Nieuwe bonnen hertrouwen geven A.N.W.B. Filmavond De Coöp. afzet van wol via een centrale organisatie Steeds bij het kopen opgepast. Hebt U van schulden geen last. I DAG 17 MEI 1947. 60 JAARGANG. No. 6116 "EXELSCHE COURANT STELIJK LEVEN. Doe op het beste een beroep, en 't beste zal u antwoord geven, •t gesprek ging over dat. waar een rek tegenwoordig zo dikwijls over de eerlijkheid en de betrouwbaar- 'van de huidige mens of beter ge- de oneerlijkheid en.de onbetrouw- iheid! Want hierover was men het wel dat die in de wereld van heden [tij vieren. a de verzuchting kwam: ,,'t Is eigen- maar 't beste niemand meer te ver- -#ren, dan word je ook met teleurge- .ls we juist het tegenovergestelde deden.Zo rustig werd het ge en de spreekster, een oudere vrouw, veel met mensen had omgegaan omging ging door. „Als we eens nnen met ons vertrouwen wèl te ge- Te geven. juist! Ik weet bij on- ïnding, dat, als je op het béste in de s een beroep gaat doen, het beste ook i altijd antwoorden zal. Is al jaren geleden" verleide ze „maar vergeten ben ik het nooit en eb het later altijd als richtsnoer ge en. jaren geleden, dat. ik in mijn druk een „nieuw hulpje" kreeg, 't Was aardig, gewillig meisje. Ik meende, ik het er goed mee getroffen had. bleek, dat ze. niet eerlijk was! eerste gedachte was natuurlijk haar te zenden! Dat doe je immers in een 'elijk geval! Het zou voor mijzelf het akkelijkste zijn, maar. 't meisje! dan verder met haar? )en besloot ik haar een kans te geven, a een ernstig gesprek, zei ik ongeveer volgende: „je weet nu, dat ik op de gte ben en luister nu. goed: „afslui- of „wegbergen" doe ik niet! Ik wil innen met je te vertrouwen. Nu zal 't ■taan jou taak zijn, om dat vertrou- waard te zijn 't Zal niet gemakke- '°or je zijn, maar. 't kan, want noet je goed begrijpen je wil komt er e pas. Die moet je helpen om te over- len Zonder dat kom je er niet Tst had ze me grenzeloos verbaasd jezien. „Vertrouwen als je niet ijk bent'" Toen zei ze moeilijk: „Ik er in mijn vorige dienst voor wegge- ird. Daar dachten ze, dat ik het toch afleren kon. )at kun je wél!" zei ik beslist. Iets Ie blik, waarmee ze naar mij keek, het mij opnieuw zeggen: ,;.Je kunt vél! Maar je moet het willen en daar rouw ik op! heb er nooit spijt van gehad", ein- e ze dan met een zachte lach. ..Nog |e jaren is ze een lieve en trouwe hulp gezin geweest. Ze werd het de Toen ben ik gaan begrijpen, mijn vertrouwen in een ogenblik, dat 0 iets heel anders had verwacht, haar - kste steun worden zou. s we toch maar durfden te geloven iet goede, dat in ieder mensenhart int Helaas we durven niet.. „Dat waag 'r niet op"! zegt de één. ..'Je komt be- »en uit!" zegt de ander, öch is er Eén geweest, die anders heeft acht en anders gesproken heeft: de •ster van Naeereth. at Hij zo onnoemelijk velen tot een r, reiner leven wist te brengen, vindt zijn grote oorzaak ook niet hierin, dat Zijn vertrouwen gaf, gulweg Zijn ver wen, in het vaste geloof: dat het niet worden beschaamd? Niets is meer in t, om in ons hart het allerbeste op te ken als het weten, ik word ver- iwd! r het tijdvak in 18 t.m. 31 Mei 1947 kaarten KA, KB, KC 705 (serie C) t algem. is 7a gr. suiker, boterham- strooisel, enz., of 1500 gram jam, stroop, enz., of. 750 gr. choc, of sui kerwerk algem is 2 liter petroleum algem. is 1 ei kaarten KD, KE 705 (serie C) i. C-15, C16 