Distributienieuws S.V. Texel jubileert Programma Volksspelen lOENSDAG 14 MEI 1947. 60e JAARGANG. No. 6115 TEXELSCHE COURANT UITREIKING ensiniddelenkaarten 707, Tabaks- cn- jf Vcrsnaperingskaarten 707, Brand- stoffcnkaarten TA 707. 3p onderstaande data worden bovenge- emde kaarten uitgereikt, fe Den Burg op het Distributiekantoor 3p Vrijdag 16 Mei 1947 )-10 alleen zelf verzorgers wijk B let- sABoe. 10-11 alleen zelfverz. wijk B Iters BouHee. 11-12 alleen zelfverz. Y B letters HinI. 1,30-2,30 alleen fyerz. wijk B letters JKoog. 2,30- D alleen zelfverz wijk B letters Koorn loe. 3,30-4,30 alleen zelfverz. wijk B, ters SchaVee. fedegebracht moeten worden alle slam- arten van de gezinsleden met inlcgvel- G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse onen 705 mogen niet worden aangeno- n), ingevuld en ondertekend eanvraag- mulier brandstoffen TA 707, restant indstoffenkaart T 606, waaraan bon BV. Mannel ij ké personen, geboren in of eerder hebben keuze tussen een aks-, tabaks-versnaperingskaart of snaperingskaart; vrouwelijke personen xtren in 1929 of eerder, hebben keuze ;en tabaks-versnaperingskaart of ver- iperingskaart; alle andere personen vangen een versnaperingskaart. Men dl verzocht toe te zien, dat alle stam- irten voorzien zijn van een groen TD- jel, daar anders geen bonkaarten mo- worden uitgereikt. Men wordt ver- :ht op de aangegeven tijd de kaarten te nen halen. (Publ. no. 42). LAMMERENMARKTEN lurgemeester en Wethouders van Texel itigen er de aandacht van belangheb- iden op. dat de aanvoer van vee tij- is de lammerenmarkten uitsluitend g plaats vinden door de Parkstraat. [Texel, 12 Mei 1947. Burgem en Wethouders voornoemd Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTEkBOER, Secretaris. lANDVERZEKERINGBELASTING. ïelanghebbenden worden er aarc her- erd, dat hun aangiftebiljet brandver- :eringsbelasting ten spoedigste, in ieder al vóór 21 Mei a.s.. naar waarheid nt te worden ingevuld, waarna het on- tekend moet worden teruggezonden. Iet niet voldoen aan dit voorschrift worden gestraft met hechtenis van hoogste twee maanden of geldboete ten hoogste driehonderd gulden, texel, 14 Mei 1947 jgemeester en Wethouders-van Texel, De Burgemeester, VTr O n RFTTORST De Secretaris. P. BEEMSTERBOER NIEUWS VAN HET MUZIEKCONCOURS. V. TESO heeft de zaak weer goed egeld voor het a s. concours. Er zullen e boten tegelijk varen, waarop de ver tillende deelnemende corpsen van de rkant zullen kunnen worden verdeeld, en ander belooft een feestelijke in- ht te Oudeschild te worden, laar men ons verder mededeelt, zal het ifarecorps D.E.K. van Den Hoorn op concours gedirigeerd worden door de ir op ons eiland welbekende heer Joh. wegens ziekte van een der leden, lke nu door den heer U. Bouwsma (di- :teur) zal worden vervangen DO/EVA ARS BIJ WAALENBURG. ripr ons werd medegedeeld, waren er e week nabij het watergemaal te jnburg 5 ooievaars te zien. Voor zo ons bekend is, komt dit hier weinig >r, daar de ooievaar hier zelden broedt. MARKTBERICHT degedeeld door de Coop. Veeafzetver. Mei 1947. Varkens. Gemakkelijk te atsen. Verschillende berichten doen moeden, dat de slagersstichtingen zich t houden aan de maximumprijs. Toch ft de nodige doorzichtigheid hiermede icht worden genomen, reeds meerdere len wezen wij op de mogelijkheid van !aag gewicht uitbetalen, waardoor de oge prijs weer wordt uitgeschakeld iggen waren iets duurder. Waarschijn- heeft ook hier het mooie weer invloed inen: Prijs iets lager, de notering voor en Z.