distri- edienst in geen enkel geval nog toe- ingen van oud model van de hande- n aangenomen. (Publ no 403). JCHOONHOUDEN VAN STRATEN, jrgemeester en Wethouders van Texel igen betrokkenen in herinnering, dat roners en gebruikers van percelen ïen de bebouwde kommen, ingevolge algemene politie-verordening voor gemeente, verplicht zijn zorg te gen, dat het straatgedeelte vóór hun eis celen ter halve breedte van de straat minste eenmaal 's weeks en wel re jdags of Zaterdags vóór des namid- s 5 uur wordt gereinigd. ■«Iet me{ naleven van deze verplich- 5 is strafbaar. Cexel, 24 April 1946. J Burgem en Wethouders voornoemd- De Burgemeester, REHORST De Secretaris. JONKER ZON, MAAN EN HOOGWATER. )e zon komt 27 April op om 5,18; on- 7,46. Maan 1 Mei N.M 8 Mei E.K. t< og water ter rede van Texel: 28 April en 8,16. 29 April 8.41 en 9,04. 30 ril 9,24 en 9,44 1 Mei 10,04 en 10,23. lei 10,42 en 11.03 3 Mei 11,24 en 11,46 'lei 12,09 en 12,32. Een druk bezochte aandeelhoudersver gadering van T.E.S.O. heeft Woens dagavond, na kennis te hebben genomen van het wel en wee der N.V. in het jaar 1945 en het beleid van het bestuur te hebben goedgekeurd, in plaats van den aftredenden commissaris, den heer Fr. Zegel, tot commissaris gekozen den heer E. NOORDIJK. Drie stemmingen waren nodig om tot deze keuze te komen. Voorzitter W H Lap opent de verga dering met een woord van welkom in het bijzonder tot het personeel en oud kapitein Duinker, die ondanks zijn 80 jaren, toch aanwezig is. Er zijn nog meer aandeelhouders in deze vergadering, die de leeftijd van 80 jaar en hoger zelfs hebben bereikt en hun allen wenst de voorz. toe. dat zij nog vele jaarvergade- rigen mogen bijwonen Wij hebben, aldus de heer Lap. 5 jaar gezucht onder de druk van de moffen Bestuur en personeel hadden een moei lijke tijd en spr. is ervan overtuigd, dat er critiek op het bestuur is geweest. Thans kan spr. zeggen, dat het bestuur, mede op verzoek van het personeel, bij den bezetter heeft geprotesteerd; er was aandrang om de dienst te staken Het wederwoord van de moffen was het drei gement met arrestatie. Nochtans heeft men niet geschroomd, zo veel mogelijk te saboteren en den vijand af le houden van zijn doelstellingen. Die tijd is gelukkig voorbij. Vijf bange jaren hebben we doorgemaakt en met vreugde begroetten we allen de capitulatie der overweldigers en de vrede. Thans vraagt spr is de last van de oorlog met de dag van de vrede van u gevallen? Het is anders gelopen dan werd verwacht. In de plaats van de oorlogs last is de vredeslast gekomen, maar toch is er een groot verschil. De last van de moffen werd steeds zwaarder en onze weerstand werd geringer We gingen ten onder. Maar onder de last van de vrede kunnen we onze schouders zetten We hebben hem te dragen met blijheid en die blijheid kan de last verlichten en ma ken, dat hij niet meer bestaat. Spr. hoopt, dat we weer spoedig zul len stijgen uit het diepe raviin naar de top van de berg. die ons uitzicht geeft op alles wat goed en schoon is Zo is het beeld van ons vaderland, van ons goede eiland, ook van TESO. TESO leed in de oorlog niet alleen grote materiële verliezen, zij betreurt ook het verlies van den dekknecht Tijs Boon. De verliezen zullen we moeten herltel- len en als wij daarbij kunnen steunen op uw vergadering, dan zal het bestuur erin slagen weer van TESO te maken, wat zij vroeger is geweest (applaus) Daarna leest secretaris P. Dros Azn. de notulen van de aandeelhoudersverga dering van 4 Juni 1945., welke onder dankzegging worden goedgekeurd en ge arresteerd. Directeur J. J. v.d. Vlies leest jaarver slag en financieel verslag. Van het finan cieel verslag publiceerden wij reeds een uittreksel. Bijzonderheden uit het jaar verslag hopen we later te publiceren De heer A. Eelman maakt de opmer king, dat thans een schenking van een belangrijk bedrag aan t Texels museum mogelijk is. terwijl enige jaren geleden een storting in het pensioenfonds (een zetfout van de Helderse Courant be doeld