j Distributienieuws Vergadering Partij van de Arbeid 4 BDAG 26 MAART 1947. 60e JAARGANG. No. 5701 EXELSCHE COURANT UITREIKING cvcnsmiddelenkaarten 705, iTextielkaarten VA 705. Jderstaande data worden bovenge- delkaarten uitgereikt: *Den Burg in het Fanfaregebouw op erdag 27 Maart 1917. uur voor Hallerweg, Zwaanstraat, -«■ismarkt, Kantoorstr., Parkstraat, v Warmoesstr. 1,30-2,30 Waalderstr, p^tri 2,30-3,30 Wittekruisweg, Hoger- 1^^,30-4,30 Gravenstr., Westerweg. F i Vrij dag 28 Maart 1947 :,V0,30 Kogerstr. 10,30-12,Kogerweg. j!,30 Weverstr. 135. 2,30-3,30 We- r. 36-70. 3,30-4,30 Weverstr. 71 en Erzorgers moeten op de voor hen ^fcen uren hun kaarten afhalen, self verzorgers op de voor hen aange- uren. Mede te nemen levensmidde- :aart 703 Losse inleveringsbonnen ongeldig. De stamkaarten moeten :ien zijn van een T.D.-zegel. (Publ. no. 25.) BrEEDE UITVOERING U.D.I. als [te verwachten, bestond er voor uitvoering van U.D.I. grote be ling. De zaal van „De Oranje- dan ook geheel bezet, toen de e heer A. v. d. Meulen, met een Slkom opende, waarbij hij de aan- n een avond van volop genieten [te. ar wij van de eerste avond reeds een erig verslag gaven, zal de beoorde- over déze opvoering slechts beperkt „".Onze indruk is, dat het publiek een e^jvond gehad en de meningen hier- W&ien onvedeeld.. nshaduwen" is een toneelspel, dat zich •vvgoed leent voor een succesvolle op- ■zegjl mits er goed gespeeld wordt. Er veHapel gegeven, de een meer, de an- linder en naar wij hoorden ook beter nemet de eerste opvoering. |één voornaam ding willen we nog ;n dat is de rolkennis. Er waren en, dat hieraan wel eens iets ha ls er bv. door den fabrikant Mar lt zijn dochter Rita gezegd wordt Iou jij je nu eens even stil", en op dat ogenblik niets, dan schiet K[ Sèwillekeurig in een lach. Dit mag ilijk niet voorkomen. De winter mag JRloed zijn geweest op een vlot ver- 3C der repetities, zeker, doch het leren creen rol kan men thuis doen. Dan be- j 1 ook de souffleur zich minder dui- (jj te laten horen v^»min was het geheel een goede 3,ering. hetgeen tot uiting kwam aan jindc, waarbij alle spelers een spon- e applaus van de toehoorders in ont- „BBhadden te nemen. Z. nk' VORSTVERLETREGELING e; WORDT STOPGEZET. nSN BURG. De Directeur van het Bij- oor van het G.A.B. Alkmaar, te ril, deelt aan belanghebbenden mede, met ingang van 31 Maart a.s., de pitvèrletrcgeling zal worden stopgezet. Ie werknemers, die onder deze re- g vallen en reeds naar hun vroegere iirjjever zijn teruggekeerd, dienen hun cirijvingskaarten zo spoedig mogelijk e dig ingevuld, in te zenden aan het adsbui eau. Jfcdie met ingang van vnd. datum, ,rgeen werk hebben, zullen als gewoon iloos worden beschouwd, waaruit eès dat aan hen, na Zondag 30 Maart jdoor het Arbeidsbureau, op aanvraag I werkgeverszijde, werk kan worden teboden, waarop na weigering hier- uitsluiting uit de overbruggingsrege- /volgt. ERGADERING FRYSKE KK1TE OP TEXEL. eon, 22 Maert, hiene wy in hóshalde- gearkomste yn hotel „Texel" to Den Alderearst kaem de bistjürsforkie- n oan bar. tarsitter Dokter, die ós to witten, dat tiga, dy 't as skriuwer-ponghalder al Je wurk forset hat, en Yska, harren zibiskikber stelden, mar dat hy seis it :je dellizze moast, omdat er him mei- ten wer yn Fryslan tawenjen set. nije bistjur is nou sa gearstald. Berkenbosch, Den