Er P. rrlOENSDAf. 28 AUGUSTUS 1946. 59e JAARGANG. No. 5642. I lie s ld EXELSCHE COURANT I )tk inslall.il ir <len lieer W. N. Kelder als Burgemeester van Monnikendam. Raadsvergadering t Burgemeester van Texel brengt ter ibare kennis, dat op Dinsdag 3 Sep- ber 1946, des namiddags te 2,30 uur openbare vergadering van de gö- nteraad ,zal worden genouden. ixel, 26 Augustus 194(1 De Burgemeester van Texel, REHORST. Agenda: Beëdiging raadsleden en lpco-se- cretaris. Onderzoek geloofsbrieven nog niet toegelaten raadsleden (de heren H. W van Dommelen en Jac. Westdorü). Bij toelating tevens beëdiging dezer heren. Verkiezing van wethouders. Notulen. Wijziging ambtenarenreglement en Arbeidsovereenkomsten-reglement. argemeester en Wethouders van Texel ten bekend, dat op ?>laa:vdag 2 Sop- ber a.s. géén markt zal worden gc- ial den, zulks in verband met de op die te houden schapenfokdag. P exel, 26 Augustus 1946. a gemeester en- Wethouders van Texel, De Burgemeester. REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER, Loco-Secretaris. MOND- EN KLAUWZEER. Ie Burgemeester der gemeente Texel jkt bekend, dal op dc navolgende be- U|ven mond- en klauwzeer is geconsta- 'd: W. Swam.a, S 14 te Texel'; J. C. Rab. Burg, besmette weide op de Ilogen- fexel, 26 Augustus 1946. De Burgemeester voornoemd, REIIORST DislrilmlÉenicnw s Toewijzingen koffie, thee, enz. An aansluiting op de publicatie no. 441 Texelse Courant van Zatérdag 24 ui.'), maken wij bekend, dat de hou- Al s van de kaarten voor niet ingeschre- ïnstellingen hun toewijzingen voor thee, suiker en melk dienen af lalen Vrijdag 30 Aug. a.s., van 9-12 u. uitreiking vindt hiervan ook niet plaats. rinkeliers, die nog in het bezit ,zijn bewijsjes voor coupures, kunnen de- omwisselen tot en met Vrijdag 30 a.s. (Publ. no. 442). ER WONNEN LEVENSKRACHT. Iet is verontrustend zoveel aanvragen Herwonnen Levenskracht ontvangt TBC-patiönten om opgenomen te den in een van deze sanatoria. Wist dat deze vreselijke ziekte na de be ding nog is toegenomen? Vele van on goede Vaderlanders zijn uil de Duitse apen teruggekeerd, lijdende aan deze lende ziekte. Steunt daarom de collec- velke op Zaterdag 31 Aug. en Zondag lept. gehouden wordt ten bate Van de /-patiënten, EREEN. VAN OUD-LEERLINGEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL. e oud-leerlingen gaan op excursie il ir de Jaarbeurs te Utrecht. De agrari- afd die er thans aan verbonden is, de moeite van een bezoek waard zijn. hebben kaarten voor gereduceerde s a f 1,Oud-leerlingen en ook niet- ;n, die wensen- mee te gaan, kunnen opgeven bij het hoofd der L Land- L iwschool, den heer Laan, Tel. 126, Den •g, of bij den secr. M J. Witte. Tel 54, Burg. De bedoeling is een aXitobus te fin. We vertrekken met de eerste boot komen met de laatste bool terug. Op- flri'M vóór of op 31 Aug )e oud-leerlingen, die de Landbouw- gerendag te Schagen willen bezoeken, hun kaart nog niet hebben ingezon- i, moeten dit per omgaande doen, an- :s lopen ze .de kans niet mee te-kun- en geen toegang te krijgen tot het vonen van de Landbouwiongerendag. 'ergeet ook vooral niet den secretaris van in kennis te stellen, dit in ver- id met het afhuren van een bus. Op- e vóór of op 31 Aug. REMIEëN VOOR DE FOKVEEDAG ifi )e gezamelijke Landbouworganisaties iben drie premieën van 'f 25.be- ikbaar gesteld voor de drie beste ram- uneren, met de verplichting, dat de troonde lammeren op Texel moeten wen. AANVRAAG GEDETINEERDEN. ia veel moeite is het de kampcom- ndant gelukt lijdelijk de beschikking krijgen óver een aantal bewakers. In verband wordt dringend aangeraden, vlug mogelijk met het rooien van de iumptieaardappelen te beginnen, >ffcr het niet uitgesloten moet worden dit, dat binnen afzienbare tijd weer tekort aan bewakers zal ontstaan. )e aanvragen zoals gewoonlijk te doen het Arbeidsbureau. Texel, 26 Aug. 1946. v De oogstopz. 