lieuwe nonnen Met de Gymnastiekvereniging naar Arnhem ,.l en eis van Jaarverslag Hockeyclub De Pioniers Hoe I exel Luilak viercle ,,Rossie s-clng Stereofonisclie uitzending O verrijdt mijn Ideine meid niet Postdirecteur I )e Jong gaat lieen 4TERDAG 15 JUNI 1916. 59e JAARGANG. No. 5621. COURANT e"" ooi de eerste helft van de 7e periode 1946 (9 t m. 22 Juni.) Bonkaarten KA, KB, KC 606. I 250 gram jam, stroop, enz. I 100 gram koffie 50 gram caéao j 250 gram waspoeder 61 res. 1 ei Bonkaarten KF 606 9 ïes.' 125 gram boter Bonkaarten LA, LB, LC 606 50 melK is 2 liter melk i0, C 50 melek is 31/» liter melk 4 aardappelen is 1 kg. aardappelen 5 aardappelen is 200 gram brood Bonkaarten KD, KE 606 is 250 grarn jam, stroop, enz. is 50 gram cacao is 250 gram waspoeder Bonkaarten KG 606. BMV is 125 gram boter B suiker is 400 gram suiker Bonkaarten LD, LE 606 50. E 50 melk is 6 liter melk aardappelen is 1 kg aardappelen Tabakskaarten, enz. 32 is 2 rantsoenen tabaksartikelen 32 is 100 gr. chocolade of suikorw 32 is 100 gr. chocolade of. suikerw. n 3ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 14 Juni 1946 worden gebruikt, it uitzondering van de bonnen voor lk en aardappelen, waarop eerst met ang van Maandag 17 Juni mag wor- i afgeleverd. Du bon A 61 voor 1 ei blijft geldig t.m uli a.s. De bonnen 878 suiker voor 400 im suiker blijven eveneens geldig tol met 6 Juli a s. In verband met de be drading van de handel is het mogelijk, de suiker niet overal onmiddellijk krijgbaar zal zijn. Opgave rijwielen door detaillisten. )e detaillisten in rijwielen die nog :n opgave van hun voorraad rijwielen Uder banden) hebben gedaan, moeten opgave van rijwielen indienen bij Distnbutiedienst in het tijdvak 10 tot Juni 1946 Schoenreparatiebon. Jet ingang van 13 Juni 1946 is bon Leder" geldig verklaard voor het n repareren van schoenen Klompen. lij die in aanmerking komen voor mpen kunnen nog een aanvraag indie- i ter verkrijging van een kïompenbon. ALGEMEEN. ;t publiek wordt verzocht de berichten ;enomen onder deze rubriek goed te sn en er de nodige aandacht aan te be ien. Vaak krijgt de distributiedienst horen, dat de verschillende berichten gelezen zijn, waardoor al velen ge- eerd werden. Daarom „Texelaars", l deze berichten- met de meeste aan- ht! Babypakketbon. 1'eze bonnen dienen door de winkeliers het voor hen bestemde centraal maga- te worden ingeleverd. De van het hek ontvangen bonnen dienen tegen 'angstbewijs te worden ingenomen. Inleveren- winkeliers, am. thee, melk, zachte zeep. Irossiers: tabak. (Publ. no. 419) UITREIKING skaartcn K.L. 608 en tabaks, tabaks- naperingenkaarten QA, QB, QC p de onderstaande dagen worden de 'bovengenoemde distributiebescheiden ;ereikt. De Cocksdorp op 17 Juni 1946 in Nota: 10 voor dorp 137. 10-11 dorp 38 en 11-12 wijk C nrs 141. 1-2- wijk C 4271. 2-3 wijk C nr 72 en hoger, e Zuid-Eierland in de o.l. school op uni 1916: -11 voor wijk E nrs 151 11-12 E nrs 5238 1-2 wijk E nrs 89 2-3 wijk E nr 127 en hoger Den Burg op 19 Juni 1946 in Gymn. al Molenstraat: 10 Achterom, Schoonoordweg, Mo- warsstrBinnenburg. 10-11 Emma- Haffelerweg. Hallerweg, Gasthuis- it. 11-12 »Stenenplaats, Groeneplaats, ewalsweg, Zwaanstr. 1,30-2,30 Sui- 'eg, Vismarkt, Kantoorslr., Parkstr.. moesstr. 148. 