Burg, foarsitter. rffer Botma, Easterein, 2e foarsitster. Oil Bergstra, Aldeskil, skriuwster. ika. De Waal, 2e skriuwer Gocnga, Den Burg. ponghalder -Mier waerdén der noch forskate Iraehten en sjongnümers weijown :i de leden. En yn 'e rounfrage binne inkelde dingen forpraet. jnei spnek ós nije foarsitter in hert- zurdtsje tspn master Dokter en tan- iim foar itjinge hy as foarsitter, en tPrjuchter fan ós krite, dien hat. e 'waerd de gearkomste sletten. EPEN UIT HET RADIOPROGRAM Densdag: •- Reportage: Voorl. Ned. Elftal tegen ilmó (II) - Operette: ..Das Dreimadelhaus" (II) Legende „Het huis met de hoof- tn"'.' (II) 1 5e symph, van Sibelius (I) raderdag: Metropole ork. (I) I Symph. nr. 41 van Mozart (I) i „The Grasshoppers" uit Amsterdam ander Beromünster 539 m.j Ork. o.l.v. Ignace Neumark met Mi- Erb, alt (II) ^JBenk Stuurop, Ina Verwoerd e a. •üdag: (II) 1 Willem Andriessen, piano (II) Ork, o.l.v. Henk Spruit met Willem •ske viool (I) J Kilima Hawaiians e.a. (II) Lezing van den heer J. Schroevers over lonen en prijzen. (Slot.) Komende tot het arbeidersviaagstuk; merkte spr. op, dat er een groot gebrek is aan geschoolde arbeiders. Hoe is dit ge brek ontstaan7 Hoofdzakelijk door de vlucht naar andere betrekkingen. De vér houding tussen patroon en arbeider is in de loop der tijden aanzienlijk gewijzigd Van de patriarchale verhouding tussen boer en arbeider, waarbij we het gezag en de"verantwoordelijkheid van den eer ste en dc afhankelijkheid van den "ander kende, is niets meer over. De landarbeider is nu vrij, maar verdwenen is ook de zorg en de verantwoordelijkheid van den boer. De arbeider is van de keuken van de boerderij terecht gekomen in de schuur. De kloof tussen boer en arbeider is ver groot. Voor de industrie is deze verwijde ring tussen patroon en arbeider veel min der erg als voor het boerenbedrijf, waar een nauwe band een eerste eis is, omdat men dagelijks contact met elkander heeft. De arbeider is zijn eer meer gaan zoeken in een zekere welstand, die tot uiting komt in moderne kleding en inrichting van de woning, dan in vakbekwaamheid. Gelukkig komt er de laatste tijd een wijziging ten goede. 'Het feit, dat boeren en landarbeiders in de Sociaie Sectie van de Stichting voor de Landbouw samen beraadslagen over de vraagstukken van het bedrijfsleven is van groot belang. In dit opzicht zijn we een stap nader dan Amerika. Er is in ons land ook bij de ar beiders begrip gekomen voor de onmoge lijkheid de lonen steeds maar te verhogen Met alle kracht moeten we er naar stre ven af te komen van de „zwarte lonen" Het is daarom ongerijmd, dat het artikel in de Tex. Crt. de zwarte lonen in ver band brengt, met de richtprijzen. Het is voor een regering toch onmogelijk, om wanneer ze een loonstop heeft ingevoerd, bij de vaststelling der richtprijzen te re kenen met zwarte lonen. Laat men begrip tonen voor de moei lijkheden der regering en vei trouwen schenken. We zitten in Nederland nu een maal met de narigheid, dat de kostprijs van onze producten ver boven de wereld marktprijzen ligt. Onze boeren gaan ge bukt onder zware vaste lasten. In dit op zicht is de toestand in Denemarken veel gunstiger, waar slechts 5 pet. van de cul tuurgrond door boeren gepacht wordt, de rest is eigen land. Verder zitten we met een intensieve bedrijfsvorm, die