/2S PA AS VARIA Runderhorzel bestrijding Wat Paultje op Paasmorgen vond In Oost-Nederland, speciaal in Twente, houdt men onze folklore nog in ere. Tal van overleveringen blijven hier bewaard en vele oude gebruiken zijn er nog in zwang. Daar is de inzameling van het Paashout, waarvan het Paasvuur ge stookt wordt. D. J. van der Ven, die veel oude gebruiken optekende, vertelt er over in zijn boek: „Ons eigen volk in het fees telijk jaar". Ook aan dit Paasvuur ligt de loutergedachte, de geest van vernieu wing rondom ons, ten grondslag. Immers in het paasvuur wordt al het oude, het versletene enhet ongedierte ver brand! Het beantwoordt aan een alge meen verlangen naar opruiming van de oude vieze rommel, hetzelfde gevoel, dat iedere Hollandse huisvrouw in het voor jaar bekruipt, en waarvan zij zich door de „grote schoonmaak" bevrijdt. Reeds op de eerste avonden in de Vas tentijd trekken de kinderen in Oost- Overijsel er met hun handkarren op uit om alles wat brandbaar is, in te zamelen. En dat gaat zo tot Pasen door: stro en hout, twijgen, takken, vaak zelfs hele boomstammen worden op wankele wa gentjes weggesleept. De kinderen gooien dit alles op een hoop, die allengs aan groeit tot de grote Paasbult; wanneer daarin dan op Pasen 's avonds de brand gestoken wordt, is het laaiende vuur uren in de omtrek te zien. Er bestaat zelfs gro te naijver tussen de bewoners van ver schillende dorpen wie het hoogste Paas vuur heeft. In de laatste week voor het feest wordt daarom een wacht uitgezet bij de Paasbult, want anders kon het wel ge beuren, dat jaloerse dorpelingen voortij dig het hout in brand steken! Het gold en geldt als een grote schande, wanneer de Paasbult te vroeg in vlammen opgaat. De kern der Achterhoekse en Drentse Paasvuren vormt de teerton, die op een paól of „boaken" op een oud wagenrad rust. pit alles spreekt een symbolische taal en houdt verband met het zonnerad en de Meiboom. Meestal wordt deze teer ton bekroond door een Judasfiguur, een ..Janus-met-de- twee-koppen", gestalte, wat vermoedelijk het symbool is van het oude en het nieuwe jaar. Er zijn ook levende Judassen bij de Paasceremonie betrokken. Judas en zijn helper, twee jongens uit het dorp, heb ben de functie de Palmstaak bij opbod te verkopen en het aansteken van de teer ton meteen af te mijnen. Maar de dorps genoten maken het dit tweetal al spoedig overduidelijk, dat men van hen niets meer weten wil. Zij worden van de lad der geworpen en verjaagd; volgens de folklore betreft dit het „Judas uitdrijven" (de Duivel verbannen) en het „Winter- verbannen". Men vatte dit alles vooral niet te tragisch op! Het is een feest, een ontspanning vol luim en kwinkslagen, waaraan heel de streekbevolking deel heeft en waarnaar veel belangstellenden uit andere delen van ons land graag ko men kijken. EIEREN KLEUREN. Om eieren te kleuren kan men op ver schillende wijzen te werk gaan. Eerst ze tien minuten koken en daarna kleuren in de aangemaakte poeder, die in de handel is en van het jaar eindelijk van beter kwaliteit kan zijn; hierdoor krijgt men effen eieren: rood, blauw, oranje, groen en geel. Doch men kan ook zelf kleuren ma ken, bv. door eieren in spinaziewater te koken: groen, of in rodekoolwater: paars, in koffie: bruin. Gele eieren krijgt men, als men saffraan of uienschillen aan het kookwater toevoegt. Wil men eieren met een patroontje, dan moet men ze voor dit koken met een TOESLAG CONSUMPTIE-AARDAPPELEN. Voor alle consumptie-aardappelen, welke in de hieronder genoemde tijdvak ken in de consumptie-centra worden aan gevoerd, zijn de daarachter vermelde toe slagen per 100 kg. vastgesteld: kleiaardapp. zandaardapp. 