algem. is 250 gram sui ker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz of 250 gram choc, of suikerwerk 1 algem. is 2 liter petroleum B algem. is 1 ei kaarten MA, MD 706 (Bijz. arbeid, a.s. moeders) (Serie C) l suiker is 250 gr suiker, boterham- strooisel, enz., of 500 gram jam, strcop, enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk akskaarten, enz. QA, QB, QC 703 Tabak is 3 rants, tabaksartikelen 73-3 Tabak is 2 rants, tabaksart. Versnaperingen is 200 gram choc of suikerwerk, of 200 gram suiker, bo terhamstrooisel, enz., of 400 gram jam, stroop, enz. Versnaperingen is 100 gram choc, of suikerwerk, of 100 gr. suiker, boter hamstrooisel. enz., gf 200 gram jam, stroop, enz. ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 16 Mei 1947 worden gebruikt, c bonnen C-05 en C-17 algem. blijven 'ig voor het kopen van petroleum Juni a.s. ZON. MAAN EN HOOGWATEH. e zon komt 17 Mei op om 4,42; onder Maan: 20 Mei N.M., 27 Mei E.K. water ter rede van Texel. 17 Mei en 7,38. 18 Mei 8,— en 8,21. 19 Mei en 8,59. 20 Mei 9,19 en 9,38. 21 Mei en 10,08. 22 Mei 10,40 en 11,02 23 11,27 en 11,54. RADIOREPORTAGE OVER TEXEL Door de Ned. Radio Unie (de sa menwerkende omroeporganisaties), werden deze week opnamen ge maakt op ons eiland, o.a. van de vogelbroedplaatscn. Dit geschiedde met een zender, welke van te voren reeds opgesteld was, om de geluiden zo zuiver mogelijk te kunnen weer geven en de vogels er niets ver dachts in zouden zien. De zender stond in verbinding met de radio reportage wagen. Behalve de bekende heer Hoek verleende ook de vogelkenner Rinke Tolman zijn medewerking bij deze reportage. Wij zullen er dus vandaag of morgen voor de radio wel meer van horen. Deze filmavond werd door een kort openingswoord van burgemeester Re- horst geopend. Wat betekent de ANWB ten opzichte van het toerisme, zowel fiets, wandel als watertoerisme? Spr. is ver heugd, dat de ANWB ons hier eens wil inlichten over de uitstekende diensten die deze bond ons bewijst. We hebben reeds een waterconsulent, voor wie veel werk ligt te wachten, maar zeker op het terrein van kamperen, ligt er nog een grote taak De Burgemeester sprak vervolgens de wens uit, dat de ANWB in goede samen werking met. de betr. instanties zou mo- ^en werken Hierop was het woord aan de ANWB. In het kort werd het werk van de ANWB ten opzichte van de gemeenschap gemo- moreerd. Opgericht in 1883, werd in 1933 het 100,000e lid ingeschreven. Het begin is zeer moeilijk geweest en de ontwikke ling ging dan ook maar heel langzaam. Men was zomaar met gewend aan het mo derne vervoermiddel. Propaganda is ook thans zeer zeker nog nodig. Ons volk is er nog lang niet van doordrongen, wat de ANWB betekent. Iedere keer komt de toerist met zijn moeilijkheden weer bij ons terecht U wandelt toch zeker ook? Maar dan hebt u wel eens die onbeschrij felijke nieuwsgierigheid gekend, ver mengd met een zekere ergernis, wanneer u voor die hatelijke bordjes als „Eigen weg" of „Particulier terrein" kwam te staan? Bij iedere wandeling is dit een constante ergernis. Toch is er een manier cm deze kwade demon op uw pad tot ge willige, ja zelfs tot beschermende vrien den te maken Voor de automobilist be staan geen grenzen meer. als u lid bent van de ANWB. Reisinlichtingen, grensdo- cumenten. betrouwbare deskundige up- to-date voorlichting voor