ook al weer nadelig werkt op de kostprijs van ons product. Een meer extensieve be drijfsvoering zou evenwel een ramp zijn voor ons land en tevens een dwaasheid, want er is vraag naar de producten, die we kunnen voortbrengen Van zekere zijde wordt de oplossing gezocht in industrialisatie. Dit is evenwel een zeer gevaarlijke weg. Dan toch zou ons land in tijden van internationale spanningen buitengewoon kwetsbaar wor den. Engeland is er dan ook van terug gekomen en is tijdens de oorlog weer be gonnen met verhoging van de landbouw productie. Anderen zoeken de oplossing in ontginning van woeste grond, een be- terê verkaveling, een grotere vakkennis en beter grondgebruik. Allemaal dingen, die van belang zijn. Nog weer anderen zoeken de oplossing in emigratie, waar bij we evenwel afhankelijk zijn van de welwillendheid van de landen, waarheen wij willen emigreren. Bovendien zit er het gevaar aan vast, dat wij de besten van ons volk kwijtraken. Een belangrijke gebeurtenis in het land bouwbedrijfsleven kan worden de op richting van het Publiekrechterlijk Li chaam voor de Landbouw. Tot nu toe is er van de zijde der boeren veel te weinig belangstelling geweest om" eigen zaken te regelen. Van de politiek moest men niets hebben en het gevolg is geweest, dat men het verdedigen van zijn belangen moest overlaten aan niet-belanghebben- den. Ook momenteel is dit nog zo. In de Tweede Kamerfractie van de P. v.d. A. is het landbouwerselement veel te weinig vertegenwoordigd. Hetzelfde geldt voor de Prov. Staten, waarbij men het pleiten voor de boerenbelangen moet overlaten aan mensen, die totaal niets van het boe renbedrijf afweten. Er moet onder onze landbouwers een verhoogde politieke be langstelling komen. Laten wij, aldus de spr., begrip tonen voor de moeilijkheden van de regering. Wanneer de richtprijzen wat tegenvallen, laten we er dan aan denken, dat de rege ring ook zijn verplichtingen heeft ten aanzien van de F.A O., de wereldvoedsel organisatie. We geven nu nog kort de beantwoor ding van enkele vragen. Het pas gesloten handelsverdrag met Engeland, is volgens spr. veel gunstiger DE INZAMELING VAN OUD PAPIER. Van Gem. wege maakt men ons er attent op, dat liet nog steeds moge lijk is, iedere week bij het meege ven van het huisvuil, ook het oude papier af te geven, mits dit afzon derlijk wordt klaar gezet. De schoonmaak staat voor de deur, zodat de meeste ingezetenen wel van hun oude en overtollige papier af willen en bovendienis het hierdoor mogelijk, dat er t.z.t. nieuw papier voor terug geleverd zal wor den. De papiersituatie is dit jaar nog zeer krap, zodat wij allen, die oud papier hebben, willen opwek ken, dit klaar te zetten voor de op haaldienst. dan vroegere verdragen, waarbij het verschil tussen kostprijs en verkoopprijs zeer nadelig was. Denemarken moet op het ogenblik overgaan tot distributie van vlees en zui velproducten, omdat de handelsbalans 'n ongunstig beeld vertoont. Onze regering is veel voorzichtiger geweest en naast Engeland behoort ons land tot de landen, die economisch het sterkste staan. Spr. gelooft, dat de maatregelen van minister Lieftinck, die momenteel zeer onpopulair zijn, toch wel eens tot gevolg konden hebben, dat wij na 10 jaar deze maatre gelen zullen prijzen Op de vraag, of het niet gewenst was, dat dc legering