penbare Vergadering Distributienieuws Muziekconcours van West-Friese Bond ook Zondag uitstekend geslaagd. k'OENSDAG 21 MEI 1947. 60e JAARGANG. No. 6117 XELSCHE COURANT van de Raad der gemeente Texel, op Vrijdag 23 Mei 1947, des nm. te 2,30 uur ten gemeentehuize. djTexel, 17 Mei 1947. De Burgemeester van Texel, Mr G D. REHORST Notulen. Ingekomen stukken. Mededelingen. Ontslag van den heer G. C. Donia onderwijzer aan de o.l.s. te De Koog. Ontslag aan mej. C. ten Haaf, als lerwijzeres aan de o.l.s. te Den Hoorn. Benoeming onderwijzer aan de school ir u l o. De voordacht luidt: M. J. Seldenrust te Utrecht W. Blijenburg te Koog a.d. Zaan P. Piket te Alphen a.d. Rijn. VJ. Benoeming onderwijzer aan de o.l.s. De Koog. De voordacht luidt: K. W. Afman, te Heer T. W. van Dam, te Bovenkarspel. Renteverlaging diverse geldleningen. Aangaan van grondtransacties met ;o Agter, te Den Burg. Verkoop van grond aan de Waalder- aat aan J. Reij te Den Burg. 0 Aankoop van grond aan de Holle- lsweg van het R. K. Kerkbéstuur en nAi de N.V. Lissese Kistenfabriek. .1 Aankoop van grond aan de Wester- g, eigendom van C. P. Keijser te Den rg 2. Aankoop van grond aan de Koger- g, eigendom van K. H. O. Linnhose te n Burg. .3 Tegemoetkoming in. reiskosten voor loolkinderen ex art. 13 der lagere on- wijswet 1920. n( 14 Machtiging tot aankoop van een :o voor de reinigingsdienst. 1l< 5 Machtiging aankoop kooketels voor verwerking van afgekeurd vlees. .6. Wijziging verordening op de vlees- ïnngsdienst. 17. Wijziging verordening op de ver- kelij kheidsbelasting. 8. Beschikbaarstelling van bedragen r woningbouw. De ontwerpbesluiten, lke ter inzage liggen, hebben betrek- ig op de in uitvoering zijnde bouw- rken. Machtiging uitbreiding personeel neentewerken. !0 Uitbreiding electrische centrale en dere elect rif icatie van het eiland. 1. Machtiging aangaan van kasgeldle- igen. !2. Aanbieding begroting Algemeen mbestuur voor 1947 !3. Vaststelling 3e suppletoire begroting 1947. !4 Aanbieding gemeenterekeningen T 1944 en 1945. 5 Gedeeltelijke kwijtschelding vorde- gen. Behandeling reclames tegen belas- ga anslagen. d UITREIKING ensmiddelenkaarten 707, Tabaks- en- f Vcrsnaperingskaarten 707. Brand- stoffenkaarten TA 707. ,j )p onderstaande data worden bovenge- imde kaarten uitgereikt. Pc Den Burg op het Distributiekantoor: )p Donderdag 22 Mei 1947. 10 geen zelfverzorgers Kogerweg 21 hoger. 10-11 geen zelfverz. Weverstr. 5. 11-12 geen zelfverz. Weverstr. 26 1.30-2,30 geen zelfverz. Weverstr. 51 2,30-3,30 geen zelfverz. Weverstr. 71- 3,30-4,30 geen zelfverz. Weverstr. 91 hoger )p Vrijdag 23 Mei 1947. -10 geen zelfverz Julianastraat. 10-11 zelfverz. Wilhelminalaan 135. 11- zelfverz. Wilhelminalaan 36 en 30-2,30 geen zelfverz. Molenstraat '•O-^.SO geen zelfverz. Molenstrèat '.oger. 3,30-4,30 Emmalaan. [edëgebracht moeten worden alle slam- 3 rten van de gezinsleden met inlegvel- G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse s men 706 mogen niet worden aangeno- 0 n), ingevuld en ondertekend aanvraag- mulier brandstoffen TA 707, restant indstoffenkaart T 606, waaraan bon BV Mannelijke personen, geboren in 9 of eerder hebben keuze tussen een aks-, tabaks-versnaperingskaart of it snaperingskaart; Vx-ouwelijke persohen M >oren in 192° of eerder, hebben keuze n: :en tabaks-versnaperingskaart of ver- V peringskaart; allo andere personen ii vangen een ver .saperingskaart. Men rdt verzocht toe te zien, dat alle sfam- n irten voorzien zijn van een groen TD- el daar anders geen bonkaarten mo lt i worden uitgereikt. Men wordt ver- K bt:op de aangegeven tijd de kaarten te e nen halen. 