Nieuwe bonnen :ier Een nieuw kerkraam in de R.K. Kerk te Den Burg Brand in De Koog Versta de roep van het water! Zomerfeesten te De Koog r~ IaTERPAG 26 JULI 1947 61e JAARGANG. No. 6136 TEXELSCHE COURANT eestelijk leven. anorama over Texel Het zonnetje schijne zo helder als ooii, Het koestere heuvels en dalen, En alles waarmede de schepping zich tooit, Verlichte het met zijn stralen. De schoonste zomerzonneschijn, Vervrolijkt hart noch zinnen, Wanneer wij niet vervrolijkt zijn Met 't zonnetje van binnen. Vele bezoekers en ook Texelaars, heb- n reeds vele malen vanaf de toren der diste kerk te Den Burg genoten van het achtige panorama over ons eiland Texel. Texel, het prachtig mooie eiland, met „O schitterende natuur, duinen, bossen, ^and, zee, vogels, vissen, vee, ja wat al t meer. En als men dan op de toren at, bij avond, en kijkt naar de zon, die i het ondergaan is, dan moet een mens 1 stil worden en denken aan de Schep- die dit alles geschapen heeft. Hoeveel mensen houden er rekening j t de zon zoals de boeren met het oog de oogst? Als de zon een week achter aar schijnt kunnen ze het graan gaan nenhalen. De andere burgers, badgas- e.a. gaan, als de zon schijnt, heerlijk het strand rusten. Daar zien zij de zon opkomt en ondergaat. Maar de zon :us, die eenmaal ondergegaan is voor celaar en badgast, voor boer en bur en die nooit meer onder zal gaan, iden al deze mensen daar wel rekening met het oog op de oogst en rust van zelf? Zoeken wij mensen ook die zon, eeuwig licht en kracht geeft? ^aat een ieder voor zich hier eens anl- >rd op geven. ieiiRZENDING TELEGRAMMEN AAN MILITAIREN IN NED. INDIE. 'eneinde te bevorderen, dat de in Ne- lands-Indië verblijvende militairen fui?dig worden verwittigd van overlijden bin levensgevaar verkeren van bloed- rsti .vanten in de eerste graad, echtgeno- of verloofden, kunnen aan deze mili- :sh|en voor rijksrekening telegrammen den verzonden, erl oor de familieleden kan een aanvraag de secretarie verkrijgbaar, worden cht aan de Burgemeester, waarbij de jende gegevens moeten worden ver- kt: nit naam en voorletters, rang, legemr. aa egeronderdeel van de militair, voor het bericht is bestemd; naam, voorletters en adres van de •ledene of van de patiënt, alsmede da- en plaats van overlijden; familiebetrekking of verhouding de militair tot de overledene of tot ►atiënt; naam, voorletters en adres van de Lrager. )uu )0r Zover het ziekte of ongevallen be- moet een medische verklaring van >ehandelend geneesheer worden ge- d, waaruit blijkt, dat de betrokken 10 int in levensgevaar verkeert ïxel, 23 Juli 1947. De Burgemeester. REHORST. Bur, NUWE SOORT SKAAP NA DIE UNIE. Proefnemings met die teel van 'n vv soort skaap sal binnekort in die nie begin. Die Nederlandse Wolfe- rasie het 'n Tesselse ram en vyf lie aan die LTnie geskenk. Die Tesselse skaap is die naam in 'n bekende ras skape in Neder- nd. Hulle stam af van die skape op e eiland Texel of Tessel, die groot van die eilande wat in 'n boog in Noord-Holland langs die kus tot n Sleeswyk loop. Die Tesselse skaap is besonder taai leef sonder beskutting in kwaai eV en op skamele weiding. Hy ham *rd geteel vir vleis, wol en melk. 31 ses weke word die lammers ge- f een en dan lewer die ooie tot twee ite melk per dag. Die wol van die sselse skaap is grof, maar tog ge- k vir breiwol. Die diere is dus lontlik 'n geschikte plaasvervan- r vir bokke. Uit een Zuid-Afrikaanse Courant) Opmerking: leeswijk ligt in Duitsland, zo- volgens de schrijver in deze Z.