'JAC. WESTDORP ATTENTIE. - let ingang van heden moeten de rkgevers het bewakingspersoneel, dat r de gedetineerden toezicht houdt, 1 (goeden aan het kamp. De Commandant. TEXELSE MARKT. m Burg, 26 Aug. 1946. Aangevoerd: l 10 schapen f 45—85. 150 lammeren 1—32. 3 paarden f 400600. 1 koe f 450 hanen f 12,25. 3 koeien, 6 var- n. kalveren (levering). Op waarlijk grootse wijze is onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. N. Kelder, als burgemeester van- Monniken dam ingehaald. Voorafgegaan door herauten en ruiters en gevolgd door het muziekcorps en vele plaatselijke verenigingen, maakte de nieuwe burgemeester een triomftocht door de met vlaggen versierde straten van Monnikendam. Onder de genodigden ware o a. aanwezig (Je burgemeesters van Reeuwijk van Marken, Purmer en Ilpen- dam, de-waarn. burgemeester Terwindt van Edam; Kooiman, Purmerend; De Boei \an Broek .in Waterland; Kooiman van Kwadijk, Middelie en Warder; alsmede oud-burgemeester Versteeg en 55 inwo ners van Texel, onder wie wethouder Hin. De loco-burgemeester Van Geemen, noemde bet een goede dag voor de ge meente Monnikendam, nu de heer Kelder als vertegenwoordiger van het door God gegeven wettig gezag gekomen was. Spr. zeide, dat het nieuwe gemeentehoofd een vredelievende, maar ook vrijheidslieven de bevolking zou vinden. Verder uitte de heer Van Geemen de wens, dat dc heer Kelder een man zou zijn, die weet wat de binnenkamer betekent en dat God hem boven het kleinzielige gedoe zou verheffen. Namens het gemeentebestuur van Texel sprak wethouder Hm, omdat bur gemeester Rehorst wegens het feest te De Koog verhinderd was. Spr. gewaagde er van, hoe de heer Kelder zich in de bijna 25 jaren, welke hij oj> Texel werk zaam was geweest, had doen kennen als een bekwaam, vriendelijk en hulpvaardig ambtenaar en hoe hij in de oorlogsjaren blijk gaf moed. beleid en troi«W te be zitten. Schijnbaar rustig op zijn post blijvende, deed hij in de opleiding dei- ondergrondse, de vijand zoveel mogelijk afbreuk, terwijl hij de bevolking steeds nuttige wenken gaf, wanneer hij iets bij zonders wist. Met de wens, dat het den heer Kelder en zijn echtgenote goed zou mogen gaan en de gemeente Monnikendam en Kat- woude onder zijn leiding een bloeiende tijd tegemoet zouden gaan, besloot de beer Hit) zijn toespraak, welke met ap plaus werd bekrachtigd. Namens de oud-B.S. richtte de heer J Vlaming zich in een kernachtige toe spraak tol den heer Kelder en wenste den oud-commandant gèluk met diens benoeming tot burgemeester.- Spr. wilde niet alles herhalen wat er in de oorlogs jaren is gebeurd, doch memoreerde, hoe de heer Keider dag en nacht gewerkt heeft om de honderden jongens, die naar Assen waren gestuurd, weer terug te krij gen. Daarom wenste de heer Vlaming Succes Sommige mensen denken, dat succes altijd moet beginnen met: veel geld ver dienen. Als ze daarin niet slagen, daalt hun energie aanmerkelijk. Anderen me nen, dat succes betekent: grootse dingen verrichten, waarover iedereen spreekt. Laat u niet van de wijs brengen. Succes kunt u ook in het kleinste heb ben. Slagen in het leven is: liefde in uw werk leggen en u er voorlopig niet om bekommeren, wélke beloning u daarvoor zult ontvangen. Is ze beneden uw ver wachting. leg dan nog meer liefde in uw werk, maar verslap niet. Daarin maken de meeste mensen fouten: ze doen min der naarmate ze minder verdienen. Toen een man als Edison met zijn uit vindingen begon, dacht hij aan roem noch aan geld. Hij werkte en had zijn werk lief. Daarmee begint elke vorm van succes Het is daarbij niet van belang, of u in 'n kleine zaak werkt. U kunt in kleine kring succesvoller werken dan een an der in een wereldzaak. Waar het opaan- koml, is of u in uw werk volledig slaagt en u verheugt over uw successen zonder op een beloning te letten. Als u vast houdt aan dit principe, komt de beloning vanzelf. Ze is groter dan u had verwacht. Succes. DE VERPLICHTE VEELEVERING BLIJFT. De minister van Landbouw, .Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten de verplichte runcjyeelevering, zoals die in de vorm van een aanslag-regeling be slaat, ook na* 1 September a.s. te hand haven. .Zoneter een dergelijke aanvoerre- gcling zou bij de tijdelijk onvoldoende aanvoeren van slachtvee, een regelmatige vleesvoorziening van ons volk niet ge waarborgd zijn, vooral ook omdat nog steeds belangrijke hoeveelheden vlees ge ïmporteerd moeten worden en stagnatie in de aanvoer moeilijkheden geeft.. Wanneer de veehouders voor een regel matige en voldoende aanvoer van vee op de slachtveemarkten zorgen, zal van deze aanslag, welke niet hoger is dan de z.g. normale uitstoot van de rund veestapel, practisch geen gebruik behoe ven te worden gemaakt. De gewenste spreiding over het jaar, welke vroeger bestond, zal worden be vorderd dooi* de slachtveeprijzen naar gelang van het jaargetijde te doen vari eren. Mocht evenwel de aanvoer van slachtvee desondanks beneden het voor de distributie noodzakelijke peil blijven, dan /.al worden ingegrepen en zullen in de eerste plaats die veehouders, die nala tig zijn geweest, worden aangeschreven om hun verplichtingen tot het leveren van rundvee na te komen. de gemeente Monnikendam geluk met de zen burgemeester, die in moeilijke jaren geloond heeft, een vaderlijk hart te be zitten en een gewillig oor te hebben voor hen, die met moeilijkheden te kampen hadden,. Spreker -noemde het een mijlpaal in het leven van den heer Kel der en van de oud-B.S.'ers, die deze dag .als de kroon op het werk van de B.S. mo gen zien Na nog in het kort te hebben verteld, hoe de h.eej- Kelder bij spr tij dens de Russenopstand, onder de vloer had gezeten, hoopte de heer Vlaming, dat de burgemeester en de oud-B.S.'ers el kaar niet zouden vergeten nu zij zo ver van elkander verwijderd zijn en daarom meende men als blijk van waardering het nieuwe gemeentehoofd van Monniken dam een schrijfbureau met stoel, lamp en boekensteunen te moeten aanbieden, op dat hij, wanneer hij daarachter plaats neemt, steeds terug zal denken aan zijn oude kameraden. Spr. eindigde aldus; .Vriend Kelder en Mevrouw, het ga.u goed in uw nieuwe werkkring, God zegene u en stelle u voor Monnikendam tol rijke zegen". Een daverend applaus volgde op deze met geestdrift uitgesproken rede. Later op de dag had de installatie te Katwoude plaats, waar ook alles in feestelijke stem ming was. Het was een onvergetelijke dag, zowel voor den heer Kelder als voor allen, die de reis naar Monnikendam hebben mee gemaakt. IS een lijd tijd van komen en een van gaan De trawler IJM. 97 zal van het Kogerstrand verdwijnen. Sinds eind Januari van dn jaar zit op het strand 'achter onze badplaats De Koog, de trawler IJM. 97, welke op een stormavond bij slecht zicht, geladen met meer dan 800 manden kabeljauw en schelvis, op het strand werd geworpen. De bemanning werd de volgende mor gen met het wippertoestel van boord ge haald. Het schip werd, toen het weder wat opklaarde, gelost en de vis naar de vaste wal vervoerd. De gehele zomer zit het schip er reed.