L V.V. „TEXEL" I )istributienieu\vs lgemene denvergadering Vrijdag, 25 October 1946 Het afscheid van Ds. A. W. Kok „Lief en Leed der dieren in Casino Mr. Reliorsl over hel Rerlil Hulde aan Schipper Zuidewind Sporl op Texel IqENSDAG 23 OCTOBER 1946 60c JAARGANG. No. 5658 TéXelsche COURANT TEXTIEL. De oude speciale textielpunten, waar de geldigheid 15 Oct. '46 was ver en, kunnen a.s. Vrijdag nog bij de itributiedienst worden ingeleverd. Op irte opplakvellen indienen. U.B. Petroleum voor stalverlichting. 'oor stalverlichting kan per H-formu- petroleum worden aangevraagd en i voor het tijdvak van 15 Oct. t.m. 31 1946 en voor het tijdvak van 1 Janu- t.m. 31 Maart 1947. lierop dient betrokkene het aantal lien en paarden, dat op de datum van ivrage in de stal aanwezig is, te ver- Iden. Voorts dient betrokkene rop door het electriciteitsbedrijf een •klaring te laten stellen, dat de stallen t op het electriciteitsnet zijn aange- ien. (Publ. no. 462.) NIEUWE RANTSOENBONNEN. Iet Centr. Distributiekantoor deelt de, dat met ingang van 27 Oct. 1946 itsoenbonnen en rantsoenkaarten van uw model in gebruik zullen worden lomen voor voedings- en genotmidde- De nieuwe bonnen zijn uitgevoerd in kleuren rood, blauw, rood met blauw rood met grijs. De tekst is gedrukt in arte letters en bestaat uit de aandui- g van hoeveelheid en artikel, vooraf gaan door de letter E. )e thans in omloop zijnde rantsoen- inen der taeslagkaarten blijven geldig 21 Dec. 1946. De in omloop zijnde selbonnen blijven ook na laatstge- •mde datum geldig. Eveneens blijven dig de rantsoenbonnen ,,een rantsoen ikel A" voor Vi rantsoen huishoud- of etzeep en „een rantsoen artikel K" ir een paar schoenen (uitsluitend aan epatrieerden uit Ned.-Indië). GEMEENTE TEXEL. )e Burgemeester der gemeente Texel ligt de inwoners der gemeente uit ter retarie opgave te doen (mondeling of nftelijk) van alle goederen, waarvan bekend is, dat zij door Duitsers ge- •ende hun terugtocht in Frankrijk, gie en Luxemburg zijn geroofd en in e gemeente werden achtergelaten. )e opgaven worden tot 15 November ter gemeente-secretarie ingewacht ifexel, 18 October 1946. De Burgemeester voornoemd, H. W. v. DOMMELEN, Loco-B. OLTREKKEN VAN HUWELIJKEN. )ver het voltrekken van huwelijken rdt medegedeeld, 'dat als regel aange- iden wordt, dat Dond<ydag de huwe- len worden voltrokken door burge ester Rehorst. )p andere dagen, en eveneens bij af- zigheid van burgemeester Rehorst, idt de huwelijksvoltrekking plaats door der overige ambtenaren van de bur- rlijke stand; hiervoor is, behoudens uit- ideringen, aangewezen de heer A. van inst. DROEVIG ONGEVAL TE NOORD-SCHARWOUDE. !en zeer droevig ongeval heeft zich de ige week Maandag voorgedaan te ïrd-Scharwoude. De 10-j. Piet Koorn, zoontje van onzen vroegeren plaatsge it, D. Koorn, was met enige vrindjes de achterklap van een vrachtauto ge- mmen. Even voor een brug sprongen kinderen er af, de auto reed achter met het treurig gevolg, dat de jeug- e Piet onder de wielen terechtkwam, verwondingen waren zo erg, dat hij slag dood was. Donderdag j.l. had de [rafenis plaats. Een schat van bloe- >n en kransen dekte de baar. Terwijl de werd neergelaten, strooiden drie ka- raadjes bloemen in het graf, waarna Hoofd der School, de heer M. Kriek, orden richtte tot de kinderen, en, in 't londer tot de zo zwaar getroffen ou ts. Door Ds. Nell, Ned. Herv. predikant, td een geestelijk woord