Distributïenieiiws [)e Texelse Gemeenteraad Lijeen VV apenstilstand in Nod.-liulië Slechte wegen De Wolsituatie Sport op Texel BENSDAG 16 OCTOBER 1946. 60e JAARGANG No. 5656. EXELSCHE COURANT UITREIKING ensmiddelcnkaartcn K-L 612, Tabaks-, rsnapcrings- of gecombineerde kaart 612. )p onderstaande data worden boven- oemde kaarten uitgereikt. 'oor De Koog zie Texelse Courant van October 1946. e Oosterend op Donderdag 17 October t, in Gebouw voor Chr. Belangen: 10 voor Bosweg, Kerkplein, Nieuw- at. 10-11 Kerkstr., Hoekstr. 11-12 v. oolstr., Weststr. 111. 1-2 Weststr. en hoger, Peperstr. 111. 2-3 Peper- jat 1261. 3-3,30 Peperstr. 62 en ho- )p Vrijdag 18 October 1946: 0-11 voor wijk O 169. 11-12 wijk O -110. 1-2 wijk O 111—143. 2-3 wijk O en hoger. 'e De Waal op Zaterdag 19 October '46 lc o.l. school: -10 voor het dorp 152. 10-11 voor dorp 53 en hoger. 11-12 voor wijk W. Stamkaarten van alle gezinsleden moe- worden medegebracht Zelfverzorgers oen hun zelfverzorgingsboekjes mede jrengen. (Publ. no. 455.) AFHALEN LUIERBONNEN. s. moeders, die de 3e verstrekking ir extra voeding reeds hebben ontvan en nog geen baby-pakket hebben ge- kunnen van heden af de luierbonnen alen. Medegebracht dienen te worden stamkaart van de a.s moeder. (Publ. no. 460). CONSUMEN TEN CREDIET. lelegenheid tot het inleveren van aan- agformulieren en het vragen van in- itingen bestaat op het Raadhuis op sdag, Woensdag, Donderdag en Vrij- van 9-12 en van 14,30-17,00 uur. V.V.V. „TEXEL". )p Vrijdag 25 October a.s. zal de Al- ïene Ledenvergadering worden gehou- en in verband met de belangrijke nda, welke op deze vergadering zal den afgewerkt, verzoeken wij alle ?n reeds thans deze datum te willen eren. De agenda zal in de Texelse irant van Woensdag 23 October volle- worden opgenomen. Prof. Schermerhorn sluit een accocrd met Sjahrir. 'e Batavia is officieel medegedeeld, een wapenstilstand tot .stand is geko- n op de grondslag van stabilisering huidige militaire posities en het even- :ht tussen geallieerde en Indonesische jdkrachten. De door beide partijen rgestelde getalssterkten werden we- zijds aanvaard. BRAND OP HET STRAND, .ngstige herinneringen aan bange da- werden opgewekt, toen Vrijdagmid- 1.1. omstreeks 5 uur de sirene te Den g de brandweer alarmeerde voor een ind, welke was ontstaan in de trawler „Bruinvis", die te De Koog op het ind ligt. Onmiddellijk rukte de brand- ir, onder leiding van commandant dstra uit, maar toen zij ter plaatse im, bleek de brand reeds te zijn ge- t en kon men volstaan met een on- zoek naar de oorzaak in te stellen, vermoedt, dat de ijzeren buitenwand het schip door het electrische las- araat, waarmede aan het schip wordt rerkt, dusdanig is verhit, dat een tarlt brandstoffen, dat in de bunker het schip aanwezig was, in brand is aakt. Op een gegeven ogenblik zagen werklieden een dichte rook uit het erschip opstijgen en begaf iemand van personeel zich met een touw om middel, naar beneden, om de oorzaak van vast te stellen. Ivenwel werd de man door de gewei- rook gedwongen ijlings het onder- ip te verlaten. Direct heeft men toen brandweer gewaarschuwd, doch in- Idels slaagde men er zelf in, het vuur Jt emmers water te doven, en woord van lof voor de brandweer uer zeker op zijn plaats. Men mag schertsend \yel eens de spot gesto- hebben met de mooie uniformen, het os heeft weer eens bewezen, dat het I, zeer snel aanwezig kan zijn. Dit- il was ingrijpen niet nodig, doch was wel het geval geweest, over gebrek water zou men zeker niet te