Distributienieuws UITREIKING Levensmiddelenkaarten 705, Textielkaarten VA 705. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt: Te De Cocksdorp in café Nota Op Maandag 17 Maart 1947 9-10 uur alleen zelfverzorgers voor dorp en wijk C letters AE. 10-11 alleen zelfverzorgers dorp en wijk C letters F M. 11-12 alleen zelfverzorgers dorp en wijk C letters NZ 1-2 dorp nos 130. 2-3 dorp nrs 3150. 3-4 dorp nrs. 50 en hoger 4-5 wijk C Te Eierland in de o.l. school Op Dinsdag 18 Maart 1947 9-10 alleen zelfverzorgers letters AH. 10-11 alleen zelfverzorgers letters JN. 11-12 alleen zelfverzorgers letters OS. I-2 alleen zelfverzorgers letters TZ. 2-3 nrs. 180. 3-4 81 en hoger. Te De Kóog in café Witte Huis Op Woensdag 19 Maart 1947 9-10 alleen zelfverzorgers letters AE 10-11 alleen zelfverzorgers letters GKo. II-12 alleen zelfverzorgers letters KrV. 1-2 alleen zelfverzorgers letters WZ 2-3 dorp nrs 161. 3-4 dorp 61 en hoger. 4-5 wijk K. Zelfverzorgers moeten op de voor hen aangegeven uren hun kaarten afhalen, niet zelfverzorgers op de voor hen aange geven uren. Mede te nemen levensmidde len kaart 703. Losse inleveringsbonnen zijn ongeldig. De stamkaarten moeten voorzien zijn van een T.D.-zegel. (Pub no 30) TOEWIJZING LIJNOLIE. Schilders, die in het bezit zijn van een lidmaatschapskaart van de vakgroep schildersbedrijf, kunnen hun toewijzing lijnolie ook in de maand Maart 1947 en volgende maanden tot nader order nor maal afhalen. SCHOENENBONNEN. Zij, wier stamkaartno. eindigt op een der cijfers 1-8-4 of 0 en die in het bezit zijn van een inlegvel waaraan zich de bonnen 614-612 «bevinden, kunnen vanaf 17 Maart een schoenenbon afhalen. Kinderen, geboren in de maand Maart van een der jaren 1932-1946, alsmede zij, die geboren zijn in de maand Mei 1946 komen ook in aanmerking voor een schoe nenbon. De uitreiking van schoenenbon nen aan bovengenoemde oersonen zal uitsluitend plaats hebben in de maand Maart. INLEVEREN BONNEN WINKELIERS. Voor de in te leveren bonnen voor a.s week raadplege men de distributiecourant (Publ. no. 32.) INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat het ver zoek van de N.V. Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie te 's Gra- venhage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondse ben zine bewaarplaats met aftapinrichting op het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie K, nr. 1208, gelegen te Den Burg, Hogerstraat 1, alsmede het verzoek van de N.V. Shell Nederland, te 's Gra- venhage, om vergunning ingevolge de Hinderwet, tol hel uitbreiden van een benzine-installatie op 't perceel, Eierland C 42, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A nr. 2645, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschik king bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het gemeentebestuur zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lich ten. Texel, 12 Maart 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER SPREEKUUR ADVIESCOMMISSIE. De Burgemeester van Texel deelt aan belanghebbenden mede. dat het spreekuur van de Adviescommissie voor Bouwont werpen en Uitbreidingsplannen, Water- looplein 67 te Amsterdam, wegens kolen- schaarste, tot nader order niet wordt ge houden. De Burgemeester voornoemd, Mr G D. REHORST VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat aan Julianus Regnerus van der Geest, wonende te Texel, H 20 en inge schrevene voor de dienstplicht, lichting 1946, uit deze gemeente, krachtens art 17 der Dienstplichtwet, met