L eenvoudig Pension prima bollenland Paardenverz. D.E.L. PLAATSMAN Casino - Den Burcr Fruitdistributie A. Langeveld, N.V. T.E.S.O. Kencicakalk. Kencicakalk. Kamerlampen, Bolienvervoer. Veevervoer Schipper Mets Neei's Kledingmagazijnen gesloten Stoomschip Marsdiep Uw belang is ook ons belang. V Het gevaar op tk weg n. jonge kippen Broodmessen BANDEN. 10 L. robbentraan Spaar Uw motor M. A. J. Vonk H.H. landbouwers herfst- en koolrapen te zaaien Coöp. Veilingsver. v. Bloembollen kwekers H B G. (G.A.) te Lisse. Wij veilen Coöperatief Wij veilen onze bloembollen bij de H.B.G. een knecht of flinke jongen slaapkamertje administratieve kracht. Reisgelegenheid Leren dames- portemonnaies J. P. Stam gesloten. HUIS VERMIST Auto accu's accu's voor auto's en verlichting benzinemotor Schilderijen op linnen, net meisje Verloren huisorgel Verloren Engelse Hooivorken Auto-accu's M. A. J. Vonk VERLOREN Verloren 2 merrieveulens Herman Rinket's Variété zijn van 26 tot en met Augustus wegens vacantii Jan Agter zorgt er voor. Sport o|> Texel s.v. TEXEL. Met een Juniorenelftal trokken we Zondag naar Wormerveer om in 't fraaie W.F.C. Sportpark deel te nemen aan de Juniorendag van de Afd. N.H. van de KNVB. Dat deze tournooien van grote waarde zijn voor de opbouw onzer jeug dige beoefenaars, is weer bevestigd. Talrijke ontmoetingen zagen we en het viel ons op, hoe goed het spel dikwijls gespeeld werd en ook de tekortkomin gen van onze eigen spelers, het gevolg van te weinig ervaring. Als ook wij er eens in' konden slagen een Jun.-elftal in comp. verband te laten spelen, onder steund door een intensieve training, zou den onze spelers grote vorderingen ma ken, waardoor het spel nog veel aan trekkelijker zou worden. Wel was het jammer, dat we ons elf tal door (3 afschrijvers en dat pas Zater dagavond) moesten wijzigen, wat ons da nig verzwakte. In de le wedstrijd tegen Alkm. Vietrix B ging het spel gelijk op, waarbij, we hoofdzakelijk op enige betere grachten moesten steunen. Jaji v.d. Sterre gaf ons kort voor het einde de leiding. In de winnaarsronde tegen KVVa nam K. direct de leiding door een weifelen van Ilenk en het misgrijpen van Bert Terwijl Hannes even later dgpr te veel actie in eigen doel trapte. Wel werd er nog hard gewerkt, maar te veel zwakke plekken maakten het duidelijk, dat van inhalen geen sprake, kon zijn Intussen een pracht voetbalpröpagan- dadag. Texel 2Schagen 2: 3-5. Het 2e elfatl, hoewel onvolledig, doordat ook de junioren speelden, verloor van een eveneens met invallers uitko mend S 2. Technisch waren de gasten veel sterker, maar door te kort spel werd het nog een vrij moeizaam behaalde over winning. Bij de rust stond T. 2-1 voor, door doelpunten van. Hans Boswijk en Jan v.d Pijl. In de 2e helft was S. flink in de meerderheid en wist nog 4 doel punten te maken. Het 3e doelpunt ont stond door een uitstekend schot van Hans Boswijk na goed samenspel met Nic. Over het geheel viel het spel van T. ons nog niet eens tegen, ondanks het gemis aan training van de meeste spe lers. 