31 Mrt. t.m. 6 April f0,90 f 1,40 7 t.m. 13 April 1,1,50 14 t.m. 20 April 1,10 1,60 21 t.m. 27 April 1,20 1,70 28 Apr. t.m. 4 Mei 1,30 1,80 De extra toeslag voor handel en-of telers, is geheel afgeschaft, zodat de aard appelen door de telers tegen de vastge stelde richtprijs plus bewaarvergoeding aan de handel moeten worden afgeleverd. TOEWIJZING MOTORBRANDSTOF. Voor de maanden April, Mei en Juni wordt de toewijzing motorbrandstof voor tractoren niet automatisch verstrekt. Zij, die voor de maand April brandstof nodig hebben, dienen dit op de bekende formu lieren bij den P.B.H. aan te vragen. WEDEROPBOUW BOERDERIJEN De voorlopige financierings regeling die ten behoeve van de herbouw van boerderijen is getroffen, komt er op neer dat in het uiterste geval de eigenaar ten hoogste 25°/o van de vereiste bouwsom in contanten moet storten. De rest wordt dan door het Bureau Wederopbouw Boer derijen gefinancierd in de vorm van renteloze voorschotten. Het komt voor, dat de eigenaar in de onmogelijkheid verkeert om de verplich te bijdrage te voldoen. Indien in zulke gevallen het perceel tegen molest verze kerd is geweest, kan het bureau Weder opbouw Boerderijen bij de herstelbank een voorstel doen om uit de molcstverze- kering het vereiste bedrag vrij te krijgen Het spreekt vanzelf, dat bij een gunstige beslissing van de herstelbank het vrij gegeven geld uitsluitend gebruikt mag worden ter voldoening v. d. door de her bouw van de boerderij benodigde bedra gen. Het Bureau Wederopbouw Boerde rijen maakt verder bekend dat, nood voorzieningen als geëindigd worden be schouwd. stukje gaas, kant neteldoek of tulle om winden of er kleine reepjes of figuurtjes band op plakken en ze daarna maar kort in de kleurstof leggen; anders weekt het band los. Met een houtje, gedrenkt in azijn, kunnen kinderen tekeningen ma ken op gekleurde eieren; op witte brengen ze die ontwerpen met gekleurd potlood aan. Wil men de eieren mooi laten glimmen, dan moet men ze boenen met een stukje spek of wat olieWie lacht daar? In alle geval is het eieren kleuren een echt familiefestijn, waaraan alle leden van het gezin tot de benjamin toe, kun nen deelnemen. PAASRECEPTEN. Omelet. 4 kippeneieren, 4 eetlepels melk of tomatensap, 1 kleine gehakte ui. 2 eet lepels gehakte sterkers of peterslie, zout, peper, margarine. De eieren met het vocht, het zout, de peper en 1 eetlepel sterkers even kloppen tot alles vermengd is. De ui in de marga rine heel lichtbruin fruiten, de eieren toe voegen en op een tamelijk heet vuur gaar laten worden. Opdat de massa tegelijk gaar wordt, er steeds met een vork gaat jes in prikken, waardoor het nog vloei bare gedeelte op de bodem van de koeke- pan kan lopen. Als de massa geheel ge stold is, de omelet aan de onderkant bruin laten worden. Haar zo dichtslaan, dat een randje overblijft. Dit bestrooien met de achtergebleven sterkers. De omelet warm opdoen. door G. TH. ROTMAN. DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR (Nadruk verboden) 43. Ze werden namelijk allebei hoi^lan- ger hoe koppig, zodat Jodocus