gesproken. Na Onze Vader verlieten de talrijke aan- zigen diep onder de indruk de doden- MIDDENSTANDS VERG ADERING. lelanghebbenden maken wij er op at- t, dat de vergadering wordt gehouden len Woensdag 23 Oct. en niet op Don- dag 24 Oct., zoals op de convocatie rd vermeld. s avonds om 8 uur in Hotel „Texel". AGENDA: üotulen vorige algemene ledenverga- ang. Verslag van de controle-commissie en goedkeuring der rekening inzake het financiële beleid van den penningm [ingevolge art. 17 v. d. Statuten). Benoeming controle-commissie voor 1947 ingevolge art. 18 van de Statuten Jaarverslag van den administrateur aver het seizoen 1946. Bespreking contributieregeling en 'oorstel tot verhoging van het bedden- jeld. Bespreking van de plannen voor het seizoen 1947. Rondvraag. Sluiting. Vij vertrouwen, dat alle leden zonder zondering deze belangrijke vergadering '•en bijwonen. vergadering van V.V.V. Texel te De og is UITGESTELD tot 30 Oct. a.s. HET BESTUUR. OOSTEREND. Voor een stampvolle kerk heeft Ds. Kok Zondag afscheid ge nomen van de Ned. Herv. gemeente te Oosterend, welke gemeente hij 14 jaar ge diend heeft. De dienst ving aan met het zingen van Ps. 122:1-3, waarna de yoor- ganger voorging in gebed. Gelezen werd Openb. 22, terwijl als tekst werd gekozen Joh. 20:30-31: „Jezus heeft nog vele an dere tekenen voor de ogen zijner disci pelen gedaan, die niet beschreven zijn in dit boek, maar deze zijn geschreven, op dat gij gelooft, dat Jezus is de Christus, de Zoon van God, en opdat gij. geloven de, het leven hebt in Zijn naam". Vandaag, aldus spr., is er een grens ge steld en komt er een einde aan mijn werk als predikant in uw gemeente. Ik heb 3 maanden de tijd gehad, om aan de ze gedachte te wennen, maar het blijft moeilijk. Ik heb nog wel op mijn besluit terug willen komen als het mogelijk ge weest was. Waarom? Is 14 jaren niet lang genoeg7 Zoveel preken gehouden, zoveel huisbezoek, catechisaties, enz. Nu het uur van scheiden er is, voel ik, dat ik te wei nig gedaan heb volgens de opdracht. Hoe gaarne zou ik het over doen. Maar zou ik dan weer niet tekort schieten? Het is moeilijk, maar tevens heerlijk, dat het werk nooit voleindigd wordt, omdat de aard en het heil van de boodschap geen einde heeft. Nimmer raken We uitge preekt, uitgedankt, uitgezongen, in geen 14 jaar en in geen 10O jaar, wat we aan Jezus Christus te danken hebben. Deze afscheidstekst is een postcriptum. In dit boek heeft Johannes willen getui gen van de heerlijkheid van Jezus Chris tus, het Licht der wereld, het Brood des Levens. Dit boek getuigt van het eeuwi ge woord, dat vlees werd. Als Johannes aan het einde komt, dan is zijn werk vol tooid. Heeft hij dan alles gezegd? Neen, want zo alles zou worden beschreven wat Jezus gedaan heeft, dan zou de aarde de boeken fiiet kunnen bevatten, maar Jo hannes heeft in dit Evangelie een klein deeltje voorgehouden uit het rijke leven van Jezus Christus. Neen, Johannes heeft niet alles ge zegd en tochwél alles. Het gaat er niet om of wij alle dingen van Jezus we ten, maar of wij Hem kennen. De andere evangelisten zien Jezus grotendeels in het slavenkleed, maar bij Johannes is dit zo doorzichtig, dat het koningskleed er doorheen schittert en komen wij onder de majesteit van Jezus Christus. Hij was de teleurstelling van de menselijke verwach ting, niet de vervulling van menselijke wensen, maar wél de vervulling van Gods beloften, en dat is