t Landelijke Ruitersport nog steeds van Waarde voor ons volk Ons Esperanto hoek Haar Koninkrijk Nu de tijden van hoogconjuctuur in de landbouw weer tot het verleden beho ren en men vreest, dat weer een land bouwcrisis voor de deur staat, zullen ve len zich afvragen of landelijke ruitersport nog wel verantwoord is, te meer daar het er in ons huidige volksbestaan op zou gaan lijken, dat voor het edelste dier der schepping, het paard, dat ons in de oorlog voor nog veel grotere rampen heeft be hoed, geen plaats meer zou zijn en zijn laatste en sterkste veste zou moeten prijs geven aan de vloedgolf der mechanisatie. Laten we allereerst vaststellen, dat men het spook der economische crisis niet geheel zal kunnen opvangen door het me chaniseren van de landbouw, daar leent ons land, in zijn verscheidenheid van lig ging en bodem, zich nu ten enenmale in het algemeen niet voor en zal de aan schaf van tractoren wel tot enkele grote goed geoutilleerde bedrijven beperkt blij ven en ook alleen daar practische waarde kunnen hebben, m.a.w. het paard zal nu en in de toekomst zeker een rol van be tekenis blijven vervullen. Een landspaar- denfokkerij waarover wij thans beschik ken, die naast zijn dienstbaarheid aan on ze landbouwende bevolking, ons thans zo arm geworden landje door zijn export de nu zo welkome deviezen bezorgt, is en blijft voor ons land primair. Het is ook vooral in dit verband, dat wij de landelijke ruitersport zien als een on misbare stimulans voor de instandhou ding van die fokkerij en haar al ware het alleen uit dit gezichtspunt een plaats in onze maatschappij volkomen waardig achten, waarbij wij er en passant nog even op moeten wijzen, dat de lande lijke opvoeding van onze plattelandsjeugd onschatbare diensten bewijst en daardoor het aanzien van het platteland aanmerke lijk verhoogt. De landelijke ruitersport draagt nog meer in zich dan het begrip sport alleen; zij heeft een oneindig veel meer omvat tende taak, zij is het middel om tot het doel, nl. het aankweken van liefde voor en kennis van het paard te geraken en bevordert daardoor het juiste gebruik van het paard in het bedrijf. Het is geen luxe sport, daar de landelijke ruiters alleen mogen deelnemen aan wedstrijden met paarden, die in het bedrijf worden ge bruikt; het is dus een sportbeoefening met middelen die men heeft. Moge dan de aanschafkosten van middelen die men mo menteel niet heeft, zoals harnachementen en rijkleding, nog wat kostbaar zijn, men vergete vooral niet. dat door het voren omschreven doel de landelijke ruitersport mede helpt het bedrijf zo economisch en rendabel mogelijk te maken, waardoor die kosten met rente worden terugbe taald! Maar al te dikwijls beseft men niet wat voor schade aan een boerenbedrijf kan worden toegebracht door onoordeel kundige behandeling van het paard in het bedrijf. Tal van paarden worden bij het eerste aanrijden al voor hun hele le ven verknoeid en dat zij daardoor niet meer op volle werkkracht kunnen arbei den, spreekt voor zichzelf. Zo gaan door gebrek aan kennis jaarlijks niet alleen grote kapitalen verloren, doch soms ook mensenlevens. De landelijke ruitersport nu, onderwijst het rijden vanuit de zadel en vanaf de bok. Hij, die het zadelrijden heeft be oefend, zal het karakter en de ziel van het paard veel beter hebben ieren kennen dan hij, die dit voorrecht niet heeft ge had; door het beoefenen der ruitersport kan men zelfs paardenkenner worden. De bij