bl ieuwe nonnen Een 5e assistent voor de bedrijfsvereniging "Bestrijding coloradokever I lel grole openluclit gymnas liekfeesl l-l Juli a.s. op I exei Vluclileling molclde zien Hoe icing nog/ I cxel plukt* Hawaii's oemen IeKDAG 25 MEI 1946. 59c JAARGANG. No. 5G15. 3u EXELSCHE COURANT r de 2e helft van de 6e periode 1946 (26 Mei t.m 8 Juni). ^kaarten KA, KB, KC 606. ni. 290 is 800 gram brood is 400 gram brood is 200 gram kaas islOO gram bloem res. is 1600 gram brood :es. is 800 gram brood bjres. is 2 kg. aardappelen res. is 100 gram kaas kaarten KF 606 MV is 125 gram boter MV is 250 gram margarine ïiker is 400 gram suiker 11, kaarten LA, LB, LC 606 iie 40, 241, 242 vlees is 100 gr. vlees jrdappelen is 2 kg aardappelen melk is 2 liter melk C 46 melk is 31/* liter melk ikaarten KD, KE 606 87 is 800 gram brood is 100 gram kaas is 100 gram bloem res. is 800 gram brood res. 500 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits u ikaarten KG 606. MV is 125 gram boter MV is 125 gram margarine ïiker is 400 gram suiker kaarten LD, LE 606 40 vlees is 100 gram vlees rdappelen is 1 kg. aardappelen E 46 melk is 6 liter melk lakskaarlen, enz. is 2 rantsoenen tabaksartikelen is. 100 gr. chocolade of suikerw is 2 rantsoenen tabaksartikelen bonnen voor melk en aardappelen jeldig t.m. Zaterdag 1 Juni a.s. ir de week van 2 t.m. 8 Juni zullen jonnen worden aangewezen voor aardappelen, boter, jam, thee, ta- versnaperingen en zachte zeep. leveren bonnen winkeliers. snapenngen V27, V28, X28. Suiker 70 suiker. Bloem 275, 770. Rijst E55. 711, 211, 221. Margarine 367BMV, HV. 384 res. Vet 368 BMV. Kaas 274, Melk A-E 44. Vlees 231-234-731-733. waren idem. Eieren 167-671 en jenbonnen. Tabak T27, X27. T28 de restantbonnen T35, X35 mogen itens 9 bonnen worden ingeleverd). 268-273, C55, 768, 769, B55, D55, 31 nieuwe bonnen, roleum. Voor het tijdvak van 19 m 15 Juni a.s. zijn de bonnen 281 2 der bonkaarten K606 aangewezen het kopen van 2 L. petroleum per (Publ. no 411). t* cticlhandelaren zullen eventueel nog 30 n bezit zijnde textielzegels tot 1 Ju- bij het Rijksbureau voor textiel Distex kunnen inwisselen. De tex- gels moeten aangetekend worden iden aan de afdeling Boekhouding le Sectie Distex van 't Rijksbureau Textiel, Oude Schevenmgsche weg ;e 's-Gravenhage. (Persbericht no. taillistcn, die op Donderdag a.s. elvaartsdag) bonnen in moeten le- dienen dit te doen op Vrijdag a.s. rkgevers, die de extra rantsoenen xlere arbeid nog met afgehaald in. kunnen dit nog doen op Maan- rkklcding. Speciale punten kun- weer worden aangevraagd voor die ders, die in aanmerking komen een overall of manchesterkleding. loeten een bereidverklaring van een elier kunnen overleggen. De winke- worden er op gewezen, dat het ten gste verboden is bereidverklaringen geven voordat ze met zekerheid en verklaren de benodigde artikelen nnen leveren. (Publ. no. 410). HINDERWET. rgemeester en Wethouders van Texel en ter openbare kennis, dat ter ge- te-secretarie ter inzage ligt een ver met bijlagen van Swarthof's Gros- rij en agenturen, gevestigd te Den op Texel om vergunning tot het hten van een inrichting tot het be- n van consumptie-ijs, waarin gebe- zullen worden twee electromotoren 1 pk en een electromotor van 1/3 pk. et perceel, kadastraal bekend Ge- te Texel, sectie K 1881, gelegen te Burg, Weverstraat 