beter. De verwachting die wij van het leven en ook vaak van God hebben, loopt vaak anders uit, maar later heeft Johannes gezien, dat Gods beloften zijn Vervuld. Welke? Dat Hij gekomen is als onzen Hogepriester, om het goed te maken tussen God en tus sen ons, als onze profeet, waarin God ons tot rust brengt en als onze Koning, die alle macht gegeven is. Zonder de macht van Jezus Christus begrijpen wij de Bijbel niet. Om één ding hebben wij te bidden, dat God ons den Heiligen Geest Door een voorlopig bestuur, bestaande uit de heren J. Stechweij, Joh. Stemfort en mej. G. Witte Dd., werd Donderdag 17 Oct. een filmvoorstelling gegeven, waar in de heer G. Nieuwerchuysen op vlotte wijze doel en streven van de Ver. tot Bescherming van Dieren uiteen zette. Des middags werd voor de schoolkinderen der hoogste klassen van de lagere school en des avonds voor de ouderen, de film vertoond. Muisstil was het des middags, toen voor de kinderen de film werd ver toond en enthousiast kwamen ze thuis, nog vol van hetgeen ze hadden gezien en gehoord Des avonds opende de heer Z. Stolk met een kort woord. Hierna kreeg de heer Nieuwenhuysen, Dir. v.d. Ned. Ver. •tot Bescherming van Dieren, Prinses Ma destraat 40, Den Haag, het woord. Reeds dadelijk bleek, dat spr. een dierenbe schermer is van de bovenste plank en dat hij van veel lief en leed der dieren ken nis droeg De film, die toegelicht werd, leerde ons veel goeds der dieren, doch niet minder het leed, dat door de mensen aan de dieren nodeloos wordt aangedaan. We zagen het veevervoer, dat meermalen een aanklacht is tegen de mensen, die zich Christenen noemen. Dagelijks berei ken vele klachten het Bureau in Den Haag en de Inspecteurs zijn steeds op weg en maken verscheidene proces-ver balen op Een schande noemde spr het, dat het dier enkel wordt beschouwd als een middel om geld in het laadje te brengen. Spr. wees hierbij speciaal op 't couperen der staarten van paarden en schapen. 8000 honden liggen jaar in jaar uit aan de ketting. De hond krijgt een trap van de baas, wanneer hij slecht ge mutst is. De spenen van de koeien wor den op verschillende manieren dicht ge maakt om op de markt met een volle uier te komen. Dat de dieren ondragelijke pijn lijden, daar wordt niet op gelet. Spr. vertelde van een moeder, die haar kin deren bezig hield, door een poesje op 'n gloeiend fornuis te zetten, om te laten zien, hoe het diertje daarop reageerde; hoe koeien 5 dagen en nachten in regen en wind, met de koppen naar de grond gericht, vastgebonden op een veeboot staan. Vele adviezen worden verstrekt voor het bouwen van stallen. Jaarlijks worden duizenden dieren, door ondoel matige inrichting <}er stallen, de vuur- geeft, opdat wij Christus leren kennen Geloof is niet het „zéggen", maar het wagen, dat Hij de Christus is en men zich daarin geborgen weet in leven en in sterven. Daarom is dit kleine Evan gelie van Johannes genoeg, om de naam van Jezus Christus te kennen. Ook onder deze preek moet nu een streep gezet worden, maar nog is alles niet gezegd. Doch dat kan ook niet, ook al zou ik hier blijven, nooit zou ik uitge sproken rakan, als ik zou willen vertellen wie Je2us Christus is en voor ons wezen wil. God weef, dat ik altijd begeerd heb, Jezus Christus te prediken, dat ik mijn best gedaan heb. de heerlijkheid van Hem te laten zien. Hem hebben wij no dig, zonder Hem zijn we voor eeuwig verloren. God geve, dat