St De Liefde verwint ur Nieuwe bonnen Hedendaagse Middenstandsproblemen Het belooft druk te worden op Texel Leef niet boven Uw stand, Ten koste van de Middenstand. IrrFRDAG 5 APRIL 1947 60c JAARGANG. No. 5704 EXELSCHE COURANT fSTELIJK LEVEN. „Zalig zij, die met hebben gezien, maar hebben geloofd". Jat is het woord, dat de ongelovige Hie,(mas te horen kreeg. ij geloofde niet in Jezus' overwinning. odelÉmoest het eerst zien. bbeïö geloofde niet in de toekomst, hij lofde niet in de komst van Gods Ko mrijk. Hij moest het eerst nog zien. 'ceHaar zalig zijn zij, die niet hebben ge- maar hebben geloofd, idlaflie zaligheid is geen persoonlijk genoe- geen beloning voor de deugd, omdat zo braaf heeft geloofd. Neen, die za- ^rpeid is het leven met en tot God, op w llns beloften men vertrouwt en in 1 «Kns toekomst men gelooft, ie doet dat! 'ie gelooft het, dat het Koninkrijk Gods liefde komen zal? 'ie gelooft, dat de zachte krachten liefde zullen winnen in het eind7 f Wie gelooft, dat het kwade door het •de overwonnen zal worden? la*Wie gelooft, dat de zachtmoedigen het [rijk zullen beërven? 12^rie waagt het vandaag met Christus bemint van harte God en zijn naaste? rie? Wie van ons, Christenen van alle leringen? 'lïsjshet niet zo, dat wij eerst eens moeten We wagen het er niet op. Maar zo ;ens, dan geldt het hier, dat wie met [agt ook niet winnen zal. aan onze voorzichtigheid zal de we- 22 ld en onze ziel te gronde gaan. Het laad overwint waar het goede aarzelt. ^*Mlaar nog klinkt Christus stem door de sanjreld. Gelooft het Evangelie, de bood- lap, dat de liefde de meeste is. Nog het Paasfeest. Christus leeft. Gods !de overwint. ien we het nog met gebeuren? ,alig zij, die niet hebben gezien, maar ben geloofd. IGNOTUS 01" voor het tijdvak van 6 tot en met 19 April 1947. Inkaarten KA, KB, KC 703 (strook no. 4) |-6 algem. is 750 gram suiker, boterham strooisel, enz., of 1500 gr. jam, stroop enz., of 750 gr. choc, of suikerwerk 1-7 algem. is 1 ei 1-8 algem. is 2 liter petroleum l-E, 67-L res. is 100 gr. gedroogde zuid vruchten fcnkaarten KD, KE 703 (strook no. 4) p-3. 68-4, 68-5 algem. is 250 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz of 250 gram choc of suikerwerk 1-6 algem. is 1 ei 1-7 algem. is 2 liter petroleum lijT res. is 100 gram gedroogde zuid vruchten jonkaartcn MA, MD 704 (bijz. arbeid, a.s. moeders) (strook no. 4) Ii-4 suiker is 250 gram suiker, bcter- hamstrooisel, en?.., of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gr. choc, of suiker werk Jabakskaarten enz. Q-A, QB, QC 704 M tabak is 3 rants, tubaksartikelen |7-2, 67-3 tabak is 2 rantsoenen tabaks artikelen r-l versnaperingen is 200 gr. chocolade en-of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz., of 400 gram jam, stroop, enz. |7-3 versnaperingen is 100 gr chocolade en-of suikerwerk of 100 gram suiker, boterhamstrooisel, enz., of 200 gram jam, stroop, enz. J Bovengenoemde bonnen kunnen reeds lp Donderdag 3 April 1947 worden ge- Iruikt. De eieren op de bonnen 67-7 en j8-6 zullen in de loop van het tijdvak tan 3 t.m. 19 April worden afgeleverd. Jlen kan niet rekenen op aflevering ge- ■urende de eerste dagen van de geldig heidsduur. 