rh NIJMHarj» v: Nieuwe bonnen Onze kinderen, het uderlijk huis en de Straat De Texelse Gemeenteraad kwam bijeen :e: IA rm eu ia< Een Gouden Jubileum te Oost I P'j P'j n en k TERDAG 5 JULI 1947. 60e JAARGANG. No. 6130 COURANT SESTELIJK LEVEN Daar heb je het op straat spelen der tderen, Natuurlijk, als het kind de schoolban- twee, drie uren heeft zitten berijden, •bi n moet het er uit, de frisse lucht in. 2^ Vlaar toch was dat stijve rechtzitten ve or het kind een heel goede oefening in {beheersing, want het onrustige kind iet worden omgevormd tot een mens, ook bedaard kan zijn Heel wat men- die in de kerk voortdurend zitten laien en schikken, met armen en benen iben bewezen, dat zij het niet kunnen. Vlaar 't. kind moet er uit.... de straat op. ie straat heeff^ veel te verantwoorden, straat heeft veel schuld.de straat geduldig en wacht wel, op de klanten, straat heeft een zachtrode kleur van uwe steentjes, van de gewonde kinder- lendie daar hun heil moesten zoe- n{ V1 c at; p.> nd<11 ie straat loopt dwars door het dorp, ied en zelfbewust. In de kleine zij- aatjes heeft zij haar zijarmen en zij jpt tot het achterste huis. De straat et veelte veel. gr( ^ij vertelt aan saamgehoopte kinderen er dan zij behoeven te wetenZij ift afgelegen stille eindjes, waar zij laat zien en vertelt. Zij heeft de mu- der huizen ter beschikking en lokt opschriften, zoals bioscopen in de stad ook doen. ie straat zegt veel, weet veel, doet ook ore n a 10 ei na., )at getuigen de jongen en het meisje, onrustig thuiskomen met gloeiende ngen.niet van de frisse lucht. schien is het pakje gescheurd, maar :1 erger is de ziel, die flarden heeft ge- :gen, die veel erger zijn. voejk straat is de alles vernielende tank, voor alle zijden geschutpoorten heeft, straat verplettert de opbloeiende ide- ;oefi van de jeugd.van krachtige wil, braafheid. kinderspeelplaatsen moeten we heb- Maar de heerlijkste is de ouder woning Zant daar is het alziende oog van een ve, eenvoudige Vrouw, die dat huis nentrad als Meisje, aan de hand van jongenEn ze hadden beiden het- !de ideaalBloemen tot bloei te ngen, wier reine geuren als een lof- k tot God zouden opstijgen. 1 hét huisgezin is de alziende Moeder, bij haai drukke bezigheden toch nog r brabbelvraagje beantwoordt, en twist kan oplossen en elke pijn kan en.v Daar is do Vader die alles ma- kan en veel spelletjes weet. Ouderlijke huis. et is te klein gewordenMaar ger, toen woningtoezicht nog niet die alingen maakte van nutoen wa- er kleine kamers vol met mensen, en leren.... toen hoorde men daar de hkreten van de vele kinderen nu zijn de krotwoningen (ge- v>£j dg) een doorn in het oog.... Nu ^den er ruime woningen gebouwd met •- en achtertuintje. i hoeveel kinderen? nu zijn de kinderen meer op straat vroeger. En langer op straat dan igerEn later op straat dan vroe- amn„ UITREIKING EVENSMIDDELENKAA ifEN 709. ati? onderstaande data wc den bovengg- pde kaarten uitgereikt. Den Burg op het distributiekantoor Dinsdag 8 Juli 1947 10 alleen zelfverz. Den Burg letters 10-11 alleen zelfverz. Den Burg s DG 11-12 alleen zelfverz. Den letters H—Keij. 1,30-2,30 alleen zelf- Den Burg letters KieR. 2,30-3,30 i zelfverz. Den Burg letters S 3,30-4,30 alleen zelfverz. Den Burg rs WijnZ. Woensdag 9 Juli 1947 10 alleen zelfverz. wijk B letters A 10-11 alleen zelfverz. wijk B letters -Hee. 11-12 alleen zelfverz. wijk B rs HinI. 1,30-2,30 alleen zelfverz. B letters JKoog. 2,30-3,30 alleen erz. wijk B letters KoornRoe. 