1 (Publ. no. 44). ^LEVEREN PETROLEUMBONNEN. )e bonnen A21-A24, B11-B12, C06 en li 1 kunnen t.m. Vrijdag 23 Mei a.s. wor- n i ingeleverd. Na deze datum worden ii e bonnen niet meer aangenomen. )e bonnen 67-8 en 68-7 algemeen kun- 1 worden ingeleverd t m. Vrijdag 6 )i a.s. ;i )e bonnen A25-A28, B13-B14, C07 en 2 zijn geldig t.m. 21 Juni a.s. en de 1! men C05, Cl7 algemeen t.m. 19 Juli 7. Inleveren textielpunten. ranaf Vrijdag a.s. kunnen textielpunten rden ingeleverd in de volgende hoe- lheden minimum aantal in te leveren punten is het aantal hoger, dan moet steeds een veelvoud van 10 punten worden leleverd. Texels Fanfarecorps behaalde een eerste prijs. Aan de vooravond van de tweede con coursdag hebben de Texelse zangvereni gingen en het Fanfarecorps geconcerteerd in nieuwe muzieknis. In het mooi gele gen park waren vele honderden aanwezig, welke met onverdeelde aandacht de ver schillende nummers beluisterden. De schitterend geïllumineerde nis en het doel matig verlichte park te midden der kastanjebomen, gaven het geheel een bij zondere bekoring. Achtereenvolgens traden op Texels Fan fare. een kinderkoor o.l.v. den heer C. v. d. Kolk, het dubbelmannenkwartet Eier- land, de Hervormde kerkkoren Den Hoorn en Den Burg, het R.K. kerkkoor en R.K. Gemengd koor „Con Amore". Allen hebben hun beste beentje voorgezet, de een was gelukkiger dan de andere, doch het geheel was goed. In 't bijzonder wil len wij noemen het kinderkoor. Wat klon ken de heldere kinderstemmen duidelijk en zuiver! De Tweede Concoursdag. Prachtig weer en een aandachtig luis terend publiek hebben het hunne er toe bijgedragen, dat ook de tweede concours dag uitstekend slaagde. Er is uitstekend gemusiceerd, gezien ook de behaalde re sultaten. Niet minder dan 7 eerste prijs winnaars. w.o. met ere genoemd mag worden Texels Fanfarecorps. Alle hulde aan directeur en leden. De laatste vereni ging die optrad, was Wienngen. Voordat tot bekendmaking van de prijzen werd overgegaan, gaf dit korps nog een paar pittige marsen toe. Het fanfarecorps van Berkhout was niet opgekomen, zodat er 10 verenigingen uitkwamen, met het vol gende resultaat: Tweede afd. Fanfare: Texels Fanfare corps, le prijs 364 p.; Comb. Hoogkarspel, „Concordia" en Venhuizen, „Door Wils kracht Saamgebracht", le pr. 354 p.; Ou de Niedorp, „Crescendo", 2e pr. 321 p.; Warder, „Excelsior", 2e pr., 295 p. lste afd. Fanfare: Schoorl, „De Vriend schap", le pr. 363 p.; Lutjebroek, „Willen is Kunnen", le pr. 358 p. Ere-afd. Harmonie: Winkel, „Winkels Harmonie", le pr. 363 p. Ere-afd. Fanfare: Zwaag, „De Herle ving", le pr. 360 p Wieringen, „Harmo nie", le pr. 360 p.; Oostwoud, Oefening Kweekt Kunst", 2e pr. 333 p. Uit deze uitslag bleek, dat „Excelsior" te Andijk, het hoogste aantal punten, nl. 365 behaald heeft, in de mid dag wedstrij den en hierdoor in het bezit komt van de wisselbcker. De 2e extra prijs won Texels Fanfarecorps met 364 p., terwijl voor de 3e extra prijs geloot zal