Nieuwe bonnen Omdat hij geroepen werd Hoe wij het formulier invullen voor de Volkstelling 1947 Afscheidsreceptie Dokter Hellema Er komt een vriend vanavond V. Stel Orde op Uw Zaken, Opdat U niet in de Schuld zult raken. tATERDAG 31 ME, ><W 60e JAARGANG. No. 6120 TEXELSCHE COURANT seestelijk lf.ven Een snijdend-koude stormwind giert •er de barre vlakte. Door deze eindeloze erlatenheid jaagt een man op een hon- enslee. Men heeft de hulp van dokter lensing hard nodig en dan aarzelt deze endeling-arts met, want dat de noodkreet an de Skjoldbaai komt, zegt Kern veel. Zijn vrouw waarschuwde hem nog niet >gaan met dit slechte weer, maar de me edeling, dat Bamuk, de hoofdman, die em zo lang heeft tegengewerkt en die nu 'nstig ziek ligt, hem wil spreken, heeft em in zijn voornemen gesterkt. Al raast an de storm, en dat wil wat zeggen in it Poolgebied zijn besluit staat vast. ij zal gaan. Zo worstelt hij voort tegen een sneeuw- orm in, die met de minuut krachtiger ordt. Nog 15 kilometer. Hij vordert echts langzaam. En dan. plotse- ig.struikelt hij. Nog even dra- •n de dieren door, tot een luide roep van ,n meester hen tot staan brengt. Voor- chtig werkt hij zich uit de verraderlijk et sneeuw gevulde spleet. Elke bewe- ng kost hem ontzaglijk veel inspanning gaat gepaard met haast onduldbare jn. Zijn kundige vingers betasten het chterbeen. Grauw wordt 't kleine stuk dat van zijn gelaat zichtbaar is. De estand is ernstig. Het rechterbeen is gebroken. Om hem de grootse, beangstigende ver- tenheid van ijs en sneeuw. Storm.... agel. De Poolwinter met al zijn ver- hrikkingen. Hij voelt zich alleen. Nog e jftien kilometer verwijderd van de ne- )e irzetting, van hulp.Eén der honden it hem, maar zijn baas merkt het niet. ij bidt. ,Here, Bamuk, die U haatte, heeft Uw enstknecht laten roepen, nu hij ziek is ?er, wilt Gij mij helpen mijn tocht te rvolgen, opdat ik Bamuk de boodschap heils kan brengenO, God, hij ch ik hebben het verdiend, dat U zich er ons ontfermt, maar het gaat om de van Uw grote en heilige Naam. ider, geef Gij hem die kans. Sterk ook Here, want ik ben laf en in mijn rt geneigd terug te keren. U weet het, ider. Wil Gij mij de kracht geven niet versagen. Alleen dan kan ik deze tocht lbrengen. Om Uws Zoons wille. Amen. Eerst na enige vruchteloze pogingen, die m ontzettend veel pijn bezorgen, gelukt t hem, zich op de slee te hijsen Een rt bevel en voort gaat het weer over eindeloze vlakte. De storm brult. Dich- sneeuwjacht belemmert het uitzicht, t is de zwaarste tocht, ooit door Dr. •nsing ondernomen. Nu en dan vertrekt r. gezicht van de hevige pijn, die hij It Ontzettend nietig voelt hij zich in ze witte woestenij en meer dan eens rslappen de leidsels, is er het hevig ver- 1S ïgen terug te keren naar huis, waar be- e hulp hem wacht dan ginds bij de joldbaai. Nóg is hij dichter bij huis iar slechts kort duren deze aanvallen zwakte '-♦/oor zijn koortsachtige brein rijst een itende Gestalte met doorboorde han- i, die hem te zegenen schijnen. ¥u glimlacht de dienstknecht, als een ffenheid van de bodem —en die zijn er eraard zo érg veel hem pijn door gebroken been jaagt, want de Mees- is bij hem.Hij, Die hem geroepen ift, is getrouw. Dat maakt heerlijk Io tornt de man op tegen de priemende rmwind en met zwakke stem spoort zijn bespanning aan tot spoed, want n wacht. lij is geroepen. lij verstaat het machtige ,,Gaat daar