- Nieuwe bonnen Weerbericht Het 40-jarig bestaan van de N.V. T.E.S.O. r~ Koning Klant, weest coulant En betaalt Contant ZATERDAG 21 JUNI 1947 GOe JAARGANG. No. 6126 TEXELSCHE COURANT geestelijk leven. Het weer is omgeslagen, verschillende malen reeds dit jaar. Binnen drie maan den: strenge winter, tropische zomer, kil herfstweer! En geen mens kan er wat aan doen. Het weer is het enige rechtvaardige in de wereld.Ook al zou dat waar zijn, dan nog is het een armzalig mens, die zich daar rustig bij neer kan leggen. Er is immers bij de invloed van de weersom- itandigheden op de verschillende mensen weinig van rechtvaardigheid te merken De een kan zich veel beter tegen de slechte weersgesteldheid beschermen en kan ook veel meer genieten van het mooie weer. Er is geen gelijkheid in kle ding. schoeisel, dekking en woning. Er is geen gelijkheid in de verdeling der va- :antiedagen en in de gelegenheid tot rei zen. Mén kan zeggen, dat er veel is dat be ter is dan vroeger. Wanneer droogte of hagel vroeger de oogst vernielden, was er hongersnood. Nu zorgt men voor voorra den of tijdige aanvoer van elders. In de meeste landen komt de schrijnende ar moede van vroeger niet meer voor en vele hulpmiddelen staan ook de minder rijk met aardse goederen bedeelde mensen ten dienste om de schadelijke gevolgen van toude en hitte, droogte en vocht, te weer haan. Maar de oorlog heeft bewezen, dat de vooruitgang slechts schijnbaa'r is. De mensheid is ook in de 20ste eeuw nog niet bereid de gaven der natuur aan ie dereen ten goede te laten komen en ieder- 11 Een te beschermen tegen de ongunst van iet klimaat, laat staan tegen de boosheid /an de mensen. Honger wordt er gele ien op een vruchtbare aarde, koude en egen worden als bittere plagen gevoeld n de kapotte woningen, door mensen met mvoldoende kleding en dekking en irandstof. Is het weer rechtvaardig7 Wat geeft het, zolang de mensen on- echtvaardig zijn? De aarde verdorst, de wereld ver macht, want de aarde is ontwijd door laar bewoners, daar zij de wetten hebben 'ertreden en het eeuwig verbond hebben -erbroken". Voor de éne mensheid de éne oplos ing: Herstel van het eeuwig verbond met le oorsprong aller dingen, die ons de nedemens gegeven heeft als een naaste. Geest uit den Hoge, aanvaard door nensen ,,en ieder van hen zal zijn als een chuilplaats voor de wind, als een verber- ;ing voor de stortvloed, dan wordt de voestijn tot een gaarde en de arbeid der [erechtigheid zal vrede zijn. (Jesaja). Ign. TOELATING U.L.O.-SCHOOL. Eurgemeester en Wethouders van Texel laken bekend, dat de aangifte van leer- ngen voor de eerste klasse der ulo- chool moet geschieden vóór 28 Juni a. s lij het hoofd der betrokken lagere school Dl f bij het hoofd der ulo-school Den Burg, Cogerstraat 19. Texel, 17 Juni 1947. lurgemeester en Wethouders van Texel, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOÈR, Secretaris. van 22 Juni tot en met 5 Juli 1947 ionkaarten KA, KB, KC 707 (serie F) llf-01 brood is 800 gram brood -02 brood is 400 gram brood 01 boter is 125 gram boter 02 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet -01 melk is 4 liter melk -03, F-05 melk is 7 liter melk -06 melk is 1 ei -01 vlees is 100 gram vlees -02 vlees is 200 gram vlees 01 algem. is 200 gram kaas 02 algem. is 100 gr. bloem of zelfr. bak meel of kindermeel (niet uit rijst be reid) -03 algem. is 125 gram koffie J-04 algem. is 50 