's Middags bond T 1 de strijd aan met Schagen 1, met als resultaat een 21 overwinning. In de oerstc helft, was T. het grootste gedeelte in de meerderheid en zorgde Dick voor 2 uitstekende doel punten. Na de rust waren de bordjes ver hangen en had S. het spel in handen. De T-verdediging met Henk aan het hoofd, wist echter stand te houden. Het enige doelpunt van S ontstond uit een straf schop, gevolg van een misverstand tus sen Lolle en Harrv, die voor Wim inviel, en het nog niet verleerd bleek te zijn. De wedstrijd was het aankijken zeker waard. Bij T. werd door enkele spelers de bal nogal eens te hoog gespeeld, voor al Kees bezondigde zich hier nogal eens aan. Scheidsrechter Waalwijk van Doorn leidde uitstekend. Waarom Maandagavond niet alle spe lers ter training? De comp. nadert snel. As Zondag Texel 1-Westfriezen (4e kl NVB, Zwaag). Texel 2 gaat naar Ooster end bekeren. Zaterdagavond Rest van TexelTex Boys 2. TEX BOYS-NIEUWS. Hedenavond kwart voor zeven Boys 1 tegen het militair elftal 10 R.l. van De Vlijt Laat het een sportieve strijd wor den en een goede oefening voor Zondag a s., want dan gaan we naar Oosterend voor de OVV-beker. Het 2e gaat naar Texel 3 Zondag a.s. om 11,45. Nader be richt volgt. G. DORSTARIEVEN. Door het Hoofdbedrijfschap voor Ak kerbouwproducten is vastgesteld de ver- ordefiing dorstarieven 1945. Voor de prov. Noordholland gelden de volgende tarieven: 1 per 100 kg. gedorst product mag ten hoogste worden berekend f 1,20; 2. bij gebruik van een dorsmachine met 'n normale capaciteit p. uur van- meer dan 1500 kg. p. u. f 13,25;-1200-1500 kg. f 11,75; 1000-1200 kg. f 10,25; 800-1000 kg. f8,75; TiOO-800 kg f 6,25; minder dan 600 kg f5.75. Tevens mag in rekening worden ge bracht: a indien meer dan 2 personen in dienst van 'n dorser bij de dorsmachine ne zijn, het aan deze meerdere personen te betalen arbeidsloon; b de kosten van persdraad en perstouw per 1000 kg. stroo tot een maximum van f 2 bij ge bruik van een draadpers; bij. een stroo- binder f 1,35 voor één band en f 2,20 voor 2 banden; bij een touwpers f 1 voor één band en f 1,65 voor 2 banden; c. f5, voor vervoer van de dorsmachine naar de dorsplaats, mits over een afstand van minstens 50 meter. Indien het stro door den dorser niet wordt gebonden of geperst, mag het ta rief per 100 kg. gedorst product mei f 0,05 en dat per dorsuur met f 0.50 wor den verminderd. Indien de dorsmachine wordt aange dreven door een electro-motor, mag het tarief per 100 kg. met f 0,15 worden ver minderd; bij gebruik van een dorsma chine moet een normale capaciteit per uur van: meer dan 1500 kg. met f 2,25 p. dorsuur; 1200-1500 kg. met f 1,80 p. dors uur; 1000-1200 kg. met f 1,50 p. dorsuur; 800t-1000 kg. f 1,20; 600-800 kg. met f 0,90 per dorsuur; minder dan 600 kg f 0,75. Tenslotte mag de dorser in rekening brengen de wettelijk toelaatbare kosten voor verbruik van electr. stroom en eventuele kosten van aansluiting van electr. stroom, voor zover deze kosten le zijnen laste komen. AFLEVERING GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. De Prov. Voedselcommissaris voor N - Holland maakt bekend: Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten brengt nogmaals onder de aandacht van betrokken telers, dat de door hen ge oogste granen, zaden en peulvruchten, voorzover deze verplicht geleverd moeten worden, alsmede van het resterende, dal- gene, dat niet in eigen bedrijf wordt ge bruikt, afgeleverd moet worden aan een ingeschakelden graanhandelaar of aan een erkend zaaizaadhandelaar tegen in neming van een door den handelaar af te 'geven geldig afleveringsbewijs. Tegen aflevering aan een niet ingeschakelden graanhandelaar of aan een niet erkend zaaizaadhar\delaar, zal met gestrengheid worden opgetreden. BIJZONDERE K.L.M.