Distributienieuws Vrije en Blijde klanken over Texel INLEVEREN BONNEN WINKELIERS. Suiker-versnap.: H 33, 36 versnap., H 02, 12, 13 algem., H 21 suiker, rts. E 12, G 12, E 14, G 14. Brood: J 01, J 02, J 11, J 21 brood, J 03, 06, 13 res., rts E 21, G 21, Coup. no. X 125. Melk: H 01, 03, 05, 13, 15, 21 melk, rts. E 39, G 39. Zachte zeep: G 04, 15 algem., G 18 res., rts. E 40, G 40. Tabak: H 31, 32, 35 tabak, rts. E 66, G 66. NA-uitreiking insthrijvingshevvijzen BI 606 t.m. 609. Op Dinsdag 12 Aug. a.s. zal er gelegen heid zijn voor het afhalen van aanvraag- fprmulieren en inschrijfbewijzen voor hen, die vóór October 1946 reeds buiten bandenbonnen hebben ontvangen en daarna niet meer. Dit is dus voor hen, die met de eerste uitreiking van deze ia- schrijfbewijzen door omstandigheden niet hebben kunnen afhalen. Om vergissingen te voorkomen wordt er op gewezen, dat bovenstaande dus niet geldt voor hen, die nog nooit bandenbonnen hebben ontvan gen. (Publ. no. 89) GESLAAGD. DEN BURG. Donderdag j.l. is de heer C. van Groningen alhier, te Wageningen geslaagd voor de acte Landbouwkunde L.O. MARKTBERICHT medegedeeld door de Coop. Veeafzetver. Varicens: het krantenbericht betreffen de een richtprijs van f 1,85 heeft 'n druk kende invloed op de prijs gehad. Toch blijft door het geringe aanbod de prijs in de omgeving van f 2,10 per kg. Biggen- handel flauw. Bonnen: mager. Het grote aanbod aan het eind van de vorige week deed de prijs dalen. Onze notering is 8 ct. per kg voor de opdrachten t.m. 31 Juli 1947. De volgende dagen 6 ct. per kg., met inbe grip van onze provisie Gebruiksvee: trage handel. MARKT PURMEREND. Purmerend, 5 Aug. 1947. Aangevoerd: 262 schapen f5578; 451 lammeren f 2242, stugge handel. POSTDUIVENSPORT. De uitslag van de op 3 Aug. vanaf Roermond gehouden wedvlucht luidt als volgt: G. Buis 1, 2, 5, 8, A. Keijzer 3, 4, 10, H. Nieboer 6, H. C. Prms 7, 9. Snel heid van de 1ste duif was 1102,6 m. per minuut. Los om 7,30, geconstateerd om 10,52,41, Afstand tot hok 223,5 km. Snel heid van no. 10 1046,5 m. per minuut. Morgen 10 Aug. wordt gevlogen van Ciney, afstand 307,937 km. INGEZONDEN. Geachte heer redacteur der Tex Crt. Met verbazing en grote verontwaardi ging las ik uw stuk in de courant van Woensdag betreffende de S.S.ers. tewerk gesteld op Texel. Het is haast niet te geloven, maar u zou het met schrijven als het met waar was, maar wat zijn die bewakers dan voor kerels, hebben die dat baantje dus enkel om een behoorlijk weekloon op te strijken, zonder er voor te hoeven wer ken? Als het echte Nederlanders waren, dan schoten ze zo'n kerel die wegliep naar het strand als hij geen zin heeft om te werken, zonder pardon neer als voor beeld voor de anderen. Die lui hebben zich maar te houden aan de bevelen der wachtcommandant en als deze orders van hogere instanties heeft om de gevangenen hun eigen zin te laten doordrijven, dan moeten zij daar open lijk voor uitkomen, want wij belastingbe talers en getroffenen hebben daar recht op om te weten hoe er met ons geld wordt omgesprongen. Als de heren commandanten er dan geen raad mee weten, moeten ze een op roep doen aan de zgn. staatsgevaarlijke personen van Texel om eens toezicht te houden op deze heren van de S.S., ik geef u de verzekering, dat deze in staat zijn ze te dresseren, want deze weten nog heel goed hoe ze zelf behandeld wer den door dit tuig, toen ze naar Assen ge dreven werden als een troep vee en hoe ze behandeld werden als men maar durf de te kikken van iets niet te wallen doen. Ik heb gezien hoe een paar van mijn vrienden geslagen werden en getrapt, en kel en alleen omdat ze eens