Het Julefeest in Scandinavië Gelukkig ging dew weer heen Bornholm, Jan. 1947. „Jul" Kerstmis) is een groot feest in de Scandinavische landen. Ook nog in deze na-oorlogse tijd Geen wonder! Waar was van ouds de winternacht langer, donkerder en kouder? Waar de vreugde bij het opnieuw lengen der dagen groter en oprechter7 Joelen en licht maken, dan sen om de vuurboom, dat deed men in het hoge Noorden, lang vóór de Christelijke jaartelling, dat doet men ondanks alles, heden nog. Merkwaardig als „Jul" in aantocht is worden de Noormannen onrustig. Er komt 'n soort heimwee in hen. De sterk ste openbaring daarvan zijn wel de z.g. ,,Jul-schepen Ook dit jaar, voor het eerst na de oorlog, kwam er weer een groot schip met Scandinaviërs uit de Vei Staten van N.-Amerika. De „Gnpsholm" werd omjubeld bij zijn verschijning in de Sond. Vooral bij de landing in Kopenha gen was de geestdrift geweldig. Tranen van aandoening kwamen over vele wan gen rollen, dat dit nu weer het eerste grote Jule-schip" was, dat men feestelijk kon inhalen, na zo lange en bange jaren. Ja, „Jul" was en is nog altijd een grote tijd voor den Scandinaviër: Want al heeft zelfs de Poolnacht veel van zijn duister nis en verschrikking verloren, nu de mo derne techniek ook in de tenten van het zwervende Lappenvolk electrisch licht kan ontsteken, de wreedste van alle oor logen heeft nog niet het menselijk ge voel gedood „Jul" is en grote tijd, vooral ook voor de Scandinavische Pers. Dan viert de Caricatuur hoogtij Natuurlijk hebben al le bladen, ondanks de huidige papier- nood. „Jule-nummers", meest rijk ge- illustreerd. Maar vooral de Deense hu mor schijnt zich bij deze gelegenheid te moeten uiten: Vroeger was daar „Black- sprutten" (Inktvis) (Gyldendolske Kobh) Maar deze, soms zeer geestige vis schijnt in de ongunst der tijden te zijn omgeko men. Voor 1946 is 't vooral „Dansk Nisse (Kabouter)-Tidende", dat de oude tradi tie poogt voort te zetten. Maar 't is ken nelijk een oorlogsproduct: het is geestig en zet op humoristische manier al de na oorlogse problemen van het Deense volk duidelijk uiteen, in woord en beeld. Deze problemen zijn die der moderne democratie: In Denemarken worden de grote beslissingen getroffen met volks stemmingen. Sedert 1867 had de U.S.A. geld geboden voor de 3 kleine West-Indi sche eilanden, tot Denemarken behoiend Pas 14 Dec. 1916 besliste zulk een stem ming (283,670 vóór en 158,159 tegen), dat ze werden verkocht voor 25 millioen dol lars. 23 Mei 1944 is zo met een grote meerderheid van stemmen IJsland een AMSTERDAM-SINGAPORE IN VIER DAGEN PER SKYMASTER. 26-10-1946. 4,15 A.M. verzamelen Leid- seplein. 4,30 A.M vertrekt de bus naar Schiphol Eerst werd de bagage gewogen en ingeschreven op het passage-biljet, dat we meteen in ontvangst namen. Ik had 29 kg., terwijl 30 kg was toegestaan. Dat kwam dus goed uit. Je kon echter zo veel als je wilde in je zakken steken, want dat werd met gewogen. Velen hebben daar ook gebruik van gemaakt, daar het hun reeds bekend was. Vervolgens werd de douane gepasseerd. Toen dat klaar was, gingen we naar 't restaurant van de K.L.M., in afwachting van het vertrek naar het vliegtuig. De wegbrengers waren, voor dat we door de douane gingen, van ons afgescheiden en vertoefden in een apart gedeelte van het restaurant gescheiden van ons door 2 af scheidingen van kippengaas met een on derlinge afstand van 1 m. Zodoende was het wel mogelijk met elkander te spreken wat m.i een matig genoegen was, daar alles veel te lang duurde Wij kregen in middels koffie en brood (gratis). In het hotel had ik nog niets kunnen krijgen zo vroeg. Om 6,00 A.M. werden we opgetrom meld en naar