- ikaanse Crt., alle andere Noord seilanden bij Texel zouden be en. Texel is wel een groot ind, maar de kusten strekken h niet zover uit, als in dit bericht meld wordt. Redactie. ikoo ban i de stuu „C: lerki deze :rgad vrij. Kit 'eg Ier 't sloteL m. P SC 3neI|zi stiel rijs) Centr. Distributiekantoor deelt me- t gedurende het tijdvak van 24 Juli Augustus a.s. de bonnen Tabak en „Tabak H 32" der tabakskaart cht geven op één rantsoen cigaretten 'f tabak. Bon „Tabak H 35" van de bineerde kaart is aangewezen voor rantsoenen cigaretten of kerftabak, irts zijn gedurende bovengenoemd k de bonnen „H 04 Reserve", „H 07 en „H 14 algem." van de bon- in voor voedingsmiddelen geldig iet kopen van één ei per bon. ON, MAAN EN HOOGWATER. :on komt 26 Juli op om 4,51; onder Maan: 2 Aug. V.M, 9 Aug. L.K. water ter rede van Texel: 26 Juli n 4,08. 27 Juli 4,40 en 5,14. 28 Juli n 6,29. 29 Juli 7,03 en 7,35. 30 Juli n 8,31. 31 Juli 8,54 en 9,14. 1 Aug. n 9,52. TEXELS MUSEUM TREKT DAGELIJKS VELE BEZOEKERS. Texel's Museum, zo mooi gele gen in de Dennen, trekt dagelijks vele bezoekers. Het is dan ook de moeite waard, hier eens naar toe te gaan. Vanaf 1 Juni tot heden hebben meer dan 2700 personen het Museum be zocht. In 1946 werd het Museum eerst met Juli geopend. In dat jaar kwa men er 3600 belangstellenden. De verwachting is, dat dit aantal in 1947 nog zal worden overschreden. DEN BURG. Onlangs is in de R.K. kerk. parochie St. Joan de Doper, een nieuw, driedelig glas en loodraam aangebracht. Als gevolg van het bombardement tij dens de Aprildagen van 1945 werd be halve schade aan verschillende kleinere ramen ook een groot driedelig raam ge heel verwoest. Dit is nu vervangen door een nieuw raam volgens een ontwerp van de bekende tekenaar Herman Moerkerk te Haarlem, terwijl de fa. Bogtman eveneens in dezelfde plaats de leverancier is. Het nieuwe raam is een geschenk van de mannen en jongens, die in Nov. 1944 door de Duitsers gedeporteerd werden naar Assen en met Maart 1945 terugge komen zijn. De eerste Zondag na de weg voering werd door Z.Eerw. heer Pastoor de H. Jozef in een gebed aangeroepen, ge vraagd werd al deze mensen weer spoe dig terug te laten komen op ons eiland bij hun verwanten. De mannen en jon gens in Assen vonden hierin aanleiding gelden in te zamelen voor een nieuw altaar, opgedragen aan de H. Jozef. Dit plan is later gewijzigd daar als gevolg van het bombardement de ramen ver nield waren en er besloten werd een nieuw kerkraam aan te bieden. Dit raam is gewijd aan de H. Jozef. Het is in mooie kleuren uitgevoerd. Zo ziet men bv. links de haven van Oudeschild met de „Dr. Wagemaker", waarmee de jon gens en mannen destijds zijn weggevoerd, (in dit gedeelte komt de blauwe kleur, zo prachtig tot uiting); in het midden komt de beeltenis van de H. Jozef voor, met het wapen van de gemeente Texel en echts de kerk en daaronder schapen op een groene weide. Onder het raam staat vermeld „Uit dankbaarheid voor Jozefs zorg". De parochie kan er o.i zeker trots op zijn, dat dit mooie kerkraam door deze jongens en mannen is geschonken. Ook voor het nageslacht zal het nog lang in herinnering bewaard blijven, Z. Wij worden de laatste tijd nogal eens opgeschrikt door het loeien van de sirene. Dit was ook Dinsdagmiddag weer het ge val. Waar is de brand, werd er alom ge vraagd In pension Beatrix", was het ant woord. Het bleek te zijn op het kampeer terrein, gelegen achter genoemd pension aan de Kamerweg. In een partij riet van de Rijkswaterstaat, opgeslagen op dit ter rein was door onbekende oorzaak brand uitgebroken. Een kampeertent, waarvan de familie op het strand vertoefde, vatte eveneens vuur en ging geheel in de vlam men verloren. In de tent bevonden zich o.a. de kleren van deze mensen, wat in deze tijd zeker een belangrijke schadepost genoemd kan worden. Het vuur werd bestreden door de on langs aan De Koog gestationneerde mo torbrandspuit, welke water gaf vanuit de Brink. De 300 m. slangen waren geheel uitgelegd Een paar leden van de brand weer uit Den Burg, die daar in de buurt waren, verleenden De Kogers assistentie bij de