Distributienieuws W. Thomassen sprak voor de Partij v. d. Arbeid Vereniging voor V reemdelingen verkeer Fanfarecorps D.E.K. gaf twee uitvoeringen De film van de Stichting 1940-'45 Over Indië WOENSDAG 15 JANUARI 1947. 60e JAARGANG. No. 5681 COURANT HORECABEDRIJVEN. ^Horecabedrijven, die in aanmerking ko- n voor keukentoewijzingen kunnen e afhalen Vrijdag 24 Jan. a.s. van 9- uur (dus volgende week). ÏDe formulieren voor cafétoewijzingen ieten echter uiterlijk Vrijdagmiddag in ons kantoor ingeleverd zijn. Formu- •ren na Vrijdag ontvangen, komen niet [eer in aanmerking. SCHEERZEEP. Van de textielkaart V.A. 605 voor i-mannen is bon I (M) aangewezen voor 50 e 'ram scheerzeep of 100 gram scheer- i :rême of 400 gram snelscheercrême. - ÉDeze bon moet zo spoedig mogelijk bij - ?en detaillist in scheerzeep worden inge- cleverd. (Publ. no. 11) c ,,DE ZEVEN PROVINCIËN" VERKOCHT 1 OUDESCHILD. Het bekende logement „De Zeven Provinciën", dat ons nog flrinnert aan de tijd van Tromp en De j. Ruyter, is door de eigenaars, de Gebr. Zegel verkocht aan den heer Keijser, wo nende Kogerstraat. die dit café, dat ge- 1 Brende 8 jaren gesloten is geweest, 1 weer wil exploiteren. Het perceel van den heer Keijser aan de Kogerstraat is ge kocht door den heer J. Kok (Japie lekker 1 eten), die er dan een viszaak in hoopt te openen. DS. VAN VEEN NIET AANGEKOMEN. |DEN BURG. De intreepreek van Ds. van Veen uit Heerlen, de nieuw benoem de predikant bij de Doopsgez. gemeenten Den Burg, De Waal en Oosterend, welke Zrndag zou plaats vinden, kon niet door ga. n, daar de predikant als gevolg van .j de bootstagnatie Texel niet kon bereiken. De intrede zal nu gehouden worden op 26 Januari a.s. J BUNKERS OP TEXEL ZULLEN WORDEN AFGEBROKEN. I Naar wij vernemen zullen binnenkort verscheidene bunkers op ons eiland ge sloopt worden. Door de Prov. Waterstaat is ten aanbesteding uitgeschreven, waar- 1 vjan wij het resultaat spoedig bekend ho pen te maken. GERUCHTEN. DEN BURG. Er waren geruchten, dat in Pen Burg twee bekende bakkerszaken vprkocht waren. Wij hebben hiernaar ge ïnformeerd en kunnen mededelen, dat raoewel de betrokkenen er mee bezig zijn, de overdracht voorhands niet zal plaats ffinden Het betreft hier de zaken van Koorn uit de Hogerstraat en Mooijen, Weverstraat K. BREMER IN AMERIKA AANGEKOMEN. JDe oud-Texelaar K. Bremer uit Oos- tèrend, die na 54 jaar in Amerika ge woond te hebben, onlangs op ons eiland was teruggekeerd, en waarover wij in ons blad van 4 Jan. bijzonderheden pu bliceerden, is de vorige week Woensdag per vliegtuig naar Amerika vertrokken, en volgens een ontvangen telegram, daar Donderdag behouden aangekomen. Een hele onderneming voor deze 78-j Hollander-Amerikaan. DE VERBINDINGEN MET DE VASTE WAL. j Tengevolge van de opeenhoping van ijs was het Zaterdag en Zondag niet mo gelijk de haven van Oudeschild te berei ken, zodat TESO genoodzaakt was de bootdiensten op Den Helder te staken. J De verbinding met Den Helder is op deze dagen onderhouden vja het Horntje met kotterboten, zodat het toch nog mo gelijk was, de vaste wal te bereiken, zij het met stagnatie. Nu de dooi zich gelukkig Jiandhaaft, zal de normale verbinding wel spoedig her steld worden. s- JDe bootdiensten van TEéS zijn weer ingeschakeld vanaf Oyaeschild De dienst zal spoedig wederom normaal functionne- ren. LANDBOUWCONSULENT VOOR NOORD-HOLLAND. Tot landbouwconsulent voor de prov. Noordholland is genoemd Ir. L. Dijkema, ifians nog verbonden aan de Landbouw- yoorlichtingsdienst in de Wieringermeer. Ir. Dijkema zal zich waarschijnlijk in Schagen vestigen. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Woensdag: 19.15 Over de zuivelbewerkers en hun Bbedrijf (I) 20,08 Omroepork. m. Gijs Beths, viool (I) 21,30 Opera ..Paljas" (II) Donderdag: 8,45 Tweede symph. v. Borodien (II) 20.BBC symph. ork. met K Taylor, piano (II) 22,45 Onze visserij (II) Vrijdag: 9,30 le symph van Brahms (I) 20.08 Radio Philh. ork. met Reinier Bres- jjser cello (I) 23,15 Brahms en Mendelssohn (II) WAAR GAAN WE DEZE WEEK HEEN? 15 Jan. Nutsdep. „Texel". Lezing met lichtbeelden over Indië, 8 uur in Hotel „Texel". 15 Jan. algem. vergadering V.V.V. De Koog, 8 uur in Hotel „De Toekomst". 16 en 17 Jan. Filmvoorstellingen Stich ting 1940-1945. 17 Tfin. Contact en ontwikkeling Zuid- Eierla 8 u. o.l.school. ^17 Coop. Veeafzetver. Algem jaar- verg- "ing, 8 u. in Hotel „Texel". 17 Jan. Fryske Krite Texel; opvoering ,/t kip, raer bitaerre" om acht uur in „Pasino". 18 Jan. uitvoering D.E K te De Koog, om 8 uur in Hotel „De Toekomst". ffl 19 Jan. Donateursavond R.K. Verken- nersgroep St. Jeroen" en R.K. Gidsenbe- weging om 8 u. in „Casino". OUDESCHILD, Zaterdag hield de Par- tij van de Arbeid een openbare vergade ring iri het Eigen Gebouw. Voorz. Kaczor opende, waarna de heer Thomassen, lid van de 2e Kamer, het woord verkreeg. Nog geen jaar geleden, aldus spr. werd de Partij v.a. Arbeid gesticht met als doel hervorming van de maatschappij op dem. soc. grondslag, een Mij., waar ieder zijn kans krijgt, waar gerechtigheid zal heer sen en de productiemiddelen in dienst zul len staan van het gehele volk. De be stuursvorm moet democratisch zijn, want een bestuur waarbij enkelen heer sen over velen, is niet Europees We hebben een politieke partij nodig om ons de weg te banen en de P. v.d A., samengesteld uit personen uit alle krin gen, is daarvoor de representant. Een ding is zeker, de maatschappij ver andert voortdurend. Texel nu, is heel an ders dan het eiland van 50 jaar geleden en zo is het overal in de wereld. In de industriële gebieden nog erger, terwijl 't tempo door oorlogen en revoluties nog meer wordt verhaast. Het in onze taak hierin leiding te geven, opdat de ontwik keling in geleide banen zal gaan, want het vroegere geloof in de wereldrevolutie is voorbij. Een geleidelijke hervorming van de maatschappij zal de wereld ten goede komen.Het is thans de tijd van het opbouwende socialisme. Niemand zal ontkennen, dat regeren een moeilijk karwei is. Na de oorlog zou een nationaal kabinet de juiste oplossing ziin geweest, omdat niemand zich dan had kunnen onttrekken aan de verant woordelijkheid, ook voor de minder po pulaire maatregelen. Hel is anders ge gaan. Het kabinet Schermerhorn, hoewel breed opgezet, steunde hoofdzakelijk op SDAP en V.D. alleen De anderen droe gen geer verantwoordelijkheid. Toen 7 ministers lid van de P. v.d. A. waren, begon deze partij onder moeilijke om standigheden, wat bij de verkiezingen is gebleken. Thans zijn er twee grote rege ringspartijen met een omlijnd program ma. De oppositie wil anders, de beoorde ling ligt nu aan de kiezers. Ook deze regering kampt met grote moeilijkheden, de industrie is gedeelte lijk vernietigd, de handelsvloot is voor 50 pet. verloren, de handelsbetrekkingen met Duitsland betekenen