De menselijke ijdelheid Nieuwe bonnen t j Even terug op Texel, door Mr. A. F. Kamp Distributienieuws Kamp „De Vlijt" per 1 Juli opgeheven Tot Vreugde van de Middenstand, Betaalt een ieder nu Contant! De Kermis 7ATERDAG 28 JUNI 1947 60e JAARGANG. No. 6128 TEXELSCHE COURANT geestelijk leven. Dit is een vraag, die we voor alle lijden kunnen stellen. Want als we de wereld geschiedenis zo eens nagaan in gedachten, dan is er alleen voor deze vraag plaats, tfebben de volkeren der wereld wel eens iets anders gedaan dan ijdelheid, dat wil zeggen, ijdele dingen, bedenken? Dingen die in zichzelf geen zin hebben en dus hol en leeg zijn. Wat hebben de volken der wereld met elkaar bereikt in al de eeu wen, dat de wereld bestaat? Het ene sys teem na het andere is in elkaar gezet; de ene ideologie na de andere kwam en het linde was altijd maar weer: ijdelheid. Er jat geen ziel, geen waarachtige kern in. De wereld bleef er arm bij. De geest werd 41 liet werkelijk verrijkt. Het leven werd al jenauwder ondanks techniek en cultuur. gI En als we vandaag de rekening opma- e ten dan is de eindstand: ijdelheid, zin- |n oosheid! Wie kan er een andere con- e' ilusie trekken? Och, de mens probeert dat nog wel op 0I illerlei manier. Conferenties der grote irier; vergaderingen van alle volken om Q_ Jan ten slotte toch gezamenlijk maar iets e kunnen bereiken. En wat betekenen ze? 5it er iets in7 Maken ze ons rustiger dan ive in de oorlog waren? Wie voelt niet veer de dreiging van een nieuwe nade- ng ende oorlog? Toe, mens, wees toch eens ?r- lerlijk! Doe niet langer aan struisvogel- de jolitiek! Wrijf de ogen eens uit. En wat d« liet ge dan? Dit, dat de volken weer ijde- Na e dingen bedenken. ar. De Psalmist vraagt daarom, met het Ie- >og op de volken in zijn dagen: Waarom iel ledenken de volken ijdelheid7 Hier is een ijn icrlijk mens aan het woord. Laten we ng ïaar zijn vraag ook vandaag willen luiste- De en Waarom betekent hier: waartoe, ïze En het waarom houdt tegelijkertijd in. lat het zinloos is om ijdelheid te beden- Al dat bedenken der volken van jdele dingen lqopt op niets uit. Het is al- een maar de waan van de zichzelf over- diattende mens. Het grijpen naar macht n eer en heerschappij. Het is het najagen ran onbereikbare idealen, 't Is al ijdelheid n kwelling des geestes als de mens al- een maar aan macht denkt buuen God Zie, dat is ook de waan van de voP en van vandaag. En daarom bedenken ok nu de volken ijdele dingen. Waarom toch? Het heeft immers niet Ie minste zin! Want God spreekt en het s er. Hij gebiedt en het staat er. Niets :an Zijn hoog besluit ooit keren. Onze 'salm zegt het zo: Die in de hemel woont lachen. Hitier heeft dat lachen ge oord en velen met hem. Maar het was te lat. En daarom is er voor de volken en us voor.,elk mens maar één weg, één logehj! heid om 't leven anders te leven, nh t Nieuwe Testament heet het: Wie in e Zoon gelooft, zal leven. Hij laat ten minste ons de waarachtig- eid on het leven zien, zonder lege leu- in ons voor te houden. Hij heeft voor ns maar één boodschap: Erkent allen uw chuld, Uw schuld van ijdele dingen te edenken. Ja, erkent de ledigheid van uw ?ven en zoekt de waarachtige levensver- ulling in Mijn kruis. Een kruis voor ondaren. Een kruis ook voor de arme olken. van 29 Juni tot en met 12 Juli 1947. onkaarten KA, KB, KC 707 (serie F) -05 algem is 750 gr. suiker, boterham strooisel, enz., of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. choc, of suikerwerk -06 