Nieuwe bonnen orming tot omgang en Gemeenschap Het Muziekconcours Ervaringen van een Eilandbezoeker Konijnenfokver. „Kotex" ERDAG 6 SEPTEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6148 ;t STELIJK LEVEN. EXELSCHE COURANT n nature is elk kind egocentrisch. Het taak van de ouders om het op te en tot een gemeenschapswezen, tot zelfstandig mens, met een eigen in de samenleving. Het is de taak de ouders om zich op de duur zo )odig te maken, dat het die plaats /inden en behouden kan, om zich zó maken, dat het kind vrijelijk om- kan vinden met alle levende wezens n slotte ook met God. eds de geboorte is een zich los maken de banden, die de moeder en kind n nden; zodra het kind ter-wereld is nen. heeft de moeder het voor een al afgestaan. Gemakkelijk is dit niet, ;aat voor de ouders met pijn ge in elk nieuw stadium van zijn Want omgang en gemeenschap met ïieuw element van de samenleving een zekere vervreemding ontstaan n ouders en kinderen, jinneer echter de ouders elke keer luw de nodige offers weten te bren- zal uit die vervreemding een nieu- and, een nieuwe gemeenschap tussen gevormd kunnen worden ,coeien doet altijd pijn. Het mag ech- liet die pijn blijven, de vervreem- mag geen blijvende toestand zijn, gezien en begrepen worden als een ,T jang naar een hogere trap van ont- eling. Voor ouders, die dit in- en jicht missen en die bij elke verande- m die zin zichzelf beklagen, zal het ar groot zijn, hun kind werkelijk te ezen. Tot hen echter, die het in diep ouwen aan God afstaan en tevens chjn dienaars hun kind in vrijheid 5t(en leiding geven, zal het kirrd altijd terugkeren en de verhouding zal er r door worden. Tie zijn leven behouden wil, zal het ezen. maar wie het verliezen om entwille, die zal het behouden", heilige band met ons kind legt ons rpliehting tot het offer op, maar ons ook dit wijde perspectief van Christelijk geloof. UITREIKING EVENSMIDDELENKAARTEN 711, ABAKS- EN VERSNAPERINGS- KAARTEN 711. Onderstaande data worden bovenge- ïde kaarten uitgereikt. Den Burg op het Distributiekantoor Maandag 8 September 1947: geen zelfverz. Schoonoordweg, elerweg, Hollewalsweg. 10-11 geen erz. Nieuwstr., Vismarkt., Kantoorstr. geen zelfverz. Stenenplaats, Parkstr. 2,30 geen zelfverz Hallerweg, Zwaan- t. 2,30-3,30 geen zelfverz. Warmoes- it 140 3,30-4,30 Warmoesstr. 41 en Dinsdag 9 September 1947 0 geen zelfverz. Waalderstr. 10-11 zelfverz. Witte Kruisweg, Hoger- t, Weststr. 11-12 geen zelfverz. Ko- tr. 120. 1,30-2,30 geen zelfverz. Ko- r. 2140. 2,30-3,30 geen zelfverz. rstr. 41 en hoger. 3.30-4,30 geen zelf- Kogerweg 120. Woensdag 10 September 1947 10 geen zelfverz. Kogerweg 21 en ho- 10-11 geen zelfverz. Weverstr. 130. geen zelfverz. Weverstr. 3160. 4 2,30 geen zelfverz. Weverstr. 61-90. 3,30 geen zelfverz. Weverstr. 91 en 3,30-4,30 geen zelfverz. Emmalaan. edegebracht moeten worden alle jjikaarten van de gezinsleden en le- middelenkf.s rt 709 (losse bonnen c en niet worden aangenomen met dien ntande, dat volstaan kan worden met legging van de titelstrook van bon- t 709). Mannelijke personen, geboren ;t$)29 en vroeger ontvangen naar keuze tabaks-, een versnaperings- of een engde kaart. Men wordt verzocht toe en dat de stamkaarten voorzien zijn éen groen TD-zegel, daar anders geen aarten mogen worden uitgereikt. Ge- op de aangegeven tijd de kaarten