en en verkondig het Evangelie". dJn dan, na een poos, ligt een zendeling- met een gebroken been naast het bed een stervende Eskimo, wiens blik hel der wordt, nu hij de woorden van het wige Leven hoort, nu hij voor het 5t hoort van Hem, Wiens Koninkrijk ïen Zal. ïr 3(. alf |JP ar »a NA-UITREIKING ensmiddelenkaarten 707, Tabaks- en- *Tf Vcrsnaperingskaarten 707, Brand stoffenkaarten TA 707. p onderstaande data worden bovenge- mde kaarten uitgereikt. e Den Burg op het Distributiekantoor, '^p Donderdag 5 Juni 1947 11 voor hen, die nog niet hun kaarten Den afgehaald, edegebracht moeten worden alle stam el rten van de gezinsleden met inlegvel- G. 605. levensmiddelenkaart 705 (losse nen 706 mogen niet worden aangeno- 0, ingevuld en ondertekend aanvraag- lulier brandstoffen TA 707, restant dstoffenkaart T 606, waaraan bon •V Mannelijke personen, geboren in of eerder hebben keuze tussen een -Jks-, tabaks-versnaperingskaart of naperingskaart; vrouwelijke personen >ren in 1929 of eerder, hebben keuze pr, tabaks-versnaperingskaart of ver- i> lingskaart; alle andere personen 'angen een versnaperingskaart. Men dt verzocht toe te zien, dat alle stam- ten voorzien zijn van een groen TD- 1, daar anders geen bonkaarten mo- worden uitgereikt. Men wordt ver- tt op de aangegeven tijd de kaarten te en halen. (Publ. no. 46) ZON. MAAN EN HOOGWATER. J- zon komt 31 Mei op om 4,26; onder 1,50. Maan: 3 Juni V.M., 11 Juni L.K. water ter rede van Texel: 31 Mei en 7,44. 1 Juni 8,07 en 8,29. 2 Juni en 9,08. 3 Juni 9,27 en 9,44. 4 Juni en 10,18. 5 Juni 10,36 en 10,53. 6 Ju- 1,10 en 11,27. In de week van 26 t.m. 31 Mei zullen over het hele eiland de personen, die meewerken aan de volkstelling, huis aan huis rondgaan om de telformulieren uit te reiken; in de daarop volgende week zul len de tellers de ingevulde formulieren weer komen ophalen. Enige weken geleden is een uiteenzet ting over de telling gegeven; om de volkstelling inderdaad te doen slagen, (een algemeen belang voor ons land), is het van het grootste belang, dat iedereen de tellers zoveel helpt bij het beantwoor den van de vragen en verder bovenal, dat de ontvangen formulieren door ieder vol ledig en juist worden ingevuld; hiermee kan het werk van de tellers in niet ge ringe mate worden verlicht Daar vooral met betrekking tot beroep en godsdienst misschien moeilijkheden zullen rijzen, volgt hieronder nog een kleine toelichting. Op de vraag tot welk kerkgenootschap men behoort, vuile men in het kerkge nootschap waar men zich op 31 Mei toe rekent te behoren, personen, die wel ge doopt zijn, maar zich thans niet meer re kenen tot een kerkgenootschap te be horen, vullen op de vraag neen in; perso nen, die niet gedoopt zijn maar wel eer- kerk bezoeken, moeten in vullen het kerk genootschap. waartoe men zich thans kan rekenen. Iemand die bv. gedoopt is in de N.H. kerk, maar nu de Doopsgezinde kerk bezoekt, vult in „doopsgezind". Personen, die vroeger lid waren van de Geref. Kerk in Hersteld Verband, en die na overgang van dit kerkgenootschap naar de N.H. Kerk zelf met zijn overge gaan, naar dit of een ander bestaand kerkgenootschap, maar zelfstandig willen blijven, moeten invullen: „Ger. K., v.h. Herst. Verband". De vragen omtrent het beroep luiden: 12. Voor personen, werkzaam in een beroep, ambt of betrekking: a. Wat is zijn beroep, ambt of betrek king? (niet beantwoorden met algemene