1 Blijf geloven u Nieuwe bonnen Het lichtschip „Texel" in gebruik genomen De dienstregeling weer I normaal Bij kopen hoort op tijd betalen, Anders moet U het niet halen! "Sn AO 29 MAART 1947 60e JAARGANG No. 5702 rlXELSCHE COURANT :lijk leven. ekende dit Christus droef gelaat eerziet op der mensen wereld I line ver als Christus aan het kruis am der mensen lot het doodszweet perelt? itl had hij de wereld, wou die igS wijzen hoger leven, waar de liefde leidt E^fciu na een duur van twintig eeuwen ^eel de wereld zucht, hoe heel de wereld strijdt. JS- en wraakzucht schijnt de mens te leven, ip o mensheid naar 't droeve Christusbeeld J eter pad en volg de weg van 't Evangelie 'r op de wereld die Christus u beveelt, reg van mensenmin en recht en vrede ïtHoor de wereld moeilijk te begaan, hristus geeft nog steeds ons t Evangelie JRrt tot liefd' en vreê de wereld Kf aan. r| ige dagen doen hardnekkige ge- e ronde over een algemene ver- ig van de voedselpositie in ons but;;, iet m d reeds geschreven over nieuwe emaatregelen. Als men dit leest, r« niet anders of een mens komt iDor in een stemming van pessimis- irBL beklemming. Na 5 jaar oorlog en rting hadden wij ons dit alles zeker •s Voorgesteld. Waarvoor zijn al de li .gebracht van onze bevrijdings- dit nu het resultaat, dat de we- •s V. i; r6' e|Is ^inbet aanzien. Dat het herstel lang- zou vorderen, kon niet anders, doch !jö iiu weer achteruit boeren, kan wel \s. r zijn het mensenhanden en vernuft, ïlMchaos te weeg brengen. Aan de ^ant overvloed (Amerika), aan de an- kant gebrek (Europa). ;wordt niet gevraagd of onze vrou- m"kinderen goed gevoed en gekleed n'worden, alleen wat wij er tegen- bunnen stellen. "geloof in de broederschap der men- snij velen zoek en toch willen wij maf deze plaats zeggen: „Blijf ge- £»en de weg van het evangelie kan lifjtomst geven, hoe moeilijk deze )ok is af te leggen. voor het tijdvak van I 30 Maart t.m. 12 April 1947. («en KA, KB, KC 703 (strook no. 4) [prood is 800 gram brood >rood is 400 gram brood ~>oter is 125 gram boter ™>oter is 125 gr. marg. of 100 gr, vet Jioter is 250 gr. marg. of 200 gr vet nelk is 4 liter melk t67-3 melk is 7 liter melk •"lees is 100 gram vlees dees is 400 gram vlees .lgem. is 200 gram kaas Klgem is 2 eieren lgem. is 100 gr. bloem of zelfrijzend ïkmeel of kindermeel (niet uit rijst ?reid) r lgem. is 125 gram koffie -lgem is 50 gram thee -res. is 1600 gram brood -res. is 800 gram brood tarten KD, KE 703 (strook no. 4) irood is 800 gram brood 1 oter is 250 gram boter ■oter is 125 gr marg. of 100 gr. vet 58-3 melk is 12 liter melk fc58-2 vlees is 100 gram vlees is Sram kaas 1 lgem is 2 eieren •es. is 800 gram brood —res. is 100 gr. bloem of zelfrijzend ïkmeel of kindermeel (niet uit rijst _ireid) —res. is 600 gr. bloem of zelfrijzend ïkmeel of kindermeel (niet uit rijst ïreid) of kinderbiscuits, varten MA, MB, MC, MD, ME, MF, G, 704 (bijzondere arbeid, a.s. moe- ïrs en zieken), strook no. 4) —rood is 800 gram brood "»oter is 250 gram boter ""ïargarine is 250 marg. of 200 gr. vet telk is 5 liter melk lees is 300 gram vlees •rlees is 100 gram vlees 'l,aas is 200 gram kaas ;rieren is 5 eieren 2 April zullen bonnen worden aan een voor suiker, versnaperingen en engenoemde bonnen kunnen reeds jdag 28 Maart '47 worden gebruikt, uitzondering van de bonnen voor waarop eerst met ingang van lag 31 Maart a.s. mag worden ge- ïiet-aangcwezen bonnen van strook kunnen worden vernietigd. LICHTINGEN INSPECTIE DER BELASTINGEN. Inspectie der belastingen te Den p deelt mede, dat hij en de aanslag nde ambtenaren voor zaken betr. ianslagregeling, uitsluitend op KMgen te spreken zijn. Voor ande- chtingen is de inspectie dagelijks ip. 5N. MAAN EN HOOGWATER, '.on komt 29 Maart op om 5,44; on- n 6,27. Maan: 29 Maart E.K., 5 V.M. Hoog water ter rede van 29 Maart 1,49 en 2,15. 