blussingswerkzaamheden. De brandspuit van Den Burg, die als steeds spoedig ter plaatse was. behoefde niet in werking te worden gesteld. Het ergste gevaar was dan ook gauw geweken. Het is zeker goed gezien van 't gem. bestuur, dat ook aan De Koog, met zijn vele badgasten, een motorspuit ge plaatst is. Het was deze dag de tweede maal, dat de Kogerspuit uitrukte, daar er 's morgens een begin van brand ge constateerd werd in de Dennen. Door het kordaat optreden van enige vacantiegan- gers, werd erger voorkomen De brandweer is tegenwoordig wel in actie. OVERNAME NUCHTERE KALVEREN. De tijdelijke ontvangstplaatsen voor overname van nuchtere kalveren door bedrijven komen na 2 Augustus 1947 de finitief te vervallen. Met ingang van 4 Augustus 1947 zullen derhalve nuchtere kalveren uitsluitend op de gebruikelijke overnamemarkten kunnen worden aan gevoerd. Het varen zit de Nederlanders in het bloed en vandaar dat ook de watersport en het watertoerisme zo populair zijn Wie de wijde verten mint- zal goed doen de steven te wenden naar het gastvrije Friesland, waar uitgestrekte watervlakten lokken tot dagenlange zwerftochten. Op mooie zomeravonden, als de koekoek lacht of in zilverwitte maannachten, als de roer domp zijn misthoorngeroep laat klinken, liggen de meren er spiegelglad. Maar kom hier ook, als de elementen hun kracht tonen, als de stormpaden over het water lopen, de golven wild uiteenslaan tegen de beschoeiingen en het hanteren van schoot en helmstok kracht vraagt. Er is dan een grote afwisseling te vin den in dit rijke Friese land. Kanalen en sloten de laatste vaak breed als een straat verbinden de uitgestrekte meren en plassen, die van een intieme schoon heid zijn en waaraan een rijke fauna en flora een nog grotere bekoring geven. En overal is wel een haventje om binnen te lopen, in een vriendelijk dorp of in een pittoresk oud stadje, waar de mensen u behulpzaam zijn met het meren. Voor wie goed thuis is op het water, wie de eisen kent en de voorschriften, die het verkeer te water stelt en wie bovendien ver trouwd is met tij en ondiepten, zijn de grote rivieren en de zeestromen een aan lokkelijk gebied. Zij geven het land een speciaal karakter; op de hoge dijken rij den de boerenwagens en de toeristen, die de schoonheid van dit land kennen en steeds opnieuw genieten van de wijde verten en de steeds wisselende vergezich ten, die men van de hoge rivierdijken ge nieten kan. Wie de gezelligheid zoekt en graag ver keert in het druk beweeg van boten in velerlei soort en vorm temidden van fleu rig en kleurig geklede badgasten, vindt in Loosdrecht en De Kaag de aangewezen gebieden. Men kan er de genoegens van het water naar verkiezing afwisselen door muziek en dans en in de onmiddellijke nabijheid vindt men de grote steden, die gelegenheid te over bieden voor ver maak en verpozing als het weer eens wat balorig mocht zijn al zal de echte watertoerist zijn stemming niet licht door wat regen of wind laten beïnvloeden In Noord- en Zuid-Holland zijn nog tal van kleinere plaatsen te vinden, die ontel bare ontspanning schenken, terwijl in Groningen het Paterswoldse. het Leek ster en het Zuidlaarder Meer bij uitstek recreatie-oorden zijn In Overijssel zijn het de Wijde's vrij ondiepe met riet omzoomde veenplassen, die echter kuren kunnen vertonen als de stormwind over het land gaat die verlokken tot een tocht over het water. Veel te veel wordt voorts Limburg door de watertoerist vergeten. Hij denkt veel te licht, dat de zuidelijkste provincie zich slechts leent voor voettochten en klim partijen door het heuvelland rond Val kenburg. In werkelijkheid biedt de Maas een uitstekende gelegenheid Limburg op het water „te doen". Zij doorsnijdt de pro vincie van noord tot zuid en wie haar be vaart, geniet steeds van een wisselend uit zicht en