Tracht naar herbergzaamheid HOLLANDS GLORIE IN HERSTEL De vogelstand op Texel Fruitteelt op Texel breidt zich uit R.K. Bridge-club opgericht r~ 50 Jaar huwelijkstrouw „Contant" is voordeel voor ons allen. Het zal u zeker goed bevallen IfRDAG 19 APRIL 1947 60e JAARGANG No. 5708 EXELSCHE COURANT ISTELIJK LEVEN m van de moeilijkste vraagstukken deze tijd is wel het probleem van de vesting. een groot tekort aan woningen iet zjet er naar uit of het nog wel er- zal worden. Vele burgemeesters, die ger als prettige behulpzame mensen »nd stonden, hebben hun populariteit ;omen verloren, sinds op hun schou- deze last, erfenis van de oorlog, is gd En vele werkers en werksters van jemeente, die de woningen moeten opnemen, en kijken hoeveel ruimte hebben alle geloof in de mensheid oren. et idee van mensen bij zich in te krij- is voor de meeste mensen een be- wenis. oen ik laatst ergens op bezoek was olkomen argeloos zei: „Wat een aar huis hebt u. woont u hier alleen?" het antwoord, fluisterend gegeven: brengt me toch niet aan?" kan er in komen, et is 't instinctief verlangen van een s naar 'n veilig plekje, het eigen huis. et eigen huis, vaak door de jaren opgebouwd Het eigen huis, dat de i opneemt na zijn werk en waar hij n baas is. Het eigen huis, voor de i\v de plaats, waar zij alles verricht r haar eigen ideeën en waar zij haar g kan gaan zonder critiek van ande re zou een ietwat vijandige reserve nover degene, die het huis komt op- len. niet kunnen begrijpen7 aar wordt een aanslag gepleegd op waarmee wij zijn verweven, en inbreuk daarop grijpt ons diep aan. komen in verweer, ij hebben geen recht op ons huis. het is ook niet eenvoudig. Het zou lijk zijn als het niet hoefde. r|j staan als Christenen in een land r woningnood is. rat is ons antwoord op deze nood? Wat nze getuigenis tegenover de mensen, een onderdak zoeken? :el u voor. dat er bij ons Christenen werkelijk een andere geest was als niet-Christenen! tel u voor, dat wij eens niet stonden ons recht maar ons bogen onder de van Christus! ant waarom zouden er aan samen- len alleen moeilijkheden verbonden Kunnen de vrouwen elkaar ook niet >en met vele kleine dingen? Kunnen )ok niet door enkele werkzaamheden 'erdclen of samen te doen, wat meer tijd hebben? an daar ook geen uitwisseling zijn, beiden verrijkt? Is wij een medemens met liefde en itand behandelen, komt dan ook niet die ander een grote mate van \:-u' te voorschijn? n nu maken wij er niet weer een wet Tij zeggen niet: „Ieder Christen moet ïseri in huis nemen". [aar wij zeggen wel: ]w wil geschiede, gelijk in de hemel ook op de aarde". UITREIKING ensmiddelenkaarten 707, Tabaks- en- Versnaperingskaarten 707, Brand- stoffenkaarten TA 707. p onderstaande data^'orden bovenge- nde kaarten uitgereikt, e Oudeschild in het Eigen Gebouw p Maandag 21 April 1947: 10 alleen zelfverzorgers Oudeschild. 0,30 alleen zelfverzorgers wijk S. 0-11 geen zelfverzorgers Oudeschild 20. 11-12 geen zelfverzorgers 2160. geen zelfverzorgers 6190. 2-3 geen verzorgers 91120. 34 geen zelfver- ;ers 121—150. p Dinsdag 22 April 1947 10 geen zelfverzorgers Oudeschild —180. 10-11 geen zelfverz. 181210. 2 geen zelfverz. 211250. 1-2 geen verz 251300. 2-3 geen zelfverz. 301 loger 3-4 geen zelfverz. wijk S. e Den Hoorn in „Ons Huis" p Woensdag 23 April 1947. 10 alleen zelfverz. voor dorp en wijk 'rs ABakker. 10-11 alleen zelfverz. r dorp en wijk letters BarhuDu. •2 alleen zelfverz. .dorp en wijk letters •Kik. 1-2 alken zelfverz. dorp en t letters KilKuip. 2-3 alleen zelf- 1- dorp en wijk letters LaLap. 