baleinen bezem Bouwkas „Benex" 't Zit in de lucSi Bloembollencultuui I pond paardenhaar Koopt bij de iratie incasso's verzorgen? Texelse jongens op weg naar fndië Leden vergadering fycfiwy. Brood, Kruideniers waren enz. Veevervoer Reünie Genie Oen Hoorn Bieden zich aan Kellner en Buffetjuffrouw Moderne Landarbeiders- bond Algemene Ledenvergadering Sprekers H. v. d. Wielen en K. Knip. Gevraagd kinderwagen Laat Uw rijwiel niet stelen. Gelegenheid tot het stallen van Motoren en Rijwielen VERLOREN DE WAAL. Petroleumhandel H. GOMES is morgen de ge hele dag gesloten Purity D. D. T. J. Vermeulen, een melkkoe een werkster beste BIGGEN Leerling-monteur gevraagd Café „de Slufter" is weer heropend donkert)!, mantel SPINNEWIEL UITREIKING GELD 3 keukenmeisjes H.H. Boeren Feestgedichh-n TEXO.S BIOSCOOP THEATE verboden prijzen voor v lotingen beschikbaar stellen. DOUWE EGBERTS Hun rois van kii(jt>lnu<l naar Malakka Op 9 Maart stuurden de Texelse jongens, die op weg zijn naar Indië, ons een lange brief uit Mersing (Malakka), die wij dezer dagen ontvingen. Zij schrijven: Om door te gaan op ons vorige stukje, willen we nu wat schrijven over het ver blijf op Malakka. De laatste paar dagen op het schip waren vrij eentonig en we waren allen wat blij, toen het bericht kwam, dat we op 30 Jan. aan wal zouden gaan. Die dag was een ieder druk aan het pakken, 's middags voor de laatste keer naar de film, om ongeveer 6 uur met landingsboten naar de wal. Daar aangekomen moesten we wach ten op de trein, die pas de volgende moi- gen aankwam We hebben zo goed en zo kwaad als het ging, op het station ge slapen, op de stenen en onder de blote hemel. Toch waren we heerlijk opge frist toen de trein binnenkwam en wij gewekt werden. Het inladen en instap pen duurde niet lang en weldra zette de trein zich in beweging Die trein was te vergelijken met de trein tussen Den Hel- der-Alkmaar. Als we een heuvel op moesten was halfweg de fut er uit en moesten we er uit om hem al duwend de helling op te krijgen. Dan werd de veer weer opgedraaid en ging het verder tot de volgende heuvel, om na 5Vs uur rei zen eindelijk op het eindpunt aan te ko men Labis, zo heette het gehucht Toen we er aankwamen, was het net zo wat middag en de zon stond dan ook recht boven ons. Al gauw waren we omringd door zwartjes, die voor een paar sigaretten een hele tros bananen verkochten. Ook waren er andere dingen te krijgen, zoals vulpennen, horloges en nog vele andere Fraaiigheden, alles voor sigaretten. Die koperij duurde niet lang, want al gauw kwamen er wagens die ons naar het kamp brachten In het kamp. Toen we daar aankwamen regende het. hard en we stonden weldra tot over de enkels in de rode modder Spoedig kre gen we tenten toegewezen, die door Ja panse krijgsgevangenen waren opgezet. De stemming was niet bepaald best, want ieder was vermoeid en we hadden allen honger, maar toen onze slaapgele genheid in orde was en onze magen ge vuld. werd het steeds beter. Het duurde niet lang of een ieder ging slapen, voor het eerst in een klamboe. De volgende dag hadden we een uur dienst en de volgende dagen ook. Zo heb ben we daar vijf dagen gezeten, toen werd het kamp gekeurd en