Distributienieuws Teraardebestelling Secretaris C. Jonker Openingsavond Nutsdepartement De Vacantiebonnen in de landbouw De Duitentroefactie WOENSDAG 4 DECEMBER 1946. 60c JAARGANG. No. 5670. TEXELSCHE COURANT UITREIKING levensmiddelenkaarten 701. Op onderstaande data worden bovenge noemde levensmiddelenkaarten uitgereikt Voor Eierland zie Texelse Courant van 28 Nov. 1946. Te De Koog in Café Hillcnius op Vrij dag 6 December 1946: 9-10 uur alleen voor zelfverzorgers voor dorp en wijk K letters AE. 10-11 alleen voor zelfverzorgers voor dorp en wijk K letters GKo. 11-12 alleen voor zelfverzorgers voor dorp en wijk K letters Kr.V. 1-2 alleen voor zelfverzorgers en wijk K letters WZ. 2-3 voor dorp nrs 161 3-4 voor dorp nrs 61 en hoger Op Zaterdag 7 December 1946: 10-11 voor wijk K nrs 150. 11-12 voor wijk K nrs 51 en hoger. Zelfverzorgers moeten op de voor hen aangegeven uren hun kaarten afhalen, niet zelfverzorgers op de voor hen aan gegeven uren, daar men anders niet ge holpen kan worden. Men wordt verzocht na te kijken of men de goede kaarten ontvangt, voor personen geboren in 1926 of eerder A-kaarten, 1927 t.m. 1932, B- kaarten, 1933 t.m. 1942 C-kaarten, 1943 t.m. 1945 D-kaarten en 1946 en later E- kaarten. (Publ. no. 471). GELDIGHEIDSDUUR BRANDSTOFFENBONNEN. Bon 63 BV van de brandstoffenkaart T 606 is voor het publiek geldig geweest tot 30 Nov. 1946. Deze bonnen kunnen t.m 7 Dec. 1946 door de brandstoffenhandela- en aan ons kantoor tegen geldige toewij zingen worden ingeleverd. Bon 63 BV, voor het publiek geldig tot en met 31 Dec. '46 (11 Jan. '47).Bon 60 BV voor het publiek geldig t.m. 31 Jan. '47 (8 Fehc. '47). Bon 61 BV voor het publiek geldig t.m. 28 Febr. '47 (8 Maart '47). (De tussen haakjes geplaatste datum is de uiterlijke geldigheidsduur voor de brandstoffenhandelaren). PETROLEUMBONNEN voor de maand December. Voor de maand Dec. zijn aangewezen: Bonkaart UA 611 A05 t.m. A03 4 liter. Bonkaart UB 611 B03-B04 4 liter. Bonkaart UC 611 C02 4 liter. Verlichting: Bonkaart UD 611 D04-D05 5 liter. Bovenstaande bonnen kunnen t.m. 18 Jan. 1947 door de handelaren worden in geleverd. Ongeldigverklaring oude bereid verklaringen. Met ingang van 1 Jan. 1947 zullen de tot heden gebezigde bereidverklaringen niet meer mogen worden gebruikt. Hier onder zijn mede begrepen de bereidver klaringen MD 333-30 en het model, ge voegd bij de Regeling voor de distributie van textielproducten van de sectie Dis- tex, d.d. 14 Juli 1945. Met ingang van de zelfde datum zal door de handel uitslui tend gebruik mogen worden gemaakt van de voorgeschreven modellen. SCHOENENBONNEN. Zij, wier stamkaart eindigt op een 2 en na 1 Jan. 1945 nog geen schoenenbon hebben ontvangen, komen voor de maand December hiervoor in aanmerking. Deze bonnen kunnen worden afgehaald na 16 December 1946. SERVIESGOED VOOR JONGGEHUWDEN. Het Centr. Distributiekantoor deelt mede, dat thans ook zij, die tussen 1 Sept. 1944 en 18 Febr. 1946 zijn gehuwd en zich sindsdien zelfstandig hebben gevestigd, een aanvraag om serviesgoed kunnen in dienen, voor zover zij dit nog niet hebben ontvangen. (Publ. no. 479). ST. NICOLAASFEEST O.L. SCHOOL. DEN BURG. Het St. Nicolaasfeest van de leerlingen der o.l. school te Den Burg zal a.s. Donderdagmiddag om 2 uur plaats vinden in de zaal van „De Oranjeboom" Wij twijfelen er met aan, of hiervoor zal zeker ook een grote belangstelling be staan. BIJBELKRINGEN DEN HOORN. Woensdagavond 7,30 u. in „Ons Huis" en Vrijdagavond 7,30 uur in de P. H. Pol