-Holland is 3 ct. per kg, niet in- ïepen de provisie (1 cl.) kbruiksvee. Aanvoer iets minder dan ige week. Prijzen waren aanmerkelijk ier. Ook hier de invloed van het gun- le weer. Schapen: De lammerenhandel int te komen. Prijzen van f 28, ■en iets hoger. Overhouders iets meer ag. AANVRAGEN GEDETINEERDEN. fet Kringbestuur van de Stichting v.d. idbouw te Texel, vestigt de aandacht belanghebbenden op de noodzake nd. dat zij die gebruik wensen te ken an gedetineerde arbeidskrachten de a.s. verpleging van hun bieten of 'r andere werkzaamheden, welke onge- gelijktijdig plaats dienen te vinden, e werkkrachten dienen aan te vragen r Zondag 18 Mei a.s. bij de voorzitters diverse sub-commissies. EN FILM OVER DE NOORD- EN ZUIDHOLL. REDDINGMIJ. 'UDESCHILD. Op uitnodiging van de serijver. D.E.T.V., zal binnenkort in -Eigen Gebouw" een film vertoond den over de N - en Z.-Holl. Redding- schappij, terwijl Coen Bot zal spre- Aanvankelijk zou dit Zaterdag a. s. its hebben, maar vanwege de feeste nden is de avond een of twee weken esteld. Let daarom op nadere aankon den van deze bijzondere avond. DE ORGANISATIE VOOR DE KRAAMVERZORGING. Naar aanleiding van het ontstellend en onrustbarend tekort aan deskundige kraamhulpkrachten in onze gemeente, heeft het bestuur van de afd. Texel van het Witte Kruis besloten, zich te belasten met het stichten van een Kraamcentrum in deze gemeente. Hoe werkt een Kraamcentrum en wat heeft liet aan te bieden: 1. Leerlingen worden opgeleid tot kraamverzorgsters met rijksdiploma. 2.Aan kraamvrouwen in d^ze gemeen te wordt voor 10 tot 14 dagen hulp ver leend, door middel van de a.s. gediplo meerde onder controle van de docente van het Centrum. 3. Alle gediplomeerde kraamverzorg sters zijn aangesloten bij het bemidde lingsbureau, uitgaande van het Kraam centrum binnen welks rayon zij woonach tig zijn. 4. Bij het Bemiddelingsbureau kunnen aanvragen voor kraamhulp, persoonlijk of schriftelijk door a s. moeders, woonachtig in het centrum, dus in deze gemeente, worden ingediend. Aan het hoofd van het Centrum staat een verpleegster-leidster van het Cen trum, die belast is met: le. de theoretische en practische oplei ding van de leerling-kraamverzorgsters. 2e. de leiding van het Bemiddelingsbu reau. 3e. het toezicht op de gediplomeer de krachten. De leidster van het Centrum zal regelmatig contact hebben met alle gediplomeerde kraamverzorgsters in het Centrum en haar belangen behartigen, de kraamverzorgsters hebben het recht een vertegenwoordigster aan te wijzen, die haar belangen bij het bestuur van het Centrum behartigt. Voorwaarden voor toelating tot de cur sus opleiding tot kraamverzorgster. 1. Dé leerlingen mogen niet jonger zijn dan 21 jaar en niet ouder dan 40 jaar. 2. Gehuwden met of zonder kinderen en we duwen met kinderen worden als regel niet tot de opleiding toegelaten 3. Ge neeskundig onderzoek: Keuring op tuber- culose-personen aan wie geen of slechts een voorwaardelijke verklaring kan wor den afgegeven, mogen niet in opleiding worden opgenomen. 3. Ontwikkeling en voorbereiding, a. met vrucht doorlopen hebben van de lagere school; b het is ge wenst, dat de candidate ervaring heeft en geschikt is voor het waarnemen van de huishouding; c. de candidate moet zo mo gelijk een moedercursus gevolgd hebben of een cursus zuigelingen- en kleulerver- zoropg. 