we moesten, doordat het werd afgekeurd, weer ver trekken. Veel hebben we daar die dagen niet beleefd; een paar slangen gevangen en een paar keer 's morgens doornat uit bed gekomen, doordat de tent niet wa terdicht was. Ieder was dan ook wat blij, toen de auto's kwamen om ons naar Mersing te brengen Die reis duurde ongeveer 8 uur en toen we in het kamp aankwamen, was alles al in orde gebracht door de kwartierma kers We keken onze ogen uit, want het verschil was buitengewoon groot Het leek net, of we zo uit de hel in de hemel kwamen. De mooiste bungalows waren voor ons gevorderd, stromend water, motor-generatoren zorgden voor verlich ting, verdei een pracht cantine en een goed onderhouden voetbalveld. Spoedig zijn we ingeburgerd en maken een rondje door het dorp. Er is van alles te krijgen, maar verschrikkelijk duur. Als een Chinees in zijn koeterwaals taaltje zijn waren aanbiedt, kunnen we het niet nalaten om naar prijzen te vra gen. Dan wordt het afdingen tot de helft van de genoemde prijs en je bent eigenaar van een tros bananen of iets anders. De bevolking is ons goed gezind en al gauw zie je hoe troepjes soldaten bij een inlander staan, die druk in het Engels aan het praten zijn. Maar onze vrije tijd duurt niet lang, want de vol gende morgen wordt het weer dienst doen en niet zuinig ook. Als we in de garage komen moet Gei ntje naar Singa pore met nog een paar anderen; die wa ren daai' de hele dag zoet mee en kwa men pas midden in de nacht thuis. De volgende dag zaten ze vol met verhalen over lieve Hollandse meisjes uit Singa pore. Ik ergerde me, want ik had die dag zitten boenón op een andere wagen en toen die net klaar was, komt er een Luit en rijdt er mee weg om er een half uur later weer onder de modder mee terug te komen. Maar ja, dienst is dienst en ik kon van voren af beginnen. Een troost had ik, 's avonds kreeg ieder zijn eigen wagen en kon die Luit voor zijn wagen wel een opkoper zoeken, want ik deed het niet meer. Een paar dagen later moesten we met drie auto's naar Johöre, om eten en post. Een dag te voren waren er in het kamp geruchten gegaan, dat ei' in de bossen extremisten zaten, dus moest er met iedere wagen een bewaker mee. Een schermutseling. 's Middags staan we bij het postkan toor en zien hoe de inlandse politie met een paar Engelse soldaten uitrukt; een dik uur later komen ze terug met zes ge vangenen. Twee van de Engelsen waren licht gewonde Jiu® gepcuhfcufv in het kamp toch juist. Het was al don ker, toen we uit Johöre vertrokken, dus de bewakers waren op hun post. Midden in de rimboe ziet Witte, die voorop rijdt, een groot rood licht op de weg, mindert vaart en de bewaker komt in actie en ratelt zijn sten in een keer. leeg. Vlug een nieuwe houder er op, maar het was niet meer nodig, want het licht was ver dwenen en in het licht van de koplam pen zagen ze een tijger, die vlug maakte dat hij weg kwam In het kamp aangekomen, vertelden we wat ons overkomen was en de Luit vond, dat het 's avonds op de weg te gevaarlijk was. De volgende dag werden we 's avonds toen het al donker was, ge roepen en moesten direct met de wagens naar de rivier toe. Daar waren jongens aan het zwemmen geweest