N ieuwe bonnen De lexelse Gemeenteraad ÏDijeen Consumentenerediet Een geslaagd paardensport; (eest SporI op Texel LtERd'aG 12 OCTOBER 1946 60c JAARGANG No. 5655. EXELSCHE COURANT or de 2e helft van dp lie periode 1946 13 tot en met 26 October. Bonkaarten KA, KB, KC 610. 3 t.m. 614 brood is 800 gram brood 5 brood is 400 gram brood 3 boter. enz. is 125 gram boter J boter, enz. is 125 gram margarine of 100 gram vet boter, enz. is 250 gram margarine of 200 gram vet alg. is 200 gr. kaas (waarvan 100 gr. korstloze kaas) alg. is 250 gram zachte zeep I alg. is 100 gram bloem 28 res. is 1600 gram brood res. is 800 gram brood 29 res. is 100 gram kaas (waarvan 50 gram korstloze kaas) Bonkaarten LA, LB, LC 610. 17 vlees is 100 gram vlees vlees is 400 gram vlees 10 melk is 4 liter melk 10, C 10 melk is 7 liter melk Bonkaarten KD, KE 610. 0, 111 brood is 800 gram brood J 18 boter, enz. is 250 gram boter ''■9 boter, enz/ is 125 gram margarine of 100 gram vet !0 alg. is 100 gram kaas (waarvan 50 gram korstloze kaas) !l alg. is 250 gram zachte zeep 28 res. is 800 gram brood 28 res. is 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits 29 res. is 100 gram bloem 29 res. is 300 gram bloem Bonkaarten LD, LE 610. 17, 038 vlees is 100 gram vlees 10, E 10 melk is 12 liter melk Tabakskaartcn, enz. 51 is 2 rantsoenen tabaksartikelen 52 is 200 gr. chocolade en-of suikerw. 51 is 2 rantsoenen tabaksartikelen 52 is 100 gr. chocolade en-of suikerw. Voor de week van 20 t.m. 27 Oct. zul- nog bonnen worden aangewezen voor hak, suiker, en thee. Deze week is wederom 100 gr. vlees tra beschikbaar, zodat men in totaal i0 gram per 14 dagen ontvangt. Boven- inoemde bonnen kunnen reeds op Vrij- jAg 11 Oct. 1946 worden gebruikt, met tzondering van de bonnen voor vlees melk, waarop eerst met ingang van iaandag 14 Oct. a s. mag worden gekocht. Petroleum voor kookdoeleinden en verlichting, j De na-uitreiking voor hen, die ver- j limd hebben bovengenoemde kaarten af halen, heeft plaats Woensdag 16 Oct. in het Distributiekantoor van 14 tol uur. A. M. Scheerzeep. Volgens persberichten moet de scheer- lepbon A. M. bij den winkelier zijn in- ileverd vóór 12 October a s. afijferaamvijzing T. D. voor schoenenbon. Voor het tijdvak van 1-25 Oct. 1946 is t eindcijfer 0 van de T.D. aangewezen. verstrekking hierop mag eerst plaats bben met ingang van 14 October 1946. Inleveren bonnen winkeliers. Versnaperingen: V 50, X 50. Rijst: E 23. oter: 595, 095 boter. Marganne-Vet: 596, 36 boter. Kaas: 597, 097, B 24 res. Vlees aren: 529, 530, 029, 030. 531, 532. Ta ak: T 49, X 49. T 50. Eieren: rantsoen- mnen. Brood. 587, 592, 087, 088, B 23 C 23, D 23 res. en nieuwe bonnen, lees: 529, 530. 029, 030, 531, 532. (Publ. no. 459). UITREIKING ivensmiddelcnkaarten K-L 612, Tabaks-, ersnaperings- of gecombineerde kaart 612. Op onderstaande data worden boven- •noemde kaarten uitgereikt. Te Den Hoorn op Maandag 14 October 916 in „Eigen Huis": 9-10 voor wijk H 137. 10-11 voor ijk H 3898 11-12 voor wijk H 99 en oger. 1-2 voor dorp 133. 2-3 dorp 34 7. 3-4 dorp 88 en hoger. Te Oudeschild op Dinsdag 15 October 946 in „Eigen Gebouw": 9-10 voor dorp 160. 10-11 voor dorp il110. 11-12 voor dorp 111160. 1-2 oor dorp 161210. 2-3 voor dorp 211 00. -4 voor dorp 301 en hoger. 4-5 voor 'ijk S. Te De Koog op Woensdag 16 October 946 in Café Hillenius: ,9-10 voor wijk K 137. 10-11 voor wijk l 38-71. 11-12 voor wijk K 72 en hoger. -2 v. dorp 1-61. 