een wande ling door het Asserbos gingen maken, omdat er beslist geen werk voor hen was Bovendien werden ze toen in de straf- colonne getrapt, waar zij als de grootste misdadigers moesten werken als slaven met de zweep er bij, enkel en alleen om de machtswellust van zo'n stelletje te be vredigen. De schuld ligt hier bij de lei ding en nergens anders. Hoe eerder hun deze leiding wordt ontnomen, hoe beter, want dit zijn toch zeker wantoestanden, die geen dag langer mogen voortduren. Schamen moeten wij ons, dat4we zo el lendig lauw zijn. Zijn we nog Nederlan ders of niet? v R. Naschrift van de redactie. Wij kunnen ons de verontwaardiging van inzender heel goed begrijpen. Ook wij hebben ons „dood" geërgerd aan al deze dingen. Hier dient te worden inge grepen, liever vandaag dan morgen, doch wij vrezen, dat het wel weer langs de ambtelijke weg zal gaan, d.w.z. op de lange baan ÏOO GRAM KAAS OF 125 GRAM KORSTLOZE KAAS. Met ingang van de volgende distributie periode (17 tm. 30 Aug.) kan desgewenst op de aangewezen kaasbon in plaats van per rantsoen 100 gram natuurkaas, 125 gram gesmolten (korstloze en-of smeer kaas. met uitzondering van buitenlandse kaas) betrokken worden. DE INDISCHE KWESTIE. De vertegenwoordiger van India heeft in de gehouden vergadering van de Vei ligheidsraad voorgesteld, de kwestie van het terugtrekken van de Nederlandse troepen achter de demarcatielijnen in In donesië, op de agenda te plaatsen en voorts een internationale arbitragecom missie te benoemen, die het geschil tus sen Nederland en Indonesië tot oplossing zal moeten brengen. Zou de regen ook Donderdagavond als spelbreker fungeren? Niemand, met uit zondering misschien van Mad. Dupois, kon dit voorzien. Doch de weersvoorspel lingen waren 's middags van dien aard, dat de technische voorbereidingen voor de relayering van het „Vrij en Blij"- concert toch uitgevoerd werden. Het ra- dio-progr. blad vermeldde immers, tot 9 uur aansluiting met de „Muziekschelp" te Den Burg, waar een vacantieconcert gege ven werd onder de titel ,,Vrij en Blij op het groene eiland." Dit ensemble, dat bekendheid heeft ver worven door de uitzendingen van de NC RV, vertegenwoordigt een apart genre, vnl door hun uit te voeren repertoire, waardoor ze zich buiten de gebruikelij ke concert-programma's plaatst. Zij brengt op een vrije en ongedwongen wij ze een overwegend Nederlands program ma ten gehore van populaire wijsjes. Ons land is nu eenmaal geen muziekland, wij worden daarom dermate overstroomd met muziek van buitenlandse oorsprong, dat het Nederlandse lied practisch niet meer uitgevoerd wordt. Dit ensemble brengt nu dit vergeten lied naar voren, en wel op een dermate spontane wijze, dat zij zich reeds een eigen publiek heeft verworven. En vooral het Texelse publiek behoort hier zeker voor een belangrijk deel toe, vandaar" dat het behaalde succes groot was. De instrumentalisten (Mandolinata) en de zangeressen (Vrij en Blij) tezamen met de bekende lener Henk Dorel (-ten onrechte vaak aangekondigd als bariton- zanger), het geheel o.l.v. Wessel Dekker, heeft het publiek, vooral na de pauze, toen de nodige „show" werd gegeven, be hoorlijk vermaakt. Behalve genoemde zanger noemen wij de geestige bassist Jaap Grundeler (geen onbekende voor Texel) die voor een behoorlijk show orkest een gewaardeerde kracht zou vor men en de accordeonist Gerard Kris- tenhuizen, die met zijn accordeonsoli een welkome afwisseling bracht (Besserabi- anka is evenwel geen Hongaars, doch een Russisch lied). De combinatie WV-NCR V kan met voldoening op deze avond te rugzien; het was een avond, die vooral dank zij