was het Reservefonds) niet tot de mogelijkheden behoorde. De heer Lap antwoordt, dat krachtens een overeenkomst TESO gehouden is schenkingen te doen aan het Texels Mu seum. welks bestaan voor het vreemde lingenverkeer noodzakelijk is. Een pensi oenfonds is er niet, de pensioenen zijn verzekerd en alleen voor enige oudere personeelsleden, die niet onder de ver zekering kofiden vallen, neemt de maat schappij het risico op zich. Men kon der halve geen bedrag storten in een fonds, dat niet bestaal. De heer v. d. Meulen maakt aanmer king op het bedrag, dat voor de TESO- film is uitgetrokken, waarop de heer Lap ZOEKEN VAN EIEREN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat de Minister van Landbouw,, Visserij en Voedselvoorziening heeft be paald, dat in het gehele Rijk; a. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, ver kopen, afleveren of vervoeren van eie ren van kemphanen, wulpen, scholeksters grutto's, tureluurs, meerkoeten en water hoentjes is toegestaan tot en met 21 April 1946; b; het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben te koop aanbieden, ver kopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soor ten), duikers, watersnippen en goudple- viertjes niet is toegestaan. Het zoeken en rapen van kievitseieren is jaarlijks in het gehele land toegestaan van 1 Februari tot en met 19 April. Texel, 23 April 1946. De Burgemeester voornoemd REHORST. ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be-r kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. B, Bakker Azn., Kogerweg. L. Eelman, Gravenstr., Den Burg. M. C. Keijser. De Waal. C J. Bakker, Spang. Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen. Texel. 25 April 1946. De Burgemeester voornoemd. Mr. G. D REHORST. antwoordt, dat de kosten van de film zijn uitgegaan boven de begroting. Ernstig is dit niet, want nu de film draait is zij zulk een succes, dat er baten uit zullen voortvloeien, die de dienst zullen ver lichten. De heer A. Backer brengt het ontslag ter sprake van den heer T. Pongers, wiens huis bij het bombardement ver brandde. Spr. heeft vernomen, dat TESO zich ten aanzien van den heer Pongers niet royaal heeft gedragen. De heer Lap antwoordt, dat de heer Pongers ontslag heeft genomen. Vergoe ding van de door hem geleden schade is niet de zaak van TESO, aldus spr. en voorts hoort deze zaak niet thuis op de algemene vergadering. De voorz. dankt den directeur voor zijn verslagen. Aangezien aandeelhouders geen aanmerkingen hebben gemaakt en commissarissen de rekeningen in orde hebben bevonden, na vergelijking met boeken en bescheiden, wordt den direc teur décharge verleend voor zijn be heer. De stemming. Aan de orde is de verkiezing van een commissaris. Bij de eerste stemming wor den uitgebracht 278 stemmen, terwijl volgens de presentielijst slechts 276 had den kunnen worden uitgebracht. Dc heer Lap stelt voor, accoord te gaan met deze stemming, mits de twee te veel uitge brachte stemmen niet van doorslaggeven de betekenis zijn. De heren Remmers en Boswijk vormen het stembureau. Uitge bracht zijn op den heer E. Noordijk 87 St., op den heer Jb. Drijver 1 st., op den heer D. Hm 80 st., op den heer Remmers 36 St.. op den heer Hermes 30 st., op den heer Jn. Bruin 9 st., op den heer K. Ze gel Fzn. 6 st., op den heer A. J. Eelman 3 st., op den heer Keesom 21 st., op den heer G. Bakker Pzn. 2 st., op den heer S J Flens, den heer P. Langeveld Azn en den heer G. Dros Dzn. ieder 1 stem Geen meerderheid voor een der candi- daten verkregen zijnde, wordt overgegaan tot een 2e stemming, welke het volgen de resultaat oplevert: op den heer Her mes 30 st.. op den heer Hin 89 st., op den heer Noordijk 134 st., op den heer Rem mers 11 st., op den heer Keesom 10 st., op den heer Boswijk 2 st., op den lieer K. Zegel en den heer v d. Meulen ieder 1 stem. Ten slotte heeft de herstemming plaats tussen de heren Hin en Noordijk, van wie de eerste 95, de tweede 181 stemmen verwerft. De voorz. deelt mede, dat