2-3 v. dorp 62 en hoger. Stamkaarten van alle gezinsleden moe- in worden medegebracht Zelfverzorgers ienen hun zelfverzorgingsboekjes mede brengen. (Publ. no. 545) HET „HOOGELAND". Woensdag a s wordt hiereen collecte ehouden ten behoeve van Het „Hooge- and", Chr. Ver. tot stichting en in- tandhouding van Arbeidskolonies voor evallen medemensen, drankzuchtigen, wervers, enz In deze inrichtingen wor sen de gevallenen de reddende hand toe- estoken en tracht men hen door het aten verrichten van allerlei werkzaam- eden, weer voor de maatschappij nuttig e maken. Gezien de geweldige criminali- eit onder de jeugd en de vele door de «rlog losgeslagenen, is het overbodig op ie noodzakelijkheid van deze collecte te lijzen. Geeft allen, met milde hand! KERKNIEUWS. N.H. GEM. OOSTEREND. De aandacht fordt er nog op gevestigd, dat de mor- lendienst om tien uur begint en het af scheid van Ds. Kok om half drie. ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 13 Oct op om 7 uur; onder m 5,52. Maan: 17 Oct. L.K., 24 Oct, N.M. loog watdr ter rede van Texel: 14 Oct. 12,23 en 12,40. 15 Oct. 0,45 en 1,08. 16 3ct. 1,41 en 1,55. 17 Oct. 2,23 en 2,52. 18 3ct. 3,27 en "4,17. 19 Oct. 4,55 en 5,45. !0 Oct. 0,33 en 7,14. Onder voorzitterschap van burgemees ter Rehorst, kwam Dinsdagmiddag onze gemeenteraad voltallig bijeen. Na een woord van welkom tot de aan wezigen, verzocht de voorz. een ogenblik stilte, om staande het overleden raads lid, wijlen den heer Hermes te herdenken. De geloofsbrief van den heer A. Backer werd goed bevonden, waarop deze, na 't afleggen van de belofte,, als raadslid werd geïnstalleerd. De notulen der vorige vergadering werden onder dankzegging gearresteerd. Alvorens de ingekomen stukken te be handelen, wilde de voorz. een jubilaris gelukwensen en wel de Texelse Courant, die haar 60e jaargang is ingegaan. Mr. Rehorst sprak de wetjs uit, dat op de vele honderden verslagen, welke er in de Tex. Crt. hebben gestaan, er nog velen zouden volgen. Ingekomen stukken. Goedkeuring van het besluit heffing schoolgeld, marktgeld en weeglonen, wij ziging heffing seinigingsrechten, ribol- geld, keuringsgeld vee, enz. Verder goed keuring besluiten inzake afwijking bepa ling winkelsluitingswet, begroting 1944- 1945 en de verhoging van de wethouders- jaarwedde van f 500 op f 800. Dezer dagen is op verzoek van den Dir. Generaal van de prijsbeheersing een plaatselijke commissie ingesteld, waarin de Middenstandsver., de Bond van Plat telandsvrouwen en andere organisaties vertegenwoordigd zullen zijn. Verder deelt voorz. mede, dat de Nuts- bouwstichting voorlopig afzonderlijk blijft bestaan en de woningen, die ze heeft, onder eigen beheer houdt, doch daarnaast kan een andere woningbouw vereniging komen en zijn er reeds uit nodigingen gericht om met B. en W. de ze zaak te bespreken. Aangaande de te stichten ijsfabriek, deelt voorz. mede, dat er reeds bespre kingen zijn gevoerd met de vissers en het bestuur van de visafslag en dat reeds 'n tezoek aan twee ijsfabrieken is gebracht, n.l. te Vlaardingen en Rijswijk. B en W zullen deze zaak ernstig bezien. Kunt u uw achterstand aan kleding, schoeisel, huishoudelijk linnengoed of eenvoudig serviesgoed niet uit eigen mid delen aanvullen? De staat stelt u door middel van voor schotten in de gelegenheid het noodza kelijke aan te schaffen. Voorschotten kunnen door ieder gezinshoofd en iedere alleenstaande worden aangevraagd, mits het totale weekinkomen van het gehele gezin of den alleenstaande beneden de hieronder