klagen 'oen gehad. NZE ACTIEVE MELKSLIJTERS. Veral in den lande wordt hard ge kt aan de wederopbouw. Ook onze kslijters aan Den Burg zijn in actie omen, zó zelfs, dat er een onderlinge Istrijd gaande is tussen P. Kok met nykar en Nan Huisman met bakfiets, eerste maal won P. Kok, de tweede »1 N. Huisman. Den heer Kok werden fmen aangeboden. Door het bestuur prijzen beschikbaar gesteld. Morgen- tend om 6,45 uur wordt de finale ge en. Mochten er zijn, die nog prijzen ^en beschikbaar stellen, dan zullen de- iankbaar door de heren Joh. D. Bak en P. Boon worden aanvaard. „NEDERLAND HELPT INDIE". p 18 Oct. a.s. vind een zeer belang- e radiorede plaats door Oud-Minister ter over de stichting „Nederland helpt ie". Hierin worden verslag en verant- irding van het eerste bestaansjaar uit- racht en de toekomstplannen bespro- TEXELSE MARKT. en Burg, 14 Oct. 1946.^ Aangevoerd, schapen f 40-85. 28 lammeren f 25 15 rammen f 60-120. 400 kippen f 2 Voor de levering: 10 varkens, 6 'en, 3 n. kalveren, 5 schapen. Dhr Westdorp betuigt zijn erkentelijk heid voor het initiatief van B en W en hoopt op een vlugge uitvoering. Dhr Bruin sluit zich hierbij aan en zegt dat de toestand in Oudeschild verschrik kelijk is. Het is hem een wonder, dat er nog geen ziekten uitgebroken zijn. Dhr A. Backer zegt, dat de Directeur van de Volksgezondheid monsters heeft genomen en dat er niet één goed was. Daarom vraagt spr. om er extra drang achter te zetten. Hierop antwoordt de voorz., dal dit ook de bedoeling is, vandaar, dat het nu kort af aan de prov. gevraagd wordt. Dhr Keijser is bang, dat de gemeente zich geheel aan de provincie over geeft en zou er aan toe willen voegen, dat men zich aansluit op de voorwaarden als voor de gehele provincie. Voorz. antwoordt, dat men zich niet aan de prov. overgeeft, doch het. alleen absoluut vraagt. Weth. van Dommelen merkt op, dat het rijk subsidie voor onrendabele gebieden geeft. Dhr. van Heringen vraagt of men ver plicht is zich aan te sluiten wanneer de prov. besluit waterleiding aan te leggen. Dit is inderdaad het geval. Alzo wacht men verdere berichten af. Als afgevaardigde en plaatsvervangend afgev. naar de aandeelhoudersvergade ring der N.V. T.E.M. worden de heren C. Roeper en Jb Drijver voorgedragen, welke beide heren worden gekozen. Tot technisch commissaris der N.V. T. E.M. wordt Ir. Gebhard benoemd De fraudeverzekering wordt verhoogd van f 21000 tot f 50000. Instelling Commissie voor ruil verkaveling. De landbouwgronden in het oude ge deelte van Texel liggen zeer verspreid, wat zeer kostbaar is. De vooruitzichten voor de landbouw zijn niet zo rooskleu rig en daarom is het de bedoeling, dat ruilverkaveling van gemeentewege gesti muleerd w'ordt. In Den Hoorn zijn reeds besprekingen gevoerd met Ir. Maandag, die daar binnenkort een lezing hoopt te houden. Deze ruilverkaveling is iets, wat wellicht enige jaren in beslag zal nemen. Op Wieringen wordt er reeds hard aan gewerkt en daarom zal men voorstellen, dat de commissie een bezoek aan Wie- ringen brengt, waar een landmeter bezig is en waar men van den burgemeester van Wieringen alle inlichtingen kan krij gen. De idee moet uit de bevolking zelf voortkómen en het is de taak van de commissie ,de boeren daarvoor rijp te maken. Wanneer er een grote meerder heid voor is, kan men overgaan tot het loepassen van de wet, met als slotstuk de verplichte ruilverkaveling. In deze commissie zullen de heren Hin, Roeper en Keijser zitting hebbexi. De heer Keijser zou naast de Landbouworganisaties