de heer Noordijk is gekozen met meerderheid van stemmen en vraagt hem, of hij de benoeming aanvaardt, waarop de geko zene toestemmend antwoordt De heer Lap wenst den heer Noordijk geluk met zijn verkiezing en doet een beroep op hem, zijn kennis in dienst te stellen van TESO. Hij dankt de anderen, die zich be schikbaar stelden Voorts dankt de heer Lap den heer Zegel, die de maatschappij als bestuurs lid gaat verlaten. Spr behoeft niet te zeggen, wat de heer Zegel van het begin af voor de mij. heeft betekend. Het spijt hem, dat dc heer Zegel TESO gaat ver laten, maar hij -begrijpt zijn beweegrede nen en spreekt een woord van hartelijke dank. De heer Zegel spreekt op zijn beurt zijn dank uit voor de vriendelijke woor den. Al waren er wel eens verschillen, het ging toch steeds om de belangen van TESO. Hij dankt de aandeelhouders voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt ook in de toekomst op de vriendschap van allen (applaus) Er zijn geen voorstellen van aandeel houders binnengekomen. De rondvraag. De heer Jn. Bruin vraagt, of voor hen, die van tevoren vervoer hebben aange vraagd voor auto's en die ten gevolge van het niet doorgeven van het hoofd kantoor te Den Burg aan Oudeschild worden gedupeerd, verhaal mogelijk is. Voorzitter Lap erkent de opmerking van den heer Bruin als juist Voorkeur verdient het aanvragen van vervoer te Oudeschild. Is dat niet mogelijk, dan moet het hoofdkantoor zorgen voor tijdi ge waarschuwing. De heer Noordijk dankt de vergadering voor hel in hem gestelde vertrouwen en den voorz. voor zijn vriendelijke woor den. De heer A. Backer informeert naar de aandelen in portefeuille en wenst deze ter beschikking te zien gesteld, vooral van dc jongeren, die met TESO meeleven, waarop de heer Mulder namens het be st uui antwoordt, dat deze kwestie niet op de algemene aandeelhoudersvergade- ling mag worden behandeld. Het bestuur zal evenwel aandacht wijden aan deze zaak. De heer Jac. Bruin informeert ernaar, of bij eventuele personeelsbehoefte solli citanten worden opgeroepen, waarop hij ten antwoord krijgt, dat dit niet nodig is, gezien de grote keuze, die men steeds heeft. De directeur regelt de benoemin gen in overleg met commissarissen. In dien er klachten mochten zijn zal het bè- stuur dat gaarne vernemen. Het vaste personeel wordt uit het losse gekozen en voor losse krachten doet men geen op roep. De veerpont. Ten slotte doet de voorz., op verzoek van den heer W. Boon. enige mededelin gen over de veerpont-kwestie. De ge meenteraad heeft onlangs besloten een onderzoek te doen instellen naar de mo gelijkheid van een pontverbinding Het Uiteraard speelt 'n geroutineerd troep je beroepsmensen als het Rotterdams To neelgezelschap goed en de criticus kan zich derhalve ontslagen achten van de plicht, het spel, waarvan een talrijk pu bliek Dinsdagavond in Schouwburgzaal De Oranjeboom heeft genoten, aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Om het dan mèar kort te zeggen: ieder ken de rol en plaats, ieder beheerste zijn vak cn als er verschillen waren in allure of conceptie, dan bleven deze toch van on dergeschikte betekenis. Men paste elkaar en vormde een sluitend geheel. „Het Biechtgeheim" zelf zouden we willen kenschetsen als een antiek stuk én een speculatie op primitieve sentimen ten. Het verschijnen van een geestelijke in 'n overigens zeer sympathieke rol mo ge aanvaardbaar zijn, het ingrijpen van den Allerhoogste, die na een vurige smeekbede den schuldige treft met een dodende bliksemstraal en aldus de on schuld op het allerlaatste ogenblik redt van de voltrekking van het doodvonnis en de gerechtigheid doet zegevieren, gaat ons te ver. Dit neemt evenwel met weg, dat er ook veel te waarderen viel. Wij denken aan de aangrijpende ogenblikken, die voor velen der aanwezigen bijna te machtig waren en aan de misschien iet wat misplaatste doch daarom met minder verdienstelijk vertolkte kostersrol, met een onmiskenbare Peter Pech-inslag, welke een naar onze smaak