af den. (Publ. no. 97). H1 EPEN UIT HET RADIOPROGRAM )üden, Zaterdag: Orkest Carroll Gibbons (II) Ork. Jan Corduwener (II) Vioolc. van Mozart door Menuhin (I) André Kostelanetz en z. ork. (I) Organist Reg. Dixon (I) Koos Koen: Mensen bij de wieg (II) Opera concert (I) Orkest Malando (II) Vijfde symph. van Vaughan Willi es (I) ri KATHOLIEKE KERKLIJST. Indag: Aanbiddingsfeest. Geen bijker- k| Missen in Den Burg om 7,30 en 8,45, de plechtige Hoogmis om 10 uur. htgel. van 77,30 en van 8,158,45. munie onder alle Missen en om 7 u. 7 uur lof met preek en processie. De reek: Na Maandag alleen een Mis om ir. Geen lof en geen congregatie. De- 'eek kerkschoonmaak. Maandag: Ma- Jeboorte. Missen om 7, 7,30 en 8 uur i Mis Om 9 uur. Woensdag ook in Hoorn een H. Mis om 8 uur.Geen lof. derdag: ook in Oosterend een Mis om ir. Vrijdag: geen kinderbiechtgel. Za- ag:»van 5-9 biechtgel. op hele uren. 6 rozenkrans. Zondag 14 Sept. geen Mij n r om 8,45. ZON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 6 Sept. op om 5,59; onder 7,16. Maan: 8 Sept. L.K., 14 Sept, N.M g water ter rede van Texel: 6 Sept. en 1,01; 7 Sept. 1,20 en 1,42; 8 Sept. en 2,31; 9 Sept. 3,01 en 3,36; 10 Sept. en 5,10; 11 Sept. 6,en 6,46; 12 Sept. en 8, van de Westfriese Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen en het oordeel van de jury over de Texel se corpsen. Dezer dagen werd ons het critisch ver slag ter hand gesteld van de jury, over de verrichtingen van de Texelse corpsen op het gehouden muziekconcours van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fan farecorpsen. Wij laten hier van ieder corps afzonderlijk de prestaties, zoals de jury deze zag en hoorde, volgen: Derde afdeling Fanfare. „VIOS", Texel (Oost), dir. A. Flokstra. Verplicht stuk: ouverture Astarte", M J. Cerfontaine. De stemming laat nogal te wensen over. Aan het samenspel is ook te weinig zorg besteed. De accoorden .staan" lang niet altijd. In het „Andantino" worden de soli niet muzikaal genoeg uitgevoerd. De begeleiding klinkt nogal stug. Het maesto so verloopt iets beter. In het „allegro", dat iets te snel wordt uitgevoerd is de articu latie te weing verzorgd. Het samenspel is wat rommelig. Het „forte" klinkt beter dan het „piano". De staccati worden te zwaar uitgevoerd. De accenten worden te slap aangezet. Vrij nr.: Ouverture „Bonne Fortune", S P. van Leeuwen. In de derde maat is de discant niet correct van articulatie. De stemming is niet ongerept. Het is verkeerd de zwakke maatdelen een accent te geven. De kleine trom is meermalen het spoor bijster. Wij denken bv. aan de vierde maat vóór 7. Hierin blijft hij doorslaan. De piston klinkt wat arm, zo zonder glans. Het spel van de trombone is wat droog, daarbij lang niet altijd zuiver. In het Andante es- pressivo is de begeleiding te sterk. De stemming blijft een zwak punt. In 11 is de inzet ongelijk De begeleiding is met com pleet. In de 6e maat ken men de tweedg bugel en de alt niet correct noemen. In 18 moet men puntiger aanzetten en vooral niet overbinden. In 20 laat eveneens het puntige te wensen over. Het geheel zegt te weinig. Alles klinkt wat gejaagd. Voor al maakt de grote trom zich hieraan schul dig. Men moet vender de lichte delen min der zwaar en minder massief opvatten. In de forti blijft de stemming beter. Met 280 punten een 3e prijs. „Door