het vliegveld gebracht en konden we meteen instappen. De weg brengers stonden buiten achter het hek onafhankelijke Republiek geworden de vijfde Scandinavische natie. In Groenland bezit Denemarken nog een geweldig gebied van 2 mill. km2. Noorwegen meende daar ook rechten te bezitten, maar het Internationale Hof te 's Gravenhage wees deze indertijd af; doch heden is daar nog een Amerikaanse bezetting als gevolg van de oorlog. Toen de Russen zolang draalden met de beloof de ontruiming van het Deense eiland Bornholm hebben ze deze bezetting han dig els voorwendsel gebruikt. Dat er ook gevaren en dwaasheden in deze volks stemmingen kunnen liggen bleek onlangs op de Faeroer Daar werd met 150 stem men meerderheid besloten zich van Dene marken finaal af te scheiden. Toen is ko ning Christiaan tussen beide getreden er is weer een nieuwe stemming gehou den. welke besliste, dat men toch zou blijven, maar nu zijn al de moeilijkheden nog volstrekt niet opgelost. Het Deense Kerst-Kabouterblad drijft met deze stemmingsmanie de spot en noemt het, niet geheel onjuist: „zelfop- lossing"! Inderdaad als ieder volksdeel, door een enkele volksstemming, het recht krijgt zich van het geheel af te scheiden, wat blijft er dan ten slotte van het to taal over? Van té ver gedreven centralisatie heb ben we in deze moderne tijden de nood lottige gevolgen kunnen bestuderen, maar décentralisatie is ook lang niet altoos een bewijs van krachtige en gezonde zelfstan digheid. Een lange geschiedenis heeft ge leerd, dat er in de Noorse volken niet genoeg cement aanwezig is om een ster ke eenheids-staat te metselen; zo wel, dan waren misschien de Duitsers van Dene marken en Noorwegen en de Russen van Finland afbleven Maar de toekomst zal moeten tonen hoe sterk thans het eenheids- en broeder-gevoel onder deze volken zal blijken te zijn. In en na deze wereld-oorlog zijn daarvan reeds hoop volle verschijnselen aan het daglicht ge treden. Zullen ze sterk genoeg blijken om hunne onafhankelijkheid te waarborgen? (Handelsblad) REGERING WIL PARTICULIERE WONINGBOUW BEVORDEREN. Het nieuwe financieringsplan van de regering voor particuliere bouwers, dat zoals gemeld, in voorbereiding is, zal waarschijnlijk binnen enkele dagen wor den gepubliceerd. Reeds deelden wij mede, dat het in de bedoeling ligt. dat de particuliere bou wers op de kapitaalmarkt de bedragen zullen opnemen, welke zij nodig hebben om het verschil tussen de renderende bouwkosten en d« huidige bouwkosten te dekken. Uiteraard zal Over deze bedra gen de rente moeten worden betaald, doch deze rente zal door het Rijk worden overgenomen, waarbij natuurlijk te ver wachten is, dat de rentevoet nauw ver band zal houden met die, welke minister en er werd over en weer nog eens goe de dag gezwaaid, hetgeen al met al een tonig werd en voor de mensen vrij ver velend. Eindelijk ging de deur dicht en werden de motoren aangezet. 6,25 A.M. startten we en taxiden we weg. Alles was nog donker buiten, behalve hier en daar de verlichting van de ver schillende plaatsen. Het was steenkoud zo vroeg, langzamerhand werd er warme lucht in de cabine geblazen, waardoor je wat op temperatuur begon te komen Om een uur of 9 was ik zo ver, dat ik me be- hagelijk begon te voelen en geheel door gewarmd was. Toen het begon te dagen, waren we de Holl.-Belgische grens al ge passeerd. 't Was een aardig gezicht be neden ons, al die wegen, die zich als linten door hel landschap kronkelden. Parijs zijn we oostelijk gepasseerd. (Hoe laat het toen was. weet ik niet, daar ik vergeten ben,dat te noteren). Om 8,30 A M. passeerden we echter de Mont Blanc. 