Aanbesteding i7ü) A. J. Eelman 30 jaar in dienst bij de Posterijen Kermis 1947 Haar Koninkrijk NIEUWE TARIEVEN LOONBELASTING. Ook de kinderbijslag nu belast baar! v De nieuwe loonbelastingstarieven zijn Dinsdag 1 Juli in werking getreden. Dat betekent, dat de minimum-bedragen, waarnaar belasting kan worden geheven, zijn verhoogd, terwijl het bedrag der te heffen belasting verlaagd is. De tabel be gint het vaststellen van het bedrag, waar bij het heffen van belasting begint, nl. het loon, waarvan een ongehuwde belasting moet betalen. Bij de oude regeling was het minimum-loon f 11,10, terwijl het bij de nieuwe regeling f 17,50 geworden is. Bij een inkomen van f 11,10 tot f 12, betaalde een ongehuwde bij de oude re geling f 0,33 belasting, maar bij de nieu we regeling betaalt hij eerst bij een loon dat varieert tussen f 17,50 en f 18,07, be lasting en wel f 0,12. Bij een loon van f 21,54 tot f 22,68 moet een ongehuwde nu f 0,66 belasting betalen, terwijl hij vroe ger bij een loon van f 16,50-18,f 0,82 aan de Staat moet afstaan. Een gehuwde zonder kinderen betaal de voorheen bij een loon van f 18-19,50 f 0,42 belasting, maar nu zal hij bij een loon van f 22,69-23,84 f0.ll aan de fiscus moeten geven; bij een loon van f 49,23 50,38 is dat f4,04 en vroeger f5,11. Gehuwden met één kind beginpen vol gens de nieuwe regehng belasting te be talen bij een -weekloon van f 28,46-29,61 en moet dan f 0,17 in de Staatskas stor ten Voorheen was dat bij een beginloon van f 21-22,50 f 0,33. Bij een loon van f 49,23-50,38 zal hij nu moeten betalen f 2,72. Een werknemer, die twee kinderen had, betaalde bij de oude regeling naar een be ginloon van f 25,50-27 f 0,42 belasting. Bij de nieuwe regeling is dat f 33,08-34,22 en f 0,13 belasting. Heeft die werknemer een inkomen van f 49,23-50,38 per week, dan betaalt hij f 1,68 belasting. Verder was het voor gezinnen met drie kinderen oud f 28,50-30 met f 0,33 belas ting; nieuw f 44,62-45,76 met/ f 0,14 belas ting en bij een inkomen van f 49,23-50,38 f 0,89 belasting. Voor gezinnen met 4 kinderen oud f 34,50-36 met f 0,42 belasting; nieuw bij f 44,62-45,76 f 0,14 belasting en bij een in komen van f 49,23-50,38 f 0,35 belasting. Voor gezinnen met 5 kinderen oud f 43,50-45 en f 0,33 bel.; nieuw f51,54 52.68 en f 0,12 bel. Bij een inkomen van f 49,23-50,38 geen belasting. In de nieuwe regeling zijn de loonbases, waarnaar belasting berekend kan worden, uitgebreid. Voorheen waren er 60 schalen en thans 78. Het hoogste inkomen, waar van bij de oude-regeling de belasting be rekend kon worden, was f 120-123; bij de nieuwe regeling is dit f 124,23-126.53. Van 1 Juli af zal de belasting van werk nemers, die recht hebben op kinderbijslag berekend worden over het loon, vermeer derd met het bedrag, dat de werknemer over de week aan kinderbijslag ontvangt Dit is voor het le, 2e en 3e kind 40 ct. per dag en voor het 4e en 5e kind 50 ct. per dag. Heeft dus een werknemer 5 kinderen, die voor bijslag in aanmerking komen. dan ontvangt hij per dag f 2,20 of per per week 6 x f 2,20 is f 13,20 extra. Indien hij een weekloon heeft van f 40, dan zal hij loonbelasting moeten betalen van f53,20 of f 0,15. Voorheen was ziekengeld vrij en ook voor andere uitkeringen ingevolge sociale ver zekeringswetten werd geen belasting af getrokken. Dat is nu afgelopen Voor alle betalingen ingevolge deze wetten, die door de werkgever of door zijn tussenkomst worden gedaan, zal de loonbelasting worden ingehouden. WEDEROPBOUW-NIEUWS. Stand der herstelwerkzaamheden ressorterend onder Subbureau Texel op 1 Juli 1947. Schadegevallen beneden f 3000 (fin. afgewikk. 