Wie is mens? heuwe bonnen Zeer druk bezochte vergadering der N.V. T.E.S.O. Wat een moeite, wat een zorgen, Heeft een mens toch van dat borgen. JtERDAG 12 APRIL 1947 60e JAARGANG. No. 5706 iEXELSCHE COURANT SfrELlJK LEVEN. zakenman bracht van zijn reis door and en Oostenrijk de volgende bele- mee naar huis, die wel nitt te ma- ct ieeft met de Duitse schuldvraag, )e net de prestaties of tekortkomingen e geallieerde bezetting, maar toch 'eeft voor de mogelijkheden van de opbouw. zakenman nam in Wenen maar I overal gebeurd kunnen zijn txi. Toen hij bij het uitstappen hoeveel is het? antwoordde de feur ,,25 shilling" en voegde er met rb imlach aan toe „u dacht misschien, 100 shilling zou zeggen, zoals te ;ebruikelijk is maar 25 shilling is wat :komt". „Dan geef ik je 50 shilling", zakenman. Een dank-u, een groet, er ging zijns weegs, plezierige gevoel over deze weder- behoorlijke behandeling week na ogenblikken voor een heftige schrik le edelmoedige passagier bemerkte, j zijn actetas in de taxi had laten Hij wendde zich tot enige chauf- die bij het station omhingen. ,,Of wisten, wie hun collega was en hoe bereiken zou zijn? Schouderophalen, schillig antwoord. „Geen idee. doet u geen moeite, die is weg". Een oude zei hoofdschuddend: „denkt u nu dat u die terugkrijgt?" zakenman wilde weggaan, maar na lar stappen kwam er iets in hem in nd Die chauffeur was fatsoenlijk ge- hij zelf ook, de tas zou vast en ze- echt komen. Het enige wat hij doen vas op de plaats, waar hij was uit- it, te gaan staan wachten. „Ik waag uur aan", dacht hij bij zich zelf, nogen de anderen gelijk krijgen", een half uur kwam langzaam een lanrijden, de chauffeur keek speu- :ond, zag de wachtende staan, hield zwaaide met de actetas. „Hier, die i laten liggen.De zakenman nog een ogenblik staan om zijn hap intens te beleven, een blijd- die veel dieper ging dan het gevoel pluchting over het terugvinden van nu komt het punt waar het om gaat. de kruier, die dit voorval had gade- kwam naar hem toe en zei be- zaam; „ziet u, die anderen en ik ook n wege wat we zo-even gezegd heb- wij zijn geen mensen. Maar die die u de tas terugbracht en u, die ïrwachtte, u beide bent mensen." uit „Die Weltwoche" r( voor het tijdvak van 13 tot en met 26 April 1947. larten KA, KB, KC 705 (serie A) brood is 800 gram brood brood is 400 gram brood A-02 boter is-250 gr. margarine of gram vet melk is 4 liter melk A-05 melk is 7 liter melk Vlees is 100 gram vlees vlees is 300 gram vlees algem. is 200 gram kaas res. is 1600 gram brood res. 200 gram kaas res 800 gram brood aarten KD, KE 705 (seric A) brood is 800 gram brood boter is 250 gram boter boter is 125 gram margarine of 100 ram vet A-15 melk is 12 liter melk A-12 vlees is 100 gram vlees algem. is 100 gram kaas res. is 800 gram brood res is plm. 90 gr. Deense toiletzeep mor-inlevering) res. is 500 gr. rijst of kindermeel (uit jst bereid) of kinderbiscuits aarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, IG 705 '^bijzondere arbeid, a.s. moe- ers cu zieken) (serie A) brood is 800 gram brood boter is 250 gram boter boter is 250 gram margarine of 200 ram vet melk is 5 liter melk vlees is 300 gram-vlees vlees is 100 gram vlees kaas is 200 gram kaas eieren is 5 eieren 17 April zullen bonnen worden aan- :en voor suiker, versnaperingen en 'engenoemde* bonnen kunnen reeds djdag 11 April 1947 worden ge- met uitzondering van de bonnen melk, waarop eerst met ingang van 'ag 14 April a.s. mag worden ge- A-14 res. voor Deense toiletzeep uiterlijk op 19 April a.s. bij een de- t in zeep korden ingeleverd. Afleve- ler zeep zal zo spoedig mogelijk i vindon. niet-aangewezen bonnen van de bon- ^n 703 kunnen worden vernietigd. TEXELSE MARKT. Burg, 8 April 1947. Aangevoerd: de levering: 5 koeien. 