3-4 ien zelfverz. dorp en wijk letters Leeu- ï-^Sp. p Donderdag 24 April 1947 10 alleen zelfverz. dorp en wijk letters •V 10-11 alleen zelfverz. dorp en wijk ers WZ. 11-12 geen zelfverz. dorp 140. 1-2 geen zelfverz. dorp nrs. -80. 2-3 geen zelfverz. dorp nrs. 81 en er, 3-4 geen zelfverz. wijk H. edegebracht moeten worden alle stam- rten van de gezinsleden met inlegvel- G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse men 705 mogen niet worden aangeno- 0. ingevuld en ondertekend aanvraag- nulier brandstoffen TA 707, restant ndstoffenkaart T 606, waaraan bon BV, Mannelijke personen, geboren in of eerder hebben keuze tussen een Jks-, tabaks-versnaperingskaart of >naperingskaart; vrouwelijke personen oren in 1929 of eerder, hebben keuze en tabdks-versnaperingskaart' of ver- peringskaart; alle andere personen vangen een versnaperingskaart. Men "dt. verzocht toe te zien, dat alle stam- ren voorzien zijn van een groen TD- el, daar anders geen bonkaarten mo- worden uitgereikt. Men wordt ver- bt op de aangegeven tijd de kaarten te *en halen. (Publ. no. 35.) Zeventien zeeslepers was de vloot van L. Smit en Co.'s Internationale Sleep dienst rijk, toen de Duitsers op 10 Mei '40 ons land binnen vielen. De „Rode Zee" ging tijdens dc invasie bij Dungeness met man en muis ten onder, de „Humber" werd in April 1945 bij Kiel door een bom vernield; de „Witte Zee" ging reeds in November '40 verloren; de „Indus" werd in 1942 slachtoffer van een luchtaanval; de „Oostzee" verdween in Maart 1944 naar de diepte, de „Noordzee" werd ge troffen tijdens oorlogshandelingen in Mei 1940, waarbij tien opvarenden werden ge dood. De „Lauwerzee" liep in October '40 op een mijn, de „Java Zee" vond haar eind in de Russische wateren, de „Donau" en de „Seine" moesten worden afgekeurd. Zeven sleepboten was het restant van L. Smit en Co.'s trotse vloot van voor de oorlog, toen het weer bevrijding sloeg. Na de oorlog konden de „Poolzee" en de „Witte Zee", waarvan de casco's reeds gereed waren, aan de vloot worden toe gevoegd. Begin 1948 komen de „Humoer" en de „Rode Zee" in de vaart en het is te verwachten, dat binnenkort opdracht zal worden gegeven voor het bouwen van een derde nieuwe sleepboot, maar bij de ge weldige hoeveelheid werk, die de liquida tie van de oorlog met zich brengt, staat het te bezien, of deze uitbereiding van de vloot voldoende zal zijn. Onbevreesd voor wat de toekomst zal brengen, opgewassen tegen buitenlandse concurrentie dank zij de vakmanschap en langdurige ervaring van het personeel, is de sleepdienst bezig, zijn oude positie te heroveren. Met de bouw van de nieuwe sleepboot „Humber" bij L. Smit en Zn., te Kinderdijk, bouwt men tevens aan het herstel van de Rotterdamse haven en daarmedè aan de nationale welvaart. TOENEMENDE DRUKTE IN DE HAVEN VAN ROTTERDAM. Al biedt de haven van Rotterdam nog niet het levendige beeld van de voor-oor- logse jaren, zelfs niet van de jaren, toen malaise en crisis zich overal deden ge voelen, net trieste beeld van de oorlogstijd is verdwenen. Statige zeekastelen uit alle delen der wereld doen Rotterdam weer aan en de bedrijvigheid van lossen en laden geeft Rotterdam weer iets van het oude cachet te;ug. Velen zullen zich afgevraagd hebben in hoeverre de strenge en langdurige win ter van 1947, van invoed is geweest op de vogelstand. Dit betreft dan die vogels, welke hier gedurende de winter hun ver blijf hadden, dus niet de trekvogels, zo als de kieviten, tureluurs, grutto's en al die andere soorten, welke nu op ons ei land vertoeven Wij bedoelen de vogels, die onder