gram thee -01 res. is 125 gr. marg of 100 .gr. vet -03 res. is 1600 gram brood -04 res. is 12.5 gr. marg. of 100 gr. vet -06 res. is 800 gram brood -07 res. is 125 gram boter onkaarten KD, KE, 707 (serie F) -11 brood is 800 gram brood -11 boter is 250 gram boter -12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet -13, F-15 melk is 12 liter melk -11, F-12 vlees is 100 gram vlees 11 algem. is 100 gram kaas 12 algem. is 1 ei •13 res. is 800 gram brood 11 -14 res. is 100 gr. bloem of zelfr. bak meel of kindermeel (niet uit rijst be reid) ■16 res. is 600 gr. bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelfr. bakmeel onkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 707 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie F) 21 brood is 800 gram brood g -21 boter is 250 gram boter 22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vel 21 melk is 5 liter melk 1 -21 vlees is 300 gram vlees •22 vlees is 100 gram vlees ■21 kaas is 200 gram kaas 21 eieren is 5 eieren Op 26 Juni zullen bonnen worden aan wezen voor suiker, cacao, versnaperin- ■n en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 20 Juni 1947 worden ge- uikt, met uitzondering van de bonnen or melk. waarop eers* met ingang van aandag 23 Juni a.s. mag worden gekocht De niet-aangewezen bonnen van de se- E kunnen worden vernietigd. Zo vond dan Woensdagmiddag in een drukbezochte receptie de herdenking plaats van het 40-jarig bestaan van Texels Eigen Stoomboot Onderneming in tegen woordigheid van het bestuur, directie, commissarissen, w.o. van de oprichters nog aanwezig waren de heren P. Dros Alozn. en J. C. Visser, alsmede de heer Jurr. Beumkes, die zijn 40-jarig jubileum als conducteur vierde. Onder de aanwezi gen waren ook aanwezig een zoon en dochter van wijlen Dokter Wagemaker, de man. die de stoot heeft gegeven tot de oprichting der N.V. T.E.S.O. Behalve verscheidene leden van het personeel, gaf ook de oud-kapitein Duin- ker acte de présence. Wie er verder allemaal waren? Het volledig college van B. en W., met hun dames, de gem.-secretaris, vertegen woordigers van diverse plaatselijke ver enigingen, de heren Abma en Eelman van de P. T. T., Ds. van Reijendam, Pastoor Gussenhoven en vele anderen De grote zaal van Hotel Texel" was als het ware in een bloemententoonstel ling herschapen. Een serenade. Tijdens de receptie kwam Texels Fan farecorps onder vrolijke tonen de Groe- neplaats opmarcheren en" bracht het Be stuur en Raad van Commissarissen een serenade. Door het dochtertje van de heer v.d. Vlies, directeur der N.V. TESO, wer den nog bloemen aangeboden aan de he ren Lap, Dros en Beumkes Rede VV. II. Lap. Door de president-commissaris, de heer W. H. Lap, werd tot de talrijke aanwezi gen nog het volgende gezegd' Burgemeester en Wethoudeis van de gemeente Texel, bestuurders van corpora ties en verenigingen, dames en heren Ik zeg namens TESO dank voor uw aan wezigheid en de door u allen geuite wen sen ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum van Texels Eigen Stoomboot Onder neming. Bij deze mijlpaal willen we een ogen blik stilstaan om een vluchtige blik te werpen in het. verleden om daarbij lering te trekken voor de toekomst. Bij de jaartallen, die dan ons oog pas seren, is dan wel zou ik zeggen wel het meest belangrijke 1907, en van dat jaar de datum van 18 Juni, die thans onze aandacht vraagt. 