na Nieuwe bonnen Texels Fanfare gaf Openingsconcert in de nieuwe muzieknis. V Als U wat koopt, betaal dan subiet. Uw winkelier heeft dok geen crediet. ATERDAG 10 MEI 1947 60c JAARGANG. No. 5714 COURANT eestelijk leven. e jeugd in Duitsland Een bescheiden klop op de deur van jjn hotelkamer. De vorige avond maakte ik in de por- ?rsloge een telefonische afspraak over n samenkomst met studenten en toen ik at in de nacht terugkeerde, wachtte de irtier mij op: ik hoorde u een afspraak aken. Hier werkt ook een student. Hij zou o graag willen spreken. Waarom niet? Men moet net, zwervend >oi Duitsland, van toevallige, vluchtige ilmoetingen hebben. Hij kwam Even later, in de verlaten eetzaal, ver- Ide hij mij. zijn geschiedenis. Het is het haal van vele jonge mensen in Duit- nd een verhaal van weinig woorden, rte, uitgestoten zinnen, maar ze laten een blik slaan in afgronden van men- Hjk leed. een aaneenschakeling van te- irstellingen en kapotgeslagen illusies; verder Het karakteristieke ge- ar van een door en door ziek mens, die leen nog maar gelooft in het fatum en wie men geen vat krijgt. Zoon van een grootgrondbezitter, er- ins in Silezië. Silezië Het flitst door je heen: daar 'q nu de Polen: de bezitters zijn bezitlo- geworden, de zwervende paupers van ;t na-oorlogse Duitsland. Hij heeft even de verwondering ge leurd en hij knikt: wij bc-zitten niets eer. Een jonge kerel, ik schat hem op een iar of 25 maar zijn jeugd is ver- Jirompeld Student - bijna afgestu urd landbouweconomie. Natuurlijk, ant hij zal straks het bezit van zijn va- er beheren. Toen kwam de oorl g zijn dienst als fficier Rusland en de eindeloze step- i Kaukasus Stalingrad. Als hij het woord uitspreekt: Rusland, omt er iets benauwend-angstigs in zijn gen en zijn verdere verhaal krijgt het .'jaagde van iemand, die zich achter- )lgd waant. Er is maar één woord voor: ussenpshyehose. Waarom is hij" bij fnij gekomen? Enkel q mij duidelijk te maken, dat de propa- anda van Goebbels en de zijfcen haar erk heeft gedaan? Dan zegt hij: ik heb et zelf gezien en in het Westen weet men iet wat daarginds gebeurt! Het is, alsof ij het me wil toeschreeuwen: ze komen i jullie wilt het niet zien! Er is meer. Deze jongen is inderdaad ergiftigd door de propaganda. Zij heeft ch als een poliep aan hem vastgezogen i nu hij, uit zijn land en var. zijn bezit- ngen verjaagd, in een verre stad, waar iemand hem kent, als hulp van een ho- ilportier zijn kost moet verdienen, de reerlegging van de propaganda, die zijn ?lcof werd, ondergaat, terwijl hij nie- land ter verantwoording kon roepen, Ja, nu is er een buitenlander, van wie ïen gezegd heeft, dat hij met jonge men en contact zoekt. Ben ik op dit ogenblik een vooruitge- :hoven post van hen, die zich het lot van ezc losgeslagenen pogen aan te trekken? Wat moet ik met hem beginnen? Uitgestrekte handen Wie zal die hand vatten, wanneer wij et niet doen? Was er op al die ogenblikken een voor- itgeschoven post, die op een gegeven genblik kwam te staan tegenover een lan, die hem de vraag stelde: Hoe is het i Holland? Zo maar, zonder enige inleiding. Is er en kerk in Holland, waarin tegelijk be- ieling en verantwoordelijkheid leeft? Wij 'eten van niets. Wilt u er mij van ver- 'llen? Het was een jonge predikant, ergens i het Ruhrgebied en zijn naam is mij ntschoten Het doet er ook met toe. Hij vertelde mij van zijn jeugd in zijn latgebrande land. De jongens en de teisjes, die in H. J. en B. D. M. tot op et merg zijn verpest en voor wie het (ven nu alleen nog maar betekent: puin, onger, koude en zwarte handel En een raagteken. De jonge kerels, die door de wereld wierven Vrijbuiters waren zij, wereld- eroveraars. En nu zijn zij teruggekeerd, hun land bezet, en is de stad verwoest. De jonge predikant zegt: Wij proberen en op te vangen. De kerk heeft nieuwe