e|IGEREF- KERK- stributienieuws Koos Vorrink sprak voor de Partij Van de Arbeid over Linggadjati en vele andere vraagstukken <1 Ouderavond O.L. school I 2 APRIL 1947 60e JAARGANG. No. 5703 XELSCHE COURANT DPENSTELLING RIBUTIEKANTOOR. ■en zal het Distributiekantoor Biek geopend zijn op werkda- Sderd Zaterdag van 9-12 uur Ep van 1,30-3 uur. lalléén 's morgens van 9-11 jjüd niet de Paasdagen is het Boten op Goede Vrijdag en Za- Pasen; ook op 2e Paasdag, op Vrijdag gewoon zijn in te le ien nu in te leveren op Donder- torgen) en wel van 3-4 uur. aandag (2e Paasdag) in moe- [dienen nu in te leveren op Jag en wel van 3-4 uur. imverkopers, die alleen petro- enpnleveren, kunnen in het ver leveren op Vrijdag van 9-12 -sa—ideren kunnen deze bon eren gelijk met hun levensmid- lenlop hun vastgestelde'mleve- (Publ. no. 34.) BEKENDMAKING. gBieester wijst er op, dat zaken ie verhuisvergunningen, enz., in plaats besproken dienen te wor de Woningcommissie, die daar- iMsewezen instantie is. {Kaart 1947. REHORST. .K. ZANGVERENIGING IORE" BRENGT EEN OVATIE. -4JRG Het was Zaterdagavond j.l. in de Weststraat voor een Hezellige drukte. Mw J. Rijk- waai den, een der getrouwe le- lon Amore", vierde die dag ag en was die avond op de urlijk niet aanwezig. Na af- ïtitie ging het gehele koer, van haai directeur, den ^loom, de „jarige" een ovatie ^welke attentie ten zeerste werd dterd. Nadat de directeur een kort chwoord had gesproken, zong het k'Zangersmars", gevolgd door een Z1ize leven". 'l&s fanfarecorps wordt meerma- nuzickhulde bij bijzondere gele- rot gebracht, doch naar we ons nterinn eren, werd door een zang- dg maar zelden een dergelijke tracht ia-ATTENTIE VAN OUDERS dl ANDERE OPVOEDERS. officiële zijde vestigt men er SCandacht op, dat door kinderen EK leeftijd van 5 tot 6 jaar, ht/klokjes en crocussen geplukt det het plantsoen het Doolhof, door de kleuters aan de hui- ot koop werden aangeboden, itj' het hier een openbaar plant- hijpivorden ouders en andere ^pers verzocht, de kinderen wel pr,;verkeerde hiervan te willen ng hoe onschuldig dit ook lijkt. h'd UIT HET RADIOPROGRAM :e!fag: i feteyn speelt (I) XR ,yogel (I) h4onen in de land- en iuinbouw o (II) eOÊassion van J. S Bach (II) laBpork. en sol. (I) cdag: irxoepkamerork. speelt Beethoven hms herdenking (I) 3lH (II) n orgel en zang .(I) nïi',v is tót Mater (II) la:torium „Der Tod Jesu" (I) Hard Wagner concert (I) bitorium „Der Messias" Handel ^AAN WE DEZE WEEK HEEN? 11 Vergadering lotel „Texel". e i' Wijdingsavond 8 uur in de N. u;e Den Hoorn, met medewerking T|, Herv. kerkkoor o.l v. den heer n Vergad. Ver. Texel tot verw. v. t alachte dieren, 3 u. in Hotel „De tK April. Grote Boysavonden. 8 uur r\ Algem. vergad. N.V. TESO, 8 tel „Texel", du je: TEXELSE MARKT. JRG, 31 Maart '47. Aangevoerd: ^levering: 23 koeien, 53 kalveren ^PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag. "'ned herv. kerk. na. ds. v. Reijendam )t> in Eben Haëzer h in Eben Haëzer H. Avondmaal ls® u. ds. Hartdorff H. Avondmaal 1 uur ds. Hartdorff Avondmaal ;lcn 10 u. ds. van Boven H. Avondmaal ^.dagavond 8 u. Wijdingsavond i dorp 7,30 ds. Dekker Bediening H. Avondmaal •rgens geen dienst 7 uur ds. Hartkamp '1 8,30 u. ds. Hartkamp J)èPSGEZ. GEMEENTE, ie' 7,30 u. ds. van Veen H. Avondmaal, dagavond 8 u. Zusterkring Den Burg. (Slot) Tegen