23. Zaterdag 8 Juni a.s„ des middags 2 uur, zal ten raadhuize der ge- ite gelegenheid bestaan, om bezwa- n te brengen en deze mondeling en ftelijk toe te lichten. wel de verzoeker als zij, die bezwa- ïebben, kunnen gedurende drie da- vóór het bovengemelde tijdstip, ter ttarie der gemeente kennis nemen de ter zake ingekomen schrifturen. aandacht van belanghebbenden It er op gevestigd, dat tot beroep ge- :igd zijn de aanvrager van de ver ing of de concessionaris en de in >on of bij gemachtigde op de in ar- 7 der hinderwet bedoelde zitting henen belanghebbende, xel, 25 Mei 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. ZON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 25 Mei op om 4,32, onder Maan; 30 Mei N.M 6 Juni E.K. water rede v. Texel: 26 Mei 5,57 en 27 Mei 7.04 en 7,32. 28 Mei 7.58 en 29 Mei 8.49 en 9,12. 30 Mei 9.35 en 31 Mei 10,22 en 10,43. 1 Juni 11,07 141. Naar aanleiding van een in dit num mer voorkomende adv.. waarin hel: Jpe- stuur v.d. Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting voor de Landbouw op Texel, een derden assistent oproept, verzoekt de heer E. Noordijk ons het volgende op te nemen. Gedurende de laatste 10 jaren heeft de practijk aangetoond, dat de Vereni ging tot bestrijding van ziekten onder het Wol vee (de z.g. Rotkreupelvereniging), in verband met haar geringe financiële draagkracht, zich niet kan ontplooien, waardoor van een doeltreffende bestrij ding van het rotkreupel in de practijk weinig terecht gekomen is. Het Dag. Bestuur der Rotkreupelver eniging heeft daarom gemeend in het be lang van alle leden te handelen door de Rotkreupelvereniging te doen overheve len naar de Bedrijfsvereniging, waarbij 't thans in kas zijnde bedrag in de kas der Bedrijfsvereniging zal vloeien. De Rot kreupelvereniging houdt dus op te be staan, en haar werkzaamheden zullen door de Bedrijfsvereniging worden Voortgezet. Het bestuur der Rotkreupel vereniging vertrouwt, dat alle^eden zich hiermede kunnen verenigen, aangezien op deze wijze hun belangen het beste wor den gpdiend. De door de Rotkreupelvereniging vast gestelde contributie van 2 ct. per schaap komt te vervallen, en de kosten welke de bestrijding voor de Bedrijfsvereniging met zich zullen brengen, zullen o.a. wor den betaald uit de kas der Bedrijfsver eniging. Het bestuur v.d. Bedrijfsvereni ging heeft thans in samenwerking met het bestuur van de Coöperatieve Zuivel fabriek De Eendracht besloten, een der den assistent te benoemen, die zal wor den belast met: a. de regelmatige inspec tie van alle schapenbedrijven op Texel in verband met het voorkomen van ziekten welke onder de bepalingen van de Vee wet vallen zoals rotkreupel, schurft, enz., terwijl daarnaast voor zover de tijd het zal toelaten, de nieuwe functionaris ook iedere Maandag behulpzaam zal zijn bij de marktinspectie; b. de regelmatige in spectie van alle Texelse stallen en be drijven met het oog op een hygiënische melk winning, waarbij de resultaten der bedoelde inspecties zullen worden vast- De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van betrokkenen, dat naar het oordeel van den Inspecteur, Hoofd v. d. Plantenziektenkundige Dienst, in de ge meente Texel gevaar bestaat voor vesti ging van de Coloradokever en dat dien tengevolge binnen deze gemeente alle met aardappelen beteelde percelen door de