Bruin als brons Distributienieuws De Texelse Gemeenteraad kwam bijeen iVOENSDAG 2 JULI 1947 60e JAARGANG. No. 6X29 TEXELSCHE COURANT UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 709. Op onderstaande data worden bovenge- oemde kaarten uitgereikt. Tc Oosterend in de o.l. school Op Vrijdag 4 Juli 1947 9-10 geen zelfverz. Kerkstraat. 1011 Heen zelfverz. Kerkplein. 11-12 alleen ilfverzorgers wijk O letters ABoog. 2 alleen zelfverz. wijk O letters Boon ek. 2-3 alleen zelfverz. wijk O letters uinHaar. 3-4 alleen zelfverz. wijk O liters HalsKoop. Op Maandag 7 Juli 1947 9-10 alleen zelfverz wijk O letters Kuip •Roe. 10-11 alleen zelfverz. wijk O let- rs Roo—Z. 11-12 geen zelfverz wijk O -s 170. 1-2 geen zelfverz. wijk O nrs —140. 2-3 geen zelfverz. wijk O nrs 141 i hoger. Medegebracht moeten worden alle amkaarten van de gezinsleden, levens- iddelenkeart 707 (losse bonnen 707 mo- >n niet worden aangenomen. Men wordt oirzocht toe te zien dat alle stamkaarten sti iorzien zijn van een groen TD-zegel, iar anders geen kaarten wor- n uitgereikt. Men wordt verzocht op de in ngegeven tijd de kaarten af te halen. (Publ. no. 64.) BONAANWIJZING PETROLEUM. Voor het tijdvak van 1 Juli t.m. 31 Juli 47 zijn aangewezen de volgende bonnen Bonkaart UA 611: A33-A36 elke bon 4 1. Bonkaart UB 611: B17-B18 elke bon 4 1. Bonkaart UC 611: C09 elke bon 4 1. loj Bonkaart UD 611: D14 fclke bon 2 1. F08 algem. en F17 alg. elke bon 2 1. De uiterlijke inleveringsdata zijn: vjA29-A32 t.m. 18 Juli 1947. B15-B16 18 Juli 1947. C08 tm. 18 Juli 1947. 3 t.m. 18 Juli 1947. C05 algem.. C17 alg. 18 Juli 1947. loreca-bedrijven, die in aanmerking nen voor keukentoewijzingen, dienen ,e af te halen a.s Vrijdag van 9-12 uur. foor toewijzingen voor overnachtingen J a nt. het nachtregister te worden mede- vrc lomen. Dit geldt ook voor de pension- iders Zonder overlegging van het .•htregister worden geen toewijzingen •strekt. ZEER BELANGRIJK hstributie van rijwielbanden. Uitrei- g Bewijzen van inschrijving, let dit systeem zal worden begonnen de wegens vervanging ingediende vragen. iegenen. die later dan in September 6 een bon of bonnen voor toerbuiten- den hebben ontvangen, doch geen ge- ïk hebben gemaakt van de gelegenheid aanvragen, kunnen alsnog een aan- g indienen en wel' vóór Zaterdag 5 1947. Na deze datum bestaat geen gc- inheid meer tot aanvragen. Publicatie no. 78 del de hjd,r gn ;en :en da{ snip >egc en dat n. en De e pl ie HINDERWET. uremeester en Wethouders van Texel ïgen ter openbare kennis, dat ter ge- ntesecreatrie ter inzage ligt een ver met bijlagen van C. A. Kaczor, wo- le te uudeschild 64, in deze gemeen- >m vergunning tot het uitbreiden van jestaande bakkerij door het plaatsen een nieuwe hete luchtoven en een :romotor van 2 pk. voor aandrijving een deegkneedmachine in het perceel istraal bekend gemeente Texel, sectie 3065, gelegen te Oudeschild 64. Zaterdag 12 Juli a s. des middags 2 uur, zal ten r^dhuize der gemeente ;enheid bestaan^om bezwaren tegen williging van dn verzoek in te bren- len deze mondeling en schriftelijk toe ihten. 