algem. i| 50 gram cacao -07 algem. is 1 ei 08 algem. is 2 liter petroleum -05, F-08 res. is 100 gr. gedr. zuidvruch ten. onkaarten KD, KE, 707 (serie F) •13, F-14. F-15 algem. is 250 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram choc, of suikerwerk •16 algem. is 50 gram cacao. •17 algem. is 2 liter petrpleum •15 res. is 100 gr. gedr. zuidvruchten onkaarten MA, MD 707 (Bijz. arbeid, a.s. moeders) (serie F) tin) -21 suiker is 250 gr. suiker, boterham strooisel, enzoi' 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. choc, of suikerwerk naa abakskaarten, enz., QA, QB, QC 707 oor -31 Tabak is 1 rants, sigaretten of kerf tabak •32, F-35 Tabak is 2 rants, sigaretten of kerftabak •33 Versnaperingen is 200 gr. choc, of suikerwerk, of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz., of 400 gram jam, stroop, enz. ?6 Versnaperingen is 100 gr. choc. of suikerwerk, of 100 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz., of 200 gr. jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 27 Juni 1947 worden ge- uikt. De bonnen voor petroleum biijven ldig t.m. 9 Augustus. GESLAAGD. DÉN BURG. Deze week slaagden voor stumière de dames Grada Jas, Annie iering en Wytske v.d. Molen. Zij wer- tn hiertoe opgeleid aan de R.K. Naai- iool, welke staat onder leiding van de tw. Zuster Sixtina. Tot 31 Aug. kunnen weer nieuwe leer- ïgen worden aangenomen. ZON. MAAN EN HOOGWATER, i ui|De zon komt 28 Juni op om 4,21; onder i 9,05. Maan: 3 Juli V.M., 11 Juli L.K. >og water ter rede van Texel: 28 Juni en 6,09. 29 Juni 6,38 en 7,07. 30 Juni en 9,27. 3 Juli 9,46 en 10,04. 4 Juli 14 en 8,1 Juli 8,25 en 8,47. 2 Juli 21 en 10,39. Er bestaat een beroemd gedicht van Jan Campert, waarin hij zegt, dat iedere dich ter, die in Amsterdam gewoond, gewerkt, geleefd heeft, aar\ die stad een vers moet wijden, een ereschuld, waaraan niemand ontkomt. Zo gaat hel mij met Texel. Bij een kortstondige terugkeer od het eiland, vloeit niet alleen de dichtader voor Dri- vé-doeleinden, maar wil er iets getuigd worden over het weerzien met het eiland. Zo zit ik dan aan het lieflijkste markt plein ter wereld: de veilig besloten Groe- neplaats in Den Burg. Statige autobussen met zpjuist gerepareerde veren zwermen uit van dit centrum, vreemdelingen in ongewoon grote getale voor de maand Ju ni zoeken een plaatsje in de zon o^ een der terrassen. Boven mijn hoofd strijkt schilder Plaatsman de kwast uit, met teer-witte verf het plafond der overkap ping koesterend. Bij de pomp staan nog dezelfde lieden die het wel der wereld en het wee van het eiland in hun crilische beschouwingen betrekken. Voor de vijfde maal deze morgen zie ik Tinus Smit de Groeneplaats oversteken. Het is alles zo gewoon en vertrouwd, zegenrijk, rust- brengend. Het lijkt of er geen afstand is in de tijd vijf en een half jaar geleden, dal ik Texel verliet. Natuurlijk er bleef de band, die de Texelse Courant met zovele ontrouwen onderhoudt, waardoor herin neringen wakker gehouden worden, die anders misschien langzaamaan zouden uitdoven. Men kan tevreden aan de vaste wal wo nen zoals wij in de bekoorlijke beschut ting van bos en duin te Bergen-Binnen, wie op Texel wederkeert voor een wijle wordt hoe levend hem ook nog het eiland en zijn aantrekkelijkheid voor de geest staan niettemin getroffen door de verscheiden schoonheid, ene er overal voor het grijpen ligt. Eens, jaren geleden, kwam periodiek de plicht over Texel te schrijven kleine lok vinkjes voor de vastelands