r «5 Een schreeuw I Ter kennismaking I Waarom nog zwarte handel? r~ Een „praatje" en ruiten troef! ZATERDAG 16 NOVEMBER 1946 60e JAARGANG. No. 5665 TEXELSCHE COURANT geestelijk leven. Kort geleden zag ik in een film, hoe »en duikboot door vliegtuigen werd aan gevallen. Zodra de eerste bommen vielen jaf de kapitein bevel, onder water te duiken. Een paar mariniers bedienden de nitrailleur op de voorplecht, totdat de golven over het schip spoelden. Ten slot e haastte iedereen zich binnen de be schutting van de boot, die steeds dieper onder water verdween. Maar de bommen lieven vallen. En troffen tenslotte doel Iet laatste wat de film te zien gaf, was :en ontzaggelijke vloedgolf water, die door de opengescheurde wanden de be- nanning in de dood joeg. Ik hoorde een onderdrukte kreet in de :aal, toen dit beeld op het doek oplichtte. 5n dacht tegelijk: Een felle kreet, een ;chreeuw is het enige, waar zo'n duik lootbemanning nog tijd voor gehad leeft, toen de dodelijke vloedgolf binnen spoelde. Maar weet u, dat in de Bijbel, in Jona precies hetzelfde staat als hierboven? )e dichter van deze psalm want dat is lit vers eigenlijk heeft schipbreuk ge- eden. Hij ligt in zee, en zal straks ver inken in het dodenrijk. Golven slaan Dver zijn verloren lichaam; het zeewier windt zich om zijn hoofd. Hij zal direct erdrinken. Dan staat er in het 2e vers /an dit hoofdstuk: Toen schreeuwde ik. Zo'n kreet is niet meer beheerst. Het een elementaire levensuiting. Zo chreeuwt een mens, als hij staat voor iet niets, als hij de laatste grens heeft lereikt, als hij staat voor de poorten van iet dodenrijk, zoals het boek Jona zegt ló'n kreet is een uiting van totale een- aamheid, van onmacht, van een niet- ;eborgen en niet-veilig zijn. 't Betekent, at je ziel in je versmacht, dat je diepste i-ezen op het spel staat. Dan schreeuwt en mens z'n onmachtuit in een leegte, anwaar hij geen antwoord meer ver- vacht. Dan schrijft de profeet: God antwoord- ;e mij. Op deze schreeuw van deze een- ame mens antwoordt God. Nu vraagt ge nisschien: Is dal altijd zo? Wie spreekt anuit zijn theologie of deze nu meer echts of links moge zijn, doet niet ter ake zal steeds geneigd zijn, hier niet il te vlot met ja te antwoorden. Maar k ontken, dat de theologie bij de laatste intmoeting van mens en God iets kan •oorspellen. Wel meen ik, dat God overal s, op bergen en in dalen, in hoogte en liepte, in blijdschap en verdriet. Ook veet ik, dat een mens volkomen éénzaam noet worden, verlaten en hulpeloos, voor Ie afgrond van het niets, voordat hij God tan vinden. Ook geloof ik in het wonder. )at wil zeggen daarin, dat God een mens an redden, zelfs wanneer deze mens zich rolstrekt verloren weet. Zo kan een schreeuw worden tot een jebed. En zelfs, zoals in het tweede boek an den profeet Jona, tot een gedicht, 'en gedicht, dat aan ons mensen, die luiveren voor de oorlogsbeelden van de ilm, zegt, dal God verlost, zelfs uit de 'iepste nood. W. A. NELL. HET CONFLICT TUSSEN DE ZIEKENFONDSEN EN DE ARTSEN. Vertegenwoordigers van de Nederland ziekenfondsen hebben in Hotel „Ter- ninus" te Utrecht vergaderd ten einde .un standpunt ten opzichte van het con- lict met de artsen te bepalen Men was ran mening, dat de Maatsch. lot Bevor- lering der Geneeskunst de moeilijkheden uet publiek had moeten maken De zie- enfondsen besloten hun standpunt niet erder aan de openbaarheid prijs te ge en, voordat de medici hun eisen bekend ebben gemaakt. Zij zijn van oordeel, at vroegtijdige publicatie de verhouding og verder zou kunnen vertroebelen. De iekenfondsen nemen dus voorlopig een fwachtende houding aan. ONTWIKKELINGSAVOND. DEN HOORN. De eerste