BURGERS VAN DEN HELDER Nieuwe bonnen De prijzen van onze Nieuwjaarspuzzle Door het kopen op crediet. Ging reeds menigeen failliet De Volkshogeschool en de visserij ZATERDAG 18 JANUARI 1947 60e JAARGANG. No. 5682 TEXELSCHE COURANT FEESTELIJK LEVEN. EEN GOEDE ZAAK. Ziet, wat Ik gezien heb. ene goede zaak, die schoon is: te eten, te drin ken en te genieten het goed van al zijn arbeid, dien hij bearbeid heeft onder de zon, gedurende het getal der dagen zijns levens, hetwelk God hem geeft; want dat is zijn deel. (Pred. 5:17). Prediker is vol levenswijsheid, dat wil n dit geval zeggen: wijsheid opgedaan oor de aanschouwing van het leven. Pre- liker scheidt vooral het goede van het kwade, het schone van het lelijke en de - wijsheid van de dwaasheid. En aan het eind van zijn boek waarschuwt hij. dat r de mens voor alles zich verantwoorden moet voor God. '9| ..Ziet, wat ik gezien heb", en dan vol- gen de woorden, die door den goddeloze menigmaal spottend aangehaald zijn om zijn bandeloos leven te rechtvaardigen. Maar hij vergeet, dat deze woorden hem straks veroordelen zullen. Niet alleen om dat hij hen verkeerd uitlegt, maar ook clndat hij spot met Gods woord. H Maar ook voor den mens, die Gods Woord ernstig leest, zijn deze woorden een waarschuwing. Ook zij spotten dik wijls met deze tekst, al is het dan onwe tend. Als men door God rijk gezegend is. en dan toch nog moppert en de lip laat hangen, dan spot men evenzeer met deze woorden. Gods zegeningen moeten in - dankbaarheid ^n blijdschap aanvaard worden. Men moet daarvoor minder letten op wal men niet dan op wat men wel heeft. Alleen reeds het bezit van een gezond li- 'chaam is een reden tot blijdschap. Om' i dit te beseffen behoeft men slechts een 'zieke te bezoeken. Maar meestal heeft men nog veel meer. Men heeft te eten en te drinken. heeft kleren, een huis en veel andere dingen, zoals boeken en scholen, die eigenlijk de gewoonste zaken ter wereld zijn gewor- |den, terwijl zij ons dagelijks zeer ver heugen moesten. Zich verheugen in zijn bezit en er van te genieten, is iets, dat zeer velen ver- 1 geten. Niet voor mets wijst Prediker daar "cjp Doordat de mensen altijd weer zien anaar dengene, die meer heeft, altijd weer |shet allermeeste wil hebben, hebben zij ,,geen erg in hun eigen bezit. Daar doet hij God oneer mee aan Zeker mag een mens sireven naar een goed bestaan, maar doe ijdat, als het maar enigszins kan, zoals Prediker dat hier zegt en ziet met achte loos Gods zegeningen voorbij BOEKBESPREKING. _"3 voor het tijdvak van 19 Jan. t.m. 1 Februari 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 701 strook no. 3 >7-1 brood is 800 gram brood e37-2 brood is 400 gram brood >7-1 boter is 125 gram boter •>7-2 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet ">7-3 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet >7-1 melk is 4 liter melk >7-2, 57-3 melk is 3 liter melk >7-1 vlees is 100 gram vlees ')i-2 vlees is 300 gram vlees >7-1 algem. is 200 gram kaas >7-2 algem. is 375 gr. suiker, boterham- I strooisel, enz. of 750 gram jam, stroop 13 enz. •7-1 B res. is 1600 gram brood >7-1 C res. is 800 gram brood •7-2 B, 57-2 C res. is 1 blik of pot appel moes (voor-inlevering) >7-3 B res. is 200 gram kaas lonkaarten KD, KE 701 (strook no. 3) 8-1 brood is 800 gram brood '8-1 boter is 250 gram boter '8-2 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 8-1 melk is 12 liter melk 8-1, 58-2 vlees is 100 gram vlees 8-1 algem. is 100 gram kaas 8-2 algem. is 375 gr. suiker, boterham