vindt herhaaldelijk gelegenheid om zijn tocht te onderbreken en te ge nieten van uitstapjes in de schone omge ving. En tenslotte, laat ons dit overzicht van de watergebieden van Nederland beslui ten met te wijzen op de mogelijkheden, die Amsterdam op het gebied van watersport biedt. Men kan er tochten maken op de Noordhollandse plassen en naar Loos drecht. op de Vecht enniet te verge ten op het IJsselmeer, dat voor goede schippers altijd evenals de Zeeuwse stromen een grote aantrekkelijkheid heeft. Watersport en watertoerisme: Neder land leent zich bij uitstek voor deze ge noegens. In welke richting men zich ook beweegt, overal treft men het water, dat tot verpozing noodt Het is er in verschil lende vormen: smalle slingerbeekjes stro men er door bos en hei, de grote rivieren trekken door het land een brede streep, waarover driftige sleepboten en zware slepen zich voortbewegen er zijn meren en plassen in groot aantal. Waarheen de watertoerist zich ook beweegt, hij vindt overal een domein, dat naar zijn gading is! Nederlander, versta de roep van het water! Kom! Kom! DE COLLECTE VAN DE BAND NEDERLAND-INDIE. De collecte van de Band Nederland- Indië zal aiS. Dinsdag 29 Juli gehouden worden over geheel Texel, waarvoor door de burgemeester toestemming is verleend. Op alle ingezetenen wordt bij deze een beroep gedaan deze inzameling te willen steunen. Door PTT is voor dit doel een auto af gestaan, waarin een geluidsinstallatie (welwillend door de heer de Wilt beschik baar gesteld), de burgerij van een en an der op de hoogte zal houden. Het gaat om radiotoestellen voor de Nederlandse soldaten in Indië. Stelt de dames en meisjes, die bij u ko men, niet teleur! DE HANDEL IN NIET TE VELDE GEKEURD ZAAIKOOLZAAD. Met ingang van 15 Juli j.l. is de handel in niet te velde gekeurd zaaikoolzaad toegestaan. De heffing per 100 kg. be draagt f 1,30 voor het ongeschoond pro duct en f 1,50 voor het geschoond pro duct BOEKBESPREKING. A. M. de Jong: DE DOLLE VAANDRIG. De gestalte van Gerbrandt Adriaansz. Brederode, de onstuimige mens, licht be wogen minnezanger en grote blijspeldich ter aan het begin van onze Gouden Eeuw, levend op te roepen voor de ogen van ons geslacht ziedaar A. M. 'de Jong's droom van lange jaren. Na langdurige, zorgvuldige voorberei ding heeft hij, kort voor het parabellum pistool van een brute moordenaarshand op 18 Oct. 1943 zijn begenadigd talent voor goed het zwijgen oplegde, de grootste droom tot werkelijkheid mogen maken in het posthume werk „De Dolle Vaandrig", een roman, die, al de verrukkelijke boe ken uit zijn vroegere jaren overtreffend, als grandioos slot van De Jong's carrière nog eens* getuigenis aflegt van zijn rijp en hoogstaand meesterschap. Met veel liefde en geduld is de merk waardige figuur van Breero opgebouwd uit het mozaïek van de weimge gegevens, die ons bekend zijn, en de vele, die in zijn dichtwerk voor de gevoelige luisteraar en scherpzinnige opmerker verspreid liggen. En rondom deze stoere, luide en ruige fi guur woelt en bruist het driftige, kleuri ge leven van het onstuimig groeiende Amsterdam uit het begin der 17e eeuw. Breero, de geestige spotter, de vrolijke drinker, de eeuwig verliefde de „dolle vaandrig" van de schutterij, maar in diep ste wezen een tragisch verscheurd mens vol tegenstrijdige elementen, een kind der wereld, dat zo graag e^n ingetogen kind Gods wilde zijn. Door de eenvoud van zijn gul gemoed maar al te vaak het slachtoffer van eigen en anderen luim, werd zijn spontaanheid aldoor weer be drogen door de berekende wereld rond om. Altijd als hij het geluk vlakbij waan- dé, stortte 't kaartenhuis ineen. Zijn leven was een hel en vuur, dat te hefig brandde en al spoedig doofde. In melancholie, schrijnende verdriet en dof berouw ging het onder, toenhet nauwelijks tot rijpe