3,30- alleen zelfverz. wijk B letters Scha degebracht moeten worden alle kaarten van de gezinsleden, levens- lelenkaart 707 (losse bonnen 707 mo- nict worden aangenomen Men wordt Dcht toe te zien dat alle stamkaarten zien zijn van een groen TD-zegel anders geen kaarten wor- uitgereikt. Men wordt verzocht op de egeven tijd de kaarten af te halen. (Publ .no. 65). riFICATIE DISTRIBUTIENIEUWS. Dir. van de Distributiedienst deelde mede, dat het bericht over de aan- e van Rijwielbanden niet juist was 5t© gegeven. Er werd gepubliceerd, dat ie. die later dan in Sept. 1946 een )f bonnen voor toeristenbanden heb- ontvangen, doch geen gebruik heb- f t smaakt van de gelegenheid tot aan- n. dit alsnog kunnen doen. Zie.be- in ons nr. van Woensdag j.l. Men hiervoor, dat dit betreft aanvragen, Lmstl|et later dan in Sept. 1946 werden iend DN. MAAN EN HOOGWATER. zon komt 5 Ju^li op om 4,26; onder ,02. Maan: 11 Juli L.K., 18 Juli N.M. water ter rede van Texel: 5 Juli en 11,13, 6 Juli 11,30 en 11,48. 7 Juli en 0,06. 8 Juli 0,25 en 0,44. 9 Juli 1,04 "4. 10 Juli 1,45 en 2,07. 11 Juli 2,30 5. imst ""«A orv< oesst (Slot) Rondvraag gaf veel stof tot praten. De heren Bruin en Backèr brachten het feit ter sprake, dat het de kinderen ver boden is te spelen in de zandkuil bij het Doolhof. Volgens de heer Backer zou er door de betrokken opzichter niet erg tactisch worden opgetreden. De voorz. zal dit met de heer Boot van Natuurmo numenten bespreken. Over woningbouw, ijsfabriek en wegschap. De heer Bruin vroeg naar de woning- bouwpannen voor Oudeschild Komt er nog wat van? De voorz. antwoordde, dat B en W alles doen om de zaak te bespoedigen. De vo rige week zijn de woningen aan de Wes- terweg aanbesteed. De Texelse aannemers die deze huizen zullen bouwen, zijn ,be- reid er nog 4 woningen bij te bouwen. Verder zijn er de uitbreidingsplannen voor de buitendorpen. De mensen zijn echter overbelast. Over de woningen in Oudeschild is nog geen bericht ontvan gen. Dh Bruin vroeg ook nog naar de plannen voor de bouw van een ijsfabriek. Voorz. zeide, dat dit niet zo eenvoudig is. De aanschaffing van de installatie •baart de meeste zorgen. Alles gaat over de lange duur. Verder moet er toestem ming gevraagd worden de fabriek aan de haven te plaatsen. Dhr Bruin zeide, dat de Gebr. Blom 2elf een installatie wilden aanschaffen. Voorz.: dit was een ouderwetse instal latie en het moet iets goeds zijn. wil het kans van slagen hebben De bedoeling is, om met een combinatie van de vissers, Gebr. Blom en de Gem een ijsfabriek te stichten. van 6 tot met 19 Juli 1947 Bonkaarten KA, KB, KC 707 (serie G) G-01 brood is 800 gram brood G-02 brood is 400 gram brood G-01 boter is 125 gram boter G-02 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet G-01 melk is 4 liter melk G-03, G-05 melk is 7 liter melk G-01 vlees is 100 gram vlees G-02 vleeè is 200 gram vlees G-01 algem. is 200 gram kaas G-02 algem. is 500 gr. suiker, boterham- strooisel enz., of 100 gr. jam, stroop, enz. of 500 gram choc, of suikerwerk G-03 algem. is 225 gr. huishoudzeep of 180 gram toiletzeep G-04 algem. is 250 gram zachte zeep G-01 res. is 125 gr. marg. of 100 gr. vet G-03 res. is 1600 gram brood G-04 res. is 125 gr. marg. of 100 gr. vet G-05 res. is 200 gram kaas G-06 res. is 800 gram brood G-07 res. is 125 gram boter Bonkaarten KD, KE 707 (serie G) G-ll brood is 800 gram brood G-ll boter is 250 gram boter G-12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet G-13, G-15 melk is 12 liter melk G-ll, G-12 vlees is 100 gram vlees G-ll algem. is 100 gram kaas G-12, G-13 algem. is 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gram jam. stroop, enz.