gebruikers in de periode van 30 Mei 1946 t.m. 15 Juni 1946 ten minste een maal moeten worden bespoten met water, waaraan door de gebruikers op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. Deze bespuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat: le. een hoeveelheid, overeenkomend met ongeveer 800 liter per h.a. gelijk matig over het gewas wordt verdeeld; 2e. dat alle bladeren van de aardappel planten met de vloeistof worden bevoch tigd; 3e. dat op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. De periode voor een tweede bespuiting zal u te zijner tijd nog worden medege deeld. Gevolg gevende aan het bepaalde in artikel 4, tweede lid, van het Colorado- Keverbesluit 1941, beveelt de Burge meester voornoemd de gebruikers van alle met aardappelen beteelde percelen in deze gemeente de bovengenoemde maat regelen te treffen. Zij. die niet zelf de maatregelen kunnen treffen, wordt aan geraden, zich te wenden tot de bekende berocpssproeiers in de gebeente. Texel, 22 Mei 1946. De Burgemeester voornoemd, REHORST. ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. B. Bakker Azn., Kogerweg. L. Eelman, Gravenstr., Den Burg. M C. Keijser, De Waal C. J. Bakker, Spang. Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen. Texel, 23 Mei 1946. De Burgemeester, REHORST. ATTENTIE. Maandag 27 Mei moeten de kunstmest- bonnen, persoonlijk, afgehaald worden aan het kantoor van den P.B.H. te Den Burg. Tevens is er dan nog gelegenheid voor diegenen, die niet op de zittingsdagen voor de inventarisatie zijn geweest, dit alsnog Maandag a.s. in orde le maken. Men wordt verzocht alle gegevens me de te brengen. De P.B.H. V. V. V. „TEXEL". Ten einde thans definitief op te maken, over hoeveel ruimte men nog beschikt in verband met het a.s. vreemdelingensei zoen, verzoeken wij alle leden met de meeste aandrang ons thans zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk Dinsdag a.s. de juiste stand te willen opgeven. Naar aanleiding van bij den admini strateur ingekomen klachten, vestigen wij er nogmaals de aandacht op, dat in dien geen opgave wordt ontvangen, aan genomen wordt, dat het betreffende lid voor het gehele seizoen volgeboekt is. Werkt dus allen mede in uw eigen be lang. De Administrateur. gelegd in rapporten, met welke rekening zal worden gehouden bij de door het bestuur der Zuivelfabriek te bepalen klasse, waarin de melk uiteindelijk zal worden uitbetaald; hiermede doet dus op Texel voor 't eerst de functie van stalcontroleur zijn intrede. Wanneer de bovengenoemde werk zaamheden intensief zullen worden uit geoefend, mag verwacht worden, dat hier een volwaardige werkkring voor een derden assistent kan worden opgebouwd. Het bovenstaande doet ons een zeer gelukkige samenwerking zien tussen het Gemeentelijke en het particuliere initia tief; het komt toch hierop neer, dat de maatregelen welke de Gemeente nam met het oog op een hygiënische melkwinning, welke maatregelen door de Coöp. Zuivel fabriek De Eendracht worden onder steund, thans ook door de Bedrijfsver eniging worden gestimuleerd. Met het benoemen van dezen derden assistent zal een bedrag van f 2500 per jaar gemoeid zijn. Dit bedrag zal voor een gedeelte worden gefourneerd door de Ccöp. Zuivelfabriek en door de Bedrijfs vereniging, doch voor een belangrijk ge deelte worden gevonden uit te verstrek