Onze beste Klant, is Jan Contant! V reemdelingen verkeer Een dag te gast bij de K.L.M. Heroprichting S.V.C. r~ Turnkring H.N.K. SATERDAG 24 GOe JAARGANG. No. 6118 TEXELSCHE COURANT iEESTELIJK LEVEN. Pinksteren op Texel. Het seizoen begint! Bij boten vol zullen de mensen weer ko- ien, de een met een eigen auto, de ander iet een krakend fietsje, de een om te jleten, de ander om zich op het kam peerterrein te ontspannen door inspan- ing^ Vreemdelingen! Nederlanders meest, aai to^h vreemdelingen, duidelijk hcr- ©baa vaak aan de kleding, maar eer- nog c- de spraak. Haegs en Fries, leiders en Brabants, alle tongvallen zul- op ons eiland gehoord worden. Allerlei andere levensgewoonten tonen vreemdelingen ook. Zij vallen op, want zijn andeVs dan wij. Zij vallen dikwijls zozeer op, dat wij ergeten, hoezeer wij Texelaars nog reemdelingen voor elkaar zijn, vreemde- ,en ,die elkaar niet verstaan, langs el- aar heen leven, elkaar over en weer be letten omdat het wat anders is dan het igene. Ik ben een vreemdeling op aarde". Is iet die zin niet de tragiek van het mens ïjn gepeild. Wij zijn vreemdelingen voor millioenen, die wij nooit gezien heb- en. voor de duizenden vacantiegangers Texel, voor honderden Texelaars, voor entallen uit ons eigen dorp, maar ook oer enkelen uit ons eigen gezin. En hoezeer blijven de anderen geen reemdelingen voor ons, ook onze eigen lusgenoten. Onbegrip, wantrouwen, spot over en eer. Het is eigenlijk vreemd, om over reemdelingen te spreken, zoals wij het oen. Waren vader en moeder soms niet oor hun dochter meer vreemdeling dan Duitse of Canadese so'daat. De tragiek van ons menszijn is ons reemdelingsschap. Uit onbegrip, wantrouwen en spot komt echtscheiding voort en de wereldoor- g. Wij spreken eikaars taal niet, wij rstaan elkaar met. Eén heeft de taal der eenheid gespro- en Die taal is de taal der liefde, die les en allen omvat, de liefde van Chris- is, die alles geeft om alles te winnen. Dat is het ware Esperanto, de wereld- al der hope. Die taal kent geen woorden an onbegrip, wantrouwen en spot. Zij wetst niemands gevoel, zij zoekt zich- ?lf niet. Zij wordt nooit verbitterd. Zij ;kent het kwade niet toe. Dat is de Pinksterbcodschap: Er is eén En als die taal geleerd is. is er geen •eemdelingschap meer. Maar de mensheid is nog steeds niet be tid de Pinkstergeest te ontvangen, laat aan, er om te bidden. Wij blijven liever abbelen in ons eigen taaltje. In de eer- e plaats de Christenen zelf, die bijna et naar elkaar luisteren zonder ruzie te aken. Elk binnen zijn grenzen, zijn rkje en daarmede tevreden. Vreemde- igen voor „de wereld". Is er een oplossing voor? Ja, een Bijbelse, aangegeven in het inksterverhaal. Bidden! D.w.z het'eigen- tlang, de eigenwijsheid het zwijgen op- ggen en luisteren naar de ene taal der tfde. die zichzelf niet zoekt, maar alles >opt, ook hoopt, dat het eenmaal Pink eren zal worden over de ganse aarde, dat een ieder het verstaan zal: De liefde is de meeste. Igm I UITREIKING p|m nsmiddelenkaarten 707, Tabaks- en- of Versnaperingskaarten 707, Brand- stoffenkaarten TA 707. Op onderstaande data worden bovenge- lemde kaarten uitgereikt. Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Dinsdag 27 Mei 1947 9-10 geen zelfverzorgers Schildereinde 20. 10-11 geen zelfverz Schildereinde —40. 