de uitzending, weer de nodige goodwill voor Texel gekweekt heeft. Als bijzondere attractie voor ons eiland werd een lied. van Rustig in een bewer king van Wessel Dekker ten gehore ge bracht, getiteld „Ons Texel". Het succes was dermate groot, dat dit lied aan het slot van de avond herhaald moest wor den De tekst luidt als volgt: Er vaart een boot het Marsdiep door Zet koers naar Oudeschild. Daar ligt een land, door d' eeuwen heen uit zee omhoog getild. Daar hoor ik steeds het ruisende lied van Noord- en Waddenzee. De meeuwen drijven in de lucht en op de golfslag mee. Ons Texel, met z'n Oosterend, de Mok, Koog en Waal, Met Waddenzee en duinenrij, Waarin ik heerlijk dwaal O Texel, met je zand en klei, Je schapen, zee en rust, Je dorpjes vriendelijk gastvrij vol levenslust, Aan jou heb ik mijn hart verpand, Dat heerlijk stukje Nederland! De belangstelling voor deze avond be wees wel, dat verdere exploitatie van on ze nieuwste aanwinst de muziektent met vreugde begroet zal \v°rden. Fr. FILMNIEUWS HET MEISJE EN HET MONSTER. (Een sprookje voor grote mensen.) Er leefde eens, hier heel ver vandaan, 'n Monster, afschuwelijk om te zien, doch met de ziel van een goed mens. Het had de kop van een beest, hang en ruig en een bek met twee grote tanden, die ge tuigden van wreedheid en bloeddorst. En als het dorst had, wierp het Monster zich op de buik aan de rand van de vijver, niet ver van het kasteel, waar het woon de in het bos Het was een vreemd en huiveringwekkend kasteel, waar het schijnsel der kandelabers, gedragen door levende mensenhanden, zijn licht ver spreide over de bizarre rijkdommen welke het Monster bezat. Dit is het begin der filmbeschrijving. Het is het sprookje van het Meisje Bella, en haar Monster, waarin tot ui ting komt, dat de liefde een man in een beest kan veranderen, maar dat een grote liefde ook een lelijk mens mooi kan maken. En omdat dit zo bij 'n sprook je hoort, vertellen wij u nog, dat de prins (het Monster) Bella door de wolken meevoerde naar een ver en groot ko ninkrijk, waar zij leefden, gelukkig tot in de ler.gte van dagen. Deze film is van de grote Franse dich ter Jean Cocteau, die .sinds zijn kinder jaren steeds gedroomd heeft van „La Belle et Béte", de vertelling van Mada me Leprince de Beaumont. Cocteau heeft het wonder gestalte gegeven met zijn staf van medewerkers. Het sprookjes wonder, waarin wij als kinderen zo on voorwaardelijk hebben geloofd en dat diep in het hart van velen van ons, oude ren leeft HET CONSUMENTENCREDIET. Het ministerie van Financiën deelt me de, dat degenen, die een consumentencre- diet hebben aangevraagd, toen daartoe tussen 17 Mei en 7 Juni j.l. voor bijzon dere gevallen nogmaals de gelegenheid werd gegeven, indien hun dit crediet wordt toegekend, in de bestaande regeling zullen worden „ingepast". Dit brengt met zich mede, dat zij per persoon een voorschot zullen ont vangen van f 75 in plaats van f 100. Voor hen zal hierdoor de afbetaling van het crediet lopen over een termijn van 1 jaar en derhalve gelijktijdig eindigen met de afbetaling van 't crediet door hen, die dit reeds het vorig jaar hebben aangevraagd en in Februari van dit jaar het voorschot ontvingen. OVERBRUGGINGSREGELING WORDT HERZIEN. De Minister,van Soc. Zaken heeft be sloten, tot herziening van de overbrug gingsregeling en tot het vaststellen van de sociale bijstandsverzekering voor werklozen, die een ander onderzoek naar de noodzakelijkheid van financiële bij stand insluit. Het ligt in de bedoeling tel ken j are, voor zover nodig, deze regelin gen te herzien en aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. De