-VLUCHT NAAR ZUID-AFRIKA. Zaterdag 28 September a.s. zal de K. L.M. een bijzondere vlucht naar Johan nesburg (Zuid-Afnka) uitvoeren, waarbij post, vracht en 40 passagiers worden vervoerd. Dit wordt de derde KLM-vlucht naar Zuid-Afnka. Op 6 December .1938 maakte de „Reiger" van de KLM de eer ste reis naar Johannesburg en deed over deze afstand van ruim 11,000 km 6 da gen via Cairo, Khartoum, Nairobi en Broken Hill. Óp 15 Jan. 1940, toen de oorlog in Europa al was uitgebr.oken, maakte hetzelfde vliegtuig een vlucht van Napels naar Johannesburg, langs nagenoeg dezelfde route en legde de bij na 9000 km. in 5 dagen af. Thans zal over de Sahara worden ge vlogen hetgeen de afstand Amsterdam- Johannesburg van 11000 tot ruim 9000 km. vermindert. Zoals bekend is, hoopt de KLM in de toekomst een geregelde dienst op de Unie van Zuid-Afrika te kun nen openen. Niet alleen met het oog op een eventuele lijndienst echter is de ze bijzondere vlucht belangrijk, zij vormt bovenal een gelegenheid om zowel de handelsbetrekkingen als de culturele banden met de Unie van Zuid-Afrika te verstevigen. Het tarief voor deze vlucht bedraagt f 1,785 enkele reis en f3,213:re tour, waarbij de maaltijden, logies, ver versingen aan boord, landingsgelden en grondvervder tussen stadscentra en lucht havens zijn inbegrepen. Naar wij vernemen is deze vlucht uit gesteld lot 6 October a.s. NIEUWE MAATREGELEN VOOR VARKENSHOUDERIJ. Om de inkrimping van de varkenssta pel te bevorderen en de bestrijding var, de clandestine slachtingen doeltreffender te maken is een aantal nieuwe voorschrif ten in het Voedsclvoorzieningsblad no. 51 van 1 Aug. j.l. afgekondigd, die be trekking hebben op het aanhouden, ver handelen en vervoeren van biggen tot een levend gewicht van 25 kg. Fokkers mogen van elke toegewezen zeug per kalenderjaar twee toom biggen opfokken. Tot 1 Jan. a.s. mag één toom biggen worden aangehouden. Het vervoer van alle soorten var kens dus ook van biggen beneden 25 kg. is alleen toegestaan wanneer dit geschiedt onder dekking van een geldig geleidebiljet. Voor het verhandelen van varkens zijn c.ankoopvergunningen nodig. Voor uitge breide bijzonderheden raadplege men de vakbladen. rijgave Zanizn, De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend: Het bestuur van het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Poot- goed heeft omtrent het vrijgeven van ongekeurd zaaizaad van oogst 1946 voor de handel in het binnenland het volgende besloten: De handel in uitsluitend op par tij gekeurde zaaiiogge wordt vrijgege ven. Omtrent het vrijgeven van zomer- tarwe en -haver zal later in het seizoen een beslissing woeden genomen. Wintertarwe, wintergerst, zomergerst en groene erwten zullen voor de handel in het binnenland in geen geval worden vrijgegeven. In dit verband wordt er nog op gewe zen, dat aflevering van ongekeurd zaai zaad zonder plombe niet meer is toege staan.' aangezien de N.A.K. heeft beslo ten, dat ook dit zaad van een voorplombc moet zijn voorzien. tïicl Volgens de verkeersongevallenstat