strooisel, enz of 750 gram jam, stroop, enz. 8-1 D res. is 800 gram brood 8-1 E res. is 500 gr. rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits 8-2 D res. is 1 blik of pot appelmoes, (voor-inlevering) - 8-2E res is 2 blikken of potten appel moes (voor-inlevering) 'abakskaarten, enz. 1.71 is 2 rantsoenen tabaksartikelen ^71 is 100 gr. choc, en-of suikerw §71 is 1 rantsoen tabaksartikelen lonkaarten MA. MB, MC, MD 701 strook no. 3 7-4 brood is 800 gram brood 7-4 boter is 250 gram boter 7-4 marg. is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 7-4 melk is 5 liter melk 7-4 vlees is 300 gram vlees 7-5 vlees is 100 gram vlees 7-4 kaas is 200 gram kaas Op 23 Jan. zullen nog bor.nen worden Migewezen voor suiker, versnaperingen i tabak. De bonnen 57-2 B, 57-2 C res. 1 58-2 D en 58-2 E res, moeten uiterlijk Zaterdag 25 Jan. bij een detaillist, die Dpelmoes pleegt te verkopen,, worden tgeleverd. De blikken of potten hebben ;n inhoud van 1 liter. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds d Vrijdag 17 Jan. 1947 worden gebruikt, iet uitzondering van de bonnen voor ielk waarop eerst met ingang van Maan- ag 20 J^n. a.s. mag worden gekocht. De niet aangewezen bonnen van strook 2 kunnen worden vernietigd ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 18 Jan. op om 8,40; onder n 5,02. Maan: 22 Jan. N.M., 30 Jan. E.K oc-g water ter rede van Texel: 18 Jan. 58 en 7,29 19 Jan. 7,58 en 8,24. 20 Jan 47 en 9,07. 21 Jan. 9.26 en 9,45. 22 Jan. 1,02 en 10,19. 23 Jan. 10,35 en 10,52 24 in. 11,09 en 11,25. Wanneer wij bij helder weer vanaf Texel's kust over het „Marsdiep" turen, zien wij achter de Helderse dijk de cou- turen der stad. Doch vele bekende silhou etten zijn de laatste jaren verdwenen Gedurende de oorlogsjaren zijn in deze eerste marine-basis van ons land talrijke wonden geslagen Vijf jaren vormen een lange tijd, maar nergens zullen zij wellicht zo lang ge duurd hebben als in deze stad, waar ie der uur, iedere dag te lang was, omdat ieder uur opnieuw vernieling en verdere ondergang betekende. 117 bombardementen vonden plaats, de helft der stad werd vernield. Molenstraat. Foto: Tex. Crt Anthony van Kampen heeft in zijn boek „Burgers van Den Helder" getracht een beeld te geven van een om haar naakte bestaan vechtende stad, wier naam na de uiteindelijke bevrijding, evenals die van ons eiland, niet al te vaak genoemd werd. Daarom is het zo goed dat naast het boek dat de tragedie op ons eiland behandeld, thans dit boek het levenslicht ziet en een ieder in ken nis brengt met de strijd van deze buiten post op een eenzaam front. „Het Kegelhuis". Foto Tex. Crt. Wij worden in kennis gebracht met de offers die de stad moet brengen. Gehele stadswijken werden op last van den be zetter vernietigd, gesloopt. Onafzienbare puinvelden liggen thans, waar zes jaar geleden straten, grachten en pleinen ge legen waren Bijna geen straat of ze be zit wonden. De geschiedenis van Den Helder is te vergelijken met die van een muizenval, UITREIKING levensmiddelenkaarten 703, tabaks ver- snaperingenkaarten QA, QB of QC 703. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt: Te Oudeschild in „Ons Eigen Gebouw" op Maandag 20 Januari 1947 9-10,30 alleen zelfverzorgers voor Ou deschild en wijk S 10,30-11 dorp 1—25. 11-12 dorp 26—80. I-2 dorp 81—120. 2-3 dorp 121—160. 3-4 dorp 161—200. Dinsdag 21 Januari 1947: 9-10 dorp 201—250. 