Distributienieuws Het Muziekconcours van de West-Friese van Harmonie- en Fanfarecorpsen Bond Een filmvoorstelling, die niet doorging INLEVEREN BONNEN WINKELIERS Suiker-Versnap.: 71-1, 71-3 versnap., 07, B-14, B-15 algem., B-21 suiker. Ca cao B-08, B-16 algem. Waspoeder: B-06, B-13 algem. Tabak: 71-1, 71-2, 71r3 tabak. Melk: B-01. B-03, B-05, B-13, B-15, B-21 melk. Brood: C-01, C-02, C-ll, C-21 brood C-03, C-06, C-13 res. De bakkers worden er attent op ge maakt. dat de coupure X 075 in de week van 18-24 Mei a.s. voor het laatst kan worden ingeleverd. Na 24 Mei a.s. zijn de ze coupures dus verlopen en worden niet meer aangenomen. Rijwielbanden: In 't tijdvak van 14-31 Mei 1947 mogen uitsluitend aanvragen worden ingediend door één categorie personen, en wel door hen. die na de bevrijding, doch niet later dan in Sept. 1946, bonnen voor één of meer toerbuitenbanden hebben ontvangen. Per persoon mag slechts een bon voor één toerbuitenband worden aan gevraagd. Andere aanvragen mogen niet worden ingediend. Dus alleen door hen. die in bovengenoemd tijdvak al eens ban den gehad hebben. Meenemen stamkaarten. Vele malen komt het voor, dat met aanvragen en af halen de stamkaart moet worden geco deerd. Neemt u dus steeds de stam kaarten) mee. Dit bespaart u een ver geefse réis. Voor rantsoenbonnen huwe-, lijk en huw. jubilea's, steeds de stam kaarten van man en vrouw. Voor brand- sloffenkaarten de stamkaarten van aJle gezinsleden, enz. Inlevering van distributiebescheiden bij vertrek, overlijden, enz. Bij vertrek naar buitenland, overlijden, enz. moeten steeds alle bescheiden worden ingeleverd. De op het tijdstip van overlijden of vertrek nog niet aangewezen bonnen mogen niet ont breken. Ontbreken er nog niet geldig verklaarde bonnen, dan meet hiervan procesverbaal worden opgemaakt. Het publiek wordt er dus nogmaals met na druk op gewezen, de niet geldig ver klaarde bonnen niet van de kaarten te verwijderen. Inleveren aanvraagformulieren bijz. arbeid. Reeds eerder is bekend gemaakt, dat de werkgevers de naamlijsten dienen in te leveren. Tot heden toe zijn nog lang niet alle naamlijsten binnengekomen. Werkgevers denkt om uw tijd en levert de naamlijsten nog deze week in. Het is in het belang van uw werknemers. Wor den de naamlijsten niet óp tijd ingeleverd dan maakt u de kans, dat er bonnen voor uw werknemer verlopen. (Publ. no. 54.) ZITTING LID WONINGCOMMISSIE DEN BURG. Donderdag 22 Mei van 79 uur wordt in het Raadhuis zitting gehouden door een lid van de woningcommissie, uitslui tend voor Den Eurg en wijk B. Iedere volgende zitting wordt in dit blad be kend gemaakl De Burgemeester van Texel. Mr G D REHORST T.E.S.O. OPENT DIENST OP VLIELAND. Naar wij vefnemen heeft TESO het schip WR 67 aangekocht van den heer J. Koster te Wieringen. De boot wordt in gericht voor passagiersvervoer vanaf De Cocksdorp naar Vlieland. Op Vlieland hebben de Duitsers langs het strand een straatweg aan laten leggen en bestaat dan de mogelijkheid het dorp per auto bus te bezoeken. K.N.M.V. GROEP TEXEL ORGANISEERT EEN PUZZLERIT. De groep Texel van de K.N.M.V. orga niseert voor de 2e Pinksterdag voor de leden een Puzzlent over een afstand van 80 km. De start zal plaats vinden om 2 uur vanaf de Groeneplaats Na afloop prijsuitreiking en koffiemaaltijd in Ho tel ,,De Graaf' LEVERING VARKENS. Bij levering van varkens aan de er kende bedrijven moeten de mestcontrac- ten overgelegd worden. Indien dit niet gebeurt, worden de varkens niet geaccep teerd. DE E.H.B.G.