Voor de uitvoeringen kamers in Oen Burg U.D.I. PLAATSMAH kamerameublement Wrak van de Merkur Bolienvervoer. fins Veevervoer Schipper Mets P. Bcmdsmct, Textiel. H.H. Zaaizaadtelers Sporl op Texel Hier de ..Kali (Compagnie Arbeid Wryfuleriny I' Hedenavond 7.30 uur Demonstratie VERLOREN Melkbussen, Melkemmers, en Zeeften Bakker's Ijzerhandel 18 jonge schapen Simplex motor Gevr. een jongen vacantia gesloten net kosthuis weckflessen VERMIST 1 pers. ledikanten met spiraal Veeafzetver. aid. lexel flinke jongen „Nillmij van 1859, Rundvee Fokm. Texel. rode bessen net Fries meisje De Christelijke Scheurkalenders H.A.R.K. De Koog H.A.R K goederen een vulpen bollen- en aardappelrooiers, huishoudster een meisje biedt zich aan VERLOREN net meisje TE KOOP 3 Assistentes v. d. huishouding jonge kippen v Coöp. Veilingsvereen. voor Bloembollenkwekers H.B.G. (G A) Lisse. c;rg; Rashonden Openbare Psychometrische avon met helderziende waarneminge Lunt@r, Bolsward. de schelven minstens 20 h uit elkander te plaatsen. S.V. TEXEL. Heden, Woensdagavond, spelen om lialf acht precies op ons terrein: Texel-Vetera nenTex. Boys Veteranen. Dat dit weer een gezellige boel kan worden, is wel zeker. Voor de training was de deelname goed, wel jamnier, dat De Cocksdorp weer ontbrak. Is dal nou niet beter te regelen? De adsp. hebben algemeen vacantie, waardoor de opkomst minder is dan ge woonlijk. Eens kijken of cr Donderdag avond (dan trainen we weer, jongens), wat meer belangstelling is. De Junioren mochten wel wat meer belangstelling to nen, want het programma in Wormerveer is niet eenvoudig op te lossen. De indeling is als volgt: 18 Aug.., Groep 7: IJ. Alkm. Victrix B-Texel A. Z Monnikendam A-KVV A., daarna verlie zers en winnaars tegen elkaar. Bij gelijk spel beslissen strafschoppen. Mogen we even een opgave ontvangen van die jongens, die dan m?l vacantie zijn? TEX. BOYS-NIEUWS. Hedenavond onze Veteranen in actie op het Texelveld. Beginnen precies om half acht. Als een kleine teleurstelling meldde V.Z.V., dat zij ons niet kunnen bezoeken op 18 Aug a.s Wel met adsp.-elftallen. Niettemin gaan we wel naar 't Veld op 1 Sept., dus is voor hen de teleurstelling groter als voor ons. Zie nader hierover in het kastje Zater dag a.s. G. Z.D.H.-NIEUWS. Donderdag speelde ZDH legen oud- Zeemeeuwen. ZDH speelde een zeer goe de wedstrijd en stuurde de Zeemeeuwen met een 4-2 nederlaag naar huis. VERKENNERSGROEP ST. JEROEN. Vrijdagavond a.s. worden de ouders van de Verkennersgroep St. Jeroen bij het kampvuur verwacht. Het belooft er reuze gezellig te worden. Belevenissen van de 4e Comp. 4e Bat. Stoottroepen, waarin zich acht Texelaars bevinden. In deze brief, die wij van korp. J. Vis mochten ontvangen, vertellen zij, hoe zij op Celebes ontvangen zijn en van een patrouilletocht, welke zij van Menado naar Gorontalo hebben gemaakt. Na de nacht onder de Oosterse sterren hemel op de kade van Singapore te heb ben doorgebracht, waar we op de stenen sliepen als rozen, werden we de volgende morgen ingescheept en zette het schip koers naar Celebes. Na 13 dagen varen, kwamen we in de baai van Menado aan. Landingsboten kwamen langszij en bin nen 2 uur was alles aan de wal eii ston den we op de kade van Menado Er was niet weinig belangstelling van de zijde der Menadonezen, ze drukten elkaar bij na ondersteboven. Na