30 Maart a 3,21. 31 Maart 4,05 en 4,56. 1 ^5,48 en 6,36. 2 April 7,16 en 7,50. 3 -3,20 en 8,44. 4 April 9,04 en 9,24. i'win Met de afgelopen winter, toen ook de wegen van Texel met een dikke sneeuwlaag bedekt waren bleek, dat er bij verscheidene boeren thuis nog een arreslede stond Het was dan ook een dagelijks beeld, dat er arresleden door de dorpen reden. Bovenstaande foto is van de fam J. Roeper uit Oost. (Eigen berichtgeving). - Als gij dit leest, lezer, heeft het licht schip „Texel" zijn plaats ingenomen in het Molengat, 10 mijl van Den Helder en 7 mijl van Texel, op de plaats, waar eens de bekende M.G. boei lag. Na een onderbreking van bijna 7 jaren, kunnen we 's avonds bij helder weer in W.Z.W.-richting een schitterlicht vanuit zee waarnemen. Het lichtschip zal de zee man weer als gids dienen bij zijn tochten over de onmetelijke waterplas. Hier is de plaats waar drie mijn^nvrije vaargeulen samen komen, een zeer belangrijk kruis punt van zeewegen. Dit omgedoopte lichtschip is de vroege- „Noordhinder", dat voor de oorlog in de Noordzee lag tussen Vlissingen en Lon den. Door de Duitsers was dit schip voor gebruik weggesleept naar de Oostzee. Van de 4 lichtschepen, welke de bezet ters „weg hadden genomen", zijn er nog maar 2 teruggekomen. Het lichtschip „Haaks" bevindt zich nog steeds in Duits land, aldus vertelde ons kapitein Moens, de gezagvoerder van het vernieuwde lichtschip „Texel", De „Texel" is te Rotterdam gedemagne tiseerd en arriveerde vandaar in Den Helder, waar wij in de gelegenheid wer den gesteld, het schip van nabij te be zichtigen. In een bassin van de Rijkswerf lag het helrood geschilderde schip heen en weer te dobberen. Na een schipper te hebben aangedaan, die ons met een jol naar het lichlschip roeide, konden wij ons aan boord begeven. Door kapitein Moens werd uw redacteur hartelijk verwelkomd en tot in alle hoeken van het lichtschip rond geleid, welke taak later werd overgeno men door de nazaat van een Tcxels ge slacht, den stuurman Joh. Lap, een zoon van Arie van ome Dirk van het Nieuwe- land. Het schip maakt een keurige indruk en is o m. uitgerust met misthoorns, ra diobaken en onderwater kloksignaal. Het staat door middel van radiotelefonie doorlopend met de vaste wal in verbin ding. In de machinekamer zagen we B.B. en S.B. motoren, dynamo's en com pressoren netjes opgesteld. Verder zijn daar de karaktertoestellen, die er voor zorgen, dat de tekens voor het radioba ken en onderwater-kloksignaal systema tisch worden uitgezonden. Een prachtig instrumentenbord dient voor controle van al deze apparaten. De hutten en verblijven van den kapi tein en de overige leden der bemanning, zijn zeer gerieflijk ingericht, zodat het verblijf aan boord voor al deze mensen ze ker van aangename aard zal zijn. Bij ie dere kooi is een aansluiting voor kop telefoon, zodat iedere radio-uitzending vanaf deze plaats beluisterd kan worden. De rode kleur. De rode kleur is internationaal, alle lichtschepen zijn nl. met deze kleur uit gerust. Op het witte zijvlak komt met grote zwarte letters de naam „Texel" voor. Tot de taak van de bemanning be hoort o.a. het om de 3 uur doorgeven van het weerbericht aan de Bilt, door middel van een Barograaf. Een millioen kaarsen. De grote lichttoren, welke