reizen naar alle oorden der wereld. Tenslotte de bonds- wegenwacht. Een prachtservice. De gele rijders, „pechbestrijders", rijden reeds in Noord en Zuid, in Oost en West. De eer ste vijf maanden hielp de wegenwacht 5517 gevallen en reed meer dao 110,000 km. Gedurende een korte pauze was het werk van de ANWB te bezichtigen, o.a. de ontwikkeling van de wegwijzer. Na de pauze werden eerst twee films van de vogeltrek in Amerika vertoond, waarna we het werk van de ANWB te zien krij gen. Deze film gaf een goede indruk van het werk door de ANWB verricht. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 707, Tabaks- en- of Versnaperingskaarten 707, Brand- stoffenkaarten TA 707. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Maandag 19 Mei 1947: 9-10 alleen zelfverzorgers wijk B let ters VelVos. 10-11 alleen zelfverz. wijk B letters WaWi. 11-12 alleen zelfverz. wijk B letters WyZ. 1.30-2,30 geen zelfverz. Achterom, Schoonoordweg, Molendwarsstr. 2,30-3,30 geen zelfverz. Haffelerweg. Hollewalsweg 8,30-4,30 geen zelfverz. Nieuwstraat. Op Dinsdag 20 Mei 1947 9-10 geen zelfverz. Gasthuisstr. 10-11 geen zelfverz. Stenenplaats, Vismarkt, Kantoorstr. 11-12 geen zelfverz. Haller- weg, Zwaanstr. 1,30-2,30 geen zelfverz. Parkstr. 2,30-3,30 geen zelfverz. War- moesstr 1-40 3,30-4,30 geen zelfverz. Warmoesstr. 41 en hoger. Op Woensdag 21 Mei 1947. 9-10 geen zelfverz. Waalderstr. 10-11 geen zelfverz. Weststr., Witte Kruisweg, Hogerstraat. 11-12 geen zelfverz. Graven straat, Westerweg. 1,30-2,30 geen zelfverz Kogerstr. 130. 2,30-3,30 geen zelfverz. Kogerstr. 31 en hoger. 3,30-4,30 Kogerweg 1—20. Medegebracht moeten worden alle slam- kaarten van de gezinsleden met inlegvel len G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse bonnen 706 mogen niet worden aangeno men), ingevuld en ondertekend aanvraag formulier brandstoffen TA 707, restant brandstoffenkaart T 606, waaraan bon 72 BV Mannelijke personen, geboren in 1929 of eerder hebben keuze tussen een labaks-, tabaks-versnaperingskaart of versnaperingskaart; vrouwelijke personen geboren in 1929 of eerder, hebben keuze tussen tabaks-versnaperingskaart of ver snaperingskaart; alle andere personen ontvangen een versnaperingskaart. Men wordt verzocht toe te zien, dat alle stam kaarten voorzien zijn van een groen TD- zegel, daar anders geen bonkaarten mo gen worden uitgereikt. Men wordt ver zocht op de aangegeven tijd de kaarten te komen halen. (Pubi. no. 43) In Hotel „De Lindeboom" werd Vrij dagavond een vergadering gehouden over het zo belangrijke punt de Coöp. afzet van wol. De heer Alb. Keijser opende met een woord van welkom namens de gezamen lijke Texelse landbouworgan saties. Spr deelde mede, dat Ir. Haverhals een inlei- ling zal houden over de coöp. wolafzet. Dit is een buitengewoon belangrijk punt, Spr. hoopte, dat men zou komen tot een bloeiende ver. voor coöp wolafzet, daar dit het middel kan worden om op een goede manier van de wol af te kernen met een lonende prijs. Toespfaak Ir. Haverhals. Ir. Haverhals zeide, dat de Ned. Wol federatie is omgezet in een coöp. ver. waarvan de boeren direct lid kunnen worden. Spr. wees op het verschil tussen de oude en de nieuwe ver Van de Wol federatie waren geen 100 pet. van de schapenhouders lid, maar wel van de landbouworganisaties. Er zijn twee partijen die belang hebben bij de afzet