S weede uitvoering van Het jaarverslag van de Landbouwschool te Texel ,Gymn. Ver. „Texel" over 1946 Si ~~)ENSDAG 5 MAART 1947. tei 60e JAARGANG. No. 5695 TEXELSCHE COURANT 1 'mdanks het slechts weer was „Casino" natexSag ].l. flink bezet voor de tweede 'oering van de gymn. ver. „Texel". Z£naal werd een programma uitgevoerd neioofdzaak door de hoofdafd.. Voorz. ln'per vestigde in zijn openingswoord on- Aandacht op het vele voorbereidende r^k dat elke uitvoering met zich mede 'Uligt. Steeds weer zien we een aantal valt>uwen zich ten volle voor dit werk °e:e*i. Deze vaste kern vormt terecht de lerinpilaar van de ver. En zij kunnen, «Is achteraf bleek, ook weer met grote _Jloening op deze avond terug zien. woals gezegd, het programma van deze Roering was vooral gevuld door de ffjfdafd. Wij zagen de damesafd. rhvthm. knotsoefeningen uitvoeren, alles keu- gelijk. Het optreden van de heren met [Ag en rek gaf grote voldoening. Het be- Skelijk kleine toneel vergemakkelijkte j& taak niet. Verder vermeldde het pro- ^nma plastische standen. Een aardige Ksseling werd verkregen door het op- van de meisjes III van de |^>irantenafdeling. Hun optreden ^Tbegeleidende muziek, vooral de •fening op de klanken van het was wel een van de geslaagde Een aardige afwisseling wa- ook de zingende gymnasten, 5 meis- Kjongens en een gitaar o.l.v. den heer We hebben de laatste tijd veel dergelijke ensembles hier gezien, h het geven van te weinig houding en vrij genoeg in bewegingen deden lal afbreuk aan de prestaties. Bij dit T>le was dit euvel bijna niet aan- g.! wij zien daarom een volgend op- met belangstelling tegemoet. drietal korte sketches completeerde gramma, mej. T. Schrama en Jan ^spaei waren de stuwende krachten, -Oral bij „Het aanzoek". Het stukje fflïtendgymnastiek", konden wij niet ge- üf.bewonderen, het dagprogramma van ,]t arfiroep begint immers niet met kook- r A Tij zien met vertrouwen de volgende (1)jRring in het bijzonder die van 2 >hM 1948, wanneer het 25-jarige be- ig^gevierd zal worden tegemoet. Ij zijn gymnasten, wij zijn immers pa- f. zongen voor ons de zingende gym- ten, wanneer dit betrekking heeft op "r«re'itites en dan met den heer Mets leider nu dan zal het wel gaan rel>', SNEEUWFERIKELEN. (et is nog steeds misère, sneeuw en nog n s sneeuw. De sneeuw, die Vrijdag viel, ide het wegverkeer radicaal in de war. ^diensten moesten gestaakt worden, eroede het vervoer van de noodzakelijk- levcnsbehoeften. De dorpen Den ■n »rn, Oosterend, De Waal, De Koog en Clocksdorp waren volkomen van de •emvereld afgesloten. -ïtjn /ij geven toe, dat dit alles zeer onaan- jjaam is en het is begrijpelijk, dat er ge sperd wordt. 11 och hiermede komen wij er niet, even- j^met het gezegde, dat onder de moffen- rschappij de wegen direct schoon vva- Dit is geen argument. Het is onze om te laten zien, dat wij zonder mg ook in staat zijn de wegen vrij te een van sneeuw. 1 ,e gemeente heeft hierbij de taak het nielatief te nemen. Dit is de vorige week Is gebeurd, doch hiernaast is het de opCHT van de burgerij om met vrijwil- hulp bij te springen. Het gaat toch op, dat bv. een dorp als Den Hoorn d(ïe dagen volkomen geïsoleerd is. Dit orfen wij niet voor onze verantwoording vien. Stelt u eens voor, dat er een ern- 'y i zieke is, die vervoerd moet worden. lklzou zeer ernstige gevolgen kunnen ben. ue*y kunnen gelukkig mededelen, dat aart allerwegen aan het werk is getogen. in de allereerste plaats de hoofdwegen k t te maken en dan de zijwegen. ertig man extra zijn nog ingeschakeld ,(e!de Hoornderweg te ruimen tot aan l(?