pers en z'n le zers. In die tijd schreef m'n pen automa tisch. ,Komt en ziet! bemerkt hoe u bij het "betreden van dit eiland niet alleen de overkant achter u laat, maar ook al uw zorgen, uw bekommernissen, uw drukken de plichten van elké dag, de slopende spanningen, een tijdelijke zonloze we reldbeschouwing om u hier vrij te voelen, dichter bij de bron van alle goeds, opgenomen in een sfeer van ver antwoorde zorgeloosheid, van tijdelijke vrijheid, die nieuwe kracht schenkt en een klein vergeten brengt. „En nu heb ik dat twee weken aan den lijve mogen on dervinden, en door de koestering van goede zorgen breekt de waarheid door van eens in routine neergeschreven zin netjes, het aas aan de hengel van de be roepsmatige VVV-visser. Er was het weerzien met veel en velen er was het ontbreken van tallozen, oud en jóng. Er waren de verhalen over wat de afgelopen jaren aan onvrede brachten, soms trof de wanhoop van de gelaten geslagenen, de wijsheid van de overwin naars over de beproevingen. Maar de- Tekelaar is in wezen dezelfde gebleven. Zijn soms onmatige critische zin voor hetgeen degenen in overheidsdienst ter bestudering van Texel doen, is niet gedood. Verleden jaar voor eetf korte va- cantiereis in het eilandenrijk Denemar ken, trof mij hoe iedere inwoner ge plaagd werd door één zorg: het-voeden en onderhouden van zoveel duizend Duit- .sers, die men maar niet snel genoeg kon afschuiven. Eender op Texel: ik ben met de taxi nog geen km. van de haven of de chauffeur praat over de toestand der wegen en tientallen na hern maken mij daaiop attent. Alsof ik niet in staat was op mijn wild schokkende Gazelle dit zelf te ervaren, alsof ik met uit de toestand van de honderden kilometers weg van het hoogheemraadschap Noordhollands Noor- derkwailier ken de problemen van het wegeronderhoud in het huidige tijdsge wricht Laat er maar wat brik langs de wegen liggen „nou net voor het seizoen". dan ziet de vreemdeling tenminste dat het 't volgend jaar wel in orde zal zijn. Mijn hemel deze dingen komen allemaal te recht. UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 709. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Voor De Koog zie Texelse Courant van 25 Juni j.l. Te Oosterend in de o.l. school Op Woensdag 2 Juli 1947 9-10 alleen zelfverz. Oosterend letters AI. 10-11 alleen zelfverz. Oosterend let ters KS. 11-12 alleen zelfverz. O'end let ters TZ. 1-2 geen zelfverz. Bosweg. 2-3 geen zelfverz. Schoolstr. 3-4 geen zelfverz. Weststraat. Op Donderdag 3 Juli 1947 9-10 geen zelfverz. Hoekstr. 10-11 geen zelfverz. Peperstr. 120. 11-12 geen zelf verz. Peperstr. 2140. 1-2 geen zelfverz. Peperstr. 4160. 2-3 geen zelfverz»Peper straat 61 en hoger. 3-4 geen zelfverz. Nieuwstraat. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van de gezinsleden, levens middelenkaart 707 (losse bonnen 707 mo gen niet worden aangenomen. Men wordt verzocht toe te zien dat alle stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel, daar anders geen kaarten wor den uitgereikt. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd de kaarten af te halen. (Publ. no. 63.) Maar dan is, er iemand zo beminnelijk oprecht om mijn woorden, verleden jaar om deze tijd voor de radio te memoreren, toen ik argeloos gezegd schijn te hebben, dat Texel zulke goede wegen had. Nu zal ik thuis eens rustig nakijken of ik daar niet de restrictie bij heb gemaakt „in 1940 althans". Maai misschien mompelde ik juist die woorden wel binnensmonds uit een oude, bijna vergeten VVV-menta- liteit Overigens moest ik indertijd in die toespraak allerlei wijzigen en weglaten. ,,Het is geen reclame-uitzehding, maar voor ons Plattelandshalfuurtje" schreef de ontstemde rubriekverzorger. En toch had ik slechts de waarheid en niets dan de waarheid geschreven, misschien niet voor, maar wel over het liefelijkste plat teland dat ik ken. De Texelaar is van een ontwapenende directheid in zijn uitingen als hij een voor hem treffende observatie onder woorden brengt: „Wat bent u opvallend veran derd!" zeggen sommigen en opdat de votle diepte van de opmerking mij niet zal ontgaan, voegen zij er aan toe: „Heel wat ouder geworden gunst ja, moeder, kijk eens!" Dat leert de spiegel mij bij het onontbeerlijke scheren ook wel-elke mor gen, maar een samenvattende uitspraak van zo tot^oordelen bevoegden neemt de laatste moordende onzekerheid op dit punt gelukkig weg Het spreekt vanzelf, dat wie in Den Burg enkele jaren woonde, daar het meest getroffen wordt door wat verlorèn ging Een nergens elders hier te lande ge ziene gelukkige oplossing zijn wel de lage, keurig afsluitende muurtjes, vakkundig geplaatst en gemetseld. Zij sluiten tijde lijk de wonden uit een verleden af, zon der dat deze zichtbaar gapen. Maar dan treft ook het verlies van het kerkje in De Waal, de reeks boerderijen in Eier- land. de zinloze afbraak van De Koog. Het lijkt soms of de enige opgave van ons leven is oog te hebben voor het vele, dat wij bezitten en het weinige dat ons verhoudingsgewijze ontbfeekt, een le venskunst die slechts langzaam geleerd wordt, naarmate wij ouder worden en bittere ervaringen onze inzichten wezen lijk verdiepen Wat Texel ontbreekt wordt u wel verteld op de Leugenaarsbank bij Oost, zogoed als aan de toog van menige herberg Maar wat het bezit en wat be houden blijven moet?. Er zijn Texelaars, die het vergaat als de schrijvende burgemeester, die in een be roepsmatige reclamezucht de grote waar heid van zijn woorden niet steeds door voelde. Maar er zijn er toch ook tallozen, die steeds bewust en vaak onbewust het voorrecht ervaren juist hier te wo nen, in een land van afgeronde charme met plekken van treffende gevarieerde schoonheid, die elke dag opnieuw, onder jagende Wolken of onder stralende zon, onvermoede krachten schenkt. Innerlijk verrijkt en dankbaar vaar ik straks over het Marsdiep naar de over kant na teruggeweest te zijn op* ^Texel, thans koershoudend op de plichten van gezin en werk, en dan naar'de kleine Texelaar daar in Bergen, die al puur een haasje wordt Hotel „TexeL", Den Burg, 3-17 Juni 1947. WAARSCHUWING. Deze week zijn op het terrein te genover Texla door militairen van de Opruimingsdienst een honderd tal handgranaten opgespoord, wel ke in de grond verborgen waren. Bij De Waal zijn er zelts grote pro jectielen voor de dag gekomen. Hieruit blijkt, hoe gevaarlijk het kan zijn, als deze dingen door on- deskundigen uitgegraven oi in han den worden genomen. De gevolgen zijn dah niet te overzien. Ouders, waarschuw uw kinde ren tegen deze gevaren en aarzel niet bij het vinden van deze ge vaarlijke dingen, de politie er mede in kennis te stellert. Het kamp „De Vlijt" te Eierland wordt met ingang van 1 Juli a.s. opgeheven. Zie hier 't bericht, waar menig Texelaar van zal ophoren, daar het er voor enige tijd terug op leek, dat dit de eerste jaren nog wel niet zou gebeuren. Er werd zelfs van een blijvend kamp gesproken. Het aantal politieke delinquenten is de laatste tijd