zo spoedig mogelijk een motivering geeft van de verlaging der richtprijzen, antwoordde spr dat dit zeer zeker zal komen. In dit verband merkte spr. op. dat het van belang was, dat af gevaardigden van de partij, de vergacfe- ring van de Agrarische Club bezoeken, waarin de minister uiteenzettingen geeft over het gevolgde beleid. Waarom maïs in het brood? Wij hebben maar te nemen wat we krijgen kunnen. Natuurlijk heeft de regering liever tar we, maar de F.A.O. staat voor de taak de voorraden zo rechtvaardig mogelijk te verdelen. Kunnen we niet komen tot gelijke so ciale lasten voor alle landen? In deze richting wordt wel gewerkt. Rusland en Amerika zijn hier op het ogenblik nog te gen en zonder deze landen begint men niets. De sociale lasten in Engeland zijn ongeveer gelijk aan die in ons land. Wanneer 't Publiekrechterlijk Lichaam tot stand zal komen is nog niet te zeg gen. Men bereidt nl. ook voor andere be drijfstakken iets dergelijks voor. Wanneer de landbouw hierop moet wachten, kan het nog wel enige jaren duren. Plet is evenwel zeker, dat deze kwestie dit jaar aan hel parlement zal worden voorge legd. Hiermede kwam het einde van deze vergadering. Onze indruk was, dat de, aanwezigen een buitengewoon leerzame avond hebben gehad en dat de teleurstel ling om het niet verschijnen van Ir Von deling zeker niet groot is geweest. C. v Gr. DE COCKSDORP IN REP EN ROER! De Cocksdorp was Zondagmorgen in de vroegte in rep en roer. De ijverige cn actieve kustwacht te Eierland had een hel en wit licht opgemerkt. De Reddingmaatschap pij werd gewaarschuwd en om half 5 voer „de John. Hudson" uit. Na een paar uur werd «contact verkregen met het bewuste schip, 8 mijl van de kust af, hetwelk bleek te zijn „de Barnhurst", een z.g. gas- boeienlcgger van de Rijkswaterstaat cn gestationneerd te Den Helder. Aan boord bevond zich o.a. de Com mandant van het Loodswezen. Het schip had het anker uitgegooid en voerde inderdaad een hel wit licht, dal men te Dc Cocksdorp had waar genomen. Er was echter niets geen bijzonders aan de hand, zodat de mannen van de reddingboot onver richter zake terugkeerden. Nader vernemen wij, dat aan de mannen van de reddingboot geen opdracht was gegeven om uit te va ren, zodat hier met recht van een misverstand kan worden gesproken en De Cocksdorp dus onnodig in rep en roer was gebracht. 30 JAAR WERKZAAM IN HET BOERENBEDRIJF. (Van onzen Correspondent). DEN HOORN. Er worden veel jubilea's gevierd, waarbij dan op zo'n dag wordt stilgestaan. De vorige week Donderdag kon er zeker van een bijzonder jubileum gesproken worden, daar op die dag (20 Maait), de heer G. Bakelaar 30 jaar in dienst was als^ Doerenarbeider op de hoe ve „Zeewijk". Dit feest werd Zondag j.l gevierd, 's Avonds, toen de gehele fami lie in gezellige kring bijeen was, hebben wij eens met Bakelaar over zijn weder waardigheden gesproken. Op 19-jarige leeftijd kwam Bakelaar in dienst op de hoeve „Zeewijk". Hij is geboren in Eier land en was 17 jaar oud, toen zijn moe der kwam te overlijden, nadat hij reeds op 11-jarige leeftijd zijn vader had verlo ren. Bakelaar heeft nog 3 broers en 2 zusters. Een broer woont verder in Ame rika, naar welk land hij zelf ook had willen gaan. doch de emigratie stond in die dagen stop, zodat Bakelaar op het „Gouden Boltje" is gebleven. Het werk