Ontwikke- ngsavond te Den Hoorn zal worden ge- ouden hedenavond 8 uur in „Ons Huis", preker is de heer J. v.d. Leede, met als nderwerp: „Mijn verblijf in Engeland". ERNSTIGE WAARSCHUWING. De Voorlichtingsdienst van het Mini- terie van Sociale Zaken deelt mede, dal et is gebleken, dat een ernstig woord an waarschuwing in verband met aan- eboden betrekkingen in het buitenland oodzakelijk is. Met name zedelijke gevaren voor vrou wen en meisjes zijn niet denkbeeldig. Dit helaas geen theoretische veronderstel ing, maar de harde werkelijkheid. Reeds een geval van handel in blanke sla- innen geconstateerd, terwijl daarnaast erscheidene aangeboden betrekkingen iet van gevaar ontbloot blijken te zijn. Niet voldoende kan gewaarschuwd wor- en tegen het ingaan op aanbiedingen uit et buitenland zonder voorafgaande be- rouwbare informatiën. De Ned. Vereni- ing ter Behartiging van de Belangen van onge Meisjes (Union Nationale des Amies e la Jeune Fille), Weteringschans 51, nisterdam, en de R.K. Vereniging van rouwen en Meisjes, Koninginneweg 8bis aarlem, zijn bereid naar beste vermo- informaties in te winnen. In voorkomende gevallen wende men ch dus tot bovenstaande adressen. ZON. MAAN EN HOOGWATER De zon komt 17 Nov. op om 8,02; onder 4,47. Maan: 23 Nov. N.M., 1 Dec. •K. Hoog water ter rede van Texel: 18 ov. 6,07 en 6.45. 19 Nov. 7,17 en 7,46 Nov. 8,11 en 8,45. 21 Nov. 8,56 en 9 1 Nov. 9,32 en 9.49. 23 Nov. 10,15 '■22. 24 Nov. 10,37 en 10,52. ^jliiiimiiiMimiMiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiMiiiimiiiMiiiimiiiiiimiiiiiiim Nu wij onze taak aanvaard heb- ben als Redacteur van dit blad, 1 willen wij ons vanaf deze plaats 1 voorstellen en daarbij zeggen, het- geen wij als onze taak in deze zien. Deze zal zijn voorlichting in de meest uitgebreide zin, daarbij het 1 algemeen belang vooropstellende, 1 zonder onderscheid des persoons of 1 politieke richting, zoals dit van een 1 plaatselijk blad verlangd kan wor- 1 den. Het economische leven, zoals 1 dit zich op ons eiland voordoet, heeft onze volle aandacht, alsmede het verenigingsleven. Hierbij willen wij .gaarne de me- dewerking inroepen van allen, die maar enigszins met ,,de Texelse 1 1 Courant" te maken hebben. De Redacteur: J. ZEEMAN. ~i|i immuun Minimi iiiiiii ii immuun mi in ii ii iiiiiitiiiiiiiiiii hi illinium un ii iiiiiiiiii PRAATAVOND VERENIGING VAN OUD-LEERLINGEN L.L.S. Op Dinsdag 30 Oct. werd de eerste praatavond van de bovengenoemde Ver. gehouden onder voorzitterschap van den heer Joh. Roeper Johzn. De opkomst had groter kunnen zijn. Jammer genoeg viel deze avond samen met een vergadering van.de Coöp. Zuivelfabriek, waar dhr Ir. Verschuil een lezing hield over kunst matige inseminatie bij rundvee. Ook de oud-leerlingen waren voor deze avond uitgenodigd, maar de praatavond was toen reeds vastgesteld en men besloot de avond door te laten gaan. Volgens ons was het beter geweest, de praatavond uit te stellen, temeer daar de inleider van deze avond gaarne bereid was zijn onder werp op een volgende avond te geven. Het was vooral voor de oud-leerl. van belang geweest, het onderwerp, waarover Ir. Verschuil sprak beter te leren kennen. Intussen lijkt het ons wel van belang, dat de diverse verenigingen op landbouwge bied ook op het punt van vergaderen meer overleg plegen. Op deze avond heeft dhr Laan gespro ken over het ontstaan van de grond en grondonderzoek. Uitvoerig werd stil ge staan bij de vorming van ons land door aanslibbing van de grote rivieren uit Zwitserland, die kleideeltjes, zand, grint en grotere stukken steen naar het gebied voerden waar nu ons land ligt. Later kregen we daarover heen de gletschers uit