390) aantal definitief voorl. hersteld hersteld l-7-'47 l-7-'47 Woningen 961 600 300 Boerderijen 15 10 5 Ziekenhuizen 1 1 Scholen 8 8 1 Kerken 2 1 1 Diverser 94 50 44 Schadegevallen boven f 3000 (fin. afgewikkeld 33) Woningen 26 11 Boerderijen 3 1 1 Ziekenhuizen 0 Scholen 1 1 Kerken 4 1 1 Diversen' 4 4 Totaal verwoest aanbesteed of in uitvoering Woningen 93 1 4 Scholen 1 Kerken 1 Diversen 13 woningen Schoonoordweg en Wittekruisweg. Ten gemeentehuize werd Dinsdagmid dag de aanbesteding gehouden voor het bouwen van 8 woningwetwoningen aan de Schoonoordweg en nabij de Wittekruis weg. De uitslag w"as: Massa Fa. C. Th. Kwak, Den Helder f 112000,— H. Hagen. Den Helder f 116000, G. Groot, Den Helder f121164, Timmerwerk: P. van 't Hoog f 35194, J. Koorn Mzn. f 35904, Metselwerk Fa I. Voigt Zn. f60833,— Loodgieters\yerk J. Agter f 5882,— J. Oele f 5995,— Schilderwerk: Comb Vonk, Dekker, Toolens en Roeper f 8216, Bestrating: G. Groot, Den Helder f 9000, De gunning wordt nog nader bekend gemaakt. DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden) 69. Daar ze echter allebei hun hoed in de slag gelaten hadden, en Jodocus niet alleen z'n jasje ergens kwijt geraakt'was, maar er ook verder ontoonbaar uitzag, brachten ze eerst een bezoek aan een kledingmagazijn, na welk bezoek ze er uitzagen om door een ringetje te halen. En ze hadden nog zoveel geld over, dat ze allebei een motorfiets konden kopen, waarmee ze opgewekt huiswaarts tuften. 70. Deze motorfietsen waren echter van een nogal goedkope soort en de gevolgen bleven dan ook niet uit: halverwege het dorp bleef Jodocus' motor plotseling stil staan en was niet meer in beweging te krijgen Wat nu? „Ik neem je op sleep touw en we brengen die koffiemolen da delijk terug!" zei Pieter vastgeraden. Hij haalde 'n lang touw uit z'n zak en bond de twee motorfietsen aan elkaar vast. DEN BURG. Op 1 Juli j.l. had op het postkantoor alhier, des morgens voor de aanvang van de dienst een huldiging plaats, in verband met het 30-jarig dienst- jubileum van de heer A. J. Eelman. Hij werd daartoe door de directeur in het bijzijn van alle ambtenaren, bestel lers en ambtenaren van de Techn. dienst op hartelijke wijze toegesproken. Spr. schetste in goed gekozen woorden, waar om men op dagen als deze toch wel even mocht blijven stilstaan en feliciteerde de heer Eelman hartelijk met dit jubileum. Wegens de oorlogstoestand op 1 Juli '42, had de heer Eelman zijn 25-jarige jubi leum stil laten voorbijgaan, maar het personeel was nu van mening, dat dit met de dag van heden, niet mocht ge beuren. Namens het gehele P.T.T.