9.00 A.M. zaten we vermoedelijk boven Lvon en 10,15 A.M. passeerden we Mar seille. Het begon toen wat te spoken en de Beits moesten vast Dit duurde echter maar een half uur, daarna vlogen we over zee en was het zeer rustig. 10,50 A M. Corsica gepasseerd. Langzaam begin nen we te zakken, om 11,30 A.M. in voor bereiding van de landing bij Rome Ge durende de hele reis vlieg je op een hoog te van 3000 m en zowel het stijgen als het zakken gaat langzaam om je de gele genheid te geven, je in te stellen op de verandering in de luchtdruk. Je zit tij dens het klimmen en dalen steeds te slik ken en voel je, je trommelvliezen steeds knakken. Om 12,00 zijn we bij Rome ge land. Op het vliegveld de lunch gebruikt en om 1,00 weer gestart voor Cairo. Eerst de zee weer opgezocht, daar het boven de zee het rustigst vliegt. We gaan echter vlak langs de kust. 1,45 p.m. Na- Lieftinck onlangs heeft verdedigd bij de behandeling van het wetsontwerp, dat hem moest machtigen tot converteren van leningen en tot instelling van een conver sierekening. Het kan uiteraard niet de bedoeling van de regeling zijn, dat de bouwlenin gen door gunstiger rentevoet het conver sieplan zullen doorkruisen. Verwacht wordt intussen dat het verschil tussen werkelijke en renderende bouwkosten na verloop van jaren, als de toestanden zich in ons land stabiliseren, een verandering zal ondergaan. Op de duur wordt huur verhoging mogelijk geacht al zal de over heid wel nimmer de huren geheel kunnen loslaten In dit verband wordt dan ook aangeno men, dat na een termijn van tien jaren de regering er toe zal overgaan, het dan als definitief te beschouwen verschil tus sen werkelijke en renderende bouwkosten ineens uit te betalen, opdat de bouwers hun lening kunnen aflossen. Indien de stabilisatie na 10 jaren nog niet zal zijn ingetreden, zal de regering deze uitke ring nog kunnen uitstellen door verlen ging van de termijn met telkens een iaar, echter tot ten hoogste 15 iaai na het in werking treden van het financierings plan, in casu dus tot uiterlijk voorjaar 1962 Hoewel dus thans aan narticuliere bou wers de financiële mogelijkheid tot bou wen wordt gegeven, zal niettemin hun ac tiviteit voorlopig nog zeer worden be perkt door het enorm gebrek aan materi alen. EEUWFEEST VAN TULPENSTAD HOLLAND MICHIGAN. De heer Willard C. Wichers naar Nederland. In 1847 trok een aantal Nederlanders om godsdienstige en economische rede nen naar de Nieuwe Wereld en stichtte in de staat Michigan een Nederlandse ne derzetting, die de naam Holland ont ving. Thans, nu de 100ste verjaardag van deze stad. welke op het ogenblik onge veer 65,000 inwoners telt, voor de deur staat, komt de heer Willard C. Wichers, directeur van het Ned. Voorlichtingsbu reau en van het Ned. museum te Hol land-Michigan, tevens organisator van de bekende jaarlijkse tulpenfeesten al daar. per KLM naar ons land om tijdens een verblijf van drie weken de gang van zaken voor het eeuwfeest met diverse in stanties te bespreken. Men heeft den heer Wichers nl. verzocht ook de organisatie van het eeuwfeest op zich te nemen Gezien de verwachte grote toeloop van belangstellenden heeft men gemeend, het eeuwfeest in drie delen te splitsen. Zo zal dan in Februari speciaal de kerkelijke herdenking plaats vinden: in Mei volgen grootse tulpenfeesten en in Augustus viert men dan het eigenlijke eeuwfeest. Het is alleszins de moeite waard, dat ook in Nederland de aandacht op dit eeuwfeest gevestigd wordt, ook al, omdat dc Amerikanen van Nederlandse afkomst in Holland-Michigan, alles hebben gedaan wat zij konden om zoveel mogelijk goede ren naar hun leeggeplunderd stamland te zenden „HET EILAND, DE STAD EN HET KONINKRIJK- IS het nieuwe boek, geschreven door Ds. J. J Buskes Jr., de voormalige predikant van Oosterend. 