overbruggingssteunregeling voor werklozen, welke nu ruim twee jaar van kracht is, is van de aanvang af bedoeld geweest als een overgangsmaatregel, wel ke wordt vervangen door een wachtgeld regeling met een werklozenverzekering, die de uitkeringen uiteraard bindt aan een bepaalde termijn. Daarom zal het ver lenen van financiële bijstand in de toe komst worden afgestemd op de behoefte. Nu de behoefte aan arbeidskrachten zo is gestegen, dat valide arbeiders in het -zoeken naar arbeid vrijwel overal kunnen slagen, is er voldoende reden om de wer king van de overbruggingsregeling te begrenzen. GEEN DIRECTE LEVERING MEER VAN SIGAREN AAN CAFE'S EN PARTI CULIEREN. Een actie van de Ned. Kath. Bond van Sigarenwinkeliers en de vakgroep detail handel Tabak heeft tot resultaat gehad, dat met ingang van 1 Sept. sigarenfabri kanten en grossiers zal worden verboden sigaren te leveren aan afnemers die geen geldig codenummer hebben. Dit is het gevolg van een bespreking, die dezer dagen te 's-Gravenhage is ge houden op het Rijksbureau van Tabak met het volledig bestuur van de vakgroep Si- garenindustrie en vertegenwoordigers van de grossiers. In het algemeen zullen gemengde bedrijven, café's en particulie ren dus geen sigaren meer geleverd krij gen. Alleen thuiswerkers mogen leveren zoals zij dat wensen. Dit maakt op de to tale productie slechts enige procenten uil. Ook die weinige fabrieken, die voorheen rechtstreeks afleverden, zullen dit mogen doen. Zij hebben evenwel een speciale vergunning nodig van het Rijksbureau v. Tabak, die apart moet worden aange vraagd. GEDENKDAG DS. C. S. ADAMA VAN SCHELTEMA. Op 12 Aug. a.s. is het 50 jaar geleden, dat de pionier voor de geheelonthouding in Nederland, ds. C. S. Adama van Schel- tema in Arnhem is overleden. Ds. Adama werd geboren in 1815. Na dat hij zijn theologische studie beëindigd had, was hij achtereenvolgens als predi kant weikzaam in Zeeland, in Borssele en Colijnsplaat, daarna in Hoorn en sinds 1849 in A'dam. Hier heeft hij vooral ge arbeid in de Jordaan, waar in 1862 het Koning Willemshuis werd gesticht, dat een centrum werd van Evangelisatie en geheelonthouding. Tot de drankbestrijding werd hij ge drongen door een droevig voorval in Colijnspiaat. Een jonge man, enige steun van zijn moeder, die weduwe was, maak-, te op een veiling zo ruim gebruik van de gratis aangeboden brandewijn, dat hij bij het laatste glas dood neerviel. Ds. Adama van Scheltema is toen toe getreden tot de Ned. Ver. tot afschaffing van sterke dranken, welke vereniging in 1842 was opgericht. De Ned. Chr. Geh. Onthoudersvereniging-werd in 1881 op gericht. ONEERLIJKE FOKKER ZWAAR GESTRAFT. De fokker N. Sp., te Barsingerhorn, wiens vee een grote reputatie genoot, heeft kans gezien gedurende enige tijd de bij hem genomen rhelkmonsters de ver valsen en veranderingen aan te brengen in zijn controleboekje. Thans is deze knoeierij aan het licht gekomen en is Sp. onmiddellijk geroyeerd als lid van 't stamboek. Alle papieren van zijn vee zijn ingetrokken. SPOEDIG MEER HOUT VERWACHT O.A. UIT ZWEDEN. Een ieder, die met het hout heeft te ma ken weet, dat het met de positie van dit artikel in Nederland niet rooskleurig is gesteld. Of het nu gaat om opbouw, de uitbreiding van een bedrijf of een simpel stukje in de huishouding, het is moeilijk of in vele gevallen zelfs onmogelijk, om zich de benodigde hoeveelheid te verwer ven. Door een onlangs gesloten overeen komst zullen de verschillende Duitse zo nes ons een belangrijke partij hout leve ren, doch dit zal bij lange na niet vol doende zijn om in de behoeften van ons land te voorzien. Finland