opgesteld te zijn marcheerden we, begeleid door de jeugd van Menado, naai de voormalige politiekazerne. Onze eerste indruk van Menado was niet slecht; ondanks de ruïnes van de bombardementen en de Japanse bezet ting, kon je goed zien, dat hier Hollan ders geregeerd hadden, want de tuintjes en de huizen zijn over het algemeen in Hollandse stijl aangelegd. Ze zagen er zindelijker uit dan op Malakka, want daar was het een vuil zootje. Dit is dan zo onze eerste indruk van Menado en. die is zo gebleven gedurende de gehele maand, die wij in Menado doorbrachten, voor we op patrouille gingen door de noordelijke arm van Celebes. Nu iets over onze tocht van Menado naar Gorontalo. Vandaag, 10 Mei, een maand geleden, kwamen 's morgens om half tien 12 truc's voor en moesten we instappen. Onze eerste pleisterplaats werd Amourang, dat aan de grote Kali ligt, die we met de pont moesten over steken, waar de volgende morgen pas mee begonnen kon worden met het oog op het getij, dat hier nog juist in de mon ding van de „Vader der Wateren" merk baar is. De mooie hangbrug over deze kali is in '41 door de troepen van het K.N.I.L. opgeblazen om de opmars van de Jappen te stuiten. Na een dag van wachten op het over zetten van de wagens, zetten we de an dere morgen onze tocht voort, dwars door de bergen en langs de noordelijke kust van de Minahassa, de twaalfde pro vincie van Nederland. De provincie Mi nahassa strekt zich uit tot de-kali Pooi- gar Volgens inlichtingen moesten we die kali met de pont oversteken, maar na enig onderzoek bleek, dat we van het vlot geen gebruik behoefden te maken en zijn we er maar met een sneltreinvaart doorheen gesnord, onder luid geschreeuw van verwondering van de veerlui, die blijkbaar zoiets nog nooit gezien hadden, wat ook uit de verhalen van de bewo ners blijkt. Zij vertelden, dat de Jappen bij één wagen minstens 50 man nodig hadden om hem naar de andere oever te dirigeren. Met. de laatste wagen hadden we pech, die raakte in een te diep ge deelte en moest achterblijven, om schoon gemaakt te worden van het water, dat in de motor gekomen was. De rest zette de tocht voort naar Inobonto in Bou- laang Mogondou Daar werd op de grond overnacht en de volgende middag ging de tocht weer verder naar Kota Mo- bagoe. Daar zijn we enkele dagen geble ven en hebben lopende enkele plaatsen in de omgeving van Kota Mobagoe bezocht Naar Poopok, 6 km. van Kota, werden we weggebracht dooi- de wagens. Van daar uit moesten we lopen over de ber gen naar Tampaso, 35 km. van Poopok Er werd behoorlijk getranspireerd die dag en ook nog een deel van de nacht, want midden in de bergen staan geen huizen, dus moesten we wel doorlopen naar de kampong, die *t dichtst bij was. (Wordt vervolgd.) Korp. J. VIS. te Oude- Verhuisd van Weststraat 39 Oosterend n. Warmoesstr. 48 Den Burg, S. Keijser In ruil aangeb. 1 p. lage br. heren schoenen m.41v. hoge m. 41 en plusfours in ruil v lange pantalon, J. Brouwer, De Koog 57 - Donderdagmorgen, 1 Aug boerenkool- en andijvieplan- ten, C. P. Moojen, Weverstr. 