66 n. kalve- ON. MAAN EN HOOGWATER. zon komt 12 April op om 5,12, onder 51 Maan- 13 April L.K.. 21 April Hoog water ter rede van Texel. 12 '■24 en 1,45. 13 April 2,07 en 2,32 "1 3,03 an 3,41. 15 April 4,26 en 5,14. ril 6,— en 6,41. 17 April 7,14 en 8 April 8,06 en 8,27. De heer P. Dros Albz. afgetreden als commissaris. In zijn plaats gekozen de heer J. C. Dros Dinsdagavond had dan de uitgestelde vergadering van de N.V. T.E.S.O. plaats, een evenement voor de Texelaars. Dagen van te voren werd hierover reeds gespro ken, ook omreden dat er een nieuwe com missaris zou worden gekozen, wegens af treden van den heer P. Dros Alb.z. Er wa ren 342 aandeelhouders opgekomen. Opening. De voorzitter, de heer W. H. Lap, sprak zijn voldoening uit over de zo grote belangstelling. De oorzaak hiervan is zeker het feit, dat een der commissaris sen aftreedt en zich niet herkiesbaar stelt. Spr. hoopte, dat bij deze vei kiezing de be langen der maatschappy voorop zullen staan en de besprekingen in het kader van kort en zakelijk. De positie van Teso is hecht en sterk en 't streven is, de grondvesten nog hechter te maken. Met genoegen kan ook nu de ba lans weer worden aangeboden. Het winst cijfer is van dien aard, dat toen wij de 3 maandelijkse balansen onder ogen kregen, wij er zelf over verwonderd waren. Men zal zich zeker afvragen of dit nu wel no dig is. Als wij het winstcijfer van f 132.000 bekijken zullen wij moeten erkennen, dat dit niet groter is dan het wezen moet. Het döel van het maken van overwinsten is behalve het onderhoud ook de reserve op te voeren, opdat er nieuw materiaal aan geschaft kan worden. Het aantal vreemde lingen dat Texel bezoekt is zo groot, dat het schepenmateriaal te klein is De Dr. Wagemaker kostte destijds f 160,000, nu ral een nieuw schip 4 Va ton moeten kosten zodat een winst van f 132.000 zeker niet te hoog genoemd kan worden. De voorzitter hoopte verder, dat dit jaar de winst niet lager zou wezen. Nieuwe plannen. He Teso bestuur is er op bedacht de werkingssfeer uit te breiden. Dit komt t.z. tijd aan de orde, zijnde een belangrijke bron voor geheel Texel. Het Museum. In de afgelopen wen is er gedacht aan uitbreiding van het Nat. Hist. Museum. Hieraan zijn vrij grote kosten besteed. Het vorig jaar is het museum door vele vreemdelingen bezocht. Door verbetering zal het museum nog meer in de belang stelling komen van iedere Nederlander. Aan de V.V.V. wordt ook aandacht be steed door TESO. Hel zal dit jaar moei lijk zijn de stroom af te dammen, zovele bezoekers worden er verwacht. Dit is een hoopvol iets, ook omreden de economische toestand van het boerenbedrijf en de landbouw er niet zo rooskleurig voor staat. De verhouding met het Gem. Bestuur. De samenwerking met de gemeente is van prettige aard, al hebben ons de schampere opmerkingen aan het adres van TESO onaangenaam getroffen. Wij willen hierbij aannemen, dat ook het ge meentebestuur de belangen van Texel voorstaat. Een speciaal woord van welkom richtte spr. nog aan