en een hun ner was door de stroom meegesleurd en verdronken. Bij het licht van de auto's, die aan weerszijden van de rivier ston den, werd toen het hele stuk nagezocht, maar het heeft niet geholpen; pas twee dagen later werd hij gevonden en is die zelfde dag met militaire eer begravdn. Nadat Vinke naar zijn laatste rustplaats was gebracht, sprak de B.C. namens ons allen' en werd door hem een krans op 't graf gelegd. Daarna was het woord aan de dominee, die ook een krans op het graf legde. Toen volgden nog kransen van de verschillende Comp., waarna de plechtigheid was afgelopen. Het was een zware dag voor ons bataillon, vooral voor onzen B Commandant. Maar ja, we zijn soldaat en kunnen het iedere dag ver wachten en het leven gaat verder alsof er mets gebeurd is. De volgende dag werd er een officier beëdigd, wat weer een hele plechtigheid was, op het voetbalveld, waar de plech tigheid plaats vond, wapperde de Holl. driekleur. Daarna was het parade, die heel goed verliep; vooral de inlanders vonden het prachtig. Het hele dorp was bijna leeggelopen omhet te zien. 's Middags zijn we nog met de auto weg geweest en 's avonds werden de vaste routes bekend gemaakt. Gerritje en ik moesten voortaan twee keer in de week naar Singapore en drie keer naar Johöre, dat is per week ongeveer 1500 km. In het eerst ben je 's avonds bek af, maar nu is het al heel gewoon. Af standen van 200 of 300 km. zijn hier heel gewoon en kun je niet in een keer te rug, dan neem je 's morgens je veldbed en klamboe mee en slaapt 's nachts ach ter in de auto. De wegen zijn hier slecht en gaan over bergen en door dalen Wel is de natuur hier heel mooi met haar palm- en pisangbomen. Wat ons ook is opgevallen en wat je in Holland niet ziet, is, dat je hier vlak aan de zeekust bos sen ziet, ongeveer 20 of 25 m van het water. En dan de rotseilandjes, die je «hiop> CRndoaïn ui6 zze-ziot" zpduiltenp dco» ook geheel met bomen begroeid zijn Tol zo ver deze keer. Een andere keer zullen we wat vertellen over Java. M. v. HEERWAARDEN. INGEKOMEN PERSONEN, Maart 1946. Jan Roorda van Den Helder n. E 114; Trijntje Koopman van Alkmaar n. Oos terend, Weststr. 45; Sibbeltje M. Haars- ma van Iloogkarspel n. O 157; Jacoba Vennius van A'dam n. Schilderend 67 Derk Bloem van Bovenkarspel n. K 97; F. J v.d. Boogaard^ v. A'dam n De Koog 101; Jan Sellies v. A'dam n Oosterend, Hoekstr. 10; Anna Kappelhof van Huizen n. Binnenburg 15; Tr. P. v. Nuland van Schagen n. Schildereind 64; Cornells Dekker van Bussum n. S 37; Jan Visman van Den Helder n. Oudeschild 61; Evert Breen van Groningen n O 19; Grietje Braak van A'dam n. De Koog 5; Maria P L. Reijse van Baarn^n. Oosterend, Hoekstr. 8; Klaas Plas van Brummen n E 138; Evert Groendijk van Winkel n. S 25; Catharina Roeper van Berlikum n Weverstr. 55; Maarten Koorn van Ned. Indië n. Oudeschild 424; Grietje v. d Molen van Drachten n. De Koog 117; Roelof Buijnink, van Lopik, n. O 150; Kate Roeper van A'dam n C 52; Willem Griek van Den Helder n. Oudeschild 141; J. H. J. Louwman van Appingedam n. De Cocksdorp 85; F. G. van Hintum van Berghem n. De Koog 103; Isodora Leeu werik van Putten n. Schildereind 66; Dick Schultheiss van A'dam n. E 77; W H. Verbrugge van R'dam n. De Cocks dorp 61; N. H. v. Schoonhoven van A'dam n. K 48a; W. H. Brugmans van Den Haag n. Hallerweg 2. INGEKOMEN PERSONEN APRIL 1946. E. Breeuwer v. Wormerveer n. Groene- plaats 12; W. P E J. Combé v. Den Hel der n. O 71; KI. Eelman v. Den Haag n Gravenstr. 