'J> wel de verzoeker, als zij, die bezwa- |hebben, kun'ijen gedurende drie da- voor het bovengemelde tijdstip, ter tarie der gemeente kennis nemen e ter zake ingekomen schrifturen aandacht van belanghebbenden t er op gevestigd, dat tot beroep ge bigd zijn de aanvrager van de ver ing of de concessionnaris en de in ion of bij gemachtigde op de in art. hinderwet bedoelde zitting ver- ïen belanghebbende. «el, 28 Juni 1947. emeester en" Wethouders van Texel, Mr. G. D REHORST, Burgemeester aren p. BEEMSTERBOER. Secretaris, en zi -ATING LEERLINGÊN OPENBARE Buil LAGERE SCHOLEN, toch rgemeester en Wethouders van Texel Ms eren ter openbare kennis, dat op 1 mani mber a.s nieuwe leerlingen kunnen n ha en toegelaten tot de openbare lagere geh< ;n in deze gemeente, inner te kunnen worden toegelaten moe- beg;e kinderen vóór 1 October a.s. de id ho d van zes jaar hebben bereikt, te hc aanmelding behoort te geschieden ir hel betrokken hoofd der school vóór ir mi li 1947. 3r hu el, 1 Juli 1947. ver; meester en Wethouders voornoemd, Burgemeester, Mr G. D. REHORST. c De Secretaris P. BEEMSTERBOER ngm v aarbi POLITIEVERORDENING. jemeester en Wethouders der ge- inda 1 pr' e Texel; engcn ter openbare kennis miï de door de Raad dezer gemeente op li 1947 vastgestelde verordening tot ing voor de gemeente Texel, vast er i 20 April 1929, ter gemeente-secre- bela ?edurende drie maanden, te reke- Men lnaf heden, ter lezing voor een ie- oorbe nedergelegd. oosit verordening, welke onmiddellijk )in g treedt, is in drux algemeen vér- ar gesteld tegen betaling der kos- nde f 0,30 per exemplaar. 1, 27 Juni Ï947. rgem. en Wethouders voornoemd urgemeester. Mr. G D. REHORST. Secretaris, P. BEEMSTERBOER. 'uur schooi achti t ver| De heer De Waard tot tijdelijk Wethouder benoemd. De gemeenteraad kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering-bijeen. Burgemeester Rehorst opende met wel kom en deelde mede, dat wethouder Dr. van Dommelen jwegens een hem overko men auto-ongev*l met aanwezig kon zijn. Spr. hoopte op een spoedig herstel binnen niet te lange tijd. Door de vele werk zaamheden en de belangrijke beslissingen, die B. en W. hebben te nemen, is het gewenst, in de plaats van Dr. van Dom melen een tijdelijk wethouder te benoe men. De heer Roeper zeide. dat de fractie van de Partij v.d. Arbeid de heer De Waard candidaat stelde voor het tijdelijk wethouderschap. Tot stemming overgaan de, werd de heer De Waard met 10 stem men gekozen. Er waren 2 blanco's. Op de vraag van de voorz., of de heer De Waard zijn benoeming wenste te aan vaarden, antwoordde deze bevestigend, waarbij hij zich niet ontveinsde, dat Dr. v. Dommelen, die zijn taak steeds met ijver heeft vervuld, moeilijk te vervangen zal wezen. Spr. hoopte, dat het maar van kor te duur zou zijn. De notulen gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. Ingekomen stukken en Medede lingen. Diverse raadsbesluiten waren door Ged. Staten goedgekeurd o.a.' over de grond aankopen. waartoe in de vorige raadsver gadering was besloten. Op een schrijven van Ged Staten over de aftrek van huur van de ambtswoning v.d. secr.-ontvanger zal een gunstig ad vies worden uitgebracht. Deze aftrek zal ten hoogste 12 pel. mogen bedragen, mits dit niet uitgaat boven de huurwaarde dei- personele belasting. Tot onderwijzeres aan de o.l. school te Den Hoorn werd met algem. stemmen be noemd mej? A. A. Dijt. te Texel, met in gang van 1 Aug. a.s. Alle vacatures zijn hiermede wederom vervuld. Verboden te roken. Pruimen is toegestaan. Vastgesteld werd de verordering op 't lager onderwijs. Deze verordening dateer de van 1898, zodat wijziging wel op zijn plaats was In de oude verordening was het de onderwijzers niet toegestaan, om te roken en te pruimen. Dit laatste is nu komen