Overeenstemming ssen artsen en zieken fondsen verwacht n „Als de poorten opengaan" b. De N.H. Kerk en het Bioscoopvraagstuk Zestig jaar getrouwd De rode aarde Sport op Texel JoENSDAG 6 NOVEMBER 1946. 60e JAARGANG. No. 5662. TEXELSCHE COURANT :el RTat gebeurt er, indien er geen over stemming wordt bereikt over het iten van nieuwe contracten met de kenfondsen, nu de artsen de bestaan- overeenkomsten hebben opgezegd? )eze vraag is van groot belang voor de pet. van de Nederlandse bevolking, die [U; ziekenfondsen is aangesloten. fan de zijde van het bestuur van de d. Maatschappij tot Bevordering der on neeskunst, waarbij zo goed als alle art- i zijn aangesloten, antwoordde men ons deze vraag het volgende: ;,Wij verwachten stellig, dat een bevre- lei ;end resultaat zal worden bereikt bij de sprekingen, welke thans gevoerd wor- n met het staatstoezicht op de zieken- i adsen, met de Prijsbeheersing en met ni vertegenwoordigers der verzekerden de adviescommissie voor het zieken- li ïdswezen. Zou echter ondanks onze ec illige verwachting, geen overeenstem- n ng worden bereikt, dan kunnen wij ui s niet uitspreken over de gevolgen, 'di ft antwoord op de gestelde-vraag dient worden gegeven door de algemene le- nvergadering". n „Wel kunnen wij ons uitspreken in ne- tieve zin", aldus dr. Brutel de la Ri al ère, voorzitter van de maatschappij, en rklaren, dat een eventueel ontstane n ntroverse niet tot gevolg zal hebben, i t aan de verzekerden in de zieken- h( tidsen geen geneeskundige hulp zou ie orden verleend. t Op een andere vraag, die wij stelden, dl I. welk honorarium de artsen vragen, ge ïdde het antwoord, dat het met juist w acht wordt, hangende de lopende be- rekingen, bedragen bekend te maken, t :ze bedragen zijn evenwel vastgesteld »r i de basis van redelijkheid, uitgaande s n de toestand zoals deze door het Zie- infondsbesluit is geschapen. De aanspra- n houden rekening met de algemene irsobering, welke de oorlogsgevolgen !odzakelijk maken, maar stellen waar- l irgen, dat de artsen bij voldoende om- d ing der praktijk, een onbezorgd be- P aan is verzekerd, waardoor zij zich ten 1 ille aan hun beroep kunnen wijden „Parool". Zondag j.l. kwam voor het eerst de euw gevormde toneelgroep „Het Mas- ïr" voor h^t voetlicht. Begrijpelijk, dat ij met meer dan gewone belangstelling ?e lar de verrichtingen uitzagen. Een oud- icces-stuk „Als de poorten opengaan" id men hiervoor uitgekozen en laten r e het maar direct zeggen het is een 's uk dat zeer zeker in staat is om een r indachtig publiek nog steeds een avond r° boeien. Verouderti is het stuk geens- 1 ns. Een dreigende staking, die tenslotte lc erkelijkheid wordt, vormt de grondslag 1 in dit stuk, eer motief dat momenteel lfs „modern" a«uidoet! v De toneelgroep ,;Het Masker" telt en- ïle krachten uit Het vroegere gezelschap rexels Klein Toneel", en bovendien en- ;le nieuwelingen in het vak. Nemen wij t laatste in ogenschouw, dan kunnen ij deze uitvoering zeer bevredigend noe- 1 en. Vaak werd evenwel te zacht ge- >roken, en zullen de bezoekers op de ach- rste rijen de zaal was eivol wel et alles verstaan hebben. Maar enkele kleine „schoonheidsfou- d n" daargelaten, zagen we goed spel. Vooral bij de vertolking der hoofdrol- n, mevr. Craanen en de heren G. Wit- liet en M. Moojen, was dit. laatste het ival. Een