Ni icuwe nonnen Sn De belevenissen van Iwe Hillen De collectieve arbeidsovereenkomst Alg. vergadering der I exelse Algem. Wijkverpleging Langs de weg LtERDAC. 14 SEPTEMBER 1946. 59e JAARGANG No. 564/ EXELSCHE COURANT ,7 ïaiftö 21 ru{ r de 2e helft van de 10e periode 1946 (15 tot en met 28 September) onkaarten KA, KB, KC 610. t.m. 568 brood is 800 gr. brood brood is 400 gr. brood boter, enz. is 250 gr. boter boter, enz. is 250 gr. margarine of 200 gram vet ijuiker is 1000 gr. suiker of boter hamstrooisel of 2000 gr. jam, stroop, enz. Algem. is 200 gr. kaas (waarvan 100 gr. korstloze kaas) Algem. is plm. 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep 8 Res. is 1600 gram brood 3 Res is 800 gram brood 9 Res. is 100 gr. kaas (waarvart 50 gr. korstloze kaas) 0 Res. is 2 kg. aardappelen mkaarten LA, LB, LC 610. vleéfc is 100 gram vlees vlees is 400 gram vlees 4 melk is 4 liter melk 4, C 04 melk is 7 liter melk aardappelen is 3 kg aardappelen onkaarten KD. KE 610. 065 brood is 800 gram brood boter, enz. is 250 gram boter boter, enz. is 125 gr. margarine of 100 gram vet suiker is 500 gr. suiker of boter hamstrooisel of 1000 gram jam, stroop, enz. 085 Algem. is 250 gr suiker, boter hamstrooisel of 500 gram jam, stroop, enz. Algem. is 100 gram kaas, (waafvan 50 gr. korstloze kaas) Algem. is plm. 225 gr. huishoudzeep of 90 gram toiletzeep Res. is 800 gram brood 8 Res is 250 gram rijst, kindermeel of kinderbiscuit, onkaarten LD, LE 610. 022 vlees is 100 gram vlees )c(Jv4 E 04 melk is 12 liter melk aardappelen is 1 kg. aardappelen ahakskaartcn, enz. is 2 rants, tabaksartikelen is 200 gr chocolade en-of sui kerwerken is 2 rants, labaksartikelen is 100 gr. chocolade en-of sui kerwerken )e bonnen voor melk worden in den in volge voor een periode van 14 dagen [ewezen. Deze bonnen zijn derhalve - dig t.m. Zaterdag 28 Sept Dit geldt ook ir de bonnen der versnaperingskaart ^oor de week van 22 t.m. 28 Sept. zul- nog bonnen worden aangewezen r aardappelen, thee, bloem en tabak leze week is wederom 100 gr. vlees ra beschikbaar, zodat men in totaal gram per 14 dagen ontvangt. - )p de bonnen voor kaas wordt voor de ft korstloze kaas afgeleverd, (ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 13 September worden ge- ikt, met uitzondering van de bonnen ir vlees, melk en aardappelen, waarop st met ingang van Maandag 16 Sept. worden verkocht. Inleveren bonnen winkeliers, 'ersnaperingen V45, V46, X46. Suiker suiker, 060 suiker, 061 062 algemeen it E13 res. Boter 549, 049 boter. Marga- Vet 550 boter, 050 boter. "Kaas 551. B 14 res. Vleeswaren 513, 013 014 es, 514 vlees. Tabak T 45, X45, T 46 ren alleen rantsoenbonnen. Brood 541, C 13. D 13 res ,041, 042, B 13 res. en uwe bonnen tit elk dient in het vervolg om de veer- dagen te worden ingeleverd en steeds de 2e en 4e week van elke periode. (Publ. no. 447). INRICHTINGEN ke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken, y ifgemeester en Wethouders van Texel gen ter openbare kennis, dat de be- Ising op het verzoek van de Gebr. loenmaker te Den Burg om vergun- tot het wijzigen en uitbreiden van electrisch gedreven wagenmakerij en ï^merbedrijf met het plaatsen van 2 J' :tromotoren van 5 p.k., 2 van 3 p.k., 0, an l'A p.k., 2 van 1 p.k. en 3 van J/a in het perceel, Weststraat 5 te Den g, kadastraal bekend gemeente Texel, tie K nr. 2214, door hen is verdaagd, igezien het bericht