worden tussen Schoorl en Winkel, daar beide 363 punten hadden. De Ere-wedstrijd. De ere-wedstrijd begon om half negen. Evenals Donderdagavond werd de plaats van den heer Jos. de Klerk in de jury in genomen door den heer G. Boedijn, uit Hoorn. De zeven corpsen, welke in de ere-wedstrijd mededongen, gaven weer muziek van de eerste rang. Wat klonk al les zuiver en mooi. Geen wonder, dat de heren juryleden enthousiast waren over de prachtige acoustiek der muzieknis. De uitslag van de ere-wedstrijd werd met spanning tegemoet gezien, ook omdat 't over beide concoursdagen ging De prij zen werden toegekend aan: In de afd. Fanfare: le prijs Zuidschar- woude „Kunst na Arbeid" met 197 p.; 2e prijs Zwaag „De Herleving", 183 p.; 3e pr. Andijk „Excelsior" 179 p. Van de afd. Harmonie won Winkel WAAR GAAN WE DEZE WEEK HEEN? 22 Mei. Algem. Vergad. Zwemver., 8 u. in Hotel „De Graaf". 24 Mei. Vertoning van „De Regen boog". Russisch filmwerk, 7 uur en 9,30 uur in „Casino". GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Woensdag: 18,Philh. ork. speelt Beethoven (II) 18,45 Bedrijfsbelangen i. d. landbouw (II) 20,15 Populair concert (I) 21,Hoorspel: P. C. Hooft (I) 22,Reportage: Bezoek aan de broed plaatsen op Texel, m.m.v. R. Tolman (II) Donderdag: 20,30 en 21,30 P. C. Hooftherdenking (I) 10,25 en 23,15 Frans progr. (I) Vrijdag: 20,05 Henn Bosmans, piano speelt prelu des (I) 21,10 Omroeporkest (II) 22,15 Frans van Schaik e.a. (I) 23,Richard Wagner progr. (II) Schoenenbonnen. Deze maand vindt geen uitreiking van schoenenbonnen op cijferaanwijzing plaats. Voor kinderen geboren in de maand Mei van een der jaren 1932 t.m. 1945, alsmede aan de kinderen, die ge boren zijn in de maand Juli van het jaar 1946 kan een schoenenbon worden uitge reikt tegen inname van bon 604 van het inlegvel. Deze uitreiking is alleen gedurende de maand Mei. Aanvragen werkkleding. Vanaf heden t.m. 31 Mei 1947 is er we derom gelegenheid tot het indienen van collectieve aanvragen voor werkkleding. Voor bedrijven, waarin 10 of meer werk- kledingdragende arbeiders werkzaam zijn, dient door den werkgever een collectieve aanvraag te worden ingediend. Tot nader order is het indienen van individuële aanvragen stopgezet. (Publ. no. 55). „Winkels Harmonie" de le ere-prijs met 174 p. Door Texels Fanfare werden in de ere-wedstrijd 153 p. behaald. Voordat Texels Fanfarecorps begon te spelen, werd het jubilerende corps nog 'n ^bloemenmand aangeboden door den heer A. v.d. Meulen namens de prijzencommis- sie, voor de schitterende prestaties. Tot slot speelde het corps nog Wilhel mus (een goede gedachte), dat door de aanwezigen staande werd aangehoord. Zo behoort dit muziekfestijn dan weer tot het verleden, waar allen, die er aan hebben meegewerkt, met trots op kunnen terug zien. Geen wonder, dat de vice- voorz. van de Westfriese bond, de heer Brugman, zijn grote dankbaarheid uit sprak aan het adres van Texels Fanfare corps, het gem. bestuur en alle anderen, die een steentje hebben bijgedragen tot 't welslagen. Spr bracht hulde aan het pu bliek voor de stille aandacht, waarop ge luisterd is. Dit was voor de volle honderd pet. in orde. De voorz van Texels Fanfare, de heer Jac. Schrama, sloot hierop het concours met woorden van dank, waarbij hij nog een beroep deed op de korpsen