van wol, nl. de koper en ver koper. De kopers zijn de fabrikanten, be neden de rivieren die te Tilburg, welke costüumstoffen verwerken en boven de rivieren de fabrieken le Venendaal, die breigarens fabriceren. De fabrikanten hebben grote gelijkvor mige partijen wol nodig. De kleinste par tijen, die men in bewerking kan nemen is 20,000 kg. goed gesorteerd en van een zelfde kwaliteit. Iedere fabrikant vraagt speciale wol, geen mengsels. Voorheen kreeg men de wol via verschillende han delaren. De wol werd dan in de fabriek gesorteerd. Men nam toen ook een be langrijke marge voor het risico. Bij ver koop van de handel lopen wij gevaar, dat het rendement van de schrale kont beke ken wordt. Volgens de cijfers over een bepaald jaar, van het Rijksbureau voor Textiel, mist de handel 8 pet. bij het ren dement en de wolfederatie slechts 2 a 3 pet, De juiste manier. Er is geen andere manier, dan dat we de wol in partijen aanbieden. Wij kunnen op een 25-jarige ervaring teruggrijpen, nl. dat iedere fabrikant weet wat Hol landse wol is. De sajetfabrikanten zijn nu geneigd, 10 pet. meer le geven voor Hol landse wol dan overeenkomstige buiten landse soorten. Proeven met Holl. wol bij de fabricage van dekens en stoffen (kamgaren), zijn met succes toegepast Ook met-leden van de federatie hebben van de betere prijzen geprofiteerd. Dc bezwaren op Texel. De bezwaren voor Texel zijn, dat men voorheen wel wol opzond, maar moest afwachten of er geld kwam Er moet ook voorkomen worden, dat de wol in de pakhuizen wordt opgeslagen. Wij moeten zien te komen tot oprichting van een ver., die de contante betaling handhaaft De federatie heeft thans een behoorlijk fonds, waaruit het mogelijk is dé wol te betalen Er kan een ledenkapitaal ge- \ormd worden, waar de winsten en over schotten op overgeboekt kunnen worden. Een centraal lichaam. De elf prov. verenigingen zijn thans on dergebracht in één centraal lichaam, wel ke de coöp. wolafzet ter hand neemt. Iedere prov. afd. heeft een eigen bestuur met afgevaardigden in de ledenraad. Spr. zeide, dal de aansprakelijkheid zeer ge ring is, nl. plm f 1.per schaap. Ons streven moet zijn, van te voren tot een prijsstelling te komen Behalve een goede prijs voor de wol zullen wij ook moeten proberen een goedkoop textiel product terug te krijgen Spr eindigde zijn betoog, door nog op te merken, dat het hier ook gaat om de toekomst. Nu zijn (de prijzen vastgesteld door de regering, doch de tijd komt ook weer, dat de scha penhouders op de vrije verkoop van hun wol zullen zijn aangewezen. Naar aanleiding van deze uiteenzetting werden er verschillende vragen gesteld, welke uitvoerig door den spr werden be antwoord. De voordelen. Ir. Haverhals deelde nog mede, dat men dit najaar wil proberen, iedere boer. die voor een groot bedrag aan wol levert, op punten wat costuumstof te verschaffen en de kleinere schapenhouders wat brei garens. Met meer leden zal het succes nog groter zijn. Thans zijn er in het land reeds 25000 leden. Ten slotte werd besloten, dat ieder in eigen kring propaganda voor de Coöpera tie zal maken, opdat t.z.t. een district Texel gevormd zal kunnen worden met vertegenwoordiging in het prov. bestuur. De voorz. sloot hierop de vergadering, met dank voor de aangename besprekin gen en in het bijzonder aan den spreker. OPBRENGST EMMABLOEM-COLLECTE. De Emmabloemcollecte