1 De bonnen 67-8 en 68-7 algem. voor 2 Iter petroleum zijn geldig t.m 17 Mei a.s. SNOEIDEMONSTRATIE. Maandagmiddag vond op de bedrijven fan den heer G Renooy in De Veen en ran den he<_z P. v.d. Slikke, aan de Wes- lerweg, een snoeidemonstralie plaats on- per leiding van den heer K. Houter. Deze feed dit werk op de van hem bekende rijze. Van iedere tak werd verte'd, waar op hij moest verdwijnen en toch werkte pe heer Houter op zeer vlugge manier. Hij verpraatte zijn tijd niet. „Wanneer u al- Men aan het snoeien bent. moet u net poen, of u met zijn tweeën bezig bent", ei de heer Houter, „u moet beredeneren, waarom u de takken wegsnoeit". En zorg £r vooral voor, dat er voldoende lucht en P'cht in uw bomen kan komen Na Pasen komt de heer Houter met pen hoofdassistent van de Rijkstuinbouw- Voorlichtingsdienst te Hoorn, den heer P. Blauw, het snoeien van de cursisten van peze winter controleren. Dan zal tevens een fruitteeltfilm over Pe inundatie van Walcheren en een rat- fenbestrijdingsfilm gedraaid worden. De [juiste datum zal nog nader bekend ge haakt worden in de Texelse Courant. ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 5 April op om 5,28, onder M9. Maan: 5 April V.M., 13 April L.K. "oog water ter rede van Texel: 5 April ï,43 en 10,—. 6 April 10,16 en 10,33. 7 April 10,50 en 11,06 8 April 11,23 en PMO. 9 April 11,56 en 10 April 'A3 en 0,30. 11 April 0,47 »n 1,05. Over dit onderwerp sprak Donderdag avond (vorige week) in Hotel ,.De Linde boom", de heer F. L. v. d. Leeuw voor de- leden van de Algem. Texelse Midden standsver. De opkomst was niet groot, wat wij eerlijk gezegd, niet begrijpen. Willen de middenstanders voor hun belangen op komen, dan dienen zij meer belangstel ling te tonen, anders wordt er zonder en over hen beslist. De voorz., de neer C. v. d. Kooi, opende met een woord van wel kom, in het bijzonder aan den spreker. Rede van den heer v. d. Leeuw. De heer v.d. Leeuw begon met te zeg gen, dat hij het aangenaam vond, dat het contact tussen de middenstanders na vijf jaar verbroken te zijn geweest, thans weer herseld is ondanks de grote moeilijkhe den. waarbij ook Texel niet gespaard is gebleven. De Kon. Ned. Middenstands bond heeft dan ook zijn werkzaamheden weer hervat. De hedendaagse vraagstukken. Als hedendaagse vraagstukken noemde spr.. ten eerste het herstel van het econo mische leven en dus ook het herstel van de detailhandel en ambacht. Wij ondervin den nog geruime tijd, de moeilijkheden als gevolg van de oorlog. Dat de oude sfeer na de bevrijding spoedig zou zijn teruggekeerd, is wel op een teleurstelling uitgelopen. Nederland is beroofd van zijn hulpbronnen. De internationale handel beloopt nog geen derde van voor de oor log. Wij exporteren voor een derde en kopen op crediet voor twee derde. Het gaat om de noodzakelijkste levenbehoef- ien, herstel van het vervoerswezen, de handelsvloot, enz. Duitsland was een be langrijke afnemer, doch dit land heeft geen gelegenheid onze producten af te ne men. Dit is een geweldige tegenslag, even als dit het geval is met Indië. Voor 1940 had Nederland jaarlijks 250 millioen als overschot uit dit gebied, welk bedrag een derde was van de totale staatsbegro- ing. De toestand critiek. De huidige toestand is critiek. Als Ne derland niet geholpen wordt door het bui tenland, dan zullen wij economisch ten onder gaan. Twee millioen Nederlanders zijn rechtstreeks bij het Middenstands wezen betrokken. Zij zijn een kwetsbare groep en de schakel tussen producent en consument. Voorlopig komt er nog geen einde aan de distributie. Met sommige ar tikelen als vet en textiel, kan het nog wel 5 jaar duren. Op de weieldmarkt is er een gebrek aan diverse artikelen. Een bewijs hiervan levert Engeland, waar sommige artikelen weer in distributie zijn gebracht. In middenstandskringen wordt veel ge klaagd over de overheidsbemoeiingen. Er is inderdaad in het ambtelijk apparaat 'n zekere starheid, om de distributiemaatre gelen op te heffen. Wij als middenstan ders moeten hier dan ook pressie op uit oefenen. De grote bladen hebben sombe re geluiden laten horen en er is aan de regering het verwijt gericht, dat men ons onvoldoende voorlicht. Psychologisch