van de overkant, om hier nog eens een concert te willen geven, dus een Tot Weerziens. Z. VOLKSSPELEN OP DE GROENEPLAATS. Nadat Texels Fanfare Vrijdagavond een taptoe had gehouden door Den Burg, werden er op de Groeneplaats Volksspe len gehouden, waarvoor grote belangstel ling was. Het mooie weer heeft hiertoe ze ker veel bijgedragen Begonnen werd met mastklimmen, geen gemakkelijke opgave. Verscheidene deelnemers moesten de strijd halverwege of soms bijna bij het bereikte doel opgeven. Degene, die geluk kiger waren, werden met gejuich ontvan gen. Van de andere spelen was wel het succesnummer „de Strijd om de man" Er was de gehele avond grammofoon- muziek, uitgezonden door middel van de geluidsinstallatie van den heer de Wildt, die zelf tussen de verschillende nummers door als omroeper fungeerde en daarbij de dames en heren zonodig Aanspoorde tot het uiterste. Verder verleende Texels Fanfare zijn medewerking. Hieronder volgen de uit slagen der diverse wedstrijden: Mastklimmen- Kees Schermer, Den Burg; Joh. v.d. Meer, Oudeschild; C. Bak ker. Kogerend; W. Bakker, Gasthuisstr.; C. J. Dijt, Kogerstr.; Joh. Swart, O'end. D. Lutterman, Den Burg. Zaklopen: v. dames: 1. Willy Vendel; 2. Qré Kievits Hoepel wedstrijd voor paren: 1. Willy Vendel en S. du Porto; 2. C. Mets en echt genote. Koekhappen voor dames 1. J. Eelman, „Nieuw Leven"; 2. J. Wassenaar. Rook wedstrijd heren: 1. Arie Mant je en L. J. Dijt. Zaklopen voor paren: 1. D. Huizinga; 2. D. Witte. Strijd om de man: 1. Willy Vendel en de heer Venema; 2 Joop Westdorp en de heer Fup Visser. De Kinderspelen. Voor de op Zaterdagmiddag gehouden volksspelen voor kinderen was eveneens veel animo. De uitslagen hiervan waren: Aardappelrapen voor jongens van 6-10 jaar: 1. W. Lap; 2. H. Witte; 3. F. Visser. Vlaggen zetten v meisjes van 6-10 jaar: 1 C. v. 't Hoog: 2. An Zwaan; 3. Dora Dros. Zaklopen v. meisjes van 1014 jaar: 1. M. Kuip; 2. Janna Witte; 3. Jetty Agter Zaklopen voor jongens v. 10-14 jaar: 1. Wim Logman; 2. Jan Dijt, 3 Hans Vlessing; 4. T. v.d. Vliet; 5. C. v Kooten Zaklopen voor jongens van 12-16 jaar: 1. F. Halsema; 2. Bert Witte; 3. P. Bak ker; 4. A. v.d Vliet. VEERTIG JAAR GETROUWD. DEN HOORN. Vrijdag j.l. bracht D.E.K een serenade aan het echtpaar A. Heer- schap-Eelman, dat 40 jaar getrouwd was. De heer J. Troost dankte het corps voor deze spontane daad en bracht tevens de gelukwensen over met het behalen van het succes op het concours Hierna volg de nog een muzikale rondgang. CONSUMENTENCREDIET KAN OPNIEUW WORDEN AANGEVRAAGD. Formulieren van 16-31 Mei ver krijgbaar. Tot en met 31 Mei zullen de districts raden voor het consumentencrediet nieu we aanvraagformulieren verstrekken aap hen, die de vorige maal van het consu mentencrediet geen gebruik hebben ge maakt. Van 19 Mei t m. 7 Juni en in geen geval later kunnen de ingevulde formulieren, zo nodig met een door den werkgever getekende verklaring, weer bij de districtsraden worden ingeleverd. Voodat tot verlenging van het crediet wordt overgegaan, zal een nauwkeurige controle plaatsvinden. Het wordt slechts verleend in die gevallen, waarin naar het oordeel van de districtsraad ernstige be hoeften bestaat Het wordt uiteraard naar dezelfde maatstaven toegekend, terwijl ook de afbetalingsregeling, die voor de reeds