speciale vermelding verdient iker wel de jeugdige „Tilly" (Nettie oon). t „Het Masker" kan zeer zeker op ,een slaagde avond terug -zien en ver ouwen er daarom op, dat wanneer ze in muari a.s. wederom „haar poorten >ent"en dan de klucht „Amor in de osterd" brengt, wij wederom tevreden unnen zijn. Een geanimeerd bal onder auspi- ën \>an den heer Craanen, besloot deze zona. En zo kon zich, ondanks de warm en de drukte, de groep „Sweet Seven- en", evenwel voorafgegaan door de ou- ere garde, nog enkele uren vermaken. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS, oor de derde keer binnen 2 weken loei- i de sirene. Nu voor 'n brand, welke in Vogelenzang was aangericht door een iar kleine beunhazen, waarvan één een )osje lucifers had weten te bemachtigen i daarmede een hoop takkenbossen, ge- gen achter de slagerij van Fa. Pere- >om in brand had gestoken. Door de aren werd direct met emmers water et blussen begonnen, totdat de brand eer, die spoedig water kon geven, voor i rest zorgde. Gelukkig, dat de brand "ledig werd ontdekt en erger voorko en. daar 'n belendende schuur veel ge sar liep. Er kan niet genoeg voor gewaarschuwd orden, dat lucifers geen speelgoed voor nderen zijn. PERSONALIA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Noordijk, slaagde te Den Haag voor st examen cand. notaris. ALGEMENE REGELING WINKELSLUITING. Van 1 Oct. 1946 tot 1 April 1947. Algemeen sluitingsuur 6 uur (Zater- ags 7 uur) en 's middags van 12,30 tot 130, uitgezonderd Dinsdags, wanneer tt 13 uur definitief geslo'en moet wor- Namens het werkverband „Kerk en Sa menleving" heeft ds. W. C. O verbosch het rapport ener subcommissie over het bio scoopvraagstuk bij de Gen. Synode der Nea. Herv. Kerk ingeleid. Het rapport stelt vast, dat het z.g. bioscoopkwaad niet in de film zelf maar in de moderne maatschappij moet worden gezocht en dat tegen de „christelijke film" ernstige gees telijke bezwaren bestaan. De Synode stelt vast, dat het bestuurs apparaat en al het bijzondere werk der kerk per jaar rond 1 millioen gulden vor dert. De over 1940-1945 daarvoor gehou den Paascollecten brachten bijna drie mil lioen op, die van 1946 bedroeg f 750,000. Ds. H. A. Visser, Ned. Herv. pred. te Watergraafsmeer, aanwezig namens „de jonge kerk", deelde mee, hoe het werk onder de jonge lidmaten gevorderd is. Ds. B. J. Aris, secretaris van de com missie van toezicht op de nieuwe gezang bundel, bracht verslag uit en-deelde mede dat sinds de verschijning 700,000 exem plaren van de nieuwe bundel zijn ver kocht. Het bestuur van de protestantse kerk in Indonesië besloot tot invoering van deze bundel, ook in maleise ver taling. Op een vraag of het wenselijk is mét ooms-katholieken kerkdiensten te houden, antwoordde de Synode, dat zij gemeenschappelijke diensten ten stellig ste ontried en dat voor herdenkingsdien sten met r.k. bij voorkeur geen hervorm de kerkgebouwen moeten worden ge bruikt. Naar aanleiding van een uitvoerig ver slag over het hoger onderwijs en de struc tuur van de theologische faculteit, besloot de Generale Synode met 22 tegen 19 stemmen het doctoraal-examen voor haar a.s. predikanten niet verplicht te stellen. ONTWIKKELINGSCLUB. DE WAAL. 30 October hield de heer Noordijk een lezing over de ziekten der huisdieren en de gevaren daarvan voor den mens. Spr. wees op 't grote