-; Voor vele badgasten een attractie en bij winderig weer een heerlijke Luwte, voor anderen een obstakel. d3t het vrije uit zicht op de zee belemmert Deze week zal door de Rotterdamse Bruggenbouw Mij., welke dit karwei heeft aangenomen, getracht worden, met trucks het schip weer vlot te brengen Iets nieuws aan onze stranden, daar wij tot voor kort enkel het afbrengen met sleep boten kenden. Maar thans zal dit met trucks gebeuren. Reeds meer dan 6 ge strande schepen zijn op d«;ze manier door genoemde Mij. vlot gebracht, zodat de Bergingsmij. meent, ook hier te zullen slagen. - Het schip is voor ons reeds 'i} oude be kende geworden, rnaar: er is een tijd van komen en een tijd van gaan Voor de bergers hopen'wij intussen, dat het mag gelukken Texel, eil,md van rust en schoonheid Met warjne instemming plaatsen wij onderstaande ontboezeming, ons door 'n badgast aangeboden. Mijn vader, die tegen de 80 jaar oud is, vertelde mij, dat hij op Den Burg in de Warmoesstraat is geboren. Dus houd i!: van dit bochtige straatje, iedere keer dat ik er door slenter, een beetje meer. Mijn grootvader hield mij in mijn kin derjaren heel vaak bezig met vertellin gen over Texel: in mijn verbeelding zag ik hem met zijh paard en kar over liet eiland dwalen en het is niet voor hel minst om die reden, dat ik al in de pril le van mijn bestaan naar het aanschou wen van Texel verlangde. Vaak ben ik hier geweest, maar dan slechts als jach tend reiziger van een dag en een nacht, gedoemd om weer ondergedompeld te worden *n de daverende herrie van de hoofdstad. Maar thans ben ik prinsheer lijk als tourist gekomen, op mijn zeven- gemakken om mij heenkijkende, bestem peld rnel de naam badgast een van de 12,000, die he tr seizoen-1946 tot een feest van-rust en kalm gemeten in deze noor delijke hoek van ons prachtige vaderland maken. Vroeger ben ik op Texel geweest thans zie ik het! En terwijl ik in tot verbijstering stijgende bewondering hel eiland aanschouw, overdenk ik, dat ik tot tie bevoorrechten behoorde, die een stuk of twaalf landen bereisde, alvorens de oorlog een dikke spaak in het wiel kwam steken. Ik mag mij derhalve aan matigen een oordeel te hebben over na tuur- en landenschoon. Hoe komt het dan, dal ik nog zelden een brok natuur heb gezien, zó verheven van eigen schoonheid aks dit brokje aanslipsel is, dat Texel wordt genoemd? Komt het door de verhalen van vader en grootva der, waardoor ik alles mooi vind, dat Texel heet.... de slechte wegen op de koop toe? Nee, dal is het nie^ Texel is van een schoonheid, zó rijk. zó ver scheiden, zó onopgesmukt, dal ik den ma ker van de Texelfilm grif gelijk gaf, toen hij zijn product met de benaming „De parel der Waddeneilanden" aan de openbaarheid prijs gaf. Ik ben over het eiland gegaan en ik gaf mijn ogen de kost als welhaast nooit te voren. En nergens kon ik een plek De Algemene Begraafplaats te Den Bury Wie'op het ogenblikkeen wandeling over de begraafplaats te Den Burg maakt, wordt getroffen door de keurige verzor ging daar van Het gras is overal ge maaid en zal verder met een machine kort gehouden worden,«terwijl de paden geheel vrij van onkruid zijn. Ook de gra ven. zelf maken over het algemeen een uitstekend verzorgde indruk en zijn dik wijls overdekt met bloemen. Niet minder verzorgd zijn de graven van de tijdens de oorlog gevallen mili tairen, waarbij vooral die van de gealli eerde soldaten opvallen door de donker rode rozen, welke er op bloeien. Naar ons werd medegedeeld, zullen ook de gra ven van de gevallen Duitse militairen worden beplant. Dat de graven van de geallieerde ge vallenen ook door de nabestaanden niet worden vergeten, moge blijken het feit, dat een dezer dagen een Engelse dame een tuiltje