Lijst 3 Lijst 3 Lijst 3 Lijst 3 Het concert van fexels Fanfare ri se ai iesgerechtigden van Texel. No. 2 van lijst 3 G. Vrijdag-Keijser Onl /.illingsprocl veld De laatste ronde W eideperiode Stemt één der candi- daten van lijst 3. JeNSDAG 21 .JUI.I 1940 59e JAARGANG No. 5632 snel EXELSCHE COURANT emming voor leden van de Oemeenleraad e Burgemeester van Texel brengt ter ibare kennis, dat op Vrijdag 26 Juli j 5, van des morgens acht uur tot des an liddags vijf uur, zal geschieden de iming ter verkiezing van de leden de Gemeenteraad. jrinnerd wordt aan de verplichting, legd bij artikel 72, tweede lid, der wet, dat ieder die volgens de kie- ijst bevoegd is tot de keuze mede te Al ken, zich binnen de voor de stemming aaide tijd ter uitoefening van zijn mü recht moet aanmelden bij het stem- eau van het voor hem op de kiezers aangewezen stemdistrict. kiezer, die aan -deze verplichting voldoet, wordt, tenzij van een gel- J reden van verhindering blijkt, ge- Llfft met een geldboete van ten hoog- drie gulden. ndien tijdens het plegen van de over ling nog geen twee jaren zijn verlo- sedert een vroegere veroordeling den schuldige wegens gelijke overtre- o onherroepelijk is geworden, wordt iboete van ten hoogste tien gulden elegd. 'evens wordt de aandacht gevestigd Artikel 128 van het wetboek van ifrecht, luidende: Hij, die opzettelijk voor een ander uitgevende, aan een chtens wettelijk voorschrift uitge- reven verkiezing deelneemt, wordt ge- ift met gevangenisstraf van ten hoog- een jaar. veij^itikel 150a der kieswet, luidende: Hij bij een verkiezing als gemachtigde nt voor een persoon, wetende dat de- overleden is, wordt gestraft met hech- ïs van ten hoogste een maand of geld- •te van ten hoogste duizend gulden, fexel, 19 Juli 1946. De Burgemeester voornoemd, REHORST. itoelening kiesreclil door ei a9 11 Ml personen, cue in dienstbetrekking zijn )e Burgemeester van Texel herinnert sonen. bij wie, en bestuurders van :ondere ondernemingen en instellin- waarbij personen, die de leeftijd fi drie en twintig jaren hebben be kt, in dienstbetrekking zijn: lat zij, volgens art. 55 der kieswet, (rplicht zijn te zorgen, voor zover niet algemene maatregel van bestuur vrij- lling is verleend, dat ieder van dezen, bevoegd is tot een te houden stem- ng mede te werken, gedurende ten nste twee achtereenvolgende uren, sen acht uren des vöormiddags en f uren des namiddags, daartoe gele- p[ nheid vinde; 0} dat zij, volgens art. 56 van genoemde r, it. voor zover arbeid wordt verricht fabrieken of werkplaatsen, verplicht n te zorgen, dat in het arbeidslokaal zo er meerdere arbeidslokalen zijn, het grootste of wel in meer dan één beidslokaal, gedurende twee werkda- !b vóór en op de tot stemming be- alde tijd, op een zichtbare wijze is op langen 'n door hen of van hunnentwe- ondertekende lijst de twee aehtereen- Igende uren, bovenbedoeld, vermel- nde, voor elk afzonderlijk of groeps- wijze of voor allen gezamenlijk; dat. volgens art. 151 der kieswet, over- EN ding van bovenstaande voorschriften >rdt gestraft met hechtenis van ten ogste veertien dagen of geldboete van hoogste vijf en zeventig gulden. Bij koninklijk besluit van 27 Mei 1929, J taatsbl. no. 265), gewijzigd bij konink- k besluit van 13 Augustus 1930, taatsbl. no. 363), is in verband met it vorenstaande bepaald, dat vrijstel- ïg wordt verleend aan de in artikel 55 U r kieswet bedoelde personen en be- J uurders van bijzondere instellingen en idernemingen ten aanzien van bij hen dienstbetrekking zijnde personen, wel- 1 uit hoofde van die dienstbetrekking i de dag der stemming tussen de in irmeld artikel genoemde tijdstippen et gedurende twee achtereenvolgende en vertoeven in de gemeente, waar