gevaar, dat bestaat, als men dieren, lijdende aan miltvuur, in.de weide of op de stal slacht. Besmetting van de andere dieren door het wegvloeiende bloed is dan lang niet denkbeeldig. Het is meermalen ge- gebeurd, dat de gehele veestapel door de gevreesde ziekte werd aangetast. Derge lijke dieren worden aan de vaste wal on der zeer hoge temperaturen vernietigd in de destructor. Hier worden ze zorgvuldig verbrand. Aan de hand van enkele ge gevens toonde spr. het gevaar voor den mens aan. Het nut van t.b.c.-vrij vee kwam ook nu ter sprake. Dieren, lijdende aan t.b.c., brengen de bacillen in de melk. Wordt deze ongekookt door kinderen gebruikt, dan is de kans op besmetting zeer groot. Ook de zere bekken bij schapen zijn ge vaarlijk voor den mens Hetzelfde geldt voor de kale schimmelplekken op de kop pen van de kalveren. Deze brengen de mensen soms zeer hardnekkige huid- en haarziekten. De scabies of schurft, die we uit de oorlogsjaren hebben overgehouden, komt ook voor bij het vee. Vooral de runder- schurft levert gevaar voor den mens op. De hondsdolheid is in ons land een weinig bekende ziekte. Vroeger was er geen kruid voor gewassen Thans is, dank zij Pasteur, in vele gevallen genezing mogelijk. Na afloop van deze inleiding, werden nog enkele vragen gesteld. Het was een biutengewoon nuttige en leerzame avond. We raden dan ook een ieder aan, op een volgende avond eens te gaan luisteren INLEVERINGSPREMIE VOOR BROODGRAAN. In verband met de broodgraanvoorzie ning is besloten de inleveringspremie voor de'penode 27 Oct. tot 24 Nov. 1946 weer te brengen op f 1,75 per 100 kg. Bij levering voor 1 Jan. a.s. van hoe veelheden rogge aan een erkenden graan handelaar boven de leveringsverplichting wordt een extra premie van f 5 per 100 kg. rogge betaald. Deze premie zal t.z.t. door den Prov. Voedselcommissaris aan de telers worden uitbetaald. Wanneer ook haver wordt geteeld, zal deze uitbetaling eerst plaats vinden, wanneer ook aan de opgelegde haveraanslag ten volle is vol daan. De haver moet uiterlijk 1 April '47 worden ingeleverd. CONSUMENTENCREDIET Aanvraagtcrmijn sluit op 30 Nov. De termijn voor aanmelding van het consumentencrediet, welke op 9 Novem ber zou sluiten, zal verlengd worden tot en met 30 November. DEN BURG. Morgen, Donderdag 7 No vember, hopen het echtpaar Jb. Vonk en N. Vonk-Witvliet, wonende aan de We verstraat 40, hun 60-jarig huwelijksfeest te herdenken. De nog zo krasse oude mensen wonen in bij hun zoon. Vonk is 84 jaar oud en geboren 13 Oct 1862 te Oosterend en zijn vrouw is van 7 Janu ari 1860 en afkomstig uit de Eierlandse polder. Dinsdagmorgen hebben wij beiden een bezoek gebracht en vernamen wij, dat Vonk een oud visserman, op 9-jarige leef tijd het zeegat uitging. Bij een oom Th. Drijver kwam hij in de leer. Er werd in die dagen gevist op alikruiken en kok kers. De oude baas, die nog heel goed bij de tijd is, zoals de volksmond zegt, wist nog veel te vertellen, o.a. dat hij od 11 Nov. 1879 een storm heeft meege maakt op de Wildebank bij Wienngen, waar 13 vissers van Texel zijn verdron ken. Later viste Vonk met een eigen schuit, de TX 53 op de Noordzee. Tot 1896 heeft hij dit volgehouden. In dat jaar heerste er omstreeks 27 Maart een hevige storm langs onze kust, waarbij vele mensenle vens te betreuren vielen, ook van ons eiland Vonk, die in