en Zweden zijn steeds belang rijke leveranciers geweest. Onderhande lingen om uit deze gebieden hout te be trekken stuitten echter op moeilijkheden, daar voor Nederland een belangrijk ho gere prijs werd gecalculeerd dan waar voor aan Engeland werd geleverd. Wat tot heden werd aangevoerd betrof aanko pen van het vorige jaar. Het gevolg was, dat de leveringen uit deze landen stag neerden. Hierin zal binnenkort een gunstige wen ding komen. Door verdere onderhande lingen zal Zweden ons hout leveren te gen dezelfde prijs als die aan Engeland wordt berekend. Reeds over enkele dagen zullen de bevrachtingen voor de eerste ladingen in Nederland kunnen arriveren. De aankopen omvatten mijnhout, dwarsleggers en gezaagd hout. Het is niet waarschijnlijk, dat de totale hoeveelheid nog dit seizoen* zal kunnen worden ver voerd, want dit is ook een kwestie van scheepsruimte, die voor het vervoer be schikbaar kan worden gesteld. Al is men met Finland nog niet tot overeenstemming kunnen komen, ziet het er toch wel naar uit, dat Nederland bin nenkort weer over wat meer hout zal hebben te beschikken, te meer aangezien als uitvloeisel van de jongste besprekin gen ook uit Tsjecho-Slowakije houtver schepingen naar ons land zullen plaats vinden. PUBLICATIE NOODWET- OUDERDOMSVOORZIENING. De voorz. v.d. Raad van Arbeid te Alk maar verzoekt ons opneming van het vol gende* Over enkele dagen zullen de aanvraag formulieren voor een .uitkering, ingevol ge de Noodwet-Ouderdomsvoorziening beschikbaar zijn. In verband met het be duidend aantal op deze formulieren vooi- komende vragen, die niet alle even ge makkelijk zijn te beantwoorden, zal de invulling der formulieren, ter wille van een Vlot verloop der inschrijving en uit kering, zo weinig mogelijk aan de betrok kene worden overgelaten. Met bedoelde invulling kunnen de Ra den van Arbeid, die de aanvragen op korte termijn moeten registreren en be oordelen, geen bemoeienis hebben. Hier voor wordt zorggedragen door de inge volge de Noodwet-Ouderdomsvoorziening door Burgemeester en Wethouders inge stelde Commissie van Onderzoek. Deze commissies van onderzoek zullen de betreffende 65-jarigen en ouderen bij tijds oproepen om inlichtingen te ver strekken en deskundige hulp te ontvan gen, bij de invulling der aanvraagformu lieren, die bij de commissie verkrijgbaar -zullen zijn. De oproepingen zullen plaats vinden door persoonlijke aanschrijving in kleine re gemeenten of door publicatie in de Texelse Courant. Maatregelen worden in iedere gemeente getroffen, dat geen en kele belanghebbende wordt overgeslagen. Zij, die wegens gezondheidsredenen niei kunnen verschijnen, zullen vanwege de Commissie van Onderzoek worden be zocht. NEDERLAND LEENT 175 MILLIOEN DOLLAR VAN AMERIKA. Naar United Press in Washington ver neemt, zou de Wereldbank, Woensdag een lening van 175 rmllioen dollar voor Ne derland bekendmaken. PRIJSVERLAGING VAN BESSENSAP. In verband met de verlaging van de prijs voor rode bessen is ook rode bessen sap belangrijk goedkoper geworden. Se- deert 24 Juli is de prijs voor een fles van 3/8 liter, die voorheen f 0,85 bedroeg, be paald op f 0,64, terwijl een fles van 3/4 li ter f 1,23 kost tegen voorheen f 1,65. De prijzen voor zwarte bessensap en voor framfcozensap blijven gelijk aan die van het vorige jaar. TANTE POS VERJAART IN AMERIKA. Sommigen waarderen de maan meer dan de zon, want, zeggen zij, „de maan ver licht onze donkere nachten terwijl de zon alleen maar schijnt als het toch al klaar lichte dag is". Op deze manier worden ook vaak de diensten gèwaardeerd van „tante Pos", hoewel een moderne volkshuishouding