18 Juni 1907 Oprichting van Texels Eigen Stoomboot Onderne ming. Het voortdurend traineren van de Fa. Bosman om gehoor te geven aan de her haalde verzoeken der Texelaars om in de stoombootdienst tussen Den Helder en Texel verbetering te brengen, door het aanschaffen van betere schepen en haar tarieven te herzien, eindelijk moede, ont wikkelde te Texel onder de geestdriftige leiding van dokter Wagemaker, een be weging om. zo het kon, met Bosman, doch als het niet anders ging, zonder Bos man, een veerdienst in het leven te roe pen, die beter beantwoordde aan de eisen van de tijd, dan die, welke tot nog toe door Bosman werd onderhouden. Onderhandelingen zonder einde ver mochten met overeenstemming te brengen tussen Bosman en de Texelaars en zo kon het gebeuren, dat er zich uit een zo lang zamerhand ontstane Texelse volksbewe ging. een comité gevormd werd, met het doel, over te gaan tot oprichting van een Eigen Texelse Stoomboot Onderneming. Van dit comité zijn thans nog in leven de heren A. Dros, J. C. Visser en P. UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 709. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Te De Cocksdorp in de o.l. school Op Maandag 23 Juni 1947 9-10 alleen zelfverz. dorp en wijk let ters ABos. 10-11 alleen zelfverz. dorp en wijk letters BovGraaf. 11-12 alleen zelfverz. dorp en wijk letters Grave Kooi. 1-2 alleen zelfverz. dorp en wijk letters KosR. 2-3 alleen zelfverz. dorp en wijk letters SVerh. 3-4 alleen zelf verz. dorp en wijk letters VersZ. Op Dinsdag 24 Juni 1947 9-10 geen zelfverz. dorp nrs 120. 10- 11 geen zelfverz. dorp nrs 2140. i 1-12 geen zelfverz. dorp nrs 4160. 1-2 geen zelfverz. dorp nrs 61 en hoger. 2-3 geen zelfverz. wijk C alle nummers. Te Eierland in de o.l. school te Zuid- Eierland Op Woensdag 25 Juni 1947 9-10 alleen zelfverz. letters ADros. 10-11 alleen zelfverz. letters DruifKeij- ser. 11-12 alleen zelfverz. letters Kikkert- Ridder. 1-2 alleen zelfverz. letters Riemens S. 2-3 alleen zelfverz. letters TWe. Op Donderdag 26 Juni 1947 9-10 alleen zelfverz. letters WiZ. 10- 11 geen zelfverz. nrs 140. 11-12 geen zelfverz. nrs 4180. 1-2 geen zelfverz. nrs 81 en hoger. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van de gezinsleden, levens middelenkaart 707 (losse bonnen 707 mo gen niet worden aangenomen. Men wordt verzocht toe te zien dat alle stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel, daar anders geen bonkaarten mogen wor den uitgereikt. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd de kaarten af te halen. Publ. no. 61) ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 21 Juni op om 4,18; onder om 9,05. Maan: 25 Juni E.K., 3 Juli V M. Hoog water ter rede van Texel. 21 Juni 11,18 en 11,44. 22 Juni en 0,11. 23 Juni 0,38 en 1,06. 24 Juni 1,34 en 2,02. 25 Juni 2,32 en 3,01. 26 Juni 3,30 en 4,—. 27 Juni 4,31 en 5,04. T.E.S.O. JUBILEERDE. Het was Woensdag voor Texel, en in het bijzonder voor de N.V. T.E. S.O. een bijzondere dag, daar het 40 jaar geleden was, dat de strijd werd aangebonden tegen de onderneming van Bosman en de 'oprichting van Texels Eigen Stoomboot Onderne ming een feit werd. Van de bussen cn boten wapperde het rood, wit en blauw met oranje. Bovendien scheen er een heerlijk zonnetje. In een druk bezochte receptie in Hotel „Texel", werd dit jubileum herdacht. Tijdens deze bijeenkomst bracht Texels Fan farecorps een serenade. Aan het einde deelde de