H ■tPA itii leuwe nonnen ir k Pin ks I eren Uitreiking oe men in ons land Luilak viert Barak voor besmettelijke ziekten K. Doctor Schaakkampioen van I oxol 1916 Pinkstervreugd Dr. van Hitten overleden AG 8 JUNI 1946. 59c JAARGANG. No. 5619. EXELSCHE COURANT eerste helft van de 7e periode 46 (9 tot en met 22 Juni), arten KA, KB, KC 606. 320 is 800 gram brood is 400 gram brood is 200 gram kaas is 100 gram bloem is 1600 gram brood is 800 gram brood is 2 kg aardappelen is 100 gram kaas arten KF 606 is 125 gram boter is 125 gram margarine is 100 gram vet. arten LA, LB, LC 606 vlees is 150 gram vlees is ca. 16 oz. meat ant vege tables appelen is 2 kg. aardappelen lk is 2 liter melk 19 melk is 3Va liter melk arten KD, KE 606 is 800 gram brood is 100 gram kaas is 100 gram bloem is 500 gr. bananen (voor-inlev.) is 800 gram brood is 500 gr rijst, kindermeel of kinderbiscuits arten KG 606. S-j is 125 gram boter 1 is 125 gram margarine arten LD, LE 606 vlees is 100 gram vlees lappelen is 1 kg. aardappelen 49 melk is 6 liter melk skaarten, enz. is 2 rantsoenen tabaksartikelen is 100 gr chocolade of suikerw. is 2 rantsoenen tabaksartikelen nnen voor melk en aardappelen lig t.m. 15 Juni a s. Idigheidsduur van bon 374 sui- bon 874 suiker is verlengd t. m. as. De bonnen C 59 reserve en ^pn. voor 1 ei blijven geldig tm. SI ie week van 16 t.m. 22 Juni zul- bonnen worden aangewezen voor irdappelen, boter, jam, koffie, ibak en versnaperingen, bedoelde bonnen kunnen reeds ag 7 Juni worden gebruikt, met, ring van de bonnen voor vlees, aardappelen, waarop eerst met an Maandag 10 Juni mag worden rd. Tjn 249 vlees voor meat and vege- an reeds op Vrijdag worden ge- ia )p deze bon is verkrijgbaar een te in een gewicht van 16 oz. Er zijn dikken voorradig van een ge- ariërende tussen 12 en 20 oz. veneens op deze bon verkocht 'orden. Inleveren' winkeliers. aperingen V29, V30. X30. Bloem Rijst E58. Boter BMV 867, 369. 373, 873. Margarine BMV 372, aas 292 738. B60. Melk A-E 47. 19. 242, 739, 740, Vleeswaren 239, 740. Tabak T29, X29, T30. Eie- 797 en rantsoenbonnen. Brood C58, 786, 787, D58, 291, B58 en bonnen. bakkers worden van heden af ft leverde 10 eenheden brood ver- ïupures voor een eenheid Import- dse patentbloem en 9 eenheden bloem. Bakkers, die minder dan eden brood «inleveren, ontvangen nd coupures voor Inlandse bloem, igang van 10 Juni a.s. wordt voor :el een aparte coupure beschik- iteld. De bakkers kunnen bij elke ig van broodbonnen zelf aange- ir hoeveel eenheden zij coupures ggemeel wensen le ontvangen t overige deel van hun broodbon- it de bepaling als hierboverf aan- y* en toeslagkaartjes Bijz. Arbeid. lfe in het bezit zijn van een it bijz. arbeid en zij'die een aan- :bben ingediend, kunnen hun toe tjes afhalen op 11 en 12 Juni 9-12 uur, uitgezonderd Den Burg feving. k lurg en omgeving kunnen afha- 13 en 14 Juni a.s. van 9-12 uur. :aarten werknemers, oude naam lekend door werknemers voor rnjst toeslagkaartje 5e periode en ingevulde naamlijsten moeten medegebracht Wanneer hieraan rdt voldaan worden er geen toe tjes afgegeven. Schoenenbonncn. een schoenenbon komen afha- le cijfers 3, 6 of 9 moeten hun o( rt met nieuwe inlegvel medene- rwijl eveneens bij het afhalen de iaat opgegeven moet worden eliers, die gewoon zijn 's Maan- te leveren, dienen nu in te leveren sdag voor 12 uur, uitgezonderd de Deze dienen hun bonnen in te le- >insdag a.s. van 2-3 uur. A.s. moeders. ie een babypakket aangevraagd kunnen hiervoor de bon afhalen, ten hiervoor 40 punten der baby aart inleveren bij de distributie- (Publ. no. 418). N, MAAN EN HOOGWATER. >n komt 9 Juni op om 4,21; onder ili aan: 14 Juni V.M., 22 Juni L.K. ii i'atcr ter rede van Texel: 9 Juni 7,15. 