benamingen, zoals arbeider, koopman, enz.), b. Hoe heet het bedrijf, de zaak of de instelling, waar hij werkt, of hoe is de naam van het hoofd van het bedrijf? c. Wat is het adres van deze zaak of in stelling? d. Welk soort van bedrijf wordt in deze zaak of instelling uitgeoefend? (bv.: katoenweverij, kruidenierswinkel, slagerij, enz.) e. In welke afdeling (onder deel) van de zaak is hij werkzaam? (bv. in zetterij, (van boekdrukkerij), enz.), f. Is hij in burgerdienst van de Staat, van een provincie, gemeente, waterschap of pu bliekrechterlijke bedrijfsorganisaties? (ja of neen), g. Zo ja, opgeven bij welke van deze hij in dienst is. 13. Voor personen met zelfstandige of leidende positie in bedrijfsleven: a. Is hij eigenaar van een zaak of be drijf, mede-eigenaar, firmant, pachter, de pothouder, zetschipper? (ja of neen), b. Zo ja, opgeven wat hij is. c. Indien hij een eigen zaak heeft, werkt hij dan zon der personeel? (ja of neen), d. Is hij direc teur of mede-directeur van een N. V., een coöperatie, stichting of overheidsbe drijf7 (ja of neen), e. Indien hij geen be- drijfshocfd is. bekleedt hij dan een lei dende positie in het bedrijf? (ja of neen) f Zo ja, opgeven wat hij is. Toelichting bij de vragen 12 en 13. 12a. Men vermelde het thans uitge oefende beroep zo nauwkeurig mogelijk, zcdat olijke welke soort van werkzaam heden men verricht. Bv.: niet typograaf, maar bv. machinezetter; met metaalbe werker, maar bv. routine-bankwerker; niet naaister, maar bv. confectienaaister, huisnaaister. Indien men meer dan één beroep, ambt of betrekking heeft, alleen dat beroep vermelden, dat het grootste deel van de dagtaak in beslag neemt. a.e. Voorbeelden voor invulling van de vragen 12a tot e; le. voorbeeld: a. bekleder; b. Gebr. Koetsveld; c. s-Gravenhage, Wagenstr. 811; d. Carosseriefabnek; e Stoffeerderij. 2e voorbeeld: a. winkelbediende; b. firma Koekdeeg; c. Heerlen, Bakkerstr. 18; d Brood- en Banketbakkerij; e. Winkel 3e voorbeeld: a. landarbeider (los-vast); b. P. Jansen, c Wieringermeer, Melkpad 12; d. Land bouwbedrijf; e. 4e voorbeeld* a. grondwerker; b, c, d, D.U.W e. havenaanleg Amsterdam. d. Bij handelszaak duidelijk aangeven of de verkoop al dan niet in een winkel plaats vindt en welk soort van artikelen wordt verkocht (bv. kruidenierswinkel of grossier in koloniale waren, bloemenwin kel of bloemenventer). 13c. Zij, die in hun zaak uitsluitend door hun echtgenote of compagnon wor den bijgestaan, beantwoorden vraag 13c met „ja". Zij, die met eigen kinderen wer ken. antwoorden „neen". e. en f. Bv bedrijfsleider(ster), mees- tersknecht, opzichter(es), winkelchef, fili- aalhouder(ster), hoof dj uff rouw e.d. voor het tijdvak van 1 t.m. 14 Juni 1947 Bonkaarten KA, KB, KC 705 (serie D) D-08 algem. is 500 gr. suiker, boterham- strooisel, enz., of 1000 gr. jam, stroop, enz., of 500 gr. choc, of suikerwerk D-02, D-05, D-08 res. is 250 gram zachte zeep D-02, D04, D-06 melk is 1 ei Bonkaarten KD, KE 705 (serie D) D-15, D-16 algem. is 250 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz., of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk D-17 algem. is 1 ei D-18 algem. is 250 gr. zachte zeep D-17 res. is 90 gr. Deense toiletzeep (voor inlevering) D-18 res. is 250 gram zachte zeep Bonkaarten MA, MD 706 (Bijz. arbeid, a.s. moeders) (serie D) D-21 suiker is 250 gr. suiker, boterham strooisel, enz., of 500 gr. jam, stroop, enz., of 250 gr. choc, of suikerwerk Tabakskaarten enz. QA, QB, QC 703. 