5; G. S. Yntema v. Hasker- land n. C 51; W. C. Puma v. Groningen n. Groeneplaats 11; Jac. Heinis v. Sint Pancras n. E 78a; Joh. Ulijn v. Oss n. E 79; Joh. Burger v. Schiedam n. De Waal 78, Arina de Bloois v. Ede n. Peperstraat 4; A. J. Zweekhorst v. Apeldoorn n. C 113; W. Heeringa v. Enkhuizen n.B 7; W. Jimmink v. Zijpe n W 49; A. Barhorst v. Den Haag n. Zwaanstr. 12; A. M. Uijten- haak v A'dam n. K 48a; H. Dob n. Schil derend 95; P. Fruitema v. Groningen n Groeneplaats 11; A. J. Bakker v. Alkmaar n. W 28; KI. A L. de Lange v. Assen n. H 43; M. G. H. Schrijen v. Haarlemmer meer n Schildereind 64; J. C. Hoogen- bosch v. Bergen n. B 142; Jac. de Mul v. H.-Hugowaard n. Weverstr. 10; A. H. v. d. Boom v. A'dam n. Groenepl 7; L. M. de Jong v. A'dam n. Kogerstr. 36; Jac Heikamp v Groningen n. Weverstr. 2 C. J. W. v. Moort v. Bloemendaal naar Gravenstr 5; R. Hattuma v. A'dam n. Schildereind 85; N. D. Koers v. Noord- wijk n. Warmoesstr. 67; A. N. Lap j .T,2rlifiv cu.',Qct De Waal 48; A. A. Waverijn v. Bre S 9ar H. van Uden v. Dinther n. C A. Tromp v. Haarlem n. Kogerweg H. v. Thienen v. Schiedam n. De Wa A Dijkstra v Sneek n. K 83a; K. v. N. Indië n. Kogerstr. 41; T van 1 v. N. Indië n E 1. VERTROKKEN PERSONEN Maart Hindrik R Schaatsenberg van huisstr. 11 n. Den Helder; S. J Troi H. 100 n. Heerhugowaard; Teunis Ze rust wan Den Hoorn 27 n. Gaastei A. A. v. d. Leer van Qosterend merend; Pieter J. Dijt van Koger 13 n. Haarlem; Wijtske v.d. Molen Kogerweg 22 n. Alkmaar; Klaas Sti van C 81 n. Wieringermeer; Corneli les van B 174 n. A'dam; Gerardus van K 35 n Bergen; H. J. Rijsdijk Oosterend, Weststr. 15 n. R'dam; weitje M Bremer van Den Hoorn R'dam, Albertje Beijert v Peperstr. Den Haag; Elisabeth Agaart van ty' straat 106 n. Zeist; Antje van Staa van C 119 n.A 'dam; J. Papineau Sa De Cocksdorp 67 n. Julianadorp; Verwijs van W 76 n. Bruinisse; Jol van Maldegem van Oudeschild 73 Vreeswijk; Ida A. Roosendaal van terweg 1 n. Alkmaar; J. P. Standaai Gravenstr 25 n. R'dam; Reijer' Zijn E 119 n. Ridderkerk; Adnanus Klai O 50 n. Winkel; Harm de Ridder 155 n. Assen; Bokke Veenstra van n. Mijdrecht; Maarten Zuidema vai Cocksdorp 11 n. Culemborg; Joham Rommel van De Koog 61 n. Castr Pieter van Riesen van K 47 n wijk; Jan Verschuure van O 152 n meldinge; Pieter van Hoorn van E Wieringermeer; Johannes H. Beerli De Cocksdorp 30 n. Maarssen; Frit Zeijlen van Emmalaan 15 n. Groen VERTROKKEN PERSONEN APRII J G van Leeuwen v. Wilhelmin 13 n. Sassenheim; Adr. Krijngn v. verstr. 86 n. Tilburg; P. Boon v. E Den Helder; P Reerink v. De Waal A'dam; M. L. Drijver-Timmer v. anastr. 7 n. Heemstede; F. Jonker 151 n. Zijpe; A.E v. Erkelens v. Bn burg 17 n. Bnelle; T J de Porto 76 n. Den Heldër; H. Westdorp v n. Huizen; J v.d. Knaap v. B 60 n Helder, G. Nierop v. Bosweg 14 i Pancras; J. v.d. Zee v. E 100 n. Lee den; M. Gomes v. Weverstr. 