witte, in Schotland ge plukte hei, op het graf van haar broer kwam planten. Naast de gemeente-werk lieden Bakker en Spaans, die de graven onderhouden, zijn het de schoolkinderen, die voor bloemen op de graven zorgen. Al is een begraafplaats dan geen plant soen waar men voor zijn genoegen naar toe gaat, toch doet het goed, dat de ge meente op dergelijke wijze voor de laat ste rustplaats van haar ingezetenen zorg draagt. Laten de bezoekers tonen dit te waarderen. ontwaren, waar de verveling als een grauw te over lag. Slechts zag ik als ont siering de veelheid van bunkers, als pestbuilen op een gaaf lichaam. Straks wordt ik opnieuw ondergedom peld in 't razend gejacht van de hoofd stad Wellicht dat de 'eilander mij er om benijden. Zij kunnen zich gelukkig prij zen, dat zij op hun eiland blijven, op hun eiland van rust in de letterlijke zin van het woord. En terwijl ik mijn hachje moet bergen voor trams en auto's, zal ik Teïcel zien, majestueus zich uitstrekkende onder de geweldige hemelkoepel m trojtse afweer tegen de zee, die h.isr e-nw'g lied blijft zingen aar Dij 1 Oct. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. Bakker, chef-monteur bij de P.T.T. alhier, bij het staatsbedrijf der posterijen in dienst trad. De jubilaris ving zijn loopbaan aan als leerling-monteur bij de telefoondienst fe Den Helder, alwaar hij 7 jaar verbleef. 3 Nov. 1928 werd hij naar Texel over geplaatst, waar hij verschillende rangen doorliep, om op 1 Juni 1945 tot chef-mon teur te worden benoemd. 1 In de 18 jaren, welke de heer Bakker bij de P.T.T. op ons eiland, werkzaam is, heeft hij het bedrijf belangrijk zien uit groeien met vertakkingen naar alle zij den.. Toen hij hier kwam, waren er aan Den Burg ongeveer 65 abonné's, thans ruim 200. De Koog 4, thans in de 50. Ook op de andere dorpen breidde de tele foondienst zich al meer uit. Veel is er in die jaren van den heer Bakker en zijn mannen gevergd, sneeuw of ijs, ze moesten er maar op uit, de vaak gladde palen in. En wie denkt niet aan de verwoesting van de kantoren te Den Buifg en Eierland, tijdens de Russenoor log? Aan het tactisch optreden van den jubilaris is het te danken, dat de gehele dienst weer zo spoedig functionneerde, waarvan de Referendaris, de heer Ver hagen, tijdens een bijeenkomst te Alk maar, dankbaar gewaagde Voor zijn ondergeschikten is de heer Bakker een beste chef, eenvoudig .en doordoor prettig in de omgang. De jubilaris hoopt deze dag in intieme kring door te brengen, maar we twijfe len er niet aan, dat het hem op de 1ste October aan belangstelling, ook van de buitenwacht, niet zal ontbreken Bakker, nog vele jaren in dienst dei PTT. toegewenst. Niet zelden zijn onze kwade dagen betere dagen dan onze goede dagen. Het geloof is een stok om op te steunen, niet om anderen mee te slaan E. Laurillard. Een verstandig mens is hij, die lering trekt uit de misslagen die hij heeft be gaan. Concerl op Koninginnedag s avonds 8 uur in Lel park Aan het concert op Koninginnedag zul len medewerken Herv. Zangkoor Den Buig; Zangkoor Den Hoorn, Zangkoor Oudesehild en Texels Fanfarecorps Programma: Alle koren tezamen: Het Wilhelmus. Den Burg: Wilt heden nu treden; Ge lukkig is het land Oudesehild: O Heer, die daar der he mels tente spreidtO God die droegt ons voorgeslacht. Den Hoorn: Komt, en laat ons Christus eren; Nu daagt het in het Oosten. Den Burg en Den Hoorn tezamen: Komt allen deze dag moet waardig zijn bezon gen; Middernacht. Texels Fanfare: De Residentie Mars. W Schootemeyer Feest Ouverture,' L. E. Rugers Celebre Serenade, pistonsolo met fanfa- rebégeleiding, F. Schubert Potpourrie van Vaderlandse liederen Berceuse, wals