Eigen Kracht", Texel (Den Hoorn) directeur U. D. Bouwsma. In het begin van het verplichte werk wordt er te weinig verschil gemaakt tus sen mf en p. In het Andantino is de piston te laag, terwijl de begeleiding wat stug en niet vloeiend is. De trombone is niet zuiver Hoewel de stemming over het ge heel te prijzen is. zijn enkele momenten tamelijk onzuiver. Wij denken hierbij aan het slotaccoord voor pag. 3. Het Allegro kan lichter uitgevoerd worden. De 1ste piston moet zich meer toeleggen op stac- catospel. Tempi en frasering laten niets UITSLAG KINDERSPELEN OP 1 SEPT. TE OOSTEREND. Vlaggesteken 6-7 jaar: 1. Biem van der Vis; 2. Tony Boogaard; 3. Qerard Smit; 4 Joop Betsema. Baltrappen, jongens van 8-9 jaar: 1. Kees Griek; 2. Leo Dros; 3. Klaas Eeljnan; 4. Jaap Boersen; 5. Jaap Kager; 6. Piet van der Vis; 7. Bert Reitsma; 8. Jaap v.d. Kooy; 9. Cor Bruin; 10. Klaas Eelman Wzn.; 11. Dirk Witte; 12 Reggie Bos; 13. Jan Brouwer. Voetbalspel: 1. A. Boogaard; 2. Jan Brans; 3. Jac. Mosk; 4. Adri Kalf; 5. Jac v.d. Berg; 6. Paul Wuis; 7. Dick Reitsma; 8. Henk Brouwer; 9. Piet v.d. Vis; 10. Geb. Dros. Hardlopen met hindernissen voor jon gens van 12-13 jaar: 1. Wim v.d. Slikke; 2. Jan Boogaard; 3. Anton v.d. Vis; 4. Adriaan Heerschap; 5. Kees Koning; 6. Leen Griek; 7. Kees Witte; 8. Arie v. d. Vis; 9. Albert de Zwart. Vlaggetjessteken voor meisjes van 6-7 jaar: 1. Rietje de Rooy; 2. Annie Griek; 3. Janny Roosendaal; 4. Ruurt Öaalder; 5 Janny Schraag; 6. Janny Brouwer; 7. Roe- lie Daalder; 8. Riekie Moor. Was ophangen, meisjes 8 en 9 jaar: 1. Tinie Boogaard; 2. Marrie Bremer; 3. Nelia Koning; 4. Martha v.d. Vis; 5. Cobie Bremer; 6. Maatje Kuiper; 7. Pietje v. d. Vis; 8. Rennie Krotje. Hardlopen met hindernissen voor meis jes van 10 en 11 jaar: 1. Gerrie v.d. Brink; 2. Annie Bos; 3. Jansje Vlaming; 4. Alie Antje v.d. Vis; 5. Aafje v.d. Vis; 6. Ali Trap; 7. Henny Vos; 8. Alie Smit; 9. Nel ly Koning; 10. Narda Pool. Hardlopen met hindernissen voor meis jes van 12 en 13 jaar: 1. Martha Boogaard; 2. Geertje Ellen Ad.; 3. Pietje van der Vis; 4. Marrie Trap; 5. Aagje Bakker; 6. Tinie Vlaming. DE KINDERFEESTEN TE DE KOOG. DE KOOG. Op 1 Sept. werden ter gele genheid v.d. verjaardag van H.M. Konin gin Wilhelmina door de Oranjever. „De Koog" kinderspelen georganiseerd. De uitslagen van deze wedstrijden wa ren: Blokjesrapen: jongens t.m. 7 jaar: 1. Adri Eelman; 2. Leendert Daalder; 3. Bert Buter. Vlaggetjes steken, meisjes t.m. 7 jaar: 1. Boukje Pranger; 2. Hannie Vermeu len; 3. Ada Boogaard. Zaklopen, jongens 8 t.m. 10 jaar: 1. Jan Witte; 2. Johan Knol; 3. Jan Boon Was ophangen, meisjes 8 t.m. 10 jaar: 1. Itie Witte; 2. Anneke Zutphen; 3. Corrie Kikkert. Behendigheidswedstrijd jongens 11 tm 14 jaar: 1. Jan Zwan; 2. Jan Burger; 3. Maarten van Heerwaarden. Hoepel wedstrijd, meisjes 11 t.m. 14 j.: 1. Griet van der Vis; 2. Nel van Heer waarden; 3. Sara Pranger. te wensen over. In totaal een prijzens waardige vertolking. Vrij nr.: Ouverture: Sous les Tilleuls, L. Canivez. Het begin is niet rhythmisch. De 16den zijn wat slap en de figuren klinken niet duidelijk. Het piano is een beetje klank loos. Het Allegro vivo verloopt vrij vlot. Het samenspel is over het algemeen te prijzen. In het Larghetto is de tuba iets te vroeg in de drie 8sten. Als geheel een zeer verdienstelijke uitvoering. In