([;Horntje. Ook dit is van belang, als ,en»ootdienst daar vandaan moet worden ou:erhouden. Den Hoorn zelf le\ert vrij- )0rigers, evenals dit ook op andere plaat je geschied. pJs het even meeloopt, zullen de hoofd Dj,»indingen nu reeds geheel open zijn ,oc>men. De Kogerweg was Maandag al ArJ in orde. j.ls pen ieder in deze zijn plicht doet, ee,het niet anders, of ook de wegen van cel zullen spoedig van de sneeuwperi- n verlost zijn. Z. viGADERING PARTIJ v.d. ARBEID. el ;EN HOORN In café „Loodmanswelva- en0' hield de Partij van de Arbeid Don- eerlagavond j.l. een vergadering. Door rs ,r. de Vries-Steutel werd een lezing mden met als onderwerp „Scholing". v was jammer, dat niet meerdere leden jq /rezig waren, daar het een interessan- heeileiding was. Hierna vond nog een h.h jkJadering plaats jei De weg naar paal 9. Is nieuw bestuurslid werd gekozen de J> D Troost. Er werd verder nog een 1 langdurige discussie gehouden over irveg naar paal 9. De heer A. Slegh be- stefjè, dat als deze weg verdwijnt, de ^lomst voor Den Hoorn wordt afgesne- >lr\ Mocht men de weg wel in tact laten, ta> zijn er nog vele moeilijkheden. r. van Dommelen, die ook aanwezig ?n i zeide nog, dat er nog onderhande len gaande zijn met TESO en het gem ituur Er is dus nog een lichtpuntje! 'OC TEXELSE MARKT. en Burg, 3 Maart 1946. Aangevoerd: ZjOor de levering: 2 koeien, 7 varkens, kalveren. Het jaar 1946 heeft zich gekenmerkt door vernieuwing van het personeel. Met ingang, van 16 Mei 1946 heeft de heer E. van den Ban eervol ontslag gekregen als Hoofd der school en is hij opgevolgd door den heer C. P. Laan. De lessen in veeteelt werden tot Sept. 1946 gegeven door die renarts E. Noordijk, na Sept. door dieren arts C. Th. Lankamp. In Sept. 1946 werd weer begonnen met onderwijs in Maat schappijleer aan de katholieke leerlingen door kapelaan Vink; later, toen deze gees telijke overgeplaatst werd, werd in dat vak les gegeven door kapelaan van Wel. In de oorlogsjaren en het jaar daarna heeft dit onderwijs stil gestaan. Na gehouden eindexamen werd aan 8 leerlingen het einddiploma uitgereikt. De nieuwe cursus begon met 20 leerlin gen in de le klas, 20 leerlingen in de 2e klas, 13 leerlingen in de 3e klas en 15 leerlingen in de 4e klas. Dit was totaal 68 leerlingen, voor Texel een heel goed be gin. Er was een betere geest dan het vorige jrar. Langzamerhand ontwaakt weer de werklust bij de jeugd. Vooral met de le klas werd heel prettig gewerkt. Alleen de 3e klas maakte een uitzondering op de vo ren gedane uitspraak; in deze klas heers te niet de juiste werklust. Hoewel de kleinste klas, had deze toch verreweg de grootste verzuimen. We spreken de wens uit, dat deze groep leerlingen de goede ar- beidslust moge vinden in 1947, want het is juist de arbeid die nodig is voor mate riële en geestelijke opbouw. Tot 1 Jan. 1947 verlieten 6 leerlingen de school, 3 wegens het kiezen van een ander beroep, 3 wegens het gaan bezoe- kn van de R.K. Landbouwwinterschool te Hoorn, die 19 November 1946 is begon nen te draaien. Er zijn thans vrij normale busdiensten op Texel, waardoor het bezoeken der school door jongens die veraf wonen, geen bezwaar meer is, vooral nu er een extra bus voor ulo-leerlingen rijdt, waarvan ook de leerlingen der lagere landbouwschool gebruik mogen maken. De rijwielen der jongens bevinden zich nog in een bekla genswaardige toestand; veel antiplofban- den komen nog voor. De toestand van het schoolgebouw laat te wensen over. Van de 7 ruiten, die in Mei kapot