het zadelrijden verkregen schat van ondervinding is van zeer grote waarde bij het rijden van de bok en bij de alge hele omgang met het paard in het bedrijf Het juiste menonderricht is nodig om het volle rendement der paardentractie te be naderen; óók is hiervoor nodig de kennis van een juiste aanspanning voor voertui gen en landbouwwerktuigen. Door betere kennis omtrent de trekkracht van het paard, door betere uitbuiting van al zijn krachten en door betere africhting van 't paard als trekkracht, zal het gebruik van paardentractie óf toenemen óf ten op zichte van de motortractie niet teruglo pen. Ook ten aanzien der verkeersmidde len, alsmede uit een oogpunt van die renbescherming is een goed menonder richt noodzakelijk. Door het rij- en menwezen wordt onze plattelandsjeugd zoveel mogelijk practijk gegeven en hun paarden worden zo af gericht, dat ze zeer bruikbaar in het be drijf worden; dit is niet alleen een eigen belang, doch tevens een landsbelang. On ze nationale warmbloedfokkerij is met deze veelzijdige africhting van ons warm- bloedpaard ten zeerste gebaat; "zij krijgt daardoor een paard, dat aanmerkelijk in gebruikswaarde stijgt, maar zij krijgt daarnaast ook mensen, die geleerd is de liefde voor het paard op te wekken en te onderhouden en de kennis ervan uit te dragen. Men kan onze landelijke ruiters kennen op keuringen, concoursen-hip- pique etc., waar zij een paard in zijn beste gedaante voorbrengen en er meer uit zullen halen dan andere vermogen te doen en uiteindelijk hiervan zelf de vruchten plukken; in dit verband denken wij ook aan de handel, waarbij men door een juiste monstering dezelfde profijten zal kunnen trekken. Een en ander resumerende, kan men zelf de conclusie trekken, dat de lande lijke ruitersport veel essentiële voordelen voor het landbouwbedrijf oplevert, zij uit dien hoofde nu en in de toekomst, al lijkt die dan niet zo rooskleurig, toch vol komen verantwoord is en last but no least dat zij een nationale waarde voor ons volk vertegenwoordigt. DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden) 79. En nu, lieve kinderen, gebeurde er een vreselijk ongeluk, waarom je heus niet lachen mag, want dat zou niet mooi zijn. De arme Piet kreeg namelijk de steen precies midden in z'n gezicht, zodat hij hardop „au!" riep. Hij had echter zo'n haast om uit de boom te komen, dat hij verder niet eens op de pijn lette en dade lijk het touw vastmaakte. 80. De boer en Jodocus hielden het an dere uiteinde van het touw stevig vast en nu begon Pieter zich voorzichtig er langs naar de overkant te werken. Het was een hele toer en Pieter stond duizend angsten uit, toen hij daar zo vlak boven het wa ter zweefde Ach, nauwelijks was hij over de helft gekomen, of er gebeurde alwéér een ongeluk SOLDATEN KIEZEN ARTISTEN. Dat het de NIWIN niet ontbreekt aan originele en doeltreffende ideeën om haar devies „Wij leven mee met de jongens Overzee" in practijk te brengen, blijkt uit de wijze, waarop zij de gegadigden voor een tournée onder de tropenzon.laat kiezen. Wie immers kan beter uitmaken, wat het naar verstrooiing hunkerende soldatenhart bekoort.... dan de soldaat zelf? Daarom nodigt de NIWIN geregeld een aantal militairen uit (die veelal zelf bin nenkort naar de tropen vertrekken) om de prestaties der artisten te beoordelen Zij krijgen allen een stembiljet en daarop brengen zij hun waardering door middel van een cijfer tot uitdrukking, waarna de