„gf 250 gr. choc, of suiker werk G-14 algem. is 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep G-15 algem. is 250 gram zachte zeep G-16 algem. is 500 gram bananen (voor- inleveringsbon) G-13 res. is 800 gram brood G-16 res. is 500 gr. rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits G-17 res. is 225 gr. huishoudzeep of 180 gram toiletzeep G-18 res. is 250 gram zachte zeep Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 707 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken (serie G) G-21 brood is 800 gram brood G-21 boter is 250 gram boter G-22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet G-21 melk is 5 liter melk G-21 vlees is 300 gram vlees G-22 vlees is 100 gram vlees G-21 kaas is 200 gr. kaas G-21 eieren is 51 eieren G-21 suiker is 250 gr. -suiker, boterham- strooisel enz., of 500 gr. jam, stroop enz..'of 250 gr. choc, of suikerwerk Versnaperingenkaartcn, enz. QB, QC 707 G-33 versnaperingen is 200 gr. choc, of suikerwerk, of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz., of 400 gr jarrv stroop, enz. G-36 versnaperingen is 100 gr. choc. of suikerwerk, of 100 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz., of 200 gram jam, stroop, ene. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 4 Juli 1947 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor m'elk, waarop eerst op Maandag 7 Juli a.s. mag worden gekocht. De bonnen voor bananen moeten uiter lijk op 12 Juli bij een handelaar worden ingeleverd. De aflevering zal plaats heb ben rtaarmate de bananen aangevoerd worden. Op de bonnen voor huishoudzeep is in den vervolge naar keuze verkrijgbaar: 225 gr. huishoudzeep of 180 gr. toiletzeep. De geldigheidsduur van de bonnen E-03 vlees voor 1 lbs (plm. 450 gram) meat and vegetables is verlengd t.m. 2 Augustus a.s. De niet-aangewezen bonnen van serie F kunnen vernietigd worden. Dhr Bruin bracht vervolgens het weg schap ter sprake. De voor. zeide, dat er diverse bespre kingen over deze zaak gehouden zijn, doch het is op het dooie punt gekomen. Ons ideaal is een gemeenschap, welke alle Texelse wegen zal onderhouden. Volgens berekening der Prov. Waterstaat zouden de kosten voor de 30 Gem. Polders glo baal f 41,000,— bedragen. Deze hebben nu gemeend, zich terug te trekken, het geen spr. ten zeerste betreurde Er zou toch zeker nog wel eens over gesproken kunnen worden. Gewenst zou zijn een billijke verdeling over de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Ged. Staten hebben dat onder ogen gezien. De heer Keijser zeide, dat de heffing op de bebouwde eigendommen niet hoger dan 5 pet. mag zijn. Voorz. zeide, dat de 30 polders er alleen maar beter van kunnen worden. Men moet het idee van een wegschap niet zo gauw weggooien. Dit kan een zegen voor Texel zijn. Weth. Hin deelde mede, dat volgens be rekening van Ged. Staten de'omslag als volgt volgt zou moeten zijn: onbebouwde eigendommen f 55000 en gebouwde eigen dommen f 10,000. Spr. wees nog op de verbindingen met de dorpen (busdiensten, enz.) Een wegschap is een halve stap, een waterschap een hele stap. Alle pol ders, behalve Eierland waren voor dit laatste. Ter sprake kwam nog de maximum snelheid in de bebouwde kommen De snelheid bedraagt 40 km., doch deze be paling dateert uit. de bezettingstijd. De voorz. deed de toezegging hieraan aandacht te schenken. De heer Westdorp wilde waarschu wingsborden plaatsen bij de scholen in Eierland. Hieraan zal voldaan worden. De heer Westdorp vestigde nog de aandacht op de gevaarlijke hoek bij net. Molenbos te De Cocksdorp. Voorz. zeide, dat de eigenaar er krachtens de politieverorde ning op gewezen kan worden, dat de heg, welke het uitzicht belemmerd, gesnoeid wordt. Dhr Westdorp wilde het gem. personeel ae 2 pet. gratificatie zo spoedig mogelijk uitbetalen. De voorz vroeg de machtiging van de raad hiertoe over te gaan en werd aldus besloten Dhr Backer bracht nogmaals de boom- aanplant voor de schooljeugd ter sprake, Spr. zeide, dat het op Vlieland door de bomen heel wat