der ten huize van de fam. Westerlaken. Men wordt verzocht Bijbel en gezang boek mede te brengen. DE DOKTER WAGEMAKER WEER IN DE VAART. Naar wij vernemen, zal de Dokter Wa- gemakcr a.s. Donderdag weer in de vaart komen. Alle Texelaars zullen dit bericht zeker met genoegen vernemen. HOOG BEZOEK. Naar ons werd medegedeeld, krijgt Texel hoog bezoek n.l. den Canadese Ge neraal Robberts, die hier een drietal da gen zal verblijven, ten einde de oorlogs graven van de gevallen Canadese en En gelse militairen te inspecteren. De Generaal zal officieel door het ge meentebestuur worden ontvangen. Wij komen hierop nog nader terug. AFLEVEREN VAN GRANEN. De Prov. Voedselcommissaris v. Noord- Holland wijst er nogmaals op. dat zowel telers als handelaren verplicht zijn de af- gedorste, resp. de aangekochte partijen graan, enz. binnen vier weken na dorsing resp. na ontvangst op de voorgeschreven wijze af te leveren. Hierop zal strenge controle worden uitgeoefend, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bij de Zondag j.L gehouden verkiezing van diakenen der Doopsgezinde Gemeente Den Burg, De Waal en Oosterend, werden gekozen: Jb. Bakker, Den Burg; »J. Vis- man, Oosterend. A.s. Zondag herstemming tussen R Eelman, De Koog en A Bakker Jbzn., De Waal. DEN BURG. Onder zeer grote belang stelling voiid Zaterdagmiddag de ter aardebestelling plaats van den heer C Jonker, in leven gem.-secretaris van de gemeente Texel. Om ruim drie uur had de uitvaart plaats vanaf het woonhuis aan de Kogel straat, waar door het gemeente-personeel de baar grafwaarts werd gedragen, welke gedekt was met een schat van bloemen en kransen. Vele belangstellenden en vrienden, afgevaardigden van diverse verenigingen, waarmee de heer Jonker tijdens zijn leven heeft samengewerkt, schaarden zich hier achter. Onder de aan- aanwezigen merkten wij ook op burge meester Rehorst en zijn echtgenote en ver der de leden van de gemeenteraad. Nadat de kist in de groeve was gelaten en de vele aanwezigen zich rondom het graf hadden begeven werd allereerst het woord gevoerd door burgemeester Re- horst, namens het gem. bestuur, de V.V. V, en de T.E.M., kortom namens de ge hele Texelse bevolking. Allereerst be tuigde spr. zijn hartelijke deelneming aan mevr. Jonker en haar beide dochters. Ik weet zeker, dat de grootste dank aan den overledene zal zijn, dat u na de dood van uw man en vader, moedig door het leven gaat Als 194f> grotendeels ten einde loopt, spreken wij weer van uren, dagen en maanden, die als een schaduw heen gaan. Na 45 jaar de gemeente gediend ie hebben, mag dit zeker lang genoemd v/orden en dat op een onberispelijke wij ze. Een bekwaam ambtenaar en een goed en edel mens heeft hier zijn leven lang de gemeente Texel gediend. Niet alleen de gemeente, maar zovele corporaties. De faam van mijnheer Jonker was bekend over de gehele provincie Het doet mij leed, aldus de burgemeester, dat ik hem niet in zijn volle kracht heb meegemaakt. Het is den overledene zwaar gevallen, dat hij het laatste jaar niet meer kon, zoals hij altijd gewoon was. Dit is nu de trage die van het leven. Ook mijnheer Jonker heeft niet altijd gevonden de steun en waardering, waarop hij recht had. Hij had een goed karakter en was een zuiver voelend mens. De gemeente Texel is hem grote dank verschuldigd. Laten de jonge ren zich aan zijn voorbeeld spiegelen en zijn arbeidsvreugde evenaren. Oude vriend Jdnker, rust in vrede. Gaarne had den wij tijdens uw leven afscheid geno men, doch dit heeft helaas niet zo mo gen zijh. In diepe eerbied zullen wij uw nagedachtenis herdenken. Hij ruste in vrede. De heer Tiessen sprak hierop namens het gem.