president commissaris, de heer W. H. Lap, mede, dat T.E.S.O. f 5000,als een begin beschikbaar stelde voor een op te richten Badinrichting in Den Burg. Dros Albzn., waarvan de twee laatstge noemden zich thans in ons midden bevin den en wie ik nu gaarne een woord van hulde breng voor het genomen initiatief om de N.V. TESO in het leven te roe pen. Ik betrek in deze hulde ook gaarne de nagedachtenis van de andere heren medeoprichters en wel speciaal van de heer Wagemaker, die wel de grootste stuwkracht is geweest bij het overwinnen van alle moeilijkheden, waarmede men lekening had te houden. De morele steun, die werd ondervon den van zovele Texelaars om te komen tot het door de commissie gestelde doel, mag hier niet onbesproken blijven en ook ren woord van hulde aan die mensens of aan hun nagedachtenis is hier wel óp zijn plaats De namen van al deze mensen vinuen een plaats in het geestelijk gulden boek der maatschappij, waarin de grote ge beurtenissen zijn opgetekend. Ook alle andere medewerkers aan de belangen van TESO, hetzij ze nog leven cf dat ze reeds door de dood ons zijn ont vallen wil ik op dit ogenblik gedenken en een danktoon laten horen voor al hetgeen ze zijn 'geweest voor de maatschappij en wal ze hebben gedaan om deze te helpen opgroeien tct hetgeen ze nu is. Tol de neg levenden moge ik de wens uiten, dat het nun gegeven zal zijn, nog meerdere jaren getuige te zijn van een voortgezette opbloei der maatschappij Uw onvei fuuwdc belangstelling in alle zaken TESO rakende, biedt ons een waar borg. dat het vuui der liefde, voor TESO dat u bezielde bij de oprichting van de Mij., onverflauwd :s blijven branden lot op de huidige dag en ik twijfel er niet aan of het zal blijven branden in de u restende levensjaren, die naar ik hoop, nog velen moge zijn. De woorden die ik wijdde aan de nage dachtenis van hen die heengingen, moge weerklank vinden in de harten van hun nazaten, van wie ik er hier nog vele in ons midden zie. Bij een jubileum is het wel de gewoon te om vele geoeurtenissen uit het leven van de jubilaris de revue te laten passe ren. Ik meen echter, dat ik me aan die goede gewoonte mag onttrekken, omdat ik weet, dat de meeste uwer, hetzij uit eigen ervaring, hetzij bij overlevering, wel zo ongeveer op de hoogte zijn van al les, wat TESO in de afgelopen 40 jaren wedervaren heeft. Ik mag me dus bepa len bij datgene, wat er rond de wieg van de 40 jaren geleden geboren TESO ge beurde. - Het spreekt vanzelf, dat de firma Bos man zich zo maar niet gewonnen gaf en dat er rond de wieg van TESO een hete strijd is gevoerd. TESO was echter om gord met een pantser van onvervalste liefde voor de jonggeborene, die haar be veiligde teger ieder projectiel, van welke lichting die ook kwam. Dat in d$ eerste jaren het keurslijf van het pantser niet bevorderlijk was voor 'n onbelemmerde groei van het kindeke TE SO, is alleszins begrijpelijk en zo zien we dan ook de eerste tien levensjaren passe ren waarin de opvoeders ernstige zorgen hadden voor de groei van de jongeling, die zich ondanks die moeilijkheden, ten slotte toch ontwikkelde tot een goed uit de kluiten opgegroeide knaap, gezond van lijf en leden en gereed om de levensstrijd te aanvaarden Zo konden in 1918 de banden van het pantser worden verbro ken met het gevolg, dat TESO zich een weg door het leven baande, die voerde tot het gestelde doel, omschreven in arti kel 2 van