broodroof. Scherp critiseert spr. de houding van „Trouw", dat zich tegen die onderwijzers keerde (7 a 800). die van Chr. huize zijn, doch tot de P. v.d. Arb. zijn toegetreden Het blad vroeg, of men zijn kinderen wel aan deze socialisten kon toevertrouwen, waarbij spr. opmerkte, dat het hier om broodroof gaat. 30 jaar geleden ging het in de oude SDAP evenzo. Ook loen werd men uit zijn betrekking gestoten, als men socialist was. Spr. had gerekend op 36 zetels, zodat de uitslag wel teleurstellend was met 29 zetels. De doorbraak is dus neg onvoldoende. Een lichtpunt noemde spr. echter, dat zeker een 150,000 R.K. op de P v.d Arbeid hun stem hebben uitge bracht en een nog groter aantal Prot. Chr. De groei van de Comm. is voortgekomen uit de rijen der oude SDAP. Deze men sen hebben het soc. karakter van de nieuwe partij niet vertrouwd. Er is he laas vandaag de dag nog veel verdeeld heid bij het Nederl. volk en ook bij de vakbeweging. Het socialisme is een zaak van het volk en de mensheid. Wij staan voor geweldige beslissingen, die de grondslagen van de mij. radicaal veranderen en de mensheid zullen leiden naar een nieuwe wereldorde. Het effect van het resultaat der Comm. is, dat als de 7 zetels meer aan de P.v d.Arb. waren ge komen, deze een Min. President had kun nen aanwijzen en niet de R.K Het eigen aardige was, dat de comm. direct na de verkiezingsuitslag met de P v.d.Arb en R.K een regering hadden willen vormen, ondanks dat men ons uitmaakte voor de verraders van het socialisme. Wij hebben de reg. verantwoordelijk heid aanvaard en was het punt Indië no. één. Meerdere vraagstukken komen aan de orde, waarbij spr. nog zeide. dat het Nederl. volk zich na alle ellende van de oorlog al in belangrijke mate heeft her steld, waarbij zeker de voedselpositie een urgente aangelegenheid was. Er zijn nog vele dingen die ontbreken, zoals textiel en fietsbanden, doch hierin komt ook verbe tering. Het schoenenprobleem is opgelost. Soc. gerechtigheid. Het plan van Minister Drees om even wicht te krijgen tussen lonen en prijzen is niet volledig geslaagd, doch in verge lijking met Frankrijk b.v waar een chao tische toestand heerst is het in ons land al veel beter. De tegenstelling tussen agra rische en ongeschoolde arbeiders ten op zichte van de industrie is opgeheven. Minister Lieftinck wil de zwaarste las ten door de sterkste schouders laten dra gen. De vermogensaanwasbel. is door gevoerd en is een vermogensheffing van 15 a 25 pet. opkomst. Dit is het plan van de regering Beel, waarbij spr. zeide, dat er een te kort is van 2 milliard, zodat een vermogensheffmg zeker op zijn plaats is. Er is dus toch iets aan het ver anderen. Dan noemde spr. nog de nood voorziening v. d. ouden van dagen, de Nationalisatie van de Nederl.bank en de Nederl. particuliere mijnen. De P.v.d. Vnjh. de A.R. en C.H. varen in hetzelfde kielzog, zij zijn alle drie conservatief De Middenstand. Ook voor de Middenstand is planmatig heid gewenst, zoals deze het reeds zelf ter hand neemt. De crisisjaren waren voor de ze groep bijzonder slecht, getuige het gro te aantal faillissementen. De middenstand is ook gebaat bij goede lonen. Er zijn in ons land 80,000 kruidenierszaken, waar van er maar 40,000 gezond zijn. Het staatsbedrijf der mijnen is een mo- aelbedrijf, dat tot- het beste van de wereld