-perso- neel van Texel werd hem door de direc teur een schilderstuk aangeboden, ver vaardigd door de kunstschilder Blok v. d. Velde, alsmede een keurig getekende oor konde, waaraan de heer H. Schreijen zijn beste kunnen had besteed, en waarop alk- namen van het PTT-personeel van Texel staan vermeld. Voor de hartelijke tot hem gesproken woorden en het fraaie schilderij, werd hierop dank gebracht door de heer Eel man. Hij voelde zich verrast met deze in de vroege ochtend gebrachte huldiging. In de loop van de dag werd de jubilaris door de heer Inspecteur der PTT te Haar lem telefonisch medegedeeld, dat hij met ingang van 1 Juli 1947 is bevorderd tol ad j imct-commies. Met deze bevordering wensen wij de heer Eelman eveneens van harte geluk en spreken daarbij de wens uit, dat hij nog vele jaren in de dienst der PTT zijn bes te krachten mag geven. Bh het aanschouwen van de tegenwoor dige kermis komen ons onwillekeurig her inneringen aan vroegere kermissen in gedachten: rossig licht van kakelbonte tenten, geloei van stoomdraaimolens, fleu rige aapjes met ncugat, luchtballons. Een vreemd apart wereldje. Wij hadden de 1-cents-draaimolen, met binnenin het orgel, waaraan een man in hemdsmouwen van twee tot twaalf aller lei klanken ontlokte. En er was nog een levend wrezen, het paard, dat de molen, wanneer de bel klonk, in beweging bracht en automatisch stopte wanneer de bel weer luidde. Niemand keek naar hét paard om, het liep gedwee, onhoorbaar in een dikke laag zand. En wanneer de stoet weer vertrok werd hetzelfde paard voor de wagens gespannen, doch moest dan weer rechtuit leren lopen l Maar van deze romantiek van dit no madenleven is niet veel meer overgeble ven. Hiervoor in de plaats is thans een or ganisatie met een modern commerciële structuur verschenen, met een staf van kantoorpersoneel en een kantoor in Ber gen op Zoom, met omzet-grafieken aan de wand Eens stond Cornelis Vermolen in de schiettent van zijn ouders, doch deze is thans tezamen met Hommerson en Jan vier, directeur van het Ver.- Amusements bedrijf en voert vanuit zijn villa bij Den Haag de leiding over éen complex van 32 zaken. De tenten weiden vervangen door luxu euze reizende miniatuur Bruynzeel-wo- ningen, waarmee talrijke Texelaars onge twijfeld zouden willen ruilen. Het is thans een bedrijf van handles en stopcon tacten geworden, een enkele beweging aan een handle brengt het orgel van de draaimolen in beweging en de volgende handle de draaimolen zelf. De geldophal- ler, die nog niet geautomatiseerd is, in casseert kwartjes in plaats van centen en kan tijdens de rit rustig op zijn bank blij ven zitten, want de T.E M. werkt zonder stoornissen. Vergeleken met het vorig jaar, missen wij de autoracebaan en de „zweef" is verkleind teruggekomen. Doch wij kun nen ook weer enkele „oude getrouwen" begroeten: Jaap met ,de Koek, waarbij u de kans loopt om zonder een enkele bon afgeladen met koek en biscuit thuis pte komen en de tent van Verwijk levert u weer de oliebollen en soezen zo uit de bakkerij. De Cake-walk heet thans ^The Folly Hall" en voor slechts een kwartje heeft u, wanneer het tenminste niet druk is, de kans bijna een half uur te kunnen „dobberen", wat prijsontduiking van de TESO-tarieven betekent. Het Variété van Jorna brengt een uitgebreid variétépro gramma. Laten de UDI-leden hier even wel niet te veel naar kijken, anders krij gen wij straks ook nog dergelijk „volks toneel". Hoog in de bomen van de Groeneplaats hingen de eerste dagen reeds, als een ver vlogen illusie van de jeugd, vier lucht ballons, wat een gelijke waarde vertegen woordigt met vroeger 