10 Juni *7,34 en 7,50. 11 Juni 8,58. 12 Juni 9,19 en 9,39. 13 Juni 10,15 14 Juni 10,33 en 10,50. 15 06 en 11,22. Pinksteren is het feest van de vernieu wing. Een bekend woord! In de oorloqs- jaren hoopten wij allen op vernieuwing: ,,Als de oorlog maar eerst voorbij is, dan zullen we De oorlog is voorbij, we vieren al voor de tweede keer in vredestijd. Pink steren. Maar de vernieuwing is nog al tijd niet gekomen. Alles is bij het oude gebleven. De maatschappij is niet in grijpend veranderd. Maar dat is toch geen wonder, immers de mensen, die deel uitmaken van de maatschappij, zijn dezelfden gebleven, die ze waren. De mensen zijn niet vernieuwd. Nog al tijd blijft de bekende leuze waar„Ver beter de wereld en begin met jezelf!" Wij, die de maatschappij v/illen ver nieuwen, die een nieuwe wereld wen sen, mogen ons zelf wel deze vraag stel len: Zijn wij al vernieuwd?" Eerst moeten wij vernieuwd worden. En dat is alleen mogelijk, wanneer wij Pinksteren vieren. Want dit feest spreekt ons van de vernieuwing, die van God uitgaat. Op het Pinksterfeest stort God Zijn Heiligen Geest uit, die alleen in staat is mensenharten om te zetten en te veranderen. Lees maar eens na in uw Bijbel het oude verhaal in Hande lingen 2. Hier ontvangen doodgewone mensen Petrus, die enige weken te voren nog zijn Heer verloochende, Tho mas, die niet kon geloven den Geest van God. Vernieuwd worden zij door den Heiligen Geest. En daarom kunnen zij getuiqen van hun Heer, trekken zij de wereld door en verkondiqen de Bood schap van de grote vernieuwing. Wij, hedendaagse „christenen" mo- qen wel bidden: „Schep in mij, o God, een rein hart, en geef mij een nieuwe, vaste qeest". En als v/ij dat echt bidden in een vu rig verlangen naar vernieuwinq van ons leven, dan komt de Geest van Chris tus in ons wonen en krijgen wij de kracht om te leven en te strijden. G. HARTDORFF. bonkaarten K.L. 608 en tabaks, tahaks- versnaperingenkaarten QA, QB, QC 608. Op de onderstaande dagen worden de hierbovengenoemde distributiebescheiden uitgereikt. Te Oudcschild op Dinsdag 11 Juni in het Eigen gebouw: 9-10 uur dorp 177. 10-11 dorp 78 129. 11-12 dorp 130-186 1-2 dorp 187-247 2-3 dorp 248 en hoger. 3-4 wijk S. Te Den Iloorn op Woensdag 12 Juni in ..Eigen Huis". 9-10 uur wijk H nrs 137. 10-11 wijk H nrs 3898 11-12 wijk H nrs 99 en ho ger. 1-2 dorp nrs 133 2-3 dorp nrs 34 87. 3-4 wijk H nrs 88 en hoger. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten en inlegvellen van het gehele gezin, alsmede de zclfverzorgers- bockjes. (Publ. no. 414) INLEVERING BONNEN VOOR BANA NEN DOOR DETAILLISTEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede dat detaillisten in groente en-of fruit de bonnen 822 voor 500 gram bana nen op 10, 11 of 12 Juni bij den rayon- leider van het Bedrijfschap voor Groen ten en Fruit moeten inleveren. De bon nen moeten op opplakvellen geplakt wor den ingeleverd. CANDIDAATSTELLING VOOR DE GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag 11 Juni aanstaande, zal plaats hebben de candi- daatstelling voor dc Gemeenteraad. Op die dag kunnen, van des voormid dags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofd- stcmbureau, ter secretarie dezer gemeen te, worden ingeleverd lijsten van can- didaten als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de aangeplakte openbare kennisgeving. Texel, 7 Juni 1946 De Burgemeester van Texel, REHORST. ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. L. Eelman, Den Burg, Gravenstraat; M. C. Keijser, De Waal; C. J. Bakker, Spang. Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen. Texel, 6 Juni 1946 De Burgemeester, REHORST. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie N.V.. gevestigd te 's-Gravenhage om vergunning tot het uitbreiden van een ondergrondse benzi nebewaarplaats met aftapinrichting op het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, Sectie K nr. 1939, gelegen te Texel, Den Burg. Waalderstraat 15, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie met tot beroep van de beschikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het ge meentebestuur zijn verschenen om hun ne bezwaren mondêling toe te lichten. Texel, 5 Juni 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. Evenals op Texel, wordt vandaag in verschillende plaatsen van ons land „Lui lak" gevierd. Vooral in Alkmaar en de Zaanstreek houdt men dit oude gebruik nog in ere. Reeds dagen van te voren is de jeugd bezig om alles voor luilak in gereedheid te brengen Oude emmers, blikken bussen en alles wat maai lawaai maken kan, wordt verzameld en met een lang stuk touw aan elkaar gebonden. Dit is de zgn. sleep, die 's morgens vroeg door de nog stille straten getrokken wordt. Nu is het zaak om zo vroeg mogelijk uit de ve ren te zijn, en om dat mogelijk te maken, wordt van alles uitgedacht. Er zijn altijd van die haantjes de voorsten, die voor dag en dauw op zijn. Deze jongens ne men op zich om de langslapers te wek ken en dat doen zij op een even hard handige als succesvolle wijze. De jongen, die gewekt moet worden, bindt 's avonds voor hij gaat slapen, een louw om zijn enkel terwijl hij het andere eind uit het raam van zijn slaapkamertje laat han gen. Geen groter vreugde voor den por der, dan op deze wijze de langslaper uit het land der dromen wakker te maken. Niet zelden trekt hij zo'n langslaper, die slaapdronken overeind is gekomen, de benen onder het lijf vandaan, wat met de nodige angstkreten gepaard gaat. Wanneer allen present zijn, wordt de sleep voor de dag gehaald en dan begint de tocht doo^ de verschillende straten Dan is het een gekletter en gerammel, dat horen en zien je yergaat, en dit wordt net zolang volgehouden tot een po litieagent op het toneel verschijnt, die de bengels achterna gaat om de sleep af le nemen Zo lang mogelijk trachten de jongens evenwel hun sleep nog te redden maar meestal moeten zij hem ten laatste toch in de steek laten. Helaas ontaard het luilakvieren vaak in baldadigheid en scheppen de jongens er behagen in de bellen uit de deurpos ten te rukken en op de ramen te bon zen. In de Zaanstreek was het een ge woonte om midden op de straat grote brandstapels te maken en moest de brandweer er telkens aan te pas komen om deze branden le blussen. Vandaar, dat OOSTEREND. Op initiatief van Dr. Renout, is een lokaal van de voormalige openbare school alhier, tot barak voor besmettelijke ziekten ingericht. In een onderhoud dat wij met Dr. Re nout hadden, deelde deze ons mede, dat, zolang de patiënten thuis worden ver pleegd de kans op besmetting veel gro ter is dan wanneer zij geïsoleerd zijn. Sommige patiënten gevoelen zich na af loop van een week reeds zo goed, dat zij bij zichzelf denken, het zal wel niet zo erg zijn als dokter zegt, en begeven zich dan over huis Maar zij blijven besmette lijk! Daarom kan dit ingrijpen van Dr. Re nout niet genoeg gewaardeerd worden, temeer, omdat er van Gemeentewege geen financiële steun verleend wordt voor dit toch waarlijk algemeen belang. In de barak, waar 8 a 10 patiënten verpleegd kunnen worden, zijn reeds 6 patiënten opgenomen, die door een zus ter worden verpleeg d. PINKSTERPROGRAMMA IN PEN S BIOSCOOP. De film „Spot niet met Spoken" is de filmversie van het stuk van Noel Co ward's „Blithe Spirit". Momenteel brengt in ons land