ook de polderbesturen in willen schakelen, met welk voorstel de voorz. zich geheel kan verenigen. Dhr Bruin vraagt of de landarbeidersorganisaties er ook niet bij vertegenwoordigd kunnen zijn. Hierop antwoordt de voorz., dat de commissie vrij mandaat heeft. Verkcop voormalige school met schoolwoning to Oost. Te Oost staat een zo goed als nieuwe school met woning,die wel nooit meer als zodanig gebruikt zal worden, recjen waar om B en W voorstellen beide te verko pen. Men wil er de voorwaarde aan ver binden, dat de school ingericht wordt als woning, met het oog op het nijpende wo ninggebrek, al zal men desnoods iets minder ontvangen. Dhr Bruin vraagt of de gemeente er geen woning van kan maken, terwijl dhr Zijm bang is, dat wanneer deze voor waarde er aan wordt verbonden, men er een schijntje voor zal ontvangen. Dhr Drijver wil het gebouw opruimen en ook de oude school met woning te Oosterend opruimen en daarvoor een nieuwe on derwijzerswoning voor het hoofd te Oos terend bouwen. Voorz. zegt toe, een en ander nader te bezien. Weth van Dom melen merkt op, dat de school zeer veel aan onderhoud kost. Tot gemeente-geneesheer, uitsluitend voor de armenpractijk, wordt herbe noemd Dokter H. W. van Dommelen. Als laatste punt vermeldt de agenda 't voorstel tot ondërhands verhuren van de woning Kogcrstraat 1. B en W stellen voor deze woning te verhuren aan den heer F Kassenaar.. Hieromtrent merkt dhr Westdorp op, dat het huis eigendom van de gemeente is en dat er straks een woning moet worden afgebroken. Dit ge zin had spr. gedacht onder te brengen in het perceel Kogerstraat 1. Voorz. ant woordt, dat het nog wel een jaartje zal duren eer dit huis zal worden afgebro ken. Tegen die tijd zal er wel een wo ning voor dit gezin beschikbaar zijn. Dhr Westdorp merkt op, dat deze woning zo lek is als een zeef. Voorz. oordeelt, dat het noodzakelijk is. dat de heer Kasse naar in de woning komt en wordt aldus besloten. Tenslotte vragen B en W machtiging voor het aangaan van een kasgeldlening groot f 50,000 met een max. rentevan 2 pet., in verband met betalingen, omdat de rijkssubsidie er nog niet is. Wordt aangenomen. Rondvraag. Dhr Bruin vraagt, waarom de Nuts- bouwstichting bezwaar had om te komen tot stichting van één woningbouwvereni ging. Antw. Omdat de nutsbouwstich- ting vast zit aan de Vereniging het Nut en men daardoor niet zo spoedig kon be slissen. B en W willen voortmaken en er hebben reeds besprekingen met de ar-> beidersorganisaties plaats gehad. Verder vraagt dhr Bruin of er al schot in het Oudeschilder sportveld komt. Antw.: Er is geschreven aan de regenten van het Weeshuis, waarmee onderhandeld moet worden. Dhr Westdorp heeft gehoord, dat de huur van de noodwoningen f3,50 is. Dit vindt spr. te hoog; de nieuwe woningen in Eierland doen f 3,tot f 3,50 en de nieuwe woningen te Den Burg f 4,en f 3,50. Antw.: De prijs van de midden- woningen is f 3,en van de hoekwonin gen f 3,25. Het voorschrift is, dat de hu ren hetzelfde moeten zijn. Voorz. zegt toe, dit nader te zullen bekijken. Verder vraagt dhr Westdorp, of er vol doende toezicht op de bouw van de nieu we woningen is, omdat er vroeger nogal geknoeid werd. Antw.: Een opzichter van de wederopbouw en- de heer Veld- stra zijn met het toezicht belast. Vervolgens deelt dhr Westdorp mede, dat Qp het vliegveld 130,000 klinkers zijn Hiervan heeft polder Eierland er 30,000 gekocht. Oorlogsbuit wil de restant ko pen van de dienst landbouwherstel. Spr. vraagt, of dit niet iets voor de gemeente