87 n Helder; D Smit v. Hollewalsweg 21 Bergen; J. Jansen v. Waalderstr 31 A'dam; H. Plas v. E 138 n. Schagen J. E. A. van Panhuis v. Waalders n. Zweeloo; J. Witte v. W 27 n. L dijk; Ml W. Roeper v. B 126 n. Den der; R. Kamphof v. O 129 n. Ave M. N Dekker v De Waal 19 n. Den der; K v.d. Kuur v. Weststr. 13 n D ten. Tc k. 2 beste ratten- en ko nijnenvangers, W. Douma, Everstekoog K 73 Te k. 1 nieuwe zomerjurk in. 42, 1 p. werksch. in. 7'/2> adres bur. v. d. blad Te k. een 1-persoons spiraal matras, C. Eelman, De Koog 2 p. schoentjes m. 29 te ruilen v. 1 p. meisjesschoen tjes m. 32, Kiineman, Be Koog Wie heeft Japic van Lenten zijn grijze jas gevonden? Gaarne terug, Postweg 56, Eierland C. VERBERNE en A. VERBERNE-Bakker zeggen mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele belangstelling bij luin huwelijk onder vonden. Spang, W 35, Juni 1946 Voor de buitengewoon hartelijke en gastvrije wijze, waarop wij weer in Den Hoorn ontvangen zijn, wil len wij nog eens allen be danken, die daaraan hebben meegewerkt en onze reünie tot zo 'n groot succes heb ben gemaakt Tot een volgend jaar! De oude Genie van 1939-'40 Afd. Texel op Donderdag 13 Juni a.s. des avonds 8 uur in De Oranjeboom. Agenda Opening, notulen, in gekomen stukken, be noeming afgevaardig- digden, beschrijvings brief, rondvraag, shil ling, liet bestuur. voor de zomermaanden (laatste genegen in keuken te helpen.) Brieven onder no 460 bur. v. d. blad feil. Texel op Donderdag 13 Juni Aanvang 8 uur in De Lindeboom. Zorgt allen om op deze belangrijke vergadering aanwezig te zijn. Het bestuur. te koop of in bruik leen een goede S Ellen, O 152,'t Noorden Van Zaterdag 15 Juni af ZEND ONS en u ontvangt een ouder wetse AL, Baansingel 8, Alkmaar. stalling overdekt. Koogerstraat 11, nabij Steenenplaats Beleefd aanbevelend gaande van „De Neder landen naar De Koog r 11 n r n een tabakszakje, ïnhou- Kü KEIJoER dende levensmiddelen kaarten en tabakskaart. Terug te bezorgen bij Joh Hopman, De Koog 48 Alle leden die zich op gegeven hebben bij de Korfbalclub worden verzocht om heden avond om 8 uur op 't veld aanwezig te zijn, om een twaalftal op te stellen voor de serie wedstrijden aan Den Helder op 23 Juni. Het bestuur. Met BOUYVKAS BENEX ONDER EIGEN DAK! YVenst u over enkele ja ren een eigen huis te be zitten? Wordt dan deelnemer van Inlichtingen worden ver strekt door den vertegen woordiger: D. BOEKHORST, Schildereind 48, Den Burg Het grote succes is.... het Amerikaanse Verdelgingsmiddel t gen vliegen, muggen, vlooien, luizen, veeluizen, rupsen, springers, kortom hel verdelgt ALLE insecten f 0,75 per 100 gram Vertegenwoordiger is Warmoesstraat 67, Den Burg, Texel Te koop gevraagd C. Roeper Pz., Oeperen Gevraagd 3 dagen p. week voor dag en nacht. Brieven onder no 461 bur. v. d. blad Te koop N. Vermeulen, Oost Garage Keuvers Te koop maat 42 Donkergrijze mantel in. 40 1 p. Damesschoenen hoge hak maat 38 1 p. damesschoenen met houten zool maat 39 Donderdagavond 8-9 uur bij de P.O.D. Tc koop gevraagd een goed onderhouden of te uilen voor natura. A. DE RIDDER, Dorpzicht, De Koog. Eerbied alleen as niet gcsiocg! Stad of dorp overal zijn dt gedenkteekens voor de ge vallenen. Voor de velen, die