ingang van 8 Maart 1947. voor één jaar vrijstelling van de dienstplicht is verleend. Tegen deze uitspraak is ingevolge art. 21 van bovengenoemde wet, beroep moge lijk tot uiterlijk de tiende na de dag, waarop deze uitspraak ter algemene ken nis is gebracht Tot beroep zijn gerechtigd de ingeschre vene. wien de uitspraak geldt, elk der overige voor dezelfde lichting ingeschre ven personen of de wettelijke vertegen woordigers Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, dient bij mij te wor den ingeleverd. Texel. 15 Maart 1947. De Burgemeester voornoemd, Mr G. D. REHORST. GEMEENTERAADSVERGADERING. Raadsvergadering Dinsdagmiddag a s. 4 uur. Het enige punt van bespreking vormt de verbetering van de Kogerweg met eventueel besluit daartoe. ALS ONDERWIJZER NAAR DE WEST. Het is ons een genoegen onze le- zers(essen) te kunnen mededelen, dat wij van Meester Alderlieste, die d.d. 22 Januari 1.1. van Texel vertrok naar West-Indië, de eerste reisbrief ontvingen, welke wij hierbij publi ceren. Na deze brief volgen nog meerdere. Redactie Texelse Courant. De reis. Op 22 Jan., 's morgens om 8 uur, ver trokken we van ons mooie, maar toen al erg koude eiland Texel. De reis verliep vlot en 's middags om 3.uur stonden we voor de grote K.N.S.M. loods, waar we zouden worden ingescheept. Hier was het een geweldige drukte, het duurde dan ook vrij lang voor we voetje voor voetje de controle konden passeren. Toen we door de controle waren, kon den we direct aan boord gaan van onze boot de „Cottica". Om 5 uur zou het vertrek plaats vin den. maar het werd ruim 7 uur voordat alle vracht was ingeladen en we door 2 sleepboten werden losgetrokken. Toen stoomden we, nagewuifd door de enkele mensen, die in de kou waren blij ven wachten, het Noordzeekanaal in. Aan boord heerste een drukte van je welste en verschillende talen klonken er door elkaar Hollanders, Engelsen, Belgen en Zwitsers stonden met elkaar te praten en maakten de eerste kennis. Al spoedig kwam er een betere stem ming. vooral, toen ieder met een zwem vest om bij de sloepen moest aantreden en de eerste ..sloepenrol" werd gehouden Om half elf lagen we in de sluis in IJmuiden en een half uur later stoomden we volle kracht de Noordzee op, de reis was begonnen. Spoedig zochten we nu de „kooi" op en sliepen, gewiegd door de golven van de Noordzee, al gauw. De volgende morgen zagen we de krijt rotsen van Engeland In de middag lie pen we de haven van Dover binnen. Wc kregen nog wat post aan boord en nog enkele passagiers. Het weer was inmid dels wat slechter geworden, het sneeuwde af en toe, terwijl de wind wat aanwak kerde. De zeeziekte deed zijn intrede en het duurde enige dagen voor we weer alle passagiers aan tafel hadden. Zelf hadden we gelukkig niet veel last. Langzaam kwamen we nu al meer naar het Zuiden, maar de temperatuur wilde niet erg stijgen, het bleef koud en guur. Toen we in de avond van de 27e Jan Madeira bereikten, zagen \ye daar, dat de berg onder de sneeuw zat Dit was in 50 jaar niet' gebeurd vertelde men ons. De stad Funchal, die op Madeira ligt, bezochten we in de avond. Het is hier erg mooi. de bloemen bloeiden en het geheel maakte een goed verzorgde mdruk Ma deira is dan ook helemaal ingesteld op het vreemdelingenverkeer Het wordt veel bezocht door rijke Amerikanen, dit ondervonden we tot onze schade, toen we aan land kwamen. Het was er erg duur en wat nog veel erger was. we wer den direct omzwermd door een leger gidsen" en bedelaars. Want het is daar zo, dat