gerekend kan worden Ook de Nederl. Bank kan zo'n modelbedrijf worden. Wij moeten langs geordende banen onze pro ductie uitbreiden en vernieuwen, aldus de heer Vorrink. Deze politiek kan ons bren gen naar een nieuwe wereldorde Indonesië en Duitsland zijn de twee welvaartspijlers van ons lar.d, die nog lang niet de betekenis hebben van voor de oorlog. OOSTEREND. In de gehouden ouder avond der o.l. school te Oosterend, sprak Lei hoofd, de heer Daalder, zijn voldoe ning er over uit, dat zovele ouders aan wezig waren. Er zijn er echter ook nog, die hun schroom moeten overwinnen om deze avonden tc bezoeken. Spr. was blij de, dat het onderwijs na de winter op nieuw weer krachtig kon worden aange pakt. Er is een derde leerkracht in func tie getreden, nl. mej. Botma, waarmede de school er een uitstekende hulp heeft bij gekregen. Hierna gaf spr. het woord aan mevr. de Vries-Steutel, die sprak over het on derwerp Onze kinderen en hun toe komst". Het doel moet zijn onze kinderen door opvoeding tot stoffelijk en ook tot gêes- lelijk geluk te brengen, aldus begon spr. haar inleiding. Hen te brengen op de plaats, waar zij zich thuis zullen voelen en met alle energie te doen arbeiden in de omgeving, waar zij behoren te staan, baart ons vele zorgen. Spr. noemde hier bij Indië, de grote uitlaat voor ons volk in verband met de overbevolking, waar anders zovelen een plaats vonden. Hoewel de grote oorzaken als oorlog en sterfte, cok ons land bezocht hebben, heeft Ne derland een hoog bevolkingscijfer, hoger dan bv Frankrijk, Noorwegen en Zweden. België daarentegen heeft nog een hoger bevolkingscijfer dan ons land. Na de oor log hadden velen van ons de toestand wel Ten slotte wekte spr. de aanwezigen op, al deze'dingen goed te overdenken en er propaganda voor te maken. De samen werking in Nederland is zo moeilijk, ook omdat de R.K. een partij zijn, waarin verschillende conservatieve elementen, zoals Dr. Kortenhorst e.a. zitting hebben. Dc tegenstellingen. In de wereld zijn er zovele tegenstel lingen, zoals die zich nu voordoen tussen Amerika en Rusland. In Amerika neemt het kapitalisme weer een belangrijke po sitie in. Zo wordt de wereldvetpositie bedreigt door dit land. Het vet, dat eerst 25 Engelse ponden per eenheid kostte, biedt men daar nu aan voor 105 pond. Deze stap van Amerika is een achter uitgang. Alleen planmatige ordening en opbouw kan de wereld redden. Door schade en schande moet men wijs worden. Het democratisch socialisme is hiervan de aanvoerder, waarvoor spr. alle steun vraagt. Na 1 jaar P. v.d. Arb., heb ik, zo eindigde de heer Vorrink zijn rede, 'n voldaan gevoel en zullen wij het Nederl. volk voorgaan naar een nieuwe wereld orde. (Applaus). Nadat gepauzeerd was, werd de gele genheid gegeven vragen te stellen, hetzij schriftelijk of mondeling. Hiervan werd door velen gebruik gemaakt. Zo was er o.a debat van comm. zijde, waarbij de houding van de SDAP gelaakt werd tij dens de bezetting. Er werd gesproken over ontwapening en militaire uitgaven, oorlogsschade enz De heer Vorrink zeide o.m., dat hij en vele anderen ook illegaal hadden gewerkt en in concentratiekam pen waren opgesloten. Spr. is voor Inter nationale ontwapening, geen eenzijdige. Voor oorlogsschade is een nieuwe rege ling op komst Dr. v. Dommelen sloot hierop de ver gadering met woorden van