10-11 dorp 251-300.' II-12 dorp 301 en hoger en Wijk S. Te Den Hoorn in „Ons Huis" op Dins dag 21 Januari 1947: 2-3 alleen zelfverzorgers voor dorp en wijk H letters ABe 3-4 alleen zelfver zorgers dorp en wijk H letters BoG. Woensdag 22 Januari 1947: 9-10 alleen zelfverzorgers dorp en wijk H letters HK. 10-11 alleen zelfverzor gers dorp en wijk H letters LR 11-12,30 alleen zelfverzorgers dorp en wijk H let ters SZ. 1-2 voor dorp 160. 2-3 dorp 61 en ho ger. 3-4 voor wijk H. Zelfverzorgers moeten op de voor hen aangegeven uren hun kaarten afhalen, niet-zelfverzorgers op de voor hen aan gegeven uren. Mannelijke personen, ge boren in 1929 en vroeger, ontvangen ver der naar keuze een tabaks-, versnape- rings of een gemengde kaart vrouwelijke personen geboren in 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een versnaperings- of een gemengde kaart; de overigen ont vangen een versnaperingskaart. Verzoeke thuis na te zien welke kaart men wenst. Mede te nemen 2e distributiestamkaart en levensmiddelenkaart 701. (Publ. no. 2). EEN NIEUW SYSTEEM VAN AAN WIJZING DER BONNEN. Voortaan alle bonnen twee we ken geldig. Het systeem van bonaanwijzing, dat tot dusver werd gevolgd en waarbij een aan tal bonnen twee en de rest één week gel dig was, had het bezwaar, dat daardoor vaak misverstanden ontstonden over de geldigheidsduur van de bonnen Ten einde dit hezwaar weg te nemen, heeft het Centraal Distributiekantoor bepaald, dat met ingang van de op 16 Jan. te pu bliceren bonnenlijst alle bonnen twee we ken geldig zullen zijn, waarbij gerekend dient te worden met twee kalenderweken, ingaande op de Zondag na de dag van waarvan de gevangen muizen de burgers van de stad waren Van Kampen beschrijft het vertrek van duizenden burgers naar andere oorden, de evacuatie. Hij vertelt van de nachten, Pand De Gruyter. Foto: Tex. Crt. die vervult zijn van het geronk, gedreun en gedaver der vliegtuigmotoren; van het verraad van enkele burgers, evenals van het prachtige ondergrondse werk van vele anderen Vijf lange jaren wordt gewacht op de verlossing; de schrijver noemt die ver lossing symbolisch: de komst van de gro te Armade Doch zij kwam niet, die Ar- made, ook niet die laatste dag, toen Den Helder deels in puin terneer lag. De vreugde der uiteindelijke bevrijding kon voor de Helderse burgers met vol maakt zijn, daarvoor kwam zij immers te Hoofdgracht. Foto: Tex. Crt. laat, en was er reeds te veel verwoest. Maar de burgerij laat de moed niet zak ken. Zolang het zoute water van het Marsdiep over het zwart en -grijze bazalt vloeit, zullen de burgers van Den Helder opnieuw aan het werk gaan om op te bouwen en te vernieuwen, wat een nutte loze oorlog vernietigde. Dit boek is een document geworden voor hen, die dit alles beleefden en zij zullen er later stukken uit voorlezen aan hun kinderen. Verlucht met vele vignetten van Klaas de Jong en talrijke foto's, maakt het boek in zijn geheel linnen gebonden band een fraaie indruk (Prijs f 8,50). publicatie. Om tevens een vereenvoudi ging te bereiken voor de distributiedien sten zullen voortaan over elke periode van 4 weken de bonnen zodanig worden verdeeld, dat de bonnenomzet per week ongeveer gelijk is. Daardoor vervalt dus de z.g. „aanvullingslijst". Volgens het nieuwe systeem zullen op 16 Jan. bonnen bekend gemaakt worden voor brood, rijst, melk kaas, boter, mar garine en vlees. Op 23 Jan. voor: suiker, versnaperingen, event, cacao (n.l. één maal in de 8 weken); event eieren (indien beschikbaar); event, zuidvruchten (indien beschikbaar); event, zeep (indien beschik baar) en tabak. Op 30 Jan. voor: brood, bloem, koffie, thee, melk, kaas, boter, margarine en