tenslotte niet meer op zijn stuur lette en ze met 'n daverende slag. net bij de tweesprong, te gen een der langs de weg staande tele foonpalen botsten, zó, dat de paal precies tussen fiets en zijspan terechtkwam 44. Door de schok brak de verbinding tussen het motorrijwiel en het zijspanwa- gentje glad af. Het zijspan schoot links de berm van de weg af, recht op de sloot toe, terwijl Jodocus met zijn fiets naar rechts stoof.waarheen, dat zul je op het volgende plaatje zien. PER GEZIN EEN PAAR FIETSBANDEN? Daar de productie van rijwiel binnen- en buitenbanden kwalitatief en kwantita tief zeer verbeterd is, heeft de ANWB zich tot den minister van Econ. Zaken ge wend met het verzoek, de distributie van banden thans uit te breiden. De bond stelt voor het systeem der distributie van schoenen ook voor banden toe te passen, door bv. ieder gezin eens per 10 maan den een stel binnen- en buitenbanden ter beschikking te stellen, waarvoor slechts ruim de helft van de maandelijkse pro ductie nodig zou zijn. De andere helft zou gereserveerd kunnen blijven voor de, overigens wel zeer bevoordeelde catego rieën, die reeds voor toewijzing in aan merking komen. De voorgestelde maatregel heeft vol gens de ANWB het voordeel, dat eindelijk ook weer eens huisvrouwen, schoolgaande kinderen e.d. kunnen fietsen, waardoor o.a. de locale vervoermiddelen ontlast zouden worden. VERBOUW VLAS 1947. Evenals het vorige jaar zal ook nu een vcorinventarisatie worden gehouden van de uitgezaaide of uit te zaaien oppervlak te vlas. Iedere vlasteler is verplicht, in gevolge artikel 2 van de Algem. Verorde ning v. h. Hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten 1942, vóór 20 April 1947 bij den P.B.H. een desbetreffend formu lier in te vullen en te ondertekenen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat te lers, die zaaiklaar vlasland verhuurden, geen opgave moeten doen. In dit geval dient de opgave door de huurders zelf verstrekt te worden. De telers, die op contract telen, moeten zelf de gegevens verstrekken en in de daarvoor bestemde kolom van het inventarisatieformulier naam en adres van den anderen contrac tant vermelden. Het niet verstrekken van bovengenoemde gegevens is strafbaar. PLANNEN OM DE VARKENSFOKKE RIJ IN N.-HOLLAND OP HOGER PLAN TE BRENGEN. In een algem. vergadering van het N. Hollandse Groot Yorkshire Varkensstam boek", te Alkmaar, werden o.m. maatre gelen besproken om de varkensfokkerij in Noordholland op een hoger plan te bren gen. Een of tweemaal per jaar zullen, naar de mening van het bestuur, de berenhou ders, die denken in aanmerking te ko men voor een onderscheiding, ter keuring met hun dieren bijeen moeten komen. De beren zullen geklassificeerd worden en de subsidies naar deze klasse worden uitge reikt. Het stamboek draagt geen risico maar zorgt voor de jury De bedoeling is om het volgende jaar deze keuring te houden Het ledental bedraagt 2795. Per 1 Ja nuari 1947 bedroeg het aantal zeugen ver gunningen in N.