-personeel. Uw bescheidenheid kennende, alus spr., zou u liever zien, dat hier niet gesproken werd. Toch heb ik gemeend, dit wel te moeten doen. Als oudste ambtenaar was u een voorbeeld van accuratesse. Met uw heldere kijk mocht er niets aan mankeren en als het niet goed was, werd uw wijze van cor rectie of aanwijzing door een ieder aan vaard. Wij zijn u jdaar dankbaar voor. Uw oprechte omgang zullen wij node missen. Ook wij hadden dit tijdens uw leven wil len zeggen, na een welverdiende rust, doch het heeft niet zo mogen zijn Van harte gunnen wij u de grote rust en wen sen wij de familie kracht en sterkte toe. Mijnheer Jonker, rust zacht. De heer W. H. Lap, zwager van den overledene zeide: wat van de aarde is, ge ven wij aan de aarde terug. Kees, je stof felijk omhulsel geven wij terug aan de Texelse grond, die je zo lief was. Je her inneringen zullen wij opbergen als 'n kost bare reliquie. Als familielid zullen wij je missen. Op je zo werkzame leven heb ben velen een beroep gedaan. Wij hebben bewondering voor de kracht, dat >je dit alles hebt gedragen Men heeft je wel eens fouten aangerekend, doch een man die zo werkzaam was, zou die geen fou ten maken? Het heeft je leed gedaan, dat er mensen waren, die je verkeerd beoor deeld hebben, omdat je in de oorlogsjaren op je post bent gebleven. Uit persoonlijke ervaring weet ik van nabij, dat je gedre ven werd door de liefde voor het werk in het belang van Texel. Kees, je bent nu van je zorgen bevrijd. Je geest wordt nu opgedragen aan God, waarin je geloofde en zal je veilig landen in het heilige der heilige, het tabernakel van onze harten. Rust zij u en vrede. Dan richt spr. nog een persoonlijk woord tot de nabestaanden. Hij, die heen VERGADERING BAND NEDERLAND-INDIE. DEN BURG. De afd. van de Band Ne- derland-Indiè" houdt a.s. Zaterdagavond om 8 uur een vergadering in „Eben Haëzer, waar als spreekster zal optreden mej. R. Louwers, secr. v.d. afd. Noord- Holland. Ouders, vrouwen en verloofden van mi litairen in Indië worden vanaf deze plaats opgewekt deze belangrijke vergadering te bezoeken. Ook andere belangstellenden zijn welkom. DERDE UITVOERING U.D.I. DEN BURG. De toneelver. „U.D.I.-", welke met zoveel succes reeds twee op voeringen gaf van het kluchtspel „Nico- demus en z'n schaduw", heeft besloten nog een derde uitvoering te geven en wel op Woensdag 18 Dec. a.s. De kaartver koop voor deze uitvoering zal plaats vin den a.s. Maandag 9 Dec. van 11-12 uur in „De Oranjeboom". Het batig saldo van deze uitvoering zal bestemd worden voor een liefdadig doel. Zie voor nadere aan kondiging de advertentie. TEXELSE MARKT. Den Burg, 2 Dec.- 1946 Aangevoerd: 10 graskalveren f 130-200. 2 paarden f 400-500. 150 kippen f 2,75-3,75. Voor de levering: 21 varkens, 1 koe en 9 n. kalv. ging, was een man, die alles gaf voor zijn gezin. Dit is een reden tot dankbaarheid, dat het gevoel van smart zal overtreffen. De heer Kelder, oud-ambtenaar ter secretarie en thans burgemeester van Monnikendam, releveerde dat de overle dene thans op zijn verjaardag ter aarde wordt besteld. Bijna 25 jaren had spr. met den heer Jonker samengewerkt, voor wiens werk hij grote waardering had. als chef en vriend. Texel heeft een van zijn kundigste ambtenaren verloren. De heer De Waard, raadslid en oud wethouder, sprak eveneens woorden van dankbaarheid voor