het Allegro is de begeleiding wat ongelijk, doch overigens maakt dit corps, dat onder goede leiding staat, in de derde afd. een heel goed iigutir. Mlet 350 punten een' le prijs. Tweede afdeling Fanfare. „Excelsior", Texel, (Oosterend), directeur Cor Bremer. nl het begin van het verplichte stuk klopt het niet met de triolen. De frasering is ooi: niet voorbeeldig. Hét Espressivo moet gevoeliger uitgebeeld worden. In het Allegro valt veel te waarderen. Het An dantino is te traag. Mede daardoor wordt de juiste stemming niet getroffen. De piston neemt nu en dan voor een 8ste een 16de. In 11 hebben wij zo goed als geen staccatissimo gehoord. Het Andanti no verloopt weer te traag. Vrij nr.: Fantasie „Een schone Meimor gen", P. B. Bisselink. Gaarne erkennende, dat 'n Meimorgen schoon kan zijn, hebben wij in deze fan tasie van dit schone al heel weinig be merkt. Een gelukkige keuze kan dit num mer niet worden genoemd. Hoewel niet he lemaal zuiver, is het begin verdienstelijk te noemen. Vóór het Lento verlopen de figuren niet glad. Het Koraal wordt te breed uitgemeten. Het Andante pastorale is niet fraai van melodie. Technisch staat nog niet alles op peil. In het Andante kan de Jrombone mooier zingen. De snel le delen marcheren het best. Alles bij el kaar is het geheel niet onbevredigend. Met 318 punten een 2e prijs. „Texels Fanfarecorps", Texel, directeur: A. J. Vonk. Het begin draagt in zich een goede be lofte. Als dit zo doorgaat, krijgen wij iets goeds te horen. Het Espressivo wordt mu zikaal aangevoeld. Jammer, dat hierin de bas niet helemaal zuiver is. De sterkte verschillen worden goed in acht genomen. Het Allegro marcheert naar wens. In veel opzichten kan dit ook van het Andantino gezegd worden. De mooie en zuivere mo dulatie in 7 treft ons. Muzikaal en tech nisch is veel verantwoord. Het rail. kan beter verzorgd worden. Overigens be heerst en beschaafd samenspel. In het a Tempo is de begeleiding wat ongelijk. Toch in totaal een heel goede prestatie. Hier wordt blijkbaar met ernst gestu deerd. Vrij nr.: Ouverture dramatique „Ne- ron", Francis Popy. Een uitstekende maar gedurfde keuze. Voor deze afdeling wat hoog gegrepen. Het resultaat viel alleszins mee. De^ te meer kan men voor deze keuze waarde ring hebben. Het begin van het Andante had meer indruk kunnen maken. In 4 kon de opvatting wat spontaner znn. De trombone „kraakt" nogal eens. In 9 komt de bas met de triool iets te vroeg. Op pag. 7 komen de 32ste figuren niet altijd precies op tijd, doch over het geheel kan deze vertolking zeer verdienstelijk wor- den genoemd. Met 364 punten een le prijs. EEN NIEUW SOORT WONINGEN OP TEXEL. Sinds korte tijd zijn er op Texel een nieuw soort woningen verrezen. Wij be doelen hier de twee woningen in lichte kleuren aan de Slingerweg bij het voet balveld. Dit zijn huizen van beton, zgn. Maycrete woningen, een Engels octrooi. Dit soort woningen was oorspronkelijk bestemd voor employé's van de weder opbouw, doch ze worden thans ook be schikbaar gesteld voor particulieren. Be knopt zullen wij een beschrijving geven van deze huizen. De montage van de bovenbouw ge schiedt op een van te voren gereed ge maakte onderbouw, van beton. De muur stijlen bestaan uit schokbeton, evenals de deur- en raamkozijnen, met daartussen in planken van zaagselbeton. Alle binnen wanden