auditiecommissie waarin verschil lende geestelijke stromingen onder ons volk vertegenwoordigd zijn met deze, adviezen rekening kan houden. Toen uw verslaggever eens een kijkje ging nemen bij zo'n auditie in het Haagse Astatheater, bekeken zeker 300 soldaten de artistieke verrichtingen met critisch oog. En geloof maar niet, dat zij hun taak licht opvatr- ten. Trouwens, dat kon men evenmin zeg gen van de artisten, die hier „examen" deden. Zij waren, als op een echte generale re petitie, naar behoren zenuwachtig en speelden ondanks het vroege ochtenduur, met vuur en élan, of het een drukbe zochte avondvoorstelling gold. En hoe zij het spelen voor de soldaten vinden? „Prettig", glunderde de conferencier, die wij even aan zijn jasje trokken. „M'n collega's en ik zullen graag een tijdje in Indië gaan optreden. Praat me niet van moeilijkheden met reizen en com fort! De jongens hebben ons nodig! Dat is het voornaamste". Zo is het. De mannen, die met het ge weer aan de voet op wacht staan in het verre Indië, hebben ontspanning en dat betekent ook: medeleven meer dan nodig. Daarom dient het devies van de NIWIN „Wij leven mee met de jongens Overzee" het devies van ons gehele volk te zijn. EEN RICHTPRIJS VOOR SLACHT- VARKENS OVER HET GEHELE LAND. Ingevolge een besluit van het bestuur van het Bedrijfschap voor V. en V., het welk door de Minister van L.. V. en V. is goedgekeurd, is met ingang van Maandag 4 Augustus 1947 een belangrijke wijziging gebracht in de huidige prijsregeling voor slachlvarkens. Zoals bekend golden voor varkens met een geslacht gewicht van 51 kg. t.m. 90 kg maximumprijzen van f 1,87, f 1,93 en f 2 per kg. geslacht gewicht, naar gelang van het gebied, waarin de overnemer is ge vestigd. Deze indeling in drie zones met verschillende maximumprijzen vervalt, terwijl voor het gehele land eenzelfde prijs wordt vastgesteld n.l. een richtprijs van f 1,85 per kg. geslacht gewicht. In verband met de wijziging per 1 Juli j.l. in de heffing van de omzetbelasting, waar bij de leveranciers over 't geleverde slacht vee geen omzetbelasting hoeven te betalen is de bovengenoemde richtprijs vastge steld op f 1,85 in plaats van f 1,87 per kg. geslacht gewicht. Belanghebbenden zowel koper als leveranciers dienen er rekening mede te houden dat nauwlettend zal worden toegezien op de ontwikkeling van de prij zen bij de nieuwe regeling. Het Bedrijf schap zal alle ten dienste staande midde len aanwenden om te grote afwijkingen van de richtprijs van f 1,85 tegen te gaan. Mochten deze maatregelen onverhoopt geen resultaat hebben, dan zal de Minis ter van L., V. en V. invloed op de prijs ontwikkeling uitoefenen door een wijzi ging van de prijstoeslag uit het Land bouw Crisisfonds. De prijstoeslag zal dan eventueel worden verminderd met een bedrag overeenkomende met de marge, waarmede bij de aan- en verkoop van slachtvarkens de bovengenoemde richt prijs van f 1,85 zou worden overschreden. VEETENTOONSTELLING TE OPMEER WAS EEN GROOT SUCCES. De 39ste Opmeerse Vee-tentoonstel ling, welke Maandag te Opmeer werd gehouden onder begunstiging van prachtig weer, was een groot succes. Ruim 4000 toeschouwers woonden het daaraan ver bonden traditionele concours-hippique bij. Bij de tentoongestelde dieren waren ook mooie exemplaren fokschapen, als mede ooi- en ramlammeren. GUNSTIGE VERWACHTINGEN OMTRENT EXPORT VAN POOTAARDAPPELEN. De verwachting voor dit jaar betreffen de de export van pootaardappelen