hetgeen ik ge sproken heb, genoeg mag zijn geweest, om Jezus Christus te doen kennen Na het gemeenschappelijk zingen van Gez. 174:4 richtte Ds. Kok zich met eni ge korte woorden tot de aanwezigen. A1-* lereerst tot Ds Winter, met wien spr. na de hereniging van de kerken, een half jaar had samengewerkt. Ds. Kok sprak de wens uit, dat Ds Winter en de ge meente elkaar spoedig geheel zouden le ren kennen en geestelijk zou mogen wor den verrijkt. Verder richtte hij zich tot de ringcollega's, burgemeester en mevr. Rehorst, dekerkeraad, kerkvoogden en notabelen, organist, koster en kosteres en tot de gemeente Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door Ds. Winter, burgemeester Re horst en den heer S. van Heéringen. die namens de kerkeraad en de gemeente sprak. Op zijn verzoek werd Ds. Kok staande de zegenbede uit Ps. 121 toege zongen. Met een kort slotwoord dankte Ds. Kok de verschillende sprekers en eindigde de ze dienst met dankgebed. dood ingejaagd. Spr. had onlangs een ernstig gesprek met H.M. de Koningin over de econ. en geestelijke dierenbe scherming, vooral in deze na-oorlogse ja- ïen. H. M. legde hierbij grote belangstel ling aan de dag. Prinses Juliana werd kortgeleden lid van de afd. Baarn. Ver der zeide spr., dat hij op goede gronden de hoop kon uitspreken, dat binnen niet al te lange tijd het doden, ook van wild, van gemeentewege, hier plaatselijk zal worden geregeld. Tot zolang moet het publiek opgewekt worden, de dieren zo humaan mogelijk te doden. Wat het bin den der schapen betreft, dit is reeds in de raad geregeld en tot een goede oplossing gebracht. Reeds 86 jaar bestaat de Ned. Ver. en vóór 23 jaar was hier reeds een afd., waarvan men in lang niets meer hoorde. De heer G. Wortman en echtgenote ble ven echter rustig doorgaan. Het ophangen van kippen en konijnen keurde spr. af. Beter is, de kippen met 'n scherp mes de keel af te snijden en de konijnen met een ronde stok achter de oren een klap te geven. De kinderen be hoefden hier echter niet bij te zijn, meen de spreker. Het zou ons te ver voeren, alles weer te geven, wat dhr Nieuwenhuysen ons die avond vertelde. We willen eindigen met deze woorden: „Wie het wél meent met ons land en ons volk, wordt lid van Dierenbescherming". In de pauze gaven zich 63 leden op. Een bestuur, bestaande uit de dames G. Witte Dd, en A Willemsen en de heren L. Broere (voorz.), J Stechweij. Joh Stemfort, Adr. Brouwer, J. Heuie, G. Wortman, C. W. v. Moort, J. Dingemanse (adviseur), werd samengesteld. Dhr Stechweij bracht spr. dank voor het gesprokene. Het was een prachtavond, de films wa ren prima verzorgd en we zagen leerza* me opnamen. De spreker, een vlotte, en thousiaste causeur, is voor de Ned. Ver. van onschatbare waarde. Wij twijfelen dan ook niet, of de afd. Texel zal na deze avond met kracht de hand aan het werk slaan en nog vele leden winnen. AUTOBUS 11.45 VAN OOSTEREND. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat, wanneer men met de bus van 11,45 van Oosterend vertrekt, men niet gegarandeerd is, dat men dan aan sluiting krijgt op de boot van 12,30 ver trek van Texel. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de assistent der Be lastingen, de heer A. Statema, is met in gang van 1 Nov. a.s. bevorderd tot hoofd-assistent van genoemde dienst. Standplaats blijft Texel. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Noordijk, te Amersfoort, slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het can- didaatsexamen in de Veeartsenijkunde. RUILVERKAVELING. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling, dat Ir. Maandag, op 31 Oct. a.s. naar het eiland komt, om een lezing te houden over de ruilverkaveling. Nadere berichten volgen nog. SPECERIJEN ZONDER BON. Binnenkort zullen door een verbeterde aanvoer, peper en nootmuskaat zonder bon verkrijgbaar zijn. Het ligt in de be doeling voor deze producten maximum prijzen vast te stellen. Hoewel het reeds in het voornemen lag, binn'enkort een bon, voor specerijen aan te wijzen, is de aanvoer thans zodanig, dat binnen af zienbare tijd aan de normale binnen landse behoeften zal kunnen worden voldaan. DE WAAL. Woensdag j.l. werd door de Ontwikkelingsclub de eerste lezing geor ganiseerd en wanneer voorzitter Roeper opent, kan hij het welkom toeroepen aan Mr. en Mevr. Rehorst en verder aan een vrijwel geheel bezet lokaal, er waren zelfs ook enige dames aanwezig. Voorz. zegt het zeer op prijs te stellen dat Mr. Rehorst deze eerste avond wil vullen en twijfelt er niet aan of het zal een leerza me avond worden. Mr. Rehorst tracht ons dan eerst iets te vertellen over de vraag „Wat is Recht" en vat dit tenslotte samen in „een geheel van gedragsregels" welks naleving met en onder dwang kan worden gegaran deerd. In tegenstelling hiermee zijn de ge dragsregels zonder dwang, n.l. die van de goede zeden en van de moraal Vele voor beelden worden hierbij aangehaald en op alleszins duidelijke wijze verklaard, we kunnen ze hier niet alle noemen. Veler belangstelling ging ongetwijfeld uit naar art 1401 van het Burgerlijk Wet boek dat we zeer verkort kunnen noemen, en iedereen zal het dan begrijpen, het veroorzaken van schade aan derden. Omstreeks 9 uur wordt even gepau- seerd, na afloop waarvan men gelegen heid heeft vragen te stellen. Het begint al direct met een vraag geheel buiten het bestek v. d. avond liggende, waarbij spr lachend opmerkt niet te hopen op 'n serie vragen over van alles en nog wat (het ging over rij wiel vordening (diefstal) dooi de moffen). Niettemin werd er even gea nimeerd over gesproken, het Volkenrecht werd hierbij ook nog genoemd en tevens een Nederlander die hierin een naam heeft verworven n.l. Hugo de Groot. Vervolgens gingen de paarden van Th. de Porto op hol, terwijl hij een pijp op stak wat hij anders nooit doet en wie zou nu de schade betalen, want hij kon er toch echt niets aan doen. Ook deze werd tevreden gesteld en zo vulde spr. zelf nog het een en ander aan. Het was 10 uur voor we er erg in hadden en dit was voor ons het einde. Voorz. Roeper had zeker alle aanwezi gen achter zich, toen hij Mr. Rehorst dankte voor deze avond en verder nog O, wat is die. weg verbeterd, Nu kan iedereen voortaan, Zonder door de prut te waden, Naar den Rijksontvanger gaan. Met een emmer en een wagen. Haalde Zuidewind het puin, En nu hebben we een wegje, Dat zo hard is als arduin Nu geen auto's meer en wagens, Die wegzakken in de weg, Dank zij Zuidewind, den werker, Blijven zij, behoed voor pech. Heel de buurt brengt hem haar hulde, En wij allen staan nu pal, Dat het wegje vanaf heden 't „Zuidewindswegje" heten zal. C. WUIS-Kikkert. VER. VAN OUDLEERLINGEN VAN DE LANDBOUWSCHOOL TE TEXEL. Onder verwijzing naar de adv. in dit blad, deel ik u mede, dat de Ver. van Oud-leerlingen van de Landbouwschool te Texel deze winter 2 cursussen wil