Edmond Dewaele Favoriet, mars, S. P. v. Leeuwen Franse Amitié, fantasie, Jac. Martin Jubel Ouverture Ant. M. v. Leest Officer of the Day, mars, R B. Hall Wilhelmus HET EEUWFEEST VAN DE P. H. POLDER De feestelijkheden ter gelegenheid van het eeuwfeest van de P.H. Polder zijn uitgesteld tot. 17 en 18 September a.s. PRINSES JULIANA IN BLIJDE VERWACHTING. Officieel wordt medegedeeld, dat prin ses Juliana de eerstkomende tijd om verblijdende redenen, haar werkzaamhe den zal moeten beperken. Vergadering van I t oor din gelanden van het Waterschap De Dertig Ge meenschappelijke Polders op Texel op Woensdag 21 Augustus 194S in hotel De Oranjeboom. Na opening door den voorz., den heer P. Bakker Azn dijkgraaf, volgt lezing der notulen van de H I,-vergadering Van 27 Febr. 1946, we 11^ onveranderd wor den vastgesteld. Ingekomen stukken: van Ged. Staten, goedkeuring van de raming der kosten voor onderhoud en verbetering der zee- waterkerende werken tot een bedrag van f 23845,—. Bouw machinistenwoning: Het Dag. Bestuur stelt voor een nieuwe woning te doen bouwen voor den machinist van polder het Noorden op een terrein, gele gen nabij de watermolen; de benodigde goedkeuringen zijn hiervoor reeds ont vangen Na "enige nieuwe toelichting wordt hiertoe met algemene stemmen be sloten Voor verbreding van de Wester- weg-Costerweg-Kaapweg en de Oost- Laanweg nabij Den Hoorn moet worden aangekocht plrn. 48 are grond en zullen nieuwe af heiningen moeten worden ge plaatst. Met alg. stemmen aangenomen Overdracht buurt Zuid-Haffel. In veiband met het gewijzigde onder houd van wegen, bleek het bestuur van bovengenoemd buurtschap, de bij hen in onderhoud zijnde wegen aan het Water schap over te dragen. Het Dagel. Bestuur stelt voor deze buurt in zijn geheel over te nemen. Hiermede zal dan de laatste buurtschap opgeheven zijn. Met alg stem men wordt hiertoe besloten. Overeenkomst lussen Waalenburg en de 30 Gem. Polders Na de stichting der electrische gemalen voor de 30 Gem. Polders, bleek de afwatering voor Onge- ren niet aan het doel te beantwoorden. Met het bestuur van polder Waalenburg is nu een overeenkomst gesloten om plm. 70 ha. land van Ongeren Ie doen lozen op Waalenburg. Hiertoe zal een duiker onder de Waalenburgerdijk wor den gelegd. Met alg. stemmen wordt ook hiertoe besloten. Begroting 1946. De polderlasten wor den gelijk gehouden met die in 1945. Ontvangsten f 152621,75 Uitgaven f 123224,46 Vermoedelijk batig saldo f 29397,29 Bij de behandeling van de begroting werd medegedeeld, dat de wegen door de Hernmer en de Mars behard zijn met een laag'slooppuiii ter dikte van plm. 20 cm., welke later is ingewalst. De uitgaven aan bemaling van de 26 polders is begroot op f 19530,31. Polder 't Noorden f 4385,68 Onderhoud wegen f 29J200 De schuld aan leningen buiten de bemalingen bedraagt f 63200,—. Rondvraag. Opgemerkt wordt, dat de kosten voor onderhoud van de steiger in 't Noorden hoog waren, xdoch dat de steiger met ge mist kan worden. Onderzocht zal worden, om verbetering aan te brengen, waar door de kosten van onderhoud lager wor den. N. Kikkert vraagt of het Oostlaantje nog voor de herfst behard kan worden Voorzitter zegt toe, dat dit wel het geval zal zijn. Schouw. De schouw voor de 30 Polders wordt vastgesteld op de le Woensdag in Oct. VAN DE REDACTIE. Advertentie-opdrachten voor de krarvt, welke op Woensdag verschijnt, moeten uiterlijk DINSDAGMORGEN 8 UUR in ons bezit zijn Voor het Zaterdag nummer uiterlijk VRIJDAGMORGEN 8 UUR. Inzenders van ingezonden stukkeu en verslagen gelieven het papier DUIDE LIJK en aan EEN zijde te beschrijven.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1