zijn buitengewoon gunstig en als de voorteke nen niet bedriegen zal van de oogst 1947 al het pootgoed verkocht kunnen worden. Dit deelde ir. in 't Veld tijdens een vergadering van pootaardappeltelers in Noord-Drenthe mede. Betwijfeld wordt evenwel of deze gunstige positie in de toekomst gehandhaafd kan blijven. Wel iswaar is Duitsland als concurrent uitge vallen, maar andere landen als Canada en Denemarken staan reeds klaar. Het Ne derlandse pootgoed heeft echter in het buitenland een buitengewoon goede repu tatie. Nadrukkelijk stelde ir. in 't Veld vast dat op de zandgrond evengoed po ters geteeld kunnen worden als op de klei, mits men aan alle omstandigheden goede aandacht besteedt. Geadviseerd werd re clame te maken voor de zandpoters, gelijk ook voor de kleipoters geschiedt. TOEWIJZING VOERGRANEN UIT EIGEN OOGST. De Prov. Voedselcomm. v. N.-Holland maakt ten aanzien van de „Toewijzing voedergranen uit eigen oogst" het vol gende bekend: Paarden. Haver: 30 are per paard van een jaai en ouder; 50 are voor hengsten van 1 jaar; 60 are voor dekhengsten en melkrijders paarden, voor zover aanwezig op haver- telende bedrijven; 70 are voor sleperspaar den voor zover aanwezig op havertelende bedrijven. Varkens. Gerst: a. fokzeugen en fokberen, welke door de teler mogen worden aangehou den, 600 kg. per dier; b. huisslachtings- varkens, welke door de teler en zijn vaste arbeiders mogen wordeji aangehouden. 300 kg. per dier. Indien de teler niet genoeg gerst ver bouwd om aan het aantal kg. te komen, zal in de eerste plaats gemengd gewas moeten worden opgenomen en daarna ha ver. Kippen. Voor de kippen, die op het bedrijf van de teler mogen worden aangehouden, heeft de teler de vrije keus tussen haver en gerst. Indien alleen maar haver wordt verbouwd en geen gerst, dan mag 15 are haver in mindering worden gegeven voor de kippen. Indien de teler gerst kiest, kan 500 kg. per 50 kippen worden verstrekt. Door de PBH zal aan iedere teler een aan vraagformulier worden gegeven of ge zonden voor invulling. HEFFING VAN 1 PCT. OP DE UITVOER VAN FOKSCHAPEN. In het Voedselvoorzieningsblad no. 55 van 23 Juli 1947 is afgekondigd de „Htf- fingsverordening Uitvoer fokschapen 1947", op grond waarvan sedert 24 Juli 1947 een heffing wordt gelegd van 1 pet. van de op de uitvoermachtiging aangege ven waarde voor uit te voeren levende, voor de fok bestemde schapen van elke leeftijd. Het Bedrijfschap voor Vee en Vlees zal de uit deze heffing te verkrij gen geldmiddelen gebruiken ter bevor dering van de uitvoer van fokschapen. RECEPTEN. Geurige rabarbercompöte (4 personen). 500 gr. rabarber, 2 dl. (ruim 1 kopje) water, 45 gr. (3 eetlepels) suiker, 40 gr. (2 eetlepels) stroop, sinaasappelschil, kaneel, aardappelmeel. Het water met de suiker, de stroop, de sinaasappelschil en wat kaneel aan de kook brengen en de schil even laten trek ken. De rabarber schoonmaken, wassen, in stukjes snijden en in het vocht zachtjes laten gaar worden. Met een schuimspaan de stukjes er uit halen en in een glazen schaal doen. De schil verwijderen en het vocht binden met aangemengd aardappel meel. Het vocht op de stukjes gieten en alles laten afkoelen. Preisoep. IV4 liter water en groenten- nat en 4 bouillonblokjes, 1 bosje prei, 40 gr. (5 eetlepels) griesmeel, 1 gesnipperd uitje, boter of margarine, een scheutje mellf, zout, aroma. De prei wassen, fijnsnijden en met het uitje in de boter of margarine smoren. Het water, de