bescherming staan van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten en zoals zij leven op de lage landen bij Dijk manshuizen, in het bos bij de Eendenkooi en op vele andere plaatsen. Op een prachtige voorjaarsmiddag zijn wij eens op bezoek geweest bij den op zichter, den heer D. Boot, te Dc Waal en hebben met hem een bezoek gebracht aan dit rustig gelegen gebied, veraf van de bewoonde wereld, te midden van de on gerepte natuur. Zo vreedzaam als het terrein er nu bij lag, zo woest was het deze winter Over ijs en bergen sneeuw zijn Boot en zijn mannen dagelijks naar de Eendenkooi ge trokken om de vogelstand te beschermen en te redden van dc hongerdood. Daarbij kregen zij steun van enkele boeren, dié een flinke partij gerst beschikbaar stelden voor de gewone prijs. Met dit voer en ook met ander, werd in de barre kcude, iedere dag een hoeveelheid uitgelegd om de vogels, die hier thuis zijn, van de on dergang te redden. Het betrof hier hoofd zakelijk wilde eenden en fazanten, die er hun domicilie hebben en er broeden. Dal deze mensen goed voor hun gezorgd heb ben is de uitkomst geweest, zodat er wat deze vogels betreft maar weinig slachtof fers gevallen zijn Verscheidene reigers die hier ook overwinterden zijn omgeko men ondanks dat het water gtregeld werd opengehouden, doch het vroor te hard. Hoewel men ook in het reservaat Waal enburg begonnen was de vogels te voeren, zijn er daar toch meerderen omgekomen. Over het algemeen kunnen wij wel zeg gen,dat de vogels die hier van de winter waren, er redelijk zijn afgekomen. Heel wat toppereenden profiteerden eveneens van het voer, dat wij uitstrooiden, aldus de hr. Boot. De broedtijd De broedtijd is opkomst, voor sommige vogels zoals de kievit reeds aan de gang. Dank zij het mooie en culturele werk van Natuurmonumenten, wordt op de diverse broedterreinen welke deze ver. bezit (pim. 170 H.A.). de vogelstand op Texel doel treffend beschermd. Wat een rust gaat er uit van dit mooie stukje natuur, men komt onder de indruk van dit alles. Het vreemdelingenverkeer is reeds be gonnen op Texel, de eersten zijn er met Pasen reeds geweest. Velen zullen van de zomer nog volgen en dan zeker ook een bezoek brengen aan deze vogeldomeinen. Onder deskundige leiding valt hier veel te zien Dat men dit moge waarderen en de Ver. tot Behoud van Natuurmonumen ten steunen! Het gaat hier om een speciale Texelse aangelegenheid, waar tallozen van kun nen genieten. Z NAAR VLIELAND De rederij Doeksen is voornemens ook deze zomer weer een boot te laten varen tussen De Cocksdorp en de Vliehors. zodat de zomergasten van Texel gemakkelijk Vlieland kunnen bezoeken en omgekeerd. De dienstregeling zal binnenkort bekend gemaakt worden Begonnen met een 6-tal leden, is de Ned. Fruittelers Organisatie op Texel reeds gegroeid tot 35 leden, aldus deelde de heer Houter, assistent bij de Landbouw- voorlichtingsdienst, Dinsdagavond mede op een bijeenkomst welke 15 April j.l in de Bioscoopzaal van „De Oranjeboom" plaats vond. Deze week zijn de oud-cur sisten van de fruitteeltcursus bezocht door den heer Houter en zijn collega en hebben de resultaten, de verwachtingen verre overtroffen. Er is goed gesnoeid. Er wa ren percelen van 10-20 are en groter, hetgeen voor genoemde heren een ver rassing bleek te zijn. De heer Houter hoopte dan ook, dat men op deze wijze zou doorgaan en met hulp van de voor lichtingsdienst en de nodige studie, de fruitteelt op Texel zich zal uitbreden. Een drietal bijzonder mooie films wer den vertoond, w.o. de fruitteeltfilm, wel ke speciaal voor