op „Zeewijk" bevalt den jubi laris uitstekend "en is hij er als kind in huis. Toen in 1944 tijdens de deoortatie naar Assen, een zoon van den heer Lap werd opgepakt en zijn baas, de heer Lap zelf cp 20 Jan. daaropvolgende, stond Bake laar geheel alleen voor het bedrijf. Van zelfsprekend werden al deze herinnerin gen opgehaald. Ook wij feliciteren den heer Bakelaar met zijn 30-jarig jubileum en hopen,, dat hij nog eén aantal jaren in goede ge zondheid met zijn patroon op dit bedrijf mag samenwerken. TEXELSE MARKT. Den Burg, 24 Maart 1947. Aangevoerd: voor de levering 2 koeien, 20 varkens, 49 n. kalveren, 1 ram. DE HEER ZONDERVAN GAAT TEXEL VERLATEN. OUDESCHILD. Na een periode van 17 jaar, gaat de heer Zondervan Texel verla ten, wegens zijn benoeming als leraar voor de sport en groepsleider aan het Utrechts Lyceum te de Bilt. Zijn nieuwe adres is: Griffensteinseplein 1, te Zeist. De heer Zondervan werd in 1902 gebo- ïen te Slijkenburg, gem West-Stelling werf (Fr.), doch verhuisde reeds spoedig naar Sloten bij A'dam. waar hij ae lagere school afliep. Hij studeerde vervolgens voor onderwijzer aan de Kweekschool te Haarlem en behaalde in 1921 zijn acte. Na i jaar in Amsterdam te hebben ge staan, volgde zijn benoeming te Midsland op Terschelling Na 2 jaar werd hij be noemd te A'dam, als onderwijzer in licha melijke oefeningen en in 1930 kwam Texel aan de beurt door de benneming tot hoofd van de o.l. school te Oost, nl. 15 Maart 1930. Nadat deze school in 1934 was opgeheven, fungeerde de heer Zondervan nog 3 maanden als tijdelijk hoofd te Schooridam, aldus een korte onderbre king op Texel, waarna zijn benoeming tot hoofd van de o.l. school te De Cocks dorp volgde, waar de heer Zondervan tot Jan' 1942 verbleef. Van 1942 tot heden, was hij hoofd der o.l school te Oude- schild. Ook in het openbare leven heeft de heer Zondervan talrijke functies vervuld. Hij was o.a. lid van de adviescommissie van het N.O.G., ruim 6 jaar dirigent van d,e fanfare V.I.O.S te Oost, enige jaren leider van de herenafdeling van de gymnastiek vereniging te Den Burg en van 1934 tot de oorlog leider van de damesafd. van de gymnastiekver. van SVC te De Cocks dorp. Verder is de heer Zondervan diri gent van het Ned. Herv. kerkkoor te Oudes.child en penningmeester van dé N V.B. afd Texel. De heer Zondervan heeft zich op Texel in de loop der jaren vele vrienden ver worven, die hem ongetwijfeld node zullen zien vertrekken In een Ouderavond, waarvan wij ook nog een verslag zullen plaatsen, heeft de heer Z. inmiddels afscheid genomen. FRUITTEELT OP TEXEL. Zaterdagavond 22 Maart had de oprich ting plaats van de afd. Texel van de „Ne derlandse Fruittelers Organisatie" Enige leden en de cursisten van de Fruitteeltcursus hadden aan de uitnodiging van het Kringbestuur Nooid- Holland gehoor gegeven^ De heer Renooy opende de vergade ring en gaf het woord aan den heer Boot, voorz. van dc Kring N.