nog niets en bo vendien is daar het probleem Indonesië. Ook in 1947 zullen we nog meer verte ren dan we opbrengen. Maar de regering zet door. Er is een Nationaal Welvaartsplan, de uitkeringen voor de soc verzekering zijn verhoogd en verdei e plannen zijn te wachten. Er komt nationalisatie van Nederlandse bank en mijnen. Indië vormt het groot ste probleem. De ontwikkeling is in volle gang en niet meer te stuiten. De oorlog heeft ook hier het proces verhaast. Drie honderd en vijftig jaar lang is het geld uit Indie naar Nederland gevloeid. Ten tijde van het cultuurstelsel wel 823 mil- lioen Later werd een meer ethische poli tiek gevolgd en de Volksraad ingesteld De laatste voorzitter was minister Jonk man, die door zijn sociaal beleid het ver trouwen van de Indonesiërs heeft gewon nen. De tegenstanders zeggen, dat slechts weinigen voor de republiek zijn, doch in de 80-jarige oorlog vochten eerst ook slechts een handjevol Calvinisten, de rest volgde later. Het is de schuld van vorige regeringen, dat 93 pet. niet kan lezen en schrijven In 1936 werd de zeer matige petitie Soetardjo afgewezen, even eens tijdens de oorlog het klemmend be toog van den heer Soejono, minister in de regering Gerbrandy voor Indië's onaf hankelijkheid. Hadden de heren •maar beter geluisterd, dan hadden we thans eenzelfde situatie als op de Phi- lippijnen. Ze hebben niet gewild, de rede van de Koningin overigens geïnspireerd door de veel gesmade Dr. van Mook heeft daar niets meer aan kunnen ver- Wij herinneren er de leden en al die genen, die van plan zijn om in het seizoen 1947 pension te houden of gemeubileerd verhuren, aan, dat tot 20 Januari a.s. ge legenheid geboden wordt om zich op te geven voor de Pensiongids 1947 Voor nadere toelichting verwijzen wij naar on ze mededelingen in de Texelse Courant van 4 Januari. Ook Middenstanders kunnen, zij het in beperkte mate, een advertentie daar voor opgeven bij den Administrateur, Wilhelminalaan 45, Den Burg, (tel. 185) Wij vertrouwen er op, dat allen zonder uitzondering zich voor de Pensiongids zullen opgeven, ook diegenen, die thans nog menen de hulp van de Vereniging niet nodig te hebben en daardoor de con tributie aan de V V.V. te kunnen uitspa ren. Aan het adres van deze laatsten ver oorloven wij ons de opmerking, dat Texel als vacantieoord zijn bekendheid groten deels te danken heeft aan de stelselma tig gemaakte propaganda door de V.V V.. ten koste van belangrijke financiële of fers. Wanneer er dan zijn, die wel willen profiteren van het werk der V V.V., zon der in de kosten daarvan bij te dragen^ dan kunnen wij hierin niets anders zien dan klaploperij. Wij spreken de hartgrondige wens uit, dat niemand zich daaraan wil schuldig maken en een ieder er prijs op zal willen stellen, zijn steentje bij te dragen ter versteviging van het fundament, waarop het gebouw van een goed functionnerende V.V.V. moet worden opgetrokken. Dus meldt u aan als lid en-of geeft u op voor de Pensiongids 1947. (Adv.) anderen. De Japanners waren slechte be stuurders en lieten dit aan de Indonesiërs over. Hoewel het aanvankelijk stroef ging bleken ze het ook te kunnen. En na de bevrijding kwam Nederland voor een vol-' dongen feit te staan, daar de republiek reeds was gesticht. Alleen onderhande lingen op voet van gelijkheid zijn moge lijk. Alle koloniale volken ontwaken. In Br. Indië rollen de Engelsen hun matten op en