dank aan -den spreker z. TWEE JONGENS EN EEN KIEVITSEI. Opgewonden en tevens verheugd, kwamen twee jongens uit Eierland, B. Druif en H. van Sijp, naar Den Burg om hun, het „eerste" op Texel gevonden kievitsei te laten zien. Zij hadden 't ei Maandagmiddag gevon den achter de boerderij „Maurik". Doch jammer genoeg was dit het tweede kievitsei, daar het eerste reeds op Zondagmiddag gevonden was nabij Den Hoorn. Het was zicht baar te zien, dat dc knapen teleur gesteld waren door onze medede ling, doch wij beloofden, het even goed in de krant te zetten, zodat zij toch voldaan naar huis giftgen. heel anders voorgesteld. Wij kregen na die tijd vanzelf de logische inzinking en gevolgen, die we altijd van een oorlog verwachten kunnen. Wij zullen onze kin deren moeten plaatsen op een basis, dat zij zich een geheel stabiel leven kunnen verwerven Er is echter één ding, waar over spr zich meer bezorgd maakt, dan de overbevolking en dat is de sociale on rechtvaardigheid. Onze kinderen hebben recht op arbeid en een plaats onder de zon. Laten wij nu de tijd van voor de oorlog niet terugwensen, die een massale uitstoting met zich bracht, ook mede door onze eigen schuld Er was een plan van de Partij v.d. Arbeid, dat geheel niet uitgevoerd is, zelfs is er geen poging toe gedaan. Het is onze plicht gemeenschap pelijk te strijden voor sociale rechtvaar digheid. Het geluk van ons kind wordt ook bedreigd, doordat wij leven in een kapitalistische wereld. Het is niet mijn bedoeling aldus spr., een politieke rede te houden op deze plaats, maar er alleen op te wijzen, welk een gevaar dit met zich meebrengt. Het blijkt nu na de oor log, dat het kapitalisme een meedogenloze concurrentiestrijd met zich brengt, die er niet behoorde te zijn. Het komt hierop neer, dat we na 6000 jaar in beschaving niet veel vooruit zijn gegaan. De mens is nog steeds als de wolf en verdrijft zijn medemens, zodra deze op zijn terrein komt. Dit is niet mense lijk, om van Christelijk nog maar niet te spreken. Hoe krijgen we deze concur rentiestrijd weg? Volgens spr. alleen door sociale rechtvaardigheid Na de lagere school valt de beslissing voor de kinderen, zeggen de cuders. Is dit nu wel juist? Spr. meende van niet. Wanneer het kind van school komt, is een psychologisch onderzoek, zoals in Rusland veel wordt gedaan volgens spr gewenst. Met voorbeelden toonde spr. dit aan. Het irriteert spr. dat steeds gekeken wordt naar een leidende positie, zij, die zulk een betrekking hebben zijn lang niet altijd gelukkig Er zijn geboren lei ders en mensen die gehoorzamen kunnen Voor de laatsten zal zo'n positie hun on geluk zijn. Iemand die dient, is gelukkig, overal, in het gezin, politiek, kerkelijk en sociaal. Laten wij niet vergeten, dat Jezus heeft gezegd „Ik ben geboren om te dienen." Aan het slot van haar interessante le zing, noemde spr. het belang van het on derwijs bij de karaktervorming van het kind. Dit kan het leven van een kind tot bloei brengen De school van Kees Boeke geeft hiervan een sterk voorbeeld. Het gaat om de aanvaarding van het werk, als een opdracht van God zelf. Na de lezing volgde pauze met koffie en koek, gevolgd door een prettige dis- cusie. Aan het einde werd met veel be langstelling het werk der leerlingen be zichtigd. Het was een mooie avond. HET EERSTE KIEVITSEI OP TEXEL. DEN