11-12 geen zelfverz Schildereinde —60. 1,30-2,30 geen zelfverz. Schilder- ide 6180. 2,30-3,30 geen zelfverz. hildereinde 81100. 3,30-4,30 geen zelf- rz. Schildereinde 101 en hoger. WOENSDAG GEEN uitreiken bonnen. Op Donderdag 29 Mei 1947 9-10 geen zelfverz. Groeneplaats. 10-11 'en zelfverz. Suikerweg. 11-12 geen zelf- rz. Binnenburg. 1,30-2,30 geen zelfverz. )k B nrs. 126. 2,30-3,30 geen zelfverz. jk B nrs 2650. 3,30-4,30 geen zelf- rz. nrs. 175. o]Medegebracht moeten worden alle stam- arten van de gezinsleden met inlegvel- G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse -I i.-ien 706 mogen niet worden aangeno- m), ingevuld en ondertekend aanvraag- mulier brandstoffen TA 707, restant andstoffenkaart T 606, waaraan bon BV Mannelijke personen, geboren in Op9 of eerder hebben keuze tussen een >aks-, tabaks-versnaperingskaart of rsnaperingskaart; vrouwelijke personen n' boren in 1929 of eerder, hebben keuze a isen tabaks-versnaperingskaart of ver- apèringskaart; alle andere personen ck tvangen een versnaperingskaart. Men >rdt verzocht toe te zien, dat alle stam- arten voorzien zijn van een groen TD- ;el, daar anders geen bonkaarten mo- ti worden uitgereikt. Men wordt ver- Ïcht op de aangegeven tijd de kaarten te men halen. (Publ. no. 44). ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 24 Mei op om 4,33; onder 1. Maan: 27 Mei E.K., 3 Juni V.M. 'og water ter rede van Texel: 24 Mei en 0,21. 25 Mei 0,51 en 1,20. 26 Mei '1 en 2.23. 27 Mei 2,55 en 3,27. 28 Mei en 4,36. 29 Mei 5,15 en 5,51. 30 Mei '3 en 6,51. (THE FLYING DUTCHMAN). De K.L.M., Schiphol. In een adem wil len wij beiden noemen. Op Schiphol klopt het leven van onze Nationale luchtvaart. Dit was voor de oorlog het geval en nu ook weer Wij herinneren ons zeker nog allen de glorieuze Melbourne-race in 1935, toen Parmentier tweede werd met de Amerikaanse Douglas, de D C. 3. Hoe hebben wij in die dagen met de koene vliegers meegeleefd en met de maatschap pij, de K.L.M., die dit aandurfde. Vóór dien waren uitsluitend Fokkertoestellen in gebruik, een naam, die ons Nederlan ders ook veel heeft te zeggen De oorlog. De tweede wereldoorlog brak uit en on ze Nationale luchtvaart werd lamgelegd. Schiphol werd gebombardeerd, eerst door de Duitsers, later door onze Engelse bond genoten en ten slotte bij de nederlaag dei- Duitsers, door deze nog grondig vernield op de koop toe. De opbouw ter hand genomen. Onmiddellijk na de oorlog is men be gonnen met de opbouwwerkzaamheden van het vljegveld. De gemeente Amster dam, waarvan de K.L.M. het vliegveld huurt, heeft getoond, niet bij de pakken neer te zitten, daarbij wetende, dat de K.L.M. hierbij ten nauwste geïnteresseerd is. Het terrein van Schiphol is 260 ha. groot en dit zal binnen niet te lange tijd 280 ha. zijn Er komt een stationsgebouw ter grootte van 12000 M2. en 250 meter lang. Met man en macht wordt er gewerkt aan de wederopbouw van het vliegveld. Men waant zich in een onbekend land, •waar te midden van de wildernis een nieuwe nederzetting in het leven wordt geroepen. Hangar B., door de Duitsers geroofd en in de onmiddelijke nabijheid van de Ne derlands-Duitse grens teruggevonden, is niet alleen weer in gebruik genomen, doch is 1 meter hoger gemaakt om ook mogelijk te maken, dat de in gebruik