Dat is de kle I )istributienieuws Nieuwe textielpunten IrrijlïerskaiiH-r U. 14. I. veertig jaar Bonte avond V.C.J.B. Cursus voor fruittelers De W alvisvaart eine mail Sporl op I exel NSDAG 9 OCTOBER 194G 60e JAARGANG No. 5654. EXELSCHE COURANT UITREIKING isniiddelcnkaarten K-L 612, Tabaks-, aaperings- of gecombineerde kaart 612. onderstaande data worden boven- imde kaarten uitgereikt. De Cocksdorp op Donderdag 10 Oc- «1946 in Café Nota: 0 voor het dorp 1-37. 10-11 dorp 38 Iger. 11-12 wijk C 141. 1-2 wijk C II 2-3 wijk C 72 en hoger Zuid-Eierland op Vrijdag 11 Öcto- 1916 in de o.l. school: 11 voor wijk E 151 11-12 wijk E !8. 1-2 wijk E 89—126. 2-3 wijk E ;n hoger. Den Burg op Zaterdag 12 Octobcy in het Fanfaregebouw: !0 voor Achterom, Schoonoordweg, ndwarsstraat. 10-11 voor Haffeler- Hallerweg, Gasthuisstr. 11-12 voor jnplaats, Hollewalsweg, Zwaanstr. ,30 voor Vismarkt, Kantoorstraat, str., Warmocsstr 148. -2,30-3,30 v. noesstraat 49 en hoger, Waalderstr., straat. 3,30-4,30 voor Witte Kruis- Hogerstr., Gravenstraat, imkaarten van alle gezinsleden moe- yorden medegebracht Zelfverzorgers :n hun zelfverzorgingsboekjes mede M engen. (Publ. no. 453) Centr. Distributiekantoor deelt me at met ingang van 7 October de vol- e bonnen van de in omloop zijnde eikaart VA 605, VB 605, VC 605, 'e 50 5, VE 605 geldig worden de letter en B en C elk ter waarde van 5 pun- de nummers 121 t.m. 130 elk ter e tie van 1 punt. Ongetwijfeld een puntje in menig huisgezin, waar !er de vrouw met gebrek aan textiel impen heeft. irgen, Donderdag 10 October, zal het ar geleden zijn, dat de huidige Re- cerskamer „Uitspanning door In ning" werd opgericht. We schrijven iige", want op Texel is dit de twëe- ineelvereniging van deze naam. De e, die bijna 10 jaar bestond, gaf op lart 1889 in de „Vergulde Kikkert" laatste uitvoering 10 Oct 1906 U.D.I, herboren en trad op Zater- 24 Nov. van dat jaar voor de eerste .op, met 't blijspel „Politiezaken". Op erstdag d.a.v. trad U.D.I. reeds voor maal voor het voetlicht met „Janus van Justus van Maurik, welke op- mg ten bate van de Alg. Bewaar- »1 werd gegeven. Sindsdien was het onte van U.D.I. om op 2e Kerstdag uitvoering ten bate van de Alg. Be- hool te geven. Doch ook voor an- instellingen en liefdadige-doeleinden U.D.I. uitvoeringen gegeven, o. a. iate van het Texels Crisiscomité, in voor de bewaarschool te Oudeschild laatste maal voor het comité Ne- ind helpt Indië. Ook voor de bad- tn trad U.D.I. menigmaal op, welke leringen steeds op hoge prijs werden ld Vanzelfsprekend heeft U.D.I ook egenslagen te kampen gehad door 't is van goede krachten, maar steeds zij zich weer te herstellen en het dat „Trouwen is niet makkelijk" in [gelopen winter driemaal voor uit- ochte zalen werd opgevoerd, bewijst dat de vereniging thans op een hoog itaat. t bestuur wordt thans gevormd door fieer A v. d. Meulen, voorzmevr d. Meulen-Flens, penr., mevr. J •Wilkeshuis, seer. en de heren A. de en G. Bakker, commissarissen eerste uitvoering in dit seizoen, wat ls de jubileumuit'voering zal zijn, zal ovember plaats vinden, waarover nadere bijzonderheden 'zullen volgen, j feliciteren U.D.I met dit 40-jarig cum en wij weten de tolk van zeer Texelaars te zijn, wanneer we de uitspreken, dat zij nog vele jaren mooie taak in de Texelse gemeen- p mag blijven verrichten. HUISSLACHTING. ndbouwers en landarbeiders, welke )f meer huisslachtingen hebben