is. Voorz. dankt voor deze tip en zegt er aandacht aan te schenken Tenslotte vestigt dhr Westdorp de aan dacht van B en W op de bussenstrijd, wel ke De Cockdorp kent. Een jaar geleden, toen ieder zich nog te voet of per antiplof moest verplaatsen, werd dankbaar ge bruik gemaakt van vrachtauto's, zelfs door TESO, die de „Jumbo" in gebruik had. Ook de particulieren werden hier mede vervoerd. Langzamerhand werd het vervoer beter en kreeg men de beschik king over een paar bussen, waarmede de kerkgangers werden vervoerd, alsmede de boeren, die naar de markt moesten. Nu is de verkeerinspectie gekomen en heeft op de bussen van Barends én Reuvers beslag gelegd? Spr. betreurt dit ten zeer steVoorz. antwoordt, dat deze zaak ook de aandacht van B en W heeft ge trokken en dat gepoogd is in onderhan deling te ireden. Met het gemeentebe stuur is géén overleg gepleegd. Voorheen was het verkeer onderworpen aan B en W. maar de verkeersinspectie is een over blijfsel van de bezetting. TESO heeft in deze zaak medewerking van B en W ge vraagd. maar daarop zijn B en W niet ingegaan. Dhr Westdorp vindt de hou ding van TESO zeer laakbaar. (Zie volgend no.) Het is bedroevend, zo slecht enkele wegen op ons eiland thans zijn. Zó zelfs, dat dokter en veearts genoodzaakt zijn, te adverteren, dat zij niet tijdig hulp kunnen verlenen, omdat de wegen, voor al 's nachts, door de vele kuilen en gaten, niet te berijden zijn. Is dat niet een toe stand waarin verbetering en liefst zo spoedig mogelijk, moet gebracht wor den. Is het nu werkelijk gebrek aan per soneel en materjaal, of wordt het maar op de lange baan geschoven, tot de alge hele verbetering begonnen kan worden? We zouden toch met een voorlopig dicht maken van de kuilen de eerste tijd zeer gebaat zijn! Heus, wij menen, dat dit niet zo behoeft te blijven. Maar dan ook aan gepakt. LANDBOUWVACANTIEFONDS. Volgens de goedgekeurde C.A.O. door het College van Rijksbemiddelaars, d. d 29 Juli 1946, opgenomen in de Ncd. Staatscourant van 28 Aug. 1946, is het vacantiefonds voor de landarbeiders bindend verklaard. Volgens dit officiële besluit moeten er aan de losse landarbeiders vacantiebon nen verstrekt worden met terugwerken de'kracht vanaf 1 Mei 1946, welke een waarde vertegenwoordigen van 2Va maal het uurloon, dat geldt volgens de C.A.O. Wanneer er in accoord meer verdiend zou worden, blijft dit toch 2V* maal het gewone loon. Deze bonnen moeten elke week verstrekt woeden bij de uitbetaling van het loon. Wanneer minder dan 6 da gen per week wordt gewerkt, dan wordt in evenredigheid hiermee het aantal bon nen verminderd. Deze bonnen zijn voor de betrokken werkgevers verkrijgbaar bij den heer P. Dros -Bzn., Plaatselijk Bureauhouder te Eierland. Ik wil er bij de werknemers op aan dringen dat zij zo vlug mogelijk aan spraak maken op deze vacantiebonnen, teneinde de achterstand niet groter te maken dan zij reeds is. Ook op de werk gevers doe ik een dringend beroep om deze sociale taak zo goed mogelijk tot haar recht te doen komen. Al te lang hebben de vacantiebonnen opgeborgen gelegen in de safe van den P.B.H n. 1. enige maanden. In alle dagbladen, week- en landbouw bladen is over deze materie geschreven, dus kan niemand zich beroepen op onbe kendheid over deze belangrijke kwestie. Werkgevers en werknemers, stapel de moeilijkheden niet nodeloos op en laten we gezamenlijk de overeengekomen en bekrachtigde besluiten uitvoeren. Dit voorkomt veel onaangenaamheden. Wellicht ten overvloede zij hier nog vermeld, dat