zijn van hard board. Een May crete huis is verdeeld in twee woningen, gesepareerd door een drijf steenmuur van 18 cm In deze wand is de schoorsteen opgenomen. Het plafond is van zacht- board, de thermische isolatie is zeer ver groot door een glaswoldeken over deze plafondplaten. De deuren zijn van Bruyn- zeel. De dakbedekking is gemaakt van asbest golfplaten. De inhoud van iedere woning is 195 m3. De indeling is als volgt: Een woon kamer, een grote slaapkamer en twee kleinere, een Bruynzeel Simplokeuken met 'n bijkeuken, toiletcel, douchecel en W C. De oppervlakte bedraagt 72 m2. De vloerafwerking is van houtgraniet. Het is alles eenvoudig afgewerkt. Onze indruk is, dat het mooie lichte huizen zijn. De onderdelen komen kant en klaar aan en kunnen inclusief de fundering in 6 a 7 weken gezet worden. Deze huizen zijn wat lager dan normale woningen, maar wel geriefelijk. De bedoeling is. dat zij minstens 30 jaar zullen blijven staan. De prijs is plm. f 10,000. Het zou niet gek zijn^ als de gemeente de hand wist te leggen op nog een 20-tal van deze wo ningen, waar het een extra contingent zou betekenen en het onrendabele deel der bouwkosten door het Rijk gedragen zou worden. Aan de duinrand en op een nietbebouwd terrein zouden dit soort "hui zen zeker geen gek figuur slaan en bo vendien zou het woningprobleem er spoe diger door worden opgelost. Bij het binnenbrandje van de vorige week is wel uitgekomen, dat de Maycrete woning van brandgevaar weinig te duch ten heeft, iets wat o.i. pleit voor de deug delijkheid. Aannemer van de bouw dezer twee wo ningen is de heer C. H. F. Duin, te De Koog, die deze twee woningen in eni ge weken heeft neergezet. Z. RESTAURATIE O.L. SCHOOL VOLTOOID. DE KOOG. De restauratie der o.l. school is voltooid. De heren Bugel, Burger en Boogaard, die dit werk uitvoerden, heb ben ongetwijfeld eer van hun werk. De school, die er voorheen slordig en ver waarloosd uitzag, maakt thans een ver zorgde indruk. Vooral de lokalen, die op nieuw betimmerd en geschilderd werden, zien er keurig uit. Het geheel vormt thans een omgeving, waarin het èn voor het on derwijzend personeel èn voor de kinderen prettig werken zal zijn. TOURISTEN ALLERLEI. Het is precies een jaar geleden, dat ik in dit blad de lof van Texel bezong. Geen sterveling weet zich dit te herinneren, hetgeen vanzelf spreekt, omdat zich in onze samen leving belangrijker dingen afspelen dan de ontboezeming van een Am sterdammer, die zijn vacantie op het eiland komt doorbrengen. Waar ik het dan deze keer over zal hebben? Ach ik denk, dat het van allerlei zal worden, want de gasten zijn goeddeels vertrokken en de eilanders weten nu zo langzamer hand wel, dat hun eiland van een wondere pracht is. Er moet mij iets van het hart, dat voorzeker van be lang is. Fraai herstel. Toen ik in de zomer van 1946 het ei land betrad, grijnsde mij aan alle zijden de nalatenschap van de oorlog tegen: ge schonden gebouwen, verveloze huizen kortom de wrede, zichtbare tekenen van 7 jaar gedwongen achterstand en verval. Maar mijn hart ging open, toen ik de ver anderingen kon waarnemen, welke zich slechts in één jaar tijds hebben voorge daan. In de plaats van cellophaan-ven- sterbedekking, pronkte schier overal blin kend glas; het doodse asfaltpapier, dat als een lijkkleed zoveel naars bedekte, was verdwenen; vrolijk