tiek hadden in Juni 1946 in ons la 1993 verkeersongevallen plaats. Bij dezer ongevallen ontstond lichamel letsel, w.o, 88 gevallen, waarbij één meer doden te betreuren waren. De o\ rige 1097 ongevallen veroorzaakten sluitend materiële schade Het aantal slachtoffers bedroeg in ni 1946: 94 doden (79 in Mei 1946), zwaar en 479 licht gewonden. Vergelijkt men deze cijfers met die v Juni 1938, dan blijkt, dat, hoewel het ?r taai-aantal verkeersongevallen toen merkelijk groter was, n.l. 3989, de gev gen veel minder ernstig waren. Het tal doden in Juni 1938 bedroeg slechts het aantal ernstig gewonden 453 EEN TREIN IS GEEN SPEELGOEDfce ik 77 77, ok; bal e ve Ha IJ ft'ij Eindelijk kan het Nederlandse volk zes jaren weer van een echte vacantiej ,r meten en in drommen trekt men er uit. *Het grootste gedeelte van de reizig gaat per spoor, omdat de trein nu et maal het enige geschikte massavervoi jej middel is. Dit betekent een enorme t< j loop van onervaren reizigers, mensen, ;r0 niet dagelijks voor hun beroep reizen u dus niet zo op de hoogte zijn van de varen, die het reizen voor onvoorzich ie gen kan opleveren. Het blijkt helaas i a dig, er nogmaals op te wijzen, dat drie dingen zijn, welke een reiziger na moet doen. Deze drie zijn: 1. Spring in geen geval op of in rijdende trein! 2. Leun niet tegen portieren, ook als de trein stilstaat! 3. Als u het zo ongelukkig treft, dat alleen maar een plaats kunt vinden een goederenwagen, blijf dan van de op deuren af! Vooral nu met de volte is 't springen rijdende treinen gevaarlijk Als u moe komen te vallen: geen macht ter were r kan een trein van een half millioen k onmiddellijk stilzetten, ook niet als u ti an sen de wielen of tussen trein en pern i\ mocht komen.Zeg nu niet,,,Ik mo er niet aan denken!" U moet er juist w aan denken en dat in uw eigen belan voordat u begint met springen. Tegen portieren leunen is vooral volle treinen gevaarlijk, omdat dan mand de stand van de kruk kan zien u dus geen kans hebt, door iemand waarschuwd te worden als het porti half gesloten is. Overigens: doe het liev ook in lege treinen niet en vooral aan de kant van het andere spoor er van de andere kant een trein aai komt. st, PREDIKBEURTEN. Vrijdag, 23 Aug. N.H. KERK Koog, 12 uur ds. Hartdorff Huwelijksinzegening Wie spint schapenwol 2 kg v. de helft, adres We verst r. 1 Deo Burg Gevonden 1 p. k. klompjes Schans, Schirder- einde 140 Te k. gevr. kl. paard of zware ket (merrie), H. v. Meerwaarde, Cocksdorp Te k. zwarte oldenburger ruin, 7 jaar, II. v. Meerwaarde Cocksdorp Vcrl. 1 dames- hangtas met inh. br. leder. La ten liggen op duin nabij de Muij. Tegen beloning terug te bezorgen, Pension Zonnchoek Schiktereind 93, Den Burg, Tel. 128 B. z. a. 4 aardap pelrooiers. Brieven onder no. 541 bur. v.d. blad Te k. 1 kaffergram of oon f45,-, J. A. Schaatsenberg, 't Noorden Té k. gevr. 1 spinnewiel, Brie ven onder no. 540 aan bur. v.d. blad Spinwerk gevr., brie ven onder no. 536 bur. v.d. blad Te k. 2 geitenlanime- ren, C. Garritsen, Eierland Te k. gevr, rijbroek (zw. of donkcrbl.), N. Bremer, Isola Bella Te k. nw. herencos- tuum tegen ml. van geldige punten, Gravenstr. 