j bevoegd zijn aan de stemming deel te Tf irnen, of in een aangrenzende gemeen- Lijsten, op te hangen in fabrieken en eikplaatsen, als in art. 56 der kieswet fdoeld, zijn ter gemeentesecretarie ver- rijgbaar. Texel, 19 Juli 1946. De Burgemeester van Texel, REHORST. Inlevering aanvraagformulieren voor petroleum. De op de uitreiking uitgereikte aan- raagformulieren voor petroleum kunnen t en met vandaag bij de Distributie- enst worden ingeleverd Na vandaag ntvangen formulieren kunnen niet meer behandeling worden genomen. Openstelling Distributiekantoor. Het publiek wordt er nogmaals aan lerinncrd, dat het distributiekantoor ic- ere morgen, uitgezonderd Zaterdags, ge pend is van 912 uur. (Publ. no. 429). Wilt gij een begaafde vrouw in de ge meenteraad verkozen zien, een vrouw, ie zich op sociaal gebied zeer verdien- telijk maakt en daarmede de belangen ment van alle ingezetenen, stemt dan op 6 JULI Dat 'n uitvoering van Texels Fanfare of^ prijs wordt gesteld, bewees wel de grote belangstelling, welke daar Zaterdag j. 1. voor bestond, zowel van de zijde der Texelaars als van de vreemdelingen. On getwijfeld heeft het Fanfare een prettige indruk op de vreemdelingen nagelaten, maar of de gemeente zelf dat ook ge daan heeft, menen wij te mogen betwij felen. Als we tenminste in ogenschouw nemen het geïmproviseerde podium waarop het corps had plaats genomen, dan kunnen we een gevoel van schaamte niet onderdrukken. Muzikanten op lam- merenhekken, wel iets origineel Texels, maar mooi? het lijkt er niet naar. Wat zei die dame ook weer? „O, wat heerlijk boers. Texelaars, moet dit zo blijven, is ons fanfare, dat bij iedere gelegenheid klaar staat, geen Muziektent waard? Stelt u voor, dat we onzen Burgemeester en Bis schop Huibers zónder fanfare hadden in gehaald; dat Texels Fanfare het Turn- feest niet met haar muziek had opgeluis terd, we hadden een modderfiguur ge slagen. Hoe dachten we met heimwee térug aan de dagen van weleer toen er een tent in het Park stond en alles zo echt harmonieerde. We hopen, dat als het fanfare weer 'n concert in de open lucht geeft, dat het dan in een tent mag zijn. Hel schoolreisje van de O.L.S. te Den Burg Op 17, 18 en 19 Juli hebben de leer lingen van de 6e klas van de o.l.s. te Den Burg een schoolreisje gemaakt. Met de eerste boot ging het Woensdag morgen naar Den Helder en vandaar rechtstreeks met de trein naar Amster dam. Daar werd eerst een rondvaart door de grachten en de havens ge maakt. Aan het eind van deze prettige en leerzame tocht, wandelde men naar Artis. Hier werd de inwendige mens versterkt. Na een filmvoorstelling over het leven der dieren te hebben bijgewoond, werden enkele mooie uren in de dierentuin doorge bracht. Per trein ging het terug naar Uit geest en vandaar naar het kasteel ,As- sumburg", dat als Jeugdherberg is inge richt, gewandeld De ontvangst was er allerhartelijkst en na een prima warme maaltijd werden de avonduren met sport en volksdansen doorgebracht. De volgende dag weer met de trein naar Amsterdam. Vandaar met tram en bus naar Schiphol. Wat hebben de jonge lui daar genoten. Het was een komen en gaan van vliegtuigen uit alle delen van de wereld en onder deskundige leiding werden luchthaven en toestellen bezichtigd Per boot terug naar Amster dam, waar nu een bezoek gebracht werd aan het Rijksmuseum. Vandaar weer naar bivak „Assumburg". Voor de derde en laatste dag stond de Alkmaarse kaasmarkt op het program ma. Omdat 't zulk mooi weer was en de volle trein weinig lokte, werd besloten nu eens te proberen om te „liften". Dat luk te opperbest. In 2 etappes was men bin nen het uur in Alkmaar. Kaasmarkt, De Waag. de Ruitertjes en de gezellige drukte hadden aller