Wijsheid Ouderavond o.l- school Den Hoorn r~ Algemene Jaarvergadering der Coöp. Veeafzet- Vereniging G.A. Afdeling Texel De schilder moet op tijd weer vangen Anders kan hij niet behangen -ZATERDAG 25 JANUARI 1947 60e JAARGANG. No. 5684 TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN. 'I „Hoe veel beter is het wijsheid te bekomen dan uitgegraven goud, en I uitnemender verstand te bekomen Idan zilver". I Spreuken zijn eigenlijk beknopte waar heden, die een wijs man ontdekt heeft te midden van veel onzin en verwarring, lange tijd zag hij de juistheid daarvan 'niei. Eerst moest hij dikwijls vastlopen en verdwalen, totdat hij eindelijk ontdek te: zo moet het en niet anders, zo zal ik handelen moeten wil ik niet opnieuw vastraken. Met andere woorden: een spreuk is de beknopte samenvatting van ®n dure les, die iemand van het leven kreeg. Spreuken zijn dus van veel waar de. want door zich naar hen te richten, kan men zich veel moeite besparen Geldt dit voor de gewone volksspreuken, des te meer geldt dit voor de Bijbelse Spreuken, welke duizenden jaren geleden door den wijzen koning Salomo gesproken of ver zameld werden. tin deze spreuk worden wijsheid en verstand van meer waarde geacht dan goud en zilver. Om dit te begrijpen, moet men eigenlijk doorleven wat de samen steller ondervond vóór hij tot deze slot som kwam Min deze tijd zou het iemand kunnen "zijn, die geheel opgaat in het geld verdie- "nen Hij gunt zich geen tijd voor de kerk noch voor het leven van Gods Woord en ook niet voor studie van de belangrijke dingen als mensenkennis, opvoedkunde en gemeenschapsvraagstukken. Hij ziet slechts het fel begeerde geld en de macht die hij daardoor krijgt, Spijst zijn honge rige hartstocht, maar laat zijn ziel ver hongeren. Het zou ook iemand kunnen zijn, die alles moet doen om aan zijn boterham te komen. Hij moet ploeteren, heeft geen tijd om aan andere dingen te denken en slaapt als hij in de kerk zit. Begrijpelijk, wanneer hij, al moest dat dan met moeite elke dag wat tijd afgezonderd had voor Betgeen de ziel verkwikt. g> Het zouden ook ouders kunnen zijn, die hun kinderen het liefst zo gauw mogelijk van school hebben ter wille van de ver- pienste. Zeker, men moet eerst maar eens gebrek hebben, kijken wat men dan doet. Als men er maar net van het karig loon komen kan, dan is elke gulden er een en zijn de drie of acht gulden van de kinderen een zeer welkom iets. Toch zegt Spreuken, dat wijsheid en verstand meer waard zijn. Zeker, als men slechts wijsheid en ver stand bezat van zichzelf zonder de kennis van God en Zijn Woord daarbij, het zou slechts voeren tot ellende, zoals de ont dekking van de atoom-kracht geleid heeft tot de atoom-bom. Maar als men kind van God wil zijn, dan wil men niets liever dan naar Hem luisteren en Hem eren jgn in deze spreuk zegt God, dat men meer waarde moet hechten aan het stre- yen naar wijsheid dan het jagen naar geld. Dikwijls moeilijk, maar het is goed Izich daarbij te herinneren, dat God elders in de Heilige Schrift beloofd, dat in het houden van Zijn Geboden grote loon ligt. UITREIKING levensmiddelenkaarten 703, tabaks/ver- snaperingenkaarten QA, QB of QC 703. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt: Te De Cocksdorp in Café Nota: Op Dinsdag 28 Januari 1947: 9-10 alleen zelfverzorgers voor dorp en wijk C letters AD. 10-11 alleen zelfver zorgers dorp en wijk C letters EKn 11-12 alleen dorp en wijk C letters Ko-Sl. 1-2 alleen zelfverzorgers dorp en wijk C letters StZ. 2-3 voor dorp no. 130. ffi-4 voor dorp no. 3150. Op Woensdag 29 Januari 1947: 10-11 voor dorp 50 en hoger. 