300 rondjes draai molen. De aapjes met nougat zijn er nog niet, doch weliswaar zonder nougat, voor een aapje werd gezorgd: nl. Maandagavond in „Casino", waar Lou Bandy, terug van zijn Indische reis, ons beloofde, een aapje te hebben meegebracht. Onder auspiciën van Herman Rinket's Variété werd hier voor een volle-zaal een gevarieerd pro gramma ten gehore gebracht. Allister en zijn assistente gaven op vlotte wijze tal rijke personificaties van beroemdheden en hij won de volgende dag bij Jaap van de Koek de hoofdprijs en verliet dus Texel met zoete herinneringen. Een dame werd, door 2 heren, verkleed als kruier, gedu rende enige ogenblikken behoorlijk „ge mangeld". Rodi Roeters gaf knappe staal tjes van goocheltoeren en kaartenher- kenning, hetgeen in de plaats kwam voor de „caricaturen, die niet lang duren" en die dus wel erg kort geduurd hebben. Met genoegen hebben wij thans ook eens op Texel kennis kunnen maken mét de mu zikale clowns Sax Phon. Zowel bij het vioolspel (kanariepolka en zigeuneilied) en Wiedoeft's saxaphoon compositie als bij de Rhapsody in blue" interpretatie op de clarinet werden verbluffende staaltjes van techniek gedemonstreerd. En „lest, best": Lou Bandy. Zijn volgelingen heb ben thans wel ruimschoots hun deel ge had. Zijn gehele Indische reis passeerde de revue. Het succes van de nagelbijtende Louise wordt thans gevolgd door de ijsco- etende Marleentje. Lou bezit nog steeds het flair om het gehele publiek in zijn voordrachten te betrekken en hieraan te laten meewerken alsof het geen entree prijs betaald had. We hadden het bij de aanvang van dit artikel reeds over de sfeer, die langzamer hand geheel aan het veranderen is. Ook bij het circus bemerkten we dat duide lijk, het hoempa-circus-orkestje was om getoverd tot een prachtig salon-orkest, dat aan de hoogste amusementseisen vol deed. En de kermis-draaiorgcls zijn ver vangen door de pick-up. Maar toch -ééft orgel zwierf door Den Burg, wat nog meer is als op de kermis van de vorige week in Schagen. In deze tijd met zijn tekort aan arbeidskrachten stelde de Schaker burgervader het orgeldraaien ge lijk met bedelarij, en verbood elk orgel. Doch tegelijk met het verdwijnen van het pierement, verdween ook hier weer een stukje „sfeer". Het is de eerste dagen van de kermis stil geweest, zoals de gehele Schager ker mis stil is geweest. De drukke landbouw- werkzaamheden waren hiervan de oor zaak en ook op Texel zal dit van invloed zijn geweest. Ook wordt het geld thans te schaars om dit met volle handen aan ker misvermakelijkheden te kunnen uitgeven. Op ingrijpende wijze zullen de prijzen naar beneden moeten, wat weer gecom penseerd zal moeten worden met lagere staangelden Doch de kermisexploitanten hebben tijdig de bakens verzet: vanaf 5 Juni daaien de spullen (o.a. ,auto-skooter rupsbaan en emotiebaan) reeds in Alexan- drië, en over 4 maanden trekken ze ver der Egypte in, naar Cairo. Het bedrijf daar floreert ongeveer 3 a 4 keer beter dan in Nederland en er zijn dagen, dat men daar 22000 bezoekers telt. En wij allen varen er wel bij, want het is een belangrijke deviezenbroniets waar van men de betekenis een 30 jaar gele den niet geweten 'zou hebben. F. KAASPRIJZEN VERLAAGD. Met ingang van 29 Juni j.l. zijn de kaasprijzen verlaagd. Het