voor de verschillende gezins grootten genoemde bedragen blijft. Gezinsgrootte in Max. gezamenlijk aantal personen inkomen van alle gezinsleden 1 f21,— tot f26,— 2 f35,— tot f40,— 3 f42,— tot f47,— 4 f49,— tot f 54, 5 f56,— tot f 61, 6 f63,— tot f68,— 7 f70,— tot f 75, 8 f77,— tot f82 9 f83,— tot f 88, 10 f89,— tot f94,— 11 f 95,— tot f 100,— 12 f 101,- tot f 106,- Dc bedragen varieren voor verschillen de gemeenten. De genoemde bedragen gelden voor gemeenteklasse I. Voor deze gemeente zijn ze vastgesteld als volgt: Den Burg alle bedragen met f 3.50. te verlagen voor het overige gedeelte der gemeente alle bedragen met f 5.te verlagen. Zij worden genomen na aftrek van inkomstenbelasting, loonbelasting en sociale verzekeringspremies. Aanvraagformulieren zijn van 7 Octo ber af a 5 ct. verkrijgb. bij postkantoren. Indiening van de ingevulde aanvraag formulieren dient te geschieden van 14 Oct. tot uiterlijk 9 November a.s. bij de Districtsraad (Raadhuis) in uw woon plaats. De Districtsraad beslist tot welk bedrag en op welke voorwaarden het voorschot wordt toegestaan. U beslist of u de ge stelde voorwaarden aaifvaardt. De afbetaling bedraagt ifcrmaal f 1, per week per f 100,voorschot. Bij lage inkomens wordt deze verminderd. Wie behoefte heeft aan een consumen tenerediet aarzele niet hiervan gebruik te maken. Niemand wordt een verplichting opgelegd boven zijn krachten. (Publicatie van het Centraal Bureau voor het Consumentenerediet). VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat aan Jan Willem Schagen, wo nende te Texel, Oudeschild 376 en inge schrevene voor de dienstplicht, lichting 1946, uit deze gemeente, krachtens art. 17 der Dienstplichtwet voor één jaar vrij stelling van de dienstplicht is verleend. Tegen deze uitspraak is, ingevolge art. 21 van bovengenoemde wet, beroep mo gelijk tot uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop deze uitspraak ter algemene kennis is gebracht. Tot beroep zijn gerechtigd de ingeschre vene, wie de uitspraak geldt, elk der overige voor dezelfde gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettelijke vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn. moet bij mij worden ingediend. Texel, 10 October 1946. De Burgemeester voornoemd, REHORST. Als bestuurslid der Stichting Nijver heidsonderwijs voor meisjes, wordt mevr. J. Koning-Bruin voorgedragen, die met 11 van de 13 stemmen wordt gekozen. Punt 4 van de agenda vermeldt aankoop gronden van den heer S. C. Eelman, ge legen achter de Schoonoordweg en tussen de Schoonoordweg en de Wiltekruisweg. Verder twee stukken aan de Westerweg en een in Oudeschild. Deze gronden zul len worden bestemd voor eventuele uit breiding van de begraafplaats en als bouwterrein voor woningen. De gronden aan de Westerweg maken het mogelijk een geprojecteerde weg te bebouwen van de Wésterweg naar de Kogerdwarsstraat. Hiervoor zal men een perceel van den heer C. Keijser moeten kopen. De totale prijs van deze grond bedraagt f 20,000, wat voorz. een billijk bedrag noemt. De heer Drijver vraagt, of de schade vergoeding van f3000, welke door den heer Eelman is gevraagd wegens het weg halen van heesters, met overdreven is. Voorz. antwoordt, dat dit niet 't geval is. Wijziging Algem. Politieverordening. Aan de verordening waarbij bepaald is, dat men tijdens openbare uitvoeringen van zang en muziek, stilte moet betrach ten, zal worden toegevoegd, dat de poli tie rustverstoorders kan verwijderen en verbaliseren. Een