-mm, Nieuwe bonnen ij geloven in de Liefde r< Tessel Per boot van Vlieland naar Texel Cl 1 v. .j V - V" ,v*i i Jeugdige oogstcolonne's op het Texelse land aan het werk DAG 2 AUGUSTUS 1947. 61e JAARGANG. No. 6138 EXELSCHE COURANT STELIJK LEVEN. k ïge: en groep vaklui is aan het werk met undering van de woningen, die her- 1 moeten worden. Burgers zien deze sen, ze gaan voorbij. Op een koude end: een paar schilders zijn buiten de woning bezig om deze in orde te jen. Ze komen van buiten de polder, iiurlijk hebben ze behoefte aan warm tken. Je kunt daarvoor die mensen 1 binnen roepen. Dit. gebeurt niet. De ie, die ze mee hadden, maar onder en steenkoud is geworden, is hem ge- Een zakenman komt op het erf, om jaas te spreken. Hij is achterom ge en, trekt de deur half open, maar dan schel te horen: ,,Zeg, hou die dicht en laat de vliegen buiten! Flap n daar staat onze man. t zijn van die kleine symptomen, die ujnoderne mens verraden, nl. de harde de mens. die aan zich zelf genoeg t. Deze mens past echter niet meer in ijd, die komen gaat; hij is een type, >ren in de vorige periode. Een nieuwe wordt gevormd. En het zijn twee mngen, die om deze mens vechten ze duidelijk aan te geven: het mate- sme en het Christendom! Het mate- sme, dat de mens zal verlagen tot be- n het dier, en het Christendom, dat ïens opheft en veredelt, n het materialisme gaat een geweldi- uigkracht uit; dit is niet te loochenen. H r wat doet het Christendom? Twee I n7 die Christus ons gegeven heeft en thans de meest nauwgezette toe ing, en dat zijn de lessen van ont- ting en naastenliefde. Heel eenvoudig tent het. dit, dat wij voor onszelf met ig tevreden moeten zijn. maar voor njren royaal. Dit is geen kwestie van ihartigheid, van goedelijk neerbuigen de arme, wat niets anders dan een ederende geste is in dit geval. het hierom, dat men met gehecht is aan bezit, dat men zich zelf dat ook laat 5r^h door veel van het zijne af te staan. it geldt niet alleen voor de rijke, dit jri)odzaak voor iedereen, ook voor de 'S( te mens, zonder uitzondering, moet n de belangeloze, onbaatzuchtige Het zal offers kosten, grote en zwa- :fers, die waard zijn om gebracht te e|en- achte lezers, sober zijn deze woorden veet ik. par laat het. ideaal van de nieuwe u boeien en steeds voor ogen blijven. i:. lei azi -Infi' het tijdvak van 3 t.m. 16 Aug. 1947. aarten KA, KB, KC 709 (Serie J) brood is 800 gram brood brood is 40u gram brood boter is 125 gram boter boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet vlees is 100 gram vlees vlees is 200 gram vlees melk is 4 liter melk J-05 melk is 7 liter melk Diversen is 200 gram kaas Diversen is 50 gr. korstloze kaas Diversen is 750 gram suiker, boter- nstrooisel enz of 1500 gram jam, oop enz., of 750 gr. versnaperingen. Diversen is 250 gr. waspoeder en 250 m soda lulReserve is 1600 gram brood Reserve is 200 gram kaas Reserve is 800 gram brood aarten KD, KE 709 (Serie J) rood is 800 gram brood boter is 250 gr. boter boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet Jb J-12 vlees is 100 gram vlees J-15 melk is 12 liter melk Diversen is 100 gram kaas Diversen is 50 gr. korstloze kaas J-14, J-15 Diversen is 250 gr. suiker, erhamstrooisel enz., of 500 gram jam, top enz., of 250 gr. versnaperingen iversen is 250 gr. waspoeder en 250 soda leserve is 800 gram brood leserve is 500 gr. rijst of kindermeel rijst beleid) cf kinderbiscuits tarten MA, MB, MC, MD. ME, MF, 709 (bijz. arbeid, a.s. moeders en :en) (Serie J) 5rood is 800 gram brood i )oter is 250 gram boter