5. De candidate moet zich laten inschrijven bij het bureau of het centrum voor Kraamzorg, w.o. de opleiding ressor teert en de zg. leerlingenverklaring on dertekenen, waarbij zij zich verbindt na geslaagd te zijn aan een door de Commis sie inzake Kraamhulp erkend bureau of centrum verbonden te blijven, zolang zij het beroep van kraamverzorgster uit oefent. De opleiding duurt 15 maanden en om vat een theoretische en practisch gedeelte en een cursus in koken en wasbehande- ling. Na afloop van de opleiding neeft het examen plaats. De docenten van de cur sus treden op als examinatoren, de Com missie inzake Kraamhulp wijst een gede legeerde aan, die het examen bijwoont. Voor deze organisatie hebben wij dus een aantal jonge vrouwen nodig, die in principe bereid zijn deze opleiding voor kraamverzorgster te volgen. Het bestuur stelt zich voor deze opleiding in elk ge val met ten minste zes daarvoor geschik te meisjes te 'beginnen. Wanneer het ons mocht gelukken hiervoor voldoende me dewerking van bovengenoemde categorie van jonge vrouwen te krijgen, in verband waarmede wij gaarne een ernstig beroep doen op hen deze aangelegenheid in over weging te nemen, zijn wij voornemens de inspectrice van het Witte Kruis, zuster Leegwater, uit te nodigen om voor deze meisjes een inleiding te houden over deze opleiding en het beroep van kraamver zorgster, in het bijzonder, waarbij dan te gelijkertijd de financiële positie en soci ale verzorging duidelijk uiteengezet zal worden. Intussen zijn onze wijkverpleeg sters te allen tijde bereid, de nodige in lichtingen te verstrekken. Een goede kraamverzorging staat of valt dus met de bereidheid van onze jon ge vrouwen, aan deze opleiding deel te nemen. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat. er voor deze, zo bij uitstek belangrij ke taak ter bevordering van de volksge zondheid op Texel, geen voldoende be langstelling zou bestaan. Zijn er dus jon ge vrouwen, die in principe voor deze opleiding iets gevoelen, meldt u dan zo spoedig mogelijk bij het secretariaat van het Witte Kruis of geeft u op bij een van onze wijkverpleegsters. Deelneemsters aan de Mocdcrcursus. Tot nog toe is de belangstelling daar voor niet bijzonder groot, gelieve zich op te geven bij het secretariaat aan Den Burg terwijl de gelegenheid is opengesteld zulks eveneens te doen bij onze wijkver pleegsters en de bestuursleden op de vol gende dorpen: Oudeschild: den heer Boom; Den Hoorn den heer J. Duinker. De Koog: den heer R. Daalder; De Waal: den heer A. C. Kik kert, De Cocksdorp: den heer Th. Reu vers en te Oosterend den heer P'r. Witte. Een week voor aanvang der cursussen, dat is uiterlijk 22 Mei a.s., moet het se cretariaat weten of de deelname voldoen de is om deze moedercursus te kunnen la ten doorgaan Wanneer iemand dus van plan is deze cursus te volgen, talm dan niet met zich te melden. Vijf en dertig jaar voetbal lief en leed. We werden Vrijdag j.l in een wel niet geheel gevulde (het zomerseizoen nadert), doch aardig versierde Oranjeboom" zaal met het een en ander in kennis gebracht. Eerst releveerde de voorz. D. Dapper, welke reeds in 1913 zijn entree maakte, deze gebeurtenissen vanaf de oprichtitng cp 14 Mei 1912. De gehele geschiedenis van S.V. Texel passeerde in het kort de revue; het kampioenschap van de NHVB, de medewerking van TESO op Zondagen, de entree van Mr. Leavy, het afd. kam pioenschap bij het 25-jarig bestaan, pro motie naar de 3e klas, en ten slotte de oorlogsomstandigheden geen regelma tige training meer, deportatie naar As sen en het verscheiden van een zestal le den. Momenteel bezit. Texel 3 elftallen en een adsp. elftal in de competitie. Talrijke sportver. hadden S.V „Texel" bloem stukken gezonden, welke op het toneel op gesteld waren. Persoonlijk kwamen de S. V. Oosterend en Den Hoorn hun grotere broer complimenteren. Hierna werd een aanvang gemaakt met de opvoering van de sportrevue, samen gesteld door het echtpaar Craanen. Zeer veel moeite heeft men zich hiervoor ge geven en wij moeten direct erkennen, dat, vooral wat het vocale gedeelte betrof dat wij meer konden waarderen dan de diverse sketches succes behaald werd. In het bijzonder viel de zang van hel groepje dames, waarvan mevr Huizinga- v. Dijk domineerde, zeer te waarderen. Hier zagen we eindelijk eens een cojnbi- natie, die de talrijke liedjes speciaal voor deze revue geschreven en zelfs het moderne „Liedje van Verlangen", op een dermate vlotte wijze weergaf, dat wij hen terecht als de Texelse „Swinging Nightingales" kunnen beschouwen Verder hebben we genoten van de zang van de heren L. Sok en Scheer. Laatstge noemde persoon, die een belangrijk aan deel had in deze avond, oogstte terecht veel succes, zijn „Beautiful dreamer" en „Mexicale Rose" waren zeker de hoogte punten van zijn optreden. De opzet van deze revue, sporfgege- vens d m.v. zang en toneel uit te beelden, is aardig geslaagd. Wij weten nu*dat het ..voetbalweggetje" op een langdurige re putatie kan terugzien Wij hopen, dat deze avonden weer ertoe bijgedragen hebben om de belangstelling voor S.V ..Texel" te vergroten en tot. het aankweken van een juiste opvatting van het clubleven. Want het ideaal eezien de resulta ten van de laatste Zondagen misschien nog wel voorlopig niet te verwezenliiken moet toch bliiven: Open the door, Richard naar de 3e klas. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Woensdag: 20,15 Jerome Kern programma door Me- tropole 1 orkest (I) 20,45 Rotterdam op 14 Mei 1940 (I) Donderdag: 19,15 Wim Sonneveld en Conny Stuart. (I) 20,05 Handel, Bach (II) 21,15 Hoorspel: Zijn we dat. dan niet al lemaal? (I) Vrijdag: 14,20 5e symph. van Vaughen Williams (I) 15,— Heropening vliegveld Ypenburg (I) 15,20 Opera concert (I) 23,15 Mozart, Beethoven (I) Zaterdag: 9,15 Saint-Saëns progr. (I) 15,Russische symph. werken (I) 20,15 Symph jazz (I) 22,— Malando. Kees Schilperoort e.a. (I) BEVRIJDINGSFEEST 1947. OUDESCHILD heeft op 5 Mei feest ge vierd, zoals dit in lange jaren niet is ge beurd. De stromende regen heeft in het begin de zaak wel wat in de war gegooid, zodat de optocht met het fanfare in een waterpartij ontaardde, maar dal kon de verdere feestvreugde niet bederven. Om 9 uur ving het feest aan met een optocht met versierde bogen. Er waren bijna 100 deelnemers(sters) en er was zeer veel werk van gemaakt. De jury, bestaan de uit mevr. Termaat, mej. Rie-sema en pastoor Hogervorst, had een zeer moeilij ke taak. Na een rondgang door het dorp, waardoor veel van met de zorg versier de bogen verregende, ging men naar het ..Eigen Gebouw", waar de rest van het feest plaats vond. Voor de middag werd de poppenkast vertoond o.l.v. mevr. v.d Vlies-Koopman en de heer de Wilt. Jong en oud genoot van Jan Klaassen en Ka trijn. Het was dik in orde. Daar ook de tractaties zeer royaal waren, was de stemming bij de kinderen perfect. 's Middags werden een 6-tal films ver toond van de Ned. Schcolfilmdienst. Zo wel de tekenfilms als de opnamen van Ouwehands Dierenpark en de winter sport. hebben de kinderen enige zeer aan gename uren bezorgd. Ook nu werd weer flink getracteerd, zodat allen zeer vol daan huiswaarts keerden. 