zijn de Constellations er een plaats in kunnen vinden. Er zijn vier grote start- en lan dingsbanen van 1400 m. lang, terwijl de mistbaan van 1800 m. uitgebreid wordt tot 2150 m lengte. Bij onze rondgang za gen wij ook nog een klein toestelletje, de P H.O.T.O., dat gebruikt wordt voor car- teringen en het maken van luchtfoto's. Met recht een vliegende jeep, waaruit de K.L.M. ook foto's nam van Texel. De radiozender te Aalsmeer en de ver keerstoren spelen een grote rol bij het luchtverkeer. De eerste staat in contact met alle vliegtuigen en vliegvelden ter wereld, de laatste met alle vliegtuigen, welke op Schiphol aankomen Het onder ste gedeelte van de verkeerstoren staat in radiotelegrafische verbinding met het gebied Zuidgrens Denemarken, Noord grens van België en voor een gedeelte met de Noordzee. Bij slecht weer en mist heeft het bovengedeelte van de verkeers toren een zeer verantwoordelijke taak te vervullen, nl. als de piloot alle grondzicht mist Rondom Schiphol, 10 km. in de om geving kan 't personeel v. d verkeerstoren dan met radiotelefonie, die aanwijzingen geven, welke nodig zijn om een veilige landing mogelijk te maken. Verder is er het verlichte A.M baken (Amsterdam), dat de piloten de weg wijst, en de landings T (neonverlichting) voor vliegtuigen, welke geen radio aan boord hebben. Veel hebben we nog gezien in het we reldje Schiphol, o.a. de Lockheed Con stellation Arnhem, waarin het wapen der Engelse Airborne luchtlandingstroepen is aangebracht. Deze vliegtuigen zijn ge noemd naar de getroffen oorlogsgebieden. Dit soort toestellen doet enkel dienst op New-York, doch binnenkort ook op W.- Indië. Het toestel is uitgerust met 4 moto ren van 2200 pk., totaal dus 8800 pk. Er is plaats in voor 44 personen plus 8 leden van de bemanning. Wat een luxe en com fort! Onwillekeurig denkt men in een prachtige autobus of spoorwagon te zit ten. Het toestel, waarin behalve de stuur- cabine, radiokamer, navigatieafd. en zelfs een keuken, heeft een kruissnelheid van 430 km. Het landingsgestel wordt bij het opstijgen ingetrokken. Het toestel kan 17600 1. benzine meenemen, het verbruik is 1300 1. per uur. In 22 uur tijd bereikt de Constellation met een gewicht van 41000 kg. vol, New-York. De kosten van dit vliegtuig, lezer, overschrijden de twee millioen. De K L M. bezit thans vier Constella tions. Meerdere zijn op komst. Binnen kort hoopt men met deze toestellen naar Curasao te vliegen. Verder zijn er 12 Con- vairs 240 besteld in Amerika, waarmede de diensten op de Europalijnen in de toe komst zullen worden uitgevoerd. Thans wordt nog in ruime mate ge bruik gemaakt van Dakotatoestellen, o. a. op het binnenlandse luchtnet. 75 pet. van de vliegtuigen van de gehele wereld be staat uit Dakota's. De toename van het vliegwezen. De K.L.M. werd in 1919 opgericht. In 1920 werd de eerste dienst op Londen ge opend met een vliegtuig, waarin vier per sonen konden worden vervoerd, in 1924 werd de eerste rondvlucht om de aarde gemaakt. De K.L.M. had bij het uitbreken van de oorlog 48 toestellen, thans 65. 