blikkerden gloednieu we rode dakpannen in de kwistige zon nestralen. Waarlijk, de bouwvakkers heb ben hun best gedaan. Maar vóór alles breng ik hier de schil ders mijn saluut! En hiermede bedoel ik niet de kunstschilders, die immers in een aparte rubriek thuis horen, maar de huis schilders, ridders van pot en kwast. Want zij zijn het, die Texel ongemeen ver fraaien. Zonder enige pretentie brengen zij kleur en frisheid aan. Zij werken met eerlijke kleuren en geven de huizen en huisjes dat harmonieuze aanzien, dat bij elkaar zo weldadig aandoet. Zij werken met fris groen, helder geel, glanzend wit en met die merkwaardige loodkleur, die ik elders niet zo vaak tegenkom. Texel heeft een ongemeen fris bad ge nomen. Het prijkt weer goeddeels in een helder pak, dat het zo goed staat, omdat het zo eenvoudig is. Maar de stenen muurtjes, neergezet op de plaatsen, waar eens huizen stonden, zijn als zoveel lidtekens op een geschon den lichaam. Allegorie. Toen werd het Koninginnedag en ik liet mijn dagelijks bad aan De Koog in de steek, ten einde op Den Burg de Allego rische Optocht te kunnen bijwonen. Kon digden niet grote plakkaten aan, dat er iets te gebeuren stond? En zou het niet de bekroning van mijn vacantie worden, een eerlijk stuk folklore te mogen aanschou wen? Dies stond ik, vervuld van blijde verwachting, met mijn fototoestel gewa pend, de dingen die komen zouden af te wachten. En toen eindelijk de optocht verscheen, ervoer ik tot mijn kluchtige verbazing, dat de optocht wel een kop, gevormd door het Texels Fanfarecorps en een minimaal aanhangsel, bezat, maar lichaam en staart miste. En toen ik op kondschap ging bij mijn vriend-die-allès-weet, ontdekte ik weer een staal van prachtige Texelse innerlijke rust. Want ik ontving ten ant woord, daji-wat niet komt opdagen, er ook niet kan wezen. En daarom gaat het feestcomité geheel vrij uit. „Van eiges". zeggen ze in Vlaanderen. Opvatting. Als men mij vraagt of ik Texel mooi vind, moet ik op mijn herinnering teren. Want in 1946 had ik nog geen fiets. Nu ga ik over het eiland met behulp van m'n karretje en dus zie ik weinig meer dan de gaten in de wegen, waar ik als acro baat probeer over en langs te glippen. Het spreekt vanzelf, dat het onderwerp ter sprake kwam met de eigenaar van het café met pension, alwaar ik zo graag kom omdat het zitje fraai, de koffie lekker en de eigenaar een verstandig man is. Edoch, hij viel mij op een keer uit de hand, toen hij de opmerking maakte, dat goede we gen niet bij het eiland horen. De boer heeft niet beter nodig en overigens brengt dat gerij maar onrust op het eiland. In feite kan ik hem geen ongelijk ge ven, want hij is een Eilander in merg en nieren. Mijn tijd zal het makkelijk duren, want straks glijd ik weer over het asfalt van de hoofdstad. Ik zal evenwel de auto rijdende boeren en vooral het corps T.E. S.O.-chauffeurs op hem afsturen. Dat kan een leuk dispuut worden! S.B. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. hield tezamen met Den Helder een tentoonstelling. DEN BURG. De Konijnenfokver. „Ko tex" heeft dit jaar haar tentoonstelling ge houden met de vereniging „Streven naar Beter" te Den Helder. Voor deze zomer tentoonstelling waren 88 konijnen ingeschreven. Ons lid W. Kooij werd met zijn Hollander bekroond met le ZG en 't mooiste dier kleine rassen waarbij hij ook winnaar werd van de Texelse wisselbeker, wat zeker een felici tatie waard is. P. J. Dijt werd op een na de beste met eeij ZG Blauwe Wener. Verder kwamen in aanmerking voor 'n ereprijs met het preadicaat G de heren J. P. Stam met zijn BI. VI. Reus, J. Stieke- ma met zijn Bonte Fr. Hangoor kreeg 2 ereprijzen, P. J. Dijt met zijn BI. Wener, P. L. S. Stechweij met zijn G. Wener, J. A. Stemfort met zijn Rode New Zeelan der, J. M. P.'J. Verstegen met zijn BI. v. Beveren en A. Mosk 2 prijzen met Kleine Zilvers. Verder de heer Kooij met zijn mooie Hollander, welke hem nog 2 ere prijzen bezorgde, behalve de wisselbeker. Kotex-leden, doet uw best om de beker de volgende keer in uw bezit te krijgen. In totaal werden 35 G's behaald. J.A.S. PU n en DE EERSTE NIEUWE BOERDERIJ GEREED GEKOMEN. De eerste van de tijdens de Rus senoorlog verwoeste boerderijen, is vorige week geheel nieuw opgele verd. Het is de boerderij Bouwlust van de Gebr. de Graat, a.d. Vuur tor enweg nabij De Cocksdorp. De bouw is voltooid onder lei ding van de architect J. G. Brand- steder, aannemer was het aanne mersbedrijf Duin. Het geheel maakt een keurige in druk. Dit is dus de eerste boerderij, welke gereed is gekomen. Meer dere zullen spoedig volgen, daar men allerwege volop aan het werk is. De boerderijRotterdamvan de Gebr. Slot in Eierland, die in Sept. 1946 is aanbesteed, kan met een paar maanden klaar komen. De vaklieden zijn er nog volop aan het werk. Weer op een andere plaats wordt ,,de Padang" geheel nieuw opqe- trokken. De dakbedekking zal hier spoedig gereed zijn. Wij weten het wel, er is nog veel te doen, als ge weef» dat er een 50 boerderijen door de oorlog vernietigd zijn, doch er is een be gin. Het is niet zo eenvoudig, daar het vaak heel wat moeite kost om aan materiaal te komen. Bij onze rondgang over het ei land, zagen we ook nog, dat men bezig is aan de herstelwerkzaam heden van de R.K. kerk te De Cocksdorp. Zo zien wij dus, dat de weder opbouw voortgang vindt, door bui tenstaanders veelal onopgemerkt. Z. voor het tijdvak van 7 t.m. 20 Sept. 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 709 (serie L) L-04 Diversen is 100 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) L-05 Diversen is 500 gram suiker boter hamstrooisel enz., of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr. versnaperingen Bonkaarten KD, KE 709 (serie L) L-14 Diversen is 100 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) L-15, L-16 Diversen is 250 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen. L-17 Reserve is 500 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) Bonkaarten MA, MD 710 (byz. arbeid, a.s. moeders en zieken (Serie L) L-21 suiker is 250 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen Tabak- en versnaperingenkaarten enz. QA QB, QC 707 L-35, L-31 tabak is 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak L-33 versnaperingen is 200 gr versnape ringen of 200 gr/ suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. L-36 versnaperingen is 100 gr versnape ringen of 100 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengen, bonnen kunnen reeds op Vrij dag 5 Sept. 1947 worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen van serie K kunnen worden vernietigd.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1