16, Den Burg Mei dankbaarheid en grnte vreugde geven we kennis van de voorspoe dige geboorte van onzen Zoon en ons Broertje Derk J. Kooger tl. Kouger-Wichertjes Japie, Netty en Hansje Bosweg 7, Oosterend Texel 17 Aug. 1946. De kerkelijke beves tiging van liet huwe lijk van KLAAS BORGMAN en JOH. VAN HILTEN, vindt plaats Vrijdag 23 Aug. a.s. 's mid dags 12 uur, in de Ned. Hcrv. Kerk te De Koog, door den Wel eerw. Heer Ds. O. Hartdorff. Adriaan Koger en Annie Klasina Dijker geven U hiermede ken nis van hun voorgc^ nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op Don derdag 5 Sept. 19461e, Den Burg (Texel) des nam. halt drie. Den Helder, de la Reijstr. 11 Texel, Zevenhuizen O 134 Toekomstig adres: De la Reijstraat 11. Den Helder. HET ADRES voor: DROGISTERIJ- ARTIKELEN A. v. d. SLIKKE. Maandag 3 uur van Texel Woensdag 3 n. van Texel Donderdag 8 v.m. v. Texel Zaterdag.3 uur van Texel Rechtstreeks vervoer naar de gehele Bollenstreek, laden ook voor Brcezand- Heiloo-Limmen Uitgeest en Beverwijk. Verenigde Texelse Bcurtdienslen. Tel 52. Hoogerstaat 14. Leden van bovenge- genoemde verzekering die speenoude veulens hebben, worden ver zocht deze op te geven voor opname, vóór 1 September bij de taxateurs of bij den administrateur. HET BESTUUR. vertrekt Donderdag 3 u. rechtstreeks naar Haar lem en Bollenstreek Laadt ook voor Bree- zand, Heiloo, Limmen, Uitgeest en Beverwijk. De Beheerder: P. v. SIKKELERAS Oudeschild 57 Te koop (W.L.) In verschillende leeftijden. P. Keijser, Scliilderweg Verkrijgbaar entstof voor kippen van Dr. de Zeeuw. Bakker's Ijzerhandel. Wie heeft voor mij een paar 16 of 17 inclic autobanden Tech. Bur. Jan Agter. Te koop Gehr. Boon, De Cocksdorp Iedere Mnandng 1 uur naur Purnierend en iede- pe Donderdag 8 uur naar Leiden per m.s. ÏJstrooin. Verenigde Texelse Beurtdiensten, Tel. 52. Hogerstraat^ 14. Essolube en andere prima smeerolie kun nen wij uit voorraad leveren. Den Burg. Kogerstrant, Hogerstraat Tel. 78. Nu is het tijd om en Engels ray gras weide- typc ik kan nog een mooie partij contracteren voor hoge prijzen F. R HAARSMA, 't Noorden vertegenwoordiger van Zwaan de Wiljcs H.H. BLOEMBOLLENKWÈKERS! Het is dc H.B.G., die reeds enige jaren 5 pet. berekend voor veilingskosten van het leverbaar. Het is de H.B.Gdie dus de laagste vei- lingkoslen berekent. Het is dus'de H.B.G die hiermede ge tuigt, dat zij ci is voor het kwekersbe- lang. Laat Uw besluit dus zijn: houdt zich beleefd aanbevolen voor hel vervoer Uwer bloem bollen naar Brcezand-Limmen Uitgeest Beverwijk Ook voor de streek met vlugge doorzendingen concurrerende vracht prijs. Weverstraat 106. Tel. No 74 Twee zusters zoeken gedurende de week van 2 tot 9 September. Bij voor keur aan zee Brieven onder no. 533 bur. v. d. blad Ook door middel van de Afd. In- en Ver koop van de H.B.G. kunt U Uw bloem bollen op de beurs enz. laten verkopen, maar vooral ook betere soorten laten in kopen. Ook in deze zaak van vertrouwen zal de H.B.G. voor Uw belangen opkomen Inlichtingen bij den vertegenwoordiger: R. J. LERER, Waalderstraat 4S, Den Burg vast werk. Wed. D. Dros, Tienhoven, W4 Oudere dame vraagt aan Den Burg voor veer tien dagen eind Augustus Overdag afwezig. Brieven Gevraagd voor direct een met kantoorervaring. Bij gebleken geschiktheid volgt vaste aanstelling. Eigenhandig geschreven brieven 'met opgave van verlangd salaris le richten aan Coop. Boerenleenbank te Texel. Studeert thans Auto- en motortechniek opleiding v het Groot monteurs-diploma Middenstands diploma opleid, v. examen 1947 Schuttel, en mondei, opl. Ex onderdujkers en oud- illigalc werkers ontvan gen 25% korting op alle lesgelden. Verder cur- cussen op elk gebied. Aanvang 2 en «6 Sept. Vraagt gratis prospect. Noord Nedcrl. Scholen Lorentzstr. 