logelijkheden en grote kansen. Wij ver- amelen de jonge mensen en als het mo- elijk is, brengen wij hen tijdens een eek-end samen in een kamp even uit e ellende, die te drukkend is, dan dat )en over iets anders zou kunnen spreken, an over die ellende. Hebben zij geen vra- en? Ze zitten boordevol. In deze andere ngeving komen ze los. We behoeven niet an te komen met diepzinnigheden, want 'aar hechten ze toch geen waarde aan. Iet leven van iedere dag heeft de sim-' «kte contouren gekregen. Het gaat er nu naar om. in het ongedwongene van de 'ingang vat op hen te krijgen. Ja, dat lelukt wel. -laar vertelt u mij van Holland? Vij weten niets. Ik heb hem geantwoord: Het is mis- chien beter, dat ik ;n Holland van u vertel Van de uitgestrekte handen van jonge nensen, die ieder houvast hebben verlo- en. Zouden wij onze handen niet naar 'en uitstrekken en de hunne grijpen9 Christus' wil ZON. MAAN EN HOOGWATER De zon komt 10 Mei op om 4.53; onder 'in 8,20. Maan: 13 Mei L.K., 20 Mei.N.M. Log water ter rede van Texel: 10 Mei '"2 en 0,40. 11 Mei 1,— en 1,21. 12 Mei M en 2,08. 13 Mei 2,36 en 3,07. 14 Mei '14 en 4,25. 15 Mei 5,07 en 5,46. 16 Mei >,20 en 6,49 voor het tijdvak van 11 t.m. 24 Mei 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (serie C) C-01 brood is 800 gram brood C-02 brood is 400 gram brood C-01 boter is 125 gram boter C-02 boter is 250 gr. boter, margarine of 200 gram vet C-01 melk is 4 liter melk C-03, C-05 melk is 7 liter melk C-01 vlees is 100 gram vlees C-02 vlees is 300 gram vlees C-01 algem. is 200 gram kaas C-02 algem. 2 eieren C-03 algem. is ongev. 225 gr. huishoud zeep of 90 gram toiletzeep C-01 res is 125 gr. marg. of 100 gr. vet C-03 res. is 1600 gram brood C-04 res. is 125 gr. marg. of 100 gr. vet C-05 res. is 200 gram kaas C-06 res. is 800 gr. brood C-07 res. is 125 gram boter Bonkaarten KD, KE 705 (serie C) C-ll brood is 800 gram brood C-ll boter is 250 gram boter C-12 boter is 125 marg. of 100 gram vet C-13, C-15 melk is 12 liter melk C-ll, C-12 vlees is 100 gram vlees C-ll algem. is 100 gram kaas C-12 algem. is 2 eieren C-13 algem. is ongev. 225 gr. huishoud zeep of 90 gram toiletzeep C-13 res. is 800 gram brood C-16 res. is 500 gr. rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits C-17 res. is ongev. 225 gr. huishoudzeep of 90 gram toiletzeep Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 706 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken (serie C) C-21 brood is 800 gram brood C-21 boter is 250 gram boter C-22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet C-21 melk is 5 liter melk C-21 vlees is 300 gram vlees C-22 vlees is 100 gram vlees C-21 kaas is 200 gram kaas C-21 eieren is 5 eieren Op 14 Mei zullen bonnen worden aan gewezen voor suiker, versnaperingen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reedo rp Vrijdag 9 Mei 1947 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 12 Mei a.s. mag worden ge kocht. De niet-aangewezen bonnen van de serio B kunnen worden vernietigd. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 707, Tabaks- en- of Versnaperingskaarten 707, Brand- stoffenkaarten TA 707. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Te Oosterend in de o.l. school: Op Maandag 12 Mei 1947: 9-10 alleen zelfverz. wijk O letters A Boog. 10-11 alleen zelfverz. wijk O letters BoonDek. 11-12 alleen zelfverz. wijk O letters DuinHaar. 1-2 alleen zelfverz. wijk O letters HalsKoop. 2-3 alleen zelf verz. wijk O letters KuipRoe. 3-4-al leen zelfverz. wijk O letters RooVi. Op Dinsdag 13 Mei 1947: 9-10 alleen zelfverz. wijk O letters V! Z. 10-11 geen zelfverz. wijk O nrs 150. 11-12 geen zelfverz. wijk O nrs 51-100. 1-2 geen zelfverz. wijk O nrs 101-150. 