maatregel, die van harte toegejuicht kan worden. Bij art. 60bis is het verboden schapen of andere dieren te spannen op andere wijze dan B en W. vóorschrijven. Art. 69b is dusdanig gewijzigd, dat het verboden is paarden e.d. binnen 500 M. van de openbare weg voor de verhuur te hebben. Bij art. 103 is bepaald, dat honden, die zonder muilkorf loslopen door de politie mogen worden afgemaakt. Dit wil met zegge$ dat. er maar direct op losgescho ten wordt, doch indien het nodig mocht zijn, zal de politie van dit recht gebruik maken. De heer Bruin vindt deze verordening 'verstrekkend en vraagt of het verplicht is, dat alle honden gemuilkorfd moéten zijn. Met name noemt spr. schoothondjes. Hierop antwoordt de voorz., dat deze verordening met verstand moet worden toegepast. Buiten de bebouwde kom zal men een hond aan 'n lijn moeten houden. Verhoging jaarwedde hoofd Visafslag, was het zesde punt van de uit 15 punten bestaande agenda. Als agent van de Visserij centrale had de heer Bakker eerst een neven-inko men, maar nu dit niet meer het geval is, menen B en W hem een volledig salaris te moeten geven. Hierbij hebben zij zich laten voorlichten door Den Helder, waai eenzelfde functionaris is en wil men het salaris stellen op f 2600-f 3200. Het is een functie, die veel werk en financiële ver antwoordelijkheid vraagt. In de eerste 8 maanden van dit jaar werd meer dar. een millioen omgezet. Voorz. meent, dat hier, een behoorlijke bezoldiging behoort. De heer de Waard stelt voor, deze zaak in besloten vergadering nader te bezien. Voorz. vindt dit niet noodzakelijk en vindt, dat deze zaak best in het openbaar behandeld kan worden. Dit is van zake lijke aard, alleen als er een persoonlijke kant aan is, moet het in geheime verga ring behandeld worden. Aangezien echter meerdere leden deze aangelegenheid in besloten vergadering willen behandelen, gaat de raad in geheime vergadering bijeen. Wanneer na een kwartier de openb. vergadering wordt voortgezet, blijkt, dat dit punt van de agenda tot 'n volgende vergadering is aangehouden. Vervolgens is aan de orde het voorstel credietverlening bouw muziektent. De heer Zijm dankt uit naam van het Texels Fanfarecorps B en W en de raad voor hun medewerking en financiering en brengt den heer Tiessen, die de bouw kundige voorlichting op zich genomen heeft, lof voor de accoustiek en de vorm van de muziektent. Voorz. zegt zeer erkentelijk te zijn voor deze woorden en zal de lof, den heer Tiessen toegezwaaid, over brengen. Drinkwaterleiding op Texel. Een belangrijk punt van de agenda is het voorstel van B en W om de Provincie uit te nodigen op Texel een drinkwater leiding aanteleggen. Voorz. wijst er op, dat het drinkwater op Texel over het algemeen slecht en schaars is. Ook is het kostbaar, wanneer men water van el ders moet laten komen, wanneer de bak ken leeg zijn. Daarom zijn B en W tot de overtuiging gekomen, deze zaak bij Ged. Staten voor te dragen. Texel is het laatste gedeelte van de provincie Noord- Holland, dat nog van waterleiding ver stoken is Zelfs de meest afgelegen ge meenten hebben waterleiding. Er zijn besprekingen met twee leden van de Prov. Waterleiding gevoerd, die zeer geïnteresseerd waren en verzocht hebben kaarten over te leggen, waarop de bouw van de wegen tot uiting komt Door de oorlog, waardoor Texel getroffen is, is ons eiland zegr zwaar belast en wordt aangedrongen op de grootst mogelijke medewerking van de Provincie en Rijks subsidie. Sinds 1911 wordt er