te vervallen Georganiseerd overleg. Het vaststellen van een verordening op het georganiseerd overleg werd aan gehouden tot een volgende vergadering om de heer Westdorp c.s. gelegenheid te geven een geformuleerd voorstel in te dienen. Het ging hier over de vertegen woordiging van de verschillende ambte- narenorganisaties in deze commissie De heer Westdorp wilde nl. de organisatie, welke de meeste leden telt (de Algem. Bond v. Ambtenaren) ook de grootste ver tegenwoordiging in de commissie geven. De vijfde suppletoire begroting voor de dienst 1946 werd met enkele posten ge wijzigd. De Cocksdorp krijgt een nieuwe brandspuit. De ingebruik zijnde brandspuit te De Cocksdorp voldoet niet aan de eisen, wel ke hieraan vandaag de dag gesteld moe ten worden. Bovendien is de afstand van Den Burg to groot. Het feit, dat de plaat selijke brandweer ook bij branden in Eierland moet uitrukken, versterkt deze behoefte nog. Voorgesteld wordt, nu over te gaan tot aankoop van een zgn. Kronen burg Brandspuit Jeep. Deze heeft een ca paciteit Van 1500 liter per minuut. Te vens achten B en W het gewenst een ne velblusser aan te schaffen. Dit laatste ap paraat zal echter te Den Burg worden ge- stationneerd. De toale kosten zullen f 10829,bedragen. Rekening houdende met enige onvoor ziene uitgaven zal fll a 12000 beno digd zijn. B en W vragen dan ook voor de aanschaffing van een en ander een cre- diet van maximaal f 12,000, De voorz. deelde nog mede. dat er een brief was ingekomen van de Districts Inspecteur v.h. brandweerwezen over de ze nieuwe spuit, waarvan de eerste in Amersfoort is aangekomen. Zijn oordeel is, dat de pomp te laag gemonteerd is en de vooras te licht. De fa Kronenburg stelt echter prijs op een goede aflevering. Voor de aanschaffing wordt de spuit technisch gekeurd. De levertijd zou 6 a 7 maanden duren. Spr. vraagt de machtiging van de raad om tot aanschaffing van deze Jeep- motorbrandspuit over te gaan. De heer Westdorp juichte het voorstel toe. De oude spuit heeft een capaciteit van 500 l.; dus daar is nogal wat verschil in. De heer Zijm vroeg wie de spuit moest bedienen en of de betrokken persoon steeds bij de hand is en het niet zo gaat als in Den Hoorn, waarvan de machinist overdag in Den Burg is. De heer Westdorp zeide, dat een zoon van de heer Daalder er voor zal worden opgeleid. De voorz. verklaarde, dat dit punt zijn aandacht heeft. De heer v. Heerwaarden vroeg, of één nevelblusser voldoende was. De voorz. antwoordde, dat er een proef mee geno men moest worden. ZITTING LID WONINGCOMMISSIE DEN BURG. Woensdagavond 2 Juli vkn 7.-9 uur wordt 'in het Raadhuis zitting gehouden door een lid van de woningcommissie, uit sluitend voor DEN BURG en wijk B. Ie dere volgende zitting wordt in dit blad bekend gemaakt. De Burgemeester van Texel, Mr G. D REHORST Weth. Hin deelde mede, dat er bij de mijnen en spoorwegen ook van deze spui ten zijn aangeschaft, waar men er zeer enthousiast over is. De voorz. zeide, dat men met een nevel blusser minder,water nodig heeft en de vlammen en rook direct neergeslagen wor den. Spr. deelde nog meöe. dat de spuit uit Amerika zal worden ingevoerd. Hier op verleende de raad zijn goedkeuring aan het voorstel. De 4de suppl begroting van de dienst 1947 werd in verband hiermede gewijzigd, nl. met f 12000 voor aanschaffing brand weermateriaal en f 2750,voor aan schaffing van een sneeuwploeg met zand- strpoier. Voorstel aankoop