mooier is geworden. De voorz. wilde deze aangelegenheid laten opnemen door het Staatsbosbeheer. Er mag echter niet te veel onderhoud uit voortvloeien. Dhr Backer vroeg nog of het fietspad langs de Laanweg niet opgeknapt kon worden. Nu de bussen daar langs rijden, is het er met het verkeer aldaar niet beter op geworden. De voorz. ant woordde, dat de grootste moeilijkheid is om" aan geschikt personeel te komen. Dhr Barhorst uit De Koog. die het werk zou kunnen doen, is dit verboden, omre den hij niet erkend is als aannemer. Dhr van Heerwaarden wilde toezicht op de particuliere woningen uitoefenen. Voorz. zeide, dat iedere eigenaar zich verschuilt achter het gebrek aan materi aal. Dhr Drijver merkte op, dat de huren te laag zijn. Voorz. zeide, dat er in overleg met gem. werken 6 eigenaren zijn aangeschreven. De badinrichting voorlopig nog een utopie. Dhr van Heerwaarden drong aan op de stichting van een badinrichting. De voorz. antwoordde dat de kosten waarschijnlijk wel f 60,000 of hoger zul len zijn. De gemeente heeft, nog vele an dere urgente dingen op haar program ma staan, zoals de verbetering der we gen, uitbreiding electr. net, onderhoud en vernieuwing van scholen, woningbouw, enz. De begroting 1948 zal dit wel uitwij zen en dan zal het nog maar uit moeten komen of de gemeente noodlijdend zal worden, ja,of neen. Spr. wilde wel aan dacht schenken aan de plannen voor .een badinrichting. Dhr Keijser zeide, dat er op de Schilder- weg heel wat „bonnetjes" door de politie uitgereikt zijn, aan wielrijders, die op de grote weg reden. Spr. wilde er een bord plaatsen Dit. zal gebeuren.' Dhr v. Heeringen stelde voor om bij verhuizing aan de betrokkenen te vragen of zij in het bezit zijn van een vestigings vergunning. De voorz. zal opdracht ge ven aan de secretarie. Zonder vergunning mag er geen woning betrokken worden. Dhr Drijver uitte critiek op de minder goede uitvoering van bestrating Tn de Weverstraat en de straat bij het post kantoor te Oosterend. De gem. opzich ter krijgt opdracht hiernaar te kijken Dhr Drijver vestigde de aandacht op het water ingeval van brand. Voorz. zeide, dat er in Den Hoorn en Den Burg aan de brandsloten gewerkt is, doch ook hier is de moeilijkheid het gebrek aan personeel. Op een vraag van dhr M. 'Bakker over de verbetering van de Gra venstraat, antwoordde de voorz., dat hier naar gekeken is. Inventarisatie van woningruimte? Dhr Zijm sprak nog over het woning probleem. Spr. had uitgerekend, dat er op Texel 250 a 300 woningen te kort zijn. Thans wonen er mensen in bunkers en kippenhokken en verder zijn er wo ningen betrokken, welke niet geschikt zijn voor inwoning. Hét vorige jaar Aug. zijn er 20 woningen aanbesteed, waarvan er nog niet één klaar is. Van de 17 aan vragen door particulieren is er nog maar 1 in aanbouw Met dit tempo kan het nog jaren duren. De trage voortgang bij de wederopbouw en het systeem van de ont zaglijke bureaucratie is een ernstig iets, waar ons gehele vaderland onder te lijden heeft. Spr. wilde de grote woningen ge schikt maken voor samenwoning, waarbij hij een beroep deed op de democratische gevoelens van de Texelse bevolking Bij een te houden inventarisatie van wonin gen wilde spr. het wetsontwerp, dat op komst is, hierop van toepassing brengen. De voorz. zeide. dat, wat de wederop bouw en de schuld der bureaucratie aan gaat, het niet juist is, te zeggen, dat dit de oplossing van het woningprobleem te genhoudt. Het gaat cm de bouwmateri alen en de deviezen. Dhr Backer merkte nog op, dat de weermachtsaannemers bij aankoop van materiaal bevoorrecht worden, boven de genen, die tijdens de bezetting weigerden voor de vijand te werken. Voor. zeide nog, dat het wetsontwerp woonruimte