de oude garde, vertegen woordigd door oud-kapitein Duinker en den heer J. Rab, alsmede aan het andere personeel, dat. op de vergadering aanwe zig was. Spr. bracht het personeel dank voor hetgeen zij van de winter in moei lijke omstandigheden verricht hebben. Het speet voorz., dat de heren Visser en Lieuwen niet aanwezig konden zijn en ook wijlen den heer Pisart niet meer in ons midden is Met een beroep op de aanwezigen om niet te gauw klaar te staan met klachten, verklaarde spr. de vergadering voor ge opend. De notulen werden voorgelezen door den secr., den heer P. Dros Albzn., en on gewijzigd goedgekeurd met een woord van dank aan den samensteller. Het Jaarverslag werd reeds eerder door ons gepubliceerd. Dit werd uitge- bacht dcor den directeur, den heer v. d. Vlies. Besloten werd de nettowinst ad. f88,935,26 als volgt te verdelen: Aandeel houders 6 pet. f 4563,30, tantième directie en personeel f 5506,62 en aan het reserve fonds toe te voegen f 78,865,34. Het wagenpark. De voorz. deelde mede, dat er Maan dag een nieuwe autobus is aangekomen, terwijl er nog 4 nieuwe in de maak zijn, ook zal er t.z.t. nog een Scheldebus wor den aangeschaft. Met deze uitgaven gaat 1 ton gemoeid. Er zijn geen op- of aan merkingen op de balans gemaakt, ook de commissarissen hebben er niets aan toe te voegen. Zonder discussie werden hierop de ba lans en verlies- en winstrekening vastge steld met een woord van dank aan den directeur. Verkiezing van een commissaris. Voorz. zeide, dat. deze verkiezing een bijzonder geval genoemd kan worden, daar de heer Dros, die 18 Juni a.s. 40 jaar de functie van commissaris heeft vervuld, aftreedt, zich niet meer herkiesbaar stelt. De vergadering gaat er onder applaus mee accoord, dat de heer Dros tot 18 Juni zitting blijft nemen in het bestuur. Spanning. Hierna kwam de stemming aan de orde. die U/2 uur duurde en de nodige span ning teweeg bracht. De eerste 2 vrije stemmingen hadden de volgende uitslag: (de cijfers tussen haakjes zijn van de 2de stemming): C. Dogger 32 (13); J. C. Dros 65(122); Th. Hin 52 (47); A. J. Keijser 22 (6); J. C. Rab 72 (100); Jb. Roeper Johzn. 35 (12); K. Zegel 31 (29) en J. Zuidewind 16 (2). Verder werden nog op diverse per sonen stemmen uitgebracht. Bij de tweede stemming verzocht de heer Jb. Roeper Johzn. ook namens den heer C. Dogger, op hen geen stem uit te brengen, doch hiervoor te kiezen den heer J. C. Dros. De laatste ronde. De derde en laatste stemming vond hierop plaats. Het ging nu tussen de he ren J C. Dros en J. C. Rab. Het resultaat was, dat als nieuwe commissaris gekozen werd de heer Dros met 198 stemmen. Aan den heer Rab gaven 132 aandeelhouders hun vertrouwen. Er waren 12 blancos uit de bus gekomen. Voorz. feliciteert den heer Dros met zijn verkiezing en hoopt en vertrouwt, dat deze met zijn jeugdige kracht alles zal doen om de belangen van TESO te die nen. De wens van 3 jaar geleden, om nieuw en jong bloed in het bestuur te kiezen, is hiermede vervuld. Spr. uitte verder de wens, dat men, evenals van zijn naamgenoot zal kunnen zeggen, „hij was een commissaris, zoals wij er nog nooit een gehad hebben". Deze benoeming gaat 18 Juni a.s. in. Waarderende woorden aan het adres van den heer P. Dros Albzn. Vervolgens richtte spr. zich tot den scheidenden commissaris, den heer Dros. Uit aller naam'"kunnen wij zeggen, aldus spr., dat wij het in hem gewaardeerd