bloei gekomen was. Dit boek geeft van dit alles een bewo gen en fel levend beeld. In het raam van het historisch gebeuren ontrolt zich het leven van Breero met alle hoogte- en dieptepunten, waarvan zijn werk spreekt Stormachtige bewogenheid, windstilte, schaterende feesten, smartelijke zelfin keer, zwoel liefdesavontuur, verheven .'dylle, dolle streken, driftig streven, har de arbeid, successen en nederlagen: het leven van een hartstochtelijk mens, een oprecht gemoed, een dolend hart. dat ner gens heul vond. Dit boek zal bijdragen tot het juiste be grip van deze onstuimige dichtersfiguui en de liefde voer zijn werk, dat er in meer dan één opzicht een levend onder deel van werd, bevorderen. Dit nationale boek, over een grote na tionale figuur, die nóg te weinig gekend en geëerd werd, vormt de ontroerende „Zwanenzang" van een der grootste Ne derlandse schrijvers. De Oranjevereniging „De Koog", orga niseert 5, 6 en 9 Augustus a.s. zomerfees ten te De Koog. Op 5 Aug. zullen 's morgens en 's mid dags volksspelen gehouden worden op net speelterrein der o 1. school aan de Min. Ruysweg, 's avonds motorbehendigheids- wedstrijden voor leden van de motorclub „Texel" op het sportterrein der V. V. „De Koog" Ook vacantiegangers worden in de gelegenheid gesteld aan deze wed strijden deel te nemen. Op 6 Aug. wordt 's morgens een kin deroptocht met versierde fietsen e.a. voer tuigen gehouden, 's middags het kinder strandfeest. 's Avonds zal de gymn. ver. „Texel" een demonstratie geven, terwijl deze 2e dag besloten wordt met een lam pionoptocht. Op 9 Aug. wordt alleen 's avonds een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehou den op het sportterrein Alle 3 feestdagen zal er (bij goed weer) naar hartelust gedanst kunnen worden, daar er 's avonds vanaf 8 uur een bal- champètre op het programma staat. AANVULLING TELEFOONGIDS. Deze maand werden aan de abonnees van het rijkstelefoonnet door de PTT een gids gratis verstrekt. Daar de PTT reeds enige maanden geleden hiertoe opdracht had gegeven, staan de abonnees die de laatste tijd aangesloten zijn, hierop nog niet Vermeld. Onderaan de kaart kan men de aanvul ling plakken. Wij verzoeken onze lezers dus de onder staande lijst betreffende de laatste gege vens te willen uitknippen en op hun kaart te plakken. Hiertoe heeft u weer gelijk als voorheen een gratis telefoongids. Ook vooi aanvullingen in de toekomst zullen wij periodiek zorg dragen. Aanvullingen Den Burg: 222 Abma, H. J., dir. Postkantoor 172 Brandsteder J. G., Architectenbureau Zwaanstraat 3 88 Dros, C „Texla" 39 Dr. Elias, A. H.. arts, Julianastraat 9 206 Frank, D., manufacturen, Weverstr. 205 Graaf, P., Schilder, Hoogerstraat 95 Kooi, F v.d., kruidenier, Binnen- burg 15 73 Lankamp, C Th., dierenarts, Zwaan- straat 6 118 Mosk. J., vishandel 194 Nauta, J., fotohandel, Weverstraat 191 Postkantoor, loket 198 Swarthof, Kogerstraat 56 12 V.V.V., Inlichtingenbureau, Zwaan- 190 Witte, H. J., Bloemenhandel, War moesstraat UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. FILMNIEUWS. MRS. MINIVER. In deze film komen de beproevingen van een Engelse familie naar voren tij dens de slag om Londen, in de achter ons liggende oorlog 1940-1945. Mrs. Miniver naar huis snellend, nadat zij in Lenden een hoed gekocht heeft, wordt staande gehouden door de station chef Mr. Ballard, die een prachtige roos gekweekt heeft. Hij vraagt toestemming deze roos „Mrs Miniver" te dopen. In die tussentijd koopt Clem, de echtgenoot, een auto. die hij zich eigenlijk niet kan veroorloven. Hieruit ontstaat een huise lijk conflict. De plaats geraakt in opwin ding over het feit, dat Mr. Ballard z'n „Mrs. Miniver" roos heeft laten inschrij- voor de jaarlijkse bloemenwedstrijd, uit geschreven door Lady Beldon. Het wordt een strijd welke roos er bekroond