van het Districts- ifd der Arbeidsinspectie als bedoeld in k<A 7bis, tweede lid der Hinderwet. niet is ingekomen, zodat de beslis- l niet binneji de bij de wet bepaalde kan worden genomen, exel, 2 September 1946. Burgem en Wethouders voornoemd De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER, Loco-Secretaris. INVOER VAN VEE. Ie Burgemeester der gemeente Texel ligt er nogmaals met nadruk de aan- tht op, dat het verboden is zonder )rafgaande vergunning van Burge ester en Wethouders vee (hieronder t ook jongvee), in deze gemeente 111 te ïren In de laatste tijd zijn verschillen- overtredingen van dit verbod gecon- teerd, waarbij eerst een waarschuwing rd uitgereikt In de toekomst zal ech- een waarschuwing achterwege blijd en direct tot vervolging worden irgegaan, indien zich weer overtre den mochten voordoen, n hun eigen belang worden belang eenden daarom aangeraden zich •egtijdig van de benodigde invoerver- finingen te voorzien. Texel, 12 September 1946. De Burgemeester van Texel, REHORST. Od 22 Maart 1939 vertrok Iwe als dienstplichtig matroos met de Johan van Oldebarneveld naar Ned.-Indië. Bij het uitbreken van de oorlog kwam hij op de Van Gent, waarmee werd geconvoyeerd. Bij de aanval op Palembang kwam men in het vuur en 's nachts liep de boot 111 volle vaart op de klippen, waardoor de schuit geheel werd gekraakt. Opgepikt door de Banckert, ging het naar Soera- baja, waar Iwe werd overgeplaatst op de Witte de With. Tien dagen lag men in de haven van Soerabaja voor reparatie en gedurende die tijd stond men gedurig bloot aan bombardementen van de Jap pen, welke op zulke vaste tijden plaats hadden, dat men zijn horloge er wel op kon gelijk zetten; 's morgens half tien, 's middags half drie. Op 28 Febr. ging men weer varen om een dag later de slag in de Javazee mee te maken tot 's avonds 9 uur. Iwe, die op een torpedojager voer, heeft de Kortenaer zien zinken en de Java en de Ruyter in brand zien ge raken. Het was een hel, aldus Iwe, het vuur was niet van de lucht en ik heb al le bewondering voor de bemanning van de Java, die, toen ze tot haar middel in het water stond, nog doorging met vuren. Aan de Witte de With, waarop Iwe voer, was de opdracht gegeven een nevel- scherm tussen de Hollandse en Japanse vloot te leggen, waardoor fnen dus tus sen de twee vurende partijen in kwam te liggen. Het was hard om je eigen land genoten te moeten overvaren, maar er was geen andere keus. Overal lagen ze in het water, om even later door de schroe ven te worden vermorzeld. 's Avonds om 9 uur, toen reeds vele schepen waren gezonken, kreeg de Witte de With opdracht de Exeter, waar de Jap pen precies één schroef van hadden af geschoten, naar Soerabaja te brengen. Dat Iwe wel geboft heeft, gesloft", zoals hij zelf zegt, blijkt wel, dat de radio-an tennes en de schoorsteen werden wegge slagen, maar niemand werd daarbij ge dood. In Soerabaia aangekomen kreeg de Witte de With een voltreffer, waarop ze meteen zonk. Gelukkig waren Iwe en nog vele anderen aan de wal, zodat er niet veel doden vielen te betreuren en slofte Iwe dus weer. Nu werd besloten te evacuëren en ging het per trein naar Tjilatjap. Hier lagen 6 koopvaardijschepen, waarvan de bemanning was gedrost en was men ver plicht deze zelf te bemannen, als men daar althans zin in had. Sommigen de den dit, maar Iwe voelde er niet voor en sloot zich met nog een aantal matrozen bij een officier aan en begon men een guerilla-oorlog te voeren. Na veel om zwervingen kwam men met 13 v.d 45 man de rest was gesneuveld, in Bandoeng aan, waar een kolonel zat, die een ba taljon vormde, waarmee men de inlan ders te lijf ging, omdat die roofden wat ze konden. Dit duurde tot de capitulatie van Ned.