het Noorden. Deze gletschers, die met een snelheid van slechts 20 m per jaar naar onze streken kwamen zakken, voer den voor zich uit alles wat in de weg stond. Door het geweldig grote gewicht der gletschers werden ook grote hoeveel heden zand meegenomen. Ten slotte kwam de gletscher in een gebied, waar de temperatuur zo hoog was, dat hij ging smelten. Dergelijke smeltplaatsen vinden we op vele plaatsen in ons land. Er ont staat daar een rug en in die rug vindt men stenen, afkomstig uit het Noordelijk gletschergebied. Voorbeelden daarvan vinden we in Drente (De Hondsrug) en op verschillende plaatsen in Overijsel en de Veluwe. Ook de Hogeberg op Texel is er een voorbeeld van. Volgens de geleerden is de Hogeberg op Texel, een gedeelte van Wieringen en Gaasterland in Fries land van dezelfde gletscher afkomstig Dit alles gebeurde in. de zgn. ijstijd of het diluviale tijdperk. Na die tijd krijgen we een periode met veel hogere tempe- ïaturen. Een enorme hoeveelheid water wordt aangevoerd uit het Zuiden en het Noorden en een groot gedeelte van ons land verdwijnt weer in de golven. De Hogeberg op Texel verdween evenwel niet. In deze tijd komt er een doorbraak tussen Engeland en Frankrijk: het nauw van Calais ontstaat. Er komt nu een golfstroom van Calais naar Texel. Deze stroom voert niet al leen water mee, maar ook zand. Zo ont staat een rij zandbanken van Calais over Texel naar Denemarken. Het westen van ons land vormt nu een binnenzee, afge sloten door de genoemde rij zandbanken, waarop tenslotte duinen ontstaan. In de genoemde binnenzee voeren de rivieren uit het Zuiden steeds zoet water aan, maar tevens zand, klei, enz Tenslotte is deze binnenzee zover opgevuld, dat we plan tengroei krijgen Er wordt laagveen ge vormd. Indien dit proces geruime tijd doorgaat, wijzigt zich de plantengroei. In- plaats van waterplanten krijgen we boomgroei, De tijd voor de vorming van hoogveen is dan aangebroken. Zover het in het westen van ons land evenwel nooit gekomen, want op dit moment greep de mens in. Het laagveen werd drooggelegd. Omstreeks 1000-1200 werd'de zee weer woester en grote stukken veen werden weggeslagen. Zo kregen we op diverse plaatsen in Noord-Holland een critieke toestand Er ontstaan grote binnenzeeën en daartussen ligt het nog overgebleven land als een gevaarlijk eiland. Het ont brak de boeren aan de middelen om zich tegen het water te beschermen. In de gou den eeuw zijn rijke kooplieden uit Am sterdam begonnen met de strijd tegen het water. Het nog overgebleven land wordt door dijken beschermd en diverse meren worden drooggemaakt. Tot de ou dere inpolderingen op Texel behoren Het Wezenspijk, De Kuil, Het Hoornder- Nieuwland en Het Burger-Nieuwland. Waarschijnlijk gebeurde dit in de 16e eeuw. In 1612 kwam Waalenburg voor goed droog Veel later zijn ingepolderd Eierland (1835). de P.H. Polder, De Een dracht en De Volharding (1846). Het is nu onze taak de grond, die onze voorouders hebben veroverd en behouden zo goed mogelijk te gebruiken. Een van de middelen daartoe is het grondonderzoek Uitvoerig wordt, stilgestaan bij de tech niek van het grondonderzoek en de be oordeling van het analyserapport. Plaats gebrek verhindert ons hierover uit te weiden Behalve het onderzoek door het Bednjfslaboratorium te Groningen kennen we nog het eenvoudige comber- onderzoek, dat ook wordt toegepast door de assistenten der Bedrijfsvereniging. Met deze methoden kan de zuurgraad van de grond, die buitengewoon belangrijk is voor de groei der gewassen, zeer goed worden geschat. Aan de hand van diverse klaverplanten, afkomstig vangronden met een goede en een te lage zuurgraad, werd de invloed van