zonder haar eenvoudig met meer denk baar is. Het is daarom, dat velen met enige verbazing zullen ervaren, dat men 100 jaar geleden in Amerika pas is over gegaan tot het invoeren van postzegels, waardoor een briefschrijver in staat werd gesteld het vervoer en het bezorgen van ziin zending vooruit te betalen. In Enge land was men „reeds" tot dit systeem overgegaan in 1840 en gewoonlijk wordt de uitvinding van de postzegel toegeschre ven aan de Britse postmeester-generaal Rowland Hill. Het is echter bewezen, dat het principe reeds veel eerder, zij het in cidenteel, toepassing vond. Engeland's voorbeeld werd successievelijk door alle beschaafde landen gevolgd. Thans vindt ieder het gewoon dat hij mededelingen ,en ontboezemingen aan het papier toever trouwt, het geval in een envelop doet, er een postzegel opplakt en er tamelijk ze ker van kan zijn, dat zijn epistel de ge adresseerde bereikt. Wie vroeger, in de 18e eeuw nog, ijverde voor een postwezen, dat niet door particulieren maar door de staat moest worden beheerd, werd voor een utopist uitgemaakt Men zal in Amerika het eeuwfeest van de postzegel gedenken door het uitgeven van bijzondere herdenkingszegels en door het houden van een interationale post zegeltentoonstelling in New-York. PREDIKBEURTEN ZONDAG, 10 Augustus N.H. KERK Burg 10 u. ds. v. Reijendam i. h. gymnastieklokaal in de Molenstraat. Den Hoorn 10 u. ds. v. Boven Maandcollecte De Koog 9,30 u. ds. Hartdorff n.m. 7.30 uur Ds. Dekker Jeugddienst De Waal 11 u. ds. Hartdorff Oosterend 10 u. Ds. Buskes v. Amsterdam en 7.30 uur Ds. van Boven. Collecte v. fonds Chr. Belangen. Oudeschild 7,30 u. Ds. G. Hartdorff Geref. Kerk Den Burg 10 u. Ds. Verhoog Klazinaveen, na de dienst Gem. verg. 7.30 u. Ds. Slomp van Hoorn Oosterend 10 u. Ds. Slomp na de dienst Gem. verg. 3 uur Ds. Verhoog Geref Kerk v.h. H.V. Oosterend 3 u. Dienst Doopsgez. Gem. Oosterend 10.30 uur Ds. S. M. A. Daalder Maandcollecte Hoorn 10 u. ds. Kraft-Rothfusz TEXELAARTJES. Petroleum wordt bezorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn Tel. 10 Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11-2 zitting in Hotel Texel (verkopingen rechtzaken incasso) Te k. 1 p. z.g.a.n. br. lage damesschoenen m. 40 f 14,75 Kerkeplaats, O'schild S 33 Te k. een schuur aan de Pol derweg, De Waal, groot 14 x SPORT OP TEXEL. DE NIEUWE COMPETITIE-INDELIK Texel ontmoet in het a.s. seizoen scheidene andere clubs als in het voo gaande seizoen. De 4e klas A ziet er als volgt uit: Oudesluis, JVC, Scha W.-Waard, Watervogels, Sijbekarj Westfriezen, Schoorl, St. George en I dos. Enkele oude bekenden zijn ove plaatst naar de B-afd., die er nu als v uitziet: Grasshoppers, LSW N.-Nied Vrone, VVW, Andijk, Zouaven, De I De Randers\ RKAFC en MFC. S.V. TEXE] Na zeer vele mislukte pogingen is commissie van voorbereiding er in slaagd, twee bekende elftallen bereid vinden om op Texel een propaganda-^ strijd te komen spelen. Op 24 Aug. a.s. 's avonds om 6,30 wordt nl. gespeeld op ons terrein, Sr le kl. KNVB—OSV, 2e kl. KNVB. Sneek bezette de derde plaats in i afd, terwijl OSV een der sterkste ploe is in de Zaanse afd. Dat de belangstel evenredig mag zijn aan de gestelde wachtingen, hopen we zeer zeker. Wat de nieuwe comp.