is het wel verklaarbaar, dat de regering de toestand niet onnodig wil verontrusten. Er bestaat reden tot critiek, doch wij moeten niet vergeten, dat onze deviezen- positie zeer zwak is. Er zullen dan ook zeker ingrijpende maatregelen genomen moeten worden. Tenzij de Indische kwes tie gunstig verloopt, geloofde spr., dat er anders zeker een drastische beperking van de invoer zal plaats vinden. Er zit geen muziek in de prijzen. Spr. noemde nog de belastingdruk, en het inflatie-ge- vaar (de verhouding tussen lonen en prij zen) enz. De pogingen om het aantal schakels tussen producent en consument te ver minderen, hebben nog niet tot resultaat geleid. De distnbutiekosten zijn bij overheids- verkoop hoger dan in de particuliere handel. De taak van de middenstand is, om te zorgen, dat de goederen op alle plaatsen terecht komen. Hiervoor mag de handel naar spr. mening, een redelijke beloning vragen De winstmarges van de detailhandel zijn ingekrompen, meer dan die van de fabrieken en groothandel. De laatste organiseren zich sterk. Spr. merk te op, dat de positie van de middenstand, die is van tussen hamer en aambeeld. Het groot-winkelbedrijf heeft in de bezet tingsjaren meer veren gelaten, dan de middenstand, doordat men beter gehol pen werd bij de M. S., dan bij de grote zaken. Waakzaamheid geboden. Het groot-winkelbedrijf en de coop, proberen het verloren terrein weer terug te winnen. De middenstand moet oppas sen, niet in slaap te vallen en is waak zaamheid geboden. De Middenstandsorga nisatie is thans hecht en sterk, er zijn ves tigingseisen en sinds 1937 is er de vesti gingswet voor het kleinbedrijf. Aan over tredingen op dit gebied, wordt helaas door politie en justitie weing aandacht besteed en is de regering op de leemte hiervan gewezen. De winkelsluiting en vacantie- regeling. De winkelsluiting is ook van veel in vloed geweest voor de middenstand. Thans is de sluiting wettelijk op 7 uur bepaald. Er wordt op aangedrongen, deze tijd ook op Zaterdag te sluiten. Een her ziening van de wet is op komst. Er is ook aangedrongen op een wettelijke vacan- tieregeling en dan in de periode van Mei lot Sept., in groepen te sluiten. Dit is een belangrijke stap, daar ieder mens op zijn tijd vacantie nodig heeft. Het organisatievraagstuk. Voor 1940 berustte de organisatie van het bedrijfsleven op vrijwillige toetre ding. Men had toen de vakpatroonsorga nisaties en de middenstands- en winke liersverenigingen. De ontwikkeling van de soc. wetgeving is sinds 1918 zeer snel ge gaan, zodat ook als gevolg hiervan begre pen werd, dat evenals in de ambachtsbe- drijven, een sterke organisatie gewenst is. Contingenlering en ordening kwamen aan de orde. Voor de oorlog was slechts de helft der middenstanders georganiseerd. Daarna is het verplichte lidmaatschap ge komen, daar het toch niet anders dan bil lijk is, dat allen de lasten dragen. In 1938 werd de grondwet gewijzigd, waardoor het mogelijk werd, publiekrechterlijke or ganen in het leven te roepen en de grond slag voor een krachtige bedrijfsorganisa tie te leggen. De organisatie Woltersom werd gesticht en het verplichte lidmaat schap ingesteld. Bij de arbeidsinzet hebben de bedrijfs organisaties veelal de uitzending naar Duitsland onmogelijk gemaakt. De taak van de vooroorlogse org., is naar spr. me ning, om het goede van de org. Wolter som over te nemen. De nieuwe publiek rechterlijke organen kunnen nog veel doen voor de middenstand. Ook op Texel heeft de K.N.M.B. zijn taak weer opge vat en wekte spr. op, de organisatie uit te bouwen door het winnen van nieuwe leden, ook omdat men zeker nog vele ja ren rner overheidsbemoeiingen zal nodig hebben. In samenwerking