heb ben, dat hij al die jaren vanaf 1907, de oprichting van TESO, zijn oeste krachten aan de maatschappij heeft gegeven. Vele harde woorden heeft de heer Dros moe ten horen, vooral in den beginne, toen het nog niet zo goed ging. Na 1918 kwam de opbloei en heeft de heer Dros deze mee gemaakt tot heden aan toe. Dit is op zich zelf reeds een succes, waarmede voorz. den heer Dros van harte felicitèert. Wij gunnen den heer Dros van harte de rust die hem toekomt en hopen wij hem op 13 Juni a.s. bij het 40-jarig bestaan te huldigen, (applaus). De heer Dros dankte voor deze vrien delijke woorden tot hem gesproken. Ook betrok hij hierin zijn medecommissaris sen en den directeur. Met genoegen kan ik op deze 40 jaren terugzien, aldus de heer Dros. Spr. hoopte, dat het TESO in alle opzichten goed mocht gaan. Een nieuwe secretaris benoemd. De voorz. deelde nog mede, dat de heer E. Noordijk als nieuwe secretaris is be noemd. Een langdurige rondvraag met veel stof tot praten. Een lange rij van sprekers heeft in de rondvraag het woord gevoerd, zodat het wel een vergadering apart leek. De eerste spr. was de heer P. Kaan, die vroeg, of een ton voor de aankoop van nieuwe bussen niet te veel is Spr. vroeg verder, nu TESO een luxe wagen heeft aangeschaft, of 't soms ook in de bedoe ling lag, om een taxibedrijf in te voeren. Men moet een ander ook wat laten ver dienen. Kan de vrachtprijs ook met naar beneden en kan men, als iemand „de Voor waarts" nodig heeft, den kapitein niet be ter vragen dan het kantoor Den Burg? De heer J. C. Dros, de nieuwe commis saris, dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer A. v. d. Meulen vroeg'of het museum in de Dennen wel de juiste plaats is voor de vreemdelingen, daar de verbin ding daar naar toe niet ideaal is. Zijn de oude bushalten nog steeds geldig? Welke uitbouwplannen heeft TESO en zijn deze rechtstreeks of zijdelings bij particuliere belangen betrokken? Spr. is er voor, dat TESO zich niet met particuliere dingen gaat bemoeien, (applaus). De heer P. Boom vestigde de aandacht op zijn woonplaats Oudeschild Is het ook mogelijk, dat de bus ook een paar keer door Oudeschild rijdt? De heer Verberne stelde de vraag, of er op de boot ook een behoorlijke dienstrege ling aanwezig is. Hoe staat het met de pcntplannen. De heer J. de Graaf vond de bustarie ven te hoog in verhouding met die van 't vasteland. Spr. wilde de kinderen naar Den Burg ook gratis vervoerd zien. De heer C. Dogger bracht hulde aan de bemanning van TESO voor hetgeen ze deze winter gepresteerd hebben. De heer Dr. v. Dommelen sprak zijn verwondering er ever uit, dat er nu reeds een nieuwe secretaris is benoemd, terwijl de heer Dros 18 Juni eerst aftreedt. Spr vroeg verder de mening van de raad van commissarissen over de aandelen in por tefeuille. De winst van TESO is belang rijk voor de maatschappij, doch van de voordelen van het vreemdelingenverkeer zijn er een groot aantal, die hiervan niet profiteren, zodat spr. het geen algem. belang kon noemen De TESO is opge richt voor de Texelse gemeenschap. Laat men hier dan ook rekening mee houden.. De kosten van het vrachtvervoer v. ilde spr. lager stellen. Spr. stelde voor, een personeelsraad te benoemen. Een pleidooi voor het Gcm. bestuur. De heer v. Dommelen, die tevens wet houder is. zeide nog, dat door de houding van TESO de bedoelde opmerkingen ge maakt