lopende credieten geldt, toegepast zal worden. Hernieuwing van een de vori ge keer afgewezen aanvraag is niet moge lijk. De uitreiking der credieten zal in Juli plaatsvinden Aangezien de reeds verstreken afbetalingstermijn niet op deze credieten kunnen worden ingehaald. is besloten om een evenredige vermindering in de credietverstrekking toe te passen, zodat per vel waardebonnen vijf der reeds geldig verklaarde waardebonnen niet zul len worden verstrekt. DE RADIOUITZENDINGEN OVER TEXEL. Maandag, 2de Pinksterdag zal de N.C.R.V. van half vier tot vier uur een Radioreportage verzorgen, n.l. Vacanticindrukken uit Nederland. Ook Texel zal hierin genoemd wor den. Verder zendt dezelfde omroep vereniging a.s. Woensdag 21 Mei (vandaag) van 10-10,30 u. 's av. de door ons genoemde opname uit van de Broedterreincn op ons eiland, welke verzorgd zijn door de deskun dige op vogclgebicd Rinke Tolman. 30-JARIG BESTAAN WINKELZAAK. DEN BURG De winkelzaak van fa. R Bakker aan de Groeneplaats, goud, zilver en optiek, bestaat 30 jaar. Het winkel pand. met welke vernieuwing men vorige week gereed is gekomen, wordt, deze week heropend De heer Bakker deelde ons mede, dat hij voor de oorlog reeds plannen had om te verbouwen, doch begrijpelijker wijze kwam hier niets van. Nu is het dan zover gekomen. Het geheel maakt een keurige indruk. De winkelpui met etalages, waar in het midden een electrische klok geplaatst is, zijn van teakhout gemaakt. Een keur van artikelen zijn aanwezig, welke zeker hun weg wel zullen vinden. De etalagever lichting is eveneens naar de eisen des tijds ingericht, alsmede de ruimte van binnen. De uurwerken zijn jammer ge noeg nog schaars. Laten wij hopen, dat hierin ook spoedig verbetering komt Een compliment aan het adres van de vaklieden Van 't Hoog. timmerman, Ve nema, metselwerk en Kerkhof, schider- werk, die deze verbouwing hebben uitge voerd. is zeker op zijn plaats. KRAAMINRICHTING. DEN BURG. Zoals bekend, is de ge meentelijke kraaminrichting wegens per soneelsgebrek enige tijd gesloten ge weest. Wij verheugen ons, u thans te kun nen mededelen, dat het aan het gem. be stuur gelukt is een volledig bevoegde kracht, met grote ervaring aan de inrich ting te verbinden. Sinds 15 Mei j.l .is Zuster De Groot uit Den Helder, die al daar een particuliere inrichting exploi teerde, op Texel werkzaam. Zij wordt ge durende één dag per week vervangen door Zuster Lap uit Den Hoorn. Voor ve len zal het een geruststelling zijn te we ten, dat op ons eiland een goed geoutil leerde inrichting beschikbaar is. DE EERSTE LAMMERENMARKT. Maandagmorgen werd te Den Burg de eerste voorjaarslammeren- markt gehouden. Er was nog geen grote aanvoer. Er werden ruim 420 stuks aangeboden, waarvan de mees- ten verkocht werden. Het mooie weer van de laatste tijd heeft hier aan veel goed gedaan, daar er nu weer volop gras is. De prijzen, die besteed werden varieerden tussen de f 30 en f 40. De laagste prijs was f 32, en dc hoogste f 37,50. Volgende week Dinsdag na Pinksteren wordt er een grote aanvoer verwacht. Wij zijn benieuwd hoe de prijzen dan zullen uitvallen. Veel zal er vanaf hangen hoe de markt a.s. Vrijdag te Leiden zal verlopen. In het kort komt het hierop neer, dat er van de zijde van de handel wel belangstel ling was voor deze eerste lammeren- markt. „EXCELSIOR" NAAR CONCOURS TE BLOEMENDAAL. OOSTEREND. De muziekvereniging „Excelsior" behaalde j.l. Zaterdag op het concours van de Chr. Bond van Harm, en Fanfarecorpsen in N.