rijkdom en armoede naast elkaar staan, een middenstand schijnt er niet te zijn. Nadat we de echte Madeirawijn hadden gedronken, vertrokken we dezelfde nacht nog om de grote overtocht over de Atlantische Oceaan te maken Deze overtocht duurt ongeveer 9 dagen, waarin men geen land ziet. Al die tijd hadden we mooi weer, alhoewel de tem peratuur ongewoon laag was de tropen- uniformen van de bemanning zagen we pas drie dagen, voordat we in Paramari bo waren. Om de tijd te passeren, werd in deze da gen een sportcomité gevormd, die allerlei dekspelen organiseerde. De voornaamste spelen waren wel ,,Ping pong" en Shuffle board". Er werd met veel animo gespeeld en 's avonds werd er tot be sluit een dansje gedaan op het achter dek Zo ging de tijd snel voorbij en waren we, voordat we er erg in hadden, voor de Suriname rivier. De eerste indruk, die men na zo'n lange zeereis van het land krijgt, is volgens mij altijd wel gunstig, maar de eerste indruk die wij van Suriname kregen, was sprook jesachtig. Rijk begroeide oevers, met hier en daar, tussen palmen en bananen, een schilderachtig huisje. Het is jammer te weten, dat dit met natuurschoon zo rijk begiftigde land, zo systematisch is ver waarloosd. omdat het geen batige saldi afwierp. Wanneer men in Paramaribo loopt ziet men overal de tekenen van verval, vooral in de binnenstad. Hier moeten voor immi gratie nog grote mogelijkheden liggen Suriname heeft gebrek aan arbeids krachten en kapitaal. De morgen na aankomst, waren we om zes uur al op de markt, dit is een bont schouwspel. Mensen van alle delen der wereld ziet men hier lopen; vooral de Brits Indiërs hebben de kleine landbouw in handen en brengen hun producten aan de man. Maar ook Chinezen, Surinaamse negers, Javanen, afstammelingen van Europeanen, echte Indianen, enz. ziet men hier hun waren verkopen en hun inkopen doen. En leuke ervaring deed Erwin hier op; hij had geen goede schoenen en daarom liep hij op echte Hollandse klompen over de markt Al heel gauw had hij een kleine opschudding teweeggebracht, de mensen stootten elkaar aan en zeiden .Kijk, ech te klompen". Erwin voer er wel bij, hij kwam met een hele arm vol vruchten thuis, omdat de mensen zijn klompen zo leuk vonden. Buitengewoon aardig is, dat bijna ieder een je in zuiver Nederlands te woord kan staan en dat ook gaarne doet. Zondagmorgen 9 Febr. vertrokken we om via Trinnidad en La Guaira naar Cu rasao te gaan. Port of Spain op Trinnidad BOOTDIENST T.E.S.O. Zaterdag 15 Maart 9 uur van Texel, vertrek bus Groeneplaats 8,30 uur. Van Den Helder 10,40 uur. AANWIJZING LOCO-GEMEENTESECRETARIS. In de vergadering van burgemeester en wethouders van 12 Maart j.l. is de heer A. van Dienst, hoofdcommies ter gemeen te-secretarie aangewezen als loco-ge- meente-secretaris TIJDELIJK KRAAMVERZORGSTER. Mej. A. Vermeulen uit Ooslerend is met ingang van 3 Maart j.l. benoemd tot tijdelijk kraamverzorgster aan de ge meentelijke kraaminrichting te Den Burg, in verband met de ziekte van Zr. Gielis. GEMEENTESCHILDER. Onze gemeenteschilder, de heer J. Tjonk te Alkmaar, zal op 1 April a. s. in functie treden als zodanig. VOLKSTELLING. De heer A. van Dienst, hoofdcommies ter gemeentesecretarie, is benoemd tot leider in deze gemeente van de twaalfde algemene volkstelling, welke op 31 Mei a.s. zal worden gehouden. PLAATSELIJKE BIOSCOOPCOMMISSIE. Tol leden van de pl. bioscoopcommissie zijn benoemd de heren S Bakker te De Cocksdorp en P Beemsterboer te Den Burg ONDERWIJZEND PERSONEEL. De datum van