zijn jonge jaren voor geen kleintje vervaard was, besloot toen de visserij er aan te geven. Met diverse werkzaamheden heeft hij daarna zijn brood verdiend, o.a. met het bezorgen van boodschappen voor de beurtschippers en het schoonhouden van het postkantoor, dat hij gedurende 20 jaren heeft volge houden. Ook was hij niet minder dan 25 jaren orgeltrapper bij de Doopsgezinde Gemeente. Alzo een werkzaam leven. Wij hopen dat bruid en bruigom met hun drie kinderen en zes kleinkinderen, Donderdag een mooie dag zullen hebben en nog vele jaren voor elkaar gespaard zullen blijven. Z. DE BETEKENIS VAN PHOSFOR HET BEENDERENGESTEL. In aansluiting op het geschrevene over de betekenis van phosphor als bemesting in de Tex. Courant van Zaterdag 3 Nov., wil ik hier in het kort wijzen over de buitengewoon grote rol, welke phosphor speelt in de opbouw en samenstelling van het levend organisme, en meer in het bij zonder in die van beenderen en ge wrichten. Het phosphor is onmisbaar voor de sa menstelling van een normaal beenderen- gestel, op de voet gevolgd door de kalk. Deze twee, phosphor en kalk dus, wer ken hand in haj»d; ze worden door het bloed aangevoerd en vormen met nog andere mineralen als magnesium, ijzer, mangaan, etc., been en beenvlies bij het opgroeiende jonge individu. Daaruit volgt vanzelf, dat een tekort aan phosphor en kalk in het voedsel reeds bij het dragende moederdier van invloed is op het been- derengestel van de vrucht. Na de geboor te moet het jong zelf voor zijn opbouw zorgen en juist dan is een aanwezig zijn van phosphor, kalk, e.a. mineralen in het voedsel van zeer groot gewicht Een te kort aan phosphor geeft afwijkingen in de groei en in de samenstelling van been deren en gewrichten Een bekende ge wrichtsmisvorming door phosphorgebrek is de op Texel steeds meer voorkomende bolspat bij paarden, d.i. een ziekelijke overvulling van het gewricht door ge- wrichtsvocht. Bij de bolspat is het ge wicht zwak gevormd en daaruit volgt, dat het meer onderhevig is aan ziekelij ke aandoeningen, ontstekingen en dat het vlugger en vroeger is versleten. Aan bolspat lopen de dieren niet kreu pel, wel aan harde spatten, overhoeven, schiefels etcalle gewrichts- en beenmis vormingen, welke door phosphor- en kalkgebrek kunnen optreden. Veearts LANKAMP. „WILLEM BARENDSZ" HEEFT SOUTHAMPTON VERLATEN. De Nederlandse walvisvaarder „Wil lem Barendsz", die op 27 Oct. j.l. de ha ven van Amsterdam verliet, om zijn tocht naar de Zuidelijke IJszee te begin nen, heeft na enkele dagen in Southamp ton te hebben gelegen, deze eerste en laatste haven, die in Europa wordt aan gedaan, Zondagavond verlaten om de lange reis naar Kaapstad, vanwaar de eigenlijke expeditie aanvangt, te aan vaarden, aldus seint ons de heer J. G. Kolkman, die als journalist de reis met de „Willem Barendsz" meemaakt. Tus sen Southampton en ^Caapstad wordt geen haven meer aangedaan. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK DE KOOG. Donderdagavond in de Herv. kerk te De Koog: Herdenking Kerkhervorming. Spreker: Ds. Hartdorff. Onderwerp: M. Luther, aanvang acht uur. FILMRUBRIEK. Deze week brengt Texels Bioscoop theater ons de Deense Verzetsfilm „De Rode Aarde", welke film reeds in ver scheidene plaatsen is vertoond en waar van een grote roep uitgaat. De film laat ons de ondergrondse strijd zien zoals wij deze ook in ons land ge kend hebben. De inhoud is als volgt: Michael Lans is leider van een Deense verzetsgroep. Als hij in Jutland na het in ontvangst nemen van uitgeworpen wa pens des nachts in zijn verblijf door de S.D. overrompeld wordt, weet hij zich schietend te bevrijden en ontkomt op ori ginele wijze naar Kopenhagen, waar zijn meisje, Ruth, hem wacht. Hij leidt de sa botage actie tegen de voor de Wher- macht vliegtuigonderdelen fabricerende Mayzfabrieken. Als hij en zijn helpers op het punt slaan de fabriekNin de lucht te doen vliegen, blijkt er verraad in het spel en verschijnen er Duitsers ten tone le. Na een hevig vuurgevecht wéten de saboteurs te ontkomen. Michael is achter gebleven om de explosie een feit te ma ken. Hij wordt gearresteerd en in de ge vangenis gefolterd, doch de Duitse beu len vermogen met hem» aan het spreken te krijgen. Hij heeft echter ontdekt wie de verrader onder de verzetsmannen is en weet. hen te waarschuwen. Met den trouweloze, dit op het punt stond de ge hele verzetsgroep aan de Duitsers uit te leveren, wordt korte metten gemaakt. Michaels enige steun in de gevangenis is de bewaarder Steinz, een anti-Nazi, die de oorlog haat, die hem van vrouw en kind verwijderd houdt. Michael wordt ter dood veroordeeld en ontmoet in zijn dodencel zijn trouwen medewerker Dreyer, die eveneens door den verrader in de handen der Gestapo was gevallen Dreyer wordt gefusilleerd doch Michael weet geholpen door Steinz op weg naar het peleton te ont komen. Door een vriend wordt hij op een boot gebracht, die hem zal overzetten naar Zweden, waar Ruth wacht. Velen zullen ongetwijfeld deze interes sante film willen zien. SCHOENEN BLIJVEN NOG OP DE BON. In Januari 1947 zal ongeveer iedere Ne derlander zijn eerste paar schoenen na de bevrijding gekregen hebben op een bon. die toegewezen wordt volgens het laatste cijfer van het stamkaartnummer. Ten de- partemente bestudeert men thans het vraagstuk, van het systeem, dat volgend jaar voor de schoenenindustrie zal wor den toegepast. Natuurlijk hangt dit mede af van de productie. Deze bedraagt op het ogenblik per maand de helft van de voor oorlogse, doch door gebrek aan overleer en de slechte staat, waarin de machines verkeren, is het niet aan te nemen, dat zij spoedig hoger wordt. Voor negen mil lioen schoenendragers worden per maand 560,000 paar schoenen gefabriceerd, ter wijl wij op het ogenblik beschikken over een import uit Amerika van twee milli oen paar, waardoor er binnenkort wat meer kinderschoenen zullen zijn. Een versnelde regeling voor kinderschoenen is niet mogelijk, omdat daarvan de vol wassenen het slachtoffer zouden worden en men moet aannemen, dat ieder, die nog geen schoenenbon heeft gehad, ook werkelijk dringend om een paar schoenen verlegen is. SCHANDELIJK. In Duitsland is een ernstige fraude ont dekt, waarbij officieren van de Nederl. militaire missie, wier namen bekend zijn, betrokken zijn. Zij hebben zich op grote schaal bezig gehouden met zwarte han del, waarbij o.m. ontvreemde legergoe- deren als object hebben gediend. Overi gens schijnt deze fraude in verband te staan met de affaire, die onlangs in Gronau voor de Engelse militaire recht bank is behandeld De zaak is in handen gegeven van de Koninklijke Marechaus- sée, die twee officieren naar Berlijn heeft