door vrijlating aanzieniijk verminderd. Op een aantal bewakers van 100 waren er, nu hel kamp wordt opge- hevên, niet meer dan 150 gedetineerden, zodat de exploitatiekosten te hoog wer den Bovendien zou er een kostbare ver bouwing moeten plaats vinden, als het kamp aan alle eisen zou voldoen. Als gevolg van een en ander heeft men van hogerhand besloten de bewaking op te heffen en de gevangenen over te bren gen naar Fort Erfprins te Den Heider. De Commandant van Erfprins deelde ons nog mede. op de vraag, wat er met het bewakingspersoneel staat te gebeuren, dat al deze mensen, als zij willen, in Den Hel der te werk gesteld kunnen worden. Aan gaande de arbeid van de politieke delin quenten op Texel vernamen wij nog, dat het in de bedoeling ligt hiermede door te gaan. Hoe een en ander in de practijk gaat verlopen, zal de tijd leren. Hoe het zij, de opheffing van het kamp „De Vlijt" is thans werkelijkheid gewor den. FILMNIEUWS. HET RODE TEKEN. Texels Bioscooptheater heeft een span nende film op zijn programma staan, nl. „Het Rode Teken", (net niemand minder in een der hoofdrollen dan Charlie'Chan, wel bekend van de radio-hoorspelen. Charlie Chan volgt het spoor van een der misdaden welke is ontstaan door een com plot, dat geheime radar-plannen van de regering tracht te stelen. Tijdens dit on derzoek werd een van de verdachten ver moord en dit is de eerste van een reeks moordaanslagen, welke aan de leider van de bende moet worden toegeschreven. Chan komt ten slotte de werkelijke moor denaar op het spoor. r Als een mooie bijfilm wordt vertoond de studentenfilm „Zes Jaren", een Hol landse opname van het verzet der stu denten tijdens de bezettingsjaren. Alzo 'n programma dat er mag wezen. SCHOOLNIEUWS. DEN BURG. Aangifte van nieuwe leer lingen voor de Chr. School te Den Burg moet vóór 18 Juli a.s. plaats hebben bij het hoofd der school, Wilhelminalaan 22, Den Burg. Geslaagd voor de le klas Lyceum: Nellv Agter. leerlinge der Chr. Schooi al hier, die met 'n andere leerling klas 5 en 6 in één jaar doorliep. v INGEZONDEN. Mijnheer de redacteur. Getroffen door het buitengewoon roe keloze rijden van een militaire auto. op 11 Juni j.l., heb ik in een ingezonden stuk in de Tex. Courant van 14 Juni j.l. aan mijn ergernis lucht gegeven over het vaak wilde rijden van militaire chauf feurs en kampwachters in de gevaarlijke straten van Den Burg en tevens mijn twijfel er over uitgesproken of de wagens wel altijd voor „dienst" wedden gebruikt. Nu doet het mij veel genoegen uit hét ingezonden stuk van het gehele personeel van Kamp „De Vlijt" te vernemen, dat de chauffeurs niet alleen „de nauwkeu rig omschreven opdracht hebben op voor zichtige en accurate wijze hun taak uit te oefenen'maar dat door hen, mede in verband met de „zeer vriendschappelijke relaties over geheel Texel", ook ten op zichte van de bescherming van de bur gers en vooral van de jeugd, de grootste voorzichtigheid wordt betracht. Dat mijn ingezonden stuk u daarom als een koud stortbad trof, kan ik mij inden ken, maar ik herinnerde mij twee geval len van wagens van uw kamp eenmaal in de herfst van het vorige jaar, waarbij een vrachtwagen met grote «nelheid over de drukke Groeneplaats reed en een an dere keer, dat er een jeep, letterlijk vol gepropt met kampwachters in verlof- stemming door de Wilhelminalaan rende waarbij ik mins|ens even pijnlijk ge troffen was als u door mijn ingezonden stuk. En verder mag ik u misschien nog eens het ongeluk in herinnering