indiensttreding van mej. A. Kraai, als onderwijzeres aan de o.l.s. te Oudeschild is bepaald op 1 April a. s., terwijl de heer P. A H. Schneiders met ingang van 1 Mei a.s. in dienst zal treden als hoofd der o.l.s. te Den Hoorn. De heer J. A. van Enst is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l.s. te Den Burg. DE SCHOOL VOOR C.V.O. DEN BURG. De school voor C.V.O. be gint Maandag 9 uur voor alle klassen. O. L. SCHOOL. DE KOOG. Het hoofd der o.l. school te De Koog deelt ons mede, dat de school a.s. Maandag weer begint, nl. voor alle klassen van 9-12 u en van 2-4 uur. INGEZONDEN. Hardnekkige geruchten doen de ronde, dat ondergetekende de vrijwillige sneeuwruimers zou hebben geprest, dit gemeenschappelijke belang en werk niet uit te voeren. Wat is het geval? Op Maandag 3 Maart j.l., was onderge tekende met een ploeg mensen van de buurt Rio Grande, vrijwillig aan het sneeuwspitten in de bosjes van Sir Robert Peel. Van tegenoverliggende kant kwam een andere groep en toen deze eerstge noemde groep naderde, vroeg ondergete kende voor de grap, aan den heer J. Grit, welke deel uitmaakte van laatstgenoemde groep, of zij hier wel vergunning voor hadden. Een verre vriend van mij heeft dit zeer waarschijnlijk verkeerd opgevat en bovenbedoeld praatje de wereld inge stuurd. Op zichzelf vind ik dit niet zo heel erg, doch waar het hier gaat om een ge meenschappelijk belang, wil ik hier toch stelling tegen nemen en mijn mening weergeven. Het feit zelf, dat ik enkele dagen vrij willig aan het sneeuwruimen heb deelge nomen, ontzenuwt de lasterpraatjes ten volle. Verder heb ik, nadat we met een grote groep Cocksdorpers en Eierlanders Vrijdag de Hoofdweg en een groot gedeel te van Waalenburg hebben schoonge maakt, me op Vrijdagavond 7 dezer tele fonisch in verbinding gesteld met den heer v. Hoorn of er nog sneeuw te ruimen was voor de volgende dag. We zijn toen overeengekomen, dat we op Zaterdag morgen aan de Hollandse Weg zouden be ginnen, wat ook is gebeurd Dat ik er tegen zou zijn, wat ook werd beweerd, dat sneeuw geruimd zou wor den voor de Overbruggingsuitkering, kan algemeen als bekend worden geacht. De z.g. contra-prestaue, wel bekend van de jaren vóór de oorlog ben ik een fel tegen stander van. Dit betekent voor mij: wer ken onder dwang. En die tijd zijn we ge lukkig ver voorbij Wanneer er zich echter buitengewone omstandigheden voordoen, zo we die in de laatste tijden meemaken, dan is het m i juist, dat er een beroep gedaan wordt op de bevolking en is het niet meer dan billijk, ja, is het een dure plicht, dat ieder die hier voor in de gelegenheid is, zijn tijd en krachten ter beschikking stelt. Dit is een gemeenschappelijke zaak en bevor dert het saamhorigheidsgevoel. Meneer de redacteur, ik meende er goed aan te doen, bovenstaande onder de aan dacht van uw lezers en het Texelse pu bliek te moeten brengen. Ook meende ik de praatjesmakers, welke ik bij name ken, doch deze alsnog achterwege laat, te noe men, in overweging te geven, zich niet door jeugdige overmoed te laten leiden, doch zich te realiseren op de dingen van de dag en hiernaar te leven en te hande len. Bij herhaling zal ik er niet voor te rugdeinzen hun namen aan de openbaar heid prijs te geven Texel, 11 Maart 1947. J. WESTDORP. is een buitengewoon mooie stad, we zijn hier enige uren aan land geweest, en za gen de stad en de plantentuin ..Botanical Garden". Dit Engelse gebied ziet er beter uit dan ons Suriname Op 12 Februari kwamen we in La Guaira aan. het was