-Holland. die op duidelijke wijze het nut van de N.F.O naar voren bracht Het resultaat was dan ook, dat velen zich als lid opgaven, zodat de afd. met een reeds het minimum aantal over schreed. Het volgende afdelingsbestuur werd gekozen: G. Renooy, voorz., L. Broere, secr—penn., mej. G Dijt, P v.d. Slikke en T. Witte/ leden Verder werd tot lid van het Kringbestuur voor de afd Texel gekozen, de heer Renooy Met de wens, dat de afd. door voor beeld en voorlichting in het belang van de Nederlandse fruitteelt zal kunnen wer ken. sloot de voorz. de vergadering. LEZING OVER JEHOVA'S GETUIGEN. DEN HOORN In „Ons Huis" werd Za terdagavond de eerste ontwikkelings avond gehouden, w.aarvoor een flinke be- langsteliing werd getoond. De avond werd geopend door Ds. van Boven, die zijn voldoening uitsprak, dat de reeds tweemaal uitgestelde bijeenkomst nu door kon gaan. Ds. Hartdorff sprak over de Jehova's getuigen, over welk onderwerp reeds 7 keer een lezing op ons eiland is gehouden. Deze secte is zeer actief en als ze met ie mand contact hebben, laten ze hem niet gauw los. Ze werken veel met bijbel teksten en beweren ook, dat Jezus on zichtbaar op de wereld is gekomen 400 van deze Jehova's getuigen zijn uit de concentratiekampen teruggekomen, zodat zij ook om hun beginsel veel hebben ge leden. Op de kerk wordt door hen veel critiek uitgeoefend. Na de lezing werden er veel vragen ge steld. EEN AREND WAARGENOMEN. Naar ons werd medegedeeld, werd on langs op het strand nabij de Noordbatte rij, het was nog tijdens de afgelopen win ter, een zg. Vis-Arend waargenomen. De ze roofvogels.waarvan de vleugels zeker groter zijn dan een meter, zat op een ijs berg. De arend is afkomstig uit het Pool gebied. WAAR GAAN WE DEZE WEEK HEEN? 27 Maart: Ontwikkelingsavond Ooster end. aanvang 8 uur. 27 Maart. Vergadering Middenstands vereniging, 's avonds 8 uur in hotel „De Lindeboom". 27 Maart. Vergad. Alg. Middenstands- ver., 8 u. in hotel „De Lindeboom". 28 Maart. Ledenvergadering C.Z. „Een dracht", in Hotel „Texel", aanv. 7,30 uur. SPORT OP TEXEL. TEXEL SPEELT EEN OEFEN WEDSTRIJD. De eerste voetbalzondag na de lange vorstperiode gaf weinig voldoening. De scheidsrechter liet verstek gaan (we heb ben lang genoeg moeten wachten, dus kan er blijkbaar nog wel een weekje bij) en Watervogels wenste alleen een oefen wedstrijd te spelen Hoewel Texel met enkele invallers moest aantreden, bleek zij nog sterk genoeg om W kansloos te maken. Uit een goede voorzet scoorde Jn. Bruin direct al, en met rust stond T. met 50 voor. De keeper, achterhoede en half linie speelden een vlotte partij, zodat de gehele W-aanval weinig kansen kreeg. Ondanks het nadeel van de wind in de 2e helft, was ook de 2e helft geheel in het T-voordeel. W viel wel meer aan, maar door het goed verband onderling en de samenwerking met keeper Lolle, welke enige goede safes verrichtte, maakte, dat •W. kansloos bleef. Even voor het einde plukte Lolle een corner hoog uit de lucht, maar hij werd zwaar gehinderd, kon niet wegwerken en liep te lang met de bal, waar tegen een indirecte, vrije schop werd toegekend Toen verscheen echter de voorz. van W. ten tonele en stuurde ziin spelers van het veld Een eigenaardi ge opvatting. Dit zou de taak van den aan voerder geweest zijn, en van niemand an ders. Er waren toen nog 8 min. te spelen en 60 achterstand was voor W. al erg genoeg In ieder geval was het een nuttige oefenwedstrijd. BKC liet zich niet ver schalken en wist op het JVC-terrein een 4-1 overwinning te behalen BKC heeft thans 23 pnl uit 12 wedstrijden, terwijl LSVV genoteerd staat voor 11/15 en Texel 9/14. NHVB. TEX. BOYS WINT DE PLAATSELIJKE DERBY. Ook hier was de scheidsrechter zoek, doch Texel bezit in „Max" een