het getuigt van politiek inzicht, als de regering deze werkelijkheid aanvaardt. We hebben echter elkaar nodig, dat we ten de Indonesiërs ook, want zonder ma chines, leerkrachten, industriëlen, dok toren etc., kunnen ze het niet redden. Hiervoor heeft de Commissie-Generaal ae weg geëffend. En waarom is deze grondslag gevonden? Omdat Schermer horn en Sjahir, beide socialisten, strij den voor een rechtvaardige maatschappij en daarin is voor koloniale overheersing geen plaats. Velen willen, dat als het probleem In dië aan kant is, de partij in de oppositie zal gaan, omdat er nog zoveel verkeerds is in Nederland. Zwarte handel, zuive ring, prijsopdrijving, etc. Inderdaad man keert er nog veel, doch het rege ringsprogram blijft richtsnoer. Denkt men dat Jan Schouten voor ons beter zou zijn dan Lieftinck of de liberalen voor uitstrevender dan Drees? In geen geVal Een groot probleem vormt nog Duits land. Het mag nooit meer aan de macht komen als een bedreiging voor de om ringende landen, maar wel moet daar een democratisch bestuur komen. Duits land kan niet gemist worden in de rij der volkeren. Gezamenlijk moeten de sta ten werken aan een betere wereld, waar oorlogen zijn uitgebannen en de atoom bom geen bedreiging vormt. Is de U.N.O. al zo ver? Helaas, neen, maar het ver trouwen is groeiende. En het zal zoveel beter gaan, als wij allen ons steentje bij dragen aan de verwezenlijking van deze grootse taak. Na deze boeiende rede volgden nog tal loze vragen, die naar genoegen van de aanwezigen werden beantwoord. TURNKRING HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De algem. vergadering van de Turn kring Hollands Noorderkwartier" zal ge houden worden op Zondag 26 Januari a.s. in café „De Posthoorn" van den heer Peetoom te Schagen, aanv. v.m. 10,30 u. BENOEMING. DE WAAL. Melden we in een vorig nr. reeds van het ontslag (eervol) uit de mili taire vliegdienst van onzen plaatsgenoot S. du Porto, thans kunnen we hier nog aan toevoegen, dat deze met ingang van 1 Febr. in dienst zal treden bij de K L M DEN HOORN D E K. kan weer op 2 geslaagde avonden terugzien. Te Den Hoorn was Vrijdag en Zaterdag j.l. de zaal van „Loodsmanswelvaren" gevuld met een aandachtig luisterend publiek De dirigent, de heer U. D. Bouwsma, had kans gezien het corps op behoorlijk peil te brengen toen de oorlog uitbrak. Gedu rende de oorlog kon weinig geoefend worden, zodat de dirigent na de bevrij ding wederom voor een zware taak stond. Doch energiek werd aan de wederop bouw begonnen. Wij hebben de spiegelgladde hobbelige weg naar Den Hoorn Zaterdag j.l. getrot seerd, en hebben tot ons genoegen de eerste resultaten van deze wederopkomst kunnen aanhoren. Verschillende nieuwe werken stonden op het programma, waar van er waren, welke hoge eisen aan het corps stelden. Zoals de Spaanse mars „Sevillia" en de melodiën van de operet tekoning Carl Millöcker („Keusche Su- zanna" en „Bettelstudent" wat horen wij in het algemeen deze muziek tegen woordig weinig). Zelfs Mozart's tere „Ave Verum" stond op het programma, en waarlijk, dit nummer onderging een su blieme vertolking. Een moeilijke opgave waren ook de wals „Rosetta" en de ouverture „L'ému- lation" (de wedijver), doch 't werden be vredigende vertolkingen. Het corps telt momenteel enkele goede krachten, zoals den heer S. Zijm; doch ook voor de toekomst is men reeds aan de arbeid, en bezit het corps reeds zes