op het schip geplaatst is, komt 16 meter boven de wa terlijn uit en deze is uitgerust met een kustlicht met een capaciteit van 1 milli oen kaarsen 2 schitteringen draaien via 4 lenzen in 10 seconden automatisch rond, waarna een stoppauze van 10 seconden. Het kustlicht is Cardanisch afgesteld, zo dat schommelingen van het schip hierop van geen invloed zijn. Het personeel bestaat uit 18 man, waar van er zich geregeld 11 aan boord bebin den. Zo heeft dus het lichtschip „Texel" zijn plaats ingenomen, als een veihg baken voor onze zeevarenden, immers de Noord zee is nog steeds niet gezuiverd van mij nen en behoort het tot de laak van het lichtschip, aan de schepen een veilige route aan te geven Er komt binnen afzienbare tijd weer een lichtschip bij, nl. de oude bekende Terscheilingerbank" Dit schip lag voor de oorlog bij Terschelling, doch ook hier legde de Duitser beslag op. Het werd als oorlogsschip in gebruik genomen en door de Engelsen bij Weméldingen in de grond geboord. Thans ligt. ook deze boot in de Rijkswerf voor reparatie en vernieuwing. Zo komen we dus ook met onze licht schepen weer geleidelijk tot normale ver houdingen, iets waarmede het scheep vaartverkeer zeer gebaat is. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 705, Textielkaarten VA 705. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt: Te Den Burg in het Fanfaregebouw Op Maandag 31 Maart 1947 9-10 uur voor Wilhelminalaan, Juliana- straat. 10-12 Molenstr. 1,30-2,30 Schilder- eind 135. 2,30-3,30 Schildereind 3670. 3,30-4,30 Schildereind 71—100. Op Dinsdag 1 April 1947 9-10 uur Schildereind 101 en hoger. 10-11 Binnenburg en Emmalaan. 11-12 Groeneplaats, Suikerweg. 1,30-2,30 voor wijk B 1—70. 2,30-3,30 wijk B 71—140. 3,30-4,30 wijk B 141 en hoger. Zelfverzorgers moeten op de voor hen aangegeven uren hun kaarten afhalen, niet zelfverzorgers op de voor hen aange geven uren. Mede te nemen levensmidde len kaart 703. Losse inleveringsbonnen zijn ongeldig. De stamkaarten moeten voorzien zijn van een T.D.-zegel. (Publ. no. 26 VERGADERING VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. DE COCKSDORP. Donderdag 20 Maart j.l., vond in Hotel „De Hoop" een verga dering plaats van de Partij v.d. Arbeid. Om ruim 8 uur opende de voorz. de ver gadering met een hartelijk woord van welkom. Hierna gaf spr. den secretaris gelegenheid tot het lezen van de notulen der vorige vergadering. De heer Westdorp vroeg hierop een ogenblik het woord om tot nadere in lichtingen te komen, omtrent een ont vangen schrijven van den redacteur der Texelse Courant. Ook vroeg spr. aan den heer Dros om een korte uiteenzetting van zijn ervaringen, opgedaan tijdens het con gres. De heer Dros wist zich hier niet veel meer over te herinneren, maar noemde het wel een geslaagde reis. Er was een toezegging binnengekomen van den heer H. S. Donker, door diens benoeming als bestuurslid. Door ziekte was de heer H. S. Donker verhinderd deze vergadering bij te wonen. De verze kering werd gegeven, dat men in Zuid- Eierland een grot activiteit zou ontwik kelen voor de partij. Zaterdag 29 Maart beeft te Alkmaar een gew. vergadering plaats, waarvoor het in de bedoeling ligt. om 5 afgevaardigden van de afd. heen te zenden. Hierna werd tot stemming overgegaan. De meeste stemmen werden uitgebracht op S. Bakker J Westdorp, P. Kleve, J. C. Dros en A. Boon Jzn. Na een korte pauze werd overgegaan om de verschillende punten van de agenda voor het a,s. congres te behandelen. Er werd druk over gediscuseerd. Voorge steld werd, om den heer A. Dros voor