9 Te k. 3 geiten, P. Bakker, De Kamp B 94, Texel Te k. 1 spinnewiel en 1 p. veld- schoenen m. 42, J. J. Verseput Slufterweg Te k. frisse 3- jarige koe, L. Roeper. Waalen burg Te k. 1 zw. paarden deken, 2 geruite zomerpaar- dendekken, I katoenen rij- of winkeljas, adres bur. v. d. blad Te k. 1 p. z. g a. n. zw. da- messch. met peau de snéde m. 41 blokhak, 1 bruine swag ger met idem vilthoed, in ruil 1 z. g. a. n. zw. zijden japon m. 46 v. japon m. 42 of lapje zij of stof daarvoor Adres bur. v. d. blad Andijvieplanten te k., P. v. d. Slikke, Wester- weg B 131, Den Burg, Texel Wie ruilt er schoenen in. 25 v. 27 Adres R. Breman, Weststr. 7, Oosterend Oevr. herencostuum plm. m. 50-52 in ruil v. sch. bon en bij betaling Adres te bevr. bur. v. d. blad Te k. een fornuis, een haardkachel ruilen v. vul kachel, M. Rijk, Weststr. 16, Den Burg Gevonden in au tobus, portemonnaie, inh. plm. 110,- en contributielijstje van Zwaluwen Tegen onkosten te rug te bek. bij P. de Braven, bus Cocksdorp Geboren: THEA MARINA, Dochter van A. LUIDINGA- v. d. Veen D. J. LUIDINGA Tijdelijk adres: Kraamin richting, Westerweg 1, Den Burg. Texel, 26 Juli 1946. Met grote blijdschap geven we kennis van de geboorte van onzen Zoon en ons Broertje PIETER CORNELIS. P. BONNE A. A. BONNE- Koopman en kinderen. 28 Juli 1946. Tijdelijk adres: Kraam inrichting Westerweg 1, Den Burg. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van ons Dochter Ije en Zusje NFELTJE ELISABETH R. P. EELMAN E. G. EELMAN Haneveld JAN De Koog, Texel, K 115. 27 Juli 1946. Enige kennisgeving voor Texel PIET BAKKER en PIETERNELLA GROEN EWOLD geven, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. Dinsdag 13 Aug. a.s. Huwelijksbevestiging in de Geref. kerk te Oos terend door den Wel- eerw. Heer Ds. M. Pos Jr des n.m. 3 uur. Gelegenheid tot felici teren, Maandagavond 12 Aug. Oosterend, O 12, Texel, 30 Juli 1946 Aan alle kiezers, die in mij het vertrouwen heb ben gesteld bij mijn ver kiezing tot raadslid, zeg ik hierbij mijn hartelijke dank, mede namens mijn echtgenote en kinderen. JAC. BRUIN Pzn. Oudeschild, Juli 1946. Voor uw deelneming, ontvangen bij het over lijden van onzen zo innig geliefden Man en Vader HENK KOENS, betuigen wij onze oprech te dank. H. F. C. KOENS- v. d. Nieuwenhuizen HERMAN HENKIE BOELO Den Burg, Texel, Juli 1946 in het Eigen Gebouw schild. (Slot.) Daarna sprak de heer F Daalder van Oosterend over de practische politiek bij de gemeenteraadsverkiezing. Gaan we na, v/at de algemene punten zijn, waarop het politiek beleid van de P. v. d A. in de gemeenteraad zich zal moe ten richten, dan komen wij terecht bij het iedereen toegestuurde urgentieprogram van de P v.d. A., afd. Texel. Voor ieder wie lezen kan, en samen uitwerken, is het nuchter en duidelijk Er is geen enkele partij, die zich zo duidelijk heeft uitge sproken over het te volgen gemeentebe leid. In de 3 jaar, die voor de boeg staan, is de gehele doorvoering mogelijk van: algemene electrificatie, wegenbouw, instandhouding van een verpleeghuis, onderhoud van openbare gebouwen, met name gemeentewoningen en scholen, tot standkoming landbouwhuishoudschool onderwijsvernieuwing, bevordering van jeugdzorg en vreemdelingenverkeer. Ten dele zijn uitvoerbaar (door mate- riaalschaarste en hoge onkosten): water leiding en vakonderwijs. Hel urgentie- program houdt zich niet op met schone beloften. Integendeel hel blijft nuchter, doordat het slechts zakelijk richtlijnen aangeeft voor liet gemeentebeleid, zonder ook maar enigszins de moeilijke finan ciële en materiële omstandigheden (ge brek aan geld en gebrek aan materialen) te