-CURSUS VAN DR. SCHALKWIJK. DEN BURG. De EHBO-cursus van Dr. Schalkwijk van Woensdag gaat niet door, maar wordt gehouden a.s. Dinsdag in het Gymn. lokaal aan de Molenstraat. JEUGDWERK TE OOSTEREND. OOSTEREND. De jongeren van de Oosterender Jeugdclub hebben Woens dagavond 7 Mei eens iets laten zien van de wijze, waarop zij deze winter door hun leidster en leiders zijn beziggehouden Op de zolder van de O.L.S. voerden zij enige aardige toneelstukjes op, afgewis seld door een aantal goed ingestudeerde zangnummertjes en een tweetal keurige volksdansjes. Het mocht een geslaagd avondje helen en de plm. 150 aamvezfge ouders en be langstellenden waren het er over eens dat de leiders en leidsters met de hun toevertrouwde jeugd eer hadden van hun werk. V.V.V. „TEXEL". Dat het lidmaatschap der V.V.V. de le den vele voordelen biedt, is thans wel haast aan iedere pensionhouder bekend. Als resultaat van onze bemoeiingen met liet Rijkskolenburaeu. komen thans alle bij het V.V.V. ingeschreven pensionhou ders met een capaciteit van minstens 6 gasten ook voor kolentoewijzing in aan merking. De ingeschreven leden behoeven hiervoor geen verdere formaliteiten te vervullen, aangezien de administrateur hiervoor zorg draagt. Vooi Pinksteren kunnen de toewijzingen, welke voor het gehele seizoen ineens verstrekt worden, tegemoet worden gezien. De nog niet bij V.V.V. aangesloten pensionhouders dienen om ook voor kolentoewijzing in aanmer king te komen, zich vóór a.s Maandag middag als lid op te geven De Administrateur, (Adv.) F. F. GERRITSMA Nadat Woensdagavond een openings concert plaats vond van de Texelse mu- ziekver., werd Donderdag (Hemelvaarts dag), de eerste concoursdag gehouden van de West-Friese Bond van harmonie- en fanfarecorpsen in het Park, waarbij ge bruik gemaakt werd van de nieuwe mu- zieknis. Het was jammer, dat het weer zich niet zo mcoi voordeed, dan de dagen daarvoor. Niettemin is deze dag uitstekend ge slaagd. In de loop van de morgen werd 't steeds drukker, toen de deelncmers(sters) van de overkant met de drie boten van TESO en vervolgens met autobussen op de plaats van bestemming werden ge bracht. Vele ingezetenen hadden de drie kleur uitgestoken, hetgeen voor de over- kanters wees op een blijde inkomst. Het concoursterrein was tot in de puntjes in orde gemaakt. De kleine rood, wit. blauwe en oranjevlaggetjes gaven hel geheel een aardig aanzien. De officiële ontvangst. In het gem. huis had om half een de officiële ontvangst plaats door het gem. bestuur, van het hoofdbestuur, jury, di recteuren en voorzitters der deelnemende verenigingen in tegenwoordigheid van het ere-comité en besturen van Texels Fan farecorps. Burgemeester Rehorst zeide, het een bijzonder voorrecht te vinden, de aanwe zige dames en heren een hartelijk wel kom toe te kunnen roepen namens het ere-comité en Texels Fanfarecorps. In het bijzonder richtte spr. zich tot de jury, di recteuren en voorz. der deelnemende ver. Velen, die Texel gekend heb ben van voor de oorlog, zullen gecon stateerd hebben, dat de oorlog hier niet zonder meer is voorbij gegaan De burger bevolking leed grote verliezen terwijl ook veel materiële schade ontstond. Wij zijn verheugd, dat na een tijd van grote druk en zorg, thans blijdere dingen op het programma staan. Evenals de vernieti ging van dc Amsterdamse haven, de on dernemingskracht van het Ned. volk niet heeft kunnen breken, zo herstelt ook de bevolking van Texel zich van de slagen, welke het heeft getroffen. Spr. is ver heugd, dat het bestuur van de W.