het toneelgezelschap „Come- dia" hetzelfde stuk onder de titel ,.Ik zie, ik zie, wat jij met ziet". Het motief dat aan deze film ten grondslag ligt is feite lijk niets anders dan de conventionele driehoeksverhouding die de dramatische literatuur van 20 eeuwen al in zoveel va riaties heeft gebracht. De driehoek wordt gevormd door het echtpaar Condomine. De eerste mevrouw Condomine, die naar de welluidende naam Elvira luisterde en 7 jaar geleden het tijdelijke met het eeu wige verwisselde, doordat zij zich in de letterlijke zin des woords doodlachte om een bonte avond op de radio, (dit was de schuld van de B.B.C. en niet van onze Hilv. omroep), completeert de driehoek De liefhebbers van spiritistische scènes worden met deze film ruim tevreden ge steld Het aangezochte medium Madame Arcati, is op haar gebied nogal heel wat mans, doch dit zullen we niet verklappen. Fr WIJZIGING PREDIKBEURTEN. De dienst van de Doopsgezinde Ge meente te Den Burg op Zondag a.s le Pinksterdag zal aanvangen om 10,30 in plaats van 10 uur. HET LEGER DES HEILS KOMT! Op 2e Pinksterdag steekt het Leger des Heils van Den Helder over naar Texel, om het Pinksterevangelie te brengen door woord en lied. Bij aankomst wordt eerst een open luchtsamenkomst gehouden op het Ha- venplein te Oudeschild, die des morgens om half elf zal aanvangen. Na afloop wordt naar Den Burg gemarcheerd en verenigen de deelnemers zich om de kof fietafel in gebouw Eben Haëzer. 's Middags wordt medewerking ver leend aan de zendingsbijeenkomst te De Koog, terwijl "s av. 6 30 uur een grote bijeenkomst plaats heeft in de Doops gezinde kerk te Den Burg met medewer king van het muziekcorps en het zang koor. Leider Kapitein H. Winter. Komt allen naar deze bijeenkomsten. De toegang is vrij. men dit jaar in Wormerveer onder leiding van ouderen, gezamenlijk luilak gaat vie ren en op een open ruimte een brandsta pel maken, zodat er geen kans voor ge vaar bestaat. Leuk is het te zien, hoe op luilakmor gen de mensen in de Zaanstreek hun huis buitenom schoonmaken. Dan is het een geschrob en geplas van heb ik jou daar In Alkmaar werden er vroeger op lui lakmorgen altijd warme bollen gebakken, welke met stroop genuttigd werden. En niemand bakte die lekkerder dan bakker Kistemaker in de Hekelstraat. Moge luilak nog vele jaren, ook op Texel, op prettige en waardige wijze ge vierd worden SCHAPENWOL NOG NIET VRIJ. Nu dc tijd van het schapenscheren weer is aangebroken, vestigen wij er de aan dacht op, dat hel in verband met de nog steeds niet geheel gunstige wolpositie, noodzakelijk is, dat alle scheerwol 1946 ter beschikking van de Nederlandse In dustrie komt Het vervoer van wol, afkomstig van de scheer 1946 is dan ook alleen toegestaan naar de mnameplaatsen van de Nederl Wolfederatie. Knoop dit in uw oor, Texelaars! CONSUMPTIETENTEN OP HET ZEESTRAND. Burgemeester en Wethouders van Texel zijn voornemens voor het hebben van een consumptielent op het zeestrand geduren de het badseizoen 1946 de volgende stand plaatsen uit te geven twee plaatsen achter De Koog, en een nabij het Westerslag. Gegadigden kunnen een aanvrage on der opgave van de te betalen pachtsom die zij bereid zijn te betalen, schriftelijk indienen ten gemeentehuize uiterlijk op Dinsdag 18 Juni a.s. MOTORONGEVAL. DE WAAL. Door het uitwijken voor 'n kind, dat onverwachts uit een zijwegje kwam, reed Donderdagmiddag een amb tenaar van het. Sub. Bur. Wederopbouw tegen een ijzeren hek aan. Het meisje, Corrie de Ridder, liep 'n lichte verwon ding op, terwijl de motorrijder enigszins stijf wegreed. GOED AFGELOPEN. Woensdagmiddag omstreeks half vijf liep de 5-j Mary Rijk, doordat zij on bedacht achteruit