is ook dit jaar bijzonder goed geslaagd. De totale op brengst bedroeg f 448,57. en wel als volgt verdeeld. Den Burg f 183,22; Oudeschild f62,65; Den Hoorn f28,77; De Koog f44,05; De Waal f 19,88; Oosterend f 61,24; De Cocks- dorp f 20,08. Het bestuur van de afd. Texel van het Witte Kruis, zegt vanaf deze plaats dank aan de collectnces en aan al degenen, die met hun giften tot dit succes hebben bij gedragen ten bate van de tbc-bestrijding HET ILLEGALE WERK EN HET NATIONAAL SOCIALISME. OOSTEREND. Ds. Slomp sprak over het illegale werk in de Geref. kerk. Jongens en meisjes, aldus Ds. Slomp, ik ben thans blij, dat ik eens alleen tot jullie mag spreken, al zijn er dan ook v eel ouderen meegekomen. Nu we op de ze herdenkingsdag bijeen zijn, willen we in het bijzonder denken aan hen, die il legaal werk verricht hebben. We kunnen ens de vraag voorleggen, „hebben zij ons dan bevrijd?", dat hebben toch de ge allieerden gedaan? Inderdaad, maar we mogen het illegale werk toch niet verge ten of onderschatten, want. het was van de hoogste waarde voor de oorlogvoering. Ik wil de volgende punten aanhalen om het u duidelijk te maken. 1940-'45. hoe hel. was, 1945-"47 wat het werd, 1947 uw toekomst, hoe het worden moet. In de eerste plaats dring ik er op aan, om de historie, die wij toch al zo gauw vergeten, nog eens nader te bestu deren.... Duitsland was, voordat Hitier kwam, geheel kapot. Totdat het nat. soc. kwam, en volgens de Fuehrer op de bo dem van het Christendom stond. Een fa tale leugen, die Duitsland zalf geloofde. Er was geen andere redder dan Hitier. Het nat. soc. is een levens- en wereldbe schouwing, die levensgevaarlijk is. Jon gens en meisjes, bekijk nog eens in alle aandacht, hoe het is ontstaan en heeft doorgewerkt De Kerk moest gelijkgescha keld worden met de staat, opdat het de staat zou dienen. Nu zegt men wel eens. dat de verzetsbeweging uit de linkse hoek kwam, maar zonder zelfverzekering kun nen we zeggen, dat het initiatief uitging van de Geref. Ik wil hier niet mee zeg gen, dat we beter zijn, maar dit is de kracht van het calvinistisch beginsel, het welk in de jaren '40-'45 getriomfeerd heeft. De Duitser heeft het zelf moeten bekennen, een communist was nog klein te krijgen, maar een gelovig Christenmens is niet te breken. Ik dank God, dat het Christendom niet verouderd is en zijn betekenis heeft behouden Verwacht het van het geloof. Sommige ouders hebben tegen hun kinderen gezegd: „jongehs ga maar naar Duitsland", maar zij hebben gezegd „dat mogen we niet doen". Als ik denk aan de 400,000 onderdui kers, waar zich vele principieel onder be vonden, die jongens hebben gevoeld, dat het Christendom niet verouderd is. Het is niet mijn bedoeling deze jongens te verheerlijken, want ieder ogenblik was ons gebed tot God om bijstand, omdat we bang waren. Als ik nu denk aan wat ge beurd is in de jaren '45-'47, dan word ik bedroefd. De jongens, die vrijwillig naar Indië gegaan zijn en wat is er van hen terecht gekomen? Zo zijn er zoveel van die dingen. Wat zegt nu de Partij van de Arbeid? Zie je wel, daar heb je ze weer, de dwarsdrijvers, daar gaan ze weer in een hoek staan. Als we dit nu in de oor logsjaren ook eens gezegd en toegegeven hadden? Moeten we dan nu gaan staan toekijken, als Engeland en Amerika zeg gen: „je mag niet"? We moeten niet vragen wat we kunnen, maar