Bedrijfschap v. Zuivel heeft de nieuwe prijzen voor de consument als volgt vastgesteld: Volvette kaas f 1,85 per kg40 plus f 1,70, vol vette smeerkaas f 2,en smeerkaas 40 plus f 1,90. De maximumprijzen van boter voor detaillisten zijn eveneens verlaagd. Dé boterprijzen voor de consument blijven gehandhaafd. BESTRIJDING coloradokever Er W' nogmaals met klem aan drongen het bespuiten van de aard pelgewasseri.'Niet-naleving hiervan brei onaangename gevolgen met zich mee. zijn deze week de "eerste proces-verba opgemaakt na een persoonlijke aansch ving te hebben ontvangen van de Burgemeester Een proces-verbaal onth betrokkene niet van de spuitplicht. Ook voor de aardappels in de vol tuintjes gelden dezelfde bepalingen voor die te velde. Loonsproeiers en machinehouders reeds eerder bekend gemaakt. Men ve zich aan dezen op, of sproeie met i rugsproeier. Texel, 1 Juli 1947 J. WESTDORP, contt EXCURSIE NAAR DE SCHORREN De afd. Texel van de Nat. Hist. Ver. ganiseerde Zondag j.l. een excuraae n de Schorren, het vogeldorado aéhter Eendrachtspolder. Het was een imposant gezicht, de zenden vogels van dit zo rustig gele gebied aan de Waddenzee van nabij g te slaan. In de weelderige plantengi krioelde het van jonge meeuwen, ste e.a. soorten vogels. Voorts lagen er heel wat broedsels, welke binnen ki ti^d uit zullen komen. ^Dver een week is het hier op z'n mo( als de flora volop in bloei staat. De deelnemers(sters) aan deze excu werden rondgeleid door de bekende waker Teun Brouwer, die hi,er reeds jaren de scepter zwaait. Geen wonder, dat Teun aan het der samenkomst hartelijk bedankt w l voor alles wat hij heeft laten zien. Voor degenen, die belangstellen in mooie werk der Nat. Hist. Verdelen fc nog mede. dat bij de Secr. der afd. Te mej. N. v. Campenhout, te De Koog, inlichtingen zijn te bekomen. Ml e e WINKELSLUITING. Gedurende het seizoen, Juli Augustus, is het geoorloofd voor d I winkeliers, om DINSDAGMIDDAf1 GEOPEND te blijven. TEXEL Verzuchting van een stede 'r Gebenedijd stuk land Bemin'lijke bevolking, Uw vogels en uw strand. Uw luchten en bewolking, Uw duin en reservaat, Uw schapen in de weiden, Met lokkend zacht geblaat. Men kan u slechts benijden! Voorwaar! —ijO Texelaar! Den Haag, 27-6-47. R. J. GODD ir ke [e\ l'O] F RECEPTEN. Rabarbermoes en -limonade. 1 kg. rabarber, s/4 liter water. Voor het moes: 100 gr. (bijna 1 suiker, 2 eetlepels aardappelmeel. Voor de limonade: 100 gr. (bijna 1 je suiker, iets zout. De rabarber schoonmaken (schill niet nodig), wassen en in stukjes sn Ze opzetten met het koude water e de kook brengen. Zodra het water de rabarber 5 minuten zachtjes laten ken. Dan het vocht afgieten, het fijnroeren en binden met het aangei de aardappelmeel. Vocht en moes afkoelen en daarna de suiker en bij drank zo nodig ook iets zout toevoej Eenvoudige mayonnaise-saus (z eieren). 