11-12 uur voor wijk C. Te Eierland in de o.l. school: Op Woensdag 29 Januari 1947: -'.1-2 alleen zelfverzorgers letters AG. 2-3 alleen zelfverzorgers letters HM. 3-4 alleen zelfverzorgers letlers M-Stam. Op Donderdag 30 Januari 1947: 110-11 alleen zelfverzorgers letters Star- Vo. 11-12 alleen zelfverzorgers letters VrZ. 1-2 wijk E nrs. 180. 2-3 wijk E nrs 81 en hoger Zelfverzorgers moeten op de voor hen aangegeven uren hun kaarten afhalen niet-zelfverzorgers op de voer hen aan gegeven uren. Mannelijke personen, ge boren in 1929 en vroeger, ontvangen ver der naar keuze een tabaks-, versnape- rings of een gemengde kaart: vrouwelijke personen geboren in 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een versnaperings- of een gemengde kaart; de overigen ont vangen een versnaperingskaart. Verzoeke thuis na te zien welke kaart men wenst Mede te nemen 2e distributiestamkaart en levensmiddelenkaart 701 (Publ. no. 4). DE NIEUWE BELASTINGEN. •4 Verschillende nieuwe belastingen staan weer op stapel. Meer dan ooit worden accountants, belastingconsulenten, nota rissen en advocaten over deze materie ge raadpleegd. Talrijke boeken komen op dit gebied \iit. Wanneer u op de hoogte wil blijven van deze uitgaven, stuurt u dan even een berichtje aan Boekhandel Park straat en wij houden u door middel van brochures regelmatig op de hoogte. ZON. MAAN EN HOOGWATER. - De zon komt 25 Jan. op om 8,31; onder om 5,14. Maan: 30 Jan. E K 5 Febr. V.M Hoog water ter rede van Texel: 25 Jan. 11,42 en 26 Jan. 0,— en 0,18. 27 Jan. 0,36 en 0,55. 28 Jan 1,14 en 1,34. 29 Jan. 1,55 en 2,17. 30 Jan. 2,40 en 3,06. 31 Jan. 3,34 en 4,06. DE LENTE IN AANTOCHT. Hoewel het nog koud is, mogen we toch verwachten, dat de winter zijn koude ban ons niet meer zal opleggen. Langzaam, maar zeker gaan we de lente tegemoet Dit blijkt ook in de dierenwereld. Zo hier en daar dartelen reeds lammeren rond hun moeder en steken nog wat onwennig hun snuit jes in de koude wind. Meldden we enkele dagen gele den de geboorte van enkele dezer lenteboden te Julianadorp, thans is ook een wollige viervoeter van den heer A Marees aan de Mieldijk te B'horn de gelukkige moeder van enkele dartele lammetjes gewor den. De lente is komende. N Schager Crt. MEDEDELING. De moeilijkheden die er aanvankelijk waren, hebben wij kunnen overwinnen, zodat het ons een genoegen is, U te kun nen mededelen, dat wij ook nu weer met een dubbel blad kunnen uitkomen. Redactie. HET MUZIEKCONCOURS VAN DE WESTFRIESE BOND DIT JAAR OP TEXEL. Met Hemelvaartsdag, 15 Mei e.k. en de Zondag daarop 18 Mei, zal er op Texel een muziekconcours worden gehouden in het Park te Den Burg. De bedoeling is, om dan de door de burgerij geschonken muziektent in gebruik te nemen. Zoals men zich nog wel zal herinneren, bestond Texels Fanfarecorps toen 55 jaar en wer den als een blijk van medeleven, door de burgerij gelden ingezameld voor een nieuwe muziektent. In de Zaterdag j. 1. gehouden vergadering te Hoorn, van de Westfriese Bond van Harmonie en Fan farecorpsen, werd een voorstel van Texels Fanfare aangenomen, om het bondsconcours dit jaar op het eiland te houden. UITSLAG AANBESTEDING. DEN BURG. Ten kantore van de Alge mene Wederopbouw, werd Dinsdagmid dag een openbare aanbesteling gehouden van de verbouwing van de panden We verstraat 17-19 van den heer G. Bakker, tot winkel, kantoor en magazijn. De uit slag in massa was als volgt: W D Bakker f29,394; Jac Drijver f 29,970; Bakker Koorn f 32,064; P van 't Hoog f32,726; en M. W. Koorn f34,197. De gunning is aangehouden DAMMEN. Door een kleine overwinning van Den Burg II op Den Hoorn, heeft eerstge noemd 10-tal nu de leiding genomen in de Eilandcompetitie. De uitslag was: Den Hoorn Den Burg II S. Lap C. v. d. Werf 20 D Lap J. Vonk 11 S. Zijm P. Kooij 02 C. Lap A. Vonk 02 I Boon G. Wortman 