al over waterleiding gesproken en liggen er rapporten in het archief Deze zullen echter opnieuw moeten worden bezien. B en W staan op het standpunt, dat heel Texel moet worden voorzien, anders krijgt men in de toekomst weer allerlei uitbreidingen. Het is niet practisch uit te voeren, dat ieder huis van waterlei ding wordt voorzien, sommige huizen zijn zó afgelegen, dat dit uitgesloten is. Voorz. ziet het net als het lichtnet van de T.E.M. Spr. hoopt, dat het binnen niet al te groot aantal jaren zijn beslag zal krijgen en dat het „plan" niet zijn gouden jubileum zal vieren. (slot volgt) Een vrolijk stuk muziek, verzorgd door de geluidsinstallatie van den heer A. de Wilt. prachtig materiaal, een flinke op komst en betrekkelijk goed weer, zie daar factoren, die allen hebben medege werkt om de paardensportdag volledig te doen slagen. Jammer was het, dat de be langstelling niet nóg groter was, want wat de aanwezigen geboden werd, was alleszins een bezoek waard, maar we twij felen er niet aan, dat deze dag de be langstelling voor de paardensport be langrijk heeft aangewakkerd. Om half 2 werd met, het programma begonnen, dat op een te waarderen vlotte wijze werd afgewerkt. De jury, die bestond uit de heren E. Noordijk, C. Kuip en S. Koning Johzn., had geen gemakkelijke taak, maar naar we hier en daar ons oor te luisteren leg den, was het publiek het met haar uit spraak volkomen eens Telkens wanneer de rode, blauwe en groene linten aan de winnende paaiden waren bevestigd, ^naakten deze een ereronde ever het ter rein, waarbij zij van het publiek een hartelijk applaus in ontvangst mochten nemen Het hardrennen onder den man zorgde voor de nodige spanning. Om drie uur eindigde deze. zo zeer geslaagde middag, waar o.a burgemees ter Rehorst aanwezig was. Hier volgt de uitslag: Eenspan landb tuigpaarden: 1. Joh. Kikkert, Westergeest; 2. J. Brouwer, O'end; 3. J. Boersen, O'end Eenspan koudbloed: 1. M J. Kikkert, Den Hoorn; 2. Jn. Bakker, „Atlas"; 3. Joh Bakker, „Amalia". Tweespan landb. tuigpaarden: 1. Joh. Kikkert, Westergeest; 2. M. T. Bakker „Spyk"; 3. Jn. Brouwer, Oosterend. Tweespan koudbloed: 1. M. Witte, „Sii Robert Peel"; 2 J. C. Witte, „Burst"; 3. A. de Ridder, Eierland. Tweespan koudbloed, gekruist: 1_M. J Kikkert. Den Hoorn; 2. J. Duinker, Den Hoorn; 3. Joh. Bakker, „Amalia"; Eerv. verm. Jn. Bakker, „Atlas". Hardrennen onder den man: 1. D. Kuip, De Koog; 2. D. Zijm, Evcrstekoog; 3. C. Kuiper, De Waal. Hierna kreeg de rijvereniging de „Wad- denruiters" de gelegenheid om haar kun nen te tonen, onder leiding van haar in structeur Schoorl. Met Tally-Ho, behaal de C Kuiper, Harkebuurt, de le prijs, K. du Porto de 2e en B. Trap, de jongste van het gezelschap, de 3e prijs. Met individu eel springen behaalde K du Porto een le, Willy Zijm 'n 2e op Robert en 'n 3e prijs op Gusta. De heer Schoorl, die buiten me dedingen mee deed, was de enige, die 't parcours zonder fouten reed. Verder vergastten de Waddenruiters ons op carrousselnjden en patrouille- springen, wat alle lof verdiend. Klokslag vier was deze demonstratie beëindigd en begaven de aanwezigen zich huiswaarts, na door de feestcommis sie een plezierige avond in de balzaal te zijn toegewenst. K. STERK OVERLEDEN. De bekende lammerenkoopman en in veehouderskringen geziene persoonlijk heid Klaas Sterk, die ruim 35 jaren jaar lijks een groot deel der Texelse lamme ren kocht, is na een langdurige ongesteld heid nog plotseling overleden. In zijn woonplaats