75-1 Tabak is 3 rants, tabaksartikelen 75-2, 75,3 tabak is 2 rants, tabaksartikelen 75-1 versnaperingen is 200 gr. choc. of suikerwerk, of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop, enz. 75-3 versnaperingen is 100 gr. chocolade of suikerwerk, of 100 gr. suiker, bo terhamstrooisel, enz., of 200 gram jam stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 30 Mei worden gebruikt. De bonnen D-17 res. moeten uiterlijk op 7 Juni a.s. bij een detaillist worden inge leverd. De aflevering zal zo spoedig mo gelijk plaats vinden. In verband met het feit, dat van de D- strook op de KA-KB en KC-kaarten alle bonnen „algemeen" zijn aangewezen, moest voor de aanwijzing van de bonnen voor zachte zeep gebruik gemaakt worden van de resterende res.-bonnen, terwijl de niet gebruikte melkbon ditmaal is gel dig verklaard voor een ei. Ter tegemoetkoming aan de handelaren kan echter worden toegestaan, dat de bon nen voor zachte zeep niet op afzonderlij ke opplakvellen worden geplakt. Hetzelf de geldt eveneens voor de handelaren in eieren t.a.v. de bonnen D-02, D-04, D-06 melk en D-17 algem. voor 1 ei. DE OLYMPISCHE SPORTDAG IN AMSTERDAM. DEN BURG. Naar wij vernemen, zal de gymnastiekver. Texel met een 20-tal da mes deelnemen aan de Olympische Sport dag, welke op 22 Juni a.s. te Amsterdam zal worden gehouden. Totaal 2800 perso nen zullen aan deze sportdemonstratie deelnemen. PINKSTERDRIE AAN HET DOOLHOF. Pinksterdrie is dit jaar weer buitenge woon druk gevierd. Van heinde en ver wa ren jong en oud naar 't Doolhof getrok ken om daar een gezellige middag door te brengen. In de „zandkuil" was het eivol en de ijscoventers deden er goede zaken. OUDESCHILD. Dinsdagavond gaf Dr. Hellema in „Het Eigen Gebouw" een af scheidsreceptie, die buitengewoon druk bezocht was. De zaal was geheel gevuld, toen de heer J. S. Dros namens talloze Oudeschilders enkele woorden tot de scheidende dokter sprak. U heeft lange ja ren uw beste krachten aan uw patiënten gegeven en altijd voor ons klaar gestaan, zowel bij dag als bij nacht. Uw rustige en innemende zekerheid, heeft op velen van ons een gunstige uitwerking gehad en wij danken u daarvoor hartelijk. Als stoffelijk blijk van waardering bie den wij u hierbij een schilderij van Blok v. d Velde aan, opdat u steeds een her innering zult hebben aan ons eiland. De heer Dros sprak ook enkele waarderende woorden tot Mevr. Hellema en bood haar een naaidoos aan. Dokter Hellema zeide, geen liefhebber te zijn van officiële plechtigheden en daarom aan een persoonlijk afscheid de voorkeur te geven boven een receptie, daar de band met de patiënten toch ook van persoonlijke aard is. Maar tenslotte heb ik mij met deze receptie verzoend. Het is een moeilijk besluit geweest om Texel te gaan verlaten, nadat ik hier 23 van mijn beste jaren heb doorgebracht. Maar tenslotte heeft ons gezin de door slag gegeven. Doch tussen de huizenzeé van de stad zullen we nog veel denken aan het lief en leed, dat we op Texel heb ben gehad. Ik heb ook getracht a)s mens met u mede te leven en het ligt aan u om te beoordelen, in hoeverre ik hierin ben geslaagd. Ik dank de heer Dros voor zijn vriendelijke woorden en wens u verder allen het beste toe. De heer C. Bakker sprak nog namens zijn gezin. Dr. Hellema en mevr. Wij hebben een groot gezin, want