20 C. de Bruin H Gomes 11 C Bakker J v. d. Star 02 G. Wilner J. Vinke 20 G. Jonker W. Boon 11 P v. d. Gaag A. J. Eelman 02 W. Schuil D. v. d Werf 02 C. Bakker P Bakker 20 C. de Jager A. Vinke 02 A Troost W. v. Leeuwen 02 Totaal 11-17 ONTWIKKELINGSAVONDEN TE DE WAAL. Woensdag 15 Jan behandelde het hoofd der school te Oosterend, de heer Daalder, het onderwerp „Arbeidsvreug de". Spreker betoogde, dat liefde tot de arbeid noodzakelijk is. In de toekomst, wanneer de arbeidstijd aanmerkelijk be kort zal worden, dient de ontspanning (muziek, algemene ontwikkeling) in goede banen te worden geleid. Na afloop ontspon zich nog een geani meerde discussie tussen den spreker en verschillende aanwezigen. Kortom een zeer geslaagde avond in de reeks van voordrachten, welke door het bestuur reeds werden georganiseerd B.K. OP DINSDAG 14 JANUARI. Om acht uur opent de voorzitter de door plm. 60 ouders bezochte ouderavond. Hij deelt mede, dat deze ouderavond tevens als afscheidsavond van Meester en mevr. Alderlieste is bedoeld. Na notulen en verslag penningmeester, waaruit blijkt, dat het Schoolverbond een batig saldo heeft van plm. f450, neemt meester Alderlieste het woord. Hij geeft een uitvoerig verslag van het schooljaar 1946 De resultaten zijn gunstig. Van de 12 leerlingen, die naar andere scholen gingen, behaalden 11 een heel goed of best Kerstrapport. De leermiddelen blij ven nog schaars. De medewerking van het gemeentebestuur is groot geweest De school is geschilderd, het speelveld ge draineerd. Tegels zullen binnen niet al te lange tijd volgen In de pauze bestuursverkiezing. Herko zen de heer D C. Drijver met 46 stem men. Nieuw gekozen de heer J. Bakker Jr. Het aftredend lid, de heer A. de Leeuw wordt bedankt voor het goede werk. Na de pauze een cultuurfilmpje en tekenfilm, waarna Meester Alderlieste opnieuw het woord neemt Hij releveert in het kort de tijd, die hij hier doorbracht en dankt alle ouders en het bestuur van De bemanning van „de Willem Barendsz" ontvangt uit handen van den voor zitter der Jury, Burgemeester Rehorst, de Wisselbeker van de Texelse Courant, Ouwe Sunderklaas 1946. het Schoolverbond, hen toewensende, dat de Hoornse school een goede toekomst te gemoet zal gaan. Hierna biedt de voorzitter den heer Al derlieste een foto aan van de medespe lenden van de laatste kindertoneelvoor stelling van het Schoolverbond, en over handigt een enveloppe met inhoud. Wethouder van Dommelen, als verte genwoordiger van de gemeente, brengt de dank over van het gemeentebestuur van Texel. Hij zeide o.a „Naast de spijt, die we vielen bij het vertrek van een goede leerkracht, doet het toch goed, dat iemand van het Texelse onderwijsperso neel 't aandurft in dit verre Nederlandse gebiedsdeel als cultuurdrager op te tre den. Uw taak was niet licht, ze zal zwaar worden. We wensen u het allerbeste, U en Uw gezin". Hierna zei Ds. van Boven namens de N.H. gemeente den heer en mevr. Alder lieste dank vooV hun medewerking en hun bereidwilligheid. De heer A Smit dankt meester voor zijn medewerking met de Fanfare D.E.K. Tenslotte dankt meester Alderlieste. ook namens zijn vrouw, de sprekers en de aanwezigen voor hun woorden en be langstelling. Voorz. sluit, waarna alle ou ders persoonlijk meester en mevr. de hand drukken. Bovengenoemde ver. vergaderde Vrij dagavond 17 Jan. in Hotel „Texel". In zijn openingswoord merkte de voorz. de heer A. J. Keijser onder meer op, dat er een levendige belangstelling bij de vee houders bestaat voor het werk der vereni ging en dat de belangstelling ook blijkt ui? de flinke opkomst voor deze vergade ring Verder, dat men over de resultaten van het afgelopen eerste boekjaar, dat .eigenlijk pas met April begon, zeer