gezonden om een onderzoek in te stellen Men verwacht, dat binnen enkele dagen tot arrestatie zal worden overgegaan. INGEZONDEN. TEXELS SCHOONHEID. Het zal velen met mij genoegen doen. dat het huis Kogerstraat 1 gerestaureerd wordt. Het wel zeer onduidelijk gestelde verslag van de raadszitting gaf aanlei ding tot mijn vergissing. Nu hoop ik, dat dit geen afbreuk zal doen aan de strekking van mijn artikel, n 1. dat wat uit vroeger eeuwen bewaard is gebleven en typerend voor Texel ge noemd kan worden, zoveel mogelijk be houden moet blijven. Het is mijn bedoeling de belangstelling van de Texelaars zélf te wekken voor het eigen karakter van dit eiland en hen er toe te brengen, dat ze zelf het belang hiervan inzien niet alléén als attrac tie voor vreemdelingen! Wellicht zou een op te richten vereniging „Het Texelse Landschap" een mooie taak in deze rich ting hebben. Dat waakzaamheid geboden blijft be wijzen o.a. de plannen tot ruilverkaveling op 't oude Texel! BLOK v.d. VELDEN. Wij verheugen ons, evenals den inzen der, dat hetgeen in de laatste raadsverga dering ter sprake kwam over een eventu eel slopen van het perceel Kogerstraat 1, geen werkelijkheid zal worden. Het zou inderdaad te betreuren zijn, als dit huis met zijn mooie renaissance gevel uit het jaar 1599 onder slopershanden zou vallen. Dit is een typisch gedeelte oud Texel. Een op te richten vereniging zou in deze zeker goed werk kunnen doen, wij van onze kant willen gaarne onze mede werking hieraan verlenen DE REDACTIE. S.V. TEXEL. Uitslagen van Zondag: W.-Waard-JVC 2-4; Texel MFC 7-1; Watervogels-LSVV 1-1; Schoorl-BKC 1-3, Oudesluis-N.-Nie- dorp 2-2. ZDH-Texel 3 afgekeurd. Texel 4-Oudesluis 2 afgelast. Uit deze uitslagen blijkt, dat het bij Schoorl mis is, ook nu weer werd verlo ren, zodat BKC wel geboft heeft en on geslagen is gebleven. W.V. en LSVV speelden gelijk, een geheel normale uit slag dus, terwijl N.-.N. blijken van her stel vertoonde. Texel maakte al een heel goede beurt en won verdiend met 7-1. Ditmaal was het voorhoedespel belangrijk beter en was de les van Mr. Lavey wel goed begrepen en maakt voor de spelers het spel aan trekkelijker. Maar ook de veranderde op stelling in de achterhoede lijkt ons wel geslaagd. Gerrit als spil deed het heel goed, Herman stond steeds goed opge steld, greep op tijd in en werkte goed weg. Henk deed het, de aanval steunend, zeker voldoende. Nu nog wat meer ver band tussen hem en Herman en we hou den ons overtuigd van goede resultaten, ook tegen slechtere tegenstanders dan MFC. Arie speelde weer prima en klopte goed in de samenwerking met Dick. Hoewel het veld uitermate glad was, werd toch direct een hoog tempo inge zet, waarbij T de toon aangaf, ondanks 't nadeel van de wind. Enige goede aan vallen leverden mets op en zelfs nam M. de leiding, als Wim in het strafschopge bied de bal met de hand bewerkt: 0-1. Toch verwekte dit geen ongerustheid. T's aanvallen blijven gevaarlijk. Als Gerrit de bal vrij krijgt, zet hij voor het doel, waaruit Ale, vallende, nog juist in het doel plaatst. Direct volgde een nieuwe aanval. Jan Bruin komt vrij voor het doel, de keeper loopt uit, maar juist heeft Jan de bal langs den doelman geplaatst. Door Gerrit Troost, Kees Zuidema en Jan Bruin werd de stand tot 5-1 opge voerd. Wel werkte M. hard, maar ge vaarlijk werden ze