een goede kalktoe- stand aangetoond. Ook het onderzoek naar de kali- en fosforzuurtoestand is van groot belang. Iedere boer moest eigenlijk van al zijn percelen weten hoe het met de kalk, fosfor en kali gesteld was, dan kon hij in tijden, dat er weinig meststof fen beschikbaar zijn, deze zo goed moge lijk verdelen. Ook voor de Ruilverkave ling zou het van belang zijn, als de per celen waren onderzocht in Groningen, omdat men in het analyserapport enigs zins een waardemeter heeft voor de grond. De heer Laan besloot zijn lezing met de woorden: ,,In 1846 hebben onze voor ouders veel land gewonnen. Laten wij in 1946 beginnen met op grote schaal onze grond te laten onderzoeken. Op de Land bouwtentoonstelling te Schagen stond Texel op de tweede plaats in N.-Holland wat betreft het aantal genomen grond monsters. Laat Texel bij een volgende tentoonstelling in N.-Holland wat dit be treft op de eerste plaats staan". Na de lezing van den heer Laan kreeg de heer van Hulsen. vertegenwoordiger \OÜU=Nt\. Waarom nog zwarte handelaars? Zo vraag je je soms af, Want als je steeds de kranten leest, Dan sta je waarlijk paf! Je leest van handel in tabak, Van bonnen, wat niet al, Dat men daartegen niets kan doen, Dat is toch al te mal! Je ziet op elke hoek der straat De leurders toch wel staan, Behoeft, als je er zin in hebt, Maar even heen te gaan. Waarom dat „pak" niet opgeruimd, Ze in een kamp getrapt, De zwarte handel was voorbij, Geen bon werd meer gegapt Maar niet alleen die leurders hoor, Ook „groten" doen hier mee, Pak die dus eerst maar in hun kraag, Dat geeft aan velen vree. Zet al die zwarte handelaars Maar op het land aan 't werk, Laat hen maar „in de bieten" gaan. Ze zijn gezond en sterk. Grijpt in! „politiemacht", grijpt in! En sloof je eens wat uit, Je loon zal dank van velen zijn, En rijk is jullie buit! LOAN. van den uitgever van Keesing's Agrarisch Archief het woord. Het aantal landbouwbladen is momen teel buitengewoon groot. Het is ondoen lijk deze allemaal door te worstelen. Kee sing's Agrarisch Archief verzamelt voor u de belangrijkste artikelen uit de diverse bladen in een uitgave van 8 pagina's per week. Niet alleen de binnenlandse land bouw, maar ook de buitenlandse wordt behandeld. En juist dit is momenteel, nu het buitenland ons op zoveel punten vóór is, van groot belang. De prijs van het Ar chief komt op f 15,per jaar. Aan het slot van de avond heeft de heer Roeper de heren Laan en van Hul sen dank gebracht voor hun interessante mededelingen. Na nog enige mededelingen werd de avond met dank aan de aanwezigen ge sloten. C. v. Gr PACHTVERGOEDING. Het is mogelijk, dat een beschadigd perceel, waarvoor door de Rijksdienst v. Landbouwherstel, pachtvergoeding zal worden betaald, overgaat,op een anderen pachter. De Inspecteur van de Rijksdienst voor Landbouwherstel in N.-Holland ves tigt er de aandacht op, dat de PBH hier van in kennis moet worden gesteld. De datum van ingang van het pachtcontract moet vermeld worden. Wordt geen opga ve gedaan, dan kan de opkomende pach ter geen aanspraak maken op nog toe te kennen pachtvergoeding en eventuele toekenning voor bewerkingskosten. HOE EEN EERLIJKE VINDER BELOOND WERD. Voor enige dagen vond men in de Dennen een actetas, waarin voor waarde vfln ongeveer f 5000 aan wezig was. Aangezien er zich ook aanwijzingen in bevonden, waaruit men het adres kon opmaken bracht men de tas spoedig terug De eerlijke vinder werd een pakje sigaretten toegezegd Tot nu toe wacht hij nog op zijn rokertjes! Als het nu maar geen „zwarte" rokertjes worden! INGEZONDEN. Als we de laatste tijd ons oor te luis teren leggen en onze ogen in de couranten do kost