het a.s. Congres te Utrecht te kiezen. doch de heer Dros achtte het beter de heer Westdorp te benoemen en zelf mee te gaan cp eigen kosten. Er zal worden ge ïnformeerd, of door deze 2 personen de afd. vertegenwoordigd kan worden. Verder werd er op aangedrongen, om de 1-Meidag zo goed mogelijk te doen slagen. Het ligt in de bedoeling, om hier een spreker te krijgen. Ter tafel werd verder gebracht, het benoemen van een kascommissie. Hier voor werden gekozen de heren G Troost, Jb. Eelman en P. Kleve. In de rondvraag nam de heer West dorp het woord met de vraag om bij een event, vergadering, waarin een spreek beurt wordt vervuld, geen gebruik te ma ken van een luxe auto. Dit vond wel veel instemming bij de vergadering, maar er zijn nog veel moeilijkheden aan verbon den De heer v. Dommelen vroeg nog, om een vlugge toezending van verslagen en berichten voor het rode baken. Hierna volgde te ongeveer 11 uur slui ting. UITSLUITEND MARGARINE VAN 13—16 APRIL. In de periode van 2 tot 15 Maart is in het totale vetrantsoen 125 gram marga rine vervangen door eenzelfde hoeveel heid boter voor de houders van A-, B- of C-kaart. Dit gebeurde in verband met de moeilijkheden in de margarine-industrie, welke een gevolg waren van de door de vorst gestremde aanvoer van grondstof fen. In de periode van 13-26 April zal ter compensatie 125 gram boter in het vet rantsoen voor de betrokken groepen ver vangen worden door eenzelfde hoeveel heid margarine. Het ijstijdperk is weer voorbij, en on middellijk is TESO weer begonnen met haar officiële dienstregeling uit te voeren. De eerste dagen maakte men evenwel voor de vroegboot c-en uitzondering, doch ook deze is thans weer gehandhaafd. Nu het zo lang geleden is, dat volgens de officiële dienstregeling gevaren kon worden, willen wij hier even de boot diensten publiceren met de aansluitende verbindingen. Als toelichting vermelden we dat W al leen werkdagen betekent en Z alleen Zon- en feestdagen. Vertrek van Texel. De boot vertrekt van Texel om 5.20W, 7,45. 12,—, 14,30 W, 16,30 Z, 17,30 W. De aansluitende treinen vertrekken vanuit Den Helder resp. 6.36W, 9,51, 13,51, 15,51; 17,48; 19,52. Aankomsttijden te Alkmaar resp. 7,39W; 10,47; 14,55; 16,47; 18,50; 20,53. Vertrek Alkmaar naar richting Uit geest: 7,45W; 11,15; 15,15; 17,15, 19,15; 21,15. Aankomst te A'dam: resp. 8,38W; 12,04; 16,04; 18,04, 20 04; 22,04. Aankomst te Haarlem: 12 min. later dan te A'dam. Aankomst te Den Haag: resp. 9,31; 13,01W; 17,01, 19,01; 21,01, 23,01. Aankomst Ie Rotterdam een half uur na de aankomst te Den Haag. Aankomst te Utrecht: resp. 10,15; 13,07; 17,58; 19,06; 21,58; 23.13. Aankomst te Arnhem: 11,39; 14.16W; 19,41; 20,20; 23,40. Aankomst te Vlissingen, aansl. op de twee eerste boten, resp. 15.54W en 18,13 Aankomst te Eindhoven, aansl. op de drie eerst vertrekkende boten 13,50; 16, 21,20 en aankomst te Maastricht 16,09; 18,29 en 0,21. Aankomst te Texel. De eerste boot, die vertrekt uit Den Helder om 6,30W geeft aansluiting op de trein die om 5,18W vanuit Alkmaar vertrekt en te Den Helder om 6.12W arri veert. De boot die om 10,40 vanuit Den Hel der vertrekt vormt de aansluiting op de volgende vertrektijden: Utrecht 6,45, Rot terdam 6,44W; Den Haag 7.13W; Haarlem 8,A'dam 8,13, Alkmaar 9,25; aank. Den Helder 10,23. De boot van 13,uit Den Helder geeft aansluiting op: Eindhoven 5,24; Arnhem 7.29W; Utrecht 8,44W; R'dam 8,44; Den Haag 9,13; Haarlem 10,A'dam 10,13; Alkmaar 11,15; aank. te Den Helder 12,23. De vertrektijden van Maastricht 6,20 en 8,28; Eindhoven 8,3.1 en 12,Vlissingen 