leerlingen. Wij wensen den heer Bouwsma van deze plaats veel succes met het streven het corps de oude glorie weer te geven. Na de pauze werden enkele sketches gegeven: n.l. de klucht „Barbier Brug wachter" en het blijspel „De Bandiete", geen onbekende stukjes voor Texel. G Kiljan. en D Pool gaven verdienstelijk spel te zien Vrijdagavond werd het programma uit gevoerd voor donateurs en genodigden, waarbij ook onze burgemeester aanwezig was, benevens, evenals de volgende avond, verschillende leden van de an dere muziekcorpsen van ons eiland. Het Helderse Orkestje, dat Zaterdag de balmuziek zou verzorgen, kon wegens de verkeersmoeilijkheden ons eiland niet bereiken. Doch Texel bezit in zijn „Opti misten" een reserve, en deze heren deden wat de stemming betreft, deze overeen komen met hun naam. FANFARE D.E.K DEN HOORN. Het Fanfarecorps D.E.K, zal Zaterdag 18 Jan 'n uitvoering geven aan De Koog. (Zie adv in dit nummer), A.s. Zaterdag bij goed weer zal het corps een muzikale rondwandeling door het dorp houden ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Margriet. Bezoekt u de filmshow op 16 of 17 Jan. e.k.? Ge zult er geen spijt van hebben, daar ge veel zult kunnen zien, dat geen ander u kan bieden. Verlies ook het doel niet uit het oog en weet, dat het batig sal do bestemd is voor de patiënten, die ten gevolge van het verzet, geestelijk of li chamelijk of beide, moeten worden ver pleegd. Deze patiënten komen uit alle rangen en standen der maatschappij en zijn politiek en geestelijk vaak geheel ver schillend georienteerd. Toch moeten ze, zo mogelijk, weer gezond in het maat schappelijk leven worden opgenomen, zo dat ze hun beroep, zaak, studie of wat het ook zij, weer kunnen aanpakken. De gevolgen van concentratiekampen en andere ernstige ziekten, zijn vele nog lang niet te boven. Velen lijden ernstig aan angstreacties ten gevolge van lang durige onbemerkte spanningen in illegaal werk. Anderen hebben innerlijke moei lijkheden, omdat ze Duitsers hebben dood geschoten. De lijst kan nog worden aan gevuld met veelsoortige geestelijke afwij kingen, ontstaan tijdens terreur, ons aan gedaan door die arme Duitsers, die zo jammerlijk hun oorlog verloren hebben. In de oorlog hebben deze mensen ge toond, wat ze waard waren Ze hebben ons volk mede gestimuleerd in het gees telijk verweer. Laten wij dan ook de han den ineenslaan en voor zover het ons mo gelijk is, de Stichting in staat stellen, dit goede en mooie werk te volbrengen. Bij de adressen, waar kaarten ver krijgbaar zijn, kunt u a.s. Donderdag ho ren, hoe laat de bus vertrekt DS. IIARTDORFF OVER PARAPSYCHOLOGIE. DE WAAL. Een vrij groot aantal van onze geregelde bezoekers had Woensdag avond j.l de koude getrotseerd om naar Ds. Hartdorff te komen luisteren, die ons iets over Parapsychologie zou vertellen Een goed spreker en een interessant onderwerp; de aanwezigen zullen er dan ook geen spijt van gehad hebben de gezellige huiskamer verwisseld te hebben voor het nu niet bepaald warme school lokaal We zullen hier geen details geven, maar willen met de opmerking volstaan, dat de avond niet alleen is omgevlogen en dit zegt reeds genoeg maar ze was zelfs veel te kort. Er viel over deze nog jonge wetenschap zoveel te vertellen, dat spr. er gemakkelijk nog een tweede "avond bij had kunnen vullen. Na het gebruikelijke dankwoord aan den spreker, werd nog medegedeeld, dat Woensdagavond