ïoter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet nelk is 5 liter melk lees is 300 gram vlees .o dees is 100 gram vlees luide [aas is 200 gram kaas kdrrt|ieren is 5 eieren iuiker is 250 gr. suiker, boterham- oisel enz., of 500 gr. jam, stroop enz. 50 gr. versnaperingen aperingenkaarten enz. QB, QC 707 fersnap. is 200 gr. versnap. of 200 n suiker, boterhamstrooisel, enz. of gram jam, stroop, enz. ersnap. is 100 gr. versnap. of 100 gr. er, boterhamstrooisel enz., qf 200 n, stroop, enz. engenoemde bonnen kunnen reeds ijdag 1 Aug. 1947 worden gebruikt, itzondering van de bonnen voor waarop eerst op Maandag 4 Aug. LStfrorden gekocht. - arri ON, MAAN EN HOOGWATER. K>n komt 2 Aug. op om 5,02; onder 19. Maan: 2 Aug. V.M., 9 Aug. L.K water ter rede van Texel: 2 Aug. en 10,24. 3 Aug. 10,41 en 10,56. 4 1,13 en 11,29. 5 Aug. 11,46 en 0,02 en 0,20. 7 Aug. 0,37 en 0,55. 1,14 en 1,32. WETHOUDER DE WAARD LOCO-BURGEMEESTER. De Burgemeester is deze maand met vacantie. Gedurende die tijd zal Wethou der de Waard hem als loco-burgemeester vervangen. WONINGBOUW STAGNEERT. DEN BURG. Met de woningbouw wil het nog maar steeds niet vlotten. Wat duurt het toch lang, is algemeen de klacht. In de laatstgehouden gem. raads vergadering werd zelfs de veronderstel ling geuit, aat het wel Nov zou worden, eer er een woning klaar zou komen. Het gaat hier over de nieuwe woningen aan de Haffelerweg en de Suikerweg. Nu is ei opnieuw een kink in de kabel gekomen, daar de aannemer failliet is verklaard, zodat de bouw geheel is komen stil te liggen. Het is wel heel erg, gezien het woning gebrek vandaag de dag. dat de bouw van deze woningen langs zo'n lijdensweg gaat. Ons werd medegedeeld, dat nu het plan is met de Texelse aannemers tot overeen stemming te komen en deze de bouw kunnen voltooien. Het gem. bestuur heeft zich er mee bemoeid en men wil probe ren, dat de bouw onmiddellijk na de bouwvakvacantie wordt voortgezet. GESLAAGD. DEN BURó. Voor het vakdiploma ban- ketbakkers slaagde de heer J. H. Vroom. BEVORDERD OP DE AMBACHTSSCHOOL. De volgende leerlingen van Texel wer den bevorderd op de Ambachtsschool te Den Helder van de le naar de 2e klasse: Afd. Metaalbewerkers: H. Leijen; Afd Scheepmakers: E. Slaman; Afd. Motorrij tuig- en Rijwielherstellers: A. M. v. Bo ven en C. Duinker; Afd. Electriciens: P. Drijver en W. C. Timmer; Afd. Timmer lieden: J. F Riteco. OORLOGSGPOSTZEGELS VERLOPEN. De geldigheid van de tijdens de bezet ting in Engeland gedrukte Nederlandse postzegels (zgn. oorlogsuitgifte) zal 31 Dec. 1947 verlopen Na die datum wordt geen gelegenheid tot inwisseling gegeven. Tot 1 Sept. a.s. zullen deze zegels nog aan de postinrichtingen verkrijgbaar zijn C.C.D. ZAL CONTROLE HOUDEN OP HET SCHEREN VAN SCHAPEN Van 1 Aug. af zal de C. C. D. controle houden op het nakomen van de verplichting, dat schapen houders op grond van art. 10 van de Schapenverordening 1943 hun over jarige schapen vóór of uiterlijk op 19 Juli 1947 moeten scheren. Be langhebbenden dienen hiermede re kening te houden. Vroeger, nu al weer jaren geleden, be stond er een vaste verbinding Vlieland Texel, die zeer origineel was. Per post- wagentje. met paarden bespannen, ging de postillon dagelijks met post en event, passagiers van het dorp naar het Post huis", een collega bracht de vracht naar de Vliehors, en met een vlet werd het smalle Eierlandse Gat overgestoken, waar het duchtig spoken kon. Vooral 's winters, wanneer door ijsgang verbinding met Friesland onmogelijk was, bleef de zgn. „Texelse post" bijna altijd rijden en varen, totdat de beruchte be zuiniging