60 vliegtuigen per dag dalen en stijgen op Schiphol. De K.L.M. heeft 7000 man per soneel in dienst, waarvan alleen al op Schiphol 4000. Er gaat dus nogal wat om, ook op financieel gebied, hetgeen onze deviezenpositie zeker ten goede komt. Tussen New-York en Washington (alweer Amerika), worden niet minder dan 130 diensten gevlogen per dag over vier ver schillende hoogten en richtingen. Dit al les bewijst, dat de mogelijkheden op vlieggebied onbegrensd zijn. De K.L.M. heeft verder nog in gebruik D.C. 4 (Douglas)toestellen, welke in 37 uur tijds naar Curasao vliegen en verder de bekende Skymasters, die voor de rege ring dienst doen op Batavia. (Reisduur 4V2 dag). Veel werd ons nog medegedeeld, te veel cm alles weer te geven. Degene, die in al deze dingen belang stelt, geven wij de raad eens op Schiphol te gaan kijken. Het is meer dan de moeite waard. Over de vliegtochten, welke wij op uit nodiging van de K.L.M. hebben meege maakt, een volgende keer. Z. DE DIENSTEN HET SEIZOEN GEOPEND. Met Pinksteien wordt het sei zoen op ons eiland geopend. Hoe wel er reeds een begin van het vreemdelingenverkeer te bemer ken was de laatste tijd, kunnen wij wel zeggen, dat thans officieel het seizoentijdperk is ingeluid. De V.V.V. deelde ons mede, dat vandaag het verkeersbureau te DE KOOG zijn deuren zal ontslui ten om de vreemdelingen al die inlichtingen te geven, welke zij wensen. Ook in DEN BURG wordt heden een kantoor geopend, n.l. in de achterzaal van Hotel ,,De „Zwaan". De kantooruren zijn in beide plaatsen op werkdagen van 9,30- 12 en van 14,30-17 uur en op Zon en Feestdagen van 10-12 uur, des morgens. Het ligt in de bedoeling, dat bei de kantoren tot 15 September voor het vreemdelingenverkeer beschik baar zijn. JUBILEUM WANDELTOCHT VAN DE HELDERSE JUTTERS OP TEXEL. De Helderse Wandelsportver „De Jut ter", aangesloten bij de NHWB. organi seert ter gelegenheid van het 15-jarig be staan op 15 Juni a.s. een wandeltocht op Texel over een afstand van 15-25 en 35 km. De afstand van 15 km. is voor meis jes en jongens van 12 jaar en ouder, 25 km. voor dames en heren van 14 jaar en ouden en 35 km. voor dames en heren van 16 jaar en ouder. Aan deze Jubileumwandeltocht, waar van de start in Oudeschild plaats vindt, kan door een ieder worden deelgenomen. IETS OVER MUZIEK EN LENTE IN DE COCKSDORP De dagen van het muziekconcours be horen weer tot het verleden, de lichtjes in het park zijn weer gedoofd en de vlag getjes zijn weer tot volgende festijnen op geborgen. Het waren tenslotte bekende klanken, die ten gehore gebracht werden, Rossini's ouverture ,,De diefachtige ek ster", de omroeper struikelde over de of ficiële titel, „La gaza ladra". wel enigs zins, doeh dat is hem na vier dagen van ingespannen arbeid, niet kwalijk te ne men en vooral Suppé's „Leichte Kaval- lerie" was een populair nummer. Al kon den de uitvoerende corpsen met deze werken niet het hoogste aantal punten behalen, het was een aardige afwisseling tussen de vele werken speciaal voor fan fare bezetting geschreven, werken die niet tot het dagelijks radio-menu behoren en daardoor bij het grote publiek niet zo algemeen bekend zijn. De grootste winst die dit concours ons bracht is wel de stijging van het alge meen peil waarop de uitvoeringen zich bewogen. Na de oorlog beweerden im mers talrijke pessimisten, dat de harmo nie en fanfare nog slechts schimmen uit ,het verleden waren, en dat men de crisis door de oorlog veroorzaakt, nooit meer te boven zou komen Doch de onderbreking van de activiteit betekende