-Indië en geraakte ook Iwe in krijgsgevangenschap. Hij ging in een schip van Bandoeng naar Batavia en van daar naar Singapore, waar hij Jo de Jong ontmoette, daar sloten deze twee Texelse jongens zich bij elkaar aan. Van Singapore ging het naar Japan en ver toefde men een maand onder in 'n schip. Dit is een vreselijke reis geweest. Was sen was er niet bij, alleen werd men een enkele maal met een straal zeewater af- gespoten. Het gevaar voor vervuiling was groot. Het eten ging nog, maar toch was Iwe 'gedurende deze reis 9 kg. afge vallen Bij aankomst in Japan v;erden de krijgsgevangenen in een trein gestopt en ging het 4 dagen achtereen dwars door Japan naar het noordelijkste gedeelte daarvan. Toen ze er aankwamen sneeuw de het en velen kregen longontsteking, waardoor er gemiddeld 3 a 4 man per dag stierven. De temp. was er 's nachts 22 gr onder nul. Twee maal zijn de krijgsgevangenen, die op een staalwaren- fabriek moesten werken, door de Ame rikanen, die vooraf hadden gewaar schuwd, beschoten. De eerste maal hech ten de Jappen geen geloof aan deze waarschuwing en zijn er dan ook velen gesneuveld. De tweede maal namen ze de benen, doch de krijgsgevangenen kon den niet weg en zochten gedeeltelijk hun toevlucht in een tunnel, met als boven laag 50 meter rots. De eerste maal waren ze in 'n tunnel van 9 meter rots gegaan, maar daar was de bom doorheen gesla gen Nu waande men zich veilig en in derdaad kwam de bom er ook niet door, heen, maar een andere ramp voltrok zich aan de krijgsgevangenen Toen ze n. 1 in de tunnel zaten sloeg een bom de in gang dicht, zodat ze er niet uit konden. Vanzelfsprekend heeft een tunnel twee uitgangen, maar doordat de bom in de lunnel gassen ontwikkelde, die niet weg konden, zijn allen die er een schuilplaats zochten, omgekomen. Toen men ze na 't bombardement er niet uit zag komen, gin gen anderen de tunnel in. maar ook de zen keerden niet weer. Met natte doeken voor de mond is men er later in ge slaagd de lijken van 40 man te bergen. Weer had Iwe gesloft, omdat hij niet in de tunnel was gegaan. Na de capitulatie van Japan is hij met anderen op 15 Sept. naar Manilla ver voerd waar ze zeer goed werden ver zorgd. Ze kregen injecties en veel eten, maar daardoor ontstonden er ook buik ziekten. Vandaar is hij naar Australië vervoerd en toen met de Heemskerk via Indië naar Holland, waar hij Donderdag 29 Aug. in Rotterdam arriveerde. Daar was de ontvangst geweldig, kostelijk werd men onthaald en Admiraal Helfrich Commissie Veerpont Naar wij vernemen is een commissie ingesteld, welke is belast met de bestu dering van de mogelijkheid tot het in stellen van een veerpont tussen Oude- schild en Den Helder of 't Horntje en Den Helder en met alle daarmede sa menhangende problemen. De commissie, welke op korte termijn rapport zal uit brengen, is samengesteld uit de heren H. W. van Dommelen als vertegenwoordiger van het college van Burgemeester en Wethouders, J J. v. d. Vlies als vertegen woordiger van TESO en .C.W. Heule, als vertegenwoordiger van Rijkswaterstaat. DODELIJK ONGEVAL. DE