de statuten „het dienen van het algemeen belang." Gevolg gevende aan deze opdracht, kon ons bestuur met dat doel voor ogen, de kracht vinden om soms vele aanvallen op het bestuursbeleid, te weerstaan en we zijn er de stichters dankbaar voor, dat ze in hunne opdracht zo kort en duidelijk zijn geweest, dat misverstaan niet moge lijk was. Spr. zeide nog. dat alles mensenwerk is, zodat er ook zeker fouten gemaakt zijn, waarom hij namens TESO veront schuldiging aanbood. TESO kent geen partij en geloofszaken, doch beoogt al leen het algemeen welzijn. Hierdoor is TESO groot geworden en vertrouwde spr., dat men na deze kleine rustpoos, de telegraaf weer op volle toeren zou laten draaien langs de weg van het gestelde doel. (Applaus). Huldiging P. Dros Albzn. en Jurr. Beumkes. Vervolgens richtte spr. zich tot de af getreden commissaris, de heer P. Dros Albzn. Mijnheer Dros, u staat nu op de val reep en op het punt het Tesoschip te ver laten. Gedurende al die 40 jaren hebt ge uw beste* krachten in dienst gesteld van TESO, waarvoor ik u hartelijk dank zeg. Met uw zonnige humeur was het aange naam met u te vergaderen, hetgeen tot vriendschap is uitgegroeid. Spr. bood hierop de scheidende jubilaris een prach tig radiotoestel aan en wenste hem verder alle goeds toe. (Applaus.) De directeur, de heer v.d. Vlies, dankte de heer Dros ook voor de prettige samen werking en welwillende critiek. geduren de de 10 jaren, die spr. met hem samen werkte. De heer Lap sprak verder enige waarderende woorden lot de heer Beum kes, die gedurende 40 jaren zijn beste krachten aan TESO heeft gegeven. Goe de wijn behoeft geen krans, zodat hieraan niet veel behoeft te worden toegevoegd Honderdduizenden kaartjes zijn do.or u uitgereikt aan al degenen, die 't Marsdiep overstaken. Een ieder stelt het op prijs, zich uw vriend te noemen. Uw correct op treden wordt door ons op hoge prijs ge steld. Wij bewonderen uw goede humeur, ook al waren de werkzaamheden opgesta peld. Op deze dag van harte gelukge wenst en nog vele jaren. Ook de heer Beumkes werd een radio toestel cadeau gedaan. Mevr. Beumkes werd eveneens in deze hulde betrokken en werd haar voor de waardevolle steun, die zij al de jaren aan haar man verleende, een bloemstuk aan geboden. (Applaus.) De dochter van de heer Dros, die een grote steun voor haar vader ;.s, werd ook hulde gebracht door middel van een bloemstuk. De heer Dros dankte voor de aangena me samenwerking in het bijzonder vzijn mede-commissarissen en de oud-commis sarissen Keescm en Zegel en verder de heer Beumkes, de man, die millioenen voor de maatschappij ontving. De heer Beumkes zeide geen redenaar te zijn. Spr dankte voor de gesproken woorden en hoopte nog enige jaren zo door te kunnen gaan. Een stille hulde bracht spr. aan wijlen stuurman Koop man en kapitein Kaan. De heer Beumkes memoreerde nog enkele aardige bijzon derheden van 40 jaar geleden, toen een ieder met de boot mee wilde en hij ge assisteerd werd bij zijn werkzaamheden door de heer A. Noordijk. Namens hrt gemeentebestuur. Burgemeester Kehcrst sprak enige vriendelijke wooiden namens het gem. bestuur. Spi merkte op dat hier een mooi stukje Texelse geschiedenis is ge maakt, welke een grote plaats in net le ven der Texelaars heeft ingenomen. Er zijn wel eens verschillen tussen het raad huis cn TESO. jong en oud botsen hier wel eehs tegen elkaar, waarbij spr. op merkte, dat men