brengen op 18 Juni van het vorige jaar, waarbij één Uwer wagens met grote snelheid op de hoek van het Schildereind en de Wil helminalaan tegen een boom botste. Leest u er het hartige commentaar in de Tex Courant van 22 Juni d.a.v. nog eens op na. Ik wil echter aannemen, dat deze din gen de uitzonderingen waren, die uw gul den regel van voorzichtig en accuraat rij den bevestigen. Wat het 2e punt betreft, hoewel een „buitenstaander niet het minste recht heeft over dergelijke zaken te interpelle ren", toch wit u mij een „afdoend ant woord" geven. „Het komt herhaaldelijk voor. dat bv de predikant en andere functionarissen moéten worden gehaald en wel op ver schillende tijdstippen en uren, ten einde hun diensten waar te nemen". Bij derge-r lijke gelegenheden wordt vaak verlofheb- bend personeel, dat soms dagen lang in de kampen zit opgesloten, voor hun ontspan ning meegenomen. Ik had juist in de „Haagse Post" van 14 Juni j.l. gelézen, dat door een scherpere controle op militaire wagens alleen in Den Haag een benzinebesparing van 1000 liter per dag was bereikt, maar op Texel zal het dan wel anders zijn. Ik heb vaak gezien, dat u per kampauto naar bal of bioscoop ging, maar ik zal nu maar aan nemen dat het dienstreizen waren,, waar bij het nuttige met het aangename werd verenigd, omdat de een of andere functio naris gehaald of> gebracht moest worden. Ook begrijp ik nu, dat u bv. niet zonder meer per auto naar De Koog gaat, maar dat dan, om maar eens een voórbeeld te noemen, een predikant op zijn strand wandeling achterhaal^ moet worden, om dat één der delinquenten dringend gees telijke bijstand nodig heeft. Wat de verdere inhoud van uw schrij ven betreft kan ik kort zijn De Weverstraat heeft inderdaad één- richtingverkeer. Ook ben ik het roerend met u eens, dat maar al te vaak de ieugd in gevaarlijke straten en bij drukke ver keerspunten speelt en dgt verkeersonder- wijs op de scholen zeer nuttig is In mijn schrijven dacht ik echter vooral aan de kleine, nog niet schoolgaande kinderen. Dat u zich deze winter zeer verdienste lijk hebt gemaakt bij het sneeuwruimen, neem ik graag aan. Hetzelfde is echter door honderden Texelaars'van alle dor pen gedaan, zonder dat zij zich daarvoor nu achteraf op de borst slaan. Het ging mij vóór alles om te waar schuwen tegen de gevaren, die onze kin deren op de weg bedreigen. Ouders, werkt daar ook zelf zoveel mogelijk aan mee. Dat de meestal nooit uitgesproken roep: Chauffeurs, denkt toch om onze kinderen, bij u, kampchauffeurs, weer klank vindt, waarderen wij. Dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, C. v. d. KOLK. UITGAVE f v h' Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg MIDDENSTAND. HOOIPRIJZENBESCHIKKING 1947. In de Ned. Staatscourant van 19 Juni j.l. no. 116 is de Hooiprijzenbeschikking 1947 afgekondigd, waarin de -maximum prijzen zijn neergelegd, waarvoor door een verbouwer, groothandelaar en klein handelaar hooi mag worden verkocht. Voor bijzonderheden raadplege men de Staatscourant HUIDVERZORGING Tegen zonnebrand, stuklopen,* door zitten, schrijnen, smetten, en ter ver betering der huid: Purol of Purolin. Door 't crème- karakter is Purolin geliefd door de vrouw voor zichzelf en de baby. Nog twee dagen en dan zal de Texelse kermis een aanvang nemen. Op de Groe neplaats, waar de diverse vermakelijkhe den een plaats hebben gevonden, was het deze week een ware warwinkel, zeer tot vermaak en interesse van de jeugd In cakewalk luchtschommel, zweef- en