-Holland 500 stuks. Aantal geslachtsafwijkingen vallen mee. 9 Interessant waren de over de geslachts afwijkingen verzamelde gegevens. Van 1940 af heeft men, zo deelde de se cretaris, de heer Roeper, mede hierover aantekening gehouden en van 609 gecon troleerde beren bleken er 157 te zijn, die biggen voortbrachten met afwijkingen. Het gemiddelde per beer van de 29 erg ste gevallen bleek te zijn 3,6 big met ge slachtsafwijkingen (w.o. dan ook breuken werden verstaan), of, in procenten uitge drukt, Vb pet. op alle onderzochte beren. Dit cijfer valt zo mee, dat men van zijn oorspronkelijk plan, om van een zeug met twee geslachtsafwijkingen in de voort brenging, niets meer in te doen schrijven, teruggekomen is. Slechts wordt den leden aangeraden, uit een dergelijke toom niets te merken. Een vergelijking met Z.-Holland. Grote belangstelling toonde de verga dering, en terecht, ook voor de statistie ken, die aangelegd waren over de voort brenging in het algemeen. Uit de verza melde gegevens blijkt, dat het rendement bij de 4e worp het grootst is; het totaal van de worp is dan welhaast het hoogste en het percentage uitvallers het geringst. Het verlies bij de N.-Hollandse fokkerij blijkt aanmerkelijk groter te zijn dan bij de Z.-Holl. Het grootbrengingscijfer is wel ongeveer gelijk, maar het aantal uit vallers is hier hoger. In percentages uit gedrukt: 35,3 in N.-Holland, tegen 27,6 in Z.-Holland. „Men zou de conclusie kun nen trekken,aldus de heer Roeper, „dat de fokkers hier hun biggen minder goed verzorgen". Het productiecijfer is goed, maar wij moeten zien, dat we het voortbrengings- cijfer omhoog brengen". Mogelijk is ech ter, dat het feit, dat in Z.-Holland meer worpen in de zomermaanden voorkomen, de hand heeft in dit verschil. De voorz bracht dank aan den heer Roeper_voor zijn interessante mededelin gen. De rondvraag gaf nog aanleiding tot levendige discussies. In 1925 werd de Runderhorzel-bestrij- dings-commissie opgericht, op initiatief van de Nederl. Slagershond en met in stemming van de Landbouworganisaties, Huidenclubs en Looiersbonden. In de beginne bepaalden de werk zaamheden zich in hoofdzaak tot het ma ken van propaganda voor deze bestrij ding. Men moest den veehouder trachten te overtuigen, dat de horzellarve, welke in het voorjaar en in de zomer onder de huid van net rund voorkomt, beslist scha delijk is voor het rund, en dat deze cam pagne niet alleen werd ingezet ten voor dele van de huiaenhandel. De schade door horzel veroorzaakt. 1. De onrust, welke de horzels het vee bezorgen. We kennen dat allemaal na tuurlijk, de koeien en kalveren met de staart omhoog door de weide hollend en soms gedurende geruime tijd, want de horzelvlieg is een volhardende aanvaller. Dit hollen wordt wel „birzen" genoemd! 2. De melkproductie moet hier onge twijfeld onder lijden, zo ook 3. De vleesproductie. Wel worden vnl. jonge dieren lastig ge vallen, maar toch ook oudere melk koeien. Waar de huid met een aantal lar ven is bezet, is ook het vlees daar ter plaatse van mindere kwaliteit. Soms ge ven de zwerftochten der larven door het runderlichaam aanleiding tot aanzienlijke ontstekings-processsen met nadelig soms zelfs dodelijk gevolg. Bekend zijn d.v. de grote etterbuiten, die op de rug of lende nen kunnen ontstaan tengevolge van de larven. Soms komen de larven in het ruggemergskanaal terecht met ongenese lijke verlamming en tenslotte afmalcen als gevolg. 4. In weiden afgezet met prikkeldraad, zijn verwondingen aan uiers en spenen herhaaldelijk het gevolg van het birzen. 