5,W en 10,53; Arnhem 9,43 en 12,19; Utrecht 11,10 en 14.57W; R'dam 10,44 en 14,44W; Den Haag 11,13 en 15.13W; Haar- iem 12,en 16,A'dam 12,13 en 16,13; Alkmaar 13,25 en 17,15. Aank. te Den Helder 14,23 en 18,20, geven resp. aanslui ting op de boten van 16.15W en 18,40 Ook heeft men de keus om met de au tobussen naar Alkmaar te gaan Men heeft op de trajecten Den Heider- Alkmaar-Haarlem thans de grote Engelse Crcsley-bussen in gebruik. Dit zijn zgn opleggers, die plaats bieden aan 80 per sonen, waarvan 28 staanplaatsen. De Spoorwegen hebben 5 van deze bussen aan de NACO overgedragen. De bussen zijn zeer royaal en comfortabel Men ver wacht nog 5 van deze wagens. Op routes waar dit vereist is, zo bv. Alkmaar-Lan- gedijk-Schagen, zullen speciale .smalle bussen gebruikt worden. De bussen vertrekken uit Den Helder zowel vanuit Alkmaar om 6.40W, 7,45, 9,—; 10,15; 11,30; 12,45; 14,—; 15,15; 16,30, 17,45; 19,en 20,15. Uit Alkmaar ver trekken om 10 min. over de hele uren bussen naar Haarlem; vanuit Haarlem n. Alkmaar op de halfuren. WAT OP STAPEL STAAT: H R Trevor-Roper: „De laatste dagen van Hitier" Nederlands van Rob Lim burg. Het dagblad „Trouw" publiceerde de afgelopen maanden een gedeelte van dit suggestieve boek in een serie vervolg artikelen. Thans verschijnen deze artikelen volle dig in boekvorm omvang zal ca 300 blz. bedragen, terwijl enkele foto's opgeno men zullen worden. Prijs f 6,90, geb. De kunstredacteur van „Het Vrije Volk" schreef' „Ik heb met buitengewoon veel belangstelling „The last days of Hitier" gelezen. Het is zeer interessant en ik ben er van overtuigd, dat dit boek een van de weinige oorlogsboeken is, dat nog kans op succes heeft. Boekhandel Parkstraat geeft ook voor dit boek volgnummers uit. Zorgt, dat u niet te lang wacht. U bent dan zeker van een exemplaar. Zo konden wij bij het bock „Engeland vaarders" ook alleen de intekenaren be dienen. Het boek is thans uitverkocht. NIEUWE TEXTIELKAART IN APRIL GELDIG. In April a.s. zullen, naar we vernemen, hoogstwaarschijnlijk 20 punten van de nieuwe textielkaart worden aangewezen. Daar deze kaarten voor mannen en vrou wen in alle leeftijdsgroepen gelijk zijn. kunnen de nieuwe punten voor de aan koop van alle textielgoederen worden ge bruikt. Het is raadzaam, de thans geldige textielkaarten voorlopig nog te bewaren. DE SIGAREN WORDEN DUURDER. Door de stijging der tabaksprijzen op de wereldmarkt is het noodzakelijk gewor den, de sigarenprijzen te verhogen Tot nu toe was de gemiddelde klein handelsprijs 12,7 ct., zonder opcenten doch in de toekomst zal de doorsneeprijs van de sigaren 14,5 ct. bedragen. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bib], Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen 12,25 p half j. Ver^ntw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. TWEE EIEREN VOOR PASEN. Voor Pasen zullen twee eieren per oer- soon beschikbaar worden gesteld. De bon is reeds in onze bonnenlijst bekend ge maakt. DE FEESTAVOND VAN O.V.V. OOSTEREND. Het was al even na 8 uur, toen de voorz. van O V V., op de feest avond, Zaterdagavond j.l. de aanwezigen van harte verwelkomde. Spr. hoopte, dat de leden bij de training ook met zovelen zullen opkomen. Het programma van de feestavond bestond uit aardige voordrach ten, hersengymnastiek, enz. De gehouden verlotingen ten bate van de kas, brachten de nodige spannende momenten. Tussen de bedrijven door liet men zich de diver se verversingen goed smaken, de stem ming kwam er dan ook best in. Een gezellig bal besloot deze feest avond. De heren J. Visman en A. Kalis komt zeker hulde toe voor hun organisa tietalenten om een en ander zo goed te doen slagen. IR. L. R. DIJKEMA WAARNEMEND RIJ KSLAN DBOU WCONSULENT. Bij de beschikking van den Minister v. Landbouw, V. en V., is Ir. L. R. Dijkema. ingenieur bij de Voorlichtingsdienst ten behoeve van de Landbouw, met ingang van 1 Jan. 1947 tijdelijk belast met de waarneming van de werkzaamheden van het Rijkslandbouwconsulentschap, be staande uit het gedeelte van de provincie N.