de goede samenwer king. Door uw bescheidenheid is u vele malen verkeerd begrepen, aldus spr. Ds. van Reijendanï was de laatste spr. Zo hebben wij hem ter aarde Besteld, die God uit 't leven wbgnam, aldus de predi kant. Stof zijt gij en tot stof zult gij we derkeren. God heeft 't laatste woord. Spr. besloot met worden uit Ps. 103 en Mat- theus 11, waarna het Onze Vader werd gebeden. Een schoonzoon van den overledene sprak tenslotte enige dankwoorden na mens de familie voor de betoonde be langstelling, waarna de aanwezigen zich in stille overpeinzing van de dodenakker huiswaarts begaven. Z. Afd. „Texel" Het departement van de „Maatschappij tot Nut van het Algemeen", had Dinsdag avond 26 Nov. voor het eerst sinds vele jaren weer een avond belegd, welke zeer geslaagd genoemd mag worden. De voor zitter de heer Van Ingen Schenau, open de deze avond, door allen, waaronder wij' den burgemeester epi mevr. Rehorst op merkten, hartelijk welkom te heten. Spr. merkte op, dat het leek of het Departe ment, dat thans 124 jaar bestaat, ge doemd was een kalme dood te sterven. Het hoofdbestuur had echter deze avond georganiseerd om dit te voorkomen en zo waren wij in de gelegenheid om voor de pauze te genieten van een voor dracht van „Reinaart de Vos", door Wil lem en Aernout, gebracht door mej. Aafje Top. Voor de wijze waarop zij dit deed, hebben wij niets dan lof. Zij deed ons vergeten dat dit een Middeleeuws stuk was en het waren beelden uit het heden daagse leven, die ons voorgetoverd wer den. Daarom kunnen we ook een diep ontzag hebben voor de schrijvers van dit verhaal, die erin geslaagd zijn een simpel gegeven zo- uit ie werken, dat de tegen woordige philosophen dit niet zouden ver beteren. Reinaart herkenden we als de sluwe mens, die er steeds op uit is om anderen ongeluk te berokkenen. Bruun den beer als dengene, die gemakkelijk om te kopen is. Tibeart den kater, als den vleier en den koning, Nobel den leeuw, als den heerser, die het slachtoffer wordt van zijn eigen hebzucht. Alle dieren gingen door een prachtige gelaatsmimiek en treffende gebaren voor ons léven. Een geestdriftig applaus was de beloning voor deze jonge voordracht kunstenares, die met recht een kunstena res genoemd mag worden. Hierna was het woord aan den adjunct- secretaris van het Hoofdbestuur, den heer Beumer, die opmerkte, dat het moreel van ons volk door de oorlog erg geschaad is. Het enige, dat wij hiertegen kunnen doen is, vechten om dit kwaad te keren, dan zal een resultaat geboekt kunnen worden, wat niet iedereen bereiken zal; doch velen op Texel kunnen dit wel en met deze avond is dJn ook de basis gelegd. Hoewel er volgens spr. velen zijn, die enkel lager onderwijs genoten hebben, behoeft dit geen beletsel te vormen om niet toe te treden tot „Het Nut". Er zullen ontwikkelingscursussen georganiseerd worden, terwijl men tevens aan het kleu teronderwijs veel aandacht zal schenken. Hiervoor is al een gediplomeerde leer kracht geëngageerd. Dit kan vanzelfspre kend maar niet gratis gebeuren, en daar voor is het nodig dat zich minstens 150 le den aanmelden. Dan kan ook het verdere programma afgewerkt worden, dat de volgende punten omvat: le. een lezing door Dr. Brouwer over „Java", met licht beelden; 2e een culturele filmavond; 3e. een lichtbeeldenavond over de steen- kolenwinmng; 4e. een optreden van Akke de Vries, die volksliederen zal zingen. We zien dus. dat er heel wat op het programma staat om ons ontspanning te bezorgen, zodat we die dus niet