5. En tenslotte de grote schade aan de huiden toegebracht. De lidtekenplaalsen vormen bij het looien gaten en wrakke plekken. De door larven aangetaste huiden brengen meerdere guldens per stuk min der op. In 1927 waren bij »de door de Am sterdamse huidenclub ingenomen huiden plm. 20 pet. beschadigd door de runder horzel. De schade bedroeg in dat jaar f 128,173.,—. Na 1935 is er practisch weinig meer ge daan aan de horzelbestrijding en geduren de de oorlog kwam er natuurlijk helemaal niets meer van. De bestrijding is vrij eenvoudig. Wan neer we de pinken en vaarzen (soms ook oudere koeien) met wormbuiten driemaal wassen met een derris-oplossing (liefst éénmaal op stal en tweemaal in de weide, dus bv. de eerste maal eind Maart, twee de maal 15-25 April en derde maal om streeks 15 Mei) dan zijn we er na een paar jaar practisch af, vooral het behandelen in de weide is absoluut noodzakelijk, om dat de uit de wormbuiten afkomstige lar ven zich juist in de grond verpoppen en tot horzel vliegen worden De bestrijding is op Texel juist zo waardevol, omdat de horzelvliegen zich maar over enkele km. van hun standplaats verplaatsen. Is Texel dus vrij (en dan moet natuurlijk iedere veehouder meedoen!) dan blijft het eiland ook practisch vrij. De Gezondheidsdienst voor dieren verleent financiële steun door f 0,05 voor ieder behandeld rund uit te ke ren. Per dag kan één gemakkelijk plm. 100 runderen behandelen. De regering heeft het grote belang van de runderhorzelbestrijding reeds lang in gezien en té dien einde wettelijke maatre gelen voorgeschreven, 't Is wettelijk ver boden runderen met wormbuiten te hou den en vervoeren. Men stelt zich dan ook aan een procesverbaal bloot, indien men runderen met wormbuiten op de markten aanvoert en de Inspecteur van de Vee- artsenijkundige Dienst in N.-Holland heeft er de ambtenaren die in de diverst plaatsen met de marktkeuringen belast zijn, nog weer eens extra op gewezen, dat zij voortaan streng op overtredingen die nen te letten. In Leeuwarden is het zelfs zo, dat dergelijke runderen met worm- bulten in beslag worden genomen en voor rekening van den eigenaar worden be handeld. 't Is ook hier weer zo: „voorkomen is beter dan genezen!" en het is zeker goed koper! Tenslotte zou ik er even op willen wij zen, dat men verse derris-oplossing dient te gebruiken. Een oplossing die twee uur oud is. is ongeschikt geworden. Maak dus niet tweemaal tegelijk klaar. Dir. v.d. Prov. Gez. Dienst v. Dieren in Noord-Holland, D. REMPT AANVRAGE GIFZEMELEN. Landbouwers kunnen voor bestrijding van emelten bij de P.B.H. een bestelbon voor gifzemelen aanvragen (maximum toewijzing 25 kg. per te bewerken ha.). Deze gifzemelen kunnen via de handel worden betrokken. GIFTEN WITTE KRUIS. Wed. B O'end f 1,—; P. B idem A. E., ideni f2,50, Wed. B„ idem Mej. Z., Den Hoorn f 2,50; N.N., De dorp f 2,50; W.S., De Koog f 2,50; Den Hoorn f 2,50; Wed. S., Den f 1,—; W D„ De Koog f 2,50; A. M f 1,—B. K„ O'end f2,50; J. B„ DeJ f 1,75; H.K.. De Waal f 2,50; Wed Burg f 0,25; T. E., Oudeschild f 5,- Den Hoorn f2,50; G., Den Burg f2, D., De Koog f 1,P., De Waal f5, n.b. Den Hoorn f 5,N.N., De f 0,50. J. S., Den Burg f 1,H„ De f 2,50; M., Den Burg f 2,50; L., Eierl. Mej. S.. Den Burg f2,50; R., Den f 2,50; J. D.. Den Burg f 1,V., schild f 2,50; J. B., Den Burg f 6, O'end f2,50; K. B., De Koog f 1 Den Burg f 2,50; C. B„ O'end f 2,50 De Westen f 2,50, K., -De Koog f 1 Den Burg f 5,K., idem f 2,50; 13,—; B., idem f2,50; M. W., idem PI., De Koog f 2,50; V Spang f 1, Den Hoorn f2,50; V., Dennen f 2,50 