deze avond op het pro gramma stond. Wat een zorg wordt er in ons land aan het kweken van fruit be steed en met hoeveel succes! Een Zwit sers horloge, een kunstig voorwerp, wordt gemaakt, appels en peren groeien aan een boom, maar wat gaat er allemaal niet aan vooraf, voordat het fruit gecon sumeerd kan worden. In de tweede film werd propaganda ge maakt voor de bestrijding der ratten. Er wonen 9 millioen mensen in Nederland, maar er zijn ook wel 9 millioen ratten, die Voor millioenen guldens schade ver oorzaken. Een krachtige bestrijding is dan ook gewenst. Naast de ratten dienen ook de muizen verdelgd te worden, daar ook deze enorm veel vernielen. De derde en laatste film was de inun datie op Walcheren. Wij werden hierbij weer herinnerd aan de verschrikkingen van de oorlog, waarbij ook de provincie Zeeland zo zwaar getroffen werd. Allerwege zijn de boeren weer aan de arbeid gelogen, om het eiland weer pro ductief te maken en te ontzilten. De Landbouwvoorlichtingsdienst verleent hierbij alle medewerking. Het was een mooie avond, jammer, dat de belangstelling niet groter was. DEN BURG. Maandagavond 14 April, vond in Hotel „De Zwaan" de eerste R.K. Bridge-drive plaats. Er werd gespeeld aan 5 tafels. Onder leiding van den heer M. Idema, kon om half 9 de drive een aanvang nemen. De verwachtingen waren hoog gespannen en nadat de zenuwen tot rust waren gekomen, werd met veel enthousiasme gespeeld, zodat er spoedig een prettige stemming heerste. Het spel had een zeer vlot verloop, zo dat om ruim 12 uur de laatste spelers klaar waren. Daarna werd door den heer Idema de puntenuitslag bekend gemaakt. De uitslag was als volgt: le prijs N.Z., mej. Dora Schrama en de heer J. v. Sambeek; 2e. N.Z., de heren J Buisman en J. Zijlstra. le prijs O.Wka pelaan J. J. Tulp en de heer P. B. Riteco; 2e pr. O.W. de h.h. .W. Jas en J. v.d. Aak ster. Een troostprijs werd uitgereikt aan mej. L. v. Heerwaarden en den heer Op dam. Allen waren zeer voldaan en besloten werd om meteen een R.K. Bridge-club op REGELING PREMIE VOOR UITGEVOREN PERCELEN. Tengevolge van de uitvvintering van een groot deel van de tarwe en gerst, komt de zaaizaadvoorziening van deze gewassen voor de oogst 1947-1948 in gevaar. Teneinde te be werkstelligen, dat de landbouwers de uitgezaaide en gedeeltelijk uit- gevroren percelen tarwe en gerst in stand houden en deze als zaai zaad oogsten, zal een premie wor den verstrekt, opdat hieruit geen geldelijk verlies voor de landbou wers zal voortvloeien. In verband hiermede is besloten, dat voor de percelen wintertarwe van de rassen Juliana, Imperial HA, Staring C.B., Jubilé, Prins Hendrik en Alba, die als elite en-of origineel zaaizaad zullen worden geoogst, een premie werdt verstrekt van f 250, per ha. Voor wintergerst van alle rassen zal voor die percelen, die worden geoogst als elite en-of ori gineel zaaizaad, een premie worden gegeven van f 250,per ha. Voor de percelen wintergerst, die worden geoogst als le nabouw, resp. 2de en andere nabouw, zullen de premies f 150, resp. f 100,bedragen. Na goedkeuring van de Ned. Alg. Keuringsdienst, zullen bovenge noemde premies worden uitbetaald. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. te richten. Als bestuursleden weiden ge kozen de heer P. Riteco als voorz., en de heren Zijlstra en M. Idema, resp. als pen ningmeester en secretaris. Twee bestuurs- plaatsen werden opengehouden voor de dames. Er zijn nu 23 leden, w.o. 4 da mes. Wij hepen, dat er nog meerdere da mes zich zullen opgeven, heren zijn ook nog welkom Zij kunnen zich opgeven bij den secr.. Wilhelminalaan 1 en op de eerstvolgende bijeenkomst, die gehouden wordt op Maandag 28 April in Hotel „De Zwaan". Op het einde van deze geslaagde avond dankte kapelaan Tulp de aanwezigen voor hun opkomst en prettig spel en sprak de hoop uit, dat er "nog menig drf- ve gehouden zal worden. Tevens werden de gulle gevers der prijzen en de heer Idema voor zijn werk en leiding bedankt. OUDESCHILD. Woensdag 16 April her dachten Jacob Buys en Trijntje Buys te Oudeschild no 86 hun 50 jarig huwelijks feest. De bruidegom is geboren 1872 te De Cocksdorp en de bruid 27 Jan 1875 te Wieringerwaard. De laatste was 3a4 jaar oud toen zij met haar ouders van 't vas teland verhuisde naar de polder 't Noor den, waar wijlen Dekker een betrekking kreeg als molenaar. Deze functie meei be doeld als nevenbetrekking, daar het vis water wat er bij was hem meer inkom sten verschafte. Buys en zijn vrouw heb ben 2 j. le De Cocksdorp gewoond, waar het* beroep van visser werd uitgeoefend Dit werk doet Buys tot op de dag van he den nog. zij het in bescheiden mate. 't Noorden en het viswater daar trokken ook Buys aan en zo verhuisden zij in 1879 naar deze polder, waar de bruidegom ge heel zelfstandig de palingvissenj ter hand nam. Daarnaast assisteerde hij zijn schoonvader in de molen. Na diens over lijden werd Buys als molenaar benoemd, welke functie hij 20 jaar met alle eer heeft vervuld. Behalve molenaar en vis serman vervulde Buys ook nog de functie van steigermeester v d. gemeente en sluis wachter v. de dertig polders, Eierland en Waalenburg. Al deze baantjes gaven geen groot inkomen, zodat de visserij er wel terdege bij moest. Op 58 jarige leeftijd moest Buys zijn functie als molenaar en sluiswachter er aangeven omreden dal zijn hart het te kwaad kreeg, gelukkig niet van ernstige aard. Verder is de bruidegom gezond van lijf en leden evenals zijn pientere vrouw die er nog niet tegenop ziet een paar uur te wandelen ,b.v. naar 't Noorden, waar zij zoveel mooie jaren samen hebben door gebracht Uit het gesprek dat'wij met Buys had den bleek ons, dat hij in 't Noorden ook veel belangstelde in de vogelstand. Heel wat scholieren en andere liefhebbers w.o. J. P. Strijbos. had Buys in de polder als gids gediend. Dat er na 19 April geen kievitseieien meer geraapt mogen worden, vond Buys kinderachtig, als men weet, dat dc kievit 4 broedsels kan voortbrengen Het gezin van Buys was niet groot daar zij maar één dochter hebben, die in Am sterdam getrouwd is, ook deze heeft maar één nakomeling, zodat er maar weinig kinderen zijn in de familie. Van talrijke zijde mocht het bruidspaar blijken van belangstelling ondervinden waarbij vele bloemen en planten de tolk waren. Zij wonen nu al weer 17 jaar in „Skil". waar Buys reeds 16 jaréft~zitting heeft in de Ned Herv. kerk als ouderling. Het feest is Woensdag met de familie en vele bekenden op een prettige wijze gevierd in „Bosch en Duin" bij de Den nen. Wij feliciteren het echtpaar vanaf deze plaats en hopen, dat zij ook hun diamanten bruiloft nog zullen beleven. Z 70N. MAAN EN HOOGWATER De zon komt 19 April op om 4,57; on der om 7,03. Maan: 21 April N.M.; 27 April E.K. Hoog water ter rede van Texel: 19 April 8,45 en 9,01 20 April 9,18 en 9,35. 21 April 9,51 en 10,07. 22 April 10,24 en 10,42. 23 April 11,01 en 11,20. 