is verschenen. De raad kan nu een verordening vaststellen. Spr. ver wacht er geen wonderen van. De eis voor inwoning is op z'n minst een aparte kook gelegenheid en toilet. Bij inventarisatie van woningen moet u er ook een ambte naar bijgeven, aldus spr Dhr De Waard verklaarde er wel het nut van in te zien, als er een onderzoek naar de woningruimte werd ingesteld. Dhr Drijver dacht, dat de nieuwe wo ningen wel niet voor Nov. klaar zouden komen Dan zou het spr. nog meevallen Hij wilde er aandrang op uitoefenen, diat de bouw eerder voltooid werd.Veórz merkte op, dat men dan met het boete systeem kon dreigen. Dhr Drijver zei de er wel voor te zijn, een termijn te stellen dat de woningen klaar moesten zijn en anders om de boete toe te passen. Er zal in deze richting iets gedaan worden. Nadat de voorz. nog een beroep had ge daan tot medewerking op de heer De Waard, die nu als tijdelijk wethouder zit ting heeft genomen, volgde sluiting. TOELATING LEERLINGEN OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 1 September a.s. nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten tot de openbare lagere scholen in deze gemeente. Om te kunnen worden toegelaten moe ten de kinderen vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jaar hebben bereikt De aanmelding behoort te geschieden bij het betrokken hoofd der school vóór 13 Juli 1947. Texel, 1 Juli 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST. De Secretaris P. BEEMSTERBOER Het echtpaar C. Ellen en N. Ellen-Bak ker vierden Woensdag hun 50-jarige echt vereniging. Zowel bruid als bruidegom zijn 73 jaar oud, en mogen zich nog over een goede gezondheid verheugen. De heer Ellen is deze winter lelijk komen te val len, waarbij hij een heupbreuk heeft op gelopen. Vele weken heeft hij hierdoor in 't ziekenhuis te Den Helder doorgebracht Toch is hij winnencje en kan zich thans weer, hoewel met een kruk of driepoot, voortbewegen en komt ook alweer met het mooie weer buitenshuis Zijn gezond heid laat niets te wensen over en hij heeft alle hoop op volledig herstel. De bruid is ook, ondanks het moeilijke leven, dat achter hen ligt, nog flink en achtte het overbodig, toen haar man weer thuis kwam. uit het ziekenhuis, dat de wijk zuster de verzorging van haar man ge deeltelijk overnam. De bruid deelde nog mede, dat zij vijf kinderen heeft grootge bracht Drie jongens en twee meisjes. Hun eerste kind overleed op zeer jeugdige leeftijd. De kinderen zijn alle gehuwd Van de kleinkinderen vertoeft er thans één in Indië p De bruigom heeft zich in hoofdzaak met visserij bezig gehouden en hij vei tel de mooi en lelijk te hebben medegemaakt. Hij wilde hier liever niet verder over uit weiden, want zei hij, dit is toch in bijna elk gezin hetzelfde. Het gaat. niet altijd voor de wind, er moet ook vaak tegen wind worden opgetornd. Met de vissers schuit vastgevroren op de waddenzee, een heel zware reis, m3ar bemanning en scheepje toch behouden thuis. Bij een zware westerstorm werd de schuit van de ankerkettingen losgeslagen' en kon het bootje als verloren worden beschouwd. Ziehier een paar punten, die niet op voo«* de wind gaan kunnen roemen. De brui degom heeft ten slotte de visserij er aan gegeven en is toen als Werkman bij de 30 Polders in dienst gekomen. Vele jaren heeft hij zich voor dit waterschap ver dienstelijk gemaakt. Na eervol ontslag leeft het echtpaar thans van 't verkregen pensioen en zij behoeven gelukkig geen gebrek te lijden. Van talrijke zijden mocht het gouden echtpaar felicitaties in ontvangst nemen, wat ook tot uiting kwam met de vele bloemstukken en andere cadeaux, welke werden aangeboden Te midden van de kinderen en klein kinderen werd deze heugelijke dag ge vierd. Wij hopen, dat