bijna niet; even voor de rust moest Lolle aanpakken, direct achter elkaar volgden een paar hoek- schoten, maar hij gaf geen kans. Ook de 2e helft kenmerkte zich door eenzelfde spelbeeld. Menigmaal ging de bal naar de vleugels, werd dan mooi voor het doel geplaatst en om beurten stichtten Ale en Gerrit gevaar. Een mooie rekbal van Ale werd prachtig door Jan Bruin ingekopt, terwijl een listig tikje van Ger rit naar Kees no 7 deed ontstaan. Lang zamerhand werd het spel minder ver zorgd. Men trachtte door zelf te schieten, te doelpunten, waardoor mooie kansen om hals werden gebracht. Voor deze wedstrijd konden we ons deze luxe per mitteren, maar voortaan zal dit in de zwaardere wedstrijden beter nagelaten worden. Al met al, kunnen we nog wel goed werk verwachten. Zo gespeeld zijn we tegen Grashoppers niet kansloos, lui! Scheidsrechter Buntsma leidde heel goed. Supporters voor a.s. Zondag, opgeven tot Vrijdag bij den secretaris. Reiskosten gelijk te voldoen. Texel 2 ontvangt Kaagvogels Texel 3 is vrij. Texel ASucces A: 12 uur. Training: Van T 1 ontbraken 2 spelers op het appèl en zonder afbericht. Overi gens was er behoorlijke belangstelling. TEX. BOYS-NIEUWS. Zondag speelde Boys 1 thuis tegen Z. A.P 2, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Daar de scheidsrechter niet was opgekomen, werd pas om kwart voor 3 begonnen onder een fijne motregen. Di rect na de aftrap zijn de Boys in de aan val, maar stuiten geregeld op de achter hoede van Z.A.P., die voor het doel schoon schip hielden. Na 'n schermutseling voor het ZAP-doel, wist de rechtsbinnen te scoren: 1-0. Dit lieten de ZAP ers er niet bij zitten en onze keper moest herhaalde lijk cordaat optreden, wat hem uitste kend afging. Na een half uur spelen wist ZAP uit een buitenspelpositie gelijk te maken. Met deze stand kwam de rust. Na de rust pakt ZAP goed aan, en het leek wel, of de fut er bij de Boys uit was. De geestdrift van voorheen was ner gens te vinden. ZAP deed gevaarlijke aanvallen, maar de keper was en bleef op zijn post, hij wist enkele malen op meesterlijke wijze te redden. Toen er nog 15 min te spelen waren, kwamen'de Boys weer meer in de aanval, maar dit gaf geen verandering, zodat wij de punten vriendschappelijk met ZAP hebben ge deeld Scheidsrechter Ran leidde uitste kend. Boys adsp. zijn naar ZAP adsp. op be zoek geweest en moesten de punten daar laten. Ondanks het slechte weer, waren allen present. De 8-1 uitslag is wel wat geflat teerd. Jullie hebben een prima wedstrijd gespeeld, jammer dat jullie pech hadden, Boys. Maar de volgende keer beter! Het plaatsen enz. was ook in orde. Programma voor Zondag a.s.: Boys 1 naar Succes en Boys 2 naar Wiron. De adsp. gaan op bezoek naar VZV. Het „Neusie". O.V.V NIEUWS Wiron—O.V.V. 5—4. Oosterend vertrok ondanks de regen, naar Wieringen. De wedstrijd ving eerst om 3,15 aan. Wiron wist gedurende het eerste half uur de stand op 5-0 te bren gen. Toen Klaas de backplaats ging be zetten en Arie middenvoor, kwam de ver andering. Aanval na aanval volgde toen. Rust 5-1. Na de pauze wist OW in de Wiermgse modderpoel de stand op te voe ren tot 5-4. Amo. NIEUWE VEERDIENST LANDINGSBOTEN waarmede goederen met auto en al overgezet worden, doen thans dienst op een nieuwe veer dienst TilburyRotterdam.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1