met de andere zusterorg., oefent de K.N.M B invloed uit op het regeringsbeleid via de Midden- standsraad, waarin ook spr. als lid zitting heeft. Hiermede eindigde spr. zijn interessant betoog, waarop door verscheidene leden nog inlichtingen gevraagd werden, waar bij wel duidelijk aan het licht kwam, dat er vele problemen zijn, waar de midden stand vandaag de dag mee nodig heeft. Hoe belangrijk de positie van de mid denstand is, bewijzen wel de volgende indexcijfers, dcor den heer v.d Leeuw medegedeeld, waaruit blijkt, dat de om zetten van de zelfstandige winkeliers zich sedert 1940 gunstiger hebben ontwikkeld, dan die van de grootbedrijven (1/12 jaaromzet 1938 is 100) Detailhandel in kruidenierswaren Detailhanöel in textielwaren Groot Zelfstandige Groot Zelfstandige winkel Coop. winkeliers winkelbedrijf winkeliers Jaar bedrijf 1939 108 103 108 116 115 1940 111 104 126 128 152 1941 102 106 137 118 153 1942 103 101 146 101 125 1943 96 89 145 97 122 1944 90 81 146 45 75 1945 61 69 137 38 72 1946 Jan. 101 102 197 105 161 Juni 123 121 218 160 215 DE FILM „JONGENSSTAD". DEN BURG Voor de film „Jongens stad", welke voor de Stichting 19401945 werd vertoond, bestond zeer veel belangstelling. De zaal was ge heel uitverkocht, hetgeen, wat de mooie film aangaat, zeker niet was te verwon deren. Er werd nog gewezen op het be langrijke werk van de stichting voor oud- illegale werkers. Maandelijks is er f 700,000 voor deze mensen nodig, het Rijk draagt hierin 60 pet. bij, zodat de resterende 40 pet. van ons allen moet ko men. Dank werd gezegd aan de bioscoop- en zaalhouder voor de medewerking ver leend, bij het organiseren van deze avond. FILMNIEUWS. DE SLAG OM ARNHEM. „De Slag om Arnhem", is de film. wel ke met Pasen en de daarop volgende da gen vertoond wordt in Texels Bioscoop theater. Arnhem, wat een bekende klank in onze oren. De dagen van 17 Sept. 1944 komen hierbij in onze herinnering, de tijd, dat in onze harten de hoop weer sterker werd op een spoedige bevrijding. Wat was het een teleurstelling, dat het geallieerde offensief hier tijdelijk geen doorgang kon vinden. Niettemin is deze strijd van historische betekenis geweest voor onze bevrijding, al zou het dan ook Mei 1945 worden, voor de verlossing kwam van 5 jaar bezetting en terreur. „De Slag om Arnhem" is een Engelse film. Uitsluitend mannen, die de strijd om Arnhem hebben meegemaakt, spelen in deze film mee. In de film komen authen tieke opnamen voor. genomen tijdens de landing door fotografen, die samen met de Airborne-troepen waren neergelaten. Wij zien het neerlaten der parachutisten, het landen der zweefvliegtuigen, enz Negen dagen woedde de strijd in het to taal stuk geschoten Arnhem. Geen won der, dat de pers vol lof was over deze bij zondere film, die de oorlog om Arnhem en ook voor onze bevrijding, zo volkomen naar waarheid weergeeft. LAATSTE ONTWIKKELINGSAVOND IN DIT SEIZOEN. DE WAAL. Vorige week Woensdag had alhier de laatste lezing plaats van de Ont wikkelingsclub in dit winterhalfjaar. De voorz. drukt er zijn spijt over uit, dat de Het dreigt mis te gaan in ons goe de Nederland. Er is alarm geslagen. Ons land zit diep in de schulden. Wij kopen meer dan wij kunnen be talen. Het gevaar dreigt, dat wij ons aanstonds weer verschillende dingen zullen moeten ontzeggen. Wij kun nen hier gezamenlijk iets tegen doen en dat is DE ARBEIDSPRODUCTI VITEIT OPVOEREN. Vergroting der productie brengt met zich mee, meer export, dus meer DEVIEZEN, welke ons de zonodige goederen en machines kunnen be zorgen. belangstelling niet zo groot was als we altijd gewoon zijn. Dit zal wel zijn oor zaak vinden in het vergevorderd seizoen. Hierna verkreeg de spreker, de