tevre den kan zijn, daar de totaal omzet de f 100,000 is gepasseerd, een resultaat, dat men bij de oprichting niet had durven ho pen. Tevens deelde de heer Keijser mede, dat door verschillende factoren, de nood zakelijkheid van de veeafzetver. wel over duidelijk is gebleken en dat in de loop van de avond wel zou blijken, dat men hier en ook elders nimmer stil zit om de belangen van de veehouders zo goed mo gelijk te behartigen. In het bijzonder werd welkom geheten de heer Poot. se cretaris der vereniging. Uit het jaarverslag nemen we het vol gende over. Het ledental steeg van 32 tot 73 leden, terwijl zich tijdens de ver gadering nog 5 nieuwe leden opgaven. De provisieverlaging bij bonnen aan- en verkoop is nu, niet-leden 2 ct. en leden 1 ct. per kg. en de provisieverlaging van alle leveringsvee via de vereniging ge leverd. voor alle veehouders van lVa tot 1 pet. Controle is noodzakelijk op het ge slacht gewicht van varkens, dit voor bei de partijen, veehouder zowel als slager. De totale omzet aan leveringsbewijzen be droeg 67,300 kg Hiervan is 3940 kg ver kocht en het overige gekocht, of plm. de helft voor leden. Via den marktvertegen- woordiger werd er voor f 39546 aan slachtvee geleverd Opgemerkt werd, dat de ver. voor alle vee erkend leverancier is, en dat de aanvoer van vee voor de levering door het stijgende ledental en ook door de stijgende aanvoer van niet- leden, steeds groter is geworden. Van de gebruiksveehandel stippen wij aan, dat er 99 koeien en 48 pinken via de afd. wer den verhandeld, het merendeel werd zo niet doorgezonden en in Purmerend ver kocht door de heren P. Ooms,- K. Marees en Jac. J. Bakker. Bij de zakkende mark ten in het voorjaar kreeg de ver. steeds meer werk, een week zelfs 16 Texelse koeien op de Purmerender markt. Ener zijds is men tevreden over dit vertrou wen, anderzijds is het jammer, dat bij stijgende prijzen nog menig veehouder „behapt" wordt, doch dit geldt niet voor rundvee, doch voor alle vee. Als voor beeld werd de oude schapenhandel van dit jaar genoemd Bij het ingevoerde rundvee, meest fok- verenigings en stamboekvee, kunnen zeer goede dieren worden aangewezen. Over het geheel genomen, was men over de rundveehandel hier goed tevreden. De omzet aan schapen bedroeg 341 stuks, die meest in Leiden werden gemarkt en ook wel op bestel doorgezonden. Bij het mark ten in Leiden kreeg men assistentie van de heren C. de Jong en Verburg, markt- vertegenwoordigers der ver., resp. van de king Leiden en Gouda. De eerste omzet ten kenmerkten zich door zeer goede uit komsten, netto uitbetalingen van f 5 tot f 15 boven het bod op Texel kwamen voor, terwijl de omzet minder werd. Na derhand, toen de markt een kleine da ling vertoonde, kreeg de vereniging flink aanbod en wist steeds naar tevredenheid uit te betalen. Over de lammerenhandel hoorden we een ander geluid, vnl. van de periode Mei-Juni. Zoals het op de Texelse markt ging, was het ook in Leiden, en niemand zal kunnen beweren, dat in deze periode van het afgelopen jaar veel ver diend is. Het standpunt der afd. Texel is, in deze, dat men gemiddeld goed uitge komen is, meer niet. Toch hoopt de ver., de plaats die verworven is, op de grote markten te vergroten. Mede door 't aan bieden van goed en vertrouwd vee is ook met lammeren, evenals bij rundvee, enz., een hogere prijs te bedingen Met de late lammeren ging het veel beter, temeer daar er op Texel veelal lam meren onder en om de leveringsprijs ver kocht werden. Als verwachting ten aan zien van de lammerenprijs voor het ko mende jaar, werd een wat betere ge noemd, temeer daar er door de weiders goed geboerd is. De varkenshandel via de ver. werd op Texel pas in Dec. aangevat. Mede door de