-Hclland te Bloe- mendaal, een 2e prijs in de 2e afd. Het corps kreeg 51 p. Om voor een le prijs in aanmerking te komen waren 56 punten nodig. Naar ons werd medegedeeld, was de beoordeling aanmerkelijk zwaarder dan op het muziekconcours van de West- Friese Bond te Den Burg. PRINS BERNHARD BEZOCHT „DE VULCAAN". Z.K H. Prins Bernhard was Maandag middag in Den Helder, waar hij met de Marineautoriteiten o.a. 'n bezoek heeft ge bracht aan het montageschip „de Vul- caan", dat uit Engeland in ons land is aangekomen Het schip ligt op dc rede van Texel. De Prins was gekleed in marineuniform. TEXELSE MARKT. Den Burg, 19 Mei 1947. Aangevoerd: 400 lammeren f 2837,50. 9 koeien f 400 550. 54 biggen f 4070. 4 kalveren f 40 55. 50 kippen f 4,506,Voor de leve ring 4 koeien en 38 n. kalveren DAMPROBLEEM No. 13. Zwart: 7 sch. op 8, 9, 13, 16, 20, 25 en 30. Dam op 12, Wit: 10 sch op 17, 21, 23, 27 29, 33, 34, 38, 39 en 44. Dit probleem bevat een werkelijk ver rassende ontknoping. Men ziet er in, wat allemaal met een dam te bereiken is. In een volgend nr. wordt de oplossing ge publiceerd. OLYMPISCHE DAG. Zij die plaatskaarten willen hebben voor de „Olympische Dag", op Zondag 22 Juni, met de voetbalwedstrijd Bonds-elf- talTsjecho-Slowakije te Amsterdam, kunnen zich opgeven bij N. de Graaf t.m. Zondag 25 Mei. SPORT OP TEXEL. GRASSHOPPERS OP DE TWEEDE PLAATS. 4e klas. BKC bleef ongeslagen, in de 2e helft had een penalty van LSVV geen succes, zodat de wedstrijd in 1-1 eindigde en hierdoor BKC een nederlaag ontliep. De doelverdedigers in de strijd N.-Nie dorpMFC waren prima, in het bijzonder Floor van N.-N., zodat de uitslag 0-0 was. JVC won van Watervogels, 3-2; kort voor het einde viel de beslissing, mis schien was dit doelpunt wel de redding in de 4e klas. Grassh won met 3-1 van Schoorl en bezet nu de 2e plaats. In een spannende strijd deelde een proefopstelling van T. de punten met W.- Waard. Wel nam T. het spel in handen en kreeg spoedig enige goede kansen, maar het duurde toch nog geruime tijd, eer T. de leiding kon nemen W'Waard trok eveneens vele malen ten aanval, maar haar middenvoor werd uitstekend bewaakt door Nico Eelman, die een pri ma spilpartij speelde, terwijl de achter hoede met Wim aan het hoofd, solide werk leverde. In de. voorhoede werd wel flink gewerkt, maar het zuiver aangeven, het profiteren van vrij opstellen, moet nog beter worden. Om beurten zijn de partijen in de aanval, maar met de rust was de stand nog 1-0. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, T gevaarlijker. Er wordt nu meer naar rechts gespeeld, waar Piet Eelman dikwijls heel goed werk le vert Uit een vrije schop, door W inge kopt, kwam de gelijkmaker. Wel kreeg T. nog enige goede kansen,werd een goed doelpunt afgekeurd, schoot Dick rakelings naast. Ook W. miste enige goede kansen. We kunnen tevreden zijn, want we weten, dat de voorbereiding voor het volgend seizoen veel goeds beloofd. Scheidsrechter Kroon leidde uitstekend. SUCCES II AAN DE KOP. NHVB—2 I Succes 2 heeft in een uitermate span nende strijd SRC met 1-0 geklopt en mede dank zij Texels misstap, zich