aandacht. Voldaan keerde men 's middags weer op 't „Gouden Boltje" terug. Rest ons nog een woord van lof uit te spreken over het Jeugdherbergwerk, waardoqr ook schoolreisjes als deze mo gelijk worden en de jeugd een goed koop en uiterst prettig onderdak op haar tochten heeft. (Ingezonden.) Aanvragen Huisslacktingsvergunningen Voor personen, die menen op grond van de reeds eerder gepubliceerde richtlijnen in aanmerking te komen voor het aan houden van een huisslachtingsvarken, bestaat, t.m. 27 Juli a.s. gelegenheid via den plaatselijken bureauhouder een huis- slachtingsvergunning aan te vragen. Aanvragen, welke na genoemde datum worden ingediend, kunnen niet in be handeling worden genomen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van Gebr. Schoenma ker, Mach. Timmer- en Wagenmakersbe- drijf te Den Burg, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de inrichting door het plaatsen van 2 electromotoren van 5 pk., 2 van 3 pk., 1 van P/2 pk., 2 van 1 pk. en 3 van Vï pk. in hetperceel, Weststraat nr. 5, kadastraal bekend ge meente Texel, sectie K nr. 2214 Op Zaterdag 3 Augustus a.s. des mid dags 12 uur zal ten Raadhuize der ge meente gelegenheid bestaan om bezwa ren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen vóór het bovengemelde tijdstip, ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in ar tikel 7 der hinderwet bedoelde zitting verschenen belanghebbende. Texel, 20 Juli 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. Over de uitvoering van de verschillen de nummers hebben we alle lof en een woord van waardering voor wat di recteur Vonk met zijn mannen bracht, is hier zeker op zijn plaats. Alleen is het bedroevend, dat de jeugd zo'n lawaai maakte en zich geen ogen blik stil kon houden. We begrijpen best, dat het moeilijk is, daar orde onder te houden, en hier is zeker een woord aan het adres van de ouders niet misplaatst, wanneer wij zeggen, dat kleuters van 6 en 7 jaar om die tijd reeds lang hadden moeten slapen. Op de boerderij „Les basses Fagnes" van den heer J. C. Rab, gelegen in de P H. Polder, is in 1944 door de Cultuur technische Dienst een ontziltingsproef aangelegd, welk werk, niettegenstaande de grote moeilijkheden, door de Ned. Hei de Mij. geheel volgens het plan kon wor den uitgevoerd. De verwachting was, dat deze gronden verzout waren, tengevolge van opstij gend zeewater, dat als kwelwater onder de zeedijk door via goed doorlatende zandlagen de bouwvoor kon bereiken. Door het plaatsen van een onderbema ling, gecombineerd met een diepe ont watering door middel van drainage, is het gelukt, dit zoute water direct via de drainage af te voeren De uitmondingen der drains liggen 1,30 m. beneden het maaiveld, zodat de gemiddelde ontwate ringsdiepte op 1,10 m. kan worden ge steld. Zonder op verdere details in te gaan, ik hoop dit later nog eens te doen, moge ik iedereen, die met zilte grond te maken heeft, aanraden om ter plaatse eens te gaan kijken. Hij zal dan zien, hoe op net behandelde perceel een goed gewas gerst is gegroeid en hoe er naast, op de niet- diep-gedraineerde grond een matig ge was tot een mis-oogst is waar te nemen. Voorts zal het diegenen, die belang hebben bij een onderbemaling, interesse ren om de geplaatste windmolen met zelfzwichtende, gestroomlijnde wieken, in werking te zien. De Rijkscultuurconsulent voor Noord-Holland, Ir. F. L. A. MAANDAG. Adoptie oorlogsgraven Evenals zulks het geval is met de gra ven op het grote Amerikaanse oorlogs kerkhof te Margraten, heeft de school jeugd van Den Burg en Oudeschild thans de oorlogsgraven geadopteerd op de be graafplaatsen te Den Burg en Zuid-Haf fel. De leerlingen van de openbare lage re, de christelijke en de rooms-katholieke