tijdens de bezetting het kostbaarste gaven voor ons! Maar zijn hun nabe staanden geholpen, wan neer wij niet wat meer doen, dan in 't voorbijgaan onzen hoed afnemen? Er moet materieel gesteund worden Zij gaven alles, geeft U maandelijks iets!! Heeft U het woord op den achterkant van Uw bon kaart ter harte genomen P O 'J T GI R O 1 94015. ook al is U geen lid. Filiaal: Singel 318, Oudeschild Bezorgdienst over het hele eiland. Nutsspoarbcnk Den Helder opgericht 1843 17000 spaarders te Den Helder Iedere Maandag 1 uur naar Purmerend cn iede re Donderdag 9 uur naar Leiden per m.s. IJstroom. Verenigde Texelse Beurtdiensten, Tel. 52. Hogcrstraat 14. Bcnkaarten K, L 608. Tabaks, Tabaks-vcrsnape- ringenkaarten QA, QB, QC Op deze uitreiking moet u medenemen alle nieu we stamkaarten en inleg vellen van het gehele ge zin, alsmede de zelfver- zorgersboekjes. Zie publicatie in dit blad DE ZAANSE WILDHANDEL. Inkoop van Wild, Pluim vee, Huiden, Vellen, Paardenhaar. Min. Ruysweg 104, De Koog. De hoogste prijzen. Even een kaartje en wij komen over het hele ei land. Aanbevelend, J. ZWAN, Erkend handelaar NOTARIS MULDER zal op Donderdag 13 Juni a.s., des namiddags 2 uur in de schuur cn op het erf van Jb. II. Geus aan het Schildereiridc te Den Burg publiek en a contant verkopen: DIVERSE INBOEDELGOEDEREN. Nette goederen kunnen tot uiterlijk 12 Juni a. worden ingebracht. HET ADRES voor: DROGISTERIJ ARTIKELEN is A. v. d. SLÏKKE. voor zekerlieidsslel- ling, belasting tegen gunstige voorwaar den op hypotheek verkrijgbaar bij dc Nutsspaarbank te Den Helder Mogen wij ook uw D.BOEKIIORST, Schildereind 48, Den Burg GEVRAAGD' Hotel DE LINDEBOOM Den Burg Laat Uw gras en kla vers maaien met dc TRACTOR MAAIER Ook gelegenheid tot het maaien van kool zaad cn granen. Beleefd aanbevelend B. DROS, Eierland. Spontane dankbetuigin gen uit heel Nederland Een keurig gedicht of lied op de levensloop van bruidspaar of jubilaris schrijft Harry Botschuij ver, auteur voor Ver Clubliederen. Ger. Doustr. 62 II, Am sterdam. Zaterdag aanvang 4 uur en 8 uur. Zond aanvang 3, 5.30 en 8,30 uur. Maandag aa vang 8 uur en Dinsdag aanvang 8 uur vertonen wij de knalfihn, waar Texel lang op heeft gewacht met GEORGE FORMBY. ,,'t Zit in de lucht" en u zult er van genici als van een heerlijke, opwekkende lented ,,'t Zit in de lucht" met den groten komiek musicus George Forrnby. ,,'t Zit in de lucht" U zult zingen, lachen, spanning verkeren en genieten als nooil voren. ,,'t Zit in de lucht". Sensatie, muziek en hun door Engelands grootste komiek Geo Forrnby, samengevoegd tot een kosteli filmcocktail. Voorziet u tijdig van plaatsen om teleurstell te voorkomen. Kaartverkoop Zaterdag, Zondag, Maandag Dinsdag van 12 tot 1 uur Toegang boven 14 jaar. Het is den leden onzer Verenigin De Alg. Tex. Middenstandr.vereni De H.K. Middenstandsvereniging een naam, opgebouwd uit jaren lange ervaring, als koffiebran- ders en thcepakkers. Besteed Uw bon aan Douwe Egberts krachtige Koffie en geurige Thee. De goede naam die D.E. rich heeft verworven staat U borg voor de beste kwaliteit Koffiebranderijen en Theehandel Opgericht 1753

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2