's Avonds was het feest voor de oude ren van 15 tot 80. Ja, die waren er ook, en de stemming was perfect. Om ook de ouderen wat te bieden, had de commissie het gezelschap Paul Ostra laten komen en dat bleek een zeer goede keuze te zijn geweest. De zaal daverde geregeld van het gelach, zodat de goede feeststemming direct was verkregen. Vooral de imitator Peter Pikos bracht de lachspieren in beweging. Met een gezellig bal werd besJoten. Het feestcomité heeft buitengewoon veel werk moeten verzetten om deze dag voor elkaar te krijgen, maar het kan met het resultaat zeer tevreden zijn. Het was een dag, die klonk als een klok. Het was een waar feest voor jong en oud SPORT OP TEXEL. TEXELS TWEEDE PLAATS IN GEVAAR. 4e klas. BKC won verdiend van N.-Niedorp, welke zege door het het goede werk van de N.-keeper beperkt bleef tot 3-0. MFC zorgde voor een verrassing, dank zij haar goede achterhoede en middenlinie won zij met 2-1 van W'vogels. Oudesluis-W'waard 2-3; Schoorl-LSW 5-0. NHVB. Texel 2 won met niet minder dan 6-0 van HRC 5 en hierdoor blijft het span-£ nen in de kopgroep. C'oog verloor weder om, ditmaal met 2-0 van SRC. ZAP 2 Watervogels 2 3-1. Texelse Boys hebben de punten met de Kaagvogels gedeeld. Er ontwik kelt zich direct een vlug op en neer gaand spel, en aan beide zijden volgen goede en soms gevaarlijke aanvallen. uit# een van deze aanvallen wist Kaagv. te scoren, maar de scheidsr. kent het doel punt met toe, daar een der spelers buiten spel staat. De gasten zijn iets in de meer derheid, maar de achterhoede van de B's wist moedig stand te houden. Na de rust zien wij hetzelfde spel, maar nu zijn het de Boys, die een klein overwicht hebben Toch zijn het de Kaagv., die met een zuiver schot keper Rijk het nakijken ge ven. Hierna ondernemen de Boys een goe de aanval en Kees Hoek ie weet na goed doorspelen het leder in de touwen te werken, zodat 1 min na de le goal de stand weer gelijk is. Vijf min. daarna weet H. Witte uit een goed geplaatste voorzet de stand op 2-1 te brengen. Nu zet Kaagv. alles op alles en even later is het 2-2. Er zijn nog 5 min. te spelen, doch verdere doelpunten bleven uit. Dit was de juiste verhouding van deze sportieve wedstrijd. IN DEN HOORN STIJGT DE SPANNING TEN TOP. Den Hoorn heeft het er weer kranig afgebracht. De leiding werd veroverd door een penalty fn een gelijkopgaande strijd, doch na de pauze zien wij weer het zelfde beeld, het is dan weer slechts één elftal dat speelt, de stand wordt opge voerd tot 4-0. De backs, vooral Kikkert, speelden een prima wedstrijd. De vreugde werd later nog vergroot, toen bekend werd, dat de Rangers met 4-2 van Wiron verloren hadden. Wiron is thans uitge speeld en heeft 19 punten, Succes 3 is uitgeschakeld. De strijd gaat nu tussen Z D.H. 11/16 en Rangers 10/15. A.s. Donder dag vindt de ontmoeting tussen deze clubs plaats en vormt dus het hoogtepunt in deze afd. We zijn benieuwd. Tex. Boys 2 staan, nu ze met 6-1 van BKC 3 verloren, thans onderaan Voor de rust waren beide partijen te gen elkander opgewassen Het samenspel van BKC was beter afgewerkt. Na 15 min. spelen nam BKC de leiding eA wist deze tot 2-0 te brengen. De Boys lieten zich daardoor niet ontmoedigen en onder namen goede aanvallen, uit een van deze aanvallen wist J. Nooy de achterstand te verkleinen, 2-1, waarmee de rust in ging. Na de rust was BKC ver in de meerderheid en ze wist de stand tot 61 cp te voeren Vermeld dient te worden, dat de 5e goal wel een blamage van de keeper was. Het 6e doelpunt was een hard schot in de hoek, welke door onze back