2.30-3,30 Warmoesstr. ni n hoger, 'Westerweg, Waalderstraat tstr 3,30-4,30 Witte Kruisweg, Ho- tr., Gravenstraat. edegebracht moeten worden alle ikaarten en inlegvellen van het :1e gezin, alsmede de zelfvcrzorgers- ;jes. v (Publ no. 416). LEVERING BONNEN VOOR MEAT ID VEGETABLES DOOR SLAGERS M Centr Distributiekantoor deelt 0, dat slagers t z.t de voor ca 16 o"z I and vegetables aangewezen bon- „249 vlees" op afzonderlijke opplak- en met een afzonderlijk ontvangst- I js bij de plaatselijke distributiedien- moeten inleveren. Restantbonnen moeten zij inleveren bij de Plaatse- Toewijzingscommissie. ROTKREUPEL. Burgemeester van Texel maakt be- 1, dat op het bedrijf van Jac Keijser Gasthuisstraat. Den Burg, heerst de ettelijke veeziekte rotkreupel. ere vorige opgave is hiermede ver in. |xel, 13 Juni 1946. De Burgemeester, REHORST. ON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 16 Juni op om 4,19; onder Maan: 22 Juni L.K., 29 Juni N.M water ter rede van Texel: 16 Juni en 11.36. 17 Juni 12.13 en 12,31. mi 12,40 en 1,19 Juni 1,09 en 1,30. imi 1,51 en 2,.13 21 Juni 2,37 en 3,02 uni 3,28 en 3.37. 1H ig Zondagmiddag om half 1 vertrokken we (20 dames en 11 heren), van de Groe- plaats om deel te nemen aan het Vredes feest van het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond, dat op 2c Pinksterdag te Arnhem gehouden zou worden. Met een auto ver trokken wij van Den Helder. Om 5 uur kwamen we in Amersfoort^ waar we zouden logeren bij leden van de Amersfoortse Gymn. Ver. „Olympia", die ook aan het Vredesfeest zou deelnemen. Verschillende leden van „Olympia" wa ren op het Stationsplein aanwezig om ons af te halen. De leider begroette ons hartelijk en wenste ons veel succes toe Daarna w'erd bekend gemaakt bij wie we zouden logeren en gingen we in groepjes allemaal verschillende kanten uit, vol verwachting waar we terecht zouden ko men. Hartelijk werden we door onze „pleegouders ontvangen" De volgende morgen werden we na een weldadige, maar wel wat korte nacht rust, wakker, terwijl het goot van de re gen. Niet erg bemoedigend voor de „gro te dag", maar eer we van huis gingen, was het gelukkig weer droog. Om half 7 moesten we klaar staan op het Stati onsplein, om weer met onze auto verder te gaan naar Arnhem. Na een vrolijke rit kwamen we om ongeveer 8 uur in Arnhem aan, waar het al een reuzedrukte was. Geen wonder, want het aantal deel nemers voor die dag zou ongeveer 18000 bedragen. Vereniging na vereniging za gen we al wegmarcheren Ook wij gingen op weg naar het van Eekerenveld om deel te nemen aan de wedstrijden vrije oefeningen serie „Vrede en Vrijheid". Tegelijk met andere verenigingen uit Nederland voerden wij onze oefeningen uit en wachtten toen vol spanning op de uitslag, die na een half uur afgehaald kon worden van het telbureau. Dat was een vreugde, toen bleek, dat de dames een derde, maar nog meer, dat de heren een le prijs bemachtigd hadden. Hierna vlug naar de Sonsbeekweide, waar door 7000 gymnasten gezamenlijk een demonstratie zou worden gegeven van de vrije oefeningen serie „Vrede en Vrijheid". We waren net op tijd om de herhaling daarvan te zien. Wat een ge weldig schouwspel; duizenden turnsters en turners, in verschillende lurnkleding, zag jc op en neer golven daar op de Sonsbeekweide, midden tussen de bossen en wat kionken de regels ,,'k Heb u lief, mijn Nederland' en „Wij geven Holland nooit machtig uit de duizenden kelen. Daarna hadden we nog net tijd om vlug