-Holland, ten noorden begrensd door en met uitzondering van de gemeenten Bergen. Koedijk, H.^Hugowaard, Hens broek, Berkhout, Averhorn, Oudendijk en Beets; terwijl verder hiervan is uitgezon derd het gedeelte, bestaande uit de ge meenten Huizen, Blaricum, Laren, Hil versum, Bussum, 's-Graveland, Diemen. Weesperkarspel, Weesp. Muiden. Naar- den, Ankeveen, Nederhorst den Berg »n Kortenhoef. INGEZONDEN. NOGMAALS DE ZAAK GERBRANDY. Het bestuur van de Anti-Rev. Kiesver. Oosterend heeft dus begrepen, dat mijn uitlatingen over den heer Gerbrandy niet betrekking hadden op Duitsland maar op Indonesië. Het heeft blijkbaar nog niet begrepen, dat niemand van ons er over zou denken, een politiek tegenstander voor een onder zoekingscommissie te halen, omdat hij het niet eens is met de gang van zaken in Indonesië. De vrijheid van mening is bij ons in veilige handen. Als ik dus meen, dat een onderzoek naar politiek van den heer Gerbrandy no dig is, dan heeft dat, zoals ik in mijn rede en in mijn vorig ingezonden zei, niet betrekking op de mening van den heer Gerbrandy nü. maar op zijn daden in het verleden. Op het Londense regeringsbe leid dus. En niet alleen op het beleid in zake Indonesië, maar ook op event, voor genomen aanslagen op de Nederlandse democratie. Dat de regering in Den Haag dat niet zo ziet en voelt als ik, spijt me, en ik ben zo vrij op dat en op meer punten met die regering van mening te verschillen. Dat ik dus ook de vrijheid neem de politiek van de Fransen in Indo-China een voor beeld te vinden van hoe het niet moet, en een waarschuwing voor wat wij Neder landers ten opzichte van Indonesië moeten vermijden, zal nu wel duidelijk zijn. Dat we tenslotte het aan de Indone siërs moeten overlaten de zaak Soekarno uit te zoeken, en dat wij ons maar liever moeten bezighouden met het verleden van onze eigen staatslieden, dat was nu juist een van de dingen, waar het in mijn be loog om ging. Al blijft de hoofdzaak: de toekomst, in samenwerking met een vrij Indonesië. J. DE KADT. Wij sluiten hierbij de discussie. Red. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Palm Zondag. Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. van 7 7,30 uur. Communie onder de Missen en om 7 en 9 uur. Om 7 u. meditatie. Na het lof mannencongr Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Maandag: ook H. Mis om 9 uur. Om 7,30 u. Jozeflof tot sluiting van Maart Dinsdag: 8 uur H. Mis in Ooster end. 3 u. biechtgel. v. schoolkinderen. 7 uur vrouwencongr. Woensdag: 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Biechtgel. van 48 u. Geen lof en geen congr. Donderdag: Com munie uitreiken om 6,30, 7 en 7,30 uur. Om 8 uur pl. Mis, w.o. communie. Heel de dag aanbidding Om 7,30 u. 's avonds lui de aanbidding. Vrijdag 7 u. Uitstelling. 8 uur plechtigheden. 2,30 kruisweg. Van 7-9 biechtgel. in de bijkerken Zaterdag: 7 uur plechtigheden. 8,30 u Paasmis. Biechtgel van na de Paasmis tot 11 uur, van 4-6.30, van 7,30-9 uur. Geen rozen krans. Eerste Paasdag geen bijkerk.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1