wat we moeten. Wij hebben de taak ons volk te zuiveren van het Nat. Socialisme Ons volk is doortrokken van het nat. soc. Het laat God overal buiten. We gaan nu een derde jaar in en er is grote droefheid. Heeft ons land dan nog niet geleerd de knieën te buigen voor de Allerhoogste? Wat komt er van ons Va derland. ons maatschappelijk en politiek leven terecht7 Het communisme werkt zo fenijnig. Daartegenover hebben wij een roeping te vervullen. Maak ie klaar, weest paraat Naarmate de jongste dag nadert, wordt de strijd feller, maar Gods genade ook groter. Durf allen te staan en zeg: .Ik schaam mij het woord Gods niet." „EN DE MENSEN ZEGGEN". OUDESCHILD. Zaterdag bracht „Klein Toneel" in een stampvol „Eigen Ge bouw" voor het voetlicht hel toneelspel in 3 bedrijven met voorspel „En de men sen zeggen" Dc inhoud is in het kort het volgende Wim Donkervoort, populair schrijver en adio-causeur (de hr J. Visman) en zijn vriend dokter Hans van Meerten (de hr H Vermeulen) komen na een auto-onge val terecht in de woning van Jook Maar- tens (mevr. G Hogerheide-Bakker), waar ze wat op hun verhaal komen. Donker voort nodigt haar dan uit om eens een te genbezoek af te leggen en daaruit ont staat een innige vriendschap. Donker voort, wiens vrouw (mevr. T Berkenpas- Hemelrijk) reeds maanden in het zieken huis ligt, dreigt de moed te laten zinken, maar wordt door Jook steeds ODgebeurd. Het blijft bij vriendschap, maar de men sen zoeken er meer achter. Dit wordt Jook ondubbelzinnig aangetoond door de aan de familie verknochte huisknecht Bert (de hr P Dogger) en de actrice Jetty Corden (mevr. A. Dros-Kuyper). Jook verlaat zeer geschokt het huis, doch wordt door de ac teur teruggehaald. De vriend van Jook. Gerard van Oosten (de hr D. J. Blom), wiens liefde niet door haar wordt beant woord. en die ook in de praatjes gelooft, komt de zaak nog ingewikkelder maken Alleen Jooks vriendin Luus Scheerman (mevr. A. Vermeulen-Dogger) verwijt baar niets, maar als ze verliefd wordt op Gerard v. Oosten, wordt dit voor haar toch een onbehagelijke situatie. Lex de Haan. maneger (de hr I. Dros), doet wat hij kan om Donkervdort aan het werk te houden, doch als hij hem tenslotte heeft overgehaald, de 100e opvoering van zijn stuk bij te wonen, barst de bom Jook gaat na afloop van de uitvoering met Donkervoort mee naar huis en Gerard, die meent, dat er verkeerde dingen ge- UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg MIDDENSTAND. TE GAST BIJ DE K L M. Onze Redacteur was een dag de gast van de K.L.M. en in de gele genheid een paar vluchten mee te maken op het binnenlandse lucht net. Verder was hij in de gelegen heid vele bijzonderheden te aan schouwen op het vliegveld Schip hol, een wereldje op zichzelf, waar het leven klopt van onze Nationale Luchtvaart. De volgende week ho pen wij onze lezers hiervan nader te vertellen. FILMNIEUWS. DE GEVANGENE VAN ZENDA. Deze film, met een grote rolbezetting, is een boeiende liefdesgeschiedenis met spanning en avonturen. Een Engelse offi cier vertoont, grote gelijkenis met zijn verre neef Koning Rudolf V en dit feit is oorzaak, dat deze eenvoudige Engels man op de troon van Zenda komt en een avontuurlijke intrige rondom deze per soon ontstaat. In deze film herleeft dan het oude degengevecht, dat hier de uit eindelijke beslissing om deze troon 'orengt. Ronald