iets te eien en moesten we ons al weer opstellen voor de grote turnoptocht van 328 verenigingen met in totaal 18000 deelnemers. Te oordelen naar het applaus en de uit roepen van de toeschouwers, dat opklonk als Texel naderde, kunnen we gerust aannemen, dat onze vereniging een goede indruk gemaakt heeft Vëel bewondering had ook ons schild, dat meegedragen werd en waarop Texel stond afgebeeld, met het opschrift: „Waar Hollands na tuur hoogtij viert", de vliegende meeuw op „het gouden bolt je" en vooral niet te vergeten de ómlijsting van echte Texelse schapenwol. Na de optocht werd naar de Sonsbeek weide gemarcheerd, waar nu de beurt aan ons was om tezamen met 12000 turnsters en turners deel te nemen aan de tweede massale demons'ratie der vrije oefenin gen serie „Vrede en Vrijheid" Na de eerste uitvoering hiervan werd gedeclameerd door Wanda Reumer uit Hilversum en werden enige liederen ge zongen door het Gemengd Koor „de Kring" uit Arnhem ter herdenking aan de voor onze vrijheid gevallen helden. roclil (Ingezonden) „Een eis van recht" door Ds. H. v. d Brink, met een voorwoord van Prof Ba- vinck. In dit zeer lezenswaardige boekje be licht de gereformeerde Ds v.d Brink, die jaren als zendeling in Indië heeft ge werkt, het probleem Indonesië. Na eerst de koloniale verhouding vóór 1942 op staatkundig, economisch en burgerlijk terrein besproken te hebben, stelt hij de gezagskwestie in de verhouding Neder- land-Indonesië aan de oude, historisch en principieel bezien. Hij komt tot de con clusie, dat de huidige toestand in Indone sië niet direct het gevolg is van de oor log, maar van de houding van onze Re gering vóór 1942 en van de Europeanen tegenover de inlanders. De Japanse be zetting heeft dit proces alleen maar ver sneld. Tot slot bespreekt schrijver de Ne derlandse voorstellen van Febr. 1946. Ds. v.d, Brink neemt, evenals de gerefor meerde Ds. J. Verkuyl, die kort geleden uit Indië terugkeerde, een geheel ander slandpunt in dan tot nu toe in gerefor meerde kringen in Nederland werd inge nomen. Dit boekje, verkrijgbaar bij het Zen dingsbureau te Oegstgeest, zal zeker in Calvinistische kringen gelezen moeten worden. Dr H. W. v. Dommelen. TER-INZAGE-LEGGING LIJSTEN VAN CANDIDATEN. De voorzitter van het hoofdstembureau in de gemeente Texel maakt' bekend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der candi dates gesteld voor de op 26 Juli a.s te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad, ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Texel, 11 Juni 1946. De voorzitter van net hoofd stembureau voornoemd, REHORST. Hierna werden de vlaggen van de ge allieerde landen gehesen onder het spe len van de volksliederen, terwijl de vlag gen en vaandels telkens eerbiedig neig den. Na deze plechtigheid werd de serie Vrede en Vrijheid herhaald, waarna de Bondsvoorzitter W. de Graaf een toe spraak hield Vervolgens werd door de gymnasten gezamenlijk het Bondslied van het K.N.G.V. gezongen en lot slot van deze grote dag klonk het 6e couplet van het Wilhelmus, gezongen door de duizen den aanwezigen, over de Sonsbeekweide De volgende morgen moesten we weer om half 7 present zijn. Uitgeleide gedaan door onze pleegouders, werd de terug tocht. weer aanvaard. De stemming was. zoals hij steeds geweest was, opperbest, totdat we in Alkmaar tot de ontdekking kwamen, dat er een voorband