zij nog vele jaren voor elkander gespaard zullen blijven Door het fanfarecorps werd een sere nade gebracht, hetgeen zeer gewaardeerd werd. GEEN ZIN OM TE VAREN. OUDESCHILD. Een paard, dat Maan dag met de veeboot mee moest en met vereende krachten niet over de plank ge trokken kon worden, geraakte tenslotte in de haven. Met behulp van een bootje is het beest naar- de werf van de firma de Wijn vervoerd, waar het weer aan de wal gebracht kon worden En alle tegenstand had nog niet gebaat, want het paard ging toch op de boot. UITGAVE f v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j. Verantw Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen, ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van M. Witte, Den Burg, Weverstraat, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bakken van brood- en banketwaren, waar bij geplaatst zullen worden 4 electromoto- ren met een gezamenlijke capaciteit van 5 1/3 pk., een hete luchtoven en een rijs- kast, te vestigen in het pand aan de Nieuwstraat, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie K, nr. 2636. Op Zaterdag 12 Juli a.s. des middags om 12 uur, zal ten raadhuize der gemeente gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen voor het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning of de concessionnaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in art. 7 der hinderwet bedoelde zitting ver schenen belanghebbende. Texel, 28 Juni 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, Mr G D. REHORST, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat voor deze gemeente de herijk van maten en gewichten zal plaats hebben te Den Burg in het gebouw van de lagere Landbouwschool in de Nieuwstraat op Woensdag 16 Jiili van 9,30-12 en van 13- 16,30 uur, op Donderdag 17 Juli van 9-12 en vab 13-16,30 uur. Den Hoorn in het gebouw ,.Ons Huis", op Vrijdag 18 Juli van 9-11,30 uur; De Koog in het gebouw Hotel „Het Wit te Huis", op Vrijdag 18 Juli van 12,30 14 uur; Oosterend in het gebouw voor Chr. Be- iangen, op Maandag 21 Juli van 12-14 uur; Oost in het gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend, op Maandag 21 Juli van 14- 15 uur; De Waal in de consistoriekamer van de Doopsgezinde kerk te De Waal op Maan dag 21 Juli van 15-16 uur, De Cocksdorp in de o.l.s. te De Cocks dorp op Dinsdag 22 Juli van 10-12 en van 13-15,30 uur; Oudeschild in het „Eigen Gebouw te Oudeschild op Woensdag 23 Juli van 9,30- 12 en van'13-16 uur; op Donderdag 24 Juli van 9-12 uur. Voorts wordt nog ter algemene kennis gebracht; 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn. koperen ge wichten afgewassen en ook de gaten gerei nigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1948 gestempeld moeten zijn met de letter r en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het IJk- kantocr te Amsterdam van 9,30 tot 15,30 uur (uitgezonderd Zaterdag). 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz mogen worden te- i ugge'oracht; 4. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeer- loon) en 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting. maar alleen aan het ijkkan- toor herijkt kunnen worden. (De gezegel de enveloppe, afgegeven bij de vorige ve rificatie. moet ,met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de ge wichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomen de met de som van 20 cent voor elk ge wicht nfoet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening nr. 507438 van IJkkantoor Amsterdam worden gestort). Texel, 2 Juli 1947. De Burgemeester van Texel, Mr G D REHORST MARKT PURMEREND. Aangevoerd werden 510 lammeren, prijs f 2035, handel stug.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1