ken subsidies. Reeds thans kan worden gemeld, dat het Bedrijfschap voor Vee en Vlees te Den Haag zich voor een flin ke jaarlijkse subsidie garant heeft ge steld en naar wij hopen zullen nog andere lichamen bereid gevonden worden subsi dies te verlenen. Op de algem. jaarvergadering van de Turnkring ..Hollands Noorderkwartier", gehouden op 13 Jan. 1946. werd aan de G.V. „Texel" verzocht, of deze vereniging bereid was, de jaarlijkse Openlucht- Turndag dit jaar op Texel te organise ren, in samenwerking met de Turnkring. Met een spontaan „ja", werd dit verzoek toen door de afgevaardigden van Texel beantwoord. Het bestuur van de Turn kring en de aangesloten verenigingen stellen het op hoge prijs, dat de leden der G.V „Texel" de moed en de lust hebben gevonden, om deze jaarlijkse hoogtijdag van de Turnkring te organise ren, ondanks de beproeving en ellende, waarvan het eiland ruimschoots zijn deel heeft gehad. Omtrent het aantal deelnemers zullen spoedig nadere berichten volgen Het grote evenement voor Texel zal echter gevormd worden door het optreden van het H.N.K. Dames- en Herenkeurkorps en het massanummer n 1 de Bondsoefe- ning van het K.N.G.V. „Vrede en Vrij heid", uitgevoerd door alle deelnemers Ook over de bezetting der Keurkorpsen volgen binnenkort nadere berichten. Om 12,30 uur zullen het bestuur van de Turnkring H.N.K. en de afgevaardig den van alle deelnemende verenigingen door burgemeester en wethouders wor den ontvangen op het Gemeentehuis. Langs het Gemeentehuis zullen dan de verenigingen defileren. Nadere bijzonderheden omtrent route van de optocht, opstelling der verenigin gen, enz., volgen. VAN DEN BERG S MEUBELHUIS. Van den Berg's Meubelzaak te Den Burg is thans uitgebreid met een moderne electr. lakspuitinrichting. Met dit appa raat, dat door twee personen tegelijk be diend kan worden, kan men de meube len in alle gewenste kleuren spuiten. Door het in gebruik nemen van een nieuw houten gebouw, is de bijts- en lak spuitinrichting geheel afzonderlijk ge houden, terwijl ook de matrassenmakerij en de meubel- en stoffeerinrichting in af zonderlijke werkplaatsen zijn onderge bracht. De Texelse gedetineerde J. N. Rijk, van wien Woensdag in ons blad werd ge meld, dat hij uit het Bewarings- en Inter neringskamp „De Vlijt" was ontvlucht, heeft zich zelf aangemeld, nadat hij zich enige dagen in zijn bollenschuur te Den Hoorn in het hooi had schuil gehouden. Hij heeft het er dus klaarblijkelijk niet op gewaagd, hulp van de Texelaars in te roepen. Er was een ernstig verschil ontstaan tussen de inwoners van Zeerijk en een heerser wiens naam was Schoonheid. Deze heerser was een onuitstaanbaar mens, die niet naar de stem van het volk luisterde maar zijn eigen wil doorzette. Ofschoon hij vele voetreizen zuidwaarts woonde, legde hij toch het volk van Zee rijk zijn wil op en beoordeelde wat daar schoon was of niet. Maar nu was de maat vol en het gistte onder de Zeerijkers. De oorzaak hiervan was gelegen in een oud bouwwerk, dat sinds vele jaren zich ontfermd had over de ouderloze jeugd, maar dat in verval geraakt, nu niet lan ger meer aan het beoogde doel beant woordde en slechts een grote sta in de weg was. Daarom had het volk gevraagd of het bouwwerk, dat toch voor geen greintje schoonheid bezat, verdwijnen mocht, doch het antwoord van den heer ser was