lek was Hoewel we ons uitstekend vermaakten, wilden we nu toch de boot niet missen, dus mgt vereende krachten aan de gang Om 10 uur vertrokken we weer en daai ging het op Den Helder af. Het gebeurde wel eens, dat je in een bocht van de weg een halve meter van de bank afschoot, maar kwamen er en waren precies op tijd voor de boot Onder vrolijk gezang waren we in een ommezien in de haven van Oudeschild. Toen in de bus naar Den Burg en waren we aan hel eind van onze reis gekomen. Het zijn reuze prettige dagen geweest Nu maar weer vol moed aan de slag voor de openluchtdag op Texel op 14 Juli a.s. Zo af en toe heeft onze club een injec tie nodig en die zal deze keer gegeven worden in de vorm van een jaarvergade ring, aldus de voorz., de heer Steenhuis, in zijn openingswoord, nadat hij de li aanwezige leden had welkom geheten. De notulen, die evenals het jaarverslag op keurige wijze dooi A. Kraai gemaakt waren, werden onveranderd aangenomen Ook de penningm. legde verantwoording af over haar beleid Na een woord van dank werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. De heer Steenhuis bedankte als voorz., A Kraai als secretaresse we gens haar a.s. vertrek en de heer Ger- ritsma als commissaris v. materiaal, zo dat alleen mevr R. Dros-v. Bommel her kiesbaar bleef. Na stemming werd het bestuur als volgt samengesteld W. de Boer, voorz., G Rehorst secretaresse, mevr. Dros pen- ningmeesteresse en A Peetoom commis saris v materiaal. Als leden van de elftalcommissie wer den gekozen: W. Witte, W. de Boer en J. de Beurs. Vervolgens kwam het al of met toe treden tot de Ned. Hockey Bond ter spra ke. We waren het er allen roerend over eens, dat we 't moeten doen. Het grote voordeel is, dat we dan competities kun nen spelen, terwijl dat nu niet mag Maar dan moet er ook goed getraind worden en het is noodzakelijk,- dat alle leden hier aan deelnemen Nu het zomer wordt, kunnen we, behalve de Zondagmorgen 'n avond in de week vaststellen ais oefen avond. Zondags wordt er dan ongeveer om de andere week een oefenwedstrijd gespeeld. Als een van de voorwaarden tot toe treding tot de Bond, staat er in dc eis 40 actieve leden. We hebben 30 leden die actief kunnen zijn Er moeten er dus minstens 10 bij, maar onder de Texelse jonge generatic zullen die toch wel te vinden zijn' Na de rondvraag, waarin nog gespro ken werd over het trainen, sloot de voor zitter de vergadering. W. de Boer be dankte het oude bestuur en hoopte het in hem gestelde vertrouwen waard te zijn. We beginnen nu een nieuw jaar en we zullen ons beste beentje voorzetten La ten we allen geregeld op Zondagmorgen en Woensdagavond (de voorlopig vastge stelde oefenavond) verschijnen, want we moeten proberen om als Texelaars een goede plaats le veroveren onder de Hockeyclubs. En omdat een goed begin het halve werk is. rekenen we Zondag op alle leden Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur. INGEZONDEN. Een abonné verheugt zich over het feit, dat we na de bijna autoloze oor logsjaren weer taxi's zien op onze we gen, maar vraagt zich tegelijkertijd af, of elke bestuurder wel de vereiste leeftijd en het vereiste rijbewijs heeft, om achter het stuur van een auto te mogen zitten, en tenslotte ergert hij zich over het roe keloze rijden. Eerste Pinksterdag was abonné getui ge van het roekeloos manoeuvreren met een auto bij het drukbezochte