geven, kunnen we vernemen en lezen, dat over geheel Nederland een ge weldige actie op touw is gezet, die ten doel heeft, de bevolking en het zoo ge teisterde Zuiden, in hoofdzaak van glas, maar ook van tal van andere dingen te voorzien. Vandaar dat deze actie Ruiten troef wordt genoemd. Reeds tal van gemeenten over het gehele land hebben spontaan aan deze actie meegedaan en de resulta ten zijn bevredigend. Tot dusver is Texel echter nog achterwege gebleven, omi zich in te zetten voor hulp aan het Zuiden. Dit konden we Zaterdagavond j.l voor de radio vernemen, toen bij het praatje over de glasactie door de eerw. spreker werd gezegd: „en Texel, waar blijft gij?" „Is het dan niet met glas, dan met geld". Hieruit blijkt dus, dat de aandacht op ons eiland is gevestigd en van ons Texe laars verwacht wordt, dat ook hier iets zal gebeuren. Sinds enige tijd is onderge tekende reeds bezig contact te zoeken en poolshoogte te nemen betreffende deze aangelegenheid Naar ik van verschillen de zijden heb kunnen constateren is het meeleven met de ongelukkige bevolking in het Zuiden in ruime mate op te mer ken. Dit is op zichzelf een verblijdend verschijnsel en zal door de Zuidelijke be volking zeer zeker op hoge prijs worden gesteld, maar met morele steun alleen kan men daar niets aanvangen en zal het dan ook nodig zijn, s tof fel ij'-e steun teverschaffen. Hoewel Texel echter met een groot te kort aan glas zit, is het m i. niet wense lijk, een glasverzameling te nouden voor het Zuiden Het glas. wat hier eventueel nog zou zitten, kunnen wij zelf broodno dig gebruiken en het zou dwaasheid zijn dit weg te sturen! Daarom heb ik met de volgende per sonen, t.w. mevr. Vrijdag-Keijser, A Th A. de Wiit, F. F. Gerritsma te Den Burg. Dr. v. Dommelen, Meester Bakker, G. Troost en R Buis te De Cocksdorp, R. W Stoepker te Eierland, Ds. J. v. Boven, C. P Drijver, W. J. Bakker en S Wilner te Den Hoorn. F. v. Twisk en H. Wuis te De Koog, Dr.Renout en C. Drijver te Oosterend, J. Bruin en P. Hemelrijk te Oudeschild, Ds. Hartdorff, C. A. ICeijser en C. Eelman te De Waal, besprekingen gevoerd, wat hier het beste gedaan kan worden. Allen waren het er over eens, dat ook op Texel actie gevoerd moest worden. Er is besloten een geldelijke inzame ling te houden over geheel Texel. De eerw. geestelijkheid van alle ge zindten hebben hun sympathie met dit doel betuigd. Op elk dorp zullen wellicht meerdere personen zich gaarne beschikbaar stellen, om zich voor dit mooie doel in te zetten. Laten die dames en heren zich opgeven bij de reeds eerder genoemde personen Uit dit „praatje" blijkt, dat de „harten" hier niet verdeeld zitten, en van hangen kan dus al geen sprake meer zijn! Naar ik veronderstel, zullen er onder de lezers wellicht nog menige slachtoffers zijn, die nog niet van glas werden voor zien en derhalve misschien terecht niet sympathiek tegenover de te voeren actie UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bank ver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woehsdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, Den Burg staan. Texel wordt inderdaad in vele opzichten te veel als een vergeten ge teisterd gebied beschouwd hierop mag vanaf deze plaats nog wel bijzonder de aandacht worden gevestigd maar laten zij echter wel bedenken, dat de nood in het Zuiden toch onnoemelijk veel groter is als hier. Zoals ik hierboven reeds schreef is hier nog een groot glastekort, maar naar ik van bevoegde zijde heb mogen vernemen, wordt aan de glasverstrekking voor Texel de laatste tijd bijzonder aandacht be steed en zal binnen niet al te lange tijd het glastekort van Texel hopelijk tot het verleden