afwijzend. En de Zeerijkers bogen hun vergrijsde hoofden en zwegen, denkende, waarom zouden wij murmureren? vecht maar tegen de bierkaai. Doch toen stond de oudste der mannen op en sprak met lui de stem: „Komt en la3t ons zelf hande len en het bouwval met de grond gelijk maken". Maar het volk weifelde en vreesde voor de gevolgen. Toen richtte de oudste, welke een smid was, zich in zijn volle lengte op. nam de voorhamer van het aambeeld, zwaaide haar enige malen rond en liet haar dan op de muur van het bouwwerk neerkomen. En het Texelse weeshuis was niet GIFTEN WITTE KRUIS. Wed. C. D.. De Waal f5,—. D. E. K. OP CONCOURS. DEN HOORN, naar wij vernemen gaat Fanfare D.E.K. op Hemelvaartsdag naar Julianadorp op concours, met de volgen de nrs. Ouverture Romantique van Odili Cordonnier en Ouverture Regina van G. Rossini. Er wordt gespeeld in de 3e afd POSTDUI VENLIEFHEBBERS. DE KOOG. Alhier werd een dode post duif gevonden, waarvan de ring gemerkt is: Holland 41 353051. Van wie is deze duif? Inlichtingen bij G. Donia, De Koog. MEER KAAS VOOR DE RIJPERE JEUGD. EEN EXTRA BON VOOR VLEES voor alle personen boven 4 jaar. Met ingang van 26 Mei zal het rantsoen kaas voor de leeftijdsgroep van 15 t.m. 20 jaar worden verhoogd van 200 tot 300 gram per persoon per 14 dagen. Tevens zal voor alle leeftijden boven 4 jaar op 23 Mei een extra bon voor 100 gTam vlees, geldig gedurende 14 dagen, worden bekend gemaakt. GELDIGHEIDSDUUR BOTERBONNEN VERLENGD. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de geldigheidsduur vèn de bo terbonnen 867 BMV en 369 BMV is ver lengd tot 8 Juni a.s. MINDER SUIKER EN VLEES VOOR KLEINE KINDEREN. Het suikerrantsoen voor kinderen van 0 t.m. 4 jaar zal met ingang van 26 Mei worden verlaagd tot 200 gram per week, waardoor dit rantsoen gelijk zal zijn aan dat der overige leeftijdsgroepen. Even eens zal voor deze categorie op die datum het vleesrantsoen van 150 tot 100 gram per week worden verminderd MINDER BROOD. In verband met de internationale graanpositie zal het broodrantsoen met ingang van 26 Mei voor de leeftijdsgroe pen boven 4 jaar met 200 gram per week per persoon worden verlaagd. Het rant soen bloem zal op die datum voor alle leeftijden worden verminderd tot 50 gr. per persoon per week. Daar het huidige broodrantsoen in ons land 2.400 gram voor volwassenen be draagt met enkele variaties bij de an dere leeftijdsgroepen zal door een nieuwe verlaging van het broodrantsoen ons voedingspeil verder aan de kritieke internationale voedselsituatie van het ogenblik worden aangepast. Het is, in verband met de calorische waarde van het huidige levensmiddelenpakket in ons land, op dit ogenblik met verantwoord het broodrantsoen verder te verlagen dan tot 2,200 gram per normale verbrui ker per week. René de Vos was Woensdag jarig en voordat de pauze het verhitte Casino ge legenheid gaf in het welkome gerstenat of anderszins de nodige verfrissing te vin den. was de leider van het Nederlandse Operette-Gezelschap het voorwerp van een hartelijke huldiging door zijn dappe re troepje en de op de maat van „Lang zal hij leven" applaudisseerende zaal. Een kus van Truus Wouters' lipjes, die alles behalve „kissproof" bleken te zijn en op de kin van haar superieur een duidelijk merkteken achterlieten, alsmede een ron dedans en een geschenk vormden de feli citatie ten