vlees. Op 6 Febr. voor: suiker, versnape ringen, event, eieren, event, zeep. en ta bak. Volgens deze nieuwe regeling zullen dus de tabaksbonnen niet meer wekelijks, doch eenmaal per 2 weken worden aan gewezen. In plaats van elke week één bon voor twee rantsoenen worden van 23 Jan. af dus om de andere week twee bonnen voor elk twee rants bekend gemaakt. Aangezien deze verandering met zich zou brengen, dat voor de week van 19 tot 26 Jan. géén bonnen voor suiker, tabak, en versnaperingen zouden worden aan gewezen, zullen voor deze artikelen op 16 Jan. voor éénmaal weekrantsoenen be kend gemaakt worden, n.l. op de alge mene kaart 375 gr. suiker, op de ver- snaperingenkaart 100 gr. versnaperingen, op de tabakskaart 2 rantsoenen tabaks artikelen en op de gecomb. kaart één rantsoen tabaksartikelen. Op 23 Jan. zal vervolgens op de ge comb. kaart éénmaal 150 gram in plaats van 100 gr. versnaperingen beschikbaar worden gesteld, zodat ook op deze kaart een week rantsoen meer wordt verstrekt Op de suikerbon der toeslagkaarten zeer zware arbeid en voor a.s. en jonge moeders wordt om dezelfde reden voor 't tijdvak van 29 Jan. tot 8 Febr. 375 gram in plaats van 250 gr. suiker verstrekt. OUD PAPIER. De papiergroothandel doet een ernstig be roep op ons aller medewerking om oud papier in tc zamelen. De grondstoffenpositie wordt zó slecht, dat we gevaar zullen lopen geen nieuw papier te kunnen ontvangen als we het oude niet inleveren. Wij ontvingen precies geteld 401 goede oplossingen van onze Nieuwjaarspuzzle, een aantal, dat onze verwachtingen ver re heeft overtroffen. Nu was de puzzle niet moeilijk en en werd door een der inzenders terecht de vraag gesteld, voor een volgende keer een puzzle te maken, welke niet zo gemakkelijk is op te lossen. Hiermede zal de puzzle-redacteur bij een volgende gelegenheid zeker rekening hou den. En nu de uitslag: Aan de volgende 10 inzenders werd bij loting een prijs toe gekend: 1. K. W. Roeper, Kogerstr. 66, Den Burg, 2. Wed. G Hogerheide-Bremer, Ou deschild 141; 3. A J. Vlas, Parkstr. 1, Den Burg; 4. Alie Collou. Oudeschild 125; 5 Cor Roeper, Westerweg B 139, nabij Den Burg, 6. Alie de Jong, Den Hoorn 66, 7. Jannie Bonne, Zonneheuvel K 25, nabij De Koog, 8. E. Nauta, E 49, Z.-Eierland, 9. Fa. Eenhoorn, Schilderweg S 30, Oude schild en tenslotte als nr. 10 P. Schagen, Oudeschild 68 Genoemde prijswinnaars(sters) kunnen bij de Boekhandel Parkstraat hun prijs in ontvangst nemen. VAN DE REDACTIE. Advertentie-opdrachten voor de krant, uiterlijk DINSDAGMORGEN 8 UUR in ons bezit zijn. Voor het Zatcrdagnummer uiterlijk VRIJDAGMORGEN 8 UUR. Dit geldt ook voor opgaven predikbeur ten, daar zij anders niet meer kunnen worden opgenomen. EEN WACHTGELDREGELING VOOR DISTRIBUTIEPERSONEEL. „Het Parool" deelt mede, dat van het distributiepersoneel, dat als gevolg van reorganisatie moet afvloeien, een voorlo pige regeling is getroffen in afwachting van de algemene regeling voor wacht gelduitkering voor het overheidsper soneel. Geen uitkering zal worden verleend aan distnbutieambtenaren, in dienst geno men op of na 1 Jan. 1945, voor zover niet is overeengekomen door een andere dienst, waar betrokkenen reeds voor die datum als distributieambtenaar werk zaam waren. Voor hen, die vóór Jan. 1945 in dienst zijn getreden, geldt het volgende- distri butieambtenaren, wier dienstverband door rijk.of gemeente wordt beëindigd, kunnen aanspraak maken op een uitke ring gelijk aan driemaal het genoten sa laris, waaronder begrepen de kindertoe lage of bijslag, waaro-p