B O'end f 2,50; J. C„ Den Burg f WEDEROPBOUWNIEUWS. Het Bureau voor de Wederoj Texel meent, dat er nog duizenden i vensterglas nodig zijn op het eilai zijn echter in het afgelopen kwj practisch geen aanvragen hiervoo nengekomen. Resultaat: het cont wordt lang niet verbruikt. Zeker zullen de schilders moeite h met glas kopen op de bonnen. Maai eerste moeite die ze moeten doen i hun klanten het glas aanvragen, moeite, die de glasloze Texelaars len dienen te getroosten, willen volgende winter direct gereed bijtijds hun schilder het glas aan vragen. GEEN VIS-AREND MAAR EE! ZEE-AREND. In onze courant van 26 Maart j.l sten wij een bericht over het waan van een vis-arend aan de Noord-l Naar aanleiding hiervan ontvingen een schrijven van den heer G. Dt De Koog, die mededeelt, dat dit i grote zekerheid een zee-arend moet zijn. Met de laatste weken der periode, herbergde ons eiland 3 van deze exemplaren, schrijft D. verder, die zich dagelijks te go den aan fazanten, toppereenden, zee-eenden, enz. De zee-arend i broedvogel van Noord-Europa, Azië Groenland, terwijl de vis-arend vogel is van Europa, Noord-Af rik Azië. Wij verzoeken met deze aan onze ste berichtgever, zich met den heer in verbinding te willen stellen. NA PASEN GEEN EXTRA VLEÏ MEER. In de zomer verlaging va vleesrantsoen. De vleesvoorziening van Nederl; de tegenwoordige voet, steunt sled dele op binnenlandse productie, naast moet een belangrijke hoevi vlees uit invoer verkregen wcrdei een vermindering van de vleesaar in het buitenland vloeien dan ook gen voort voor het vleesrantsoen, tra-verstrekking van 100 gram per tien dagen aan verbruikers van 5 ouder, zal na Pasen dus bij de wijzing voor de periode van 14-2è a.s. komen te vervallen vleesrantsoen dan weer 200 grai week zal zijn. Getracht zal worden uit een hulp van import van vee gevormdi raad vlees en nog enige lopende van vee uit Denemarken, het ba: soen van 200 gram per week voorl handhaven. Wanneer echter in de het aanbod van slachtvee in het land terugloopt een jaarlijks tc rend normaal verschijnsel zal tijd met verlaging van het rants 150 gram per week rekening mcete den gehouden. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag. Paseo. Geen bijkerk. IV Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 uur gel. van 7-?,30 en van 8,15-8,45 Hoogmis voor dié veraf wonen na het lof. Communie onder alle en om 7 uur. Om 7 uur plechti preek. Deze week: Missen om 7 Maandag 2e Paasdag. Missen in om 7,30 en 10 u., in de bijkerken om 7,30 uur. Verder alles als op gen. 7 uur lof. Dinsdag ook een uur. Woensdag: le Mis om 6,30 H. Mis in Den Hoorn, 's Av. 8 mannencongregatie. 7,30 uur Donderdag: 8 u. H. Mis in Oostere avonds 8 u. jongedamescongr. geen biechtgel. v. schoolk. Zaterdi gez. huwelijksmis. Van 4-8 u bi op hele uren. 6 u. rozenkrans sluiting van de Paastijd. m Mi 1 er De i M C K I! n Ofschoon er buiten nog hier en daar een restje van de winter te vinden was in een dun laagje ijs of sneeuw op sloten en wegen, brak het voorjaar toch aan alle kanten door en floten de vogels, alsof de zon nog nooit schuil was gegaan achter regen- en sneeuwwolken. Al vroeg was ieder in de weer geweest om de lente in te halen. Ook de Paashaasjes hadden het druk gehad en nog waren alle niet klaar met het zoeken naar kleurige Paaseitjes om daarmee in versierde mandjes met lin ten klein en