orga niseren en wel één in landbouwboekhou- den, duur plm 12 avonden,onder leiding van den heer C. P. Laan te Den Burg en één in Motorkennis en Landbouwwerk tuigen, duur plm. 16 avonden, onder lei ding van den heer B Paagman te Eier- land. De heer Paagman zal de motoren wat beknopter behandelen en nu ook wat landbouwmachines onder de loupe ne men. Daar 20 weken vorige winter* wat lang bleek te zijn, zodat het voor sommi gen een bezwaar was de cursus tot het eind te volgen, zal hij deze winter het aantal avonden wat bekorten. C. P. LAAN. HEEMRAAD POLDER EIERLAND. Bij K.B. is met ingang van 1 October j.l. tot heemraad van polder Eierland be noemd de heer J, de Graaf Jzn., te De Cocksdorp. meedeelde, dat zodra de kachel staat, de dames thee zullen schenken en dit was nog een grote verrassing. A.s. Woensdag spreekt de heer C. B. Bakker, tijd. leraar aan de ULO, over: „Mijn reis van Ned. Indië via Japan en Amerika naar Holland". S.V. TEXEL. Uitslagen van Zondag: JVC-Grashop- pers 0-1; W.-Waard-MFC 2-0; Texel-BKC 2-4; Watervogels-N.-N. 4-2; Oudesluis Schoorl 3-1.. Texel 3-Oosterend 1-4; Tex, Adsp. A JVC A 8-0. Texel 1 ging ten aanschouwe van een record-aantal bezoekers, tegen BKC ten tonder met 2-4. Deze sportdag stond in het teken van ons trainingsfonds, onder leiding van Tex. Amusementsafd.. De luidsprekerinstalla tie (fa. de Wilt), werkte belangeloos mee en droeg niet weinig bij aan de grote belangstelling. 's Avonds werd een Amusementsavond gegeven in Hotel „Texel", welke avond volkomen geslaagd mag heten. Door dit werk kunnen we Mr. Lavey weer enige tijd engageren. Onze hartelijke dank aan de comm., fa. De Wilt, directie Hotel „Texel", de collectrices op het terrein en allen die medewerkten. Wel jammer, dat ons elftal niet in staat bleek een overwinning te bevechten. Het klopte weer niet helemaal Vooral ons binnentrio blijft onder de maat. Dick onderschat zijn tegenpartij, hij pingelt te veel, is bovendien te weinig verbindings man, waardoor van Herman te veel wordt gevraagd. Ook Arie kreeg te weinig steun Bij ons duurt alles iets langer. B. was een hardwerkende ploeg, die ons elf tal weinig gelegenheid gaf. Zo bracht ze T. uit haar spel. Reeds direct wordt een hoog tempo in gezet en zijn twee gelijkwaardige ploegen in de strijd. B. doortastender, na 11 min. volgt een voorzet van links, waaruit de linksbinnen inschiet: 0-1. T. reageert met enige goede aanvallen Na 23 min. komt T. door de rechtervleugel gevaarlijk op zetten,de bal komt in de doelmond. waar de linksback van B in eigen doel gedron gen wordt met bal en al: 1-1 Met deze stand wordt gedraaid. Na de rust heeft B weer het eerst suc ces, als de midvoor met de hand de bal meeneemt en scoort 1-2. T antwoordt met een heel mooi doelpunt, na goed aan geven van Herman naar Ale, geeft deze een mooie pass naar Gerrit, die zuiver inschiet: 2-2. T. komt nu los en heeft een poosje het spel in handen. Maar als na een doorbraak der B-rechtsbuiten een schot volgt, grijpt Lolle mis en het is 2-3. Wel probeert T. het nog even. maar op nieuw heeft B. succes via de rechter vleugel, waarbij Wim niet vrijuit gaat, Met nog een kwartier te spelen, speelt T. een verloren wedstrijd. Scheidsrechter Waalwijk van Doorn, leidde heel goed Texel 3 stelde wel erg teleur door met 4-1 van Oosterend te verliezen. Een con stant elftal zaf hier wel meer gewenst zijn, en trainen. Adsp. wonnen met 8-0 van JVC