zijn. De strijd in het hoge Noorden met de particuliere ondernemers en het ingrijpen van de verkeersinspectie, haalde spr. nog aan. De indruk van het publiek is, dat TESO hier achter zat. Kunnen de onkosten, gemaakt door enkele personen met een taxi, toen vorige week de bus van de laatste boot niet reed, vergoed worden9 De heer J. N. Bruin was van mening, dat Texel de welvaart bij TESO brengt en met omgekeerd. Spr vroeg de losimich- ting bij Den Helder bij de boot te ver beteren, door grotere planken aan te brengen, waardoor de auto's beter op de boot kunnen rijden. Beantwoording door den voorzitter. Voorz. Lap beantwoordde hierop de di verse spr Bij de 100,000 voor de nieuwe bussen zit inderdaad veel risico, maar bij geen risico is er ook geen kans op resul taten. Voorop staat een goede verbinding met de dorpen. IJ)it is een algemeen Texels belang. Ons eiland biedt onbe grensde mogelijkheden voor het vreemde lingenverkeer. TESO zal geen taxibedrijf oorichten, de luxe wagen is voor het be drijf. Om den kapitein van „de Voor waarts" te vragen is een interne kwestie, er is bij ons maar één kapitein en dat is de directeur. De heer Kaan merkte nog op, dat ge durende de winter een gedeelte der bus sen stilstaat. Voorz. zeide, dat het nu een maal een topzwaar bedrijf is. Een kapi taalkrachtige onderneming als TESO kan dit alleen doen. Een eventueel verlies kan uit de bootdienst bekostigd worden. Wat het museum betreft, heeft het be zoek daar onze verwachtingen overtrof fen. In Denekamp, waar ook 'n Nat. Hist. Museum is, zijn er in 1946 4600 bezoe kers geweest, hier alleen in het seizoen waren het er 3500. In de Dennen is de geschikste plaats. Het bestuur heeft een andere plaats in de Dennen op het oog, waar het museum dan naar toe zal worden overgebracht, daar men over het tegenwoordige terrein niet langer kan beschikken. Spr. deelde mede, dat de bushalten gehandhaafd worden. De nieuwe plannen en het parti culier belang. Wat de nieuwe uitbouwplannen be treft, zeide spr., dat TESO zeer ernstig zal waken voor de particuliere belangen Men wil in geen geval de particulieren betrekken in een conflict, in tegendeel, juist deze mensen bij TESO inschakelen. Zij zijn er dan ook voor. Het kleine parti culiere belang wordt hier opgeofferd voor het algem. belang. Er is alles voor te zeggen om de bussen door Oudeschild te laten rijden, doch gebrek aan materiaal maakt dit voorshands onmogelijk. Dienst regelingen zijn volgens den directeur aan boord. De Pontplannen. TESO is er van overtuigd, dat de vloot moet worden uitgebreid, doch het gaat om voldoende ruimte in de haven. Deze ruimte is onvoldoende voor een schip, gro ter dan de „Dr. W." Bij de Rijkswater staat zijn stappen gedaan met medewer king van het gem bestuur, om de haven te verbeteren. Ons plan is een schip (pontmodel), waar men zowel voor als achterop kan rijden. De burgemeester nam dit volledig aan van de haven, doch kon in verband met de pontplannen geen medewerking verlenen, omdat er ge sproken is van een haven vanaf het Horntje. Geen medewerking? Voor 14 Nov. zou een commissie ons hierover een advies geven, doch tot heden wachten wij hier nog op en zitten ons dikwijls te verbijten, dat dit er nog met is. De bustarieven worden vastgesteld in overleg met de Rijks verk Inspectie. Wij zitten hier op Texel met de korte afstan den en de minder goede wegen, zodat het alleszins gerechtvaardigd is, dat wij een hoger tarief hebben. Deze zomer hebben wij geweldige kosten aan materiaal. Een gezond busbedrijf is van economisch be lang voor Texel. Wij kunnen geen meer der gratis vervoer geven voor de school kinderen. Bij de hulde aan het personeel sloot spr. zich volkomen aan. De secr.