teruggespeeld werd op de keper. TEX. BOYS De 28e Mei a.s. hebben we de onderlin ge Boysavond. De feestcomm. is druk met de voorbereidingen bezig. Wie een voor dracht of iets van die aard heeft, wordt verzocht, dit direct bij H. Witte op ,te geven;. h.S. S.V. TEXEL. Vrijdag was het de viering van ons 35- jarig bestaan in de zaal van „De Oranje boom", in tegenwoordigheid van burge meester en mevr. Rehorst, Alle Texelse voetbalver, en afgevaardigden van U.D I., Gymn. Ver., „Het Masker", TESO. die voor een grote bloemenhulde hadden ge zorgd, evenals de Amusements Afd., „De Oranjeboom". „De Lindeboom", waarvoor door de voorz. hartelijk dank werd ge bracht Na de felicitaties werd de Sport revue S.V. Texel opgevoerd, samengesteld en ingestudeerd door mevr. en de hr Craanen,1 die een werkelijk succes ge noemd kan worden. Na afloop werd hen dan ook onze bijzondere dank overge bracht, ook namens alle deelnemenden. Zondagmiddag werden onze gevallen vrienden bij ons monument plechtig her dacht. Voor de aanvang van de wedstrijd mochten we de gelukwensen van de Grasshoppers met een bloemenhulde in ontvangst nemen Een sympatieke geste. Het was heerlijk weer en het werd een pittige wedstrijd, waarbij het snelle rea geren der gasten al direct hen tot ge vaarlijke tegenstanders stempelden en heel spoedig moet de T-achterhoede haar beste krachten aanwenden, waarbij opvalt, dat weer ons binnen-trio zich onvoldoende aanpast. De eerste aanvallen zijn dan ook voor de gasten en het duurt nog even voor T. zich een weinig kan aanpassen. Lolle, die enigszins weifelend begint, her stelt zich uitstekend en samen met Henk en Wim verzetten ze veel en goed werk. De halflinie, die weer te weinig steun krijgt van de binnenspelers, heeft het ook niet gemakkelijk, terwijl het hoge spel der gasten en het enthousiast spelen oor zaak zijn. dat wij veelal even te laat ko men. Geleidelijk gaat het meer gelijk op. Enige goede kansen worden niet benut en bij het einde der le helft is het nog 00 Hoewel T. in de 2e helft iets sterker lijkt en de bal ver naar yoïen wordt ge speeld is het telkens weer in de voor hoede mis, en de gevolgen van het harde sjouwen doen zich meer en meer gevoe- Vrijdagavond a.s. ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van Texels Fanfare. 7,30 uur Taptoe om Den Burg 88,30 Mastklimmen voor heren boven 16 jaar. 8,309 Zaklopen met hindernis sen voor dames boven 16 jaar. 99,30 Hoepel wedstrijd voor paren. 9,3010, Koekhappen v. dames. 1010,30 Rook- wedstrijd v. heren boven 18 jaar. 10,30 Strijd om de man. Aan alle wedstrijden zijn fraaie prijzen verbonden. Vrije deelname, alleen de strijd om de man 25 ct per persoon. Zaterdag. Kinderspelen. 2 uur Taptoe om Den Burg. 2,303,30 Aardappelrapen v. jongens van 6-10 jaar. Vlaggen zetten v. meisjes van 6-10 jaar. 3,304,30 Mastklimmen v. jongens van 1416 jaar. Zaklcpen v. meisjes van 14- 16 jaar. 4,305,30 Trompetrace v jongens van 10-14 jaar. Was ophangen v. meisjes van 10-14 jaar. Ook aan deze wedstrijden zijn fraaie prijzen verbonden. Voor alle wedstrijden melden op het feestterrein Groeneplaats. Deelname vrij. Het Bestuur. FEESTAVOND KATHOLIEKE ARBEIDERSBEWEGING. Vrijdagavond 9 Mei werd een feeste lijke vergadering gehouden door de Ka tholieke Arbeidersbeweging, afd. Texel, jn Hotel „De Zwaan". Hoewel op deze avond verschillende an dere bijeenkomsten in Den Burg georga niseerd waren, mocht het bestuur van de K.A B. niet over een slechte opkomst klagen. De heer P. Smit, voorz., opende de vergadering