-Friese Bond besloten heeft het concours hier te houden, waarbij spr. ook hulde bracht aan Texels Fanfarecorps, dat reeds 55 jaar bestaat De ver. zullen elkaar in de nieu we muzieknis bekampen. Spr. hoopte, op een goed concours, hoewel men wel wat teleurgesteld is over het weer, dat niet zo gunstig is als de afgelopen dagen Mr. Rehorst hoopte, dat het weer zich in gun stige zin zou ontwikkelen, daar het eiland dan op zijn mooist is. Er is veel strijd in het leven, waarom wij deze vreedza me strijd van harte toejuichen. Spr. be sloot met de wens, dat de deelnemende corpsen elkaar niets zouden toegeven en dat men elkaar op sportieve wijze de be haalde successen zal gunnen, opdat de West-Friese Bond met genoegen op dit concours mag terugzien. (Applaus). Het antwoord van de Bond. De heer Brugman, vice-voorz. van de West-Friese Bond. deelde mede, dat de voorz., de heer Bruul, wegens ziekte ver hinderd was het concours bij te wonen. De heer Bruul, die reeds 35 jaar zitting heeft in het bestuur, is zeker met zijn gedachten tenvolle bij dit concours. Spr dankte hartelijk voor de eervolle ont vangst ten gemeentehuize. De entree mei al de vlaggen is al een bewijs, dat men op Texel meeleeft met dit concours, zo- DE MIDDENSTAND IN VERGADERING BIJEEN. DEN BURG. Maandagavond werd in Hotel „De Graaf" een vergadering ge houden van de beide Texelse Midden standsver. onder leiding van den heer C. v. d. Kooi. Voor deze bijeenkomst bestond wel belangstelling. Door den heer Wie- wel, secr. van de Bedrijfsgroep Detail handel, afd. Noordholland, werd een in leiding gehouden over de winkelsluiting, de vestigingswet en de org. van de detail handel. Spr. gaf allereerst een uiteenzet ting van het ontstaan en de ontwikkeling van de winkelsluiting In de oorlog ont stond een vervroegde sluiting. Thans staat een nieuwe landelijke regeling op stapel. De vestigingswet geldt voor 34 verschil lende takken van bedrijf. Dit zal nog wel vermeerderd \vorden, evenals de controle hierop. Als gevolg van de oorlog is op dit gebied een grete chaos ontstaan. De organisatie van de detailhandel kwam voor de oorlog alleen in de vrije organisaties voor. Tegenwoordig kennen wij naast de vrije ook de verplichte or ganisatie. Door de verplichte organisatie heeft men bereikt, dat nu allen een steentje bijdragen en het niet door enke len meer behoeft te worden opgeknapt, zo als voorheen het geval was. Na deze rede, werden er diverse vra gen gesteld, o.a. het prijzen van artikelen op de markt. Dit gebeurt niet en achtte men het wel gewenst, dat dit geschiedt, daar ook de winkeliers dit moeten doen. Vestiging op industriegebied i& nog niet vrij, wel in de toekomst. Er wordt door de fabrikanten in die richting naar gestreefd, dit Ie bereiken. Als een zaak langer dan een jaar gesloten is geweest, moet de her opening opnieuw worden aangevraagd bij de Kamer van Koophandel. Dc buslichtingen. Er werd geklaagd over de buslichting van het postkantoor te Den Burg. Het komt nl. meermalen voor, dat de bus vol is, vnl. 's avonds Of de bus is te klein, of de bus wordt te weinig gelicht. Verder werden nog vragen gesteld van meer interne aard. Dat de komst van den heer Wiewei vruchtbaar is geweest, bewees wel het feit. dat tijdens zijn zitting op het gem huis 15 personen over verschillende za ken inlichtingen hebben gevraagd. dat dit zeker zal slagen. Met de beste wensen voor het concours en een speciaal welkom tot de heren juryleden de Klerk, Pinkse en Zonderland, verklaart spr. het concours officieel voor geopend. De heer Schrama, voorz. van Texels Fanfare, sprak eveneens nog hartelijke woorden van sympathie tot allen, die tot de voorbereiding van het concours hadden meegewerkt, in het bijzonder aan het gem. bestuur en gem werken. Hiermede was de officiële ontvangst ten einde en nam het concours een aanvang 14 verenigingen namen aan het con cours deel. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek De wedstrijd duurde tot half acht. De uitslag was als volgt: Derde afd. Fanfare: Texel (Oost) VIOS, 3e pr.. 280 p.; Texel, Den Hoorn) D.E.K., lc pr., 350 punten. Tweede afd. Fanfare: Benningbroek, „Harmonie", 2e pr. 306 p.; Texel (O'end), „Excelsior", 2e pr., 318 p. Derde afd. Harmonie: Breezand, „Con cordia". 2e pr.. 330 p.; Schagen, „Scha- gen's Harmoniekapel". Ie pr., 362 p. Tweede afd. Harmonie: Julianadorp, „Kunstzin". 2e pr., 328 p. Eerste afd. Harmonie: Medemblik, „Crescendo", 2e pr.. 306 p Ere-afd. Fanfare: Andijk (West), „Ex celsior", le pr., 365 p Z.-Scharwoude, „Kunst na Arbeid", le pr. 356 p Twisk, „West Frisia", le pr., 354 p Opperdoes, „Tavenue", 2e pr., 334 p.. Wijdenes, „Ons Genoegen". 2e pr 331 p.; Dirkshorn, „On der Ons", 2e pr317 p. 's Avonds om half 10 werd de ere-wed strijd gehouden. De uitslag hiervan wordt Zondag bekend gemaakt. Resumerende kunnen wij met anders zeggen, dar. dat de eerste dag van het concours uitstekend geslaagd is. Een goede reclame voor het concours zou o.i. zijn als de korpsen bij aankomst aan het Schildereinde uitstapten en dan met muziek naar de Groeneplaats mar cheerden. Mogelijk kan dit voor a.s Zon dag nog georganiseerd worden Z. DEN BURG. Woensdagavond zou er m .Casino" de Russische Verzetsfilm „De Regenboog" vertoond werden Ondanks de tropische warmte, was' de zaal geheel bezet. Na opening door de voorzitster, na mens de afd. Texel van de C.P.N., werd begonnen met een bijfilmpje, doch al spoedig meest de vertoning gestaakt wor den als gevolg van kortsluiting. Het film apparaat weigerde alle diensten tot grote teleurstelling van de aanwezigen en in het bijzonder van de organisatoren. De bedoeling is nu om a.s. Zaterdag 24 Mei, nogmaals een vertoning te geven. De spreker van deze avond, de heer Volkers, lid der Prov. Staten van N.-Hol- land, hield nog een propaganda-rede, waarvoor door de tegenslag met de film, niet voldoende aandacht was. Het was ru moerig en sommige bezoekers konden moeilijk hun mond houden. Rede van den heer Volkers. De heer Volkers begon met te zeggen, dat Texel wel identiek is als gevolg van onvoorziene gebeurtemsscn. Dit was zo met de opstand der Russen en ook nu weer met de film. Spr. herinnerde aan de gedenkdagen op 3 en 5 Mei j.l. Hierbij vragen wij ons af, wat de bevrijding ons na twee jaren heeft gebracht en wat de toekomst zal brengen. De regering Scher- merhorn-Drees zou een stuk socialisme brengen, doch er is maar weinig van te recht gekomen. Indonesië is een ingrij pend vraagstuk ,en is men na vele confe renties en besprekingen gekomen tot de overeenkomst van Linggadjati. Ondanks dit, gaan de Iroepenuitzendingen door en worden onze kostbare deviezen aar dit avontuur besteed. De comm. zijn het met de huidige regeringspolitiek niet eens, wat betreft het ontwerp Drees (ouderdoms voorziening) durven wij met een gerust geweten meer vragen, zolang er nog wei geld voor andere dingen wordt besteed. Spr noemde het een eer, dat te Moskou de conferentie van de Grote Vier is ge houden. De kranten verwekken suggestie, dat er oorlog komt. hoewel de volken vre de wensen. Spr. hoopte, Hat de krachten voor de vrede sterker zullen zijn. Voor de positie van de arbeider is het nodig, dal er meer progressie betracht wordt. Om dit te bereiken, hebben wij de medewerking nodig van de Partij van de Arbeid, die nu nog bukt voor bepaalde groepen, zoals de R.K Volkspartij. Spr. bracht hulde aan de