COCKSDORP. Woensdagavond om streeks zes uur heeft op de hoek Toren- weg-Postweg een ernstig ongeval plaats gehad, waarvan de 64-jarigé P. Sauer- born het slachtoffer is geworden. Sauer- born, die zich op zijn rijwiel huiswaarts begaf, werd achterop gereden door een auto van Bakker Buis, welke door een zoon van den heer B. bestuurd werd. Plot seling stak S., die links van de weg reed, de rijweg over, met het noodlottig ge volg, dat hij door de auto gegrepen en op slag gedood werd. De ongelukkige was ongehuwd. Moge de vele wielrijders, die dikwijls uit noodzaak van de slechte wegen, links van de weg rijden, in dit treurige onge val een ernstige waarschuwing zien. SCHOUW. Belanghebbenden vestigen wij de aan dacht op de adv. betreffende de schouw over de diverse sloten en tochten. Boe ren, doet uw plicht, met 'n blij gezicht. De Collectieve Arbeidsovereenkomst voor de landbouw is ingegaan 1 Mei '46. Wij geven hieronder een uittreksel. Deze lonen moeten dus van 1 Mei af betaald worden. Werkgevers, die dit nog niet deden, worden alsnog dringend aangera den, dit zo spoedig mogelijk te doen. De Plaatselijke Besturen der Sa menwerkende Werkgevers Org. in het Landbouwbedrijf en der Land arbeidersbonden op Texel. Werktijd: Vaste veehouderij 3200 uur per jaar ingedeeld als volgt: Gerekend wordt met 3/4 uur broodeten, lA uur koffiedrinken, IV4 uur middag, XU uur thee, tezamen 2V4 uur. 16 Maart15 Juli 17 weken, 's mor gens van 4,3018 uur 's avonds. 15 Juli15 Nov. 18 weken, 's mor gens van 5 uur tot 18 uur 15 Nov.15 Febr. 13 weken, arbeids dag van 5,30 tot 7,30 uur. 15 Febr.-15 Maart 4 weken, arbeids dag van 5-18 uur. Zaterdags om 12 uur vrij tot 't avond- melken met 1 x per 4 weken een week end vanaf Zaterdag 12 uur tot Maan dagmorgen Samengevat komt dit neer op: 16Mrt-15 Juli 17 weken 1126V4uur 15 Juli-15 Nov. 18 weken 1107 uur 16 Nov.-15 Febr. 13 weken 721'/2uur 16 Febr.-15 Mrt. 4 weken 246 uur Totaal 52 weken 32003/1 uur. In de enkele specifieke veehouderijbe drijven kan, wanneer de Zaterdagrege ling moeilijkheden op zou kunnen leve ren, worden vervangen door de regeling- Zaterdags om 10 uur vrij tot aan hel avondmelken. Eén Zondagavond per vier weken vrij. Losse arbeiders. April t.m. Oct. 52V2 uur p. wk. 31 x 52V2 16271/* uur. Mrt en Nov. 49V2 uur p. wk. 8 x 49Va 396 uur Dec. t.m. Febr. 44 uur p. wk. 13 x 44 uur 572 uur. Totaal 52 wk. 2595V2 uur Zaterdags 12 uur eindigen behalve 6 voor noodzakelijk werk tegen overwerk- tarief. Vaste akkerbouw. Gemiddeld 3 uur per week meer dan losse arbeiders. Voor het voeren der paarden plus gemiddeld 3 u. p. wk meer voor het voeren op een Zaterdagmiddag en Zondags bij toerbeurt. Samengevat dus 2595f/s losse akker bouw; 312 extra; totaal 2907V2 vaste akkerbouw. Lonen: losse arbeiders: geoefenden 72 ct. p. uur; geschoolden 78 ct. p. uur; on geschoolden 68 ct. per uur. Vaste arbeiders: Veehouderijbedrijven: geoefenden 3200xf 0,72:52 f 44 p. wk geschoolden 3200x f 0,78 52 f 48 p. wk. Akkerbouwbedrijven: geoefenden 2907'/2 x f 0,72:52 f 40 p wk. geschoolden 2907V2xf 0,78:52 - f43,50 per week. Eventuële emolumenten worden 00 deze weeklonen tegen officiële prijs in mindering gebracht Schapenwacht. In de speciale schapen- bedrijven, waarin het houden van scha penwacht gebruikelijk is. geldt de als dan te maken langere werktijd niet als overwerk. Betaling vindt dus plaats te gen normaal geldend