heer Ackerman, het woord. Het onderwerp, dat behandeld werd. ging over „Aarde, zon, maan en sterren". Op een buitenge woon boeiende en prettige verteltrant werd het ontstaan besproken van de jaar getijden, 't tijdsverschil, lengte en breed tebepalingen. alsmede zon- en maansver duistering, zichtbare planeten, enz. Ver der over sterrenbeelden en groepen, waarin gerekend wordt met lichtjaren. Bij het einde der lezing mocht de heer Ackerman een dankbaar applaus in ont vangst nemen. Het is een zeer mooie en leerzame avond geweest. De voorz. sloot de bijeen komst met de hoop, het volgend najaar allen weer bijeen te zien. Het belooft deze zomer druk te worden op ons eiland, drukker dan het vorige jaar. Bij het kantoor der V.V.V. aan de Wil- helminalaan zijn reeds talrijke opgaven binnengekomen en nog alle dagen gaat dit door. De gemeubileerde huizen zijn allen reeds verhuurd, d w z. in de maanden Ju ni, Juli en Augustus. Zelfs voor Sept. zijn er reeds aanvragen. Vroeger liep het seizoen van tegen Ju li tot einde Augustus, doch dit is voorbij. Voor Augustus zijn verder al verschil lende pensions vol geboekt. Ook voor Juli zijn al heel wat pensiondagen besproken. Te verwachten is. dat er ook in de maan den Juni en September nog wel heel wat pensiongasten zullen komen Behalve de pensions, hotels en gemeu bileerde huizen, zijn er nog de talrijke kampeerschuren en terreinen, waar ook duizenden vacantiegangers gebruik van zullen maken. De V.V.V. zit niet stil. Dagelijks wordt er propaganda gemaakt. In het seizoen zal er verder alles gedaan worden om het de vele bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken. De film over Texel draait 12 maal, ter wijl er 4 toneluitvoeringen door „U D.I." zullen worden gegeven onder auspiciën van de V.V.V Wij vernemen verder nog, dat er aan De Koog een badpaviljoen zal komen. Vóór 1 Juni hoopt men met de bouw hier van klaar te komen. Zo wordt dus alles in gereedheid ge bracht om de duizenden vacantiegangers te ontvangen. Laten wij nu maar hopen op een mooie zomer, opdat het verblijf op ons eiland hierdoor nog meer van aangename aard zal wezen SYMPATHIEKE GESTE. Toen de heer J Zwan te De Koog op 1 April van den heer C. P Eelman, „Hui ze Frans" drie kievitseieren opkocht, was hij van mening, bezitter te zijn van de eerste op Texel gevonden eieren. Hij bezorgde deze daarom bij den Bur gemeester en gaf daarbij de wens te ken nen ze te willen schenken aan mevr. de Wed van Walraven-van Hall, te Zaan dam. wier man gedurende de bezettings tijd zeer veel verdienstelijk werk heeft gedaan, o.a. het organiseren van financi ële steun voor medewerkers aan de spoor wegstaking, en die voor zijn daden door den Duitsen bezetter werd gefusilleerd Het waren niet de eerste eieren van Texel, maar werden inmiddels toch aan genoemde dame verzonden VEZELTOUW VOOR GRAANMAAIERS-ZELFBINDERS. Voor het aanvragen vezeltouw voor graanmaaiers-zelfbinders, zijn bij de P.B H.'s formulieren verkrijgbaar. De aan vraagformulieren moeten volledig inge vuld en ondertekend uiterlijk 1 Mei 1947 bij de P.B H.'s worden ingediend. UITGAVE Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. EINDLES ALGEMENE TUINBOUWCURSUS. DEN BURG. Zaterdag 29 Maart vond in de Landbouwschool, de eindles plaats van het eerste leerjaar van de Algemene Tuinbouwcursus. Deze les werd bijge woond door Burgemeester Rehorst, den heer Mallekote, als vertegenwoordiger van de Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn en de h.h. H. Leber en H. Bruijn. als le den van de commissie van Toezicht. De heer Laan, het hoofd van de cursus, begon met een woord van weikóm, waar na ongeveer een uur vragen gesteld wer den aan de