het nieuwe leven de kans moet geven. Er is een Frans spreek woord, dat zegt, dat uit de schok van de meningen, het goede geboren wordt. Laat uit het verschil van mening het alge meen belang van Texel voortspruiten Spr uitte tenslotte de wens, dat de Mij. nog vele jaren in het belang van Texel zou mogen voortwerken. (Applaus) Slotwpord van de heer Lap. De heer Lap zeide in zijn slotwoord, dat op deze bijzondere dag met grote dankbaarheid kan worden teruggezien. Spr. deelde nog mede, dat het TESO-be- stuur besloten heeft f 5000 beschikbaar te stellen voor een op te richten badinrich ting in Den Burg, opdat hier een inrich ting zal komen waaraan al jaren behoef te is. Spr. hoopte, dat men hier niet te lang mee zou wachten. (Luid applaus) Hiermede was aart de officiële huldi ging een einde gekomen en voor TESO een nieuw tijdperk ingeluid. Z. NATUURLIEFHEBBERS IN VERGADERING BIJEEN. DEN BURG. De op Dinsdagavond in Hotel „De Lindeboom" gehouden vergade ring van de afd. Texel van de Ned Nat. Hist. Ver. mocht zich in een goede belang stelling verheugen. De wn. voorz., de heer S. Bakker an Oudeschild, opende met 'n woord van welkom, waarbij spr mede deelde, dat er reeds lang plannen be stonden om tot de definitieve oprichting te komen. Dank zij het initiatief van mej. v Campenhout, is het thans zover geko men. Speciaal richtte spr. nog een woord van welkom tot de heer Nijkamp uit Den Helder, die een lezing zou houden. ver duidelijkt met lichtbeelden De heer Nijkamp deelde o.a. mede, dat er in Nederland 50 a 60 afd zijn van de N. N H. V. Het doel is verbreiding van de Natuurhistorie en hel aankweken van de liefde voor de natuur. Des zo mers worden vele excursies gehouden en 's winters lezingen op dit gebied. Met de andere afd. wordt contact verkregen in Gewestelijk verband en verder door een jaarlijks congres en landelijke kampen. De contributie bedraagt f 5 per jaar, voor huisgenoot-leden f3,50, terwijl men hier voor tevens het maandblad „Natura" ont vangt. Dat er hier op Texel een museum is, noemde spr. een groot voorrecht. Voor de leden beneden 22 jaar is het gewenst, zich in jeugdverband te organiseren, al wordt er hier niet angstvallig aan de leef tijdsgrens vastgehouden. Bestuursverkiezing. Hierna werd een bestuur gekozen, dat zal bestaan uit de dames v. Campenhout en Kraai en de heren S. Bakker, C. v.d. Kolk en H. Kuijs. De oprichting der ad. was hierdoor een feit geworden, waar over de voorz. zijn voldoening uitsprak. Een voorlopig programma werd opge maakt voor de deze zomer te houden ex cursies. De eerstvolgende wordt a.s. Zon dag gehouden naar de Slufter. Vertrek om 7 uur vanaf de Postweg, hoek Pijpersdijk. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. f MIDDENSTAND. Vervolgens is het voornemen, de ko mende maanden een bezoek le brengen aan de Geul, de Schorren, de Mui, Een denkooi, een wandeling langs het strand, bezoek aan Texels Museum en in October a.s. enkele paddenstoelexcursies te organi seren. Behalve op Zondagmorgen zullen deze samenkomsten ook Zaterdagmiddags worden gehouden. Ten slotte liet de heer Nijkamp een pracht serie lichtbeelden zien op nat. historisch gebied, waarbij wel de grote deskundigheid van de spr. tot uiting kwam. De heer Bakker dankte de inleider har telijk voor hetgeen hij vertelde en heeft laten zien met de opwekking aan allen, die hiér aanwezig waren, het mooie werk der ver. verder