alles wegvaagde, behalve het oude Posthuis zelf, dat tot boerderij uit groeide. Sinds enige wéken is er na vele jaren weer een geregelde verbinding via de Vliehors, echter nu heel wat moderner. Daardoor is de mogelijkheid ontstaan van wederzijdse bezoeken tussen Vlielandse en Texelse badgasten, waarvan een druk gebruik gemaakt wordt! Wij hebben ook de tocht Texel-Vliehors mede onderno men, de heenreis ging echter per stoom schip van Vlieland naar Oudeschild. Om half acht brengt de snelle „Storte- melk" ons naar de Vlierede, eerst stappen de Harlinger passagiers op de „Schellin- gerland" dan worden de toeristen voor Texel, Den Oever en Amsterdam door de „Noord-Nederland" overgenomen Deze schuit (d.i. modern s.s.), onderhoudt de da gelijkse dienst EilandenDen Oever, re derij Koppe verzorgt het traject Den Oe verAmsterdam v.v. 't Is een mooie uit breiding van de diensten. Eerst stomen beide schepen een eind samen op, dan scheiden de wegen, wij va ren richting Den Helder. Het is een stra lende zomerdag, kleine golfjes spatten te gen de boeg omhoog, het heldere water van de Waddenzee heeft allerlei tinten, van diep blauw en groen .tot gelig waar de banken waken. Mooie wolkenstoeten overkoepelen deze wijde ruimte, waar weinig vaart is, meeuwen en eenden zijn onze enige metgezellen. De torens van Harlingen, met vaag de Friese kust, wij ken langzaam, de sluizen van Kornwer- derzand doemen op, later Wieringen en de Hollandse kust. Rechts zakken de in de zon blinkende duinenrichels van Vlieland achter de kim, wat later komt Texel reeds in 't zicht, eerst een molen, een boom groep, 'n kerktoren, dan de „Hoogeberg", wezerf wat samenwerking op coöperatie ve grondslag vermag. De weg naar Den Burg leidt langs oud- Texelse schapenboeten, tientallen wol- en melkleveranciers, die mede Texel be roemd maakten, grazen rustig op de schrale landjes door zoden wallen* om zoomd. Nabij de „Hoogeberg" liggen ver scholen onder donkergroen loofhout, eni ge karakteristieke boerderijen met witge kalkte muren, die een afwisselend accent leveren in het kleurige landschap. Een bordje met: „weg naar 't Russen kerkhof" trekt onweerstaanbaar die kant uit. 't Is moeilijk zich op deze stralende warme zomerdag te realiseren, welke grote tragedie in deze omgeving is opge voerd tussen Duitsers, Russen en burgers. Als ge de Texelaar over die treurige da gen ondervraagt, raakt hij schier onuit puttelijk En de verwoestingen kunt ge zelf aanschouwen. Tegen de westflank wan die hoge terp, nabij ruisende bomen in het stille wijdse land, ligt het Russenkerkhof, als symbool van de vrijheidsstrijd. Graf naast graf, zonder steen of kruis tussen de fel-groene pasgeschoren grasperken. Op alle rustplaatsen groeien dezelfde vuurrode rozen; aan het hoofd van zijn mannen rust hun commandant, kapitein Loladse; een eenvoudige, knalrode ge verfde metalen cylinder, bekroond met hamer en sikkel, wijst de plaats aan, waar de op Texel haast legendarisch geworden figuur van de opstand, tegen de verdruk kers ligt. Vanaf de Berg nabij de jeugdherberg een schitterend panorama! In het Zuiden ligt Oudeschild met de masten der vis sersschuiten, verder de zee met Den Hel der, de Hollandse kust wijkt naar links, de postboot vol passagiers nadert door het Marsdiep Aan de Westkant ligt het dorpje Den Hoorn met het spitse, witte kerkje aangevleid tegen de donkere den nenbossen, daarboven en rechts worden de duinen hoger en ontwaart het knippe rend oog de felrode daken van de zomer huizen van De Koog, de Texelse bad plaats. Het de omgeving beheersende