ons zijn elf kinderen geschonken. Dat er bij ons geen ernstige ziektegevallen zijn voorge komen, menen we aan u te danken te hebben. En u bent als huisvriend bij ons voor 100 pet. geslaagd. Wij hopen, dat het u en uw gezin goed moge gaan in uw nieuwe woonplaats. Hierna namen alle aanwezigen persoon lijk afscheid van de heer en mevr. Helle ma, waarmede deze zeer geslaagde recep tie ten einde was. DEN BURG. Zoals we in het kort reeds mededeelden, wordt omstreeks half Juni alhier een opvoering gegeven van het prachtige toneelstuk „Er komt een vriend vanavond", een episode uit het verzet der maquis in bezet Frankrijk tijdens de af gelopen oorlog. Het heeft als film en als toneelstuk een zekere vermaardheid ge kregen en het ligt als toneelstuk binnen het bereik van het amateur-toneel. Maar dan moet het amateur-toneel het peil be naderd hebben van beroepstoneel en dat zulks mogelijk is, heeft de toneel ver „Hierna beter" uit Koog-Zaandijk met de opvoering hiervan in verschillende plaat sen bewezen. De Gelderse Overijselse Courant schreef dezer dagen over een op voering te Borculo van dit stuk door ge noemde vereniging: „Een uitverkocht huis heeft hier genoten van amateurspel, zoals het wellicht nooit te zien kreeg. Stuk voor stuk waren de spelers hier berekend voor hun taak. Het was een zuiver afgestemd geheel, waarin gemeten naar de maat staf van beroepstoneel misschien af en toe juist iets te veel geestdrift en onbe heerstheid lag, maar overigens ook de toets van de scherpste critiek kon door staan." Wij hebben het stuk zelf ook zien op voeren en kunnen een ieder aanraden dit prachtige verzetstuk te gaan zien. Het is de laatste opvoering door „Hierna Beter" van dit stuk en dat Texel hiervoor is uit gekozen, kunnen wij zeker toejuichen Zie voor verdere bijzonderheden de aankondiging van de datum der opvoe ring. plaatsbespreking, enz., welke t.z.t bekend gemaakt zullen worden. DE NIEUWE MUZIEKNIS. DEN BURG Bij het in gebiuik nemen van de nieuwe muzieknis hebben wij de wens geuit, dat ook andere verenigingen er in zouden concerterep. Inmiddels zijn er al toezeggingen gedaan door enkele ver enigingen Op de 2e Pinksterdag j 1. is er nog een concert gegeven door het kerk koor van de Lutherse gemeente uit Den Helder, geheel onverwachts. Jammer was het, dat hiervan van te voren geen mede deling was gedaan, daar er nu geen be langstellenden aanwezig waren De mu zieknis staat er om te gebruiken, niet al leen voor de Texelse muziek- en zang verenigingen, doch ook voor die van de overkant. Als dit tijdig bekend gemaakt wordt, is er ook kans op publieke belang stelling. SOCIALISME EN CHRISTENDOM. OOSTEREND. Vrijdagavond 23 Mei j.l. sprak de heer Scheps, lid van de Tweede Kamer in Hotel Koppen voor de Partij v. d. Arbeid over het onderwerp „Socialis me en Christendom" De spreker begon met eerst duidelijk het socialisme te om lijnen. Het soc. is driezijdig, ten le. maat- schappelijk-economisch, 2e. politiek- staatkundig, 3e. cultureel-geestelijk. Het streven van een doelbewuste maat schappelijke levenshouding. Niet een re geren vanuit één hand. maar gemeen schappelijk strijden voor de opbouw van ons land. Het wil ieder volk zichzelf doen zijn. Wat zou er mooier zijn dan een bond van vrije staten? Ieder volk zijn eigen lot in handen hebbende, zélf regerende, maar tevens zich nauw verbonden wetende met de andere volken. Het