alleen behoeven te zoeken in een dancing of bioscoop. Hier kunnen we zeer veel op steken, daar het doel van „Het Nut" is. iets bij te dragen tot ontwikkeling van ons volk. Het gaat erom om de geeste lijke en maatschappelijke noden te leni gen en zodoende Texel op te bouwen. In de pauze, die nu volgde, bestond er gelegenheid om zich op te geven als lid, terwijl als attractie een prijsvraag om te raden hoeveel leden er zich deze avond zouden melden, aan verbonden was. Het bleek dat 58 leden toegetreden waren, terwijl de heer Van der Vlies de geluk kige prijswinnaar was en in het bezit gesteld zal worden van een Volksliederen boek Na de pauze droeg mej. Aafje Top nog enkele gedichten voor, hetgeen eveneens, gezien het applaus, zeer in de smaak viel. Het is te hopen, dat „Het Nut" spoedig weer van zich doet spreken en dit is al leen mogelijk, wanneer nog velen zich opgeven als lid, wat wij onze lezers, ge zien de bovengenoemde plannen, dringend kunnen aanraden. W. De vorige week zijn de eerste bonnen voor de feestdagenvergoeding ingeleverd. Het blijkt thans dat dit fonds nog in zijn kinderschoenen staat en even over de eerste ziekten heen geholpen moet wor den. Indien zowel werkgevers als werkne mers hieraan medewerken, zal dit echter spoedig lukken. Daar ons nog vele vragen over de toepassing bereiken, lijkt het ons goed even een toelichting te geven over de uitvoering Wij willen er op wijzen, dat hel fonds door den Rijksbemiddelaar verbindend is verklaard, zodat ieder wordt verzocht, zich aan de juiste uit voering te houden Wie komen in aanmerking? Alle losse arbeiders. Als losvast worden slechts die arbeiders beschouwd, die een schriftelijke overeenkomst hebben. Heeft men dit niet, dan moeten vacantiebonnen worden verstrekt. Dit betekent voor Texel in hoofdzaak, dat de vaste arbei ders er buiten vallen. Waar verkrijgbaar? Het is gelukt de bonnen verplaatst te krijgen naar de boerenleenbank, zodat ze voortaan gemakkelijk voor de werkge vers verkrijgbaar zijn. De werkgever zorgt alleen voor de bonnen De werkne mer haalt bij zijn organisatie een boekje, waarin hij wekelijks de bonnen opplakt Er wordt bekend gemaakt waar en wan neer men de bonnen kan inwisselen. Met terugwerkende kracht. Een van de grootste moeilijkheden is wel, dat de bonnen reeds vanaf 1 Mei verstrekt moeten worden, terwijl de werkgevers de bonnen pas veel later kon den krijgen. Er zijn werkgevers, die hun arbeiders over die tijd reeds feestdagen en vacantie vergoed hebben. In die geval len berekend men het bedrag wat aan bonnen uitbetaald moest worden en trekt de reeds uitbetaalde vergoeding er af. Het overblijvende bedrag wordt aan bon nen uitbetaald. Voor welk bedrag wordt verstrekt? De waarde van de bon is 2V2 x het vastgestelde uurloon (dus f 0.72) hetgeen f 1,80 per week is. Werkt men niet een volle week bij dezelfde werkgever, dan moet voor elke dag een bedrag van f 0,30 worden berekend. Geen geld, maar bonnen. Het is al voorgekomen, dat de werkge vers geld in plaats van bonnen gaven. Met de meeste nadruk willen wij er op wijzen, dat dit niet mag. Indien later bij een controle zou blijken, dat een be paalde werkgever geen bonnen verstrekt heeft, zou deze nogmaals moeien betalen. Wat zijn de resultaten? Ook van de kant der arbeiders stonden velen eerst nog wat onwennig tegenover de vacantiebonnen. Nu men echter ziet dat er ccllega's zijn, die reeds voor de a.s feestdagen f 20 krijgen uitbetaald, begint men er anders over te denken. En terecht, want