cursisten. Hierna las J Smit, uit De Westen een opstel voor, over bloembollenteelt op Texel. De heer Mallekote. die vervolgens het woord nam, zei, dat hij met genoegen weer eens naar Texel gekomen was. Spr. is 41/* jaar hoofd der school te De Cocks- dorp geweest en hij complimenteerde de cursisten en het hoofd van de cursus voor de vlotte wijze, waarop de vragen be antwoord werden. „De moderne tijd eist naast een paar flinke werkhanden, ook theoretische kennis". Ik hoop, dat deze eerste tuinbouwcursus op Texel door meerdere gevolgd zal worden, wa ren de slotwoorden van den heer Malle kote. Namens de cursisten sprak de heer M Kuip, die met goed gekozen woorden dank bracht aan den heer Mallekote, dat hij de verre reis uit Hoorn had onderno men om de eindles hier mede te maken, aan Burgemeester Rehorst, omdat deze door zijn aanwezigheid blijk gaf, ook de tuinbouw op Texel een goed hart toe te dragen, aan de commissie van toezicht, voor het organiseren van de cursus en aan den heer Laan, voor de wijze, waarop deze met zoveel ambitie de lessen gege ven had Een luid applaus van de cursisten be wees, dat ze tenvolle instemden met de woorden van den heer Kuip. Tenslotte deelde de heer Laan met een toepasselijk woord de rapporten uit, ein digende met de wens, dat de 13 cursisten die tot het 2e leerjaar waren toegelaten, het volgende jaar in het bezit van een diploma gesteld zouden kunnen worden Het een ieder naar de zin te maken, Door een elkeen bemind, Zijn de moeilijkste zaken Die men op de wereld vindt. BOEKBESPREKING EEN STANDAARDWERK OP LANDBOUWGEBIED. Voor het eerst in de geschiedenis van onze landbouw, is thans een werk ver schenen, dat alles, wat hierop betrekking heeft in woord en beeld op deskundige en boeiende wijze behandeld. De schrij ver. Ir. D. J. Maltha, behandelt de ge schiedenis van onze bodem en ontginning daarvan, de bouw van onze boerderijen en het tj'pe van hun bewoners, het groot- en het kleinbedrijf, de ontwikkeling van onze land- en tuinbouw, de veredeling van ons vee, het leven van den landbou wer en de gemeenschap op het platteland, de economische en technische zijden van onze landbouw en zijn vooruitzichten. Van de drie grondpijlers van onze volkswelvaart landbouw, nijverheid en handel wordt de landbouw vaak niet ten volle op zijn waarde geschat. En toch heeft ons kleine en dichtbevolkte land zijn landbouw hard nodig, thans wel licht meer dan ooit. Door allerhande tech nische verbeteringen, door veredeling van zaaizaden, grondonderzoek en bemes- tingsproeven, selectie van fokdieren en bestrijding van,ziekten van vee en ge was, is alles er op gericht om de produc tie op te voeren. Ter wille van onze eigen export Het is daarom goed, dat dit royaal op gezette plaatwerk aan de landbouw recht doet wedervaren Het is een boek. dat den stadsmens de ogen zal openen en hem begrip en liefde zal bijbrengen voor het werk van den Nederlandsen 'boer. Het is evenwel ook een boek voor den landbouwer zelf, hij ziet hierin zijn eigen leven en werk weerspiegeld. De landbouw ligt als een klaar en kleurrijk opengeslagen boek langs de we gen van ons vaderland. Dit boek ver haalt daarom van de arbeid en de rijke oogsten, van het voedsel voor ons zelf en voor anderen Het boek is geïllustreerd door 140 prachtige foto's, het zijn een voudige beelden van een sobere schoon heid, die behoort bij ons land en volk. Het ontwerp van dit boek was reeds vorig jaar op de Ned. Jaarbeurs te be wonderen. Voor de Texelaars, die toen reeds op dit werk intekenden, en wier namen ons bekend zijn, hebben wij be reids een ex. gereserveerd. De prijs van het boek bedraagt f 17,50.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1