2 dl. melk, 1 eetlepel maizena, 1 lepel custardpoeder, azijn, ui, mc peterselie, 1 eetlepel margarine, zout. De melk aan de kook brenge binden met het aangemengde custai der en de maizena. De margarine t< gen. De massa volkomen koud later den en naar smaak afmaken met azi per en zout. :en e 1 ns vo dei vo ,30 va ÏSt< en nd, nd. O D C ;daj D ide nsc O uu ien ud< xel Bui Bi De FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD. 5.) De openhartige erkenning van moe der en zoon, dat Wanda gebruikt moest worden, dat er over haar gedacht werd als «een middel tot vooruitkomen in de wereld, niet als een mens, die gelukkig moest worden gemaakt, wekte een stille woede in het meisje op. Ze begon te be grijpen, dat haar belangen beschermd, verdedigd moesten worden Doch hoe ze dat doen moest, begreep ze nog niet. Len da er over spreken zou niets baten. Die zou alleen maar waarschuwen en verwij ten maken. Een plotseling invallende gedachte deed haar naar haar vader gaan, op een dag, dat zij alleen met hem in huis was. „Heeft Fred al met u gesproken over mijn financiële belangen, vader?" „Ja daar heeft hij wel iets over ge zegd", antwoordde mr. Rellace. Zijn za ken-instinct was plotseling wakker. „Wil je, dat ik er definitief met hem over spreek?" „Ja, dat wil ik graag, als het u niet moeilijk is", zei ze; en ze legde hem a l'improvisite een plan voor, dat hij, in grote trekken, goed vond en waarover hij beloofde met Bullingham te zullen spre ken. De vertrouwelijkheid, die door dit gesprek tussen vader en dochter ont stond, hield zij levend, tot een bevredi gende financiële regeling contractueel was vastgelegd. Jack Lascelles, die zonder twijfel een gul man was, zette grote ogen op, toen hij van de regeling hoorde. „Bullingham moet wel een edelmoedig man zijn", zei hij tegen Lende. „Ik hoop, maar, dat die loslippige jonge dame hem even fatsoenlijk behandelt als hij het haar heeft gedaan". „Ik kan alleen maar hopen", antwoord de Lenda, „dat hij niet te veel van haar verwacht. Wanda heeft een groot talent om mensen teleur te stellen." „Ik houd met van vrouwen met een brutale mond", zei Jack. Jack Lascelles sprak zelden een mening over zijn medemensen uit en Lenda had hem nog nooit zo iets over haar zusters horen zeggen. Dat laatste gezegde van hem deed haar er onwillekeurig dieper op ingaan „Linda kan soms even "moeilijk zijn als Wanda". zei ze. „Linda is vreselijk emo tioneel en heeft een te rijke fantasie en dat maakt het bijna onmogelijk haar als een normaal mens te behandelen". „Linda is een beste meid", zei Jack. Dit was niet aanmoedigend. Lenda had een vermoeden, dat Linda een zeker medelijden voelde voor Jack, omdat hij eigenlijk niet gekregen had wat hem toekwam in zijn huwelijk. En daar ze wist. dat er sympathie was tussen Jack en Linda, was al dadelijk het plan bij haar opgekomen om Jack te spreken over Linda's dwaze optreden inzake Ar thur Manners. Het enige wat haar daar van nog afgehouden had, was de gedach te geweest, dat Jack het, evenals Linda, min zou vinden, een oude vriend, die men op straat zag, te negeren, omdat hij aan lager wal was geraakt. Zo was Jack soms. En nu, na zijn korte en duidelijke uit spraak over Linda, gaf ze elke gedachte aan een mogelijke inmenging van Jack plotseling op. Een gedachtenwisseling tussen Jack en Linda over Arthur zou de grootste onheilen kunnen teweegbrengen. Lenda zuchtte. Zusters waren een crime, zei ze tot zichzelf en broers.Jacks lievelingsbroer had wissels vervalst en was getrouwd met een ordinair schepsel van een vrouw ja, broers konden nog erger zijn. Trouwens: de meeste mensen waren dwazen. Lenda was vreselijk nieuwsgierig, hoe ver Linda in haar dwaasheid gegaan was, en