HOORN. Het eerste kievitsei op Texel is Zondagmiddag gevonden door Jb. Kalis, in de Hemmer onder Den Hoorn. Het werd door den heer W. Ie Noble op gekocht; later door den heer Joop Rijk. OUDERAVOND. DE WAAL. Dinsdag 25 Maart j.l. had alhier een ouderavond plaats. Te ruim 8 uur opende de voorz., de heer C. H. Roe per met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder aan den heer en mevr. Kuys. wiens eerste ouder avond dit hier was in De Waal. Spreker hoopte, dat de heer Kuys hier enige jaren vruchtbaar zou mogen werken in het be lang 'van de kinderen en het onderwijs. Hierna verkreeg de heer Kuys het woord. Eerst werden enige mededelingen gedaan over het gehouden Sl. Nicolaas- feest en het a s. schoolreisje van de hoog ste klassen, daarna was verkiezing van 'n commissielid wegens aftreden van mevr. Westdorp aan de orde. Na enige stemmin gen werd gekozen mevr. Plaatsman-Voigl. Hierop hield de heer Kuys een lezing met als onderwerp: „Plagen Inmiddels werd het pauze en onder het gei\ot van een kopje thee en een koekje, werd zo het een en ander nog besproken. Een van dingendste onderwerpen was het hand- werkonderwijs, doch dit bleek op alle scholen hetzelfde euvel te wezen. Ten slotte werd besloten, dat ouders van schoolgaande meisjes en eventueel ande re ouders wat textielpunten zouden geven voor dit onderwijs. Te ongeveer half elf sloot de voorz. deze zo goed geslaagde avond. BLINDENCOLLECTE. OUDESCHILD. De collecte voor de Ver eniging voor Werkverschaffing aan hulp behoevende Blinden, heeft te Oudeschild f 162,97 opgebracht. Een woord van harte lijke dank aan de medewerksters is hier zeker op zijn plaats. ONTWIKKELINGSCLUB OOSTEREND Lezing over „LONEN en ARBEID" OOSTEREND. Kapelaan van Wel, hield Donderdag j.l., een lezing voor de Ontwikkelingsclub te Oosterend met als onderwerp „Met welk loon kan en moet de arbeider tevreden zijn". Spr. zeide, dat men na de oorlog andere verwachtingen had gekoesterd, dan is uitgekomen. Voor al nu, in deze naoorlogse jaren is het een groot gevaar als de arbeidei zich uit de vakorganisatie terugtrekt. Wij dienen ge meenschappelijk te strijden, opdat we tot betere sociale verhoudingen zullen komen. Welke richting moeten wij nu inslaan? U kunt van mij als geestelijke, aldus spr., niet verwachten, dat ik de goede oplossing kan geven. Wel zal ik proberen U een richting aan te geven, ji.l. volgens een bepaalde methode, zien, oordelen en han- veel hoger zijn dan vroeger. Daarentegen zijn de belastingen ook zoveel zwaarder. Wat is het doel van arbeid7 Aangezien de aarde, de woonplaats is van de mens, zal deze moeten arbeiden en de aarde dienstbaar maken met verstandig overleg, voor de gehele mensheid. Het werk vraagt een behoorlijke beloning, zodat de arbei der het loon, dat hij waardig is, ook zal ontvangen. Men onderscheidt twee groe pen, kapitaal en arbeid. Samen zullen ze moeten voorzien in de gemeenschappelijke behoefte. Dat deze twee groepen nog al te veel niet tot overeenstemming kunnen ko men, is ons wel duidelijk.De arbeider be hoeft niet als een machine te worden be schouwd. Eerst de mens en daarna het bedrijf. Er is dan ook veel te zeggen voor medezeggenschap in het bedrijfsleven. Tenslotte herinnerde spr. aan de rech ten, die de arbeider heeft. Zijn loon moet een gezinsloon en een rechtvaardig loon