behoren. Dit geeft reden tot tevredenheid en mag dus bij de getroffe nen geen aanleiding zijn, zich afkerig te houden van de actie, die we nu over ge heel Texel gaan voeren. De actie zal voor Texel iets buitenge woons worden. Van de vier verschillende muziekcorpsen op Texel werd de volle medewerking toegezegd, terwijl de ge luidsinstallatie van den heer De Wilt eveneens hieraan zal medewerken. We hopen dus binnenkort op elk dorp met de genoemde muziekcorpsen te ver schijnen, die hun beste beentje zullen voorzetten en de bevolking op de nodige muziek zullen vergasten, terwijl de ge luidsinstallatie zal trachten het publiek op te wekken, ruimschoots zijn gaven te willen offeren. Dankend voor dc verleende plaatsruimte JAC. VAN HEERWAARDEN. Het streven van den heer v Heerwaar den c.s juichen wij ten zeerste toe. Ook Texel kan en mag hier niet achter blij ven. REDACTIE TEXELSE COURANT. BOEKBESPREKING. Bij de Uitgeverij Burgersdijk en Nier mans te Leiden is verschenen „Schijl- geralan van G. Knop. Dit boek over Terschelling is het eerste van een reeks getiteld „Nederlands Volksleven", waarin delen over allerlei streken van ons land zullen verschijnen Om een indruk van het boek te geven, kan men misschien het beste doen met er op te wijzen, dat dit degelijke, alleszins betrouwbaar lijkende werk iets totaal anders is en niets te ma ken heeft met de artikelen over land streken, welke soms in kranten en tijd schriften verschijnen. Dergelijke artikelen zijn vaak geschreven door lieden, die een dag of tien in de omgeving van hun on derwerp verblijven en dan een voor de bevolking veelal kwetsende en volkomen on itiste beschrijving menen te moeten ge ven. Dat de heer Knop, zelf Terschellin- ger van geboorte en iemand, die veel van zijn eiland houdt, ook deze ervaringen heeft opgedaan, bewijst hij in hoofdstuk IX „Schellinge in de Litteratuur", waar hij op vele begane „fouten" wijst. Het boek van den heer Knop bevat 'n beschrijving vin de geschiedenis, flora, fauna, taal, bevolking, bedrijven, enz. van het eiland, kortom, het is een ware bron voor de bestudering van Terschelling. Voor Texelaars is het bovendien in teressant, om er de overeenkomst uit te zien, maar vooral ook de grote verschil len tussen beide Waddeneilanden. „Schijlgeralan" is een mooi boek. De schrijvers van de volgende delen der reeks zal het niet gemakkelijk vallen hun werk op dit peil te handhaven. De prijs van dit boek is f 15,—. Bestellingen kunnen worden opgegeven aan de Boekhandel in de Parkstraat. DAMMEN. DEN BURG In de 2de ronde van de eiland-competitie ontving Den Burg II de Damclub Den Hoorn. Ook nu toonde de laatste vereniging, zich de meerdere en wist met flinke cijfers te winnen De uitslag is als volgt: Den Burg Den Hoorn D. de Vries S. Lap 02 C. v.d. Werf D. Lap 02 J. Vonk S. Zijm 20 P. Kooij C. Lap 20 J. Huisman I. Boon 02 A. Vonk C. de Bruin u2 J Koorn G. Wilner 02 G. Wortman G. Jonker 0—2 H. Gomes v.d. Gaag 1l J. v.d. Star M. de Bruin 0—-2 J. Vinke C Dekker 20 A Eelman W. Schuil 2—0 D. v.d. Werf Jac. Jager 11 A. Vinke P Kok 02 W. Boon Th Jonker 20 P. Bakker C. de Jager 02 H. Muskee P. Kok 02 D. Bruin C. de Jager 11 A. Huisman Th. Jonker 20 Totaal 15—23 VAN DE REDACTIE. Advertentie-opdrachten voor de krant, welke op Woensdag verschijnt, moeten uiterlijk DINSDAGMORGEN 8 UUR in ons bezit zijn. Voor het Zaterdagnummcr uiterlijk VRIJDAGMORGEN 8 UUR. Dit geldt ook voor opgaven predikbeur ten, daar zij anders niet meer kunnen worden opgenomen. Inzenders van ingezonden stukken en verslagen gelieven het papier DUIDE LIJK en aan EEN zijde te beschrijven.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1