ze voelde tevens zeer goed. dat Linda wist, hoe nieuwsgierig zij was en dat zij niet aan die nieuwsgierigheid tegemoet zou komen. Linda had het niet gemakkelijk in die dagen In haar leefde sterk de sensatie van „noblesse oblige" en tevens een warm vriendschapsgevoel, dat haar on mogelijk maakte, Arthur Manners in de steek te laten, nu ze hem zo had aange troffen. Maar dat „noblesse oblige" maak te het des te pijnlijker voor haar, dat hij zich zo diep had laten afglijden in de we reld. Zijn pet ophouden voor centen, dat was wat zij hem had zien doen en er wa ren ogenblikken, dat haar wangen brand den van schaamte. „Hij had toch iets anders kunnen zoe ken", dacht ze dan. „Hij hoefde dit erge toch niet te doen om zijn brood te verdie nen". Maar al heel spoedig kwam er zelf verwijt in haar op. Het was gemakkelijk, •zoiets te zeggen, zonder te denken aan de bittere nood, waarin de jongen zeker moest verkeerd hebben. Eenmaal bracht ze er zichzelf toe, Wan da een aanduiding te geven van de moge lijkheid, dat mr. Bullingham Arthur mis schien aan werk zou kunnen helpen, als zij eenmaal met hem getrouwd was. Maar het berouwde haar dadelijk. Wan da begon onmiddellijk te vragen. „Waar is ie, Linda? Heb je hem op gezocht?" Toen ze Linda zover had, dat ze dat had erkend, begon ze een felle onder vraging, die Linda maar ten halve weer stond. Ze kon niet liegen en ze kon niet zo hard zijn in haar zelfverdediging als haar zusters. En zo onderging ze met een pijnlijk gebrek aan weerstand het kruis verhoor en enkele dingen, die zij beken de, brachten Wanda bijna buiten zichzelf van verontwaardiging en nieuwsgierig heid naar meer. Maar Arthurs adres bleef ze geheimhouden. Dat kon Wanda niet uit haar krijgen, evenmin als een beschrij- van zijn woning en leven. „Hij eet zeker met zijn vingers", smaal de Wanda, „en veegt zijn mond met zijn mouw af. Zij vriend zei zeker tegen je: „aangenaam met je kennis te maken, juffie?" Dat was precies wat Arthurs kameraad tegen haar gezegd had en dus gaf Linda geen antwoord. Maar Wanda liet haar geen rust en be gon opnieuw. Het was tergend! HOOFDSTUK III Arthur Manners en zijn kamera de bijnaam van Lichte Loutje drot ten bij hun vuur én dronken hun th wind gierde om de talloze schooi om hun zolderkamertje. ,,'t Is vandaag bete? binnen as b zei Loutje „Hoor es effe!" Hij een hoofdgebaar naar het raam. Een onafgebroken gerommel en dat soms tot een geratel of gel|r overging en dan weer bijna onho werd, klonk ergens op het dak va huis vlpk bij hen. Loutje plantte twee geëmailleerd zen op tafel, benevens een tron s n met suiker en een fles melk. Bened erer de trap riep plotseling een schelh >ani wenstem: „Mr. Mannes, mr. Mannes d'r dame voor u". HE et i soer op ht; grar (als vc me ari; :ie c soen „Wat nou?" vroeg Loutje met ee Er klonken gedempte, aarzelend pen op de trap. Arthur stond op, le sneetje brood, dat hij bezig was vuur te roosteren, op een schotelt liep naar de deur. Toen hij die op kwam de bezoekster in zicht. Het als hij al gedacht had, Linda Rell; „Dag, Linda, zei hij zonder siasme. Linda kon haar tranen bijna m dwingen. n z< tkin kt T> k. :def )0r 1 en i i, dit ien i ïentt pboL i ger (Wordt verv :n b lan 1 pa, ien f

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4