aan- aagd en daarvoor nog geen vergun- hebben ontvangen, moeten daarvoor 15 Oct schriftelijk opgaven doen len P.B.H. JEUGDWERK. COCKSDORP. Evenals in andere m op ons eiland, is ook te De Cocks- getracht een begin te maken met het Iwerk. Aangezien èr moeilijkheden van allerlei aard, zoals een ge- ite lokaliteit, gebrek aan materiaal bvoldoende personen, die leiding wil- |even. heeft men besloten, voorlopig «gin te maken met de jongens. Met angens t.m. 15 jaar is reeds begon- De ouderen komen spoedig aan de t. Bovendien wil men trachten de be king te krijgen over een behoorlijk geschikte boeken, teneinde de ebbers van lezen op vlotte wijze van ur te kunnen voorzien, er binnenkort hopen wij meer defi- fs te kunnen mededelen. B. TEXELSE MARKT. H Burg, 7 Oct. 1946. Aangevoerd' kapen f 45-70. 50 lammeren f 30-60. temmen f 60-120. 300 jonge hanen ^2,50. Voor de levering: 2 koeien. 5 ens, 1 n. kalf, 9 schapen. OUDESCHILD. Zaterdag werd in het Eigen Gebouw te Oudeschild een bonte avond gegeven, welke georganiseerd was door dhr Termaat en werd uitgevoei'd door een aantal V.C.J.B.'ers uit Noord- Holland. De zaal was geheel gevuld, toen de heer Termaat de aanwezigen een hartelijk woord van welkom toeriep. Spr. zeide zeer verrast te zijn over de grote toeloop. We zijn hier vanavond bijeen, aldus spr., omdat we bij elkaar horen en samen één gemeenschap vormen. Van de VCJB, de Vrijzinnig Christelijke Jonge- renbond, zijn hier vanavond een 60-tal leden uit N.-Holland aanwezig, die el kaar in een zomerkamp in Oude-Mirdum in Gaaslerland hebben ontmoet. Dit is zo in de smaak gevallen, dat ze besloten nog een reuniekamp te houden en hiervoor is Texel gekozen. Oorspron kelijk zou de avond alleen voor de V.C.J. B. zijn, maar we willen nu ook aan an deren laten zien, wat jn de V.C.J.B. leeft. We houden van plezier, doch verge ten ook de ernst niet en willen dit zo -be leven, dat ieder daarvan kan genieten. We hopen dat dit ook deze avond zo zal zijn. Na dit openingswoord, heette de V.C.J. 'B., afd. Oudeschild de aanwezigen wel kom met een keurig spreekkoor, waarna het woord aan de gasten was. De avond werd op vlotte wijze aan elkaar gepraat door een der jongeren, onder wiens lei ding een buitengewoon aardig bont pro gramma werd afgeperkt-, waarin voor dracht en zang elkaar afwisselden, onder broken door samenzang van alle aan wezigen. De bezoekers hebben zich kostelijk ge amuseerd. Vooral om de voordrachten' Zeemanskerkhof. Kampherinneringen, De Tweelingen en Een bezoek aan een voet balwedstrijd Holland-Belgie, werd sma kelijk gelachen. De voordracht „Het le ger der gezochten", over de illegale strij ders, vertolkte de ernstige noot. Al met al een zeer geslaagde avond, die bij vele jongeren de lust zal hebben opgewekt, om daar ook bij te zijn. Om ruim 11 uur sloot de heer Termaat de bijeenkomst, waarna de gasten nog enige tijd bijeenbleven onder het genot van een kopje chocolade. In de boerderij van den heer A. P. Dal- meijer werd overnacht, waarna Zondag een programma, uitsluitend voor de V.C. J.B. werd afgewerkt. Na de kerkgang op de Zondagmorgen, werd op de boerderij „De Zwaluw" (waar men door de familie Dalmeijer zeer gastvrij ontvangen werd) een warme maaltijd gebruikt toebereid op een echt kampvuur 's Middags werd er gewan deld, natuurlijk naar „het Bosje". De Zondagavond was gewijd aan de kunst. Viool- en pianomuziek, zang, lichtbeel den