Bosje, waarbij het openstaande portier van een achteruitrijdende auto een „vluchtende" kinderwagen raakte. Het liep gelukkig goed af. maar wat dacht deze jeugdige chauffeur, toen hij lachend omdraaide? Op Tweede Pinksterdag strooide een vrachtauto, die gesleept werd door een andere wagen, en nogal ondeskundig met kisten geladen was, een deel van zijn vracht op de weg, maar. vlak voor de voeten van enkele volwassenen en kinderen, die daar wandelden. Ook hier weer een lachende chauffeur, die verheugd was, dat er geen kist „gesneu veld" was. Aan eventueel andere gevolgen wordt niet gedacht. „Een moment van onbedachtzaamheid, Kan maken dat men jarenlang schreit". EEN ABONNEE. De jeugd op Texel heeft weer luilak gevierd, en hoe! Om half vier reeds wer den de bewoners gewekt door een la waai als van een beschieting. Het ram melde en rommelde in alle straten. Oude fietsen, welke uit zichzelf reeds het no dige lawaai veroorzaakten, v/aren nog eens extra voorzien van een sleep blik ken en pannen, welke er vrolijk achter aan huppelden. Ramen waren met de be kende papiertjes ..Luilak" beplakt en menige huisbel moest het ontgelden. Doch de trots van de jeugd was wel een woning aan de Binnenburg, die geheel door hen gebarricadeerd was. De ingang was tot boven toe versperd met diverse soorten koek-, zeep- en andere blikken terwijl de winkelramen onder een vacht van groen schuil gingen Het behoeft geen betoog, dat dit huis veel bekijks had Toch gaat dit o i een beetje te ver. Wij kunnen ons best in de oog om oog. tand om tand"-gedachte van de jeugd ver plaatsen hebben zij in de oorlog iets anders geleerd? maar tweemaal aan hetzelfde adres, dat is niet leuk meer Jongens, blijft sportief! ook in ie kwa jongensstreken. Wordt in sommige plaatsen van ons land Pinkster-drie' gevierd, op Texel gaan de'moeders met hun kinderen op deze dag naa'r het „Bossie" Dinsdag was het er dan ook een druk te van belang; uil alle richtingen van ons eiland reden ze aan, luxe- en vracht auto's afgeladen met juichende kinderen. Het was ook uitgezocht weer, wat men zeker niet had verwacht na de triestige Pinksterdagen. De zandkuil leek wel een mierennest zo krioelde alles door el kaar. En warm dat ze het hadden hoeveel bekertjes water zullen de om wonenden aan de dorstige kinderen heb ben uitgereikt? Het is begrijpelijk, dat bij zo'n grote verscheidenheid van kinderen de vrede- niet altijd bewaard bleef en zo was er nogal onenigheid tussen jongens van verschillende dorpen Maar er is geen bloed gevloeid Erger was het, dat som mige jongens het nodig vonden zich ge heel te ontkleden en zo rond te lopen Tegen zessen vertrokken de meesten: en mochten de moeders vermoeid thuis komen, de jeugd zong nog even luid haal bed als toen ze er heen ging. Maar wel ke moeder heeft niet een vermoeiende dag voor haar kroost over, wanneer dit eens echt genieten kan? Zeker komt. den heer IJ. Witte een woord van lof toe, omdat hij geheel be langloos de kinderen met zijn auto huis waarts bracht, wel drie reizen achter elkaar. BENOEMD. Naar wij vernemen is door de Rijks- sierteeltcentrale te 's-Gravenhage be noemd tot Adj Hoofdcontroleur voor Noord-Holland, de heer O. Goënga thans districtsleider voor Texel bij voornoemd bedrijfschap. HET CONCOURS TE SCHAGEN. (DE WADDEN RUITERS). In ons bericht van Woensdag j 1, werd als eerste prijswinnaar dc