stevig van de bovenste plaats verzekerd. Kaagv. ZAP 2 3—1. Texel 2 stelde wel heel erg teleur, wel kwam W.W. 2 met een sterk elftal we zouden zeggen: „de oudjes deden het nog best" maar het begin was toch wel hoopvol en enige goede kansen gingen verloren. Uit een corner, ontstaan doordat H Bruin uitlopend, tegen 'n Wspeler aan schoot maakte W haai lc doelpunt, spoe dig gevolgd door een vrije schop, waar onze spelers blijkbaar bang voor waren. Met 2-0 kwam de rust. Spoedig daarna scoorde de T-midvoor, na zich keurig vrij te maken. Maar W. antwoordt direct met een doelpunt 3-1 en het werd 4-1. Dan gaat Gerard langs de lijn. plaatst een zui ver trekballetje en weer is het de mid- voor die zuiver doelpunt. W. maakte er 2-5 van, zodat ook T 2 haar kans heeft laten glippen. Toch komen we weer terug met een prima elftal, het materiaal is er, maar dan ook trainen en elke week DE RANGERS HEBBEN EINDELIJK DE LEIDING. De Rangers wonnen met 3-0 van Oos terend en staan nu eindelijk aan de kop. We mogen het resultaat van O'end gerust eervol noemen. ZDH nam de strijd tegen BKC 5 kalm op, de zware wedstrijd tegen de Rangers zaten hun nog in de benen. Met de rust hadden zij reeds een 20 voorsprong veroverd. Na de rust werd dit tot 60 opgevoerd Vlak voor het einde zag BKC zijn volhouden beloond met een prachtig legenpunt. TEX. BOYS. Het le en 2e elftal behoefde de afgelo pen Zondag niet te voetballen, zodat wij de adsp-wedstijd hebben bijgewoond. De ze moesten tegen LSVV A spelen en na een pittige wedstrijd hebben de Boys dan ook verdiend gewonnen. De Boys hebben de aftrap en gaan meteen tot de aanval over, van deze jongens zagen we keurig mooi samenspel en er waren dan ook ge vaarlijke momenten Voor het doel der gasten Na 10 min. spelen wist J v. Heer- waarden de Boys de leiding te geven. 5 min. daarna verhoogde J. Riteco de stand uit een mooie voorzet van Toon Witte. Ook LSVV ondernam goede en gevaarlijke aanvallen, maar de achterhoede was pa raat en wist iedere aanval af te slaan, zodat de rust inging met 2-0 voor de B's. Na de rust komt LSVV gevaarlijk op zetten en onze achterhoede wordt over speeld. Spoedig was de stand 2-1. Hier door wakker geschud, proberen de Boys het weer eens en met succes, want Toon Witte wist na 20 min met een onhoud bare kogel de stand op 3-1 te brengen. In de laatste 10 min werd nog tweemaal ge scoord en wel door LSVV en de Boys, zo dat de Boys dan ook verdiend hebben ge wonnen met 4-2. Nu de festiviteiten achter de rug zijn, denkt 'n ieder toch wel aan de training? Deze is voor de leden nog altijd Donder dagavond Tweede Pinksterdag moet het le naar S.R.C., suppcrters(sters) zijn welkom. De adsp. spelen thuis tegen SRC A. HS. S.V. TEXEL. In ons Pinksterprogramma komt een volledig HRC 1 een jubileumwedstrijd spelen tegen Texel 1. dat dan in haar sterkste formatie zal uitkomen Waarschijnlijk speelt ook Texel 2 in het jubileumprogr.. zie daarvoor het vol gend nr. We verwachten deze keer een bijzonder grote belangstelling en een pri ma wedstrijd. Adsp. A spelen Zaterdagmiddag om 4,45 tegen Wironin Wieringen. Vertrek boot half drie, 2 uur van Hotel „De Graaf". Dat moet weer gewonnen worden, jongens! Adsp. 10 en 11 jaar trainen Vrijdag half zeven.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1