over schilderijen, declamatie van moderne poëzie vormden het programma. Na een wel wat korte nachtrust, ver trokken de 68 reünisten voldaan naar de overkant terug. Uit de belangstelling, die er was voor de praatmiddagen in de fruittuin is op nieuw gebleken, dat de fruitteelt ook op Texel wel enige belangstelling heeft.. Om tegemoet te komen aan het verlangen naar voorlichting op dit terrein, hebben wij- besloten een cursus voor fruittelers te organiseren. Wanneer .we hier spreken van cursus,' dan moet dit in een wat ruime zin worden opgevat. Waarschijn lijk zal deze voorlichting het midden hou den tussen een cursus en praatmiddagen. Iedere fruitteler is welkom. De kosten behoeven voor niemand een bezwaar te zijn, daar deze zeer gering zijn voor een cursus van 8 lessen van plm. 2V» uur. In totaal dus ongeveer 20 uur Deze cursus zal voor een gedeelte binnen en voor een ander deel in een fruittuin worden gegeven. Het is n.l. de bedoeling, practi- sche lessen te geven in snoeien, enten occuleren, enz. Waarschijnlijk zal de cursus omstreeks 20 November beginnen. De lessen worden gegeven in de Lagere Landbouwschool. Het lijkt ons het beste de cursus in de middaguren te geven, zodat het voor de buitendorpen mogelijk is met slecht weer per autobus naar Den Burg te ko men. Op de praatmiddagen gaven zich reeds een aantal personen voor deze cur sus op.Zij, die ook deel willen nemen gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij ondergetekende. De cursus wordt gegeven door den heer K. Houter, assistent van derï Rijkstuinbouwconsulent te Hoory. c. v Gr. KERKNIEUWS. Kapelaan C. J Vink, 6 Maart 1943 be noemd tot kapelaan te Den Burg, is door Z.H.E. den Bisschop van Haarlem be noemd tot kapelaan van de parochie St. Joseph te Nóordwijkerhout. Tot opvolger werd benoemd kapelaan C. van Wel, tot nu toe kapelaan te 't Kalf bij Zaandam. Donderdag na het lof is er^gelegenheid om van Kapelaan Vink afscheid te nemen in de pastorie. Woensdagavond om half 9 afscheid van de Verkenners op het hoofdkwartier en om 8 uur afscheid van de jongemannencongregatie. BEROEPEN. v Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk te De Cocksdorp en Eierland is beroepen de heer T. W Dekker, Cand te Olde- markt. JEUGDRAAD. OOSTEREND. Wil de Oosterender jeugd Woensdagavond tussen half 8 en half 9 in de oude o.l.s. zich komen op geven voor het winterwerk? Het IJ voor Amsterdam is eeuwenlang getuige geweest van ondernemingsgeest en fris initiatief. Daar werden de vloten samengesteld, die uitvoeren om nieuwe handelswegen te zoeken, om nieuwe be staansmogelijkheden te vinden voor de Nederlandse bevolking. Zo was het eeuwenlang, zo is het ook nu. Want wéér zoekt ons land nieuwe wegen om de welvaart te herstellen En wéér speelt het IJ voor Amsterdam daar in een rol, nu in snel tempo gewerkt wordt aan het zeeklaar maken van de eerste expeditie der Nederlandse Maat schappij voor de Walvisvaart. Het woord walvisvaart blijkt wij hebben het uit talloze brieven ervaren sterk op_de fantasie van het publiek te werken. Dit spruit waarschijnlijk voort uit wat er nog is blijven „hangen" van de lessen 'op school. Men heeft nog een vage voorstelling van die gezellige wandpla ten op school „Het leven onzer voor-f i ouders". En daar zag men dan baardige mannen in een kleine roeiboot met een harpoen achter een grote walvis aanja gen. Inderdaad, zo ging het eeuwen ge leden