- benoeming van den heer Noordijk hadden wij kunnen uitstellen, doch bij voorbaat was N. de aangewezen man, ook omdat de heer Dros er gaarne af wilde. Hierop ontstond nog een discussie tus- voorz. en Dr. v. Dommelen. Do laatste had niets tegen den heer N., doch over de wijze waarop. Voorz. zeide verder nog, dat er nog heel wat aandelen in portefeuille zijn, de mij. kan zich financieel redden met de baten, zodat wij het geïnvesteerd kapitaal zo klein mogelijk willen houden. Het is mogelijk, dat wij een beroep zul len doen op de geldmarkt, doch dan rijst nog de vraag of het juist is om aandelen uit te geven, waar er thans zo gemakke lijk goedkoop geld is te krijgen. Dan is er misschien iets voor te zeggen Dr. v. Dommelen merkt op, dat hij er voor is om juist kapitaal van Texel te investeren, opdat iedere Texelaar kan zeggen „dat is mijn boot". Voorz. zei, dat hier veel over te praten zou zijn. Spr. is van mening, dat het vreemdelingenver keer wel 'n algemeen belang, voor de een meer voor de ander minder. Iedere Texe laar moet zijn schouders zetten onder de zaak van 't vreemdelingenverk. Het is be droevend, dat zovelen zeggen „wat heb ik daar nu mee nodig". Ook de boeren heb ben er belang bij. Spr. herinnerde nog aan de slechte jaren, toen het voor velen r.og een bron van inkomsten was en men het hoofd boven water kon houden. Spr. is bang, dat het vreemdelingenverkeer dit jaar de redding zal wezen. De vrachtta rieven zijn nog lang niet zo hoog als er volgens het binnenv. reglement berekend mag worden. Dr. v. Dommelen zeide, dat men dit niet vergelijken mag met een particuliere mij. Voorz. antwoordde, dat als de winst in de zakken kwam van de aandeelhouders, hij de vorige spr gelijk zou geven. De winst is nu ten alle tijde vopr de ge meenschap van Texel. Als de gemeente er tegenop ziet de fietspaden te herstel len, geeft TESO er f 10,000 voor. Dit komt dus ten bate van de gehele gemeenschap. Dr. v. Dommelen: „Een klein gedeelte, 't grootste deel komt voor de gemeente". Die f 10.000 is voor de V.V.V, Het gaat om het gem. belang. De voorz. zeide, geen kans te zien het verschil te overbruggen. Er is niets tegen een personeelsraad, maar er bestaat reeds enige tijd een contactcommissie. De bussenstrijd en beunhazerij. TESO heeft de verk. inspectie niet in de UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. arm genomen bij de bussenstrijd. De ont duiking van de wet is deze inspectie zelf op het spoor gekomen. TESO heeft zich voorgenomen, met de uitoefening van het busbedrijf een algem. Texels belang te dienen en kan niet toelaten, dat elke beunhaas de beste vrachten voor de neus \an TESO weghaalt. Geen beunhazerij. Dr. v. Dommelen zei de, dat het hier geen beunhazerij was. Toen TESO geen kans zag, zijn deze men sen met vrachtauto's begonnen. Er waren leeds plannen voor beter materiaal. Dit was niet de juiste weg, die TESO bewan delde. Het algem. belang is een zaak voor het gem. bestuur, (applaus). Voorz.