waardige reserve en dus vond de wedstrijd plaats o.l.v. J. C. Rijk. De Boys speelden eerst tegen de sterke wind. Zij speelden goed samen Het duurde met lang, of de links buiten Henk Schrama gaf met een hard schot de Boys de .leiding. Direct hierna maakte Texel door Jn. v.d Sterre gelijk. Na enige schermutselingen voor het doel, weet Texel door Vonk de leiding over .te nemen. Hierna nemen de Boys weer het initiatief en spoedig weet de linksbinnen met een kopbal de stand gelijk te maken. Weldra weet de middenvoor van de Boys weer de leiding te veroveren. Na de rust weet de middenvoor de stand nog tot 4-2 op te voeren. Texel volgde vooral voor de rust een oi verkeerde tactiek. De kanthalfs en ook de linksbinnen profiteerden met van de buitenspeltactiek, die overigens nogal gewaagd werd toegepast. Niet direct doorgeven en te lang wachten was oor zaak. dat de toch wel handige T-midvoor veel meer en betere kansen had gekregen S.V. TEXEL. Zij, die nog kaarten in hun bezit heb ben van de Trainingsfilm, kunnen die te rugbrengen bij den secr. en ontvangen het entreegeld terug. Zondag a.s. Texel naar Schoorl. Het 2e elftal ontvangt SRC TEX. BOYS. Het was Zondag j 1 Aat's laatste wed strijd, want ook hij moet zijn militaire plicht vervullen. Aat, het ga je daar goed en je zal de club, als je daar ginds bent, wel niet vergeten, want daarvoor hebben we altijd te prettig samengewerkt Boys, jullie hebben je kranig gehouden, en nu zijn onze kansen weer gestegen, het ..kampioenschap" zit weer in de lucht. Het geeft weer goede geest en samenle ving. Vooral voor de wegblijvers en te lakse leden is dit een aansporing, om toch weer voor 100 pet. actief te blijven in deze ver.„ welke nu 15 jaar lang, lief en leed op Texel heeft mogen meemaken. Degene, die interesse hebben voor Hol- land-België, worden verzocht zich in de loop van deze week bij mij op te geven. H. S. S.V. Zwaluw. Zaterdag werd het Texelveld voor het 3e elftal afgekeurd. Waarom kon de re turnwedstrijd niet aan Den Hoorn ge speeld worden? Ons veld was in prima staat. Het was toch Dinsdagavond op de bestuursvergadering al bekend, dat de wedstrijd van het 3e elftal niet door ging: waarom niet eerder af be richt Maar niet getreurd Zon dag gaan we Succes 3 bekampen. Tot vanavond op de clubavond F.Z. VIERING NATIONALE FEESTDAG. DE WAAL. In De Waal heeft men hel plan opgevat om op de Nationale Feest dag, een volksfeest te organiseren, nl. des morgens kinderspelen en 's middags volksspelen. Vrijdag 28 Maart a.s. worden alle ingezetenen van De Waal en omge ving, 's avonds in de school verwacht om het een en ander te bespreken voor de vaststelling van het feestprogramma. Te vens herinneren wij er aan. dat Woens dag (heden), de laatste Ontwikkelings avond van dit seizoen gehouden zal wor den, met als spreker de heer Ackerman, hoofd der o.l.s. te De Koog. DE WONINGNOOD. In verband met de heersende woning nood in een groot aantal gemeenten in ons land, is een krachtig ingrijpen noodzake lijk om chaotische toestanden op het ge bied van de volkshuisvesting te voorko men, waarvan vooral de economisch zwakkeren het slachtoffer zouden wor den. Bij de Tweede Kamer is nu inge diend een wetsontwerp: „Bevordering van doelmatige verdeling van woongelegen heid."

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1