gronden voor de Kogerweg. De raad verleende de goedkeuring tot het verbeteren van een aantal hoeken in de Kogerweg, waarvoor nog enkele stro ken grond nodig zijn, nl. Ie. van de erven S. J Dijksen, 2e. van de heer P. W. Swa- ma, 3e. van mej. M. Jonker en 4e. van de heren J. de Beurs en J.' C. Abspoel. Het onderhoud der wegen. De voorz. deed nog enige mededelingen over de verbetering van verschillende wegen. Het rijwielpad aan de Schilder- weg wordt verbeterd, terwijl de weg zelf geteerd wordt, jde Hooinderweg zal van een slijtlaag voorzien worden. Verder staan dit jaar nog op het programma, ver betering van de Witte Kruislaan en de Wilhelminalaan. Een commissie uit de raad had de be groting van het algem. armbestuur over 1947, de voorlopige gem. rekening 1944, de rek. algem armbestuur 1944 en 1945 en de rek algem. weeshuis 1944 en 1945 na gezien, waarbij tot goedkeuring geadvi seerd werd. Aldus besloten. Wat betreft de gem. rekening 1944 sprak de commis sie unaniem haar afkeuring uit over het gevoerde beleid in dat jaar en de maat regelen, welke door het toenmalige gem. bestuur voor de bezetter genomen werden. De robben in bescherming genomen. Voorgesteld werd de politieverordening te wij'zigen betreffende de bestrijding van de jacht op robben. De laatste tijd .wordt er op deze dieren dikwijls geschoten. Dit heeft geleid tot een dierenmishandeling op grote schaal. De jacht is wettelijk slechts toegestaan krachtens art. 60 der jachtwet 1923. In de practijk wordt echter tevens door vele onbevoegden gejaagd. Men wil nu een bepaling in het leven roepen, volgens welke" het verboden wordt, zonder vergunning van B en W ge legenheid te geven tot het uitoefenen van de jacht op robben. De heer A. Backer vroeg of er ook een dergelijke verordening op Vlieland be staat. Zo niet, daivwilde spr. overleg ple gen met deze gemeente. De.voorz. wilde de verordening spoedig afkondigen en een afschrift zenden aan de gemeente Vlieland. Aangenomen. Speelterrein De Koog. Ten behoeve van de o.l. school te De Koog, werd een speelterrein gehuurd van het Staatsbosbeheer voor de som van f 20 per jaar. De raad verleende verdgr goedkeuring aan een voorstel van B en W om de heer van Hoorn aan te stellen als ambtenaar bij gem. werken, met ingang van 1 Juli op arbeidscontract tegen een salaris van f 2500. De heer v. Hoorn zal belast wor den met het toezicht op de verbetering van de wegen. Verder is het de bedoeling om deze ambtenaar te bekwamen in hét toezicht op de burgerlijke bouw. Gevraagd werd nog of deze kracht ge diplomeerd is Geantwoord werd, dat hij voor het schriftelijk examen geslaagd is. Voor het mondeling moet dit nog uitko men. (Vervolg verslag in het Zaterddgnr.) ERNSTIG ONGELUK TIJDENS DE KERMIS. DEN BURG. Maandagavond heeft zich tijdens de kermis een zeer ernstig onge val voorgedaan. Het ongeveer 17 jaar oud zijnde meisje G B. wilde zich in de luchtschommel begeven. Terwijl deze nog in beweging was, er was juist afgebeld, liep ze er reeds naar toe. met het gevolg, dat zij met haar hoofd in .aanraking kwam met de schommel. Het meisje liep een gapende hoofdwonde op en naar wij hoorden, vreest men voor haar leven. Door Dr. Boswijk werd de eerste genees kundige hulp verleend en gelastte deze •onmiddellijke overbrenging naai het zie kenhuis in Den Helder, hetgeen dezelfde avond nog gebeurd is. De ouders van het meisje, die op reis waren, werden spoedig met het ongeluk