overstaan van het publiek; zijnerzijds deed De Vos de belofte, dat hij en zijn mensen a.s. winter terug ho pen te komen met „Het lied van de Woestijn", met groot koor en orkest, een mededeling, die met gejuich in ontvangst werd genomen. Hieruit moge blijken, hoezeer het optreden van dit gezelschap bij de Texelaars in de smaak viel. Toen de „Bloemen van Hawaii" tegen middernacht waren uitgebloeid, hadden de twaalf speelsters en spelers en de zes musici, die natuurlijk we leven im mers op Texel weer een half uur na de vastgestelde tijd moesten beginnen, zeker geen kleinigheid achter de rug. Spel en zang, dans en zotternij in bonte afwisseling en vlot gebracht, wel is waar niet steeds van prima kwaliteit, hetgeen in een operette niet van zoveel belang is, maar steeds amusant, onderhoudend en gezellig; aardige costumes, goede décors, blanke schoudertjes en wiegende heupen in de imitatie rieten rokjes, die nu een maal bij Hawaii' horen, vervolmaakten het geval, dat tot zover aan de eisen vol deed, welke een met al te verwend pu bliek stelt. De historie zelf evenwel, als men ten minste daarvan nog mag spreken, kon ons niet erg gelukkig maken De Duitse origine, blijkende uit het van jaren her bekende motief („Du, Du, Du"), de roep om vrijheid van het onderdrukte volk van Hawaii en de lachwekkende rol, die aan Amerikaanse gezagsdragers was toebe deeld, lag er duimendik op en de gehele gang van zaken was zo zonderling, dat zelfs de opdruk „operette" geen excuus ervoor kon vormen. Wat niet wegnam, dat een vol Casino doör een veelvuldig en uitbundig applaus van zijn grote te vredenheid getuigde. EEN VERENIGINGSGEBOUW AAN -DE KOOG° DE KOOG. Woensdag 15 Mei en Don derdag 16 Mei werd in Pension „Zeerust" een bazar gehouden, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan een te De Koog le stichten verenigingsgebouw. Woensdagmiddag om 3 uur precies werd de bazar geopend door den Wel- eei w. heer Ds. Hartdorff. Onder de aan wezigen bij de opening zagen we o.a. den heer en mevr. Rehorst. Hetgeen daar te koop werd aangeboden was in hoofdzaak vervaardigd door de meisjes- en jongelingsvereniging, resp. onder voortreffelijke leiding van mevr. Boogaard en de heren Köhneman en Van der Vis. 's Avonds werd er druk gesjoeld en geschoten.Men kon een kopje thee ge bruiken met een gebakje en de heer K. Groenhof zorgde voor een gezellige gram mofoonplaat. Men kocht lootjes, raadde naar het aantal erwten of bonen in een fles, terwijl mevr. Rehorst voor een ma- trozenpop gezorgd had, naar wiens naam men raden moest. Na afloop van de tweedaagse verko ping werden de uitslagen bekend ge maakt en de verschillende prijzen ver loot. De matroos, Winston genaamd, kreeg als eigenaresse de 13-jarige Sara Pranger, en kwam dus net op een ge wenste plaats. Nadat de verloting, geleid door dominee H. ten einde was, dankte deze allen voor hun vlotte medewerking, ir het bijzonder de verschillende comité- leden. De bazarcommissie kan op een geslaagde avond terug zien. MR. REHORST PLAATSVERVANGEND KANTONRECHTER VAN DEN HELDER. Tot plaatsvervangende kantonrechters te Den Helder zijn benoemd burgemees ter Rehorst en de inspecteur der belas tingen, de heer Schakel te Den Helder. S.V. TEXEL. Zondag gaat Texel 1 naar LSVV. dat ook in de slotrace in prima vorm is. Daarom, Texel, weest op uw hoede. Ook onze