bouillonblokjes en het griesmeel toevoegen, aan de kook bren gen en plm 10 min. laten doorkoken. De soep afmaken met melk en aroma. NIEUWE METHODEN VAN KANKERBESTRIJDING. Het Amerikaanse tijdschrift meldt, dat de artsen Beard, Halper Libert te Chicago bij toeval een m zouden hebben ontdekt, waardoor h gelijk wordt, door urine-onderzoek ker bij patiënten vast te stellen. Zoals men weet, kan kanker, w; zij onmiddellijk ontdekt en beh wordt, bijna altijd worden genezei bestraling of een operatie. Inwendig kergezwellen worden echter soms jaren ontdekt. De artsen spuiten de urine bij rat wanneer het urine van kankerpat is, zwellen de milt of de geslachtsl van de proefdieren. Het schijnt zei door deze methode verschillende s van kanker kunnen worden onde: den. DAT IS SERVICE! Schiphol heeft waarschijnlijk de internationale radio-omroep ter v In vele talen dirigeert de heldere sle de omroepster de passagiers over vliegveld naar vliegtuigen, bussen Frans, Tsjechisch. Deens, Noors, Zweeds, Engels, Spaans, Portugees, derlands. Sinds de KLM in samenwi met de Ierse luchtyaartmij. Aer Lin, dienst Amsterdam-Manchester-Dubl opende, kwam er weer een taal bij Seamos Ke)ly, perschef van Aer L waardeerde de geste van de KLM woord. „Service!" zei hij. DE PRIJS VAN ELECTRISCHl! HUISHOUDELIJKE APPARAT1 Voor een groot aantal artikelen is bepaald, dat de verbruikersprijs verpakking of op het voorwerp zeil n zijn aangebracht Dit is het geval m aantal verpakte levensmiddelen, klompen, lucifers, kunstnijverheid werpen, eau de cologne, enz. De aai wordt er in het bijzonder op gev dat dit ook geldt voor electrische houdelijke apparaten, o. a. strijku straalkachels, theelichtjes, broodroi kookplaten, waterketels, snelkokers pelaars en scheerbakjes. Bij deze len moet de prijs duidelijk in het zijn geslagen, evenals de codeletter de fabrikant. RANTSOENBONNEN VAN NIEUW MODEL. Het Centr. Distributiekantoor dee de, dat met ingang van 3 Aug. soenbonnen van nieuw model in g zijn genomen. De nieuwe bonn< uitgevoerd in de kleuren rood met blauw met paars en groen met paa t tekst is gedrukt in zwarte letters ei .1 staat uit de aanduiding van hoeve en artikel, alsmede de letter G, g< door' een getal. Deze bonnen blijv nadere aankondiging geldig. De th omloop zijnde rantsoenbonnen d< serie blijven geldig t.m. 27 Sept. a.s. Eveneens blijven t.m. deze datur dig de rantsoenbonnen „een rantso tikel BB" en „een rantsoen artikel De in omloop zijnde wisselbonnei ven ook na 27 Sept. tot nader orde dig. ESPERANTO EN DE HAND!, In „Informilo". uitgave van dcu ranto Ver. te Rio de Janeiro, Brazit richt de redacteur van dal blad, d« van verschillende buitenlandse ha firma's het verzoek heeft on'vange in contact te brengen met Brazil handels-firma's in verband met in. uitvoer van verschillende waren in het blad gepubliceerde lijst m we o a. ook een Nederlandse firma Dc directeur van de Kamer van handel en Industrie te Buda-Pest, I rije, schreef, dat in de correspon )j van zijn instelling het Esperanto no| grote rol had gespeeld. Toch geloof dat Esperanto voor de handel van belang zou kunnen woiden, cmdat gemakkelijk te leren is en voor haar duidelijke uitdrukkingsmogelij De Minister van Handel in Hon de heer A. Rönai, heeft besloten, da de middelbare handelsscholen het ranto gedurende 2 uren per week za den onderwezen. De Minister gaf ti nen. dat hij hoopte, dat men in de landen dit voorbeeld zou