liep, tegen het spat bord van een luxe auto aan, welke be stuurd werd door den heer J. Kooger, uit Alkmaar. Gelukkig liep het ongeval, dat zich eerst ernstig liet aanzien, goed al'; met een lichte verwonding aan haar beentje en een kapotte klomp kon de kleine in de auto van den heer Kooger naar huis vervoerd worden, nadat zij eerst bij de Fam. Plaatsman, Binnenburg, wat op haar verhaal gekomen was. Voor de moeder van Marv is het nu de grote vraag: hoe komt zij weer aan een paar nieuwe klompjes? ROOIVERBOD OPGEHEVEN. Bij de veilingen is bericht ontvangen, dat het rooiverbod van vroege aardappe len welke zijn geteeld op een tuinbouw- teeltvcrgunning dan wel op een bijzon dere teeltvergunning, met ingang van Woensdag 12 Juni a.s. wordt opgeheven. De eerste aanvoerdatum aan de veilingen is vastgesteld op Vrijdag 14 Juni dav Over de afzet zullen nog nadere mede delingen volgen. MR VAN SCIIAIK WEER KAMERVOORZITTER. Mr. J. R H. van Schaik, de voorzitter der Tweede .Kamer, is bij Koninklijk Be sluit opnieuw in die functie benoemd. In de schaakwedstrijden om het kam pioenschap van Texel behaalde de heer K Docter de kampioenstitel met 8' - pnt De verdere uitslag luidt als vogt: S. Ros 8 punten; Jac. Pieterse 7 punten; L. J, Pieterse 7 pnt J Roeper 4 pnt., P van Sambeek 4 pt.; J Heikamp 31/* punt EEN IJSBREKER IN DE WEVERSTRAAT. Een ïjsbreker in de zomer, wat mag dat zijn? Weest gerust, lezer, het is dc ijshal van den heer Swarthof, die a.s Zondagmiddag in de Weverstraat geopend wordt. Wij werden in de gelegenheid ge steld een kijkje in de zaak te nemen, die naar de eis des tijds is ingericht met een zgn. Bok vriezer; een der modernste ap paraten, die er in Nederland loopt en ge heel electrisch werkt. Deze machine be reidt op snelle wijze het ijs op een tem peratuur van 15 graden De conservator, welke naast de bevriezer is aangebracht, bevat 6 bussen van ieder 20 liter in houd. Het ijs wordt voor de ogen van het publiek bereidt, .zodat men kan zien wat men eet. Wij twijfelen er niet aan of het ijs, dat in zes verschillende smaken ver kocht wordt, zal zijn weg wel vinden naar de magen van Texelaars en vreem delingen. MIDDENSTANDSDIPLOMA. Onderstaande leerlingen .van de erken de I.M.O.-cursus behaalden deze week in Schagen het Middenstandsdiploma: Mej. Tr Keijser, mej. T. Room en de heren Jac. de Boer en W. v. Liere, allen te Den Burg. Door het Hoofdbestuur is toegestaan, dat goede leerlingen voortaan in één jaar voor dit diploma worden opgeleid. Mede slaagden voor het diploma Mej Emmy Barhorst, Dennen; en de heren Joh. Hille, Oudeschild en Gerard v. d. Star, te Eierland. Deze laatsten werden opgeleid dooi den heer W. Slort. De Pinkster is weer in het land. Je ziet het allerwegen, Want overal kom je nu weer De vreemdelingen tegen. De TESO bracht ze ons weer aan Met boten volgeladen. Een elk wil weer op Texels grond Gaan zon of regenbaden. Het oog wordt weer opnieuw gestreeld Door fleurige toiletjes, Door lieve pinksterbloemetjes, Zo fris en vlot en netjes. De fietsers hoor je al of niet Geruisloos langs je rij-en, Een groot deel, dat op anti-plof Nog voorthotst langs de keien. De ijscoman is weer in touw Voor oud'ren en voor kind'ren. Al zien ze blauw ook van de kou, Dat mag 'm toch niet hind'ren. De drukte, die weer in het bos, In 't duin en aan het strand is, Dat alles samen zegt ons, dat De Pinkster weer in 't land is. HUIB DE RIJMELAAR Na een kort ziekbed is te Alkmaar de bekende kinderarts dr. Van Hilten op 63-jarige leeftijd overleden. Zeer zeker zullen ook vele Texelse ou ders met leedwezen van dit verscheiden kennis nemen S. V. TEXEL. Maandag 2e Pinksterdag staat in het leken van jeugdvoetbal en we houden een interessante Adsp.