Bodegraven heeft Donderdag j.l. de teraardebestelling plaats gehad. HET PERSONEEL VAN TESO ZELF EENS EEN DAG PASSAGIER. Voor de vele drukke werkzaamheden door het personeel in het seizoen ver richt, heeft het bestuur hierover haar waardering willen uitdrukken, door het organiseren van een autotocht voor het personeel, welke uitstekend is geslaagd. Onderstaand volgt een klein verslag: Zo gingen we dan per eerste boot, Met de „Dokter" van de TESO-vloot. We hadden ook onz' eigen bus, Dat was al heel gemakk'lijk dus. De vrouwtjes mochten ook weer mee, Dus was de hele zaak O.K. De zon, wat niemand had verwacht. Kwam ook, in ongekende pracht. Ook werd er nog één opgehaald, Want diens vacantie was bepaald, Dus reden we maar even om, Dat was dan ook nog niet zo dom. We zongen toen het „Voorwaarts" lied, Ze sprongen uit hun bed, subiet. Toen gingen we op Mokum aan, Daar werd een „koppie" eerst gedaan, En toen naar Utrecht, 't doel der tocht, Waar het hotel werd opgezocht, d' Inwendige mens werd daar versterkt, Wat door een ieder werd gemerkt. Via Hilversum, t'rug naar Amsterdam, Naar een revue, dat kwam er van. Daarna weer naar Den Helder dan, En kwamen we 's nachts op Texel an. Rest nog een woord van dank en hulde, Aan het bestuur van TESO en Direc teur, Was de verwachting hoog gespannen, Zij stelde zeker niet teleur. JURR BEUMKES. N.V.V.-CABARET Evenals voor de oorlog heeft het N.V.V, weer een Cabaret tournee georganiseerd, waarbij ook de Texelse Bestuursbond in de gelegenheid is gesteld, om voor Texel een avond te beleggen. Het N.V.V. zal er, evenals voorheen (gezelschap Marie Hamel) voor zorgen, dat de aanwezigen een genotvolle avond hebben. Het tournee wordt thans verzorgd door het G. G. Cabaret, wat nu met een ge heel nieuw programma komt. Medewerkenden zijn o.a. Emmy Ar- baus, (bekend van de radio), Iwan Ras- kolnikow met Hans Jongman, Flip v. d Schalie, Hendrik Lysen, sketches en Lion Contran. S.V. TEXEL. Zondag weer een volledig programma, 4e kl. A: Grashoppers-Oudesluis; MFC-J VC; LSVV-W.Waard, N.-Niedorp-Texel; Schoorl-Watervogels. Door de uitslagen van j.l. Zondag is wel duidelijk geworden, dat Grashoppers er best kunnen zijn voor een nieuweling. Belangrijk zijn de uitslagen van LSVV W.Waard en Schoorl-Watervogels, maar ook Texel zal zich weer geheel moeten geven; N.-N. is voor ons altijd een lastige klip geweest. Denkt er om. lui, om 11 u. verzamelen bij Hotel De Graaf. Afd. N H. 2 I: HRC 5-ZAP 2; Waterv. 2 -Kaagvogels 1; W.Waard 2-Tex. Boys 1; Texel 2-Helder 4; Crfll.oog 1-Succes 2. Om in de running te blijven moet ook nu hard gewerkt worden voor de over winning. 3 G Oosterend-Tex. Boys 2; Wiron 1- ZDH 1; Texel 3-BKC 3. Van ons 3e ver wachten we nu 'n extra goede wedstrijd. Zorgen de spelers er voor vroegtijdig hun 1enue in orde te hebben? Adsp. K: JVC A-HRC B, Succes A-Hel der B, Waterv. A-Texel A. Adsp. A gaat dus weer naar Den Helder, aanv. 9,30 u. Jullie gaat dus met de bus.. Om 7 uur dus present. Maandagavond trainen. Denkt er om, nu de meeste spelers van schoenen voor zien zijn, allen op je post. Zondag 20 Oct. a.s. wordt ten bate van ons trainingsfonds een Amusementsavond met bal gehouden in Hotel Texel. Houdt deze avond vrij. het zal gezellig worden. Adsp. hedenmiddag half 3 trainen. TEX. BOYS-NIEUWS. Programma 13 Oct. Boys 1 naar W. Waard. Vertrek 11,15 bus Groeneplaats. Al is jullie aanvoerder verhinderd en wordt het een zware strijd, dubbel je best doen en dan succes hoor. Boys 2 naar OVV. Vertrek 1,30 van hoek Zwaan per fiets: Adsp. A, jullie le comp wedstrijd is eindelijk daar. Spelen om 12 u. tegen L. S.V.V. A. Laat zien wat jle kunt, jongens. Onze geestelijke adviseur, kapelaan Vink, heeft ons gisteren verlaten. Namens de ver. nam het bestuur afscheid van hem met dank voor wat hij voor ons deed. Wij heten onzen nieuwen directeur reeds van harte welkom. Dinsdagavond 7 uur en 8,30 weer pre sent in de.zaaF hoor. Zie elftallen in het kastje. G. Z.D.II.