24 April 11,40 en 25 April 0,02 en 0,24. MIDDENSTAND. HET VEGEN VAN SCHOORSTENEN. Burgemeester en Wethouders vestigen de aandacht op art. 173 van de Algemene Politieverordening welke luidt: „De ge bruikers der percelen doen elk hunner schoorstenen ten minste eenmaal in het jaar en wel in de maandeh April of Mei vegen. Bakkers, smeden en anderen, die ander of meer vuur gebruiken, dan voor huis houdelijk gebruik ncdig is, moeten dc schoorstenen, welke voor hun bedrijf die nen, iedere drie maanden doen vegen, als in Maart, Juni, September en December. Van het bepaalde in dit artikel zijn uitgezonderd schoorstenen, welke niet meer dan twee maanden van het verlopen jaar gebruikt zijn." Texel. 16 April 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, Mr G D REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER EEN BEKEND TEXELAAR OVERLEDEN. DEN BURG. Maandag j.l. is alhier overleden in de ouderdom van ruim 83 ja ren, de heer P. Lieuwen. een ingezetene, bij velen wel be kend. Lieuwen was voorheen bestellér bij de PTT. Per 1 Sept. 1923 ging hij, na 37 jaar trouwe dienst, met pensi oen. Bekend van hem is. dat hij in deze functie al bestellende en lopende langs de tuimvalletjes, zijn rol leerde als lid van de rederijkerskamer „U.D.I." Na de oprichting van het Begrafenis fonds „V.I.O.D.", in 1893, trad wijlen den heer Lieu\yen na een paar jaar als lid toe. In 1897 werd hij tot secr. benoemd, welke functie hij op voorbeeldige wijze tot 1940 heeft vervuld. In 1937 herdacht Lieuwen zijn 40-jarig jubileum als secre taris van V.I O D De begrafenis heeft gistermiddag plaats gevonden, waarbij talrijke personen te genwoordig waren Dat hij ruste in vrede. D. KEIJSER Szn. OVERLEDEN. DEN BURG. Nog een Texelaar van de' oudere generatie is overleden, t.w. de heer D. Keijser Szn., die ook deel heeft uitge maakt van het bestuur van het Begrafe nisfonds „V.I.O.D." In 1920, na het over lijden van den heer A. Langeveld Pzn., directeur van „V.I.O.D.", volgde wijlen de heer Keijser hem op. welke functie hij tot 1933 heeft waargenomen. Ook hem wensen wij de eeuwige rust toe. FEESTAVOND DAMCLUB. DEN HOORN. In „Loodsmanswèlvaren werd door de Damclub van Den Hoorn, vorige week. Vrijdagavond, een feest avond gehouden. Voorz. I. Boon riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder aan de dames, die waren meegekomen Er werd een damwedslrijd gespeeld met gongslag, welke twee uur duurde. Voor de winnaars waren er mooie prijzen beschikbaar gesteld Dc avond werd verder gevuld met zang en voordrachten. Ook koffie én gebakjes ontbraken niet. Gezien dc behaalde suc cessen in de Texelse damcompetitie was er wel reden tot feestvieren. Het werd een echt kampioensfestijn. De voorzitter dankte de spelers voor hun prestaties, in het bijzonder de heren P. Kok Czn en M. Hoog, die beiden veel voor de vereni ging hebben gedaan. Spr. hoopte, dat meerdere leden zullen toetreden tot de club. De heer S. Lap Dzn. werd dit jaar kampioen in afd. 1 en P. Kok Pzn in afd. 2. Het geheel was een uitstekend ge slaagde avond KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Commu nie ondA- alle Missen en om 7 en 9 uur. Lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur (Woensdag niet om 7. doch om 6 uur, Donderdag geen Mis om 7 uur.) Communie vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook 6,30 u. Maandag: ook H. Mis om 9 u. Dinsdag: 8 u. gez. Requiem voor alle overl. der Doodceel. Woensdag: geen H. Mis in Den Hoorn. 9.30 u. gez. huwelijksmis. 7,30 u. Jozeflof. 8 uur jon®emannencongr Donderdag: 8 u H. Mis in Oosterend 9.30 u. gez. hu welijksmis. 8 u. jongedamescongr. Vrij dag: 8 uur H. Mis in Den Hoorn! 3,30 u. biechtgel. v. schoolkinderen. Zaterdag: 4- 8 uur biechtgel, op hele uren. 45 u. rozen krans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1