een sprookjesachtig gezicht om de stad onder aan de voet var. een bijna 3000 m. hoge berg te zien lig gen. Jammer genoeg konden we niet aan land gaan, daar de boot een uur later al vertrok, ditmaal voor de laatste trip naar Curagao. Hierover hoop ik u later iets te ver tellen Van harte gegroet alle bekenden en vrienden er. speciaal de kinderen van de Hoornder school. Ik beloof jullie, dat ik spoedig eens wat van me zal laten horen. Tot de volgende keer. MEESTER ALDERLIESTE HET SNEEUWVRIJ MAKEN VAN RIOOLPUTTEN. Naar aanleiding van een bericht in ons nr. van de vorige week Zaterdag over het sneeuwvrij maken van rioolputten, om te voorkomen, dat bij dooi het water de hui zen binnenkomt, ontvingen wij van den heer J. H. Slaman te Oudeschild een brief, waarin hij schrijft, dat de inzendster van het ingezonden stukje er geheel naast is Slaman deelt mede. dat hij uit eigen erva ring spreekt, het was Febr. 1940, het dooi de en de putten lieten het water goed door, doch het begon wederom te vriezen. Toen begon de narigheid, 's Moigens uit bed, stond de vloer onder water. De ge meente kwam er bij te pas, de spuit werd er bij gehaald en werd het water naar een put toegespoten De mening van den heer Slaman is, dat men de put gerust onder de sneeuw kan laten zitten Als'het begint te dooien, loopt het water onder de sneeuw door en is het vroeg genoeg om in te grijpen. Be gint men eerder, dan geraakt, aldus de heer Slaman, de riool bevroren, omreden deze dan vol water geraakt en één klomp ijs wordt. Bij dooi is dan de ramp niet te overzien. Opmerking van de redactie. Laten we hopen, nu de dooi werkelijk is ingetreden, de narigheden van over stromingen onder de huizen achterwege zullen blijven „DE JACHT NAAR HET ZWARTE GOUD'. DEN BURG. Het Nutsdepartement, afd Texel, heeft voor Woensdagavond a.s. we derom een mooie avond georganiseerd. De heer Stuvel zal nl. spreken over „De Jacht naar het Zwarte Goud", een onder werp dat vandaag de dag zeker in veler belangstelling staat. De lezing wordt af gewisseld met kleurenprojectie. Het is exclusieve reportage van het Nederland se Mijnbedrijf. In deze lezing neemt de spreker zijn toehoorders mee naar dat ondergrondse labyrint van steengangen, galerijen en pijlers, waaruit een mijn bestaat. Hij laat zien waar de kolen gewonnen worden, vertelt van de veiligheidsmaatregelen en van de bovengrondse bewerkingen. Na de pauze volgt, in de vorm van een „nuch ter sprookje", de bereiding van de kunst mest in het Stikstofbindingsbedrijf dei- Staatsmijnen, terwijl het slot wordt ge vormd door een bezoek aan de Cokesfa- briek Maurits, welke vooral bij avond het meest grootscheepse vuurwerk in de schaduw stelt Het is de eerste keer, dat een dergelijke serie kleurenopnamen van het mijnbedrijf werd gemaakt en de Be heerder der mijnen heeft spreker daartoe alle mogelijke faciliteiten verschaft. Voor al nu duidelijk blijkt van hoeveel belang de kolenvoorziening is voor de wederop bouw van ons land. zullen velen eens nader kennis willen maken met dit be langwekkende bedrijf. FILMNIEUWS. „DE VIER VEREN". Na een paar weken pauze geeft Texels Bioscooptheater de komende dagen weel een voorstelling. ,.De Vier Veren" is de titel van de film, welke vertoond zal worden. Het is een film van een jongen, die stamt uit een familie met grote militaire traditie, maar tot zijn vaders grote spijt gevoeld zijn zoon hier niet voor. Niette min besluit hij aan de wens van zijn va der toe te geven. De compagnie waartoe Harry behoort