zal worden. Inmiddels kreekt de oorlog uit, waar door de uilslag van de bloemenwedstrijd een andere wending krijgt, dan oor spronkelijk de bedoeling was. In de kerk met haar geschonden dak, bevestigt de geestelijke het geloof in de toekomst, wel ke verzekerd wordt door de kalme en ac hieve overtuiging van zulke mensen als de Minivers, nadat een hunner als gevolg van een bombardement dodelijk getrof fen is. MIJNHAROT Het ideale Laxeermiddel MINISTER MANSHOLT BEZOCHT DE WIERINGERMEER Eerste steenlegging voor een Koel huis v. poot aardappelen. In tegenwoordigheid van de minister v. landbouw, Z.Exc. S. L. Mansholt, en tal rijke plaatselijke autoriteiten, zijn Zater dagmiddag te Middenmeer in de Wierin- germeer de eerste stenen gelegd voor een groot zaadpakhuis en een groot koelhuis voor pootaardappelen, resp. door de ere- voorz. en tevens eerste directeur en op richter van de coöperatie van zaaizaad- en pootgoedvereniging Wieringermeer, de heer A. Langereis, en het 7-j. zoontje Al- bert van de directeur der Z.W.M., de heer K. H. Kroeze Het nieuwe zaadpakhuis zal een opper vlakte hebben van 1200 m2. Het te bou wen koelhuis is het eerste in ons land, dat voor de opslag van pootaardappelen zal worden ingericht Ter gelegenheid van de steenleggingen hield de minister, oud-voorz van de Z.W. M., een rede. Hij prees de moed van de coöperatie die de bouw van twee grote gebouwen aandurft. Hieruit blijkt het her stel en de groei van het Nederlandse be drijfsleven. De toestand van de zaaizaad- er^pootgoedproducten is niet zeker. Of de afname, gezien de grote bloei in de achter ons liggende jaren, in hetzelfde tempo zal voortgaan, moeten wij afwachten. CIJFERS. DIE ONS WAT TE ZEGGEN HEBBEN. Over de gehele wereld zijn bijna 19 mil- lioen man onder de wapenen, 40 landen geven gezamenlijk 82,000 milliard gulden per jaar uit aan bewapening aldus Hanson Baldwm, de militaire deskundige van de New York Times. Ongeveer 25 milliard gulden worden per jaar meer aan bewa pening uitgegeven dan voor de oorlog. In deze bedragen is niet begrepen wat ten koste wordt gelegd aan de ontwikkeling van de atoombom, bacteriologische oor logvoering, raketprojectielen en andere nieuwe wapens. (Ned. Studieblad EEN VREDESPRIJS VOOR EEN ESPERANTIST. In Stockholm bestaat de Jozefina Lars- son-stichting, die jaarlijks een prijs uit reikt voor verrichtingen in het belang van de vrede. Voor het jaar 1946 werd deze prijs toegekend aan de heer Harold Thi lander wegens zijn bijzondere arbeid, ver richt in het belang van de blinden. De heer Thilander is een bekende Esperantist. Daar hij zelf blind is begreep hij al spoe dig het grote belang van Esperanto als middel om de blinden der gehele wereld te verenigen. Mede door zijn onvermoeide arbeid gelukte het hem om door middel van Esperanto een band te scheppen tus sen de blinden over nagenoeg de gehele wereld Opgericht werd een Internatio nale Blinden-Bond met een eigen orgaan in Braille-schrift De heer Thilander werd redacteur en het blad werd in zijn druk kerij gedrukt. Dat zijn arbeid* waardering vond onder de blinden, blijkt wel uit het feit, dat men hem de „Profeet der blind den" noemde. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: Missen in Den Burg 7,30. 8,45 en 10 uur; in Oosterend 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn 10 uur. Lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie- uitreiken vóór en onder de Missen. Maan dag ook om 9 uur H. Mis. Woensdag: geen H. Mis in Den Hoorn; om 9,30 gezongen huwelijksmis. Half 8 Jozef lof. Donderdag geen H. Mis in Oosterend Van 7-8 biecht gelegenheid Vrijdag: le Vrijdag. 8 uur gez. Mis. Om 7,45 gez. Mis in Den Hoorn. Half 8 H. Hart-lof. Zaterdag: van 59 u. biechthoren op hele uren. 6 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1