slechts een lang opgelegde pauze. Wij hopen, dat er in de toekomst van deze muzieknis waarover men in het bijzonder door het gemakkelijk en licht spelen, unaniem vol lof is veel gebruik gemaakt zal worden. Er zijn reeds ge ruchten 111 omloop, van de komst van een groot mandolineorkest en het optreden van het stafmuziekcorps van de Amster damse Politie in het a.s. seizoen. Misschien vormt deze nis ook het ob ject voor de grote bedrijven op Texel, om gedurende de middagpauze hier voor hun arbeiders concerten te organiseren, een gebruik dat de laatste jaren veel opgang vond, mits het park dan gedurende emge uren ontsloten kan worden. Een soortge lijk gebruik, nl. het beleggen van diners voor personeel van grote ondernemingen, heeft op ons eiland reeds algemeen in gang gevonden. En indien u hiervan nog niets gemerkt heeft, de „durpers" zullen hiervan zeker wel kunnen getuigen. Toen nl. enkele weken geleden tegen midder nacht de laatste klanken van een in Vj maat verwrongen „Olé Quapa" uitgestor ven waren en toen het getracteerde per soneel onder leiding van 6/4 klanken en kele malen een zegetocht door De Cocks- dorp maakte, toen zullen er wel slechts maar weinigen geweest zijn, die van deze „lenteklanken" niet wakker geworden zullen zijn. in de Doopsgezinde kerk te Den Burg op 2e Pinksterdag. De kerkeraad dezer gemeente is zo be reidwillig geweest het kerkgebouw die dag af te staan aan de Luthersen uit Den Helder aldus vernamen wij. Voor zover we kunnen nagaan, is het de eerste maal in de geschiedenis, dat door Luthersen Dienst wordt gehouden op ons eiland. Welke bedoeling heeft men van ge noemde zijde met dit streven? Wij kun nen ons indenken, dat de Luthersen van Texel gaarne contact opnemen, doch men zal toch zeker meer nastreven dan al leen contact met gelijkgezinden Naar Ds. Oldemans ons mededeelde, ligt het ïn zijn bedoeling om tezamen met het Luth. kerkkoor o.l.v den heer Keijzer, Dienst te houden zonder meer. Dat wil zeggen het gaat met tegen of in concurrentie met anderen, doch alleen om de Naam des Heren groot te maken naast hen, die het zelfde doen. Zal dit hier en daar geschie den in taal en vormen der Luthersen ei gen, dan is dit bijzaak. Het gaat om Christus alleen. Daarom is iedereen wel kom Velen worden verwacht om 10,30 uur, 2e Pinksterdag in de Doopsgezinde kerk Moge goed weer de plannen be gunstigen. (Zie adv. in dit nummer.) DE COCKSDORP. Vrijdag 16 Mei j. 1. werd er een vergadering gehouden in Ho tel „De Hoop", in verband met de weder oprichting van een voetbalvereniging. De opkomst was buiten verwachting, en een ieder was wel terdege bewust, om te pro beren hier weer een ver. tot stand te brengen De heer Stok opende deze bij eenkomst en hoopte dat we door het De leggen van deze vergadering, succes mo gen boeken. Er waren verschillende jongeren onder de aanwezigen, wat dus betekent, de op komst van SVC. Voordat een officiële vergadering uitgeschreven zal worden, zal de S.V. Texel hiervan in kennis ge steld worden in verband met de in 1945 gesloten fusie. Niettemin werd er eerst een voorlopig bestuur gekozen cm de eer ste werkzaamheden ter hand te nemen, en dat zijn er velen Dit bestuur bestaat nu uit de herep W. Z. Stolk, W. Verseput en A. Boon Jzn. Als sportleraar afd. gymnastiek bood de heer J. G. v. 