scholen zullen de graven te Den Burg verzorgen. De Oudeschilder leerlingen zullen zich, in verband met de ligging, belasten met de zorg voor de graven op het Russenkerkhof. De adoptie, welke het resultaat is van een ten raadhuize gevoerde bespreking, heeft ten doel, de kinderen piëteit bij te brengen voor hen, die ver van hun va derland voor de goede zaak zijn geval len. Als zodanig is dan ook, uit opvoed kundig oogpunt bezien, grote waarde aan de actie toe te kennen. De gemeente zal zich met het normale onderhoud der graven blijven belasten. De kinderen zullen daarnaast nog eens met extra toewijding zorgen voor het aanbrengen van bloemen en voor het verwijderen van achtergebleven onkruid Hopenlijk zullen de kindei en zich met enthousiasme aan hun nieuwe taak wij den. Moge de actie een steentje bijdra gen tot de geestelijke vernieuwing van ons volk. BELANGRIJK BERICHT. Bij onderzoek op de ingezonden registra- tiekaarten bij den Plaatselijken Bureau houder is gebleken dat door verschillende georgamseerden de hun toegezonden re- gistratiekaarten niet worden ingevuld en terug gezonden. Voor het goed functioneren van de ver schillende overheidsmaatregelen is het zeer noodzakelijk, dat hieraan de hand wordt gehouden. Derhalve willen wij iederen georganiseerde in zijn eigen be lang er nadrukkelijk op wijzen, dat zij in het vervolg de hun toegezonden re- gistratiekaart voor de daarop vermeld staande datum volledig en overeenkom stig de waarheid ingevuld bij den Plaat selijken Bureauhouder moet inzenden. De Centrale Controle Dienst zal hier op scherp toezien. Bij met-inzending der registratiekaart zal onherroepelijk pro cesverbaal worden opgemaakt. Ook in dien blijkt, bij eventuele bedrijfscontrole, dat de betreffende registratiekaart on juist is ingevuld, dan zal het vee, hetwelk niet op de registratiekaart is vermeld, in beslag genomen worden en proces-ver- baal hiervan worden opgemaakt. P.B.H. BEROEPEN. Onze plaatsgenoot, Ds. Th. v d. Veer, Doopsgezind predikant alhier, heeft een beroep ontvangen naar Arnhem. HOOFD DER SCHOOL. DE WAAL. Naar we vernemen hebben zich voor de betrekking van Hoofd der o.l.s. alhier 26 sollicitanten gemeld. Een 4-tal gaf vorige week reeds proefles. „Tragedie op Texel Naar wij vernemen zal van bovenge noemd boekje, dat uitvoerig de strijd der Georgiërs op Texel behandelt, eerstdaags de vierde druk (18de tot 21ste duizend tal) verschijnen. Geen ander boek over ons land in de oorlogsjaren heeft zoveel belangstellende lezers gevonden. Het is verkrijgbaar in de Boekhandel Park straat. De bel luidt voor de laatste ronde En Jan en Piet, en Griet en Naan, En hoe ze verder mogen heten. Zien we weer naar de stembus qaan. Nog slechts twee lutt'le nachten slapen, Nog slechts een ogenblik geduld, En 't raadsel der verkiezingsuitslag Wordt ons dan eindelijk onthuld. Nóg worden we door advertenties En strooibiljetten aangespoord, De juiste mensen toch te kiezen, Nóg voert men graag het hoogste woord. Nóg staat men ons heel graag terzijde Met kosteloze, goede raad, Nóg doet men ons schone beloften, Maar dan, meneren, dan. DE DAAD! HUIB DE RIJMELAAR. INGEZONDEN. In de Texelse Courant van 20 Juli j. 1. lazen wij een verslag van een openbare vergadering der C. H. Unie, waar een zekere heer J. de Ruiter gesproken heeft. Nu is het niet onze bedoeling om ons te begeven in de politieke strijd en wij zui len dan ook niet ingaan op wat genoem de spreker met betrekking tot de politie ke situatie heeft opgemerkt. Maar aangezien de heer de Ruiter zich begeven heeft op het terrein der kerk menen we niet te mogen zwijgen, temeer daar hij op dit punt een onjuiste voor stelling van zaken heeft gedaan. Wij be doelen de