voortrekkers van het socialisme en noemde in deze Moskou een lichtbaken. Wij moeten de verdeeldheid opheffen en de ganse aarde een bewoon bare plaats maken voor alle volken. Dit moet ons bezielen bij de herdenking van 3 Mei. het gaat om de eer van ons land, aldus eindigde spreker. (Applaus). GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Zondag: 11,George van Renesse speelt Tsjai- kofski pianoconcert (I) 14,30 Das Lied von der Eerde (I) 21,15 Zwitserse koor (I) 21,30 Hersengymnastiek (I) 23,30 Sibelius programma (II) Maandag: 13,45 Harry Horlick en zijn ork. (I) 20,15 Oratorium „Belsazar" Handel (II) Dinsdag: 11,40 Menuhin speelt Bach's vioolc. (II) 13,50 Franck, Ravel (II) 15,15 Opera Hansel und Gretel, Hoff manns Vertellingen (I) 20,15 Lou Bandy, Wama's, Jos Wind, Jan de Vries e.a. (I) 20,20 Laurens Bogtman, Theo Olof e.a. (II) (II) TEXELSE FOKVAARZEN NAAR ITALIË. Deze week zijn in een convooi vanaf Leeuwarden, door de expor teurs Postma en Hielkema 235 fok- vaarzen per trein naar Italië ver zonden. Van dit aantal waren er 23 afkomstig van Texel, welke aange kocht zijn door den heer H. Keesom, te Den Burg. RIJK DE VRIES KRIJGT DRIE JAAR. Rijk de Vries, in de oorlog üe NSB- Burgemeester van Texel werd Dinsdag veroordeeld lot een internering van drie jaar, benevens ontzetting uit kies- en ambtsrechten. Hij komt 17 Mei 1948 weer vrij, daar gerekend wordt vanaf 1945. KAT RAAK GESCHOTEN MET EEN WINDBUKS. Jan D., te Texel werd door de Alkmaar- se politierechter veroordeeld bij verstek tot een onvoorwaardelijke straf van twee weken. Hij had een kat van de fam. B. met een windbuks in het oog geschoten, met het gevolg, dat het ene oog niet meer gebruikt kon worden. Hierover onder houder., betuigde hij zijn spijt en beloofde toen met de kat naar de dierenarts te gaan. D. deelde echter mede, dat het dier de ber en had genomen. Men vermoedde, dat hij het beest van kant gemaakt had, met gevolg aangifte bij de politie. DE LUCHTVAART-VERLOTING VAN DE KON. NED. VER. VOOR LUCHT VAART. C Juni trekking Luva-Lolen. De campagne voor de Luva-Verloting gaat naar wens. Evenals voor ae oorlog doet het organiserend Comité, „De Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart", alles, om in korte tijd de gehele verloting te doen sla gen. De laatst gehouden verloting in 1940 verliep in enkele weken, ook thans in 1947, zal de Luva-Verloting binnen zeer korte tijd trekken. De datum is bepaald op 6 Juni a.s. De trekking'zal in het open baar plaats vinden in het Notarishuis te 's-Gravenhagt ten overstaan van de H.H. Notarissen J. C. J. Waldorp, L. W. A. Duynstee, J. L Neuteboom De trekkings- lijsten zullen dan direct disponibel zijn voor het publiek. DE „WILLEM BARENDZ" WOENSDAG TERUG. Naar A.N.P. mededeelt, wordt de „Wil lem Barendz" in de namiddag van Woens dag 21 Mei in de haven van Amsterdam verwacht. EEN BRIEF UIT INDIE. Van de soldaat J. Kok, Veldpost 4-111- 8 R.I. te Bandoeng ontvingen wij een brief uit Indië, waarin hij zijn belevenissen van de laatste tijd mededeelt. Wij laten hier zijn schrijven volgen- Het was in de laatste dagen van Jan. 1947, dat wij vanuit Tjimahi vertrokken, via Padolorang. naar het plaatsje Tjiho- gob, 30 km. voor de stad Bandoeng en daar werden gedetacheerd. Wij liggen hier nu met 30 jongens, hebben een zelfstan dig leven en koken ons eigen eten. De huisjes, waar we nu in gelegerd zijn, zien er goed uit en liggen tegen de bergen aan De omgeving en het uitzicht is dan ook fantastisch mooi. De taak van de jongens is, plm. één maal in de week patrouille lopen tot en langs de rivier „Tjitaroem'dat