en toen waren de Hollanders vrij wel de eersten, die ter walvisvaart gin gen. Reeds in 1612 gingen Hollandse wal visvaarders naar het barre Noorden. Het was levensgevaarlijk werk in die kleine, open bootjes en menig dapper zeeman is bij dat werk omgekomen Het zijn dan ook knapen van belang, waarmee zij de strijd aanbonden en waar mede wij straks onder geheel andere omstandigheden de strijd gaan aan binden. Wist u wel, dat walvissen 30 m lang kunnen worden en soms 150,000 kg wegen? Dit is werkelijk geen vissersla- tijn, lezers, maar de zuivere waarheid. Een zuigeling-walvis u weet, dat een walvis een zoogdier is is altijd nog 7 meter lang en groeit 4x!t cm. per dagl Inmiddels ging de walvisvaart in Ne derland sterk achteruit en na 1870 nam ons land er in het geheel geen deel meer aan. Later zag Amerika er» het grote nul van in en tegenwoordig heeft Noorwegen de leiding. De Noren waren het ook, die de wal visvaart in geheel nieuwe banen leidden. Zij vonden in 1860 het harpoengeweer uit, spoedig gevolgd door de uitvinding van de harpoengranaat: Hierdoor liepen de vangsten snel op en de walvisvaart werd een ware industrie, toen de z.g. ,,fa- brieksschepen" werden gebouwd. Vroe ger sleepte men de dode walvissen aan land en daar werden zc dan in grote traankokerijen verwerkt. Hieraan herin nert nog de naam Sm eerenburg" op Spitsbergen, welke naam tevens zeggen wil, dat hel verwerken van die walvissen niet bepaald een zindelijk werkje was. Met de „fabrieksschepen" deed zich een ware revolutie voor in de walvis vangst. Op deze schepen werd een traan- kokerij gebouwd en in het achterschip werd c-en z.g. „slipway" ingebouwd, om de gedode walvissen binnen boord te slepen. Het „fabriekschip" wordt verge zeld van een aantal jageVschepen, .z. g. „catchers", die u zich moet voorstellen als een soort trawlers van ca. 400 ton. Op deze schepen bevinden zich de z.g. „gun ners'die jacht maken op de walvissen met de eerder genoemde harpoengrana ten De gedode walvissen worden dan door de slipway aan boord van het fa briekschip of moederschip gesleept. De verwerking van de walvis ge schiedt nu als volgt. De walvis wordt op het plandek gesleept en van zijn spek laag ontdaan. Het resterende karkas, vlees en been wordt in kleine stukken gezaagd en gesneden. Het spek, vlees en been worden door openingen in het dek in roterende kookapparaten gevoerd, welke in de fabrieksruimte zijn opgesteld. In deze apparaten wordt het ïuwe mate riaal gekookt, waarbij de traan wordt af gezonderd en via een serie van zuive ringsapparaten in de ladingstanks wordt gevoerd. Men noemt dit de „pelagische" walvis vangst. U begrijpt, welke een vooruit gang hiermede bereikt is, want men be hoeft nu niet meer de gevangen walvis sen naar dë kust te slepen. Dit is ook daarom van zo grote beteke nis, omdat, men niet meer dicht bij huis kan blijven bij de walvisvangst, want in het begin dezer eeuw waren de Noorde lijke ze'eën doodgevist. De Noren en de andere walvisvarende landen richtten zich nu naar het Zuiden. Tegenwoordig heeft de walvisvaart plaats in het zuid poolgebied en dat is zó ver van welk land dan ook verwijderd, dat hfct niet mogelijk is om een gedode walvis eerst aan land te brengen. (Zie slot volgend nummer). FAKKELOPTOCHT TEXELS FANFARE. Zaterdagavond hield Texels Fanfare corps een fakkeloptocht mei rrtuziek, die veel belangstellenden op de been bracht Het was niet mogelijk, alle wijken te bezoeken, maar de overgeslagenen krij gen ook een bezoek van het fanfare, zo dat men niet behoeft te mopperen. N GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur, onze plaatsgenoot, de heer A. J. W. Lap. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. N.N., Oosterend f2,50. Wed B., O'end f 2,50. A. E„ O'end f 2,50. M. B., Noorden f 2,50. J. P., Den Burg f 4,C. D., Den Hoorn f2,50. J. W., Eierland f2,50. J.K., O'end f 5, Rijkdom gelijkt op zeewater. Hoe meer men er van drinkt, hoe groter de dorst wordt. De minister heeft qesproken En wij hebben het verstaan. Niet de lonen, maar de prijzen, Noq wat meer de hooqt' in qaan. 't ls alweer hetzelfde liedje Met hetzelfde prachtrefrein: ,,Wie, ja WIE zal dat betalen, Zoete, lieve Beeltje, mijn". Toen de oorloq in het land was. Dachten wij: na deze tijd, Zullen we echt allen één zijn, Als we eerst maar zijn bevrijd. Maar, 't is weer de kleine man, die Het qelaq betalen moet, 't Is Jan Pet, die op zijn brood een Scliraapje marqarine doet. noomboter is we6r een luxe. Als in de daqen van voorheen. Dertiq cent per pondje duurder, Beel! We vinden hetniet leuk. HU1B DE RIJMELAAR. VAN DE REDACTIE. Advertentie-opdrachten voor de kranl, welke op Woensdag verschijnt, moeten uiterlijk DINSDAGMORGEN 8 UUR in ons bezit zijn. Voor het Zaterdagnummer uiterlijk VRIJDAGMORGEN 8 UUR. Dit geldt ook voor opgaven predikbeur ten, daar zij anders niet meer kunnen worden opgenomen. Inzenders van ingezonden stukken en verslagen gelieven het papier DUIDE LIJK en aan EEN zijde te beschrijven. TRACTORBANDEN EN -ONDERDELEN DISTRIBUTIEVE IJ. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat tractorbanden en tractoronderdelen distributievrij mo gen worden verhandeld. Men gelieve trac torbanden en tractoronderdelcn bij den importeur aan te vragen. AANVRAGEN EXTRA TOEWIJZING KUNSTMEST. De Prov Voedselcommissaris voor N.- Holland deelt mede, dat, wanneer hel een aanvrage kali (K 2 O) betreft, deze niet in behandeling kan worden genomen, aangezien het met de kalivoorziening nog zo gesteld is, dat het onverantwoord zou zijn een extra kalibemesting toe te die nen. De fosforzuurpositie laat echter wel loc aan ernstige gebreksverschijnselen, welke geconstateerd zijn bij grondonder zoek, tegemoet te komen. De aanvragen om extra toewijzing moeten altijd verge zeld gaan van een analyserapport van het Bcdrijfslaboratorium voor grondonder zoek te Groningen en moeten gezonden worden aan het Bureau P.V.C voor N.-Holland, Afd. Kunstmest, Landbouw- huis, Alkmaar. De eventuële extra toe wijzingen zullen in overleg met de be treffende Rijksland- of tuinbouwconsu- lenten worden vastgesteld. NAAR 'T HOOFD GESTEGEN SUCCES Je hebt mensen, die niet tegen twee glaasjes kunnen, en mensen, die niet te gen een groot inkomen kunnen. Dat stijgt hun naar het hoofd Menigmaal moet men denken Waarde vriend, het zou voor jou en je gezin gelukkiger geweest zijn, als je geen succes gehad had. Zodra iemand succes heeft, moet hij oppassen, dat hij geen drohken dingen gaat doen. Heel vaak kwam aan een veelbelovende carrière een ontijdig ein de, doordat het eerste succes den man naar het hoofd steeg. Hij werd onuit staanbaar voor zijn omgeving en nie mand had er lust in, hom verder vooruit te helpen. De grootste mannen van de wereld zijn meestal het eenvoudigst. Vraag uzelf dagelijks af, of u wel een voudig weet te blijven, als u omhoog be gint fe komen in de wereld" Blijf een voudig en u zult verder komen. SUCCES VERPLICHTE AANGIFTE. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat het verboden is, om te velde staande gewassen, die volgens het oordeel van "den teler niet meer gedorst kunnen worden, af te le veren. Een georganiseerde, die meent, dat een gedeelte van zijn oogst niet meer ge dorst kan 'worden, is verplicht hiervan aangifte le doen bij zijn P.B.H. DORSBR1EFJES VOOR TARWE. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat de telers, die tarwe afleveren voor de gestelde in leveringsdatum om daardoor in aanmer king le komen voor de premie, deze NIET ontvangen, indien geen dorsbriefjes voor tarwe zijn aangevraagd en ingeleverd bij den P.B H. WAARSCHIJNLIJK GEEN JEEPS. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat het niet waarschijnlijk is, dat er binnen afzien bare tijd weer jeeps Ier verdeling voor de landbouw beschikbaar komen. INGEZONDEN. JUISTE VOORLICHTING. Bali, 22 Sept. 1946. Mijnheer dc redacteur, Hiermede verzoek ik u, namens alle Texelaars der 4e Comp. op Bali, het vol gende in uw courant te plaatsen: Wij Texelaars hier op Bali, hebben ver schillende kranten-uitknipsels ontvangen, waarin wordt beweerd, dat hier. op Bali, hard wordt gevochten. Nu mogen wij in geen geval toelaten, dat op een dergelijke manier iets in de kranten geschreven wórdt, omdat het volkomen uit de lucht gegrepen is Hier. op Bali, is helemaal niet gevochten. Wij zijn allen goed gezond en groeten langs deze weg alle familieleden en kennissen. Dankend voor uw plaatsruimte, teken ik, hoogachtend, w.g. Sergt. D. »BIESBOER. s.v. TEXEL. Een groot aantal toeschouwers waren getuigen van een spannende, fraaie wed strijd tussen Texel 1Schoorl 1 En er is genoten. Wat we lange tijd misten was er nu, n.l. enthousiasme en medeleven. Daar was alle reden toe. want T. speelde beter en werkte al spoedig harder dan we gewoon waren. In dit tempo spelend, na deren we de goede comp. sfeer en is er kans op het begeerde resultaat. Reeds direct wordt er een hoog tempo ingezet, wat ons niet belet om het initia tief in handen te nemen en met lange of korte passen trachten we door de gele deren van S heen te breken. Al spoedig ondervindt. T. echter dat de S-verdediging zich heel moeilijk zal laten passeren. Steeds weten ze op tijd in te grijpen, ter wijl de doelman voor de rest zorgt. En kele goede kansen worden overgescho ten, of, als de bal in goede positie ge- bra'cht wordt, weet telkens een back of half in te grijpen. Maar dan zijn Arie en Herman er weer en plaatsen veelal goed naar 'de voorhoede. De S-aanvallen zijn rpinder talrijk, maar ook zij onder vinden de kracht van onze backs en spil, terwijl ook Lolle het weinige op af doende wijze behandeld. Als T vele aan vallen heeft opgezet en wij elk ogenblik een doelpunt verwachten, krijgt plotse ling de midvoor een prachtkans als Hénk mist, maar zijn schot mist het doel. On der grote spanning verstrijkt de eerste helft, maar ook na de rust zien we het zelfde beeld, waarbij onze achterhoede er steeds beter in komt. In dc voorhoede blijft hel mislukken, steeds weer is er een been of hoofd, of wordt er juist over het doel geschoten. Nico Eelman ruilt om met Jan Bruin, dit is voor beide een verbetering. Het publiek deelt in de spanning en vuurt de spelers aan, maar toch denken we al met een