loon. Voor al het overige gelden de bijzon dere bepalingen, zoals deze voor Noord- Holland zijn overeengekomen en de al gemene bepalingen neergelegd in het Landelijk Mantelcontract voor het land bouwbedrijf. kwam ook aan boord. Zoals reeds ver meld, kwam hij Zaterdag 31 Augustus op ons eiland. Voorlopig heeft hij drie maanden ver lof en wacht hij af, waar de reis dan naar toe zal gaan. Als men, na zoveel gevaarlijke jaren de ouderlijke woning weer mag betreden, is er wel reden om dankbaar te zijn, grote reden. Dinsdagavond had in Hotel De Linde boom een buitengewone vergadering van de Texelse Algem. Wijkverpleging plaats, in verband met de benoeming van een nieuwe secretaris-penningmeester. De belangstelling voor deze vergadering was niet groot. (Naast het bestuur had den slechts 12 personen aan de oproep gehoor gegeven). In zijn openingswoord merkte de voor zitter, de heer G. J. B Mulder, op, dat een buitengewone vergadering dikwijls niet prettig is en dit nu ook wel het ge val zou zijn, niet omdat er een nieuwe secr.-penningm. gekozen moet worden maar om het verlies, dat men met hel heengaan van den heer Kelder heeft geleden. Terecht werd de voormalige secr.-penningm. veel lof toegezwaaid, om dat de heer Kelder in de 22 jaren, dat hij deze functie heeft vervuld, zijn taak op een zo uitnemende wijze heeft vol bracht. De heer Kelder was de verper soonlijking van de Wijkverpleging. Na het voorlezen van de notulen, dooi de plaatsvervangende secr., mej. E. Lan- geveld werd overgegaan tot het kiezen van den nieuwen functionaris. Er waren 6 candidaten gesteld, doch men was vrij cm ook personen te kiezen, die niet op de lijst voorkwamen Van de 12 stemmen behaalde de heer P. Beemslerboer er 10 en de heer Melissen er 2, zodat de heer Beemsterboer werd gekozen. De voorz. sprak de wens uit, dat de nieuwe secr.-penningm., die niet op de vergadering aanwezig was, de voetsporen van zijn voorganger zou drukken. Mej. Langeveld werd dank gebracht voor de waarneming van het secretariaat. Aangezien niemand iets voor de rond vraag had, was de vergadering spoedig afgelopen AANVRAGEN GEDETINEERDEN. De directeur van het Bijk. v.h. G. A.B Alkmaar, alhier,, maakt bekend, dat zij, die gedetineerden hebben aangevraagd voor het rooien van hun aardappelen, het binnenhalen van hun oogst en-of andere werkzaamheden en door het tekort aan bewakers nog geen toewijzing van ar beidskrachten hebben ontvangen, deze toewijzing thans kunnen bekomen onder de voorwaarde, dat zij de benodigde be wakers) bij zich in huis nemen voor de duur der te verrichten werkzaamheden. Officiële toewijzing van meer bewakers voor het kamp moet tot zijn grote spijt uitgesloten worden geacht door gebrek aan medewerking van de Mil autoritei ten. Zij, die van bovenstaande mogelijk gebruik wensen te maken, dienen dit Maandag 16 September a s. op te geven op het Arbeidsbureau. Indien hieraan niet wordt medegewerkt, kan geen enkele ze kerheid meer worden gegeven, dat hulp van gedetineerden beschikbaar kan wor den gesteld. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De collecte voor Herwonnen Levens kracht, gehouden op 31 Aug. en 1 Sopt heeft opgebracht. Den Burg f100,01. Oosterend f 13,82, De Koog f 18,22l/2, Ou- deschild f 15,18, Den Hoorn f8,74, Eier- land f 43,50'/2, De Cocksdorp f 56,52. To taal f 256, Een woord van hulde voor de meisjes, die mede gewerkt hebben om deze collec te te doen slagen, vooral voor die van De Cocksdorp en Eierland. JOHAN KAART KOMT NAAR TEXEL. Naar we uit goede bron vernemen, gaat de directie van Hotel De Oranje boom op de ingeslagen weg voort met goede toneelgezelschappen naar Texel te laten komen. Ditmaal is het wel heel goed, nl. Johan Kaart met z'n toneelgezel schap ,,De Komedianten", die met een modern blijspel de Texelaars zullen la ten genieten en laten zien, hoe toneel in de hoofdstad gespeeld en verzorgd wordt. Er is aan deze opvoering n.l. iets bijzonders verbonden. De Komedianten zullen een geheel volledig eigen decoi medebrengen. De toneelaankleding 'zal eveneens door het. gezelschap verzorgd worden, zodat we verzekerd kunnen zijn van een opvoering, die tip-top verzorgd is We zien met verlangen naar deze avond uit. Te zijner tijd komen we hierop nog nader terug. HET GAAT SPOKEN IN „CASINO"! Het bekende en alom gevierde gezel schap „Het Rotterdams Toneel", dir. Joh. Steenbergen Jr., geeft Zaterdag 21 en Zondag 22 Sept. een voorstelling van het bekende detective-toneelspel De Spin", 'n interessante Engelse „Thriller", door Mary Robberts Rinehart. Dit stuk is zo sterk geschreven, dat tijdens de pauze weddenschappen werden afgesloten om het raden van den dader, doch meestal had men juist verkeerd ge dacht. Behalve de spannende momenten zijn er ook dol vermakelijke situaties in „De Spin". Bij elkaar een zeer amusant geheel, dat overal volle zalen trekt. Het gezelschap geeft slechts 2 opvoeringen van dit span nende stuk. dus zal het niet aan belang stelling ontbreken GIFTEN WITTE KRUIS S. H., Den Hoorn f 2.50. G. W., Den Hoorn f2.50. M. R, Den Burg f2,50. G„ Den Burg f2.50, J. de G.. O'schild f 1,50. N. W., Den Burg f 1,50. B Den Hoorn f 2.50. ZON. MAAN EN HOOGWATER De zon komt 15 Sept. op om 6,13; on der 6,57. Maan: 18 Sept. L.K., 25 Sept N.M. Hoog water ter rede van Texel: 16 Sept. 1,07 en 1,28 17 Sept. 1,49 en 2,12. 18 Sept. 2,38 en 3,15. 19 Sept 3,36 en 4.13. 20 Sept. 4,57' en 5,47. 21 Sept. 6,48 en 7,22. 22 Sept. 8,01 en 8,34. (Straatvijand No. 1). Ik zou op de fiets van de Stenenplaats de Binnenburq inrijdentoen plotseling zonder siqnaal, een jeep de Hoqerstraat uit kwam en dezelfde richting insloeg. Aan het eind van de Binnenburq zwaai de de jeep naar links, beschreef dan een bocht naar rechts, om voor het raadhuis te stoppen. Iemand spronq er uit, het portier klapte dicht en, met één wiel over de stoep van het raadhuis, schoot het monster de Binnenburq ueer in. Aan de kant van de straat speelden een paar kinderen: had één er van de weq eens over moeten steken We hebben 5 jaren in anqst qeleefd om onze kinderen, banq voor het ge vaar uit de lucht. Moeten we nu daq in, dag uit in vrees leven, dat onze kinde ren 't slachtoffer van den een of anderen militairen wildeman worden? Daqelijks lezen we van onqelukken, veroorzaakt door militaire waqens; werd Prins Bern- hard zelf er in Enqeland niet bijna het slachtoffer van? Of die haast altijd nodig is, kunnen wij niet beoordelen, maar laten de be treffende bestuurders van motorrijtuigen bedenken, dat heldenmoed iets anders is, dan als een wildeman met een auto door de straten jaqen. KERKNIEUWS. Naar wij vernemen, werd Ds. M. Pos Jr., Geref. predikant te Den Burg, beroe pen te Vollenhove (Stad). DE NED. HERV. KERK WORDT GESLOOPT. DE WAAL. Met het slopen van de Ned. Hervormde kerk alhier is