de heer Daalder (H.d.S. te Oosterend) zal spreken. ZO JUIST VERSCHENEN: WERKEN VAN JEF LAST. In een dundruk-editie zijn tezamen ge bracht acht van de beste romans en no vellen, die de bekende schrijver Jef Last geschreven heeft, n.l. „Branding", „Mari anne", „Liefde in de portieken". „Een flirt met de duivel", „Onvoldoende voor liefde", „De Spaanse tragedie" en „De laatste waarheid". De intekenaren op dit werk kunnen thans hun ex. afhalen in Boekh. Park straat (768 blz.; prijs f 6,90). Eveneens kunnen bestellingen aange nomen worden op een bundel gedichten, die Last gedurende de laatste 6 jaren ge schreven heeft. Deze bundel bevat enige treffende oorlogsverzen, waarin de bewo genheid van die dagen op indringende wijze uitgebeeld wordt. Onder de titel „Oog in oog" wordt de bundel tegen een prijs van f 3,90 in de handel gebracht. NIEUWS IN HET KORT. De havenstaking te Antweipen is geëindigd De werkzaamheden zijn Zon dag j.l. hervat. In West-Duitsland hebben zich onge regeldheden voorgedaan, als gevolg van de brandstoffen- en voedselnood. Het marinevliegtuig van de Zuid- pool-expeditie van Admiraal Byrd is ge vonden. Zes van de uit 9 personen be slaande bemanning waren neg in leven en zijn door een watervliegtuig gered. Zuid-Slavië heeft aan Engeland en Amerika de uitlevering gevraagd van 750 oorlogsmisdadigers in Italië. In Hongarije zijn 100 personen ge arresteerd. verdacht van omwentelings pogingen In Polen zijn 3 van de 4 gearresteer de personen ter dood veroordeeld, ver dacht van spionnagc ten gunste van En geland, en in Joego-SIavië 3 personen, welke spionnagediensten verricht zouden hebben voor Amerika. Tussen de Franse zóne van Duits land en Nederland zal binnenkort een handelsverdrag afgesloten worden. Als gevolg van de staking van vrachtauto-chauffeurs in Londen, zijn 8000 militairen gerequireerd voor het transporteren van voedsel. 1 De Amerikaanse koopvaardijvloot is teruggelopen tot een vooroorlogspeil van 11 millioen ton. Dit zou te wijten zijn aan een opleving van de wilde vaart Te Berlijn zijn 35 personen doodge vroren. De postboot van Harlingen heeft Maandagmorgen Terschelling bereikt. Schiermonnikoog is nog niet uit zijn iso lement verlost. Leon Blum, de Franse minister-pre sident, is per vliegtuig naar Londen ver trokken voor het houden van economi sche besprekingen. ZWEEDS S.S. GESTRAND VOOR DEN HELDER. Tweemaal is de motorreddingsboot „Dorus Rijkers" Zondag uitgevaren ter assistentie van het 2000 ton metende Zweedse s.s. „Lilia", dat, met een lading aardewerk op de thuisreis, Zaterdag avond strandde tussen Den Helder en Texel. Beide malen weigerde de bemanning echter van boord te gaan, omdat de sleepboot „Nestor", tot Zondagavond te vergeefs, probeerde de „Lilia" weer vlot te krijgen. Wel bracht de reddingsboot op de eerste reis de tweede machinist van het Zweedse schip aan wal, die vrij zware brandwonden had gekregen, toen de hoofdstoomleiding van het schip sprong. Daar de „Lilia" door een lek in het achterschip tien duim water per uur maakt, verwacht men, dat het schip niet meer vlot zal komen, en dat de beman ning dus toch van boord zal moeten wor den gehaald. Maar ook, als de „Nestor" er in slaagt het schip vlot te trekken, zal het onmiddellijk naar Den Helder moe ten worden gesleept, omdat het volkomen hulpeloos is Nader vernemen wij nog, dat het de „Dorus Rijkers" gelukt is 13 leden van de