volgen. FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD. 10.) „We kunnen zulk soort moeilijkhe den hier niet hebben", vervolgde zij en niemand weersprak haar. Niemand zei meer iets. Ze was zo hard en vastbesloten en nuchter. Wie kon enig verlangen voe len haar te argumenteren? Zelfs Wanda niet, toen zij later met haar alleen was. „Je bent de domste dwaas, die ik ooit gezien heb", zei ze. „Niet alleen dwaas, maar dom, dom! Wat had je over hem te spreken? Wat hebben vader en moeder er aan het te weten? Zeker weer een mis selijke gril om Linda te treiteren. Het is het toppunt van idiotisme!" Er was nog maar een korte spanne tijds waarin Lenda de verantwoordelijkheid had te dragen voor Wanda en waarin Wanda, pour le besoin de la cause, zich aan Lenda had te onderwerpen. Dus lieten ze het beiden er bij. Mr. en mrs. Rellace trokken hun ge dachten van de pijnlijke geschiedenis af, met de bedoeling, er later, na 't huwelijk van Wanda, weer met Linda over te be ginnen. Doch intussen onderdrukte de vrees voor opgetrokken Bullingham-neu- zen zelfs de pijnlijkste nieuwgierigheid. De overweldigende gevoelens, die het bezit van rijke schoonzoons verwekte, werden alle tot een soort mystieke voor zichtigheid. Een oude en welbeminde vriend des huizes, die met een draai orgeltje zijn kost verdiende, was wel een te hard brok om een schoonzoon-in-spé, te laten verzwelgen een schoonzoon- in-spé, wiens huisknechts misschien wel eens pennies in zijn pgi geworpen had den ende orgelman zouden kunnen herkennen! Neen Arthur kreeg geen invitatie voor de bruiloft. Over het onderwerp werd geen woord meer gesproken. Linda poederde haar neus en bette haar rode ogen met fris water en legde haar angstige ziel het zwijgen op; ze hielp Wanda's talloze dingen inpakken en deed al het mogelijke voor haar moe der en vader en het dienstmeisje op haar stille, zorgzame manier. Er werd op aller lei wijze gezwegen een samenzwering van zwijgzaamheid over Arthur. En zo kwam en ging de dag van Wan da's huwelijk. HOOFDSTUK IV. Een diepe zucht van verlichting ont snapte Lenda, toen ze eindelijk het hele gezelschap op zijn plaatsen had in de kerk en de verantwoordelijkheid uit haar han den werd genomen door de deken van Bruster, een familielid van de Bulling- hams. Ze luisterde met saamgeknepen lip pen en verachting in haar ogen naar de trouwbelofte, die haar zuster uitsprak. Niettemin was haar geest nu gerust en waren haar vrezen ten einde. Nu Wanda dit schitterend huwelijk gedaan had, waren de familie-problemen tot nul gereduceerd. Linda was geen dure post in de huishouding. Het kwam er niet veel op aan of die trouwde of niet. Zo lang ze het niet deed, zou ze voor haar ouders moeten zorgen, in ieder geval. Stierven haar ouders in die tijd, dan zou Linda zonder zorgen kunnen leven van wat ze nalieten. En als mr. Rellace nog eens zijn be dreiging waar maakte, om op het Conti nent te gaan wonen, dan zou dat nu zo'n kwaad ding niet zijn, want daardoor zou Linda uit Engeland weggaan en dus geen akeligheden meer kunnen scheppen met Arthur Manners. Wanda kuste Lenda bij het afscheid met veel hartelijkheid en overvloeiende van dankbaarheid. Lenda aanvaardde die overstelpende uiting vrij koeltjes en fluis terde haar zuster in: „Pas nu verder in 's hemelsnaam op, Wanda. Houd je tong in bedwang. Het is nodig"! „Maar Wanda wist, dat het ogenblik gekomen was, waarop zij dat niet meer behoefde te doen. Het gevoel van be vrijding, nu