zij op het mo ment-van- de beëindiging der- dienstbe trekking recht hadden, uit te betalen in driemaandelijkse termijnen. Wanneer de ontslagen ambtenaar inkomsten geniet, wordt de uitkering verminderd met het bedrag dier inkomsten. Indien een wachtgeldregeling voor het distributiepersoneel tot stand komt, waar bij betrokkenen in aanmerking komen voor een hogere uitkering dan op grond van vorenstaande regeling, zal alsnog be taling van het verschil plaats vinden De ambtenaar, die in principe voor een uitkering in aanmerking komt, is ver plicht zich binnen een week, nadat hem zijn ontslag is aangezegd, als werkzoe kende te doen inschrijven bij het Gewes telijk Arbeidsbureau. Deze regeling wordt geacht in werking te zijn getreden op 31 October j.l EEN BRIEF UIT INDIE. Van sergeant D. H. Cuhfus, 100418002, stafcie 115-R.I Veldpostkantoor te Ba tavia, ontvingen wij een brief, waarin hij o.a. schrijft, dat zijn gedachten nog meer malen naar Texel uitgaan, waar hij an derhalf jaar gastvrijheid genoten heeft in de tijd, toen hij gedwongen was voor de Duitsers te werken. Hij beloofde ons eens iets over Indië te vertellen en de toestanden aldaar. GROTE PLANNEN VAN DE K L M. IN 1947. De KLM heeft grote plannen voor 1947. Zesmaal in de week van Amsterdam naar Batavia, driemaal per week naar New York, drie maal naar Curasao, drie maal naar Zuid-Amerika, driemaal naar Zuid-Afrika en dan nog driemaal per week van Wesl-Indic naar Z.-Amenka en driemaal van W.-Indie naar Los Ange les; dat zijn de lucht verbindingen. die, naar de regering zich voorstelt, de KLM in de toekomst zal onderhouden. In Europa en in de West zullen de ver bindingen tot verdere ontwikkeling wor den gebracht, zowel wat uitgestrektheid als frequentie aangaat De omzetten zul len, naar men verwacht, oplopen van 60 millioen gld. in 1946 tot 140 millioen in 1950 Bij 't binnenlandse luchtverkeer wordt rekening gehouden met, de waarschijn lijkheid, dat door de aanmerkelijk verbe terde spoorwegverbindingen het vervoer op de binnenlandse luchtlijnen zal ver minderen Een binnenlands luchtnet zal echter behouden moeten blijven als com plex van aanvoerlijnen voor de buiten landse verbindingen. Bovendien kunnen op deze lijnen pas gebreveteerde vliegers' ervaring opdoen. Overigens is de KLM van plan, enkele binnenlandse lijnen door te trekken naar nabij gelegen plaatsen in het buitenland, waardoor het binnenlandse luchtverkeer mede zal worden gevoed en verschillende delen van het land meer in het interna tionale verkeer zullen worden betrokken Het is nog niet zeker, dat het binnen landse luchtnet zelfstandig rendabel zal zijn. De hier geleden verliezen zullen ech ter als inhaerent aan het gehele bedrijf moeten worden gezien en aanvaard. „Parool". UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. Een volkshogeschool is niet een school in de alledaagse betekenis van dat woord, d.w.z. een school, waar men wordt op geleid voor een examen en een diploma. Het is ook geen volksuniversiteit, zoals wij die in de stad kennen, waar men, zonder te worden opgeleid voor een exa men of diploma, zijn kennis op bepaalde gebieden kan vergroten. Het volkshogeschoolwerk gaat verder en vooral dieper: het streeft een doel bewuste sociale paedagogie na; de volks hogeschool wil meehelpen aan de vor ming- tot volksgemeenschap en wil een stuwende kracht zijn in de geestelijke en culturele herleving van ons volk. Het volkshogeschoolwerk begon voor het eerst in ons land in 1932 op het oude „Allardsoog" te Bakkeveen. Thans zijn er hier te lande vijf volkshogescholen, n.l. Allardsoog te Bakkeveen, Diependaal te Markelo, Oldorp te Uithuizen, Overcinge te Havelte en de Zandhoeve te Bergen (N.