in kennis gesteld. Dinsdagmorgen vernamen wij nog na der over dit ongeval, dat de toestand van G. B. iets gunstiger was. DE BRAND IN DEN HOORN. DEN HOORN. Ten gevolge van een misverstand is er in ons bericht over de brand in een woonbunker te Den Hoorn een fout geslopen. Door het kordaat op treden van een aantal manschappen van de marine met aan het hoofd de Com mandant, is 'er nog een gedeelte van het meubilair gered. De brandweer is eerst later gekomen, daar deze niet gealarmeerd was. Des avonds hebben de brandweerlieden de brand geblust.. Opmerking van de redactie. Dat er bij de bunkers geen water is, lijkt ons een zeer ongewenste toestand. Het is te hopen, dat hierin spoedig voor zien wordt. KERKCONCERTEN TE OUDESCHILD EN OOSTEREND. Het kerkconcert op Zondag 29 Juni in de N.H kerk te Oudeschild heeft de zang liefhebbers een buitengewoon mooie avond bezorgd. Medewerking verleenden een dubbelmannenkwartet en een zang koor uit Eierland o.l.v. de heer J. de Vries, het Ouaeschilder kerkkoor o.l.v. mevr. D. J. B. Termaat-Bartelds, terwijl de gastrol vervuld werd door mevr.' G. Piepenbroek- Langeveld, alt. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heer J Visser De heer Visser opende de avond met Prelude van J. S Bach, gevolgd door Larghetto en Allegro uit het orgelconcert in F van Handel, waarvan het laatste het best tot zijn recht kwam. Het dubbelmannenkwartet zong: Das ist der Tag des Herrn, Zwijgend spreidt de nacht zijn kleed, en Da unter» ist Frieden, later gevolgd door Knaapje zag een roosje staan, Fnsch gesungen en Heil'ge nacht, u groeten wij Opnieuw bleek, welk een goede krachr ten dit koor heeft en de gunstige indruk, die hét koor de eerste maal gemaakt heeft, werd nog in hoge mate versterkt. Mevr. Piepenbroek-Langeveld zong met orgelbegeleiding van de heer J. Visser o.a. Heer, mijn hart is boos en schudig. Mij spreekt de blom een tale, Komt o zonne, Gij badt op enen berg alleen, Aria uit Elias van Mendelssohn. Recitatief en aria uit Xerxes van Handel en Geloof van Tet terode. Ze werden heel mooi vertolkt, vooral de laatste drie. Het Oudeschilder kerkkoor zong. O, God, o Geest, De jHeilige wake en Christus on ze Heer. Er werd zeer goed gezongen en het koor bleek veel in kwaliteit te zijn vooruitgegaan sinds het laatste optreden. Mevr. Termaat heeft alle eer van haar werk. Het Vrouwenkoor uit Eierland bracht ten gehore Jezus licht en leven. Kruis van Jezus en Laat heel de wereld zinken. Dit laatste met medewerking van het dubbel mannenkwartet. Het eerste lied was wat beverig, maai- no. 2 werd heel mooi ge zongen, terwijl het laatste wel beter ge kund had. De heer J. Visser besloot met een fanta sie over: Dankt, dankt nu allen God. De heer Visser zal al zijn kwaliteiten nodig gehad hebben om de muziek zo goed mogelijk ten gehore te brengen, want we geloven niet, dat het Oudeschilder orgel een dankbaar instrument is voor een mu sicus. De heer Termaat hoopte, dat het een goede avond zou zijn en deze hoop is niet teleurgesteld. De talloze aanwezigen, de kerk was practisch geheel gevuld met belangstellenden uit alle delen van het eiland, hebben stellig een genotvolle avond gehad. Hopelijk heeft daardoor ook het fonds tot restauratie van de N.H. kerk en ter vervanging van de verloren gegane kerkklok, er extra van geprofi teerd Oosterend heeft deze keer wel heel wei nig medeleven getoond. Hoewel het die dag behoorlijk warm weer