tevens de demarcatielijn is, met de wapenstil stand vastgesteld. De afstand van hier tot aan de lijn, is horizontaal plm. 10 km, maar zeer zeker ruim een halve dag lo pen door de bergen. Ook de T.R.I. loopt van hun kant patrouille tot daar, en zo houdt elk zijn eigen stuk zuiver. Voorheen werd de demacatielijn vaak overschreden en dan kreeg men zoals al zovele malen het geval is» geweest, actie. Dergelijke onenigheden komen de laat ste tijden op Java sporadisch voor. Nu, dat het verdrag van Linggadjati is gete kend, zal dat er ook wel invloed op heb ben, hoewel alles nog lang niet voor el kaar is, en het te bezien zal zijn, of het ooit voor elkaar zal komen. Voorts hebben de jongens 's nachts met 4 man wacht, en over dag één voor tele foon wacht. Hier gebeurt nooit iets, zodat de nacht wacht totaal overbodig is. Maar in het militaire leven is dat nu eenmaal de ge woonte. Ik zelf bekleed de functie van ziekenverpleger en heb met wacht etc. niets te maken. Een paar keer in de week komen er Inlandse mensen op ziekenrap port, met een of ander klachtje en voor de rest ben ik voor de gezondheidshou ding der jongens. Kortom, wij hier op Tjibogoh kunnen niet anders zeggen, dan dat het hier gelijk een vacantie-oord is. De jongens van 3 R.I. (O.V.W.), hebben het hier vorig jaar lang niet gemakkelijk ge had, maar nu de orde hersteld is. heb ben wij hier enkel nog maar de rust te handhaven. De wegen, die zo door de Jap pen zijn vernield, worden nu door de mili tairen van de Genie weer in orde ge bracht. De Postweg Batavia-Bandoeng is dan ook weer geheel hersteld De sport, die^wij hier alzo beoefenen, is Volleybal, zwemmen en waterpolo. Hier is nl. een klein zwembad aan verbonden en daarin wordt dan, al is het primitief, de sport beoefend. Ook de zwijnenjacht beschouwen we als sport, maar de zwij nen zijn ons meestal te vlug af. Het is hier alle dagen warm zonnig weer, afgewisseld met grote regenbuien. Het klimaat is voor een Hollander ii deze omgeving dan ook best uit te hou den. in tegenstelling van Batavia en om streken, waar het veel warmer is Half in het jaar 1948 hopen wij weer als dienstplichtigen naar Holland af te varen en dan te kunnen zeggen- Wat is die tijd in Indië toch mooi geweest. Dit was dan even een kleine uiteenzet ting, hoe een Texelaar tijdelijk zijn leven in Indië tot heden toe heeft doorgebracht JAN KOK. SPORT OP TEXEL irg per St GYMNASTIEK. |fot DEN BURG. De Gymnastiekver „Te: nam Zondag j.l. met veel succes deel de wedstrijden van de Turnkring Ncxjnei hollands Noorderkwartier, welke te desluis werden gehouden. Zes ploege meisjes en één jongensploeg kwamen gymn. ver. „Texel" uit; die alle een p behaalden, n.l. Meisjes le graad een prijs, meisjes 2e gr. twee 2e en twee prijzen terwijl door de jongens in de gr. een 3e prijs werd gewonnen. Pe: neleprijzen werden gewonnen Meisjes 2e graad: E. Verstegen 2e pr. p., N. Agter 2e pr., 38 p., H. Stam 3e 36Vs p A Bakker 3e pr361/: p., B, Egmond 3e pr 35'p., N Buis 3e 35Vs pen M. v.d. Slikke 3e pr., 35 p, Meisjes le graad: N. Roeper le pr, p., M. Dros 2e pr., 39 p J. Oele 2e 381/* p.. H. Duinker 2e pr., 38 p., A, 2e pr., 38 p., C. Keijzer 2e pr., 38 p Agter 2e pr., 37*/2 punt. Ru: Di [Sta de v.c V< Vo K( Kc Fo1 Aa 5se alc liti B.K.C. KAMPIOEN. 4e klas In een moeilijke strijd tegen Oudesi aal heeft BKC een 3-1 overwinning beha en hierdoor gelijk met zijn 25-jarig staan het kampioenschap behaald, on slagen, met nog 3 wedstrijden spelen, terugtocht naar de polder is een ware getocht geworden, vanaf de Lage< stonden velen reeds de kampioenen te wachten. Texel speelde in Julianadorp met d n_ invallers en wist een gelijk spel, 3-3. behalen, wat ons nog niet ontevreden n stemmen. Vederer uitslagen: Grassh.