iets te ko misch karakter kreeg. Terecht toonde het publiek zich dank baar en voldaan, toen het einde, waar voor het programma een vraagteken had gelaten, de onverwachte en gelukkige ontknoping bracht Eén vraagteken blijft er bij dergelijke gelegenheden echter bestaan, waarom kan nu niet iedereen op het vastgestelde aanvangsuur aanwezig zijn? Ook deze keer werd de meubilering verzorgd door W v. d. Berg's Meubel huis. dagelijks bestuur der gemeente be schouwt dit echter niet- als een urgente zaak. TESO staat niet vijandig tegenover een pont. want reeds in 1939 trad men in onderhandeling met de Rijkswater staat over de Moerdijkponten. Er was er al een gehuurd, maar toen schrok men van de grote diepgang, die in het dok nog 30 cm groter bleek te zijn dan was op gegeven. Toen begreep men, dat er van een geregelde pontdienst nog niets zou kunnen komen. Het onderzoek werd echter voortgezet, men trad in verbinding met den hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat te Den Bosch en verzocht hem, een pont te mogen huren met later eventueel het recht van koop. De hoofdingenieur waarschuwde, dat er ook een ponthaven en 'n beter wegennet nodig zouden zijn, als de pont goed zou bevallen, hetgeen grote financiële offers zou eisen van het rijk. Hij zou spoedig laten weten wat het resultaat was van zijn onderzoek, maar tol op heden weet men niets. Spr heeft echter de indruk, dat Rijkswater staat niet bereid is een pont beschikbaar te stellen Voorts ziet spr. de consequenties van de instelling van een postverbinding on der het oog. Een pont is vnl. voor zwaar vrachtvervoer per as, doch hiertegen zijn dc Texelse wegen niet bestand De we gen tussen het Horntje en de dorpen moeten worden omgebouwd tot primaire wegen. Doet men dat en komt er een ha ven aan het Horntje. dan is TESO niet tegen een pont Er zal evenwel een grote subsidie nodig zijn als men de pont met grote frequentie, bv om het half uur, wil laten varen De zaak is thans nog in een stadium van onderzoek; er zitten veel kanten aan maar niettemin wil spr. voor de derde maal verklaren, dat hij er niet tegen is Grote zaken moeten echter zorgvuldig worden overwogen. Als men straks een nieuwe boot zal moetert kopen. komt meteen de kwestie van de pont op het tapijt. De mensen van Rijkswaterstaat zijn wel geporteerd voor een haven aan het Horntje. Zou die er niet komen, dan moet de haven te Oudeschild worden ver groot Op een vraag antwoordt de heer Lap nog, dat hem niet bekend is, dat er met een Rijkshaven ook Rijksponten zou den komen De heer Boon stelt ten slotte voor, den heer Zegel te benoemen tot erelid van het bestuur, welke mogelijkheid de voorz. aan de hand der statuten zal onderzoeken. De voorz. sluit daarna de vergadering met de mededeling, dat exploitatiekosten, onderhoudskosten en personeelskosten zeer sterk zijn geslegen. Tegenover een totaal van 80 mille vroeger staat nu een totaal van 159 'mille. Het bestuur zal ech ter trachten, de dienst zo goedkoop mo gelijk tc houden. Met een woord van dank aan de aanwezigen en het uitspre ken van de hoop, dat deze vergadering moge strekken tot welvaart en bloei van TESO beëindigt de voorz. de bijeen komst. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER JOH. KUIK GEVONDEN. Tijdens het zoeken naar de stoffelijke ïesten van twee Russen, die op het ter rein van het barakkenkamp aan de Ko gerweg moesten zijn begraven, heeft men het stoffelijk overschot gevonden van den heer Joh. Kuik. die sedert 7 April van het vorige jaar werd vermist. Destijds was aan den heer Kuik opgedragen, de gedode Russen te begraven. De oorzaak van zijn dood staat niet vast. S V. TEXEL. Zondag is Texel 1 vrij. Ook voor de volgende week is Texel niet ingedeeld. Gelukkig dat we spoedig, vermoedelijk begin Mei, met de training kunnen be ginnen. De voorbereiding is in volle gang Texel 2 speelt thuis tegen BKC 2. Dit kan een pittige wedstrijd worden. Met wat meer tempo en'zuiverder afgeven, is hier een kans voor een overwinning Texel 3 gaat op bezoek bij ZAP 2 en krijgt het daar met gemakkelijk Maar flink aanpakken en doorzetten, er reke ning mede houden, dat ook in het laatst nog kans is op scoren. Deze keer krijgen we toch geen afberichten? Dat stelt ook uw kameraden teleur. De adspiranten trainen weer op het veld. Donderdag 7 uur. De opkomst is goed, er is nog plaats voor nieuwe leden. Indien mogelijk kunnen we weer eens aan het adsp.