heer Coi Kuip genoemd. Dit moet zijn Cor Kuiper, van Harkebuurt CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD. Gecombineerde lijst A R. en C.H. 1. S. van I-Ieeringen, Oosterend; 2 Jb Drijver Czn Oosterend; 3 A. Ellen Cz Den Burg: 4. Sijbr. v.d Vis, De Koog; 5 P. Vlaming Jbzn P.H. Polder; 6. R. v.d Vis Rzn Oosterend; 7. U. Agter, Den Burg; 8. C. Huisman Czn Den Burg; 9 J Trap Wzn., Oosterend; 10 P C. van Exel, Eierland; 11 Joh Daalder, Noor- derbuurt. Vrijzinnige lijst: 1. S. Keijser Jaezn., Den Burg B 28, 2 Mevr. G. Vrijdag-geb. Keijser, Den Burg. 3 C. P Eelman, De Koog, 4. S. W. Ko ning Lzn., Oosterend; 5. W. J Reuvers De Cocksdorp; 6. P Bakker Azn Den Burg Lijst C. P. N.: 1 P. G. van Heerwaarden, Den Burg, 2 Mevr. C. C. Boon-Verberg, De Cocks dorp; 3. K. K Tuinder, Oudeschild. (De eerste in de wereld). Hedenmiddag om half 5 kan men bij 't technisch bureau van den heer De Wilt in de Weverstraat de stereofonische proef- uitzending van Hilversum I en II be luisteren. Deze uitzending berust in prin cipe op het z.g. Philips kqnsthoofd, een apparaat, dat de vorm van een menselijk hoofd heeft met 2 microfoons als oren Deze microfoons ontvangen ieder afzon derlijk 't geluid op v a. zijde waarheen zij gericht zijn; staat b v. de piano links en de viool rechts, dan zal ook het linker oor de piano- en het rechteroor de viool muziek opvangen en deze naar de zen ders I en II doorgeven, die het op hun beurt uitzenden naar de luisteraars, wel ke dan ook met twee toestellen zullen moeten luisteren. Gaat men midden voor beide toestellen staan dan hoort men een harmonisch geheel, doch gaat men een weinig rechts of links, dan hoort men de piano of viool afzonderlijk. Daarom zul len de radiotoestellen in de toekomst ook van twee luidsprekers worden voor zien. Wie in het bezit van twee toestel len of van 1 toestel en radiodistributie is, kan dus thuis ook deze uitzending, die de eerste in de gehele wereld is, beluisteren. Naar aanleiding van het motorongeval in De Waal, doet een lezer uit De Waal ons het volgende ingezonden stuk toeko men, dat door een inwoner uit Dallas, staat Texas, (VS.). werd geschreven en van daaruit heel de Amerikaanse dag bladpers is doorgegaan. Deze inwoner, een klein kantoorman- netje schrijft: Vandaag is mijn kleine meid voor het eerst naar school gegaan. Zij heeft een blauw jurkje aan en draagt zwarte schoenen. Onder het middageten vertelde zij mij over alles wat zij had beleefd; over den onderwijzer, die ogen in zijn rug heeft, over den kleinen jongen, op de eerste rij, die met zijn tong bijna bij zijn neus komt. 's Middags nam ik wat vrij en heb met haar de A, de B en de C gerepeteerd. En een beetje gere kend. Nu is het avond en ligt zij in haar bedje met haar pop in een arm geklemd. U zult haar zeker geen kwaad willen doen, is het niet zo? Ziet u. ik ben haar vader. Wanneer er iets stuk is aan haar pop, zijn we beiden bewogen, mijn dochtertje en ik; dan help ik wat ik kan, maan nooit was tot nu toe de pop helemaal verbrij zeld. Ik help haar altijd bij haar pop, dat kan ik doen, ik. kan haar ook helpen, als zij zich in haar vinger heeft gesneden, maar als ze naar school gaat en uit een dwarsstraat oversteekt, is ze in uw hand. Ze is zo speels! U moest haai thuis bezig zien in onze familiekring. Het is net kwikzilver. Hoe licht zal een levendig kind als zij plotselinge bewegingen doen ook op straat' Dé&r kan ik niet om en bij haar zijn. Ik moet nodig de kost ver dienen, geld voor kleding, geld voor school. Daarom durf ik u vragen: help mij een beetje op haar passen Rijdt voor zichtig! Rijdt langzaam, vooral in de buurt van een school. Denkt er vooral om, dat kinderen in hun speelsheid ach ter een parkerende wagen ineens le voor schijn kunnen komen. Om Godswil, overrijdt mijn kleine meid niet! K. De heer J. de Jong, directeur van het P.T.T.