draaimolen en met nog veie andere at tracties zal men zich de komende dagen kunnen vermaken. Verder zijn er nog de kramen, w.o. die met het artikel vis wel de voornaamste plaats innemen. In „Casino" kemt Maandagavond Her man Rinket's Variété met 'n groep artis- ten, w.o. de bekende Lou Bandy, met een geheel nieuw repertoire. Na zijn grote succes in Ned. Indië is dit weer zijn eer ste optreden in ons land. Wij twijfelen er niet aan, of de zaal van „Casino" zal geheel bezet zijn. A. s. Donderdagavond komt in „De Oranjeboom" het toneelgezelschap Johan Kaart met het nieuwe Engelse stuk „Mo derne Tijden" Wij geloven wel. dat de heer Breeuwer hiermee een goede keus gedaan heeft. Ook deze avond verwach ten wij vele bezoekers. Op andere dagen is er volop gelegen- hid tot dansen. In „De Oranjeboom" SDeelt Harfy Lobrink met zijn orkest en in „Casino" zijn de Musical Ramblers present o.l.v. Jaap Kwak. Zaterdagmiddag (de volgende week) is er nog een aardige opvoering voor de jeugd. Niemand minder dan de beroemde goochelaar Cakie hoopt dje dag in „Ca sino" op te treden Zo is er met deze kermis voor elck wat wils. Zie voor nadere bijzonderheden de in dit nr. voorkomende advertenties. KENNISGEVING AAN LANDEOUWERS. De Kring Texel van de Stichting voor de Landbouw deelt aan belanghebbenden mede, dat de landbouwers die gebruik wensen te maken van de hulp van gedeti neerde arbeidskrachten voor het rooien van hun pootaardappelen, hun aanvragen hiervoor dienen in te leveren bij de voor zitters der sub-commissies, vóór Donder dag 3 Juli a.s. De aanvraag dient gespeci ficeerd te worden ingediend, met vermel ding van het aantal ha., benevens de soort pootgoed en de klasse waarin deze zijn ondergebracht. Degene, die zijn aanvraag niet op tijd heeft ingediend, zal vrij zeker niet geholpen kunnen worden Tevens wordt een dringend beroep op de aanvragers gedaan om, indien zij, door welke omstandigheden ook, geen ge bruik meer wensen te maken van de door hen aangevraagde krachten, dit onmiddel- lijk door te geven aan het Arbeidsbureau. Het is nl herhaalde malen voorgekomen, dat ged. arb. krachten door dit Bureau naar aanvragers werden verwezen, welke in het geheel niet meer nodig bleken te zijn. hetgeen begrijpelijkerwijze geen goede verdeling van de beschikbare ar beidskrachten in de hand werkt. Indien deze gevallen zich zouden herhalen, zal aan een latere aanvraag door deze werk gevers niet meer worden voldaan. Ten slotte wordt nog de aandacht van de landbouwers gevestigd op de mogelijk heid, dat tot ongeveer half Juli a.s. gede tineerden kunnen worden aangevraagd voor alle andere werkzaamheden in de landbouw. Het Bestuur der Kring Texel v.d. Stichting voor de Landbouw. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag Patroonsfeest H. Joannes de Doper. H.H. Missen in Den Burg en Oos- terend om 7,3Q en 10 uur; in Den Hoorn alleen om 10 uur. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Om 7 uur plech tig lof met feestpreek. Deze week: Missen cm 7 en 8 uur. Communie vóór en onder dé Missen, Dinsdag en Vrijdag ook om half 7. Maandag: ook een H. Mis om 9 u. Woensdag: In Den Hoorn een H Mis om 8 uur. Geen lof en geen congr. Donderdag in O'end om 8 u. H. Mis. 3,30 biechtgel. v. schoolkinderen en van 7-8 u. voor vol wassenen. Geen congr. Vrijdag: le Vrij dag. Om 8 u. gez. Mis. Om 7,45 gez in Den Hoorn. 7,30 u H. Hart lof. dag: van 5-7 u. biechtgel 6 u. rozf

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1