was, mocht dit toch geen reden zijn, zulk een mooi con cert te verzuimen. Oosterend, waar men zich altijd zo enthousiast betoont ten op zichte van muziek en zang. heeft in deze zeker een flater geslagen Het was in alle opzichten een rijk verzorgde avond. Ze ker, het Oiideschilder kerkkoor kan nog niet presteren, wat andere koren op ons eiland naar voren brengen, maar dit be hoefde toch zeker geen reden te zijn om deze avond niet te bezoeken. Wat het concert op zichzelf betreft, was het een goed geslaagde avond. UITSLAG van de Stamboek- en Premiekeu ring v.h. Stamboek van het Ncd. Trekpaard, gehouden op 25 Juni te Eierland. Hengstveulens: 1. Keizer van Burst, eig. Gebr Witte f7,50.2. Henk, eig. S. v. Eg- mond f 5,3. Jules van Burst, eig. Gebr. Witte f 2,50. Merrieveulens. 1. Tine, eig. J. C Rab, f 10,2. Beja, eig. P. Verhoeve f5, 3. Nora. eig. Gebr. de Wolf f 5,4. Ber tha, eig. Gebr. de Ridder f 2,50; 5. Lyda, eig. P. Dros Bzn. f 2,50. Jaarlingen. Aangeboden 2, welke niet premie waardig waren. Driejarigen la. Irene, eig. P. Dros Bzn. f 30,lb. Margriet, eig. Gebr de Ridder f 30,Deze werden opgenomen in het keurstamboek, afgewezen 4. Vier- tot zevenjarigen- 1. Bertha, eig. Gebr. de Wolf f 30,2. Roza, eig. Gebr. de Wolf f 25,3. Gerda, eig. P Dros Bzn. f 25,4. Beatrix, eig. Gebr. de Rid der f 20,5. Meta van Burst, eig. Gebr. Witte f 15,6. Selma van Burst, eig. Gebr. Witte f 10,—. 8 jaar en ouder: 1. Nelly, eig. Gebr. de Wolf f 15,2. Bea, eig. P Dros Bzn. f 10,3. Flora v. d. Lente, eig. Gebr. de Ridder f 10,4. Zodia. eig. P. Dros Bzn. f 10,5. Beatrix, eig. Gebr. de Wolf f 5,—. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Klassiek genre. Wo. 20,15 o.a. vioolc. van Lalo (II) Vr. 20,15 3e symph. v. Beethoven (II) Vr. 23,15 o.a. vioolc. van Tsjaikofski (I) Populair genre. Wo. 15,45 Louis Davids en ork. Svlvestre (I) Wo. 17,15 Monia Liter's orkest (I) Toneel. Wo. 20,45 Dg koning is dood, leve de ko ning (I) Do. 20,55 Olleke Bolleke (I) Reportages en diversen. Wo. 19,15 De arbeidsvoorziening in de landbouw (II) Wo 21,50 Tour de France (I) Wo. 22,45 Voetbal: Kamp. v. Ned. (I). DE KERMIS WERD MAANDAG INGELUID. Volgens traditie werd Maandag middag precies 12 uur, de kermis in geluid met belgelui vanaf het Ge meentehuis. Voorheen was de bel in het gebouw zelf aangebracht, doch evenals zovele andere klokken werd ook de raadhuisbei door de Duitsers weggeroofd. Nu was er buiten een stellage gemaakt, waaraan een bei bevestigd was, welke de bevolking king en de vele vreemdelingen kond deed, dat de kermis een aanvang kon nemen. Er waren honderden mensen op de been. Draaimolen, zweefmolen, luchtschommel, cake walk e.a. vermakelijkheden waren in een ogenblik bezet. Het aloude kermisfeest was hiermede dus he- gennen. Jammer is het, dat de draaiorgels, welke eigenlijk op een kermis thuis horen, niet aanwezig waren. Voor heen werden deze stuk voor stuk ge keurd, hetgeen reeds een attractie op zichzelf was. EEN AARDIGE ATTENTIE DEN BLTRG. De hr. A J. Vonk, Dir! v. Texels fanfarecorps is j.l. Zaterdag in hel huwelijksbootje gestapt. Naar aanleiding van deze gebeurtenis werd door de leden bij het Gem huis een serenade gebracht, een geste die door de hr. Vonk en zijn vrouw zeer op prijs werd gesteld en aller minst verwacht was. Met muziek werd het echtpaar naar huis gebracht. met Ami Ida Zonnebruincrème ol Amilda Zonne-olie „GEBROEDERS KALKOEN" VOOR DE V V V. „TEXEL Onder