geringe provisie die be rekend wordt, is in deze ook zeer scherpe concurrentie mogelijk en wanneer de vraag op het eiland het aanbod overtreft, is het via de kring Hoorn, waar vele var kensfokkers wonen, altijd mogelijk, tegen redelijke prijzen biggen op Texel te bren gen, die zo van de boer komen De paardenhandel werd ook aangepakt door de afd. Texel, mede omdat men van verschillende zijden vraag en aanbod kreeg en de heer C. de Graaf op het ei land en de heer Ooms aan de vaste wal in deze geen onbekenden zijn. De ver kochte paarden aan de vaste wal werden gemiddeld zeer veel boven de prijs, even tueel het bod. op het eiland verkocht. Met een algemeen overzicht over de gang van zaken van de Coop. Veeafzet- vereniging en de toekomst van de vee houderij, werd dit jaarverslag besloten. De heren P Mantje en Jurr. Beumkes, die moesten aftreden, werden als be stuursleden herkozen, terwijl het bestuur uitgebreid werd door verkiezing van de heren D. C. Witte. Den Burg en N. Eel man, „de Veen". De heer Poot, secr. der ver. verkreeg hierna het woord. Deze vlotte spreker wist zijn gehoor te boeien en prees in de eerste plaats den voorz. der afd. Texel voor zijn grote aandeel in het verhogen der schapenslachtprijzen. Indien dit niet was gebeurd, waren de lammerenprijzen zeer zeker nog lager geweest. Spr. memo reerde het eerste jaar van werken der afd. Texel, dat geen winst doch ook geen verlies aan de hcofdvereniging heeft be zorgd, en dat men dus. gezien het eerste jaar van werken, tevreden kan zijn. Spr noemde de grote omzet, die de afd. het eerste jaar reeds heeft gehad en de invloed van de ver. elders, doch ook hier op het eiland. De heer Poot ver wachtte ook iets gunstiger lammerenprij zen, bij het vasthouden aan de schapen- vleesprijzen van nu. Men zorgt evenwel in Zuid-Holland eerst voor het eigen vee, en dan begint men over aankoop van weidevee te denken, zodat ook de gras- groei in deze van grote betekenis is. Sprekende over de vooruitzichten, be handelde de heer Poot de geweldige groei die de coop, begint te nemen. Ook in an dere landen zoals Denemarken en Zweden hebben de veeafzetverenigingen een grote betekenis, en zelfs in Amerika begint de coöperatieve veeafzet een geweldige groei te krijgen. Ook in eigen land wint deze gedachte meer veld, in alle vakbladen, zowel van Hollandse Mij. als L.T.B., enz., vindt men vrij geregeld artikelen over de Coop. Veeafzetverenigingen, waarin men zich bewust is van de grote taak, die' er voor deze coop, is weggelegd in dienst van de boerenstand, en de veehouders in het bij zonder. In grote mate is de Coop, het correctie middel bij het bestrijden van misstanden, waarvan niet alleen de aangesloten plat telanders de voordelen plukken, doch ook niet-aangesloten veehouders meedelen. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. Jarenlang hebben de boeren een weer loze massa gevormd, waarmede men ge makkelijk spel speelde. Deze tijd is nu voorbij. Met behulp der coop, stelt de boer zich nu te weer. De plattelandsbevolking moet genoegen nemen met 7 dagen per week te werken, terwijl een arbeider in de stad dit niet neemt, aldus spr., en men ziet dan ook de toekomst met bezorgdheid tegemoet. De vrees heerst, dat de span ning tussen lonen en prijzen weer eens zullen worden afgeschoven op de produ centen der voedingsmiddelen. Dit is één van de redenen, dat velen zich aansluiten fcij de coop, en ook in de toekomst nog vele nieuwe leden zich zullen melden. De heer Poot sprak verder over de plannen tot het oprichten van een Coop. Exportslachterij te Purmerend, waarvoor de plannen in gevorderd stadium zijn. Sprekende over de nieuwe varkensleve ring, bracht de heer Poot o.m. naar voren, dat