te kunnen ontsnappen aan de goedkeurende of critiserende blikken van mrs. Bullingham, maakte haar duize lig. evenals de hele trouwpartij gedaan had en de complimentjes, die ze aan Fred had horen maken over haar, door zijn vrouwelijke familielèden. Fred zelf was een en al aanbiddende lief,de, toen hij haar eindelijk alleen voor zichzelf had. Hij omringde haar met te derheid en zorgen, op reis, en ze voelde onmiddellijk wat een man als reisgezel waard is, die de wereld kent en die weet zonder veel woorden de dingen gedaan te krijgen, die voor gemak en genoegen noodzakelijk zijn. Neen, ze had geen zor gen meer. Ze was blij en tevreden. De toekomst lachte, straalde. Parijs was louter vreugde voor iemand als Wanda. Het was of ze haar geestelijk tehuis vond in de lichtstad en ze zou niets liever gewild hebben dan zich er ook een stoffelijk tehuis te scheppen. „Als ik ooit weduwe word, ga ik in Parijs wonen", zei ze tegen Fred. En ze lachte, toen hij allesbehalve vrolijk keek, en zei, dat hij een akeligerd was, als hij haar niet eens een kleine troost gunde in het verdriet, dat ze hebben zou als ze hem verloor; waarop zijn gezicht weer een en al glimlach werd en hij haar zo overvloe dig begon te kussen, dat ze zichzelf ver wenste omdat ze het gezegd had. Ze had een goede opvoeding gehad en kon belangstelling tonen in dingen, die belangstelling waard waren, mits die be langstelling niet in strijd kwam met haar gemakzucht In een eerste klas hotel, waar ze gele genheid had, zo vaak ze wilde, een nieu we japon aan te trekken, praatte Wanda charmant en onderhoudend over de schoonheden van Parijs en later van Ge- nève en ze maakte zulk een goede indruk, op Freds vrienden, dat hij trots op haar begon te worden in elk opzicht. Met de overgang van bekrompen leven naar weelde en stand en van Londense mist naar de zuivere atmosfeer van Zwitser land ontbloeide Wanda tot onbeschrijfelij ke schoonheid. Haar huid werd nog zach ter en blanker, haar ogen groter en stra lender; haar figuur kreeg een zekere waardigheid, die de bekoorlijkheid er van nog verhoogde. Fred werd elke dai liefder en ze steeg enorm in zijn a< omdat hij zulk een vrouw gekozen Bij zijn terugkeer in Londen begi zijn eerste fout door aan zijn moe veri ellen hoe Wanda geweest was es t ke gevoelens en gedachten daardooi hem waren geboren. De oude dam onmiddellijk de conclusie, dat de n aangename dingen, die zij al bij meende opgemerkt te hebben, het4 waren geweest van haar omgang n f zusters van haar" en ze ried Fr« nadruk aan, Wanda zoveel mogelij 'y haar zusters verwijderd te .houden. n „Zij doen haar helemaal geen goe 1 mrs. Bullingham in totale onwetei van de mentaliteit der beide jonge wen. „Houd ze uit je huis. Het vrouw alleen maar ten goede Romef", En zo geschiedde het, dat Wand r] gauw een zekere koelheid jegens ha gon op te merken, die wel geen vijl heid was, maar duidelijk genoeg on humeur te bederven. Ze begon dade houding van lichte animositeit aai nemen tegenover mrs Bullingham s )j zette zich schrap tegen elk voorstel mening van de oude dame. En Fre> r over zijn oren verliefd en innig j? aan zijn moeder, bemerkte, een zijn verbazing, toen tot zijn verdri* '1 hij een soort doel was in een krui van min of meer bedekte hatelijk! dat met de dag heviger werd. Zo Vr met een gevoel van opluchting, dai vernam, dat zijn moeder Londen laten. (Wordt vervoll

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4