6 jaren werkte Ds. Buskes op Texel en reeds 9 jaren in Amsterdam. In dit mooie met foto's geïllustreerde boek vertelt hij over het werk van God op het eiland en in de stad Het zijn geen pastorale ervaringen in de gangbare zin van het woord De kerk is er wel maar staat met in het middelpunt. Van Texel worden verschillende personen en toe standen beschreven, alsmede wordt de aandacht besteed aan het Texelse land schap. Verder geeft Ds. Buskes zijn ervarin gen weer bij zijn werk in de grote stad en zijn gesprekken met de arbeiders en hun organisatie, het jeugdweik, enz. De prijs van deze uitgave, uit voorraad te leveren dooi Boekhandel Parkstraat, bedraagt f 5,50 pels gepasseerd. Van tijd tot tijd vliegen we boven een wolkendek, wat net sneeuw lijkt. Als je de zee ziet lijkt het wel of het bevroren water is. De reis wordt vrij eentonig, daar alles zee en nog eens zee is. We hebben nu vanaf Rome 2l/t uur gevlogen, terwijl het tot Cairo 71/- uur is We hebben nog een tijdje voor de boeg. Wat de drinkerij en eterij aan boord betreft, het volgende 7,00 a.m koffie met een korstje, 9,00 a.m. koffie met een boterham en een appel, 3,00 p.m. limona de, 4,15 p.m. thee, 4 boterhammen en een broodje en zoete witte druiven, t Is nu 5,00 p.m. De zon is al onder, wat wel klopt want we zullen de klok vooruit moeten zetten, daar we naar het oosten gaan. 7.00 p,m, zakken, langzamerhand, zodat we over een half uur wel in Cairo zullen zijn Je kunt buiten niets zien. Plotseling zien we de lichten van Cairo beneden ons. Het is een fantastisch ge zicht Hoe ze de weg verder naar het vliegveld vinden, is schijnbaar een raad sel. De landingslichlen van het vliegtuig worden aangestoken We zakken snel en even later rollen we over het vliegveld naar het stationsgebouw. Het is 7,30 p m op m'n horloge doch het is 8,30 p.m. plaatselijke tijd. Een uur later dus We worden met een autobus naar de stad gebracht en worden ondergebracht in Heliopolis Palace. Nadat we gebaad en gegeten hebben is het 11,00 p.m Om 3,30 a.m. is het opstaan, 4.15 am. ontbijt. 4,40 a.m. naar het vliegveld, 5,15 in het vliegtuig en 5,30 a.m. gestart voor de vlucht naar Karachi. 's Morgens heb ik een short aangetrok ken en ben dus wat luchtiger gekleed, wat nu weer kan, daar er hier tenminste een dragelijke temperatuur heerst. Het is 6,00 a.m., we gaan dwars over het Suez-kanaal. 7,30 a.m ontbijt (2e). We vliegen boven een troosteloze vlakte, woestijn. 10,00 a.m. de eerste afwisseling in de vorm van meren aan de linkerkant. DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR door G TH ROTMAN (Nadruk verboden) 23. Tenslotte pakte Joris, om de kroon op zijn werk te zetten. Jodocus bij allebei z'n armen en slingerde hem zo, ten aan- schouwe van het publiek, dat op 'n vei lige afstand bleef, in de rondte. Tien mi nuten later werd de arme Jodocus ge kraakt en gekneusd, door medelijdende omstanders thuisgebracht Van een onzer kennissen, een ge- repatriëerdc, die onlangs weer naar Indië is vertrokken, ontvingen wij een reisbeschrijving. Hij reisde n.l. in 4 dagen tijd per Skymaster van Amsterdam naar Singapore. Zijn wedervaren en indrukken laten wij hier volgen. Red. T.C. 24 Pieter verbond hem, zo goed en zo kwaad als hij kon en zette hem in een ruststoel. Maar onder in dc zak ligt de rekening: al spoedig verscheen de deur waarder, die de rekening presenteerde voor de handwagen het winkelraam en alle verdere aangerichte schade Zuchtend keerde Pieter zijn spaarpot om. De aardige groep „de Rattenvanger van Hameln". Ouwe Sunderklaas ook veel bekijks had. welke op het feest ek vanhg We zakken nu langzaam, daar we een tussenlanding maken in Basra voor de lunch en bunkeren. 