opplakboekjes voor de bon nen voor ge- en ongeorganiseerde land arbeiders verkrijgbaar zijn bij den pen ningmeester van de diverse landarbei dersorganisaties. J. WESTDORP. De Cocksdorp, 14 Oct. 1946. KERKCONCERT TE OUDESCHILD. Wij vestigen de aandacht op de adv. in dit nummer betreffende een op 18 Oct a.s. te houden orgelconcert te Oudeschild. Verdere medewerking verlenen nog mej. E. Dijt, cello; mevr. D. J. B. Termaat- Bartelds, declamatie; het Oudeschilder kerkkoor en een dubbelmannenkwartet. (Van onzen fin. medewerker). De grote achterstallige voorraden ga ven aan de wolsituatie een algemeen som ber beeld. Eveneens als na de vorige We reldoorlog verwachtte men, dat deze op gestapelde voorraden op de markt wel crisisverschijnselen teweeg zouden bren gen, temeer daar de voorraad van het Britse Gemenebest thans viermaal zo groot is als in 1938, het is de voorraad van twee normale wereldwolproductie- jaren, of wel dertigmaal een normaal seizoen-overschot Experts hadden berekend, dat men eerst in 1958 van dit overschot verlost zou zijn, wanneer tenminste nieuwe ont wikkelingsmogelijkheden voor syntheti sche vezels niet nog grotere stagnatie zou den veroorzaken. Aan de Joint Organisation werd de moeilijke taak van de liquidatie van de ze voorraden opgedragen. Zij stelde z. g. „richtprijzen vast (vaste aan- en ver koopsprijzen) en streefden zodoende nor malisering van de wolprijzen na (het geen ons een onmogelijkheid lijkt, bij een zo fijn gedifferencieerd organisch pro duct als de Schapenwol; de laatste Lon- dense wolveiling telde ca. 1500 verschil lende geclassificeerde Austr. en 950 Nw.- Zeelandse wolkwaliteiten!) Door deze politiek kon destijds een prijsdaling voorkomen worden, en sinds eind Juli werd zelfs een stijgende ten- denz merkbaar. De J O. kocht alle door Australië, N.-Zeeland en Zuid-Afrika aangeboden wol op. De voorraad ver minderde nu met 40 pet. Er zijn nu nog wel 6 mill, balen over, doch de vraag van Europese (België en Frankrijk), Ameri kaanse en Chinese zijde is vrij groot. De wolproducerende landen gaan thans zelf hun eigen wolverwerkende in- dustrien uitbreiden, daar het wegens het geringere gewicht voordeliger is om het eindproduct (garens) uit te voeren, dan de ruwe wol. Zo bestaat in Australië het voornemen om een derde deel van de jaarlijkse wolscheer zelf te verwerken. De prijzen zijn reeds met 25 tot 55 pet. gestegen De Amerikaanse vraag is zo groot, dat zij nagenoeg een derde van de gehele wereldproductie opneemt. De Amerikanen hebben op het ogenblik veel kledingwol, dus merinowol nodig en de grote militaire opdrachten komen bier ook nog bij. Amerika voert nu bijna vijf maal zoveel wol in als voor de oorlog; het Amer. publiek verbruikt nu 80 pet. bui tenlandse wol. terwijl dit percentage vroeger slechts 20 pet. was. Alles wordt in het werk gesteld, om de binnenlandse productie op te voeren; de subsidie aan de inheemse schapenfokkers is vervier voudigd. Het Intern. Wol Secretariaat ont plooit thans een uitgebreide propaganda om een verdubbeling van het Amerikaan se wolverbruik te bereiken. De andere textielgrondstoffen zijn thans namelijk duurder en moeilijker te verkrijgen. De positie van de wol schijnt op korte ter mijn zo gunstig te zijn, dat de J. O. zich hoe langer hoe meer terugtrekt om alles aan de vrije handel over te laten. Over het verloop der Londense wol veilingen zie Tex. Crt. van a.s. Zater dag FR. JEUGDWERK. DE COCKSDORP. De plannen voor het deze winter te ondernemen jeugdwerk hebben thans definitieve vorm gekregen Jongens van 16 jaar en ouder worden opgeroepen (ook uit Eierland) om op Maandag 21 Oct. a.s. 