't Noordende zich vrij willig aan, welk aanbod gretig werd aan vaard. Er is een veld aanwezig, waar reeds met de werkzaamheden is begonnen. Er zal geprobeerd worden, om al het materiaal, dat aan S.V.C toebehoorde, weer op te sporen Een ieder, die hierom trent iets weet, laat die even een bericht je sturen aan een van de bovenstaande heren Iedere sportvriend van De Cocksdorp werd opgewekt om zijn steun te geven voor de oprichting van S.V.C. Cocksdorp. laat je van je goede kant zien. FILMNIEUWS. GERTRUDE. (La Symphonie Pastorale). Deze film werd gemaakt naar het ge lijkvormige verhaal van André Gide en wordt een der beste Franse films genoemd Het is de geschiedenis van een predikant in een Frans bergdorpje, die een blind meisje in zijn gezin opneemt, dat onder zij toegewijde leiding opgroeit tot een mooie jonge vrouw. Zijn aanvankelijke genegenheid voor Gertrude is overgegaan in een alles beheersende liefde, die zij ech ter niet beantwoorden kan, omdat zij van de zoon Jacques houdt. Om aan deze situatie te ontkomen, maakt zij een eind aan haar leven. Het is een knap gemaak te, boeiende film, fraai van beeld en met voortreffelijk spel. AANBESTEDING BOERDERIJ „DE PADANG". De herbouw van de boerderij „De Pa- dang" te Eierland, is dezer dagen aanbe steed. Het werk werd gegund aan het Aannemersbedrijf J. Th. Wurzer te Lei den. voor de som van f 156,000. Het werk wordt uitgevoerd o.l.v. het Architectenbureau J G. Brandsteder, te Den Burg. HET GEBEURDE IN DE WONING COMMISSIE. DEN BURG. In de Woningcommissie heeft zich laatst een incident voorgedaan, dat de moeite van het vermelden waard is. De voorzitter las nl een ingezonden stuk voor waarin stondeen dankbe tuiging De heren van de commissie waren van dit ongewone zodanig van de kook. dat zij wel een kwartier sprakeloos zijn ge bleven. Later hebben zij hun dankbaar werk weer tot in de nacht voortgezet. Nader zal worden beslist of de dank betuiging al dan niet ingelijst'zal worden. BOUWVERGUNNINGEN IN DE GEMEENTE TEXEL. Aan den heer P. Burger te Oosterend is vergunning verleend tot het verbouwen van zijn garage, terwijl aan den heer R. Eelman aan de Pijpersdijk vergunning is verleend zijn huis te verbouwen. ONDERPLOEGEN EN GROENMAAIEN. Telers, die na de Mei-inventarisatie '47 overgaan tot het onderploegen en-of groenmaaien van granen, groene erwten, schokkers, capucijners, grauwe erwten, stambonen, koolzaad of blauwmaanzaad, moeten de P.B.H hiervan schriftelijk mededeling doen. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coop Boerenleenbank Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. SLUITING RAADHUIS. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat in verband met de volkstelling alle kantoren ten Raadhuize, behalve voor zaken, betreffende de bur gerlijke stand voor het publiek gesloten zullen zijn op 28 en 29 Mei en op 3 en 4 juni. a.s. Texel, 21 Mei 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BËEMSTERBOER, Secretaris. KOSTELOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gelegen heid wordt gegeven tot kosteloze in-enting en her-inenting tegen pokken voor inge zetenen op de ndvolgende data: Op Woensdag 28 Mei a.s. des middags 12 uur in de o.l. schoei, te Den Hoorn, des nm. 1 uur in de dokterswoning te De Cocksdorp en des nm. 4 uur in de o.l. schcol te Oudeschild. Op Donderdag 29 Mei a.s. des morgens 9 uur in de o.l. school te Zuid-Eicrland; des middags 12 uur in de o.l. school te Midden-Eierland en des nm. 4 uur in de o.l. scnool te De Koog. Op Vrijdag 30 Mei a.s. des nm. 4 uur in de o.l. school teOosterend. Op Zaterdag 31 Mei a.s. des vm. 11 uur in de o.l. school te De Waal en des n.m. 3 uur in de o.l. school te Den Burg. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, moe ien trouwboekjes, waarin de namen van belanghebbenden zijn opgenomen, worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leeftijd van één jaar ingeënt moeten zijn. De k;nderen, welke bij de vorige gele genheid ingeënt zijn en met voor de con trole zijn verschenen, worden aangera den, alsnog te verschijnen, teneinde hun vaccinatiebewijs in ontvangst te nemen. Texel. 22 Mei 1947. Burgemeester en Wethouders vcornoemd, De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST De Secretaris P. BEEMSTERBOER Te Barsingerhorn werden Zondag de Voorj aars wedstrijden gehouden van de Turnkring Hollands Noorderkwartier, waaraan ook werd deelgenomen door de gymn. ver Texel. De volgende dames en heren behaalden prijzen: 3e graad da mes: S. Rietsema, 2e pr., 42Vs p.; J. Eel man, 2e pr., 42 p.; N Vos, 2e pi\, 43 p.; A. Langeveld, 3e pr., 40 p.; T. Room, 3e pr., 401/* p.; B. Boon, 3e pr.. 40 p., N. Zijm, 3e pr., 40 p 2de graad dames: N. Room, le pr., 47 p.; T. Schrama. le pr., 46Va p.; N. Bremer, le pr., 46 p.; S. Witte, le pr., 45 p A. Koorn, 2e pr.. 43V4 p.; A. Grisnigt, 2e pr., 433/.i p G. Keijser, 3e pr.. 4lV< p., M. Eelman, 3e pr., 40l/< p.; T. Koorn, 3e pr., 39vj punt. 3e graad heren: J. Bremer, 2e pr., 43'/4 p.; W. Grisnigt, 3e pr., 40'A p.; P Pool, 3e pr., 393/4 p P. Kunst, 3e pr.. 40 p. 2de graad heren: A. Keijzer. le pr.. 47 punten. IA heren: C. Mets, 2e pr., 85 punten. Dit zijn weer mooie resultaten, waar mede wij de vereniging van harte felici- ren. DE EMMABLOEMCOLLECTE. In ons bericht over de Emmabloemcol- lecte is een fout geslopen, welke wij bij deze herstellen. De opbrengst te Ooster end was niet f 61.24 doch f28,68, terwijl te Eierland f 61,24 gecollecteerd werd. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 13. Er wordt gewonnen door: wit 27-22; zwart 16x18; wit 2924! zwart 12x29, met als eigenaardige situatie: wit 23x14, zw. 20x10, wit 33x4. Een keurige meerslag- a-fwikkeling. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag. Pinksteren. Geen bijkerken. Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 ur. Hoogmis om 10 uur. Communie ondei all-e Missen en om 7 uur. Biechtgel. van 7-7,30, 8,15-8,45, na de Hoogmis en na het lof. Lef met preek om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 u Communie vóór en onder de Missen. Iedere avond 7,30 uur Meimaandoef. Maandag. 2e Pinkster dag. H. Mis in Den Burg om 7,30 en 10 u. In Den Hoorn om 8 uur, jn Oosterend om 10 uur. 3 uur lof. Dinsdag: ook een H. Mis om 9 uur. Woensdag: 9,30 gez. huwe lijksmis, u H. Mis in Den Hoorn. 8 u. jongcmannencongr Donderdag: 8 u H. Mis in Oosterend. 9,30 uur gez. huwe lijksmis. 8 u. jongedamescongr. Vrijdag: 3,30 u. biechtgel v. schoolkinderen. Zater dag: 5-9 u biechtgel. op hele uren, 7,30 u. lof.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1