2-3 geen zelfverz. wijk O nrs 151 en hoger. Te Den Burg op het Distributiekantoor. Op Woensdag 14 Mei 1947: 9-10 alleen zelfverzorgers Den Burg, letters AC. 10-11 alleen zelfverz. Den Burg, tetters DG. 11-12 alleen zelfverz. Den Burg, letters HKeij. 1,30-2.30 al leen zelfverz. Den Burg, letters KieR. 2,30-3,30 alleen zelfverz Den Burg S Witte. 3,30-4,30 alleen zelfverz. Den Burg, letters WijZ. Medegebracht moeten worden alle stam kaarten van de gezinsleden met inlegvel len G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse bonnen 705 mogen niet worden aangeno men), ingevuld en ondertekend aanvraag formulier brandstoffen TA 707, restant brandstoffenkaart T 606, waaraan bon 72 BV Mannelijke personen, geboren in 1929 of eerder hebben keuze tufcsen een tabaks-, tabaks-versnaperingskaart of versnaperingskaart; vrouwelijke personen geboren in 1929 of eerder, hebben keuze tussen tabaks-versnaperingskaart of ver snaperingskaart; alle andere personen ontvangen eën versnaperingskaart. Men wordt verzocht toe te zien, dat alle stam kaarten voorzien zijn van een groen TD- zegel, daar anders geen bonkaarten mo gen worden uitgereikt. Men wordt ver zocht op de aangegeven tijd de kaarten te komen halen. (Publ. no. 41). LUIERBONNEN. A.s. en jonge moeders, die tussen 1 Oct. 1946 en 1 Febr. 1947 een bon hebben ontvangen voor 6 of 9 luiers, kunnen nog t.m. uiterlijk 17 Mei a.s. op door de distri- butiedienst bekend te maken dagen, resp. een bon voor drie luiers op aanvraag in ontvangst nemen. Na 5 Mei a.s. zullen aan a.s moeders dcor de distributiedienst geen bonnen C 82 voor 12 luiers meer worden uitge reikt. Met ingang van die datum zullen alle soorten luiers verkrijgbaar zijn tegen inlevering van 4 speciale of textielkaart- punten per stuk. In verband hiermede zullen na 5 Mei aan a.s. moeders in plaats van bonnen v. 12 luiers speciale textielpunten voor het zelfde aantal worden verstrekt. De bon nen art. J (9 luiers), B 081 (6 luiers), AC (3 luiers), C 82 (12 luiers), behouden hun geldigheid, doch moeten vóór 31 Mei a. s. bij de winkelier zijn ingeleverd. Ondanks de minder gunstige weersge steldheid kon het openingsconcert van net Texels Fanfarecorps, Dir de heer A. J. Vonk, op Maandagavond j.l. doorgang vin den. Hoewel het nog koud was, regende het gelukkig niet. Van de zijde van de burgerij bestond grote belangstelling voor dit concert, al waren er kleine kinderen aanwezig, die al in hun bed'moesten liggen. De officieele overdracht. De officieele overdracht van deze zo mooie muzieknis, een sieraad voor de ge hele gemeente, vond plaats bij monde van burgemeester Rehorst, die het volgende zeiae: Dames en heren, leden van Texels Fanfarecorps. Thans is hel moment aange broken waarna allen de laatste maanden verlangend hebben uitgezien, opdat deze muzieknis overgedragen kan worden aan Texels fanfare. Wij leven in historische dagen, Zaterdag hebben wij de dag gehad LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders van Texel brengen belanghebbenden het volgende in herinnering. De grote lammerenmarkten zullen dit jaar worden gehouden op Maandag 19, en Dinsdag 27 Mei en Maandagen 2, 9, 16 en 23 Juni. De toelating tot deze markten geschiedt byzondere gevallen uitgezonderd, alleen wanneer vooraf de nodige hokken zijn besproken. Daartoe zal gelegenheid bestaan a. ter gemeente-secretarie op alle werk dagen, uitgezonderd marktdagen, van 9 tot 12,30 uur. b. op de marktdagen van 9 tot 13 uur aan de kiosk op of nabij het marktterrein. c. ten Raadhuize des Zaterdagsavonds van 19 tot 20 uur. Verzocht wordt bij het bespreken van lammerenhokken met gepast geld te be talen. Aangiften na Zaterdagavond 20 uur ontvangen voor de markt van Maandag ó.a.v., worden niet meer ten uitvoer ge bracht, Het vee kan ter markt enkel worden aangevoerd tussen 8 en 10 uur; dit dient te geschieden door de Parkstraat, met dien verstande, dat tele Parkstraat niet anders bereikt kan worden dan door de ingang bij de Weverstraat. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het niet toegestaan is de lammeren te mer ken met teer. Texel, 7 Mei 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester. REHORST De Secretaris, P BEEMSTERBOER AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS Burgemeester en Wethouders van Texel, herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van het besluit bevolkings boekhouding (staatsbl. 1936, nr. 342) 0.m. inhoudende 1. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der be volkingsregisters; 2. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor on bepaalde tijd als regel zijn nachtrust te genieten; 3. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder -2. vermelde bijzondere voor schriften gelden; 4. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het be volkingsregister moet worden afgevoerd; 5. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het be volkingsregister moeten worden aange bracht. Voorts, in verband met het bovenstaande, a dat aangifte van vertrek uit of van ver huizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet geschieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresveran dering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin) b. dat overtreding van de wet wordt ge straft volgens de wet; c. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevol kingsregister gelegenheid bestaat van 9 tot en met 12.30 uur ter gemeente-sec retarie. Met het oog op de twaalfde volkstelling op 31 Mei 1947 dient bij vestiging in en vertrek uit dan wel verhuizing binnen de gemeente, de verplichte aanmelding, resp. aangifte, zo spoedig mogelijk plaats te hebben. Texel, 7 Mei 1947. De Burgemeester. REHORST De Secretaris P BEEMSTERBOER. OPSLAG GEVELD NAALDHOUT De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening bij zijn beschikking van 21 April 1947, nr. 3010-121, Afd. 4, heeft goed gevonden, dat ter bestrijding van de dennenscheerder voor het tijdvak van 15 Juni tot 1 Aug. 1947 algehele ontheffing te verlenen van het verbod om tussen 15 Mei en 1 Aug ge veld naaldhout te laten liggen of opgesta peld te houden, doch zulks alleen voor zo ver dit hout dient voor vangstammen. Texel, 6 Mei 1947. De Burgemeester van Texel Mr G. D. Rehorst van stilherdenken en herdachten wij het leed, dat door de oorlog over ons land ge komen is. Gelukkig dat de mens zich op heft door een bepaalde kracht en gaat bouwen aan de toekomst van zijn leven Wii moeten de overdracht van deze mu zieknis zien als een symbool en hoop, ten einde te kunnen bouwen aan een betere en blijdere toekomst. De bevolking is ver heugd, dat deze muzieknis nu wordt over gedragen aan Texels fanfare. Texels fan fare toch. staat zovele malen in het mid delpunt der belangstelling Ik hoop dat Texels fanfare nog veel mag musiceren in deze muzieknis en dat deze nis in het mid den mag staan van het culturele leven van ons dorp. Spr. uitte verder de wens, dat ook de andere muziek- en zangvereni gingen zich geroepen zullen gevoelen er gebruik van te maken, om ook hun bijdra ge te leveren aan dit culturele leven. Het is een verlossing, dat het moment nu daar is. daar het voor het bestuur van Texels fanfare e.a. die er mee te maken hadden, verscheidene slapeloze nachten heeft opge leverd. Met de wens, dat Texels fanfare en de bevolking van Den Burg en geheel Texel er vele jaren lang genoegen van zullen beleven, verklaarde spr. de mu zieknis officieel voor ingewijd, (applaus) Woorden van dank De voorzitter van Texels fanfare, de hr. Jac. Schrama sprak als volgt: Burgemees ter, genodigden, dames en heren. Het is vandaag de nationale feestdag voor heel ons land, doch voor Texel is het een dub bele feestdag. Een lang gekoesterde wens is thans in vervulling gegaan. Wij aan vaarden