waren, werden er 4 in Juni gedicht, 2 in Dec., terwijl de laatste nog steeds niet heel is. Met de watervoorzie- UITVOERING KINDERZANG. DEN BURG. „De Oranjeboom" was Za terdagmiddag gevuld met een grote scha re belangstellenden, zowel jongeren als ouderen. Voornamelijk voor de jeugdige leden van 't kinderkoor van mevr. Room- Wilkeshuis was het een gewichtige dag, immers, zij zouden aan hun ouders en andere familieleden laten horen en zien, wat er in al de repetities van de laatste tijd geleerd is. Mevr. Room-Wilkeshuis opende met een woord van welkom, waarbij zij opmerkte, dat de stemming gewoonlijk afhangt van het weer. Buiten ziet het er nu niet zo feestelijk uit, doch van binnen wel. On danks de vele gevallen van bof, zeide spr., zal ik niet boffen. Nu, we kunnen zeggen, dat het best is meegevallen. De drie afdelingen hebben hun beste beentje voorgezet en met succes, daar er heel goed gezongen werd. Begonnen werd met een dopr de leidster zelf gemaakt openingslied op de wijze „Toen onze mop een mopje was", waarbij het refrein door het publiek werd meege zongen. Dit bracht de stemming er al direct in. Door de jongste afd. werd daarna aller eerst een 6-tal aardige liederen gezongen, waarbij verschillende debutant j es hun kunnen alleen lieten horen. Er waren zelfs kleuters van 3 jaar bij. Vervolgens zong de middelklasse een 8-tal leuke kinderliedjes. Ook hier traden de meisjes en jongens ter afwisseling al leen op. Hoewel er uitsluitend eenstem mige liederen gezongen werden, klonken de jonge en frisse kinderstemmen zuiver door de zaal. Bijzonder aardig is hierbij, dat de lie deren. die gezongen werden, ook door gebaren en voorstelling werden uitge beeld. De hoogste afd. zong tweestemmig eni ge liederen eveneens met veel ambitie. Dit is vanzelfsprekend moeilijker en komt het inderdaad op goedev koorzang aan. Bij ijverig studeren is hier zeker nog veel te bereiken. De pianobegeleiding was bij mevr. Bogaard-Tiessen in goede handen. Tijdens de pauze werd nog een 'verlo ting gehouden, waarvoor veel animo. Tot slot werd een opvoering gegeven van het sprookje „Sneeuwwitje" Dat hebben jullie kranig gedaan, jon gens en meisjes. De mooie toneeldecors maakt alles net echt. De jongejuffrouw Lies Rehorst, op het toneel gezeten, las met duidelijke stem, het sprookje voor, zodat de aanwezigen goed konden volgen, wat er zou komen. De hoofdrollen werden vervuld door A. Kievit (Sneeuwwitje), A. de Lugt (eerste koningin), J. Kiewiet (tweede koningin) en W. Logman (prins). Na afloop van deze zo uitstekend ge slaagde uitvoering van kinderzang, dank te mevr. Room-Wilkeshuis voor de onder vonden medewerking, alsmede voor de cadeau's die zij van haar leerlingen mocht ontvangen. De tweede opvoering zal a.s. Zaterdag middag plaats vinden. Wij twijfelen er niet aan, of hiervoor zal eveneens wel weer veel belangstelling bestaan Z. ning is het tobben geweest. Eerst was de leiding lek en toen deze eindelijk na twee reparaties die 2 maanden hadden geduurd, d.w.z. het wachten o*p den loodgieter, heel was, liet de pomp het zitten. Nu is het wachten op een nieuwe. De meubelen en de gordijnen werden weer opgelapt, doch vragen om vernie- wing. We zullen hopen, dat binnen niet al te lange tijd Texel over een nieuwe land bouwschool, naar de eisen des tijds inge richt, kan beschikken. Leermiddelen waren weer wat ruimer te krijgen en al kon niet altijd met het meest gewenste boek worden gewerkt, er was toch voor ieder vak weer iets aan wezig. Excursies werden gemaakt naar ver schillende