onderschatten Steeds weer blijkt echter, overal in het leven: Een Vindingrijk mens geldt voor twee. M.a.w kunnen we dit zeggen van de gemeenteraad en heel Texel: Een vi» dingrijke gemeenteraad geldt voor h* Texel. Als we nu overgaan tot de practiseh politiek voor de aparte bedrijfsgroepei dan zijn daar de speciale eisen, die in aparte pamfletten, door de P. v d. A. as hen gericht, genoemd worden. Voor vissers b v. verbetering in de uitkeringe van de Zuiderzeesteun, bouw van nieuwe haven, verplaatsing van de afslag. Voor de arbeiders uit alle bedril ven b v. woningbouw, jeugdzorg, o. r door goede lichamelijke opvoeding, go« bedrijfsonderwijs en bestaanszekerheid Voor de middenstanders: o m. ordening distributieapparaat en bouwbedrijf; om wikkeling van het eredietwezen; verbet ring handels- en nijverheidsondenj (b.v. middenstandsdiploma) Voor de bc ren: o.m. aanleg van wegen, bestrijd! van besmettelijke veeziekten, landboui cn landbouwhuishoudonderwijs. Voor hotel- en pensionhouders: o.m. goede Wi gen en fietspaden, wegwissen van ooi logssporen. goede ontspanningsmogelijt j heden met behoud van het landelijk rakter van Texel, goede jeugdzorg, stichten van een kleuterschool. Samenvattend mogen wij zeggen: willen ook in de practische politiek ven volgens de idee: Eenheid in versche denheid. Eenheid, om de eisen te werkelijken, die ons allen aangaan, scheidenheid bij de totstandkoming de eisen, die voor de aparte bedrijve gelden. De eenheid, laat die van ons alle zijn: kiezers, partij en gemeenteraad fractie; de verscheidenheid worde duid lijk naar voren gebracht door de viescommissie voor de verschillende drijven Velen weten meer dan enkelfi jj; GIFTEN WIJKVERPLEGING C. B., Oosterend f 5, V., Den Burg f. 2,50. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij hel overlijden van onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader Augustijn Dekker. In het bijzonder aan Dr. Schalkwijk en Zuster Meijer voor hun hulp, Ds. v.d. Veer voor de troostwoor den tot ons gesproken en aan dragers en kleedopleg- sters voor de laatste eer den overledene bewezen. Fam. C. Dekker. Den Hoorn, Texel, juli '46 van de Texelse Rederij kerskamer op 1 til 8 Augustus zijn nog plaatsen verkrijgbaar uitsluitend voor badgas ten en Texelaars met hun familieleden van de over kant. vaart Donderdagmiddag naar Bollenstreek en Haarlem. van de YVADDENRUI- fERS aan DEN HOORN. vertrekt Dinsdagmiddag rechtstreeks naar Bol lenstreek. Haarlem en Rotterdam De Beheerder. P. v. SIKKELERAS Oudeschild 57 Maandag 3 uur van Texel Woensdag 3 11. van Texel Donderdag 8 v.m. v. Texel Zaterdag 3 uur van Texel Rechtstreeks vervoer naar de gehele Bollenstreek, laden ook voor BrcezamJ- Heiloo-Limmen-Uitgecst en Beverwijk. Verenigde Texelse Beurtdiensten. Tel. 52. Hoogerstaat 14. Donderdag 1 Augustus 's avonds acht uur in De Oranjeboom. Het Bestuur. Iedere Maandag 1 uur naar Purmerend en iede re Donderdag 8 uur naar Leiden per m.s. IJstroom. Verenigde Texelse Beurtdiensten, Tel. 52. Hogerstraat 14. bovenstuk van damesbad pak, blauwrood geruit, met dik rood koord, gaan de van Westerslag naar Eierland. Tegen beloning s.v.p terugbezorgen bij H. BROEKMAN, Hoeve Zeeland, Eierland. zijn zeer schaars. Eindelijk is het on weer gelukt een prima fa briek te vinden voor liet her-vertinnen van deze