strandhotel is door de schennende bezet ter opgeruimd, evenals het gezellige „Mierennest" e.a. Rechts ligt De Waal, verder Oosterend en daar verrijzen de grote hofsteden in de Eierlandse polder. En de kleuren in het Texelse landschap in het heldere middaglicht! Het donkergroen van de boomgroepen rond de boerderijen; het goudgeel van rijpend graan; de grijs groene havervelden, het citroengeel van - A - ..uiu. -Al 'k if qj Foto: Noord- en Zuidholl. Reddingmaatschappij. die heel Texel beheerst. Vooruit het ha venkwartier van Den Helder met de trot se vuurtoren van Kijkduin. Om half elf glijden we stil het pittoreske haventje van Oudeschild binnen. De oude huisjes lijen zich aaneen met de aardige punt- geveltjes naar de zware dijk gekeerd. Aan de haven overblijfselen van bun kers, het verwoeste TESO-wachtlokaal met kantoor is al weer opgebouwd. Van die Texelse Eigen Stoomboot Onderne ming zou een heel artikel te schrijven zijn! Ge vaart van Den Helder naar Texel per TESO, de bussen die u over het ei land toeren, alles TESO, hier wordt be- het bloeiend koolzaad, de schapenwallen, de blonde duinen, de hoge luchten. Dit is het land, dat Jac. P. Thijsse haast be zong in zijn boeiende boeken, die mede Texel de bekendheid gaven, ver buiten de grenspalen en waar het ook recht op heeft. De boot van Den Helder is pas aange komen en de autobussen van de TESO zwermen uit en brengen de vele vacantie- gangers naar alle hoeken van het door de natuur zo begenadigde eiland, dat nu op het middaguur gestoofd wordt in de hete zomerzon. H.B. (Slot volgt.) Een kampeerster te Den Hoorn, die deel uitmaakte van de jeugdige oogstcolonne, doet ons de volgende ode op ons mooie eiland toekomen. Het spreekt vanzelf, dat wij onder staande gaarne plaatsen. Redactie. Op je grauwe duinenTessel, zou ik willen wonen. Om altijd op je ruige grond te zijn. Waar je me eeuwig al je schoons zou tonen, Vanat je wijde zeeën tot je bloempjes klein. Tussen je meeuwenvluchten, Tessel, wil ik dromen, Onder je blauwe lucht, je wolkenrij, Met in m'n oren 't ruisen van je bomen, Het zingen van je zee, al dichterbij. Over je witte paden, Tessel, wil ik zwerven, Tussen je helmgras en je geel-wit zand, Tot waar de zon je westerhemel verven. Je stranden zetten gaat in avondbrand. Het lied der vogels, Tessel, wil ik horen. Het gieren van de meeuwen over 't duin, De trage slag der ploegen door de voren, De wind der zeeën over kop en kruin. Over je wijde polders, Tessel, wil ik kijken, En peinzen op je goede, wijde vree, Vanwaar je schapenkudden grazen langs de dijken, Tot aan je stoere paarden en je glanzend vee. Van jou zal ik dromen, Tessel, als ik thuis ben, Terug in 't leven met zijn oude gang En naar een vaag lied zal ik blijven luist'ren, Dat in mijn hart begonnen is een nieuw gezang. B. KAMPHUIS. Den Hoorn, 19 Juli 1947. Vrijwilligers gevraagd voor de aard appeloogst, enz. In de dag- en nieuwsbla den kunnen we dagelijks de oproepen le zen vöör dit werk en als u het niet leest, hoort u het voor de radio. In Overijssel, in N.-Holland worden mensen gevraagd voor al deze werkzaam heden. Niet alleen de Wieringermeer maar ook Texel vraagt vrijwilligers. Door bemiddeling van het Bureau Oogsthulp hadden de Texelse bollenkwe- kers een beroep gedaan op enkele scho len om bijstand bij het bollenrooien en het bijkomende werk, met het resultaat, dat zich een 100-tal leerlingen (65 jon gens en 35 meisjes) van het R.K. Lyceum te Hilversum spontaan opgaven om naar hier te komen Onder de beproefde leiding van de gymn.