soc. betekent gees telijk de heling van de gebrokenheid on zer cultuur Het zal zich sterk doordacht, uit één geest en één greep, moeten ophef fen uit zijn geestelijke inzinking. Hoe is het soc. ontstaan0 De 19e eeuw is gekenmerkt door de ver heerlijking van het menselijk verstand en de menselijke waarneming. Natuurlijk heeft het menselijk verstand zijn grote waarde, maar God buiten dit alles te stellen, lijkt mij onjuist, de wereld zou agnost worden, aldus spr. Laat het menselijk oog zien zoals de dingen zijn, hoewel we aan de andere kant blij mogen zijn, dat we niet alles zien De 19e eeuw heeft dus een eigen mensbeschouwing. Nu komt het soc op, geboren in een tijd van stoffelijke en maatschappelijke ont wikkeling En nu komt de antithese. Hoe moest de Christen van die tijd daarop rea geren. als er geen plaats meer was voor het Christendom, zoals Marx zei. Het ontwikkelingsproces van het socialisme heeft ook zeker een beroering in de Herv. Kerk gebracht. Wat is het socialisme? We kunnen het niet anders weergeven dan dat het de drang tot gerechtigheid is, te midden van de laatste stuiptrekkingen van een kapita listische wereld. Hoe stond nu de wereld van het evangelie hier tegenover? Eer tijds zeer schuchter; het geloofde niet dat het samen kon gaan, daar de mens zijn grote tekorten heeft, zoals uit de Bijbel steeds weer blijkt De Kerk is de Bood schap van God voor allen, voor blanken. Nederlanders en Duitsers. Helaas heeft ons egoisme ons geloof vaak hopeloos ver knoeid. Om nu nog even terug te komen op de A.R. Men heeft wel gezegd, dat dit de partij is van de levende God. Zou deze partij in zulk een klein landje als Neder land is, de enig goede zijn? Ik durf zelfs als soc. te zeggen, dat wc door de drang van het evangelie zullen komen tot de gerechtigheid, aldus besloot spreker. DE K.N.M.V. PUZZLERIT OP TEXEL. De KNMV-puzzlerit, welke de 2e Pink sterdag met goed weer werd gehouden, is een groot succes geworden. Het parcours, dat niet gemakkelijk was en 83 km lang, werd met een gemiddelde snelheid gere den van 30 km voor de lichte motoren en 40 km. voor de zwaardere De uitslag was als volgt: C. Zegel, 10 strafpunten; C. Mets 21, B. Dros Czn. 28; P. C. Roeper 42; L. Bak ker 50; Mar. Bakker 60; J. C. Dros Czn., 60; J. Bakker 70; K. C. Dros 71; J. Kaczor 78; L. Heerschap 79; F. Keijser 88; A. Zielman 106 en H. Beumkes 106 strafpun ten. DE NIEUWE AANWINST VAN TESO. De nieuwe aanwinst van T. E. S. O., de „Zeemeeuw", is Zaterdag in de haven van Oudeschild gearri veerd en Dinsdag naar de plaats van bestemming, nl. De Cocksdorp ver trokken. Het scheepje zal de dienst Texel- Vlieland onderhouden en tochtjes maken met badgasten. De bemanning zal bestaan uit de Gebr. Boon, die voorheen met een eigen scheepje de overtocht maakten. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MIDDENSTAND. BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeester der gemeente Texel deelt mede, dat er naar het oordeel van de heer Inspecteur, Hoofd van de Planten- ziektenkundige Dienst te Wageningen, in deze gemeente gevaar bestaat voor vesti ging van de Coloradokever. In verband hiermede maakt hij bekend, dat het gewas op alle met aardappelen beteelde percelen, in deze gemeente gele gen, in de periode van 2 t.m. 12 Juni 1947 ten minste eenmaal .moet worden bespoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. Deze be spuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat: 1. een hoeveelheid, overeenkomende met ongeveer 8000 liter per hectare, ge lijkmatig over het gewas wordt verdeeld; 2. dat alle bladeren van de aardappel planten met de vloeistof worden bevoch tigd; 3. dat op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen Texel, 23 Mei 1947 De Burgemeester van Texel, Mr G. D REHORST SLUITING RAADHUIS. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat in verband met de volkstelling alle kantoren ten Raadhuize, behalve voor zaken, betreffende de bur gerlijke stand voor het publiek gesloten zullen zijn op 3 en 4 Juni a.s Texel, 30 Mei 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, Mr G D. REHORST, Burgemeester. P BEEMSTERBOER, Secretaris. HUIDVERZORGING Tegen zonnebrand, stuklopen, door zitten, schrijnen, smetten en ter ver betering der huid. Purol ofPurolin. Door 't crème-karakter is Purolin ge liefd door de vrouw voor zichzelf en de bahy. KOLENBONNEN AANGEWEZEN. Nu totaal zes eenheden. Geen hoger rantsoen dan vorige winter. Met ingang van 27 Mei zijn geldig ver klaard de bonnen 74 en 75 van de brand- stoffenkaart TA 707. Op elk dezer bon nen zullen drie eenheden vaste brandstof fen worden geleverd Om te bereiken, dat de gezinnen voor het begin van het nieu we stookseizoen over brandstoffen kunnen beschikken, moeten de bonnen zo spoedig mogelijk bij de brandstoffenhandel wor den ingeleverd Van officiële zijde legt men er de na druk op, dat de handel niet uitsluitend kan worden bevoorraad met de meest ge wenste huisbrandstoffen, doch slechts met die soorten, welke beschikbaar komen. Dit betekent, dat de handel genoodzaakt is een gedeelte der toegewezen zes eenhe den in sommige minder begeerde soorten af te leveren. Over de vooruitzichten van de huis brandvoorziening valt thans nog mets positiefs te zeggen. Er zijn echter geen tekenen, die wijzen op toekenning van 'n hoger rantsoen dan dat voor de afgelopen winter. Voor hen, die om enigerlei reden niet in het bezit zijn van bon 72 van de oude brandstoffenkaart, zal in de loop van Juni een regeling bekend worden ge maakt. FILMNIEUWS. DE WILDE ENGEL. Deze film brengt ons in het westen, zo als het er slechts tientallen jaren geleden uitzag, in het stadje Bottle Neck, waar al leen het recht van de sterkste geldt. Aan het hoofd van deze plaats staat een she riff, maar het wel en wee der inwoners wordt in werkelijkheid beslist door Fren- chy (Mariene Dietrich), die als „liefje" van de eigenaar van de grootste bar van het dorp voor de klanten van de baas zingt. Het is een film van humor, sensa tie en romantiek. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: H.H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur, in O'end om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Commu nie onder alle Missen en 7 en 9 uur. 7 uur lof Deze week Missen om 7 en 8 uur. Maandag: ook een H. Mis om 9 u. Woens dag 8 u. H. Mis in Den Hoorn 7,30 Jozef lof, 8 u. jongenscongregatie. Donderdag: H Sacramentsdag. 8 uur gez. H. Mis; 8 u. H. Mis in Oosterend 7,30 u. lof; 8 u. meis- jescongr. Van 7-8 u. biechtgel. Vrijdag: le Vrijdag v.d. maand. 8 u. gez. Mis. 7,30 u. lof; 7,45 H, Mis in Den Hoorn. Om half 4 biechtgel. voor de le communiecantjes. Zaterdag: 59 biechtgel. op hele uren; 6 u. rozenkrans. Zondag 1ste communie; geen bijkerk.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1