>TESO blijft baas in eigen huis, wij zijn op dat busgedoe niet gesteld, (ge lach) Wat wij gedaan hebben, had het gem. bestuur zeker niet gedaan (instem ming). De heer Kaan vroeg naar de condities. Er zijn misschien mensen, die deze dien sten willen overnemen. De voorz. zeide over de vergoeding der taxi's naar De Cocksdorp, dat er geen vergoeding kon worden gegeven. Wat heeft de melkfa briek gedaan, toen er sneeuw lag? Dr. v. Dommelen: Er was geen sneeuw meer. (hilariteit). Voorz. antwoordde, dat TESO gaarne excuus wil maken voor de gemaakte fou ten. De welvaart komt door de vreemde lingen, welke TESO vervoert. De heer J. N. Bruin: „Zij komen niet voor Teso, maar voor Texel". Spr. merkt nog op, dat er nog veel materiaal aan de overkant gekocht wordt, zoals met de kolenleveranties en drukwerken. Dc voorz. zeide. dat hier rekening mee wordt gehouden. De revenuen komen van de vreemdelingen. Wat de laadgelegen- heid in Den Helder betreft, zou er een langere plank gelegd kunnen worden, op dat ook met hoog water de zware auto's op de boot kunnen komen. Men is bezig de haven te herstellen Om de tarieven te verlagen, zou zeker f48000 winst schelen bij een verlaging van 20 cent. Laat men niet vergeten, dat men bv. bij ziekte gra tis vervoer heeft, al is het midden in de nacht. Welke verzekering zou dit risico nemen? De heer Kaan: En toch nog f 132,000 overgeboerd. Voorz.: Dat is bij ongeluk (grote vro lijkheid). Bij aankoop van een grote boot van 4V2 ton, hebben wij onze reserve no dig. De heer Kaan: Als er een urendienst komt, hebben wij geen nieuwe boot nodig. De voorz. deelde nog mede, dat er van de zomer acht maal per dag gevaren zal worden. Spr. sloot hierop om ruim half een deze druk bezochte vergadering met dank voor de aangename en zakelijke besprekingen. Laten wij bouwen aan de welvaart van TESO. De critiek zullen wij naar waarde schatten en er rekening mee houden. Met de wens op verdere welvaart voor Texel en dat de winst dit jaar weer zo groot zou zijn als het afgelopen jaar, viel de hamer. Z. VERGADERING DORPSKRING „STEUNT ELKAAR". OUDESCHILD. De jaarvergadering van Dorpskring „Steunt Elkaar'is nog nooit zo slecht bezocht geweest. Buiten 't bestuur was geen enkel belangstellend lid aanwezig, wat voor het bestuur toch wel zeer teleurstellend was. De bezittingen per 31 Dec. 1946 be droegen: Kas f 285.89; hypotheken f 4785,ef fecten f 14100,inschr. op Grootboek f7100,rijkspostspaarbank f 2467,54; Rotterdamse Bank f 2874,39; geleend geld f 8500,lopende rente f 547,57. Totaal f40660,39. Vorig jaar f 39533,94. Vooruitgang f J 126,45 De belangrijkste inkomsten en uitgaven waren: Intrest f 1417,52; contributie f 1662,12; uitkeringen, 13 stuks, f 1370,—: salaris sen f456,diversen f 120,22 Voor de vereniging dus geen slecht jaar. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en Ooster end om 7,30 en 10 uur, in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. van 77,30 uur. Com munie onder alle Missen en om 7 en 9 u. Lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 u. (Dinsdag, Woensd. en Donderdag ver valt 7 uur). Communie vóór en onder de Missen. Maandag: Geen Mis om 9 u. Dins dag 9,30 u. gez. Huwelijksmis. Woensdag. 8 u. H. Mis in Den Hoorn. 7 u. jongens- congr. 7,30 u. Jozeflof. Donderdag: 8 u. H. Mis in Oosterend. 7 u. meisjescongr Vrij dag: 3,30 u. biechtgel. voor schoolkinde ren. Zaterdag: 4-8 u. biechtgel. op hele uren. 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1