-kantoor te Den Burg is met in gang van 1 Aug. a.s. benoemd tot direc teur van het P.T.T-kantoor te Dieren (Geld.) Met den heer De Jong, die op 16 Febr. 1941 zijn functie alhier aanvaardde, gaat een goed superieur heen, die voor het pu bliek en het personeel steeds vriendelijk en welwillend was. Moge het den heer De Jong in zijn nieuwe standplaats in alles wel gaan. MOOIE AANWINST VOOR ONS EILAND. De N V. Goederenhandel Ph. Vlessing heeft ren nieuwe verhuiswagen laten bouwen Deze wag^n, welke aan alle eisen van het moderne wegverkeer vol doet, heeft een inhoud van 30 M3 en maakt een solide en frisse indruk De N V. Ph Vlessing hoopt door deze aanwinst vele Texelaars en anderen met het uit voeren van hun verhuizingen van dienst te kunnen zijn ZAKENNIEUWS. DE KOOG. Het bekende pension Zee- rust, dat sedert jaren door den eigenaar, den heer E. Lolkerna, weid gedreven, is verkocht aan den heer T. v. d. Lei uit Leeuwarden, die het bedrijf op dezelfde voet hoopt voort te zetten. N.V.Ii. GOEDEREN. OUDESCHILD. - Alhier zijn de NVH- goederen aangekomen Degenen, die hier voor in aanmerking komen krijgen een briefje thuis met een volgno.. dat door loting is vastgesteld, met vermelding van dag en uur waarop de goederen worden uitgedeeld. Op vertoon van het briefje kan één artikel worden uitgezocht. Men gelieve precies op tijd te komen. Er is veel meer aangevraagd dan beschik baar. zodat slechts één artikel kan wor den toegewezen en velen moeten worden teleurgesteld. N.V.H. Oudeschild. RIJWIELSTALLING GEOPEND. Vandaag opent de heer Ko Keijser een rijwielstalling aan de Kogerstraat, nabij de Stenenplaats. Nu de rijwielen nog steeds schaars zijn en ook de ahtiplof nog een begeerlijke buit voor de zwijn tjesjagers blijft, mogen we wel verwach ten, dat er ook van deze stalling een druk gebruik gemaakt zal worden. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 7 tot en met 13 Juni 1946. Geboren: Cornelis zv Jans Grit en Sara vah Tatenhove Getrouwd Jan Lammert Koopman en Naantje de Ridder Hillebrand Gornes en Aagje de Ridder. Wieger Bernardus en Annigje Verhoef Gerrit Troost en Conie de Vries. Gevonden: waterpas, zwembroek, por- temonnaie, broche. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag. Missen in Den Burg en Ooster end om 7,30 en 10 uur.; in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Commu niegelegenheid onder alle Missen en ook 7 uur. 7 uur lof. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Maandag: ook een H Mis om 9 uur. Dinsdag' 8 uur gez. Requiem voor de Doodceel. Woensdag in Den Hoorn H. Mis om 8 uur. 3,30 biechtgel. v school kinderen. 7,30 Jozef lol. 8 uur jongens congregatie. Donderdag: H. Sacraments dag 8 uur gez. Mis. 9,30 gez. huwelijks mis 7.30 lof met preek. Vrijdag 7,30 uur lof. Zaterdag; 5-9 uur biechtgel op volle uren. 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1