artikelen. Redelijke prijzen en vrij korte levertijd. Te koop; P. KEIJSER, Schilderweg. houdt zich beleefd aanbevolen voor het vervoer Uwer bloem bolllen naar Breezand-Limmen Uitgeest BeverwijkOok voor de streek met vlugge doorzendingen concurrerende vracht prijs Weverstraat 106.Tel.No 74 Te koop een viertact. B Eelman, p.a. Wed. G. v.d. Vis Weverstraat voor kantooropleiding mei einddiploma M.U.L.O. N.V. Goederenhandel Vlessing. In verband met van ons personeel, zijn onze magazijnen van t.m. 10 Augustus a.s. J. C. KAB C.V. Gevraagd tegen 1 Sep tember door coupeuse-le rares een grote of 2 klei ne gemeubileerde of on gemeubileerde of omgeving Brieven onder no. 517 bur. Texelse Courant. Gezocht: voor jonge man, onge huwd, omg. De Cocks dorp. Ref. nader overeen te komen. Brieven onder no. 516, bureau van dit blad. Te koop gevraagd Te koop aangeboden g.a.n. lange lichtblauwe zijden japon, m. 42, zeer geschikt v. bruidsjapon. Brieven onder no. 518, bureau Texelse Crt. een schaap met lam waar schijnlijk zonder merk. Wed. l). Dros, Tienhoven Te koop 2 nieuwe J. de Jong, De Koog 3 Wij verzorgen de aan- en verkoop van: leverings bewijzen van rundvee en alle gebruiksvee (momen teel dus ook oude scha pen). Alle leveringsvee kan 's Maandags over de Ver eniging geleverd worden. Inlichtingen geven de Markt vertegenwoordiger C. DE GRAAF en de se cretaris J. C. ROEPER Johzn.,, telef. 22, Ooster end. Gevraagd een of man voor oogslvverk- zaamheden. Wed. D. DROS, Tienhoven, Texel. Als Inspecteur voor he Noordelijk deel van Noord Holland werd aangestelt de heer Singel 28, Den Heidei Tel. K 2230-2679 N.V. Levensverzekering Maatschappij besch jonge Voor leden gelegenheid tot opname van Runde ren in het N.R.S. voor de Najaarskcuring 1946. Formulieren hiervoor lol 10 Aug. verkrijgbaar bij de Contr. Stamboekh. die tevens nadere inlich tingen verstrekt. De Contr. Stambh BOONSTRA. Te koop een partijtje 50 cl. per pond Zijm, Hollewalsweg 18, Den Burg Biedt zich aan een voor dag en nacht. Bij voorkeur in pensionbe- drijf in De Koog. Adres te bevragen bu reau van dit blad. .Maranatha" en „De Olijftak", verschijnen eerstdaags. M. TIMMER, Oosterend. DL ZAANSE WILDHANDEL. Inkoop van Wild, Pluim vee, Huiden, Vellen, Paardenhaar. Min. Ruysweg 104, De hoogste prijzen. Even een kaartje en wij komen over het hele ei land. Aanbevelend, J. ZWAN, De Koog. Erkend handelaar Ontvangen een kleine voor raad Gegadigden kunnen naam en adres opgeven Toewij zing geschiedt bij loting. Schriftelijke aangifte voor 3 Aug. bij S. Zuidema, De Koog. Verloren 15 Juli merk Osmia, inscriptie C L. van Haften 21 Oct. 1944 Tegen beloning terug te bezorgen G. Kikkert, Den Hoorn 53 B'eden zich aan drie be kwatne momenteel aan het werk komen Vrijdag los. Te be spreken bij P. Uitgeest, Kogerweg 86. Biedt zich aan een ruim middelbare leeftijd intern. Brieven met volledige inlichtingen: J. Jonkers, Wijngaardestraat 352, Oudewater, Z.-Holland Tevens biedt zich aan onder hetzelfde adres. 19 jaar, liefst voor ka mermeisje. In verband met het ten dele in ongerede geraakt zijn van de administrate van wijlen DR. KOENS, over het tijdvak Jan., Fe bruari t.m. 9 Maart 1946, verzoekt ondergetekende allen, die in die periode diergeneeskundige hulp hebben ingeroepen of me dicamenten hebben be trokken, hiervan zo spoe dig mogelijk opgaaf te doen. Gelieve ook de dier soort nauwkeurig te ver melden en of er eventu ele injecties zijn verricht. 