bemanning van boord te halen. De ka pitein en 3 andere personen bevinden zich" nog op het schip. Het schip maakt veel slagzij en moet dan ook als verloren wor den beschouwd. De laatste opvarenden zijn Maandag avond gered door de „Dorus Rijkers". Er werd gebruik gemaakt van een spring- net. De bemanning wil alsnog proberen 't schip le lichten door middel van een sleepboot ZES BUSPASSAGIERS GEWOND BIJ BOTSING MET TREILER OP DE AFSLUITDIJK. Op de Afsluitdijk is een autobus van de N A C.O., die de dienst onderhoudt tus sen Alkmaar en Leeuwarden, 4 km. be oosten Den Oever, in botsing gekomen met een tegenligger, een zware trailer. De bus werd aan één zijde geheel open gereten Van de 15 passagiers werden zes min of meer ernstig gewond; vier man nen en twee vrouwen moesten per zieken wagen van het Wieringer Witte Kruis naar het R.K. Ziekenhuis in Den Helder worden vervoerd. De chauffeur en de conductrice van de bus kwamen met de schrik vrij De be stuurder van de trailer, de heer De Boer uit Leeuwarden, kreeg lichte kwetsuren. LEZING NUTSDEPARTEMENT HEDENAVOND ACHT UUR IN HOTEL „TEXEL". (Adv.) GROTE VIER BIJEEN. Do Grote Vier zijn gistermiddag te Moskou bijeengekomen ter bespreking van de Vredesverdragen met Duitsland en Oostenrijk. SPORT OP TEXEL. TEX. BOYS. Zal er nu komende Zondag weer eens gevoetbald kunnen worden? Het is te hopen, Boys. Het le elftal moet dan naar Watervogels toe. het 2e en de Adsp. zijn vrij. De feestvergadering is weer achter de rug en we kunnen weer op een gezellige avond terugzien Dergelijke avonden smaken naar meer. Langs deze weg be dankt het bestuur dan ook alle personen, die hebben meegewerkt om deze avond te doen slagen. Voor de te houden testavond hebben we nog geen bericht ontvangen; dit zal vermoedelijk een dezer dagen komen. Raadpleeg daarom de krant van Zater dag a.s., dan hopen wij u hieromtrent meer te kunnen mededelen H.S. DAMSIMULTAAN SEANCE. op Kamp „De Vlijt". Twintig gewonnen, twee remise en zes verloren partijen was het resultaat van de damsimultaan séance, die de heer J. Visman (Oosterend) Dinsdag 7 Jan. j.l. tegen 28 tegenstanders op Kamp „De Vlijt" speelde. Het was klokslag 20 uur, dat na de wel komstrede, uitgesproken door den Kamp commandant A. d' Oliveijra deze eerste simultaan séance een aanvang nam. Letterlijk gesproken deed de heer Vis man 't op zijn „slofjes" af, maar deson danks was het toch enigmatisch hoe de heer Visman steeds de moeilijke situaties oploste welke men hem „ten borde" bracht. Het nachtelijk uur was reeds gepasseerd toen de laatste der „Rimboenezen" capi tuleerde. Als aandenken aan deze avond over handigde de heer d' Oliveijra den heer Visman een lederen sigarettenkoker en een affiche waarop de namen der deelne mers stonden. Het personeel die hun partij van den heer Visman wonnen waren: Plaatsman, De Bloois, P Viset, Kaljee, Eckhart en Gebhard. Remise speelden Engel en Ver heul. OM HET KAMPIOENSCHAP BILJARTEN. DEN BURG. Evenals het vorige jaar is door de besturen van de Biljartclubs be sloten, ook dit jaar een wedstrijd te hou den om het kampioenschap van Texel, n.l. in de A- en B-klasse. Dc A-klasse wordt gespeeld in „Casi no", 150 caramboles en de B-klasse in Hotel „De Oranjeboom", 100 caramboles. De aanvang van de wedstrijd zal nog nader worden gepubliceerd. Het inleg- geld bedraagt f 2,50. Zie adv

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1