-H.), terwijl er in andere delen van ons land volkshogescholen in voorbereiding zijn. De volkshogescholen zijn het gehele jaar aan het werk. Er worden cursussen van 2 tot 6 weken en soms weekend-cur sussen gehouden over verschillende on derwerpen, bv. „Arbeid en Arbeider", het Nederl volksleven, volksopvoeding, stad en platteland, mechanisatie van de land bouw, landbouwvraagstukken. Indonesië, annexatie en tolunie, herstel en vernieu wing, toekomst van het bedrijfsleven, enz. Ook de industrie is thans bij het werk der Volkshogeschool betrokken. Eén groep van onze bevolking heeft de volks hogeschool nog niet kunnen bereiken en dat is de visserij. De naam Volkshoge school zegt het echter reeds: zij wil het héle volk bereiken en daartoe behoren ook de vissers. Het is eigenlijk geen wonder, dat vis sers nog niet bij het werk van de volks hogeschool zijn betrokken, want de vis serij vormt wel een geheel op zichzelf staande en naar buiten afgesloten groep. Dit heeft tot gevolg, dat er voor de visse rij geen belangstelling is. Wanneer hierin geen verandering komt, zal dit ten nadele van de toekomst van de visserij strekken. Als eerste stap zal op Vrijdag 24 en Zaterdag 25 Jan. a s. een visserij-week end worden gehouden op de Volkshoge school te Bergen, N.H. Het weekend vangt aan Vrijdagmorgen half 12 en ein digt Zaterdagavond om ongeveer 17 uur. De bedoeling is, dat er zoveel mogelijk reders en leden van de bemanning der trawl- en haringvisserij aanwezig zullen zijn, alsook kustvissers (zowel schippers- eigenaars als knechts), IJsselmeervissers en zoetwatervissers. De tijd is zodanig ge kozen, dat dit voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Er zullen dit weekend een drietal voor drachten worden gehouden over de econo mische plaats en toekomst van de visse rij in de Nederl. Volksgemeenschap. Zeer belangrijk is op de Volkshoge school steeds de discussie na afloop van de inleiding. Ook op het visserij-weekend waarvoor reeds verschillende vissers en reders hun aanwezigheid hebben toege zegd. zal er ruimschoots gelegenheid zijn om de visserijproblemen van alle kanten onderling te bespreken. Ofschoon op dit weekend in het bijzon der de eigenlijke visserij het voornaamste onderwerp is, zullen ook groot- en klein handelaren in vis zeer welkom zijn. Wel licht zal er aanleiding zijn om eens een weekend te beleggen speciaal ten behoe ve van een bespreking der afzetproble- men van vis. De kosten voor het weekend zijn zeer gering. Men melde zich zo spoedig mo gelijk aan of vrage nadere inlichtingen bij de Volkshogeschool De Zandhoeve te Bergen N.H. EEN BELGISCH-NEDERLANDS ACCOORD. Te Brussel is een Belgisch-Nederlands financieel accoord ondertekend. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en Ooster end om 7,30 en 10 uur. in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. en communie als naar gewoonte. Meisjescongr. om 4 uur. Lof om 7 uur Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Maandag, Dinsdag en Vrijdag ook om 9 uur. Communie vóór en onder de Missen Woensdag: 8 u. H. Mis in Den Hoorn Geen Jozeflof vanwege het Tri duüm der Congr. Donderdag: 8 u. H. Mis in Oosterend Vrijdag: 8 u. gez Requiem voor de Doodceel. 3,30 u biechtgel. voor schoolkinderen. Zaterdag 4 t.m. 8 uur biechtgel. op hele uren. 6 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1