10,30 a.m. geland. Plaatselijke tijd 11,30 p.m., dus hebben we het nu 2 uur later dan in Holland. 12,30 p.m. gestart voor de 2e helft van de trip. 3.00 p.m. Shaihk shu'aib gepasseerd We zitten nu nog 4'/a uur van Karachi. We zijn vanaf Basra de kust langs gevlo gen over de Persische Golf. 4,00 p.m. pas seren we de punt van Arabië. 4,30 p.m. gaat de zon als een schitterende rode bol onder. Het zal wel alweer later zijn, want steeds gaan we oostelijker. 7.00 p.m., we gaan weer zakken. De temperatuur wordt tijdens de vlucht zodanig geregeld, dat 't behagelijk is. Als je gaat zakken, loopt de temperatuur langzaam op, zodat je bij het uitstappen geen verschil merkt Om 4,30 p.m. hebben we nog wat te eten ge kregen, n.l. vlees, tomaten, bouillon en djeraek. 7,30 p.m. zijn we geland op een vliegveld bij Karaichi. Plaatselijke tijd is het echter 10.00 uur, verschil met Hol land, is nu 4V2 uur. Het vliegveld ligt 20 km van de stad af. Met autobussen worden we naar Ho tel „Bristol" gebracht. De ligging is hier niet zo goed als in Cairo. We liggen met 6 man op één kamer. Opstaan 5,45 p m„ ontbijt 6,15 a.m Vertrek naar het vlieg veld 6,45 a.m. Het vliegtuig start 8,15 uur a.m op weg naar Calcutta. Voor-In- dië wordt nu dwars overgestoken, wat 7 uur duurt. De reis is nu wat eentonig. 11,30 a.m. krijgen we een maaltijd. We maken nu geen tussenlanding, voor we het einddoel van deze dag hebben be reikt 2,30 p.m., we zakken en een half uur later landen we op een vliegveld bij Calcutta. Het is pl tijd 4,00 p.m., dus weer een uur later Ook hier gaan we met eeen bus naar de stad, waar we 5,00 p.m in het „GrandHotel" arriveren. Dit hotel is beter dan in Karaichi. Met 3 man op een kamer. Om 7,30 p.m. hebben we ge geten. We zijn nu tenminste niet zo laat, doch de meesten zoeken voor 9,OOHC hun bed op, om in te halen, wat zeju laatste dagen gemist hebben. Het iss^ Maandagavond- We zijn met een M bewaking van het vliegveld naar cleaa gegaan, daar het nog sleeds 'onrust de stad is tussen Hindoe's en MohaA| danen. Dc volgende morgen 4,30 a.m. A staan Vertrek van hotel 5,15 a.m. l9 vliegtuig 6,15 a.m. Gestart 6,30 a.m.A spronkelijk lag het m de bedoeling ger te starten, dus als het nog donkerte' Dit was echter niet toegestaan, aangA er koeien op het. veld lopen 's nachffl het onmogelijk is deze beesten dfl zien. I De tocht gaat nu naar Bangkok, A we dc lunch zullen gebruiken. ."7,00 een flesje Coco-cola, 8,00 a.m.'Tte Nadat we eerst een stukje over zee A van Bengalen) zijn gevlogen, gaan \rc 8,45 a.m. weer over land, met rechtï?.e ons het eiland Chedubo.' 11,00 a.m zakken en 11,45 a.m.-landen we bij BF kok. Na de lunch op het vliegveld stLa we 12,45 p.m. voor de laatste ruk A Singapore. Nadat we een klein stukjA ven land zijn gegaan, zitten we nu rA boven de zee. 3.00 p m. wat gegeten p.m. we zitten dik in een bui (Beits iA ten vast daar 't toestel wat schommA Het is nu 5,15 en zitten we in de miA Bangkok was het eigenlijk weer eeng uur later, doch dat sla ik maar ovr Singapore. Met de steward een telcA geregeld, daar we er nu bijna zijn. A wijze is het eenvoudigst. 