de boer bij levering aan de slagers, die zich overal als een stichting of andere combinatie verenigen, geen tussenpersoon meer behoeft in te schakelen. De boer wordt vrijgelaten, welke erkende hande laar of coop, hij zijn varkens verkoopt, of laat verkopen, terwijl men nu binnen 8 dagen zijn geld ontvangt. Ook de plaats van leve.ring is dus vrij. De coöperatie biedt haar leden en andere leveranciers de garantie, dat overal waar zij varkens verkoopt, een der marktvertegenwoordi- gers toeziet bij de weging voor het ge slacht gewicht. De heer Poot deelde verder nog mede, dat het bestuur 's middags een onderhoud heeft gehad met het bestuur der slagers- stichting op Texel, dat het er mee eens was, dat de prijsschaal van het B.V.V. niet juist is, en dat zware varkens meer waard zijn. Er is door het bestuur der ver. een redelijk voorstel over de prijs ge daan, rekening houdende met de vracht kosten naar de vaste wal. Men is hier over echter niet tot overeenstemming ge komen. De Veeafzetver. kan evenwel geen genoegen nemen met het feit, dat de col lega's elders momenteel uitbetaald wor den naar f 1,85 tot f 2,07 per kg en men op Texel genoegen moet nemen met prij zen van ten hoogste f 1,87 per kg. Uit de vergadering werd het voorstel gedaan om de slagersstichting op Texel een week bedenktijd over deze zaak te geven, waartoe werd besloten. Verder werd iedere veehouder verwe zen naar de marktnotering der Coöpera tie, die iedere week bekend gemaakt zal worden in de Texelse Courant. De heer Poot zei o.m. nog, dat indien men op Texel deze lagere prijzen wil aan houden, het er voorlopig nog niet naar uitziet, dat de varkens goedkoper zullen worden, er zeer zeker door de activiteit der particuliere handel, varkens de Tex. slagers voorbij zullen gaan. Men zit el ders ook niet stil en zal ook hier met de prijzen mee moeten en het zal de coöpe ratie zijn, die door publicatie en op aan vraag steeds zijn noteringen zal bekend maken. Van de leden en ook van vele an dere veehouders krijgt de ver. steeds var kens aangeboden en men dient de belan gen van deze boeren zo goed mogelijk veilig te stellen. Men dient er zich van be wust te zijn, dat het de boer is, die de producten heeft. De heer Poot zei tenslotte, dat het ge oorloofd is, dat men boven de officiële prijzen uitgaat, en hij ervan overtuigd is, dat de coöperatie op Texel ook boven de richtprijs kan uitbetalen. Het gaat de Coop, niet om concurrentie in de meest felle vormen, wij willen vrienden blijven, doch men heeft rekening met ons te hou den. aldus spreker. Uit de nabespreking bleek o m., de in stemming van de vergadering met de door het bestuur gedane voorstellen en de wen selijkheid om vooral nu ten aanzien van de varkens marktberichten te publiceren. Verder dat er na deze nieuwe gang van zaken met de varkens t.z.t. de schapen wel zullen volgen, en dat de slachtprijzen hiervan vooral voor Texel van grote be tekenis zijn. Schapenvlees moet echter merendeels geëxporteerd worden. Oprichting van een Coop. Export Slachterij is hier ook van groot belang. Het vervoer van rundvee, dat door de vereniging verhandeld wordt, zal zo veel mogelijk gezamenlijk geschieden. Bij vroegtijdige aangifte aan den secretaris, zal men veelal goedkoper uitkomen. In zijn sluitingswoord bracht de heer Keijser dank aan den heer Poot voor zijn betoog en duidelijk antwoord op de ge stelde vragen. Een woord van dank werd ook gericht tot den marktvertegenwoordi- "°r en den secretaris der afd., die in het afgelopen jaar reeds zoveel werk verzet hebben. Met dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling, werd deze be langrijke vergadering gesloten.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1