bedrijven op Texel, de Coop. Zuivelfabriek „De Eendracht", de Wie- ringermeer, de landbouwtentoonstelling in de Prins Hendrikpolder en die te Scha- gen met de Jeerlingen, en naar de Jaar beurs (2 maal), de landbouwproefvelden op Texel, de ruilverkaveling op Wierin- gen en de suikerfabriek te Halfweg met de oudleerlingen der school. De ver. van oud-leerlingen werkte ook dit jaar weer uitstekend. Vooral de onder linge lezing wedstrijd is een succes. Hier aan wordt door een 15-tal jonge en aan staande boeren deelgenomen, die praktijk- vraagstukken op serieuze wijze behande len. Vooral de discussies, die hieruit voort vloeien, zijn zeer leerzaam voor de aan wezigen. Een tweede succes voor de ver. van oud-leerlingen in 1946 is geweest dat ver tegenwoordigers van Gemeente en diverse landbouwver. en polderbesturen samen met den vertegenwoordiger van V.V.V. een verzoek tot ruilverkaveling op Texel aan Ged. Staten van N.-Holland hebben gezonden. Het was de vereniging van oud leerlingen die indertijd het initiatief tot ruilverkaveling genomen had. Voor het volgend jaar staan stalwed- strijden, het verzamelen van economische gegevens van schapenbedrijven en gras landkeuringen op het programma. De ver. van oudleerlingen is een mooi verlengstuk van de school geworden en ze verricht zulk goed werk, omdat bestuur en andere leden, waarvan iets gevraagd wordt, zich steeds met enthousiasme voor die taak inzetten. De landbouwschool heeft onderdak ver leend aan een cursus voor volwassenen in fruitteelt, waaraan niet minder dan 44 personen deelnamen, en een algemene tuinbouwcursus met als hoofdvak bloem bollenteelt met 15 cursisten. Er begint dus langzamerhand ook behoefte aan tuinbouwonderwijs en tuinbouwvoorlich- ting op Texel te ontstaan. Een handicap was, dat het kantoor van dé school bewoond werd. In de zomer maanden had het bestuur hier een gezin in laten wonen, dat beloofd had met September weer te vertrekken. Doen die belofte werd niet nagekomen. Gelukkig is de Burgemeester bereid gevonden onder dak te zoeken voor dit gezin, zodat eer lang dit bezwaar opgeheven zal worden. Dan zullen ook de assitenten van de Be drijfsvereniging hier hun kantoor krijgen. Er bestaat tussen het Hoofd van de land bouwschool en de assistenten een zeer goede verstandhouding, want èn land bouwvoorlichting èn landbouwonderwijs varen hier wel bij. Zij vullen elkaar aan en worden er beide beter door. De Secretaris van de Comm. van Toezicht, E. NOORDIJK. EXPEDITIE VANUIT DE COCKSDORP. DE COCKSDORP Na de hevige sneeuwval van de laatste dagen, waren wij Zaterdag j.l. geheel geïsoleerd. Maar gelukkig kwam er uitkomst. Een 20-tal vrijwilligers waren bereid gevonden om de reis met de bus mee te maken en om de sneeuw uil de weg te ruimen. Zoals een ieder zich kan indenken, ging deze reis met vele moeilijkheden gepaard. Een woord van lof is zeker op zijn plaats aan hen, die het mogelijk maakten, dal de bus om 6 uur in de namiddag weer behouden op zijn basis aankwam. Het is daarom niet op zijn plaats, om mensen, die zich zo verdienstelijk ge maakt hebben om de verbinding tot stand te brengen, hetgeen met veel kou en moeilijkheden gepaard ging. bij aankomst in Den Burg uit te kafferen. Laten zij hier een voorbeeld aan nemen, om een dergelijke prestatie te verrichten. Het is toch in het belang van het algemeen, dat de wegen open blijven, mede in geval van ernstige ziekte. Opmerking van de redactie. Het lijkt ons beter, als in het vervolg de naam van zo iemand genoemd wordt, opdat men weet, uit welke