5,45 p.m., zakken nu weer en 6,45 p.m. landeA op een vliegveld bij Singapore. OokS hetzelfde als elders, met de bus naA stad. In het K.L.M. Hotel aldaar bej voor mij en ben toen. na afscheid tej| ben genomen, naar het „Raffles Hfi gegaan Hiermede was de reis achter de ri^ 29-10-1946. e HANDEL IN NIET TE VELDE GEKEURDE ZOMERTARWE. De handel 111 niet te velde gekeurde zo- mertarwe is thans ook weer mogelijk voor aflevering aan uiteindelijke ge bruikers in het binnenland NAAR DE VERENIGDE STATEN VAN EUROPA. Engclands oorlogsleider, Winston Chur chill, heeft zich aan het hoofd gesteld van een opmerkelijke beweging in Enge land. die alle partijen omvat. Deze bewe ging heeft ten doel de vorming van een Verenigd Europa te bevorderen. De actie der beweging werd vorige week officieel begonnen door een commissie, waarin vooraanstaande mannen van alle politie ke partijen en alle religies zitting hebben De beweging heeft nog geen vastom lijnde opvatting ten aanzien van de con stitutionele vorm van de Europese Unie. die zij wenst Een „Verenigd Europa" moet de status van regionale groep, zoals neergelegd in het handvest der V N., heb ben, en als zodanig nauwe vriendschap met de Sowjet-Unie en de V.S. zoeken De constitutionele vorm kan aldus be weert men, slechts groeien uit vrije be raadslagingen en practische ervaring. Er zullen in geheel Engeland openbare bij eenkomsten worden gehouden en er zal contact worden gezocht met overeen komstige groepen in andere landen. „In dien Europa wil blijven bestaan, moet het zich verenigen", aldus de beweging. SPREUKEN. Oordeelt niemand, vóór gij op zijn plaats hebt gezeten. RECEPTEN. Stroopsmeersel. 3 eetlepels stroop, drie eetlepels margarine of boter. De marga rine smelten, dan afkoelen en, als zij be gint te stollen, de stroop er door roeren. Of de margarine zacht roeren (zo nodig even boven stoom verwarmen), en de stroop erdoor roeren. Chocoladepasta. 25 gram (ruim 3 eetle pels) cacao, 40 gram (ruim 2 eetlepels) suiker, 5 eetlepels melk. 8 gram (Vs eet lepel) boter of margarine, 25 gram (ruim 1 eetlepel) stroop. De cacao met de suiker vermengen en aan de kokende melk toe voegen, on^er voortdurend roeren, tot de massa geheel glad is. Van het vuur af de stroop in het mengsel oplossen en de mas sa stijf laten worden. Gort met uien en tomatenpuree. Va liter water, 100 gram (pjm. 1 kopje) gort, 4 eetlepels tomatenpuree, 2 uien, een klont je boter of margarine, peper (surrogaat), zout, aroma De gort wassen, weken en gaar koken in het weekwater met wat zout. De ge snipperde ui met de boter en de tomaten puree smoren en dit mengsel door de gort roeren. Het gerecht nog even ver warmen en op smaak afmaken met pe per. zout en aroma. ige: Gelukkig ging de winter heen Die optrad streng en snel, Maar toch niet lang regeren bleef, Ons lijkt het nu al wel. Hij gaf ons heel wat ongerief, Aan boot- en busdienst weer, Geen wonder, dat men zuchten hooL— O winter, kom niet weer! Ak Wij zien nu weer verlangend uit Naar lent' en zonneschijn, Het voorjaar met z'n heerlijk»groen| Dat lijkt ons wel zo fijn. BE* A! drijven nu nog wolkgevaart' Langs 't ijle luchtruim voort, Toch hopen wij wordt spoedig weej Het lentelied gehoord. Dan zien wij weer het jonge groeij De leeinv'rik stijgt weer hoog. En zingt een danklied voor ons uitflL. Daar aan de hemelboog. Hij dankt daar God voor al het goB Dat Deze ons schenken deed, Vergeten is de winter weer, Vergeten weer hel leed. EEN OPTIM^1" tfec lev BEVROREN VLEES KAN NIET BEWAARD WORDEN. Men schrijft ons hierover het volJA1 In de afgelopen strenge winter 4 -A wel varkens geslacht, waarvan hetg en spek in bevroren staat thuis Oudere boeren waarschuwen er vo dit, wanneer het in bevroren staatf pekel gedaan wordt, geen zout en straks bij ontdooien aan bederf 1 hevig is. H) Men zij dus gewaarschuwd en bAe het niet te lang. Ook wordt nog be®1 ciat zelfs hammen die, na gezouten® gerookt te zijn. op zolder hangen e®' bevriezen, wat niet gauw gebeu® ontdooien zouden gaan bederven. Ziet alles dus goed na.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4