zijn. Na de inleiding volgde een korte pauze, waarop een vlotte discussie volgde. V V V. „TEXEL". In de „Horeca" van 28 Maart j.l. stond onderstaand bericht. Toewijzingen voor Toeristenpensions Deze aangelegenheid werd reeds met den heer Dii -Generaal voor de Voedsel voorziening opgenomen. Teneinde over de nodige gegevens te kunnen beschikken, nodig om deze aan gelegenheid verder te behandelen, is het nodig, dat alle leden der OVGA/P, die Toeristenpensions zijn, zich onverwijld opgeven aan het Secretariaat der O VGA/ P, Gr. Hertoginnelaan 133, te 's Graven- hage en daarbij duidelijk aangeven: 1. Naam en volledig adres plus in schrijvingsnummer, zomede verklaring, dat men toeristenpension is; 2 Of steeds een nachtregister wordt bijgehouden; 3. Hoeveel dagen men het a.s. seizoen in exploitatie zal zijn; 4. Over hoeveel verhuurbare bedden men beschikt; 5. Hoeveel „gast-nachten" men het vo rige seizoen heeft gemaakt. (Dit is dus het totaal aantal gasten, vermenigvuldigd met het aantal dagen dat de gasten ble ven, bv. 1 gast 7 dagen 7 gastnachten 2 gasten 3 dagen 6 gastnachten 3 gasten 14 dagen 42 gastnachten Totaal 55 gastnachten Daar eventuele toewijzingen zullen wor den gebaseerd op de naar aanleiding van deze oproep verstrekte gegevens, zal niet- verstrekken van gegevens dus tot gevolg hebben, dat men t z.t. ook niet voor toe wijzingen in aanmerking zal kunnen ko men Aanmeldingen moeten daar deze zaak uiteraard haast heeft omgaand geschieden. Wij wijzen onze leden op deze belang rijke publicatie. Leden van de Bedrijfs- horeca, die tot nu toe verzuimd hebben, hieraan gevolg te geven, dienen omgaand aan bovenvermeld adres de gevraagde ge gevens op te geven. SPORT OP TEXEL. TEXELSE OVERWINNINGEN. 4e klasse. Het wil nog niet erg vlotten met de voortzetting van de comp., we hadden tenminste onze uitslagendienst Zondag j.l. maar niet ingeschakeld (eerst 13 April is onze uitslagendienst weer paraat). Slechts de wedstrijd Schoorl-Texel vond doorgang en daarmee heeft Texel haar achterstand, wat de gespeelde wed strijd betreft, enigszins ingehaald. Het was vooral voor de rust een aardige wed strijd, op een uiterst zwaar veld. Voor de rust, met het voordeel van de wind, wist T. slechts eenmaal te scoren, uit een snelle aanval van links. Ale schoot den keeper aan en de terugspringende bal werd door Jan Bruin ingeschoten. Na de rust, tegen wind, speelde T. nog sterker en S. kreeg geen kans. Kees schcot tegen de paal. Ten slotte werd uit een vrije schop een ouderwetse van Herman de voorsprong vergroot door Ale Dootjes. Vooral na de pauze speelde de vermoeid heid een grote rol. De stand van de kopgroep is nu: BKC 12/23 en Texel 10/16. NHVB 21. Ook hier slechts één wedstrijd: Texel 2 SRC (Schagen). Het werd een 6-4 over winning en hierdoor is de spanning in de kopgroep weer vergroot: Texel 2 13 19; C'oog 11/18 en Tex. Boys 13/18. Het zal de volgende week spannen bij Callantsoog Texel 2. Ondanks de harde wind was Texel 2 SRC een goede wedstrijd. S genoot het eerst het voordeel der krachtige wind en al spoedig hebben zij succes als Jan Dekker vergeet te koppen bij een hoog door het midden naar voren gespeelde bal en Henk Bruin iets te laat uitloopt. T. had intussen al enige snelle aanvallen ondernomen Tweemaal schoot Vonk rakelings over en schoot G. Vlas naast. Bij