Colman, Madeleine Car- ioil en Douglas Fairbanks Jr. zijn de be langrijkste acteurs in dit bekende werk van Anthony Hope: „The Prisoner of Zenda". DE RUILVERKAVELING OP TERSCHELLING. Dc ruilverkavelingswerkzaamlieden op Terschelling zullen spoedig een aanvang nemen Het grondwerk zal worden uitge voerd door de fa. Sanders uit Rijswijk en het betonwerk door de fa. C. van Dijk te Kampen. Er zal worden gewerkt met mo dern Amerikaans materiaal, zoals nieuwe types draglines en buldozers. Over de kos ten weet „de Harlinger Crt", waaruit wij dit bericht ontlenen, nog het voigende mede te delen. Ons zijn ter bevoegder plaatse - inlich tingen gegeven over de kosten Het bleek dal de kosten (aflossing en rente) per ha. gedurende 30 jaar plm f 11,50 per jaar zullen bedragen, terwijl die in 1939 wer den geraamd op 'f 5.50 per ha., dus een verschil van f6 per ha. per jaar. Gezien het feit, dat de prijs van de landbouw- en zuivelproducten een veelvoud is van die van voor de oorlog, kunnen wij de kosten met hoog vinden, temeer daar een en ander een grote verbetering is en geldelij ke winst zal afwerpen. Noch altijd blijft het oud-Hollandse spreekwoord van kracht „De cost gaet voor de baet uit". KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en O'end cm 7.30 en 10 uur, in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 uur. Commu nie onder alle Missen en om 7 en 9 u. Lof om 7 uur. Deze week: Iedere avond 7,30 u. Meimaandoefening. Maandag: Missen 7, 8 en 9 uur. Dinsdag: Missen om 6,30, 8 uur en 9,30 u.' gez. huwelijksmis. Woens dag Missen 7. 8 en 9,30 uur gez. huwe lijksmis. Geen Mis in Den Hoorn. 8 uur jongenscongr. Donderdag: Missen 7, 8,30 en 9,45 gezongen huwelijksmis. Geen Mis in Oosterend. 8 uur meisjes- congr. Vrijdag: Missen om 7, 8 en 9,30 u. gez huwelijksmis. Om 3,30 u. biechtgel. v. schoolkinderen Van 7-9 u. biechtgel. in de bijkerken. Zaterdag: Onthoudingsdag. Van 59 u. biechtgel. Half 8 Meimaand- oefening^ beurd zijn, schiet hem neer. Dick, de broer van Donkervoort, moet de zaak re gelen en raakt verliefd op Jook, terwijl Luus en Gerard eveneens een span wor den. Ook Dr. v. Meerten en Jettv Cordeni Mijken het met elkaar eens te zijn. Als dan tenslotte Donkeyvoort en zijn vrouw genezen en zich verzoenen na een hevige scène, omdat zijn vrouw ook aan de praat jes geloofde, is het happy end compleet. Het is een modern stuk. er wordt veel ge rookt door de dames, maar het deed enigszins sentimenteel aan. Slechts een heilige zou tegen zulk een verhouding be stand blijken te zijn. Er werd prima ge speeld en de heer Bakker, de leider van „Klein Toneel" heeft alle eer van zijn werk. We hadden Dick echter wat resolu ter willen zien en ook Gerard vertolkte te weinig van de emotie, die een jaloerse minnaar tot een moordaanslag brengt. Jook tenslotte had jeugdiger moeten zijn, maar met de beperkte krachten, waarover Klein Toneel" beschikt, zijn niet voor al le rollen steeds de juiste personen aan wezig. De rol van maneger de Haan werd perfect gespeeld en was zijn eerste op treden een duidelijk succes. Al met al voor „Klein Toneel" een goede avond en we twijfelen er niet aan of bij een vol gende uitvoering zal de zaal weer geheel gevuld zijn. De aankleding van het toneel was wel willend beschikbaar gesteld door de Fa. Fr. Zegel.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1