A. Vooral na rust werd er aardig gespeeld, maar tegen Succes zal het nog beter moe ten. As. Zondag gaat Texel 1 naar LSVV. Supporters geven zich tot uiterlijk Vrij dag op bij den secr. Reiskosten meteen voldoen. Texel 2 speelt thuis tegen Tex. Boys 1; T 3 gaat naar Boys 2. Adsp. vrij. TEX. BOYS-NIEUWS Ons 1ste speelde in een geweldig tem po als één man en won verdiend van Hel der 4 met 5-2. Zo van de aftrap, doen de Boys een paar gevaarlijke, mooi opgezet te aanvallen op het H-doel. Doch hun achterhoede is prima', want pas na een half uur komen uit de goede voorzetten van Aat en S. Jan een paar doelpunten. Onze spil en halflinie geven keurige bal len aan de voorhoede, die het H-doel ge vaarlijk bekogelen. Dan maakt H met 'n snelle doorbraak 2-1. Door een goed ge nomen penalty maakt Hoeki 3-1 Na de rust neemt het tempo iets af Ook Helder mag een penaltyschot lossen, welke Jan weet te houden. De Boys weten nog 2 en H. nog 1 doelpunt te maken. Zo komt het einde De nieuwe opstelling bleek een goed idee van de elftalcomm Waardeer het, Boys en allen Dinsdagavond present hoor Het 2de tegen ZDH 1 verraste ons met 0-0. Een kranige prestatie, ondanks Dik uitviel door een trap in de grond en Kees zijn doel een kwartier voor het ein de moest verlaten. Met 9 man werd tot het einde volgehouden Een pluim ver diend. Boys 3 moest met te veel afbe- richten en invallers naar OVV 2. 5-1 klop was haast te verwachten. Thuis maar eens beter, jongens. Adsp. A zette de tromp, goed in en klopte VZV A met 3-1. Een goed begin, jongens, ofschoon jullie veel beter kunt plaatsen en schieten. Vol gende week rustiger en niet zo zenuw achtig in de voorhoede, dan gaat hét best met jullie. Het verheugde ons. dat tijdens de wedstrijd van het le, onze nieuwe direc teur, kapelaan van Wel, van zijn belang stelling blijk gaf en tevens met het be stuur kennis maakte. Wij wensen hem van harte een prettige, sportieve samen werking met de Texelse Boys, tot groei en bloei van ziel en lichaam. Programma Zondag a.s.: Texel 2Boys 1; Texel 3Boys 2; Adsp. A naar SRC A in Schagen met boot 7,30. Nadere inlich tingen cp Dinsdagavond en in het kastje. Vrijdag. G. O.V.V NIEUWS Texel 3Oosterend 14. Het was een vlot gespeelde wedstrijd. T. weet door een fout van de O-backs te doelpunten. Verdere doelpunten blijven uit. Langzamerhand komt O. los. P. Tim mer en C. v. Liere weten voor de rust de stand in hot voordeel, van O. te bren gen. Na de rust staat doelman Simon pal en weerstaat alle T.-aanvallen. Geleide lijk neemt O. weer het initiatief en Klaas weet nog tweemaal te doelpunten Oosterend 2Tex. Boys 3: 5-1. Nadal de Boys geruime tijd met 1-0 de leiding hadden, kwam O. geleidelijk op zetten en de rust kwam reeds met 2-1. Na de rust weet zij de stand op te voeren tot 5—1. Z.D.H.-NIEUWS. Het le is er niet in geslaagd om van Boys 2 te winnen en speelde gelijk 00. De achterhoede was in goede vorm, maar weer was het 't oude vraagstuk, de voor hoede. Ondanks een groot overwicht in de 2e helft, zag de voorhoede geen kans, het net te vinden. Bij de Boys vielen de keeper en spil in de 2e helft uit en speel den de Boys zwaar verdedigend met 9 man verder Zondag gaat het le naar Oosterend. dat de leiding in onze afd. heeft. Het 2e speelt thuis tegen Flevo 2. Hedenavond verwachten wij alle spe lers in de school voor een technische avond om 8 uur.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1