de overdracht met grote vreugde en dankbaarheid. Deze muzieknis heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen, Spr. bracht alle hulde aan de ontwerper, de hr Tiessen, Dir. van gem. werken, te meer daar gebleken is, dat deze nis, vol gens deskundigen op musicaal gebied, aan de gestelde verwachtingen zal voldoen In 't bijzonder dankte spr. burgemeester Re- horst, die het initiatief tot bouwen heeft genomen Als wij niet het voorrecht had den, Burgemeester Rehorst in ons midden te hebben, had deze muzieknis er niet ge staan. Dank ook aan het gem. bestuur, de burgerij van Texel en verder aan de aan nemers en hun personeel. In een korte tijd is deze nis als het ware uit de grond ge stampt, opdat er voor het a.s. muziekcon cours gebruik van gemaakt zal kunnen worden. Er is een gedenksteen als een blijvende herinnering, hierop staat: Geschonken door het gemeentebestuur en De Burgerij van Texel aan Texels Fanfa recorps, 7 September 1946. Wel met enige schroom, aldus spr. wordt dit door ons aanvaard, het beklemd ons een beetje, dat Texels fanfare met zijn be scheiden krachten hier gebruik van zal maken. Spr deed dan ook 'n beroep op de andere verer eveneens in te musi ceren. (Wij hopen dat dit inderdaad zal gebeuren, redactie). Als de verenigingen, door het gebruik maken van de nis op een hoger muzikaal niveau zullen komen, zal deze nis zeker aan haar doel beantwoor den. waarvoor zij gesticht is. Mijnheer de Burgemeester, wij zullen nu voor het eerst onze muziek vanaf deze plaats laten horen. Het programma is in overeenstemming gebracht met het bvzon- der karakter van deze dag. aldus eindigde de heer Schrama. Het Concert Begonnen werd met ons volkslied, dat door de aanwezigen, staande werd aange hoord. Het tweede no., dat evenals het eerste uitstekend gespeeld werd, was Wilt heden nu treden, ook zeer go?d passende bij het karakter van dit openingsconcert De Acoustiek De eerste indruk, is doorgaans de beste Zo was het ook hier. De acoustiek is heel goed, hetgeen niet alleen kortbij te horen was, doch ook verder dan in het park. Het corps zat nu wat achteraf en zal bij een andere opstelling nog wel blijken, of er iels te verbeteren is aan de acoustiek. De verlichting bleek nog niet v.d volle 100 pet. in orde te zijn, doch ook hieraan wordt aandacht besteed. Op het programma stonden ook nog 2 concoursnummers n 1. Bella Bianca, ou verture van J. Watelle verplichtnr en de ouverture Neron als vrijnr.. Verder nog enige vaderlandse liederen en populaire marsen. Het laatste nr. waarvan ook een mooie uitvoering werd gegeven was, Am- brosiaans Lofzang van E. Gebhardt. Onze mening is, dat het corps bij seri eus repeteren nog veel kan bereiken Mogelijk kan het ledental nog wat worden opgevoerd. Voor de oorlog speelde het corps in een der hoogste afd. Waarom zou dit in de toe komst ook niet mogelijk zijn? Wij hopen dan ook, dat het corps op het a.s. muziek concours een goed figuur mag slaan. Onder de aanwezigen was ook de oud dir. de heer Dol uit Den Helder, die spe- ciaal/voor dit openingsconcert naar Texel was gekomen Er is door het publiek aan dachtig geluisterd, dank zij ook de mede werking van de Dolitie, die er niet tegen op zag de mensen onder het spelen te waarschuwen, dat zij niet op een hinder lijke wijze heen en weer moesten lopen. Zo is dan dit eerste concert achter de rug als een ernstige poging het culturele leven op ons eiland omhoog te brengen. Dat men hierin mag slagen is onze op rechte wens. Op één ding willen wij nog wijzen en dit is, dat wij de muzieknis in de bescher ming van allen aanbevelen, opdat zij niet beschadigd worde door krassen, namen e.d. Wij kunnen er allen aan medewerken dit te voorkomen. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. MEDEDELING. In verband met de Hemelvaartsdag, verzoeken wij onze adverteerders de adv. voor het nr. van Zaterdag 17 Mei, vóór Donderdag 15 Mei in te zenden. Voor la ter ingezonden adv. kunnen wij niet in staan, dat deze geplaatst worden. Dit geldt eveneens voor predikbeurten. Pre dikbeurten voor de diensten op Hemel vaartsdag zullen wij opnerjjen in ons blad van a.s. Woensdag. Opgave hiervoor a. s. Maandag. Redactie cn administratie. kalmeeren zenuwen a DE HERDENKINGSDIENST IN DE R.K. KERK TE DEN BURG. Men schrijft ens hierover het volgende: Zondagavond was er in de R.K. kerk een herdenkingsdienst voor de gevallenen. De Z.Eerw. Heer Pastoor Gossenhoven celebreerde een plechtige samenkomst, geassisteerd door kap Tulp en kap.v. Wel. Z.Eerw. heer pastoor sprak in zijn re de o.m. het volgende uit: nl. dat de dag bladen onlangs aangaven, de cijfers van i enduizenden gesneuvelden en dat de laatste gedachte van hen, welke op het veld van eer vielen, ongetwijfeld waren: ,,ik heb mijn plicht gedaan ten opZichte van God en van het Vaderland". Z.Eerw. wees verder op de grote getale aanwezige gelovigen, welke het kerkgebouw vulde, en dat het nu onze plicht is, ten op zichte van hen die vielen, hun nu te steunen met ons gebed. Ongeacht vriend of vijand, zij allen vielen in de strijd of door de bezetting. Hierna werd door de aanwezigen gezamenlijk het rozenkrans gebed gebeden voor hen die vielen. Daarna werd de kerk tot in alle hoeken verlicht, de rouwgewaden wisselden voor de feestgewaden en er volgde een plechtig danklof om God te danken voor de ons vóór 2 iaar terruggegeven bevrijding. Door het r.k. kerkkoor werden met veel overgave de volgende liederen gezongen: ter ere van de gesneuvelde: Jesu sal- vator Mundi en Diës Irae, uit de Mis voor overledenen voor 3-stemmig mannenkoor van P J Jos. Franken. En als dank voor de bevrijding" Magni ficat; Te Deum, volkszang: Domine Sal- vum fac, van A Giesen; Tantum Ergo, van Jansen. VER. VAN OUDLEERLINGEN L. L. SCHOOL, TEXEL Op 14 Mei a.s. heeft de Alg. Voorjaars vergadering plaats. De agenda vermeld een reeks belangrijke punten. Alle deel nemers van de stalwedstrijd worden ook deze avond verwacht. Verder alle die er belang in stellen, hartelijk welkom op de ze avond. De zuivel consulent Ir. Verschoor zal actuele onderwerpen behandelen op ge bied van zuivel o.a. over het naar kwali teit uitbetalen van de melk. Ook zal hij spreken over stalhygiene. M.J.W. WIJZIGING MARKTDAGEN. De wekelijkse slachtveemarkt te Scha den wordt in verband met Hemelvaarts dag in plaats van op Donderdag 15 Mei gehouden op Woensdag 14 Mei a.s. De wekelijkse slachtveemarkten te Alkmaar en Amsterdam benevens de overname van nuchtere kalveren te Haarlem door de fa. E. J. Booy en te Uithoorn door de N.V. Uithoornse Baconfabrieken worden in verband met 2e Pinksterdag in plaats van op Maandag 26 Mei gehouden op Dins dag 27 Mei a.s. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Zaterdag: 9,15 Sibelius programma (I) 13,50 Reportage: Eng.-Rest van Europa (I) 20,20 De organist Reginald Foort weer in Nederland (I) 20,20 Nabeschouwing: Ned.-Rest v. Euro pa (II) 21,15 ,,Dat is de lente" (I) KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en O'end om 7,30 en 10 uur, in Den Hoorn om 10 uur. Biechlgel. van 7-7,30. Communie on der alle Missen en 7 en 9 uur. Lof om 7 u. Deze week. Missen om 7 en 8 uur. Com munie vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook om 6,30 üur. Maandag ook een Mis om 9 uur. Woensdag: Geen Vas tendag. 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Des avonds voor en na het lof biechtgel. Geen congr. Donderdag Hemelvaartsdag. Mis- f.en in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur, in O'end om 10 uur. Om 7 uur lof. Vrijdag: 3,30 u. biechtgel v. school kinderen. Zaterdag 5-9 biechtgel.. 7,30 lof.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1