hoek de wind waait. RIJKSPOSTSPAARBANK. DEN BURG. In de maand Maart kun nen zij, wier namen beginnen met A, E, I, O, U of Y, de renté op hun boekje bij la ten schrijven van de Rijkspostspaarbank. Verder van t. m. 15 Maart de letter B t.m. Boenstra en van 16 Maart t.m. 31 Maart de rest van letter B. LELIJK GEVALLEN. DEN HOORN Zaterdagavond heeft zich op de Hogewerf een ernstig ongeval voor gedaan met het sleeën. De jongeheer Jb. Bakker Wzn., botste tegen den heer J. Boon Kzn. op, met het gevolg, dat Bak ker een hersenschudding opliep. De toe stand van B. is gelukkig redelijk wel te noemen. Ook hier is het dus zaak om uit te kijken en voorzichtig te zijn. MUZIEKVERENIGING „EXCELSIOR" GAF TWEE UITVOERINGEN. OOSTEREND. Vrijdag 28 Febr. en Za terdag 1 Maart werd door de Chr. Mu- ziekver. „Excelsior" te Oosterend, direc teur de heer C. Bremer, een uitvoering gegeven in het gebouw van Chr. Belan gen. De vele gevallen sneeuw en de kou de was oorzaak, dat de belangstelling van de zijde van het publiek niet zo groot was als anders. Geopend werd met het spelen van het Wilhelmus en Ps. 75:7 en gebed. De voor zitter, de heer J. Daalder, sprak een woord van welkom, waarbij hij o.a. zeide, met bezorgdheid naar de lucht te hebben gekeken. Niettemin was spr. verheugd, dat nog zovelen waren opgekomen, on danks de sinds mensenheugenis niet voor komende strenge winter. Spr. dankte in het bijzonder de padvindersorganisatie voor het afstaan van brandstof voor deze avond. Als eerste nr. van het programma werd dan begonnen met „de Clubmars" van Bisselink, die vlot gespeeld werd. Ver volgens, „de Astarte Ouverture" van Cer- fontaine, een concoursnr. voor de lagere klasse afd.. Een moeilijker nr. was wel „Fleurs de Nice Fantasie" van J. Martin. In het begin wat trekkerig, werd dit nr. lhter goed gespeeld. Tijdens de eerste pauze. werd de voordracht „Teun wint een weddenschap" en een aardige sketch „Op het politiebureau" ten beste gegeven. Deze laatste gaf aanleiding tot diverse verwikkelingen. Hierna volgde een grappige puzzle. Terwijl eerst de mu zikanten bekend werden gemaakt, komen deze een voor een achter het gordijn voor bij en moet er geraden worden wie nu de juiste persoon is, die passeert. Mevr. Daalder was hier de winnares en ontving als prijs een fraaie Indische beker. De di recteur deelde nog een historisch gebeu ren mede, nl. wat de voorz. was overko men op de bruiloft van E. Medema. De muziek vervolgde nu weer met haar programma door de ,,L' Amitie ouvertu re" van O. Filsfils te spelen en „Bloei ende Lente" van A. Meijns. Terwijl het corps speelde, zag men als het ware de lente voor zich, vol bloei en nieuw leven De ouverture „Romantique", een meer modern nr. werd vrij goed gespeeld Onze mening is, dat „Excelsior" wel zware nrs. had uitgekozen voor deze uitvoering. Ter afwisseling werd nog een toneel stukje opgevoerd, getiteld „Mijnheer Jan sen en zijn vrouw", de komische voor vallen van een echtpaar, dat fietsen wilde leren. Door de heren P. Bakker en Krotje werd „de Heilige Stad" gespeeld een heel mooi nummer. Van de door „Excelsior" te spelen nrs willen wij nog met ere noemen „Een schone Meimorgen" van P B. Bisselink en als slotnr. de mars „Vrolijke dauw trappers", eveneens van dezelfde compo nist. Het eerste werd rustig maar fijn ten gehore gebracht en was zeker een succesnr. Het geheel had o.i. wel wat sneller en vlugger kunnen worden afge werkt, hetgeen de tweede uitvoering dan ook i9 gebeurd. Besloten werd met avondzang en dank gebed. VERGADERING PARTIJ v.d. ARBEID, AFDELING DE COCKSDORP. DE COCKSDORP. Donderdag 27 Febr. j.l. werd in Hotel „De Hoop" een vergade ring gehouden van de Partij v.d. Aroeid. Om 8 uur werd begonnen en opende de voorz. met een welkomstwoord. In het ge heel waren 37 leden aanwezig, en als het weer en de weg in beter staat waren ge weest, dan was de- opkomst zeker nog groter geweest. De afd. De Cocksdorp telt nu 109 leden, wat lang géén slecht resul taat is. Er wordt geprobeerd om in De Cocksdorp een avond te organiseren met een spreker. 