-onderwijzer, de heer Dek ker met zijn beide assistenten, de leraar de Ridder en diens echtgenote, hebben deze jongelui een 14 dagen op Texel door gebracht. Op de boerderij van de familie Commandeur in Den Hoorn werden ze gehuisvest en zij hebben het daar uitste kend naar hun zin gehad. Van 's morgens 7 tot 's middags 4 uur, was de officiële werktijd, zodat er nog voldoende tijd over bleef voor ontspanning. Wat hebben deze jongens en meisjes het getroffen, alle da gen mooi, zonnig weer! Een heerlijke va cantie en tevens het gevoel, nuttig werk te doen. Zij hebben gewerkt voor hun kostgeld en tevens kregen ze zakgeld, wat o.i wel dubbel een voldoening zal zijn geweest En de prestaties? Vorige week waren deze 14 dagen om en is deze oogstcolonne weer huiswaarts gekeerd met niet anders dan goede her inneringen aan Texel. En de prestaties? Dank zij de goede leiding was men alge meen vol lof over hetgeen in deze paar weken verricht is. In een Vrijdagavond gehouden bijeen komst in „Casino", werden vele woorden van dank gesproken tot de leiding en de jongelui. Uit waardering was eerst door de bollenkwekers aan de jongens en meis jes een filmavond aangeboden, waar de mooie Texel-film „De Parel der Wadden eilanden" vertoond werd. De jeugdige werkers(sters) en hun leiders hebben hier op hun gastheren en dames een ont spanningsavond aangeboden. Het ging er gezellig toe in „Casino" deze avond. Een dansje, voordrachten en declamatie wis selden elkaar in een bonte schakering af, waar tusseri door een woordje gesproken werd. Aan de heren H. Bruijn en H. Leber, die de organisatie om naar hier te ko men, geregeld hadden, werden woorden van dank gesproken, alsmede aan het adres van de families Commandeur en Hin voor hun zorgen voor de inwendige mens. De heer Leber sprak een slotwoord na mens de ver. v. Bloembollencultuur, waarbij hij o.m. zeide, dat er deze 14 da gen contact is gelegd voor de toekomst. Wij zijn niet teleurgesteld, aldus de heer Leber. Deze werkzaamheden zullen zeker van invloed zijn op de verdere levensweg van de jongens en meisjes. Spr eindigde met allen een hartelijk tot weerziens toe te roepen. Nog meer jongelui in oogstver- band werkzaam. Ook deze week zijn weer een 100-tal jongeren gearriveerd op ons eiland, nl. uit Den Haag. Het zijn leden van de Chr. Jonge Mannenvereniging, aangesloten bij het Ned. Jongelingsverbond, die een on derkomen hebben gevonden in het voor malige interneringskamp „Vlijt" in Eier- land. Maandagmiddag zijn deze jongelui met UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: I^otterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. x hun leiders uit Den Haag vertrokken en om ongeveer half zes gearriveerd. Tezamen met de heer Bruijn hebben wij een kijkje genomen in het kamp. Het was een geloop en gedraaf om alles op orde te krijgen, doch mede ook door de voorbereidingen van de Beheerder en de Controleur van het kamp was er voor vele dingen al gezorgd De jongens moe ten hier niet alleen slapen, maar ook eten. Vooral dit laatste brengt veel hoofdbreken met zich mee, daar er behalve deze jon gens ook nog een 200 volwassen arbei ders ondergebracht zijn, waarvoor even eens gekookt moet worden.' Deze mensen gaan aardappelen rooien, terwijl de jongens evenals hun voorgangers, bij de bloembollenkwekers te werk gesteld zijn. De leeftijd' is van 13-18 jaar. Na aftrek van de kosten voor het eten ad f 1,per dag, kunnen zij een loon verdienen van f 3,20 per dag. Bovendien komen zij in aanmerking voor 100 pet. toeslag voor de voeding. De leiders van dit jongenskamp, de heren v.d. Ende en Reiniger deelden ons nog mede, dat het heel wat moeite gekost had, voordat ze de reis naar Texel konden aanvaarden, daar het in Den Haag een enorme drukte was aan het Staatsspoor. Er stonden die dag nl. 650 arbeiders klaar voor de Oogsthulp aan Overijssel. Ook deze moesten vervoerd worden. De bedoeling is, dat de jongens hier tot 8 Aug. blijven. 