met een korte inleiding, waarin hij naast de heren ook de dames welkom heette, daar speciaal voor deze laatsten de avond georganiseerd was. Daaina werd het woord gegeven aan mej. Spnnga, lid van het hoofdbestuur der K.A.B. te 's-Gravenhage. Spreekster toonde aan de hand van enige voorbeelden aan, dat het voor de or ganisatie van groot belang was, dat ook de Kath. Arbeidersvrouwen voor de vak bonden belangstelling toonden en die be langstelling daadwerkelijk bewezen door lid te worden yan de Kath. Arb. Bewe ging. De voordelen, door die bonden be- ïeikt, o m. wat betreft maatschappelijke toestanden voor de arbeiders, zullen juist door de vrouwen het meest opge merkt kunnen worden, waarin spr. aan leiding vond, de vrouwen op te wekken, de K.A.B. metterdaad te steunen. In zijn slotwoord onderstreepte de voor zitter de oproep van de spreekster Voorts werd een verloting gehouden, waarvoor enkele nuttige prijzen beschik baar waren gesteld. De rest van de avond werd gevuld met dansen en enkele genoeglijke gezelschaps spelen o.l.v. den heer C Graaf. De heer R. Boom zorgde voor de muzikale om lijsting. len. Uit een aanval der G-rechtervleugel worden Wim en Henk gepasseerd, Lolle komt snel uitlopen maar juist iets te laat en de bal wordt in het doel geplaatst. Wel hadden we nu een fel tegenoffensief ver wacht maar het bracht weinig verbete ring Jan Bruin miste hele prachtkansen en daarmee is de wedstrijd, die stevig maar sportief gespeeld werd. ten einde. Programma Hemelvaartsdag. JVCTexel (vertrek 11,30 van Hotel De Graaf") Texel 2—ZAP 2. 2,30 uur. Texel AW'vcgels A. 4 uur. SCHOOLVOETBAL. In de stralende voorjaarszon werd Za terdag 10 Mei de eerste ronde van het schoolvoetbaltournooi gespeeld. Aan span ning heeft het waarlijk niet ontbroken. De deelnemers gaven elkaar zo weinig toe, dat het nog in het geheel met te voorzien valt, welke ploegen in de finale zullen komen Vooral de jongens van de buitendorpen komt een woord van hulde toe. Zelden of nooit zijn zij in de gelegen heid met een grote bal op een echt voet balveld te trainen. Wat zij in techniek te kort schoten, vergoedden zij ruimschoots door hun geestdrift. Verder krijgen alle deelnemers een pluim op de hoed voor de sportiviteit, waarmee zij speelden. Afdeling I. Hier versloeg de R.K school met 2-0 Oosterend en Oudeschild met 1-0. De grote verrrassing waren wel de jon gens uit De Cocksdorp, die eerst de Chr. school met. 1-0 en daarna Oudeschild met 3-0 versloegen. Hierdoor hebben zij in deze afd. de kop genomen. O'cndChr. school eindigde 00. Afdeling II. Hier slechts 3 doelpunten vit 5 wedstrijden, wel een bewijs, hoe weinig de krachten verschilden. De Koog hield kranig stand tegen Den Burg, maar moest tenslotte met 1-0 de vlag strijken. De Waal-Eierland, ondanks een klein overwicht, van De Waal 0-0. Den Burg Den Hoorn was zeer spannend. De rustige linksbuiten van Den Hoorn bezorgde Den Burg menig benauwd ogenblik, maar ook in deze wedstrijd werd niet gescoord. In De WaalDe Koog verzamelde Bertus Heerschap met ziin mooie goal 2 kostbare punten voor De Waal en hetzelfde deed Dick Drijver voor Den Hoorn tegen Eier- land. DAMPROBLEEM No. 12. Zwart 11 sch. op 3. 6, 7, 9. 12, 14, 16. 17. 18, 19 en 25. Wit: 11 sch. op 28, 29. 31, 35. 36. 37, 38, 39, 42. 43 en 48. Dit is een eigenaardig probleem met 'n zeer verrassende afwikkeling, die ook van belang is voor het partijspel. De oplos sing wordt in een volgend nummer gepu bliceerd.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1