te propageren. bij hoofdpijn-kiespijn FILMNIEUWS GEKOOIDE JEUGD. Deze film geeft de geschiedenis weer van de jonge schrijver Clément Mathieu, die zijn geschreven roman aan de man probeert te brengen. Overal vindt hij de deuren der uitgevers gesloten. Clément is wanhopig, want zonder carrière heefft hij geen kans om hel meisje, dat hij lief heeft, te trouwen. Een oud vriend, Raymond, die connec ties heeft met een krant, krijgt het voor elkaar, dat de eerste aflevering wordt ge publiceerd. De camera maakt zich zelfs meester van het verhaal, de geschiedenis van Clément zelf, die een betrekking be kleedde in een opvoedingsgesticht, waar hij bijzondere opvoedingsmethoden toe- pastte, o.a. door het vormen van een kin derkoor, dat later veel succes oogstte. Het slot is, dat Clément zijn werk in romanvorm wordt uitgegeven, zodat niets een huwelijk meer in de weg staat. WANDELSPORT OP TEXEL. De Helderse Wandelsportver. „De Jut- ter" had voor Zondag j.l. op ons eiland een Jubiieum wandeltocht georganiseerd ter gelegenheid van het 15-jang bestaan, waaraan door verschillende verenigingen werd deelgenomen. Ook enkele Texelse groepen namen er aan deel. Er werd ge wandeld over een afstand van 15, 25 en 35 km De start vond te Oudeschild plaats. Er waren 3 Texelaars die de tocht van 38 km. tot het einde toe hebben vol bracht. De tocht, ging van Oudeschild via Den Burg naar de Dennen en daarna naar Den Burg, waar rust gehouden werd. Toen naar De Koog en weer via Den Burg en Hoogeberg naar Oudeschild. In „De Zeven Provinciën" werden de medailles o a uitgereikt aan ltiej. J. v. Heerwaarden en de heren W. Jonker en Krijgsman Jammer was het dat de belangstelling voor deze wandeltocht van de zijde der Texelaars zo gering was en tevens was het te betreuren, dat de organisatie niet zo goed verzorgd was. Het was niet te warm, doch overigens zeer goed wandel weer, zodat men zeker met genoegen op deze dag kan terugzien. KOOPT NOG GEEN ZGN. SPIJSOLIE. Er is onlangs 'n voorinleveringsbon be kendgemaakt voor spijsolie. Dit zai tot ge volg hebben, dat de detaillisten binnen kort weer met deze olie zullen worden bevoorraad. Daar er kort geleden een soort paraffine-olie zonder bon in de han del bleek te zijn gekomen, die bij nader onderzoek een voor menselijke consump tie niet eens onschuldig, en zeker waarde loos product bleek te zijn, bestaat het ge vaar, dat deze olie als „bonspijsolie" te koop zal worden aangeboden. Men is al-r 'een zeker van de aflevering van goede spijsolie, indien men deze t g.t op de bon bij zijn bona fide winkelier betrekt en de ze olie behoorlijk als zodanig aangeduid is. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 17. Er wordt gewonnen door: wit 3127 (22x33), 32—28 (19x39) 28x8 (25x14) 36— 31 (26x37 40—34 (39x30) 8—3 met geen enkele reddende zet meer voor-^zwart. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend om 10 uur. Communie onder alle Missen en 7 en 9 uur Deze week: Missen om 7 en 8 u. (Dinsdag echter niet om 7. doch half 7). Communie vóór en onder de Mis sen. Maandag: ook om 9 u. H. Mis. Woensdag: In Den Hoorn om 8 uur H. Mis. 7,30 Jozeflof. 8,30 jongemannencong. Donderdag: 8 u. H. Mis in O'end. 8 uur jongedamescongr. in St. Janshuis. Vrij dag: 8 u. H. Mis in Den Hoorn. 3,30 biechtgel. v schoolkinderen. Zaterdag: van 59 biechtgel. op volle uren. 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1