26 Groningen Postbox 143. voor 3 personen van Texel naar Sneek op Maandag Augustus, 's morgens 8 uur boot. Garage van Boven, Oudeschild. Tel. 21. blad 9 trekwagentjes hordenkwas- ten, korte en lange ve ters, vliegenmeppers en -vangers, zeepkloppers.snij- bonenmolens, stalen brood messen, binnenihermosfl. 2 liter enz. vindt U bij A.s. Zaterdag 2-1 Aug. zijn wij om 12 30 uur n.m. Kapperszaak Appelboom Te koop voor geldbeleg ging met 2 H.A. best groen land Brieven onder no. 539 bur. v.d. blad. jong schaap, zwar'e stip schoft, rode stip kruis. C. R. Keijser, De Waal 68, Texel Uit voorraad leverbaar zonder aankoopvergunning Accu's voor motorrijwielen zeer binnenkort leverbaar. Bestellingen worden nu reeds aangenomen Beleefd aanbevelend, Garage J. C. Dros Oosterend. Tel. 11. Te koop gevraagd een goede 1 A 2 P K. G. Witte, de Nes Oostcrcnd Tc Imur gevraagd ongeveer V-i 11. A. GEBR. BLOM, Oudeschild met en zonder lijst, tegen dc meest concurrerende prijzen. Komt U eens kijken bij M. G. v.d. VLIET, p.a. J. Verhoeve Kogerweg 67. Biedt zich aan v. d. en n. hulp in de huis houding, liefst omgeving De Cocksdorp, leeft. 17 jaar Brieven onder no. 535 Bur. v.d, blad. Zondagmiddag in Den Burg of Westenveg een dubbel tjes armband. Gaarne terug tegen beloning Annie Zutphcn, b /d. Pelikaan Te koop aangeboden een goed onderhouden Adres te bevr Bur. v.d. Blad een fietstas, inh. een acte- tas met corresp. betref fende oogstvoorziening, verzek. polis motor, 1 p. leren wanten en 1 stel bcenpijpen, gaande van Bakker's Ijzerhandel. kunnen wij, ook voor windgeneratoren, weer zonder vergunning le veren. Den Burg. Kogerstraat, Hogerstraat Tel. 78. een bruine glacé hand schoen, Zondagmiddag van Julianastraat naar voetbal veld. Tegen bel. terug te bezorgen, B. Mulder. Rio Grande naar hoeve Zeeburg en terug. Verdei naar Oorsprong, langs de Hoofdweg n. Gent, Post weg terug. Tegen bel. terug te be zorgen bij J. WESTDORP Rio Grande, De Cocksd. mijn zelfverzorgers- boekje, reg. no. 33328 S.v.p. terug M. A Langeveld Suikerweg 6a. Te koop Gebr. Slot Eierland Texel Vrijdag 23 Augustus 's avonds 8 uur met o.a. de Kilima Hawaiïans Alex de Haas Scholte en van 't Zelfde, en$n Entree f 2,75 plus belasting. Kaarten en plaatsbespreken aan de zaal. ZIE RAAMBILJETTEN. 26 AUGUSTUS komt het fruit op de ba ia Levert dus uw bonnen in bij A. LANGE VELD, wan't die komt toch bij U aai huis. Dan ziet U wat U koopt. Grote voorraad en niet duur! Beleefd aanbevelend, Groente en Fruithandel, De Cocksdorp-Texel. vertrekt Donderdag 22 Aug. namid dags 3 uur naar Harlingen en Za terdag Ik Aug. voormiddags 6 uul van Harlingen. De Directeur. Varende een lading Uw bestellingen worden gaarne omnicgaant gewacht. Hoogachtend, De Texelse Graan- en Kunstmesthande voiyheen C. R. Keijser Co. C.V. Daarom hebben wij ook in goede kwaliteit, lage prijzen, grote sortering,

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2