gelijk spel genoegen te moeten nemen, als Herman doorgeeft naar Dick, deze naar Jan Bruin, die met een laag schot in de bene den hoek ons en het publiek reden tot juichen geeft: 1-0 en nog 7 min. te spe len T. blijft het proberen, maar ook S. krijgt nog een goede kans, maar die le vert niets op. Onder grote spanning ver strijkt de tijd, maar in de stand komt geen verandering meer. T. heeft verdiend gewonnen en het was nuttig, want ook LSVV.heeft weer gewonnen. Uitslagen zijn: W -Waard-BKC 0-2; Oudesluis-Watervogels 3-1JVC-LSVV 2-9, GrashoppersMFC 4-2; Texel— Schoorl 1-0. A s. Zondag gaat T. naar N -Niedorp. Supporters geven zich weer voor Vrij dagavond op bij Hotel De Graaf. Reis kosten gelijk te voldoen. Watervogels è-Texel 2:2-5 Dat zit goed, lui, en nu doorzetten jongens. A.s. Zon dag komt Helder 4 op bezoek. Texel 3 kreeg er lelijk van langs met 5-1 van Wiron. Met de rust stonden we 1-0 voor, na de rust was het mis. Maar toch doorzetten en volgende keer beter hoor. En nu de adspiranten. Met 2-0 werd in Den Helder van Watervogels B ge wonnen Dat is een goed begin, jongens. Volgende week nog eens dunnetjes over A.s. Zondag N.N -Texel 1. Texel 2-Hel- der 4, Texel 3-BKC 3, Watervogels A Texel A. Zondag 20 Oct. a.s. Amusementsavond ten bate van ons trainingsfonds. TEX BOYS-NIEUWS Boys 1 klopte HRC 5 met 30. De meerdere aanvallen in aanmerking geno men, had dit wel 6-0 kunnen zijn voor de Boys, doch de H-keeper greep geweldig in Rust IrO, daarna een overwicht van de Boys. Onze voorhoede weel nog 2 maal te passmen: 3-0 Ofschoon H. goed samen spel te zien geeft, vindt ze onze verdedi ging in prima conditie, evenals de half- linie, die de voorhoede goed aan het werk zette. Er is weer met vuur gespeeld en dit bracht ons succes. Zondag a.s. even zo in W.-Waard, dan komt het goed, Boys. De start van het 2e tegen Succes 3 was minder gelukkig. Hoewel in het veld sterker, kwam dit in doelpunten niet tot uiting. Einde 4-1 voor S. Jac. Rijk, die den niet verschenen Bondsscheidsrechter verving, leidde de beide wedstrijden heel goed. Toch werd er aardig ge werkt, vooral de spil viel op door zijn goed verdelen en plaatsen. Zondag naar OVV Dat zal een zware wedstrijd worden. Zorgt dus in conditie te zijn. Boys 2. Zondag a s Boys AL.S. V.V. A en waarschijnlijk Boys B-Texel B. Brügemann moet ons verlaten als actief speler, hij maakte zijn uitrusting aan de vereniging over. waarvoor onze dank. Wc vertrouwen, hem nog lang als sportvriend in ons clubverband te zien. G Z.D.II.-NIEUWS. Het le elftal was wederom vrij. Het 2e speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen OVV 2, in de opstelling van de competitie. Er werd aardig spel te zien gegeven. Z. won met 4-1. A. Bakker maakte de vier goals. Ga zo voort Voor Zondag as. is voor het eerste en het tweede elftal een thuiswedstrijd aange vraagd tegen Wiron 1 en 2. De spelers, die schoenen over hebben, moeten dit even opgeven bij net bestuur. COMPETITIE DAMMEN. DE COCKSDORP. De damclub alhier heeft besloten deel te nemen aan de ei- landcompetilie. Inmiddels heeft zij haar eigen competitie aangevangen. Als club avond is, in afwijking van het vorige seizoen, de Vrijdagavond gekozen. Aan gezien door vertrek e.d. enkele trouwe leden moesten bedanken, doet het be stuur een beroep op eventuele damlief hebbers, zich bij de club aan te sluiten.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1