over een heel jaar betekent dit een bedrag van f 91, Een vaste gewoonte. Indien men voor vaste gewoonte houd, dat bij elke uitbetaling de bonnen worden verstrekt, voorkomt men moeilijkheden. Doen er zich toch nog moeilijkheden voor, wendt u dan direct tot uw afd. bestuur, die de zaak onderzoekt en zo nodig door geeft. Zorgt er voor, dat bij eventuele controle uw bonnenboekje in orde is Mogen we op ieders medewerking reke nen? Namens de samenwerkende land arbeidersbonden: De Ned. landarb. bond. W. Wassenaar De R.K. landarb. bond J. Schraag De Chr. landarb. bond B. Druif. DAMMEN. DÉ COCKSDORP. Vrijdag j.l. vond in „De Hoop" de ontmoeting plaats tussen de damclubs van Den Burg en De Cocks- dorp. De wedstrijd had een prettig en vlot verloop. De uitslag luidt als volgt De Cocksdorp Den Burg A. Dootjes D. de Vries 02 G. ten Brug C. v. d. Werf 20 P. de Bloois J. Vonk 20 S. Bakker P. Kooij 02 R. Buis J. Huisman 02 J. v. Heerwaarden J. Koorn 11 W. Dootjes G. Wortmaij 02 P. de Bloois A. Gomes 11 H. Stolk J. v.d. Star 02 W. Stolk J. Vinke 0—2 C. de Graaf A Eelman 02 G. Boon D. v.d. Werf 20 M. P. Reuvers A. Vinke 20 J. Barhorst W- Boon 02 P. de Graaf H. Muskee 02 C. de Graaf D. Bruin 11 Totaal 11-21 De uitslag van de borden 1 t.m. 10, geldt voor de Texelse competitie (6-14 in het voordeel van Den Burg). B DEN BURG. In de le klas competitie van de Ned. Dambond speelde Zaterdag Texel legen de damclub Zijpe. Laatstgenoemde club wist na spannende strijd met klein verschil te winnen. De uitslag was: Zijpe Texel A. Slijkerman Jr. S. v. Heerw. 20 A. Slijkerman Sr. H. Steenhuis 02 W. Jimmink S. Ros 11 Kooyman C. Dijker 11 K. Weijers C. v.d. Werf 2—0 P. de Wit C. v. Heerwaarden 02 P. Hoedjes D. Lap 11 N. Silver D. de Vries 20 A. EriksG Dros 11, P. Tuin J. Vonk 1—1 11—9 DEN BURG. Te laat om nog in het nr. van Zaterdag j.l te worden opgenomen, ontvingen wij de lijstenopbrengst van Oudeschild groot f 265,58 en van De Waal groot f 131,60. Een prachtresultaat! Ook hier is in ruime mate eensgezindheid en liefde tot de naasten onder de bevolking op te merken en leeft men ook hier zicht baar met de zuidelijke provincies mee. Oudeschild en wijk S., De Waal en wijk W., hartelijk dank voor uw mooie gaven, welke mede zal bijdragen tot leniging van de nood in het zuiden. De dames en heren medewerkers, die zich spontaan voor dit mooie doel hadden ingezet, kun nen met voldoening op hun werk neer zien en wordt hen hierbij mede hartelijk dank gezegd. Wc hopen, dat de glasactie welke in 't Zand en Burgerbrug, op initiatief van den Zeereerw. Heer Pastoor Koster, voor uw dorp werd gehouden, tot resultaat mag hebben, dat' Oudeschild voor de winter geheel glasdicht moge worden! Door diverse omstandigheden is de in zet voor Den Burg, vorige week uitge steld. maar zal.nu a.s. Zaterdag 7 Decem ber worden gehouden. Te ongeveer 3 uur zal worden begonnen en de muziekcorp sen worden tegen die tijd verwacht, ter wijl de geluidsinstallatie op de auto van de Techn. Dienst der P T T. wederom aan de actie zal deelnemen. We veronderstel len, dat een en ander veel belangstelling zal wekken, maar ook, dat op de ter in tekening aan te bieden lijsten behoorlijk zal worden getekend. Ingezetenen van Den Burg en wijk B, neemt een voorbeeld aan de buitendorpen. Tot Zaterdag dus. v. H. TEXELS FANFARECORPS. Twee geslaagde uitvoeringen. Vrijdag en Zaterdag j.l. gaf Texels Fan- faiecorps wederom uitvoeringen voor volle zalen en had ditmaal na de pauze een revueprogramma