's avonds half acht in 't Theehuis„Hooyberg" te willen ko men. teneinde met de leiders, de heren R Hooyberg en S. Bakker, het programma te bespreken en deze eerste avond nut tig en aangenaam te passeren. Het ligt in de bedoeling deze avonden zodra de werkzaamheden aan de school klaar zijn, in dit gebouw te vervolgen, waarbij gerekend wordt op de steun van B. en W.; in deze zin, dat een lokaal gra tis beschikbaar gesteld zal worden. B „MET DE ZON IN JE HART" IN „CASINO". Een R A.O. Kleinkunst Ensemble onder leiding van Willy v. He- mert met Max v. Wely aan de vleugel. „Bal na" heeft zeker velen naar „Ca sino" gelokt. De zaal was tenminste goed bezet, toen de militaire „The Rhythme Brigade", onder leiding van Leo Burg- graeve met een pittige mars de avond opende en de stemming er in bracht, wel ke bleef tot het einde. Doordal het Gezelschap met de laat ste boot, die bijzonder laat was, eerst te 9 uur arriveerde, werd door het orkest menig no. op voortreffelijke wijze ten gehore gebracht. Onderwijl werd een ver loting gehouden, 'waarvoor aardige prijs jes beschikbaar waren. Majoor der Genie, ingenieur W. J. v. d. Moulen, tévens R A.O.-officier, opende met een kort woord en sprak de wens uit, dat door dergelijke avonden te orga niseren, de land- en zeemacht meer tot samenwerking mochten komen, en dat 't gezelschap er in zou slagen, de avond tot een aangename te maken. En dat is won derwel gelukt. Het was een non-stop programma. Na een aardige prol'oog, waarin Jule Verstraete als Vagebond ons zong van "De zon in het hart", volgde „Arbeid Adelt", door mevr Ria Schmit, als werkster. „De raadgevingen aan jon ge meisjes" door dezelfde dame voorge dragen, deed de zaal schudden van het lachen.' „The King of Jazz" werd zeer verdienstelijk gezongen door Paolo Smit. „De Schaakpartij", waarin de declamatie van Ted Viehoff zeer goed was, was een aardig tableau uit de oude tijd, met hier en daar iets uit het heden. Petra Jonker zong een lief lied.. Jammer was, dat tij dens de pianosolo door Max v. Wely, S.V. TEXEL. Uitslagen Grashoppers-Oudesluis 6-0; MFC-JVC 1-1; LSVV-W.Waard 1-3; N.- N.-Texel 1-2; Schoorl-Watervojgels 0-0. Texel 2-Helder 4 6-1; Texel 3-BKC 3 7-0; Waterv. adsp A-Tex. Boys A 1-7. Dit was een goede dag voor T. Alle wedstrijden gewonnen, beter kunnen we het met wensen. N.-N.Texel. Het le elftal won met veel moeite van N -Niedorp met 2-1. Het vlotte deze keer niet erg, er werd erbar melijk slecht geplaatst en achter be greep men elkaar niet altijd. Vooral voor de rust liep dit een paar maal wonder baarlijk goed af. Maar de punten zijn binnen en dat is de hoofdzaak. Bij de thee hadden we een 1-0 voor sprong door Ale, in de 2e helft maakte Jan Bruin uit 'n voorzet van Ale er 2-0 van. Ongeveer 10 min. voor lijd werd het nog 2-1 en was het nog everf knij pen. In de stand kwam echter geen ver andering meer. Texel 2 speelde tegen Helder 4 een pittige wedstrijd en hoewel we in H. een sterke ploeg verwachtten, namen we het spel meer en meer in handen, zette snel le aanvallen op en wisten de stand op 4-0 te brengen eer ze kans zag eenmaal te gen te scoren. Na de rust bleven we sterk aanvallen, terwijl H. ondanks hard werken onze achterhoede niet kon pas seren, met nog 2 doelpunten uit een flink aantal kansen wonnen we met 6-1. Ook het 3e schoot uit haar slof en maak te BKC 3 in met 7-0. Ook hier is aardig gespeeld en er werd