-indeling beti zien we Schagen weer terug, hetg weer herinneringen en sensatie opw Zeker zal het in de volgende compel weer spannen. Vier nieuwelingen ziji onze afd. ondergebracht, nl. Sijbekars Westfriezen, St. George en Berdos, m ook Schoorl en Watervogels zijn van partij, zodat met de vernieuwing nog oude rivalen elkaar zullen bekamj Met grote belangstelling zien we comp. tegemoet en vragen ons af, wat Texel doen? Wel zullen we met ei nieuwe spelers moeten aantreden, n ook nu hangt alles, naast de training van de goede geest en een vaste wil. De zes elftallen worden ook bij de in speciale res. afd. ingedeeld, zodat T< 2 een geheel andere indeling mag i wachten en we zien belangstellend 1 programma tegemoet. Zorgt er in elk val voor, dat jullie a.s. Zondag te Hollandia T. een prima wedstrijd sp* Ook de indeling voor de adsp. is beke Alcmarisf 5 A, Alkm. Boys A. DTS Helder A, HRC A. Schagen A, Succes Texel A. Dat belooft wat te worden gens, maar nu zal het heel wat am worden, nu maar trainen. Voor de propaganaa-wedstrijd Snee OSV op 24 Aug. a.s., hebben we nach gies nodig. Wie helpt mee dit mooie j gramma te doen slagen? Dus mogen een beroep doen op alle vrienden SV Texel. GESLAAGD VOOR DE HOOFDAC DEN BURG. Onze vroegere plaat noot, J. C. Th. Hogenbosch, slaagde bi te Haarlem gehouden examens voor Hoofdacte. WEST-FRIEZENDAG VOLGEND JAAR OP TEXEL. De excursie van het Historisch Gen* schap „Oud Westfriesland", werd Wo< dag j.l. aan de Langedijk gehouden. schillende bijzonderenswaardigheden de veiling en de conservefabriek van fa. Verburg, werden bezichtigd, alsm werd een boottocht georganiseerd doo Rijk der duizend Eilanden, welke ecl in 't water viel. In de algem. vergadei werd een voorstel om het volgend jaai excursie op Texel te houden, met enth siasme begroet. BURGERLIJKE STAND VAN TEXI van 1 tot en met 7 Augustus 1947 Geboren: Johanna dv Jacob Pieter man en Marie A. van Oort. Jan Johar zv Johannes J. van Dijk en Maartje G Visser. Dirk zv Gerrit D. A. Dros en J netje Bo\it. Alberta dv Cornelis de J en Willemina E. Nieboer. Ondertrouwd, Overleden: Gene. Getrouwd: Dirk van der Vliet en R garetha Dooren. Gevonden: br. damesregenmantel, kort damesjasje, schaar, rode vulpen, vensmiddelënbonnen (bij de boot g tevens aangegeven: bruin hondje. 5 m. A. de Ridder, De Waal 77 B.z.a. net meisje voor drie dagen p. week. Adres bur. v. d. blad Te k. pr. Stofzuiger en Dressoir. Kooi man, Schoonoord weg Te k. gevr. 6 keukenstoelen. C. Hopman, Ongeren Enige kennisgeving. CATHARINA DE JAGER en MARIUS DE HOOG geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Za terdag 16 Aug. te Den Burg, Texel. Toekomstig adres Mol- werk H 58, Post Oude schild. Johannes Jan van den Berg en Reinoutje Trap hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben Donderdag 28 Augustus 12 uur ten Raadhuize. Kerkelijke bevestiging n m. 3 30 uur in de Geref. Kerk te Oosterend, Texel, door de Weleerw Heer Ds. E. G. van Teilingen van A'dam 7 Augustus 1947 Hmuiden Oost, Zeeweg 255 Oosterend Texel Bosweg 16 Thuis: Maandag 11 Aug. te Oosterend, Maandag 18 Aug. 8-9.30 uur IJmuiden O. Toekomstig adres: Peper-r- straat 19 Oosterend, Texel Stoffel Krijnen en Ine Ruiter hehben de eer.U kenn geven van hun voorgi men huwelijk, waarvar voltrekking zal plaats 1 ben op Zaterdag 23 Aug Kerkelijke inzegening v.m. 11.30 uur, door Weleerw. heer Ds. W. van Reijendam (Ned. H Predikant) in de Doop zinde Kerk. Den Burg, Texel, Aug 1 Den Helder, Molenstr. Den Burg, Texel, Binnei Gelegenheid tot felicit op de trouwdag, Bim burg 4. Toekomstig adres Bin: burg 4, Den Burg, Ti Hiermede betuigen wij ze hartelijke dank voo; vele blijken van bell stelling bij ons 30 j huwelijksfeest ondervor T. Wuis T. Wuis-Krij Oudeschild, Aug. 1947 Hiermede betuigen ook namens wederzi p ouders, onze hartel ii dank voor de vele I ir ken van belangstel! li voor en bij ons hu\v< ondervonden. ;c D J. ZIJM. V. ZIJM,. ZoeÖ Aug. 1947.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 2