zinsnede Men zegt, dat er in de Ned. Herv. kerk iets is gebeurd, maar spreker vindt dat alles nog moet gebeuren Maar is de heer de Ruiter, van wien men toch mag veronderstellen dat hij be lijdend lid der Ned. Herv. kerk is, dan totaal onkundig van hetgeen er de laatste jaren in de kerk is gebeurd? Weet hij dan niet dat er voor het eerst sinds 1618 een Generale Synode is, die in de kerk leiding wil geven om ons volk weer terug te lei den tot Gods Woord en de belijdenis. Heeft hij dan geen kennis genomen van de boodschappen der Synode inzake Doodstraf, Indonesië, Vakbeweging, po litieke gevangenen. Is de oprichting van het Instituut Kerk en Wereld, waar jonge mannen en vrou wen opgeleid worden tot kerkelijke lei ders en leidsters, aan hem voorbijgegaan? Is het weekblad der Herv. kerk, dat voor lichting geven wil, hem helemaal onbe kend? En 't werk van gemeenteopbouw, dat het gesprek der richtingen op gang heeft gebracht9 Dat kunnen we niet gelo ven. Maar waarom dan te zeggen: alles moet nog gebeuren Blijkens het verslag heeft het de heer de Ruiter pijn gedaan dat belijdende le den der Herv. kerk met hun predikanten moesten debatteren. We begrijpen deze pijn niet. erg Wel kunnen wij verzekeren, dat het ons pijn heeft gedaan dat de heer de Rui ter. als lid der kerk, een dergelijke on juiste voorstelling van zaken heeft ge geven, en aldus de arbeid der kerk klein eert en dat zijn gehoor blijkens het ver slag dit zonder meer heeft aanvaard. De Hervormde predikanten, A. W Kok W Wesseldijk G. Hartdorff W. M. van Revendam G. M. J. Winter (Ingezonden) Enige punten naar aanleiding van het verslag der openbare vergadering der Christ. Hist. LJnie De heer de Ruiter heeft een aantal on juistheden vertelt aan het adres van de N.V.B en haar voorzitter, die naar mijn mening recht gezet behoren te worden. Ten eerste over de insinuerende ver wijten aan het adres van Van Walsum Het is altijd gemakkelijk zoiets over een afwezige te zeggen. Hij kan zich niel verdedigen. Dan de telkens terugkerende onjuiste voorstelling, alsof de NVB een politieke partij was. Weet men nu nog niet, of wil men het niet weten, dat zij dat niet is? Zij wendt zich niet tot een groep kiezers, maar tot alle Nederlanders. Zij komt niet uit met een lijst, maar wekt op tot ver nieuwing en besef van verantwoordelijk heid, ongeacht tot welke partij men be hoort. De C.H.U. kan dus nooit opgeno men worden in de NVB. Ten derde de partijvorming. De NVB verwerpt (evenals de CHU volgens den heer de Ruiter!) de antithese als basis voor partijvorming. Maar dat betekent natuurlijk niet het voorstaan van het één- partij-stelsel! Geen NVB-er denkt er aan. Laten z ij zich verenigen, die een voor uitstrevend programma hebben en laten de conservatieven zich verenigen. Dat is een redelijke basis voor groepering, nü. Ten vierde is ook volkomen onjuist de bewering, dat de NVB Christendom en Humanisme gelijk stelt. De NVB spreekt nergens over gelijk stellen. Zij roept slechts op tot samenwerking! A. DE VRIES-Steutel, Secr-esse Afd. Texel v.d. NVB. Vóór de grole dag Zo scheiden ons nog slechts enkele da gen van de grote dag, waarop Nederland, en wat ons zelf het meest raakt, Texel, ter stembus gaat. Bestond er voor de verkiezing van de Tweede Kamer en de Prov. Staten reeds grote belangstelling, ongetwijfeld zal de spanning nu nog groter zijn. Immers, de verkiezing van de gemeenteraad gaat ons meer direct aan. Hier gaat het om mensen, die we persoonlijk kennen, men sen, die onze sympathie of antipathie hebben, en daarom is de keuze veelal niet makkelijk. Mogen we politiek onze rich ting reeds bepaald hebben en bij de ver kiezingen van Kamer en Staten on voorwaardelijk op deze richting