18 Maart a.s. wordt er in Den Burg een vergadering gehouden met als spreker Ir. Vondeling, over het onder werp „Is de Landbouwcrisis te vermij den?" Het ligt in de bedoelirfg van de federa tie Texel om een bibliotheek aan te schaf fen. Verder werd een beroep gedaan op de leden om het weekblad Paraat te gaan le zen. Het volgende punt wat er tafel kwam, was de Gew. vergadering. Er werd voor gesteld om Alb. Backer van Oudeschild, candidaat te stellen voor het Gewestelijk bestuur. Aldus werd besloten. Ook werd door den voorz., mej. Krul, uit Schagerbrug aanbevolen voor voorzit ster. Om voor de Partijraad een candidaat te stellen, werd afgewezen. Het woord werd verder gegeven aan den heer Westdorp, die met enige voor stellen kwam, om deze aan 't congres voor te leggen. Allereerst om 'n goede controle te houden op het verwaarlozen van gron den, wat natuurlijk een schade voor de gehele gemeenschap betekent Dit voorstel had de instemming van de gehele verga ring. Het tweede voorstel betrof dé Wo ningbouw, ook een belangrijk punt voor de toekomst. Er werd aanbevolen, de wo ningbouw zoveel mogelijk in handen te houden van gemeente en woningbouwver eniging en daarmede het winstobject uit te sluiten. Ook dit punt vond instemming. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd overgegaan tot het kiezen van een bestuurslid, in de vacature van A. Zegers, uit Zuid-Eierland. Gekozen werd met 36 stemmen de heer H. Donker, uit Z.-Eier- land. In de rondvraag werd allereerst het woord genomen door den heer Westdorp, om zich tot de redactie van de Texelse Courant te wenden, aangaande het opne men van verslagen. In het algemeen wor den, volgens spr., wat betreft de gemeen teraadsvergaderingen te kleine verslagen opgenomen, wat in vele gevallen mis vattingen geeft, daar bepaalde punten EN TOCH KOMT DE LENTE! Naar een vogelkenner ons mede deelt, heeft hij Zondag j.l. in De Westergeest de leeuwerik boren zin- Het duurt wel lang met de win ter, maar toch komt de Lente! WAAR GAAN WE DEZE WEEK HEEN? 5 Maart: Oosterend: Ontwikkelings avond in zaal „Koppen", 8 uur. 7 Maart: Uitvoering U.D.I., 8 u. in „De Oranjeboom". 8 Maart: Tweede uitvoering Kinder zang voor iedereen, 2 uur in „De Oran jeboom". 14 Maart: S.V. Texel. Vertoning Off. F. A. Trainingsfilm in Texels Bioscoop theater, aanvang 8 uur. 15 Maart. Uitvoering U.D.I. 8 uur in „De Oranjeboom". SPORT OP TEXEL. S.V. TEXEL. Door een al te overvloedige zending sneeuw Kon de returnmatch Zondag j. 1. niet doorgaan. Of we nog de comp. zullen afmaken, wordt dubieus. Toch maar in conditie blijven. We verwijzen gaarne naar de aankon diging van de Off. F. A. Trainingsfilm, die op Vrijdag 14 Maart a.s. in de Texelse Bioscoopzaal vertoond wordt. Het is de grote instructieve Engelse Voetbalfilm, beschikbaar voor de Ned. verenigingen. Deze grote voetbalfilm is kort voor de oorlog, in samenwerking met de Football Association, vervaardigd en nu naar Ne derland gebracht. De inleiding en toelich ting wordt gehouden door den heer