-W'vogI 2-2; MFC-Schoorl 2-2; LSVV-N.-Niedf 2-3. De spanning onderaan is nu wel top gestegen, Oudesluis, JVC en N.-K dorp staan nu precies gelijk. DEN HOORN VERLIEST VAN DE RANGERS. W d< ry NHVB In afd. 2 I won C'oog met niet min ,st dan 7-1 van W'vogels 2. Kaagv. loor met 2-1 van SRC. In de strijd van Texel 2 tegen ZA1 zagen we Texel 2 wel eens beter spel 1 vooral het gezamenlijk opbouwen van aanval, het onderbreken van aanvalle;#1 het T-doel, kan gemakkelijker en zei der worden toegepast. Direct van de trap af blijkt dat T. sterker is en het vooral de T-rechtsbuiten die actief c neemt, en goed voor het doel pla Vonk opent de score, even later schiet tegen de lat, de terugspringende wordt door J v.d. Sterre onberispe ingeschoten. Met de rust is het al daarna met de wind in haar voord speelt de rest van de strijd zich vnl op de Z-helft. Met 5-0 komt dan einde. In afd. 3 G is ZDH eervol tegen Rangers ten onder gegaan. De rust kwj ii nog met blanco stand. Na de rust lat de Rangers prachtige staaltjes voetl zien en na 15 min nemen zij de Ieidi ZDH geeft nog met gewonnen en ma: spoedig gelijk. Een min. later is het voor de Rangers, even komt er een inz king in de ZDH gelederen en de Rang maken hiervan gebruik om er 4-1 van maken ZDH zet alles op de aanval, mi|"[ doelpunten blijven uit, zodat met stand het eind komt van deze uiterst sp n tieve strijd en hiermede het sterkste u tal verdiend gewonnen heeft. el S.V. TEXEL 1 Adsp. Texel A-W'vogels A 11-1 T. zijn aanvallen door goed open spel terwijl goed geplaatst wordt naar de \i spelers. Rust 4-0, daarna een waar bo bardement van aanvallen, voor W. gel kig dat niet elk schot ,raak" was. T< het einde speelde Jan Bruin te zacht rug, waardoor W. gemakkelijk de kon redden. Zondag a.s. Texel 2-W'Waard. 12 1 Texel-W'Waard 2,30 uur. Training onder Mr. Leavey, Maand avond 6 uur. Adsp. van Texel A en jongens, die dit jaar 12 jaar word Voor de jongste adsp. wordt i. d. volger courant een regeling bekend gemaa 7,30 alle leden. Nu is het weer een got tijd, dus aangepakt en op je post. METALEN KEUKENGEREI NU VRi TE KOOP. Huish. artikelen vervaardigd emaille en aluminium, kunnen van he af, zonder punten worden gekocht of kocht. Een volledige keukenuitzet voorlopig nog niet te koop zijn Er won een aantal bescheiden keukenuilzetjesl maakt. Men verwacht, dat de winkel deze zullen reserveren voor huwenden MARKTBERICHT medegedeeld door de Coop. Veeafzeh 13 Mei 1947. Varkens: gemakkelijk plaatsen. Notering voor de goede kwi teit f 2,per kg. Verschillende voorst len, welke behandeld worden, doen moeden, dat er voor het Westen wel prijsverlaging zal komen. Bonnen: Prij* iets hoger. Onze notenng voor N.- en 2 Holland is 3V2 ct. per kg. Niet inbegrep de provisie Gebruiksvee: Aanvoer minder Vlugge handel, met hogere pi zen Schapen: Vraag naar overhoudt aanvankelijk hogere prijzen. Lammer* Op vele markten tamelijk hoger in pi dan de vorige week. BURGERLIJKE STAND VAN TE^B van 10 tot en met 16 Mei 1947 Geboren: Klaas zv Uilke Bouwsma Barbertje Zalinge Hermanus R S. Hendrik C. Bakker en Houkje S. Zei stra. Elisabeth G. dv Pieter J Gielis Jacoba Jansen. Harm W. zv FrancisC G. van Hintum en Bartje Smit. Ondertrouwd: Dirk A. Flier en Johant Collou. Dirk C. Visser en Hendrica Bloois Getrouwd: Antcon A. Sfludt en Nell Ellen. Hendrik v.d. Brink en Maatje A. Leeuwen. Overleden: gene Gevonden: 1 rol heininggaas.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 2