ontvangt orders zich in te schepen naar Egypte, maar voor ze ver trekken hebben zij een ver jaarspartij en wordt de verloving aangekondigd van Harry met Ethne, de zuster van zijn vriend Peter. Op het laatste moment be sluit Harry zijn aanmelding ongedaan te maken en vaart het regiment zonder hem af Het gevolg is, dat de verloving wordt verbroken. Hoewel Harry een goede re den had om niet te vechten, is hij toch van plan zijn belofte in te lossen Hij weet na vele omzwervingen het leger te bereiken Door zijn optreden redt hij o.a zijn andere vriend Durrance, die inmid dels met Ethne verloofd was. Het slot is, dat Harry en Ethne weer tot elkaar ko men* GEVALLEN DOOR DE GLADHEID. DEN BURG. De bekende Gids van Texel, de heer J. Boogaard, kwam enige dagen geleden door de gladheid van de weg te vallen, met gevolg, dat hij 'n sleu telbeen brak. EXPRESSE-BRIEVEN. Per 1 April zal voor het gehele land de mogelijkheid worden opengesteld om briefpost per expresse te verzenden. Dit geldt nog niet voor aangetekende stukken en postwissels. NOORS SCHIP AAN DE GROND GELOPEN. Hét Noorse s.s. „Hertha" <s Woensdag j.l. op de Noordpunt van de Haaksgronden aan de grond gelopen. Pogingen om het schip vlot te krijgen, hebben nog geen resultaat opgeleverd DE SALARISSEN DER ONDERWIJZERS De ministerraad heeft de ontwerp-sala- risregeling voor onderwijzers definitief aanvaard, nadat de commissie-Neher hier over een gunstig advies had uitgebracht. De minister van Binnenl. Zaken heeft, zodeelt hij in zijn antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Roosjes (a.r.) mede, in samenwerking met zijn ambtge noten van Onderwijs en van Financiën, het ontwerp-besluit aan de Kroon aange boden. Het ligt in de bedoeling de verdere procedure zoveel mogelijk te bespoedigen De minister vertrouwt, dat de zaak thans binnenkort definitief zal zijn geregeld. DAMPROBLEEM No. 3. Zwart: 15 sch. op 2, 3, 6 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 23, 24, 25 en 26. Wit: 15 sch. op 27, 28, 31, 32, 33. 35, 36, 38, 39, 40, 43, 45, 47, 48 en 50. Hier ziet men de overgang van de pro blematiek naar het genre der partijcom binaties. Het zwarte stuk op 25 maakt de afwikkeling mogelijk. De oplossing wordt in een volgende editie gegeven. EINDELIJK DOOI! Eindelijk is het beginnen i§j dooien. Donderdagmorgen vrt»),*! kletterde de regen tegen de ruiten 3 dit ging ook later de gehele (M door. De wind kwam uit het zuid|§ en westen. De winter van 1947 zal ons zokt0] nog lang heugen. Volgens meteo^ logische waarnemers, was de winJ van 1789 de strengste voor die 1947. De winter van 1941-1942 kor^o op de derde plaats. Allerwegen was men Dondcrd^j in de sneeuw aan het geulen graveg om het stromende water een uitwl te geven door de riolering. De verwachting is, dat de tcmptS ratuur wel weer zal dalen. Ger» kend kan worden op flinke nachrn vorsten met overdag stijging tot t>n ven nul. a J. De Afd. Eierland en Texel van de ft. Mij. van Landbouw, wekken alle ledei'® de vergadering bij te wonen, wa p spreekt Ir. VONDELING. BOEKBESPREKING. (Aai 3' d ;s j. DE GOUDEN DRAAD. 