-NIEUWS. Voor het le elftal is voor Zondag de zware uitwedstrijd in Den Oever tegen Wiron vastgesteld. Wiron startte Zondag j.l. met een 5-1 overwinning op Texel 3, difs jullie weten wat ons te wachten staat. Maar toch kan het, want juist te gen een sterke ver. spelen we het beste, dóch dan moeten ook alle spelers zich voor de volle 100 pet. geven Wij spelen in een kleine afd. van 7 clubs, dus „de eerste klap is een daalder waard". Ver trek Zondagmorgen om 11,15, na de kerkdienst, van Den Hoorn en we reke nen op een groot aantal supporters. Wie mee wil, moet zich voor Zondag opgeven bij het bestuur. Het tweede is vrij. HOCKEYCLUB PIONIERS. Zondagmorgen wordt er om 10,30 een oefenwedstrijd gespeeld Zie voor de opstelling het kastje op de Groeneplaats. SCHAKEN. De schaakvereniging Philidor begint Zaterdagavond om 8 uur haar competitie in Hotel De Graaf. Het vorig seizoen werd Philidor kampioen van Texel, ter wijl een van haar leden, de heer K. Doc- ter het persoonlijk kampioenschap won. Philidor kan nog vele leden, vooral jongere, gebruiken. Laten zij, die in de schaaksport belang stellen, Zaterdag avond eens komen kijken, het kost niets en is zeker de moeite van het aanschou wen waard BEROEP AANGENOMEN. De heer T. W Dekker, candidaat te Oldemarkt, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te De Cocksdorp en Eierland aangenomen. Met het voorzien in deze predikantenplaats zijn alle vaca tures in de Ned. Herv. Kerk op Texel weer vevüld. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 4 tot en met 10 October 1946. Geboren: Lia dv Jan C. Dros en Enge- lina E. Witte. Elisabeth Adriana Wilhel- mina dv Adriaan Mechielsen en Wilhel- mina H C. M. Verstegen. Marianne d v Cornells Dogger en Vrouwtje Boon. Theo zv Wijbrancl N. Pereboom en Marina C. Kuijper. Johanna Louisa dv Karei C. Zoetelief en Geertrui van Kooten. Jacob Meijert zv Arie Boon en Jeltje Dootjes. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Theodorus Warmerdam en Elisabeth Geertruida Dop. Omer Ludovi- cus de Kind en Fijtje Buis. Overleden: Dirk Kooger. 72 j., echtg. v. Hilkje Gonggrijp. Anna Elisabeth Mole naar, 82 j., wed. v. Reijer Ran. Cornelis Dalmeijer, 72 jaar, ongeh. Gevonden: zilveren schakelarmband, schroevendraaier. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: H H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur, in Ooster end om 10 uur. Biechtgel. van 77,30 u. Communie onder alle Missen en 7 en 9 uur. Lof om 7 uur. Deze week H.H. Mis sen om 7 en 8 uur Communie vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook 6,30 uur. Iedere avond half 8 Octo- beroefening. Maandag ook H. Mis om 9 uur. Dinsdag 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Woensdag 9,30 plechtige gez. huwelijks mis, 8 uur jongenscongregatie. Donder dag 8 u. H. Mis in Oosterend. Vrijdag half 4 biechtgel. v schoolkinderen. Zater dag 4 t.m. 8 u. biechtgel. op hele uren. Half 8 Octoberoefening.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1