onze stem hebben uitgebracht, bij het kiezen van raadsleden zullen we allereerst op „de juiste persoon op de juiste plaats" hebben te letten, als wij tenminste het algemeen belang boven het partijbelang stellen. Daarom kan iedere nieuwe raads verkiezing ons voor nieuwe verrassingen plaatsen. Aan voorlichting hebben we over het algemeen niet te klagen gehad; openbare vergaderingen, advertenties en strooi biljetten hebben ons enig inzicht gege- in het doel en streven van de verschillen de partijen. Zij het onze wens en bede, dat d 1 e mannen (vrouwen) hun plaats op de raadszetels zullen innemen, die als enig doel, het belang van de gehele ge meente op het oog hebben, want daar al leen vaart Texel, en uiteindelijk wij zelf, wél bij Evenals bij de verkiezing van Kamer en Staten, zeilen wij, zodra de gekoze nen bekend zijn, deze, door middel van onze geluidsinstallatie, aan ons bureau bekend maken, terwijl de dorpen de uitslag per bulletin krijgen en wel te Oosterend bij S. Daalder; De Waal Z. Stolk; De Koog Het Warenhuis; De Cocksdorp Hotel De Hoop; Oudeschild J. S. Dros en Den Hoorn W. Jonker. De volledige uitslag vindt u de vol gende morgen in ons blad, dat des nachts zal worden afgedrukt Ook nu weer staat de Texelaar, bij dag en nacht voor ieder klaar. I. De Veterinair Hygiënische Dienst der ge- meente Texel brengt het volgende onder de aandacht van alle Texelse veehouders. Nu deze dienst op Texel een aanvang gaat nemen, willen wij u op enkele voor name punten wijzen, o.a. wat de melk- winning en het behandelen van melk en melkgereedschap op de boerderij be treft. Om deugdelijke consumptiemelk te kunnen leveren, en in de Zuivelfabriek geregeld beste boter, kaas en andere zui velproducten te kunnen maken, moet men allereerst zorgen, dat de melk van goede kwaliteit, dus le klas, is. Om dit te bereiken, moeten onder staande punten goed nagevolgd worden: le. Het gebruik vsan naadloos vertind melkgereedschap is steeds aan te beve len, 2e. Spoelt het melkgereedschap eerst goed om met koud water, daarna boenen met heet sodawater en vervolgens na spoelen met heet water, of zuiver puc- water en ten slotte alles omgekeerd plaatsen op een rek; 3e. Spoelt voor het melken al het ge reedschap om met chloorwater (1 lepel op 10 1. water). Soda en chloorbleekloog zijn in beperkte mate aan de melkfabriek verkrijgbaar; 4e. Ook het blok en spantouw moet men regelmatig reinigen; 5e. In de weideperiode vooral niet op een onbegroeide plaats gaan zitten mel ken, in verband met het stuiven (denkt om de vuilgraad!); 6e. Zorg dat de uier met omgeving voor het melken wordt schoongemaakt met een vochtige doek en zorg tevens tijdens het melken voor reine handen, welke in chloorwater kunnen worden ge reinigd, welk chloorwater is gebruikt om voor te spoelen; 7e. Zindelijke kleren zijn ook van be lang; gebruik niet altijd het vuilste pakje; 8e. Melk de eerste stralen weg. Ze be vatten weinig vet en vaak zeer veel bac teriën uit het tepelkanaal; 9e. Het teemsen door een doek en het gebruik van zeep bij het melken is be slist verboden; 10e. Zet de bussen met melk op een koele, stofvrije plaats; 11e. De deksels mogen alleen maar vast op de bussen zitten tijdens het ver voer Blijft uw melk na het melken nog lang ongekoeld staan, tracht dan uw melk direct zelf wat te koelen in een bak met regelmatig ververst putwater. 12e. Men gooie nooit warme melk bij koude! 1. S. KEIJSER Jzn., Den Burg 2. G. VRIJDAG-Kcijser „Sonncvnnck". 3. C. P. EEI.MAN, De Koog 4. S. KONING Lzn., Oostcrend 5. W. J. REUVERS, De Cocksdorp 6. P. BAKKER Azn.. Den Burg Alle 6 personen, die bewezen hebben, verantwoording te kunnen dragen.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1