2e deel in de „Juwelenserie. Mevr. N Schuttevaer-Velthuys ons in haar werk „De gouden Draadjj roman van het gezin van Hugo van Ia ninppn den nanierfahrikant dif» na d. ningen, den papierfabrikant, die na zorgvolle tijd in zaken er, vooral mi hulp van één zijner zoons, in slaagt, fabriek weer op het vroegere hoge 9 te brengen. Een voor een worden de l^j van het gezin aan ons voorgesteld, i£J met zijn eigen aanleg en karakter hoe uiteenlopend ook hun levenswf megen zijn, zij ondergaan allen de trekkingskracht van de familieband, gouden draad die hen bindt en verbi) De blijmoedige toon en de optimistü» kijk op het leven, die uit haar werk dg ken, moeten velen weldadig aandoenf de algemene na-oorlogse verwarring or zekerheid, die ook het gezinsleven onberoerd gelaten hebben, verdient echt Nederlandse familieroman doorï gezonde inhoud bijzondere aandi (Prijs f4,90; deel uitmakende van de weienserie" slechts f 2,75) MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzel 11 Maart Varkens. De vraag gaat prima varkens, de prijs is hiervoor steeds plm. f 2 per kg. Voor mesters ben wij doorlopend aanbod. Ook fokzeugen worden aangeboden. In vorig marktbericht stond een druktj Men leze: verwachting niet ongui Bonnen De prijzen waren iets h( Voor N.- en Z.-Holland is onze noti 5 ct. per kg., niet inbegrepen de com# sie. Gebruiksvee. Door het dooiweer e er iets meer belangstelling. Toch wa; als de wegen weer goed berijdbaar grote aanvoer verwacht. Schapen Aacl door gebrek aan veevoeder van dracht ooien. H WAAR GAAN WE DEZE WEEK HEI* 15 Maart. Uitvoering U.D.I 8 uur „De Oranjeboom". 16 Maart, Uitvoering ,,St Jan.' in Jl sino". 17 Maart- Vergadering L.T B en eJ v. L-, afd Eierland, 8 uur in Hotel 1 Hoop" te De Cocksdorp. 17 Maart: Algem. vergadering K.Aa 8 uur in „De Zwaan". 1 18 Maart: Vergadering Unitas te I»( Hoorn, 8 u in Loodsmanswelvaren, k 18 Maart: Federatie Texel Partij vacl Arbeid, spreker Ir. Vondeling, om 8 in Hotel „Texel". 19 Maart: Doopsgez. gem. avond, 8^ in de Doopsgez. kerk. 19 Maart: Nutsdepartement Texel. Spsj ker over „Het Zwarte Goud", 8 uur I Hotel „Texel". 20 Maart Ledenvergadering C.Z. I Eendracht". 7,30 u in Hotel „Texel" I GREPEN UIT HET RADIOPROGRA'e Zaterdag: 11,Metr. ork met Cole Porter progr.S 11,30 Hoorspel: Het grote succes (II) i 14,30 Philh. ork. (II) 15,30 Boekbespr „Biografie" door I Jan Romein (II) 16,25 Jan Vogel's orkest (II) 21,15 Spelbrekers, Joop de Leur ea.l KATHOLIEKE KERKLIJST. g Zondag: Half Vasten. Missen in Burg en Oosterend om 7,30 en 10 uur^ Den Hoorn om 10 uur: Biechtgel. var.'e 7.30 uur. Communie onder alle MissenS om 7 en 9 uur 12 uur Voorbereiding® loofsbelijdems. 4 uur meisjescongreg# 7 uur meditatie. Deze week: Missen ctfj en 8 uur. (Maand., Dinsd Vrijdag oolij 9 uur). Communie vóór en onder de sen. Dinsdag 8 u. gez. Requiem voorl overledenen der Doodceel. Woensdag? Jozeflof. 8 uur gez. Mis. 8 uur H. Mil Den Hoorn 6,30 ook communieuitreikj 's Avonds 7 u. jongenscongregatie. 7,31 Jozeflof. Donderdag 8 u. H.. Mis in Ooi end Vrijdag: 15,30 biechtgel. voor scha kinderen. 7,30 Kruisweg. Zaterdag: 4j. -1 a i a J! u. biechtgel op krans. volle uren. 6 u. ros BURGERLIJKE STAND VAN TEXL van 7 tot en met 13 Maart 1947. a Geboren: Peter Jacobus zv Core Hopman en Cornelia W. Bakker. Corn» Klazina dv Albert de Ridder en Geerti da de Ridder. Jan zv Dirk Boerhorst Egberdina Hovenkamp. Maria dv Con lis Zandec en Aaltje Koopman. Jacob Klaas J. G Lampers en Marijtje Brui.' Ondertrouwd: Dirk P. Huizinga en na C. Kalis Antonius van Heerwaarde Euphemia M. Wesseling. Jan Blom - Geertruida de Graaf. Cornelius H. Rac* Veronica E. van Heerwaarde. Jaf Plaatsman en Aagje Hooijberg Getrouwd: Gerard van Boven en coba Eelman. Overleden: Gené. Gevonden bankbiljet f 10; sleutelt blauwe ceintuur; gr. wanten; w. schare wollen want; 2 versnaperingskaarten.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 2