-dag. Adsp. jon gens van 12-16 jaar Ook zien we Juni oren-wedstrijd 16-18 jaar. Hier zullen de jongens ernstig trach ten no. 1 te worden. Een serie speldjes is de prijs waarom gestreden wordt. We verwachten een grote belangstelling. In de jeugd wordt met volle overgave ge speeld en zien we dat zuivere enthousi asme, dat ieder liefhebber doet genieten. Het programma is als volgt: 1U uur: A Texel A-HRC 6, 10,45 Texel Junioren HRC Jun.; 12 uur B Helde? B-Tex. Boys A; 2,15 Verliezer A-Verliezer B; 3 uur Winnaar A-Winnaar B. De Adsp. wedstrijden duren 2x20 min. Bij gelijk spel neemt ieder der vijf voor hoedespelers een penalty, totdat er een beslissing is verkregen. Alle spelers moeten precies op tijd aangetreden zijn, om het progr. op vlotte wijze af te werken. De junioren-wedstrijd valt niet onder gewone vrienschappelijke wedstrijden. Training. Volgende week komt Mr. Lae- vy Dinsdagavond trainen Dus dan allen weer present. Jaarvergadering. De jaarvergadering wordt op a.s. Donderdag 13 Juni gehou den in Hotel De Graaf, aanvang 8 uur. Indien gij voldoende belangstelling hebt, zult gij zeker aanwezig willen zijn. Dus, mannen, op uw post. Ook donateurs zijn welkom (hebben geen stemrecht). Naast de gewone verkiezingen is hier de plaats uw wensen en opmerkingen te uiten. TEX. BOYS-NIEUWS. Woensdagavond speelde A tegen Juni oren 7-4 voor A. Er is hard gewerkt en het bleek, ondanks het stormachtige weer een stevige oefening voor allen. Tweede Pinksterdag gaat A naar het Adsp tournee, 12 uur tegen Helder B. Direct afgeven en plaatsen, hou dal in gedachten, dan zal het wel gaan Zie nader programma in kastje Volgens voorlopig progr. gaat Boys 2 naar HRC 6. Spelers buiten Den Burg krijgen in het vervolg bericht per kaart, Z.D.H.-NIEUWS. Maandag 2e Pinksterdag gaal ZDH uit naar BKC 3, eveneens het 2e elftal gaat naar BKC, ditmaal voor een vriendschap pelijke wedstrijd. Laten wij proberen al les' op alles te zetten, dan gelukt het wel, dat hebben we immers Zondag j.l. ge zien Veel succes, jongens! W.J. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag. Pinksteren. Geen bijkerk. Mis sen in Den Burg 7,30, 8.45 en 10 uur. Plechtig lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Maandag, 2e Pinksterdag. 7,30 gez. Mis met geloofsbelijdenis. 10 uur gelezen Mis. In Den Hoorn om 7,30 H. Mis, in Oosterend om 10 uur H. Mis. 3 u. lof met vernieuwing Doopbeloften en opdracht aan Maria. Woensdag: In Den Hoorn 8 u. H Mis. 7,30 Jozef-lof. 8 uur jongemannencongregatie Donderdag. In Oosterend 8 u. H. Mis. 9,30 u. gez. huwe lijksmis, 8 u. jongedamescongregatie. Vrijdag 3,30 biechtgel schoolkinderen. Zaterdag 5-9 biechtgel op hele uren; 6 uur rozenkrans. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEI van 31 Mei tot en met 6 Juni 1946 Geboren: Maria Souwtje Fransje d v Teunis Buis en Anna Cadova. Wilhelmina Christina dv Bernard Beuving en Chris tina J. Mosk. Cornelis Petrus Gebhard zv Pieter Swarthof en Joanna M. A. C. Voorvelt. Adriaan zv Cornells Mechielsen en Cornelia Maat. Pieter zv Jan Koop man en Josefa Godek. Adriaan Jacob en Lieuwe Jan zoons van Jacob Dijksen en Jantje Miedema. Maria Elizabeth Jaco- ba dv Willem Dijt en Cornelia Jansen. Leentje Neeltje dv Pieter Broekman en Cornelia J. Krol Ondertrouwd: Antoon Emil de Grave en Geertruida Susanna Yntema. Simon P Dros en Maartje Bremer. Pieter Bak ker en Pieternella Groenewold. Petrus M. Neefjes en Anna E. Witte. Getrouwd Frits Nijland en Grietje Braak. Johannes Hopman en Hanna Breur. Overleden: Gene. Gevonden: sleutels, portemonnaie, boodschappentas.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1