's Morgens om half zes wordt reveille geblazen, om half zeven eten en dan pre cies zeven uur afrijden om bij de ver schillende adressen te komen, waar de jonge oogsthelpers per auto naar toege bracht worden. Voordat ze gingen slapen, werden zij nog door hun leiders toegesproken, waar bij hen op het hart gedrukt werd om hun best te doen, -waarbij Gods zegen ge vraagd werd. Zo is dan ook Texel ingeschakeld door het Bureau Oogstvoorziening. waardoor het mogelijk is geworden de boeren en landbouwers via hun organisaties van de nodige hulp te voorzien. De eerste resul taten waren niet slecht, laten wij hopen, dat men ook in de komende weken niet teleurgesteld zal worden. Z. TWEE SCHAPEN DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN. DE WAAL. Tijdens het onweer in de nacht van Maandag op Dinsdag zijn twee schapen van de heer Jb. Roeper door de bliksem getroffen. UITSTEKEND GESLAAGDE DEMON STRATIE VAN DE GYMN. VER. „TEXEL". DEN BURG. Een prachtige zomeravond viel de Gymn. Ver. „Texel" ten deel, toen Dinsdagavond de aangekondigde gymn.- demonstratie plaats vond op het sportter rein. Er was dan ook veel belangstelling voor. Met vaandels en vlaggen en in fleurige turncostuums vond de afmars plaats naar het sportterrein, vanaf de Groeneplaats, voorafgegaan door vrolijke marsen van Texels Fanfarecorps. Begonnen werd met vrije oefeningen van de jongensafd., gevolgd door de uit talrijke leden bestaande meisjes- en da- mesafd. Het geheel maakte een zeer goe de indruk. Vervolgens kwamen de heren met hoog- rek waarbij mooie staaltjes van turnkunst te zien waren. Een van de mooiste nrs van het pro gramma was de serie bondsoefeningen „Vrede en Vrijheid", waarbij Texels Fan fare de begeleidende illustratieve muziek verzorgde, zij het niet op onberispelijke wijze. Bij deze demonstratie kwam duide lijk tot uiting, dat er bij een goede leiding veel is te bereiken. Een bijzonder mooi nr. was zeker wel vrije oefeningen van de herenafd. Lenig heid en acrobatiek gaven aan het geheel iets bekoorlijks. Lang geen gemakkelijk nr., dat behoudens enkele kleine „onge lukjes" heel goed tot zijn recht kwam. De knotsoefeningen van de grotere da mes werden eveneens keurig afgewerkt. Ons compliment, dames! De herenafd. gaf aan het einde paard- snringen met de veerplank, een waardig slotnr. van deze zo uitstekend geslaagde turndemonstratie, waarop dir. en leden met voldoening terug kunnen zien. Z. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 23. Er wordt gewonnen door: wit 3025, zwart 19x39, wit 2520, zwart 14x25, wit 5045, zwart 39x50, wit 3329, zwart 50x22, wit 29—23, zwart 18x29, wit 27x7, zwart 2x11 (of 36x27), wit 4843, 38-33 en 43x5. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: Missen in Den Burg 7,30, 8,45 en 10 uur (Hoogmis). In Den Hoorn 7,30 en 10 uur. In Oosterend om 10 uur. Com munie uitreiken onder alle Missen en om 7 uur. Lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook 6,30 u. Maandag ook een Mis om 9 uur. Woens dag in Den Hoorn H. Mis om 8 u. Half 8 Jozeflof. Donderdag geen Mis in Ooster end. Om 9,30 gez. huwelijksmis. Zaterdag van 59 biechtgel. op hele uren. 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1