ploeg is in deze comp. op achter ge bleven bij haar kunnen. Texel 2 gaat naar Kaagvogels de comp. besluiten. Op ons veld werd gewonnen, dit zal nu niet zo gemakkelijk gaan, maar speelt uw beste spel en zorgt voor een goed besluit. Texel 3 speelt thuis te gen JVC 2 en als goed wordt aangepakt, is er een kans om te winnen. Adsp. B. speelt om half 12 op ons veld tegen Tex. Boys B. Of adsp. A nog speelt is niet be kend. Zie dus het kastje. Maadagavond trainen we weer onder Mr. Lacvy. Geprobeerd zal worden op Hemel vaartsdag een juniorenwedstrijd te spe len. Op 2e Pinksterdag wordt op ons veld een adsp.-dag gehouden. Deelgenomen wordt door Helder B, HRC B, Tex. Boys A. Zo mogelijk speelt Tex. Jun. tegen HRC Jun. comb. TEX. BOYS-NIEUWS. Feest vergadering. Dee feeslvergadering van Dinsdagavond j.l. is daverend verlopen. De versierde „Zwaan" is goed bezet, wanneer de voorz de leden, clftalcomm.. „sterren" en dames welkom heet. Het zakelijk deel, punt 1, de supporterclub, komt in behan deling. Deze club wordt o.a. gevormd door oud-leden, sportvrienden, zowel da mes als heren, en trouwe bezoekers bij wedstrijden. Doel der club is, o.a. de Boys te' vergezellen bij uit- en thuiswedstrij den en een- of tweedaagse trips naar de overkant Het voorstel, 10 gekleurde vestjes v d training, vindt grote bijval; stof is beschikbaar, terwijl 2 dames aan boden deze te maken.. Voorz. deelt mede, enkele flessen geestrijk vocht te hebben ontvangen van een sportliefhebber, spe ciaal voor de dames ('t werd even rumoe rig!) Hierna kregen de klanken van de Band van Vogelenzang de leiding. De dans werd door 'n voordracht afgewis seld, waarvan vooral insloeg „We gaan naar Holl. Belgic" Jammer, dat om 12 uur het einde kwam van de pret. Toch gigen allen voldaan huiswaarts. Morgen spelen Boys B op Texelterrein tegen Texel B om 11,30 uur. Zie elftallen in kastje en komt goed optijd. G. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 17—23 Mei 1946. Geboren: Grietje dv Marinus v.d. Star en Wolterrika W. Kok. Adriana Suzanna dv Gerrit de Boer en Clasina J. v. Klave ren. Fulps Abraham zv Cornelis de Rid der en Pietje Duinker. Cornelia Stina dv Willem Eelman en Johanna C. van Kan. Bob zv Jacobus A Dros en Leent je Witte. Erna Jannie dv Dirk Jacob Roeper en Martje Nauta. Ondertrouwd- Klaus H. Lewisohn en Rosa Sjouwerman. Gerrit Troost en Cor- rie de Vries. Wieger Bernardus en An- nigje Verhoef. Getrouwd Adriaan de Best en Trijntje Koopman. Jacob Schrama en Anna M. Garthof. Klaus H. Lewisohn en Rosa Sjouwerman. Overleden. Franciscus M. Maas, 6 w. Gevonden: kinderwantje, windjack, wagenpen, touw, papiergeld. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: Missen in Den Burg en O'end om 7,30 en 10 u. in Den Hoorn om 10 u. Voorber. Geloofsbelijdenis en le commu nie om 12 uur. 7 u Meimaand-lof. Deze week: Missen om 7 en 8 u. Half 8 's av. Meimaand-oefening. Maandag ook H Mis om 9 uur. Dinsdag. 9,30 u. gez. huwelijks mis. Woensdag: geen vasten- en onthou dingsdag. 7-9 u. biechtgel. 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Donderdag: Hemelvaartsdag, le communie; geen bijkerk. Missen 7,30, 8.45 en 10 uur Om 8,45 eerste H. com munie. 3 uur lof. Vrijdag: 3,30 biechtgel. schoolkinderen. Zaterdag: 5-9 u. biecht gel. op volle uren; 6 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1