auspiciën van de V.V V. „Texel" bracht de toneelver. „Klein Toneel" te Oudeschild, Woensdagavond in ,,De Oranjeboom" het toneelstuk ,>Gebroeders Kalkoen" voor het* voetlicht. De administrateur heette alle gasten namens de VVV hartelijk weikóm en sprak de hoop uit, dat zij allen een ge noeglijke avond zoqden mogen hebben. Het vertoonde spel bewees, dat ook de toneelver. „Klein Toneel" niet achter is gebleven bij de vooruitgang, die wij na de oorlog bij alle toneelverengingen op Texel hebben kunnen constateren. Er werd vlot gespeeld en de rollen wa ren zeer goed verdeeld. De twee vrijge zellen. de Gebr. Kalkoen, bleken niet be stand te zijn tegen de charme van de ver loofde van hun neef. die door -een intrige van hun huisvriend, op het kantoor was geplaatst. Zij ontpopten zich beiden als aanbidders en de komische situaties, die daarbij ontstondefi, ontlokten herhaalde lijk een luid gelach bij de aanwezigen. Pietje, de zuster van de Gebr. Kalkoen en Truus, de huishoudster, speelden hun rol eveneens voortreffelijk. Fientje. de verloofde van Leo. de neef van de Gebr. Kalkoen, bleek eveneens uitstekend ge schikt voor haar taak. Kortom er werd door allen prachtig spel gegeven en toen de heer W. H. Lap, voorz. van VVV „Texel" aan het slot van de avond de to neelver. „Klein Toneel" met een kleine bloemenhulde hartelijk dankte, was hij daarbij zeker de tolk van alle aanwezi gen, getuige het langdurig applaus, dat hierop volgde. Hierna volgde een gezellig bal met me dewerking van de Rhythm. Stars uit Oudorp. De stemming zat er in en zoals meestal het geval is, was het vlug 2 uur geworden en daarmede het einde aange broken Deze avond was het begin van een reeks toneeluitvoeringen, die de VVV op haar programma heeft staan. 10 Juli a.s. U.D.I. met het toneelstuk „Vrijdag, de Dertiende". Wij hopen, dat ook deze avopd zo goed mag slagen als 'j.l. Woens dagavond het geval was. DE N.I.W.I.N. COLLECTE OP A.S VRIJDAG. Indië staat de laatste tijd wel in het teken van de publieke belangstelling en de laatste week zeker wel in heel erge mate Het gaat om oorlog of vrede Wij hopen op Het laatste. Het is een feit, dat vele van onze Ne derlandse jongens in Indië verblijven. Verlangend kijken zij alle dagen uit naai de berichten uit Nederland. De NIWIN heeft hierbij een zeer belangrijke taak te vervullen. In de eerste plaats wil de NI- WIN radiotoestellen zenden naar de jon gens in deze verre tropische gebieden. Hiervoor is echter geld nodig en zo zal er dan ook a.s Vrijdag een beroep worden gedaan op de bewoners van Texel om een bijdrage te geven voor dit mooie doel. Van- - af deze plaats wekken wij onze lezers op hieraan te voldoen, 't is ook v. uw jongen. VERHOOGDE RICHTPRIJS VAN KOOLZAAD TOT F 70 PER 100 K.G. De aankoop van oliën en vetten op de wereldmarkt blijft nog moeilijk. De re gering streeft dan ook naar vergroting van de olie- en velvoorziening, hetgeen mogelijk is door de uitbreiding van de verbouw van koolzaad In verband hier mede heeft de Minister, van L„ V. en V. bepaald, dat voor koolzaad van de oogst 1948 als richtprijs zal gelden f70,per 100 kg. Deze prijs wordt nu reeds be kend gemaakt, teneinde de uitzaai van winterkoolzaad in de a.s. nazomer te bevorderen. De verwachting is. dat aan merkelijk meer koolzaad wordt uitge zaaid dan onder de oude prijsstelling (f 45 per 100 kg.) het geval zou zijn.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1