11. F. C. KOENS v. d. Nieuwenhuizen. Eenvoudig, vrouw voor Aug. voor hotel of pensionbedrijf of iets derg Liefst in De Koog. Brieven no. 519 Bur. v.d. Blad. van de Westen naar Den Burg een zilveren dames polshorloge in een doosje S.v.p. terugbezorgen Smit Bakkeweg H 108. Vinder wordl in natura beloond Biedt zich aan in zaak voor d. en n. met huiselijk verkeer. Ook gene gen mee naar de vaste wal te gaan. Br. no. 520 Bur. v d. Blad. een vergunning om Nar cissen te telen en een teeltbewijs. M. Rijk, Weststraat 10, Den Burg. gevraagd dooi het Tehuis v. O v. D. „De Rusthoe- ve" te Purmerend. Gezellige werkkring. P.G. Intern. Br. aan de Directie al daar. Te koop: W.L. Oude kippen worden in geruild. P. KEIJSER, Schilderweg. HET ADRES voor: DROGISTERIJ ARTIKELEN to A. v. d. SLIKKE Te koop: 4 stoelen, 2 crapedudJea met uitschuif taf el, en eei stel peau de suéde slee schoenen, m. 39 en nieuee we vilten herenhoed J, HOPMAN, Wilhelminalaan 12, Den Burg. iki De H.B.G. verlaagde vorig jaar haar veiliqj kosten van 6% lol 51'/,,. Ook nu zijn de voo or lopige veilingskosten 5"/0. Dit betekent, dal! er: die vorig jaar bij de H B G. veilden, ongeve ine f 0.40 per kist Sion aan veilingskosten bi spaarden Dil is een direct kwekersbelan| Laat Uw besluit dus zijn veilen onze bloembollen bij de H.B.' De exporteurs verlangen de bollen zo vroe mogelijk, zend Uw leverbare hollen spoedig. Inlichtingen en veilmgnota's verslrel onze vertegenwoordige'r J. LEBER, (adres thans) Waalder straat 48, Den Burg. Emballage bij het depót, Handelsraad L Oudeschild. Wij R. fevi W, 5* W. H. LAP, Lloyds sub agent te Texel, zal op Zaterdag 3 Augustus 1946 trachten bij inschrijving te verkopen, het wrak van het bij De Cocksdorp gestrande motorschip .MERKUR". De gunning wordt voor oehouden. Inschrijvingsbiljetten in te dienen vóór 11 uur op Augustus a.s. bij N. H. LAP, Den Burg. Fraaie roodbruine chow- chows, 3'/ï maand. Zuiver witte Keesjes, 9 weken. Wolfsgrauwe Duitse Her ders. 8 weken. Gekruiste Dwerg-Keesjes worden niet hoger dan 25 cm. Uw adres voor honden- artikelen. Adres: VVINTS' SPORT- KENNEL, Californiestr. 10, Den Helder. Levering van iedere ras hond. door den heer C. Boering van Zaanda op Vrijdag, 2 Aug. 1946, in de Bioscoo| zaal Zaalopening 7,30 uur Aanvang 8 uur precies. Voorziet U vroej tijdig van kaarten Entree f 1,25 Kaarten verkrijgbaar bij B. Coevert, Weststr Den Burg en 's avonds aan de zaal 4' Wegens vacantie gelieve U mi Uw aanvragen te wacliten tot n 20 Augustus. Voo 6 j zen Ide Ion rol< Ion] leui lonl ail n ti |e b a r' 1 role er is fot hoi it ti beg ter Met het oog op eventuele vermei ging verzoeken wij de telers Tevens wordt U er op attent gemaakt, dat de boeren eerst rogge, daarna tarwe en lat ij die haver, erwten, bonen, gerst etc gedorsen wort id h Dus eerst de wintergranen en daarna }je zomergewassen Het is daarom noodzakelij dat 0 de schelven in genoemde volgort plaatst, met het oog op het zo min mogeli dag verplaatsen van de dorsmachines. De loondorsers hebben hun medewerking loofd, dus doe nu ook zelf al het mogelijl amk, om vermenging te voorkomen. De Ned. Alg. Keuringsdienst Alkmaar. $<5 Vfha Hen ;t on

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2