een goede aanval maakt Vonk met een goed schot gelijk. Even voor de rust profiteert S. van een corner, die voor de doelmond bleef hangen en in het doel gewerkt De 2e helft pakt S. zo fanatiek aan, dat ze de betrekkelijk zwakke achterhoede, tamelijk angstige ogenblikken bezorgde. M. de Graaf speelde echter een prima wedstrijd en in de voorhoede brengt Jan v d. Pijl er leven in. Snel brengt hij veelal op of breekt, goed samenwerkend door, waaruit hij gelijk maakt: 2-2. Uit een corner, slecht weggewerkt, plaatst Gerard Vlas met een boogbal no. 3 in het doel, terwijl Ben een voorzet van links benut en even later voor no. 5 zorgt. S. blijft echter taai volhouden en brengt de stand op 5-3. Maar dan zorgt Vonk voor no. 6. Maar ook S. krijgt nog een doelpunt ca deau, zodat T. met 6-4 wel verdiend heeft gewonnen. Scheidsrechter Rijk leidde goed. Met wat meer trainen zou dit elftal vlotter en vaster gaan spelen en vooral sterker worden. De vleugelspelers moeten meer actief worden Tex. Boys. Voor de op 2e Paasdag te spelen wed strijd tegen HRC 5 is uitstel gevraagd. Het 2e elftal behoeft niet te spelen. Gelukkig moeten nog maar 4 wedstrijden gespeeld worden, anders kregen we kermis-voet- bal. De afd. van de adsp. begint 2e Paasdag cok weer te voetballen. Adsp. B hebben Zaterdagmiddag in een pittige wedstrijd eervol van Den Hoorn A met 4-0 verlo ren. Nog slechts een paar dagen scheiden ons van de Grote Boys-avonden. Er wordt met man en macht aan het programma gewerkt. Voor de kaartverkoop verwijzen wij u naar de adv. in dit blad. Wij maken de deelnemers(sters) erop attent, dat er Zaterdagavond om 8 uur slotrepetitie in ..Casino" is. H.S. SPORTBEOEFENING. OUDESCHILD. Op het terrein, dat aan vankelijk bestemd was voor sportbe oefening in Oudeschild, gelegen achter de school, zal door de sporlcommissie van de Oudeschilder jeugdraad a.s. Zaterdag om 3 uur begonnen worden met de beoefe ning van hand- en korfbal. Alle jongens en meisjes, die de lagere schoei verlaten hebben, zijn welkom. In de commissie hebben zitting: mej. Rietse- ma en de heren H. Groen en Henk Col- lou. Het sportveld is voor elkaar gekomen door de welvallende medewerking van den heer A P Dalmeijer, die hel terrein heeft afgestaan. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 5. Er wordt gewonnen door: Wit 3530, zwart 25x14, wit 1611, zwart 7x16, wit 36—31, zwart 27x36, wit 26—21, zwartl6x 27, wil 4741, zwart 36x38. wit 3732, zwart 28x37, wit 3025, zwart 19x30, wit 2520. zware 15x33, wit 39x10, zwart 30x 39, wit 44x4 met winst. VERGADERING LANDBOUWORGANISATIES. Wij herinneren u aan de door de land bouworganisaties en de Ver. v. Bedrijfs voorlichting uitgeschreven vergadering, waarin als sprekers zullen optreden Ir. G. Lienesch en mev. Wibaut. Ir. Lienesch. die voor ons eiland geen onbekende is, zal op deze avond afscheid nemen als Rijks- landbouwconsulent in verband met z'ijn vertrek naar Den Haag Mevr. Wibaut. behandelt een voor ons eiland belangrijk onderwerp, de bestrij ding van de leverbotziekte In het afgelo pen jaar werden onder leiding van mevr. Wibaut op ons eiland proeven genomen lot bestrijding van deze ziekte en de re sultaten zijn zeer bevredigend Een be- iangrijke avond dus. We rekenen op een grote opkomst. C. v. Gr.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1