reeds een aanvang gemaakt. Het werk wordt uitge voerd door aannemer v. d Linden uit Overveen, inmiddels hier geen onbekende meer. Bijna Vit jaar heeft de ruïne er nog gestaan en menig vreemdeling heeft er deze zomer naar staan kijken. Hoog boven alles uit, stond ze daar, als 'n droe vige herinnering aan de beschieting, wel ke ons dorp meemaakte. Moge de openge vallen plaats spoedig weer worden be bouwd, niet alleen voor de Ned. Herv. Gemeente, maar ook voor het dorp als geheel, want wat is een dorp zonder kerk? EEN NIEUWE TONEELVERENIGING. Als verheugend verschijnsel kwam ons ter ore, dat te Den Burg een nieuwe to neelclub is geboren, die de naam zal dragen van „Het Masker". Wij verna men, dat deze groep het toneelstuk „Als de poorten open gaan" in studie heeft genomen, een stuk, dat werkelijk geen aanbeveling nodig heeft, wanneer we te rugdenken aan het grote succes, dat des tijds „Klein Toneel" met hetzelfde stuk heeft geoogst De regie is in handen van den heer Stechweij. Een beperkt aantal gegadigden kunnen nog aangenomen worden bij T. Moojen, hoek Stenenplaats. „Het Masker", veel succes! PA ARDENTR ACTIEBANDEN. Met ingang van 2 September 1946 mo gen de paardenti'actiebanden vrij ver handeld worden CURSUS VOOR VOLKSZANGLEI DING TE HEEMSKERK. Het Nationaal Instituut te Amsterdam organiseert onder leiding van Dr Jop Pollmann, Piet Tiggers, Dien Kes en Ma- rie Veldhuizen cursussen voor volks zangleiding Van 23 tot 28 September a.s. zal een dergelijke cursus gegeven worden in de Jeugdherberg Slot Assumburgh te Heemskerk, speciaal bestemd voor onder wijzend personeel, jeugdleiders en -leid sters uit Noord- en Zuid-Holland. Aanmelding voor deze cursus is nog mogelijk en kan geschieden aan de afd. Volkscultuur-Volkszang van Het Natio naal Instituut, Herengracht 499, Amster- dnm-C telefoon 41114 GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. C. D., Den Hoorn f 2,50. Jb. W., Eierl. f 2.50. J. v. d. P Den Burg f 4, KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: II H. Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 u. Communie onder alle Missen en ook 7 en 9 uur. Lof om 7 uur. Deze week H. H. Missen om 7 en 8 uur (van Donderdag af alleen om 8 uur). Iedere avond 7,30 lof. Maandag geen H. Mis om 9 uur Dins dag 8 uur gez. Requiem v. d. Doodceel. Woensdag. Quatertemperdag. Geen Mis in Den Hoorn 8 uur jongenscongregatie. Donderdag geen H. Mis in Oosterend. 9,30 gez. huwelijksmis. 8 uur meisjescon gregatie. Vrijdag: Quatertemper Zater dag: Quatertemper. 7 uur opening der H. Missie. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 6 tot en met 12 September 1946. Geboren: Jan Cornelis zv Cornelis van Groeningen en Aafje Vlaming. Agatha Maria Gerberdina dv Cornelis Buijsman en Johanna H. Ran. Johannes zv Jan Daalder en Berendina Waterham. Altjo zv Jan Meedendorp en Jannetje Bakker. Hans zv Cornelis Ellen en Martha Lap. Martha Cornelia dv Johannes C Bakker en Johanna P. Verberne. Petrus Nicolaas zv Jan Witte en Maria Tromp. Johanna Clasina Alida dv Anton Smit en Alida W. j Sukel 1 Ondertrouwd: Theodorus Warmerdam r en Elisabeth G. Dop. Sijmon Koningsveld en Peternella van Gemert. L Getrouwd: Cornelis Witte en Helena j Bobeldijk. Overleden: Jannetje C. Dob, 70 jaar, 1 echtg. v. Pieter Bakker. Gevonden: zilveren armband, kinder- vest, zilveren armbandje.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1