-tournooi van de NHVB deelnemen, maar dan moet er aangepakt worden! TEX BOYS-NIEUWS. Programma Zondag 28 April: Boys 1 naar Callantsoog 1, 8 uur boot, van Den Helder per auto. Gaan er enkele suppor ters mee ter aanmoediging7 Dit is een der laatste drie uitwedstrijden. Succes, Boys! en breng de punten mee naar huis als het kan Boys 2 thuis tegen Succes 3. Dit kan 'n derby worden, aanvang 2 u. Afberichten vóór vanavond 8 uur. ZDH op bezoek vervalt wegens om standigheden Dan volgende week. Kaarten Holland-België nog steeds niet ontvangen. Zodra ze komen maken we dat bekend. Adspiranten Dinsdagavond 7 uur allen op het veld en op tijd, want 8,30 is het donker G. Z.D.II.-NIEUWS. ZDH—Texel 3" 5-2. Om 3 uur laat scheidsrechter Wijngaar den beginnen. Texel wint de toss en ver kiest voor de wind te spelen. De eerste aanvallen zijn voor Texel, maar Z geeft niet thuis. Dan breekt Z door en doel punt onhoudbaar 1-0. Kort daarna komt het 2e doelpunt; rust 20. Na de rust is Z de baas op het veld en krijgt T geen kans om door te breken Geleidelijk wordt de stand opgevoerd tol 50. Tegen het einde weet T nog 2 doelpunten te maken. Zondag ontvangt ZDH OVV. Denk er aan Z. dat nu na de 1-0 nederlaag in Oosterenc^ op eigen terrein gewonnen moet worden. Thuis zijn we nog onge slagen, dus alle hens aan dek. W,J. DOOPSGEZ. HERDENKINGSDIENST TE DEN BURG. Op Vrijdag 3 Mei, 's avonds 8 uur, vindt in de Doopsgezinde Kerk een sa menkomst plaats, waarin de Bevrijding zal worden herdacht. Deze dienst, wordt geleid door Ds. v.d. Veer. De heer J. Vis ser heeft zijn muzikale medewerking toegezegd Verder zang en muziek. Er zullen voor deze bijeenkomst, die voor de Doopsgezinden van geheel Texel be stemd is. enkele autobussen rijden, waar- voor men zich kan opgeven bij de plaat selijke commissieleden. INTERKERKELIJKE HERDENKINGSSAMENKOMST TE DEN BURG. In de kerken wordt óf op Vrijdag avond 3 Mei óf op Zondag 5 Mei de be vrijding in een dankdienst herdacht. Bo vendien vindt op Zondag 5 Mei, 's av. te j 8 uur in de Doopsgez. kerk een samen komst plaats, die door de verschillende Protestantse kerkgenootschappen wordt belegd. O.a. zal het woord worden ge voerd door Ds. G Hartdorff over: „Ba lans der bevrijding". BEVRIJDINGSHERDENKING DE COCKSDORP. De Bevrijdingsherdenking te De Cocks- dorp heeft plaats Vrijdagavond 3 Mei in de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp. Medewerking verlenen het r.k zangkoor en het mannen- en dameskoor uit Zuid- Eierland. Aanvang 8,30 uur. OOSTEREND IIEEFT EEN DOORVERBINDING. Ons bericht over de brand te Oosterend eindigde met de conclusie, dat dit dorp i een telefonische doorverbinding moet ji hebben. Thans wordt onze aandacht er op ge- vestigd, dat Oosterend reeds in het bezit J was van een doorverbinding, nl de Iele- j fonische aansluiting van dr. Renout 1 Klaarblijkelijk was dit niet voldoende bekend MUZIKALE RONDGANG. Donderdag 30 April houdt Texels Fan- j fare een rondgang om Den Burg met mu ziek, 's avonds half acht Daarna zullen op de Groeneplaats vaderlandse liederen ten gehore worden gebracht ,1 SPELDJESDAG LEGER DES HF.ILS. Hel Leger des Heils, waarvan we in j onze editie van 3 April reeds een oproep publiceerden, houdt heden, Zaterdag 27 April een speldjesdag op Texel. GESLAAGD. OOSTEREND. Onze plaatsgenoot, de heer D. Trap Jr.. slaagde te Alkmaarj| voor het diploma vakbekwaamheid N H C.M.V VAN DE REDACTIE. Door overvloed van kopij moesten ver- scheidene verslagen tot een volgend nr. j worden uitgesteld

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1