groot te verrassen. Heel wat kinderneusjes hadden zich dicht tegen de ruiten van de hel verlichte étalages ge drukt. Van het schoons daarin uitgestald, genoot men met begerige blikken. Ook Paultje was daarbij en hij vroeg zich af, of het tehuis met Pasen wel echt zo mooi zou zijn als daar. Ofschoon hij vader en moeder er naar had gevraagd, hadden zij hem niets willen vertellen. Alleen hadden zij lachend geantwoord: „Wacht maar jongen, dan zul je zelf zien hoe het is, maar het zal je met tegenval len". Voor het eerst mocht hij dit jaar ook meedoen met eieren zoeken in de grote achtertuin. Paarse, gele, blauwe, groene, in allerlei tinten lagen ze dan verstopt in het gras of achter de jonge bessenstiui- ken. Wie de meeste had gevonden, kreeg dan de Paashaas cadeau, die midden op' tafel prijkte en dat was niet mis; dat be tekende een gevuld chocolade-ei, dat on der in het mandje geborgen was. Maar dit jaar ging het een beetje an ders toe dan gewoonlijk. Op de bewuste dag, toen allen vol verwachting beneden kwamen, vonden zij wel een keurige ta fel met Paasbroodjes, maar geen Paas haas en geen mandje met eieren. De te leurstelling was aan allen te zien, vooral aan Paultje. Maar dat was maar een ogen blik. Moeder schoof de gordijnen van de tuindeur opzij en daar zagen zij vader, die lachend naar de Paashaas in het gras stond te-kijken. Zij vlogen naar buiten. Enig was dat. Een levensgrote haas, op zijn paasbest uitdost, stond, als kwam hij er net aanlopen, voor een mandje met kleurige eieren te kijken Maar waarom zo verschrikt? Tussen al dat moois zag hij een gebroken schaal, een leeg ei. „Ja", zei moeder, „en zouden jullie nu een van allen zo knap kunnen zijn, 'net kuikentje te vinden, dat er vannacht na tuurlijk uit is gekomen?" Direct gingen ze aan de slag. Dat was eigenlijk nog veel leuker dan eieren zoe ken, zoals andere jaren. Tussen de gras sprietjes, onder de struiken, bij de klim op, overal zochten ogen en handen naar een weggelopen kuikentje. Maar dat viel niet mee. „Vreemd", dachten ze, „het is toch fel geel, dat je het niet direct in een groene tuin terugvindt". Het zoeken duurde wel een kwartier en nog* was er niets gevon den. Bijna wilden zij het opgeven, toen heel achter in de tuin verrukte kreten klonken. „Vader, vader, ik heb het, ja, ik heb het, maar het is er niet één, er zijn er wel zes". „Wat zeg je me daar", riep ki tl vader, „heb jij er zes gevonden? Allen holden naar Paultje, die bij een hokje van kippengaas zi piepkuikentjes stond te bekijken, eigenlijk heb je het gevonden en ti weer niet Het kuikentje uit het ei Paashaas hebben jullie allen ove hoofd gezien. Het stond vlak om van de keukendeur, maar we zuil vondst toch laten gelden, Paultje. kuikentjes zijn bedoeld als belonii den eerlijken vinder. Je moet ze helemaal verzorgen. Zie je dat k die hoek staan. Daar doe je het dat ze driemaal per dag krijgen, dat wei kunnen, jongen? De eers' zal ik het je leren, maar dan moe ch alleen doen." Paultje was stil van blijdschap den en niet bij zijn kuikentjes slaan. Maar de anderen gingen me terug naar de Paashaas, die ze i - van dichtbij opnamen en het ki werd er naast gezet. Het mandje kleurde eieren werd mee naar genomen. Toen Paultje dat zag, k1 ook aanhollen, net vroeg genoeg slag te leggen op 't gevulde choc*:

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4