M. Groenteman (oud-KNVB scheidsrechter). We verwachten in het bijzonder alle ac tieve spelers van elke leeftijd, clubbestu ren en technische leiders, maar ook alle anderen zijn welkom. Voorziet u tijdig van plaatskaarten, dit is werkelijk iets bijzonders, nuttig en leerzaam. Op Vrijdag 14 Maart a.s. wordt te Gro ningen 't huwelijk voltrokken tussen Ki- nie v.d. Ploeg en Joop Kikkert. Wij wen sen hen veel geluk en voorspoed toe en nog veel prettig samenwerken. Voor de Interl. wedstrijd Holland-Bel- gië op 2e Paasdag kunnen alleen leden kaartèn aanvragen bij den secr. tot uiter lijk 7 Maart a.s. Dit jaar zullen er wel weer schoolwed- strijden gehouden worden. Goed, hè, jon gens! WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS. DE COCKSDORP. Verleden week wer den er wedstrijden georganiseerd voor de schooljeugd, in de vorm van estafette wedstrijden. Er was door de IJsclub ge zorgd, dat de baan sneeuwvrij was. De jeugd was dan ook sterk vertegenwoor digd. De uitslagen waren als volgt: le. M. Boon, J. v. Vooren, Jan. P. Stolk. 2e. H. de Waard, Jopie van der Kooy, Mia Beerling. 3e. G. Buis, Meis Blom, Gerda Schaatsenberg. 4e. L. van Tongelen, P. Zoetelief, Jan Beerling. In aansluiting op deze jeugdwedstrijden waren er Zondag j.l. wedstrijden georga niseerd voor leden. Thans waren het ring- wedstrijden. Ook nu was er, ondanks de zware sneeuwval van de laatste dagen, weer voor een sneeuwvrije baan gezorgd. Tijdens de wedstrijden deed zich nog een klein incident voor in de vorm van een bokswedstrijd. Er mag niet van een knock out gesproken worden, maar wel van een puntenzege. De uitslagen hiervan waren: le. mevr. v. Dommelen, A. Nieboer, 9 ringen. 2e. mevr. Hooijberg, J. Hooijberg, 7 ringen. 3e. Jannie Blom, G. J. Witte, 6 ringen. 4e. mvr. Boon, C. Boon, 5 ringen. Bij Ruwe Handen X Ruwe huid, Ruwe lippen PUROL 30 ci. $u/u>Ci/rt me» meer crème-karakter, daarom geliefd door de vrouw. Doos 40 cl geen voldoende uiteenzetting hebben. Nu werd het woord genomen door den heer Stolk, die zoals hij het zei, de ge meenteraad eens op zijn tabberd wilde zitten. Het betrof hier de schildersbenoe ming in onze gemeente, doch de heer Westdorp achtte het nodig hierop ant woord te geven. Maar na een uitvoerig betoog van den heer Westdorp was de heer Stolk gauw met de zaak ver enigd en tevreden gesteld. Tot slot nc-emt de heer Eelman nog het woord over de toegepaste straffen van tegenwoordig. Door de heren Westdorp en Dros werd dit nogmaals bevestigd. Aan het einde van de vergadering dankte de voorz. voor de opkomst en voor hen, die de kachel van een houtje voor zagen, waarna sluiting volgde. NASCHRIFT. Met belangstelling hebben wij de be sprekingen welke in dit verslag voorko men, gevolgd, vnl. die over onze krant. Het is nu eenmaal onmogelijk, om van een vergadering alle besprekingen op te nemen, meermalen moeten wij ons de vrijheid voorbehouden, verslagen te be korten. Hoofdzaak voor ons is, als de za ken, waarom het gaat, worden opgeno men. Zoals wij reeds eerder aankondigden zullen wij het zeer op prijs stellen, als men zich met deze gevallen rechtstreeks, liefst persoonlijk, tot onze redactie wendt. Onlangs werd onze courant in een openbare vergadering van de P. v.d. A. aangevallen, iets wat o.i. niet te pas komt. Ons werd daarbij eenzijdigheid verweten. Ook hier was beter geweest als men de moeite genomen had eens persoonlijk bij ons te komen. Dit kan niet anders dan verhelderend werken. Redactie Texelse Courant.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1