hard voor gewerkt. Ook de Adsp. wilden met onderdoen en scoorden er lustig op los en wonnen met 7-1 in Den Helder van Watervogels A. Al met al een reden tot vreugde. Nu voorbereiden voor Zondag a.s. Texel 1, houdt er rekempg mee, dat BKC haar 2 wedstrijden gewonnen heeft, dus stelt u op een prima wedstrijd in. Texel 2 is vrij. Texel 3 zal aan Ooster end een harde dobber hebben. Maar aan pakken en zorgen voor de goede geest in de ploeg èn trainen. Adsp. ontvangen JVC A. Maakt uw Zondagavond vrij voor de amusementsavond met bal, ten bate van ons trainingsfonds. Zondag kaarten halen aan het loket op het sportterrein. Stand 14 Oct. '46, 4e klasse A: Texel 4 3 1 0 7 7—3 LSVV 4 2 115 13— 7 BKC 2 2 0 0 4 3—0 Grashoppers 4 2 0 2 4 115 W.-Waard 4 2 0 2 4 97 Schoorl 3 1113 3— 1 Oudesluis 4 1 1 2 3 612 Watervogels 3 0 2 1 2 35 MFC 4 0 3 13 5 9 JVC 2 0 111 3—10 N-Niedorp 2 0 0 2 0 28 TEX. BOYS-NIEUWS Ons le, dat met enige invallers naar W-Waard moest, liet de punten daardoor achter. Uitslag 4-2. Niettemin was een gelijkspel de juiste verhouding geweest. Thuis en compleet, zal het zeker kun nen. Zondag Helder 4 thuis, prepareer je daar op Boys. Hel 2de ging tegen OVV 1 eervol ten onder: 1-0. Geen slecht resul taat tegen een der sterkste in jullie afd. Jammer, dat Theo die penalty miste, an ders had het gelijk gestaan. Nu Zondag vol goede moed naar ZDH 1; dat zal een zware opgaaf zijn, jongens, daar Z. van Wiron 1 won. LSVV A stelde zeer teleur, door niet op te komen. Er werd vergeefs op het veld gewacht. Dat zal hen een paar ver- liespunten kosten. Zondag VZVA, een welbekende van de Adsp-dag in Alkmaar. We ontvingen nog enige schoenenbon- oen, gegadigden stellen zich in verbin ding met den voorzitter. G. Z.D.H.-NIEUWS. Het eerste elftal heeft kans gezien Wi ron *op eigen veld met 2-1 te kloppen. Bijgewoond door een talrijk publiek, werd om 2,45 uur begonnen. De wedstrijd werd in een hoog tempo gespeeld. Z. nam voor de rust de leiding, rust: 1-0. In de 2e helft begint W. goed en de midvoor maakt met een prachtig doel punt gelijk. Fel wordt er om de leiding gestreden. 20 min. voor het eind zette Theo de bal goed voor en onze midden voor gaf Z. voor de 2de maal de leiding: 2-1. Luide aangemoedigd door hun grote aanhang, gooide W. alles op de aanval, maar onze achterhoede liet zich niet meer passeren en onder grote spanning komt het einde van deze sportief gespeel de wedstrijd. Zondag komt Boys 2 op bezoek, aan vang 2,30 uur. Voor het 2de is nog geen wedstrijd bekend. veel van het goede verloren gmg, door de ietwat drukke stemming in de zaal. „Old Kentucky" en „Hollands" konden zeer wel bekoren evenals mej. Karin Larsen met haar „Rondreis door Italië", waarin ze ons vertelde van de oude ker ken, waaraan verschillende personen een bezoek brengen, doch niet allen voor een gebed. Tot slot de vermakelijke scène „De Vergrotende Trap", waarin uitkwam, dat niet alles goud is, wat er blinkt. Majoor v. d. Meulen bracht dank aan de opvoerenden en bood de dames bloe men aan. De mededeling, dat het bal tot 3 uur zou duren, ontlokte een spontaan applaus. Velen bleven tot het einde en het moet gezegd, met, een band als „The Rhythme Brigade" k^n het niet anders, of de tijd vliegt om en de stemming blijft er in Het was een mooie avond en de organi satoren kunnen tevreden zijn. Voor 1 Nov. is er weer een pracht pro gramma te wachten. We krijgen dan een Cabaretavond „Niemand de deur uit" ensucces verzekerd.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1