ingelast. De heer Jac. Schrama sprak in zijn openingswoord een welkom toe aan de talrijke aanwezigen, in het bijzonder aan den heer en mevr. Rehorst en aan de le den van het Hoornder Fanfarecorps en talrijke genodigden. Met genoegen heb ben wij kunnen constateren, dat het met ons fanfarecorps weer crescendo gaat, over enige tijd zal men de zaak weer vol ledig opgebouwd hebben. Het programma bevatte, met uitzondering van een wals, een aantal marsen en ouvertures. De ver tolking der nummers, in het bijzonder de keurige afwerking van de bekende mars „Song of the brave", maakte op ons een beschaafde indruk. De meeste voldoening gaven ons de uitvoering der diverse ou vertures, deze werkjes lenen zich wel bij uitstek voor een uitvoering door fanfare ensemble. Dit viel wel sterk op bij de keurige uitvoering van „Fête Provencale" van Francis Popy, een naam, die wel- haost nimmer ontbreekt op de program ma's van fanfarecorpsen. De vertolking van de wals, die het programma bevatte, het was Fetras' overbekende roman tische walg „Mondnacht auf der Alster" stelt hoge eisen aan een ensemble, het geen duidelijk bij de uitvoering opviel. Gaarne hadden wij nog langer naar het corps willen luisteren, en konden duide- lijk constateren, dat deze wens ook door do aanwezigen gedeeld werd. Uit dank baarheid voor de grote steun, die het fanfarecorps bij de inzameling van gelden voor.de muziektent ondervonden had, had men aan deze avond een bijzonder cachet gegeven en werd door leden van het corps, aangevuld met een aantal dames, door den heer Schrama in zijn openings woord geannonceerd als „De bloem van Texel", na de pauze een revue opge voerd. Zij allen, en speciaal vermelden wc hierbij het optreden van Leendert Kui per, die op zijn eigen originele wijze als humorist fungeerde, hebben het aanwezi ge publiek een genoeglijk uurtje ge bracht. Wij willen hier wel even de opmerking 1 maken, dat de afwisseling tussen sketches en zangnummers, het kenmerk van een revue, hier niet plaats vond; het vocale element ontbrak nagenoeg geheel. Het1 Afrikaanse liedje „Vergeve en vergeet", j werd zelfs de tweedeavond de uitvoeren den vergeven of door hen vergeten, zodat toen de zang in het geheel ontbrak Be- vinden zich onder „de bloem van Texel" zo weinig goede zangkrachten? De klanken van de bekende mars „An chors away", door alle medewerkenden uitgevoerd, vormde de overgang naar het traditionele bal, waarmede deze geslaaf de avonden besloten werden. Het fanfare- coios heeft weer enige succesvolle avon den achter de rug. E.Iï.B.O.-CURSUS. Dokter Schalwijk is bereid dit jaar een E.H B.O.-cursus aan Den Burg te leiden, welke uit plm. 26 lessen zal bestaan. Dok- j ter Boswijk zal assisteren bij de practi- sche lessen. Bij voldoende deelname zal Dokter Renout aan Oosterend een cur sus geven Alléén zij, die van plan zijn, I geregeld de lessen te volgen en het diplo ma te behalen, worden als cursist ver- wacht. Schriftelijke opgave aan de secretares- se G Vrijdag-Keijser, „Sonnevanck". Cursus gratis voor Rode Kruisleden, i min. contributie f 1,per jaar. 1 BON VOOR SINAASAPPELEN. j Hiertoe moet bon 49-6 of 50-8 algem. worden ingeleverd bij een handelaar in groente en-of fruit en wel uiterlijk Zater dag 7 Dec. a.s. De aflevering der sinaas appelen zal plaats vinden naarmate deze aangevoerd worden Uiteraard zal de af werking van de voor de leeftijdsgroepen D en E in Aug. j.l. bekend gemaakte bon voorgaan.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1